Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) Xes


Xes
csendes tag

Több időt tölt itthoni postán a csomag, mint az utazás, 1 hete itt van és semmi...

[ Szerkesztve ]

(#68002) MrChef válasza Laza... (#67997) üzenetére


MrChef
aktív tag

Eddig minden m.kir. posta csomagom megérkezett. A csomag biztosított, az átvételét alá kell írni, különben rajtuk verik le az összeget (nekem meg visszafizetik). Már a m.kir. postánál is ott van a száma: ma reggel 8:00-kor elindult Magyarországra a csomag. Remélem a legjobbakat.

[ Szerkesztve ]

(#68003) luck66 válasza Xes (#68001) üzenetére


luck66
tag

készültek már előre a hosszú hétvégére, :W
nekem is van ilyen

(#68004) Ciccuka válasza Xes (#68001) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nekem 6-ai, de legelőbb szerdán kaphatom meg. :(
Most a hosszú hétvége miatt biztosan tovább lassul majd.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#68005) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

Nem tudtok olyan webshopot ahol még szállítanak LiPo akksit hozzánk ebben az akksis zűrzavarban, nem aranyáron?
Quadcopterbe kellene, mert úton van egy és kellene bele plusz akksi.

A Banggood eu raktárból rendeltem, sima B2C-vel, azt gondoltam kapok trackinget hozzá, de benéztem mert nem. Szerintetek megérkezik normálisan?
A trackinghez a France expresst kellett volna választanom, igaz!?

Előre is köszi a segítséget.

(#68006) Zeki


Zeki
nagyúr

Ilyen horkolásgátlót ne rendeljen senki, semmit sem ér. Mondjuk a horkolás érzékelője nem is érzékel semmit. Rezegni tud mikor beállítom az erősségét, de ennyi.
9.99 usd volt a zapals.com-on, plusz vagy 5 dollár a posta.
Dispute nyitva.

(#68008) maj-viktor válasza Bornie127 (#68005) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nekem megszoktak érkezni így... persze igen, ez a TN nélküli mód...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#68009) vandor01 válasza Zeki (#68006) üzenetére


vandor01
őstag

en ezt neztem ki.... [link]
erről esetleg vki nek tapasztalat?
45 dezsőért + még ha megfogják?
kissé sokk-alom :( hogy csak ugy probacseresznye? :F

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68010) Beni2360 válasza vandor01 (#68009) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez egy nagy feltalálás volna, ha igaz lenne. De ez nem szünteti, gátolja meg a horkolást legfeljebb állandóan felébreszt és egy óra múlva kivágod az ágyadból-füledből. Nem fogod magad kipihenni.
Én voltam pár éve egy kórházban és ott a szobában egy úr is horkolt de volt egy olyan készüléke mint egy oldaltáska és hozzá gégecső + szájmaszk azt viselte éjjel.Friss oxigénnel látta el.Ez így szvsz nem orvosolható.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#68011) tsandor1


tsandor1
csendes tag

Sziasztok!

Elmondaná nekem egy hozzáértő, hogy a 17track.net üzenete mit jelent?

2016-03-12 22:01 Local mail tracking

Erről a TN-ről van szó: RE840433973SE

Előre is köszönöm! :R

(#68012) MrChef válasza vandor01 (#68009) üzenetére


MrChef
aktív tag

Már elnézést, hogy belekotty, de miért lennének jók azok a horkolásgátló eszközök, amelyek hanggal / rezgéssel / mikroárammal felébresztik az alvó embert, nem hagyják mély álomba merülni?
Az ultrahangos vagy lézeres sebészeti beavatkozás, ami segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#68013) virkir válasza Bornie127 (#68005) üzenetére


virkir
veterán

Gearbest már szállít

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#68014) Zeki válasza vandor01 (#68009) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem hiszek benne, meg azon az oldalamon nem tudnék aludni.
De majd elmondod milyen. :)

(#68015) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok! Geekbuying.com-ról kinéztem egy telefont. Erről lenne szó: http://www.geekbuying.com/item/Doogee-X6-5-5inch-HD-1280x720-Android-5-1-Smartphone-MTK6580-Quad-Core-8-0MP-1GB-RAM-8GB-ROM-Dual-SIM---Black-357885.html Az lenne a kérdésem, hogy a HK Stock azt jelenti, hogy Hong-Kong-ból jönne? Szállításnál pedig 2-7 napot ír. Ami Kínából jön, az ugye ilyen hamar nem ér ide. Én EU-n belül szeretnék rendelni. Nem igazán értem. Tud valaki segíteni?

(#68016) Zeki válasza kacsento1 (#68015) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, Hong Kongból jön. Kb 10-30 munkanap szokott lenni az átlag szállítási idő. Egyrészt függ a postától, meg hogy felkerül az első lehetséges gépre, vagy nem.
Ha EU raktárast akarsz, abban nem tudok segíteni, mert nincs kedvem végignyálazni a webshopokat.

A Ships in... meg azt jelenti, hogy x napon belül küldik el ők. Nem hogy te megkapod x napon belül. És munkanap értendő.

[ Szerkesztve ]

(#68017) beg válasza kacsento1 (#68015) üzenetére


beg
veterán

Az összefoglalóban találsz eu forrásokat.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#68018) Bornie127 válasza virkir (#68013) üzenetére


Bornie127
senior tag

:R

(#68019) tahepa válasza kacsento1 (#68015) üzenetére


tahepa
senior tag

(#68020) Black Phone válasza Xes (#68001) üzenetére


Black Phone
senior tag

Szia nekem is ugyanez a helyzet 5én beért pestre...Tn es rendelés
2016.03.03
22:04 NLAMSE(Netherlands (
Küldemény információ:
Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett / Item in office of exchange
2016.03.03
22:04 NLAMSE(Netherlands (
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2016.03.04
21:05 NLAMSE(Netherlands (
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2016.03.05
19:12
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2016.03.11
02:38
Küldemény információ:
Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting

[ Szerkesztve ]

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#68021) Black Phone


Black Phone
senior tag

Holnap ugyan szombati nyitvatartás szerint lesz posta de gondolom nem fogják kihozni... :W

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#68022) Drótszamár válasza Xes (#68001) üzenetére


Drótszamár
őstag

Hasonló csomag, nekem ma váltott státuszt, szerdán valszeg megkapom. :)

03.05 és 03.13 között pihent a célországba megérkezett státuszban. Mind1, fő hogy megmozdult.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#68023) Black Phone válasza Drótszamár (#68022) üzenetére


Black Phone
senior tag

Akkor ugyanaz mint nekem, kicsi protekcióval szabadult fel, lehet ha a posta ügyfélszolgálata nem olyan segítőkész hogy utána néznek lehet még most is ott lenne...

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#68024) kacsento1 válasza Zeki (#68016) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm a választ! Ettől féltem. Az összefoglalóból néztem az oldalt, konkrétan kerestem rá az eu-s raktárról dolgozó oldalakra, de akkor mégse mindent hoznak onnan. Keresek tovább.

(#68025) Zeki válasza kacsento1 (#68024) üzenetére


Zeki
nagyúr

Naja, keresni tudni kell. Ugyanis ha kínai bolt EU-s raktárát keresed, előbb azt kell megtalálnod, nem a terméket.
Geekbuying esetében ITT vannak a nem kínai raktárak.

(#68026) kacsento1 válasza Zeki (#68025) üzenetére


kacsento1
senior tag

Igen, időközben megtaláltam! Köszi

(#68027) kacsento1


kacsento1
senior tag

Közben megrendeltem a Tinydeal-ról egy Onda tabletet. Az adatlapon nem lehetett kiválasztani a kívánt színt, de a rendelés folyamán se volt ilyen opció. Kérdésem, hogy ilyenkor hol tudom jelezni, hogy melyik színt szeretném választani?

(#68028) Zeki válasza kacsento1 (#68027) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sehol. Valszeg abból csak az az egy színű van nekik.

(#68029) kacsento1 válasza Zeki (#68028) üzenetére


kacsento1
senior tag

De a leírásban írta, hogy black/White, vagy az akkor csak azt jelzi, hogy két színben gyártják? És akkor honnan tudom, hogy melyik színben jön? Erről lenne szó: http://www.tinydeal.com/onda-v891-89-windows-10-dual-os-z3735f-2gb-32gb-tablet-pc-p-155608.html

(#68030) dlaj válasza kacsento1 (#68029) üzenetére


dlaj
őstag

Egy színösszeállításban gyártják. Elölről black, hátulról white. Pont mint a képen.

(#68031) Xes válasza Black Phone (#68023) üzenetére


Xes
csendes tag

Melyik telefonszámon érdeklődték a csomaggal kapcsolatban? Nekem még mindig így áll:

2016.03.05
18:11
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

(#68032) beg válasza Xes (#68031) üzenetére


beg
veterán

A posta ügyfélszolgálatáén.
Google első találat.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#68033) DB10


DB10
csendes tag

Nem vagyok benne biztos, hogy jól értem, de januárban kb. megváltozott a vámeljárás, és a kis értékű cuccokra is beszedik az Áfát, akkor is ha az 10€ alatt van?
Lsd: beg topikgazda olvtárs: BRÉKING!

Az nem világos, ez vonatkozik a 22€ vámértékű küldeményekre is, vagy csak a 22,1-150€ köztiekre, akkor is, ha az ÁFA összege nincs 10 Eurónyi Forint? Azaz, ha rendelek pl. 10 Dollárért valamit, akkor azt vámoltatják, kiszabják a 2,7 dollárnyi Áfát és a 2000,- forintos eljárási díjat? Vagy csak 22 € vámérték fölött?
(Ha jobban meggondolom, elvileg a 22€ alattiakra nem vonatkozik, de megerősítést szeretnék kérni.)

Azt jól látom, hogy a kedvenc DHL-em felemelte a 6 ezerre a rablási átalányát? Édesek.

[ Szerkesztve ]

(#68034) Bozek válasza DB10 (#68033) üzenetére


Bozek
nagyúr

22 euró az értékhatár. Régebben úgy volt, hogy ha az ÁFA értéke nem érte el a 10 eurót, akkor elengedték, ez változott. Tehát egy 10 eurós cuccnál még nem lesz plusz költséged.

(#68035) DB10 válasza Bozek (#68034) üzenetére


DB10
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! Igazából az a fura, hogy egyáltalán volt ilyen határ magánforgalomban, kereskedelmi forgalomban ez 100 Forint volt mindig is.

(#68036) daver88 válasza Xes (#68031) üzenetére


daver88
aktív tag

Nem nézted esetleg a holland posta nyomkövetési oldalán? ott több infót szoktak írni, hogy mi a helyzet:

[link]

Múltkor nekem is onnét jött, és "állítólag" nem talált meg a postás, pedig munkahelyre kértem a csomagot, ahol mindig van valaki...A magyar nyomkövetési oldal nem írt semmit (továbbra is célországba megérkezett), a hollandnál viszont jelezte, hogy sikertelen kézbesítés..felhívtam őket, és másnap kihozták, szerencsére még időben elkaptam..:) egy próbát megér, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#68037) slowie válasza Xes (#68001) üzenetére


slowie
újonc

Ugyanez a szitu.

Szingapúri fastteches csomag. 3 nap alatt ideért az országba, azóta ülnek rajta.

[ Szerkesztve ]

(#68038) luck66 válasza slowie (#68037) üzenetére


luck66
tag

szintén onnan:

(#68039) Laza...


Laza...
addikt

Gearbest kettébontotta egy rendelésem (jó hogy utólag tudom meg), 2x40 dolcsi. Az első NL posta, a második unregistered YT1607411077404xxx Belgium Post Unregistered. Látott már valaki ilyen tn-t?

Utánakeresve most látom YUN express...na ez valami kamu :W

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#68040) virkir válasza Laza... (#68039) üzenetére


virkir
veterán

Az egyik véletlenül nem akkumulátor?
Nekem is így lett feladva a vissza fordult csomagom másodszorra.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#68041) Laza... válasza virkir (#68040) üzenetére


Laza...
addikt

Nem akksi :( Itt követhető elvileg, mutat is...csak kérdés hogy mit :DDD Traciktonline oldalon nem fake elvileg. Na majd möglássuk

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#68042) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy mostanában vásárolt-e valaki a Honorbuy-tól?
Mik a tapasztalatok?
Ahogy látom van EU raktár,én telót szeretnék.
Előre is Köszi a választ.

(#68043) Frenk válasza vmate6 (#67995) üzenetére


Frenk
aktív tag

Üdv,
Akkor az "X-aktás" TD rendelést Én folytatom.
Mivel a több mint 1 hónapja a Német raktárból feladott csomag nem érkezett meg, a TD ügyfélszolgálattal a mai nap eljutottam oda, hogy a csomag feladást megismétlik és akkor bízom, hogy 5-7 munkanapon belül megkapom a rendelt telefont.

"Thanks for your reply
We will resend it to you as soon as possible
After we dispatch it, we will send an email to let you know
If any other question, please reply the email directly, so that we can solve your problem in time.
Thanks very much and best regards. :)"

Egyenlőre itt tartok és bízom, hogy most ténylegesen ideér a csomag és nem veszik nyoma még Német területen.
Próbáltam először a support-tal megoldani a problémát nem akartam egyből PP vitát nyitni. Írták, hogy tekintettel arra, hogy ezidáig sokat vártam, így újraküldik a telefont. Ha lezárult a "sztori" akkor jelzem itt a fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#68044) VW


VW
aktív tag

Légyszi nézze meg a PP fiókját akinek van nyitott vagy lezárt vitás ügye,megjeleníti a rendszer?

20 éve a Prohardveren. Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#68045) VW válasza VW (#68044) üzenetére


VW
aktív tag

Már semmi gond,megjavult a PP.

20 éve a Prohardveren. Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#68046) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

Banggoodon és a Gearbesten a valós értékhez képest a csomagra általában mennyit szoktak írni? Trackingnél a valós összeget írják? Lenne egy áfahatáron mozgó csomag, valós érték kb31$ (nem emlékeszem most rá), kuponnal 23$, ez kb 21 euró. Hogy számolják ezt az összeget dollárnál? Átváltják napi árfolyamon, amikor beérkezik a csomag és ha benne van a 22 euróban akkor jó?

(#68047) Janaboy válasza Bornie127 (#68046) üzenetére


Janaboy
veterán

Semmit nem szamit a csomagon szereplo ar.

Janaboy

(#68048) Bornie127 válasza Janaboy (#68047) üzenetére


Bornie127
senior tag

Akkor ez érdekes lesz :) Amilyen a szerencsém, tuti megfogják, és árban meg nem vámköteles. :N

Ha megfogják a csomagot, mennyi idő amíg jön a postától a papír és mennyi időm van beküldeni a papírokat? Itt azt értem, nem sürgetném, kb úgy jönne ki, hogy fizu utánra, az jó lenne :)
Postásnak kell kp-ban letokolni, online kártyás, pos terminál lehetőség csak DHL-nél van?

(#68049) Janaboy válasza Bornie127 (#68048) üzenetére


Janaboy
veterán

Ha van kovetesi szam, akkor ugyis latod es kuldod emailben, de emlekeim szerint ez benne van az osszefoglaloban, h nincs tn es megfogjak max 2het a kikuldese a papirnak.
A masik h ez sztem vam ertek alatti lesz, nem fizetsz ra semmit, ha jol ertem es 23dolcsit fizettel erte..mivel az a mervado.

Janaboy

(#68050) SirRasor


SirRasor
őstag

Csak gondoltam megosztom veletek: ~100$-ért jön telefon ebayről és most néztem: nincs se track ID, se semmi. Majd egyszer, valahogyan ideér, vagy refund. Rendeltem hozzá máshonnan fóliát 1 $-ért, és ahhoz meg van track ID :))

Make Love not war!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.