Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54501) drumkiller


drumkiller
csendes tag

egy órája végre meghozta a postás a szilikon tokom kínából. Feb 19-én rendeltem, csúnyán belefutottam az újévbe, 25-26-án kezdek el melózni a dingdongok, szerintem egész jó időt futott, egy kis statnak CN.

Destination Country - Cache Time:2015-03-09 14:25
2015-03-08 22:16
Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery
2015-03-08 02:47
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015-03-03 08:00
Célországba elküldve / Item sent abroad
2015-03-02 15:56
Célországba elküldve / Item sent abroad
2015-03-01 18:03
Küldemény postai átvétele / Item accepted

Origin Country - Cache Time:2015-03-09 14:25
2015-03-03 12:45
Guangzhou repülőtértől, re, következő megálló "mail központok Guangzhou levéltovábbítás ág"
2015-03-02 15:57
Guangzhou, Exchange-iroda
2015-03-02 15:15
Guangzhou, irodája megnyitotta
2015-03-01 20:33
Foshan City filatéliai posta levelet
2015-03-01 18:03
Foshan filatéliai posta kommunikáció, megkapta a Küldés
(itt kínai betük voltak, 17track translate)

(#54502) tutis válasza bagand1 (#54500) üzenetére


tutis
őstag

Csomagátvételkor szoktak az ilyenek eltűnni. Tételesen kell átvenniük a csomagokat a szállításkor a dolgozóknak. Bemegy a nagy gyűjtődoboz, ahhoz van kísérőjegyzék. Leellenőrzik, aláírják hogy mindent átvettek. Ergo itt meg lehet találni hogy hol akadt el, hova nem érkezett meg.
Ha nem érkezett be a 62-es postára, meg kell keresni az induló állomást. Ha onnan kiment a csomag akkor a szállítás közben akadt el. Nem sok ember fér hozzá ilyenkor a csomagokhoz, megvan nekik hogy melyik csomag melyik autóval meg a másik bázis felé. Elég jól be lehetne azonosítani azt a pár személyt akik hozzáférhetnek a csomaghoz. Én 100% mennék rendőrség felé is, több okból is. Ha nincs következménye a lopásnak, nem fognak leállni.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#54503) Joker88


Joker88
őstag

csupán csak kíváncsiságból kérdezem, hogy ha a követésnél az szerepel hogy : " megküldött dokumentumok feldolgozása " attól számítva kb mennyi idő mire ideér hozzám a csomag ?

mert már január 30.-a óta úton van :D de legalább már itt van kis hazánkban :C

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#54504) beg válasza Joker88 (#54503) üzenetére


beg
veterán

Átlag 3 nap.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54505) Laza... válasza Joker88 (#54503) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem a postás az értesitővel együtt hozta a csomagot pénteken :DDD (4 nap volt amúgy)

Never give up!

(#54506) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Aki még nem találkozott vele, újabb fake tracking oldal.

http://www.777post.com/track.asp

Ja és ilyen se volt még nagyon szerintem, észt postával kaptam nemrég cuccot, igen gyors.

2015.02.25
Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett / Item in office of exchange
2015.02.26
Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.02.27
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015.03.01
Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery
2015.03.02
Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

[ Szerkesztve ]

(#54507) kmisi99


kmisi99
addikt

Akkor szeritnetek hol érdeklődjem meg a 10 napja az országban rostokoló telefonom?

(#54508) beg válasza kmisi99 (#54507) üzenetére


beg
veterán

Szinte hihetetlen, de a google tudja a választ:

Lakossági ügyfeleinknek: 06-40-46-46-46 (helyi tarifával hívható telefonszám)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54509) Xes


Xes
csendes tag

Egy kis segítség azoknak, akik annyit látnak posta nyomkövetés lapon, hogy kézbesítésre továbbadva X napja:
Ha pár munkanap alatt nem érkezik meg a csomag akkor az valószínűleg elveszett, a menet a következő, írni kell egy e-mailt az ugyfelszolgalat@posta.hu címre, megadjátok a ragszámot illetve a címzett nevét, címét, 1-2 napon belül kaptok válaszüzenetet, ahol kérni fogják az alábbi adatokat:

- feladó neve és címe (amennyiben ismert)
- lehetőség szerint a küldemény leírása: mérete, tömege, tartalma, csomagolása.

Ha ezeket megadtátok elindítják a keresést, ami úgysem fog sikerrel járni, ezért pár hét múlva kaptok hivatalos választ, hogy a csomagot elveszettnek tekintik, kártérítést csak a feladó tud kérni, ha lemond róla írásban akkor pedig a címzett kapja meg a pénzt. De legalább van egy hivatalos e-mail arról, hogy elveszett, ami reklamáció esetén jó.

Nekem most úgy néz ki 3 csomagom is elveszett

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015.02.26

Küldemény információ:
Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery
2015.02.26
.....

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015.02.25

Küldemény információ:
Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery
2015.02.25

................

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015.03.02

Küldemény információ:
Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery
2015.03.02

(#54510) kmisi99 válasza beg (#54508) üzenetére


kmisi99
addikt

Csak gondoltam biztos van valami külön vám vagy ilyesmi! De kösz az infót felhívom!

(#54511) maj-viktor válasza tutis (#54502) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ez mind szép és jó, de a rendőrség 50E Ft-os kárérték alatt kiröhög kb.!
Ha már "csoportos csalás - lopást" sikerül rábizonyítani, akkor több esély van, a nyomozás sikerességére... azaz több ügyet összegöngyölíteni... ahogy írtad állítólag több lopás is van azon az azonos postán... érdemes összeszedni az összes eltűnt csomagodat... esetleg további kárusaltakat keresni és azokkal közösen megtenni a feljelentést... úgy van esély! És ezt külön kiemelni, hogy xxxx iktatószámmal szintén ilyen panasz van... ugyanerre a postára! Úgy már összefonódhatnak a szálak... de igazából sajnos mindig lesznek postai szarkák... max. cserélődnek... a posta meg benyeli azt a veszteséget... ami levan írva a ÁSZF-ükbe... feladási díj + 1 x15x kártérítés a feladónak (legalábbis regisztrált belföldi küldeményeknél)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54512) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

A Pandawillről rendeltem február 4. én egy Lenovo Note 8 telót.
A mai napon kaptam meg. Multhét előtti hét pénteken jött a postától egy sms hogy náluk van egy csomagom és a vámeljárásról intézkedjek. Múlt hét csütörtökön kültem el nekik a kért adatokat és ma hozta ki a postás.

Kb mostanra számítottam a megérkezésre ugyhogy elégedett vagyok. A teló elsőre nagyon jó szerkezet. Sajnos micro sim kell bele ugyhogy holnap a tmobilehoz és vodához is el kell mennem simkártyákat cserélni :(
antutuban 43K pontot hoz szal van benne erő. Hogy az 1 giga ram mennyire lesz kevés a későbbiekben majd kiderül. még nem érzek rajta akadást egy két progi felrakása és használata után.

Kérdésem: A pandawillnél volt lehetőség ilyen Vám biztosítást kötni ami ahogy értelmeztem valami olyasmi hogyha megfogják a vámnál akkor visszafizetik nekem a vámot. Jól értelmezem ezt a szolgáltatásuk?
Valaki próbált már ilyet hogy hogy működik?

(#54513) Zeki válasza ityam (#54512) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, a 27% Áfát visszafizetik, csak cseszegetni kell őket, meg előbb kuponokkal akarják megoldani.
Már ahogy olvastam.

(#54514) maggi1886076 válasza ityam (#54512) üzenetére


maggi1886076
addikt

Igen visszafizetik. Ticketet nyitsz, elküldöd a dokumentumokat. A 27%-ot elfogadják a kezelési költséget nem. Kupont ne fogadd el. Csak a visszatérítést.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#54515) tutis válasza Xes (#54509) üzenetére


tutis
őstag

Ezek is NL postázások?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#54516) SUPREME7 válasza Xes (#54509) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha valóban "elveszett" ennyi csomag, az már szerintem bőven elég, egy rendőrségi feljelentéshez. Ilyen nincs véletlenül ...

(#54517) tutis válasza SUPREME7 (#54516) üzenetére


tutis
őstag

1 csomag is elég a feljelentéshez, nem tudni a rendőrségen mennyi hasonló ügy van már, szóval én mindenkinek javaslom hogy szánja rá magát ha eltűnik a csomagja.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#54518) Xes


Xes
csendes tag

Igen, sajnos mindegyik NL csomag, illetve átnéztem most a többit és egy 4. is becsúszott ami szintén elveszett valószínűleg.

DátumInformációk
2015.02.09
08:24 NLAMSC(NETHERLANDS (

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.02.09
19:55 NLAMSC(NETHERLANDS (

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.02.27
11:18

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015.03.03
23:18

Küldemény információ:
Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery

Eddig sose volt még ilyen pedig elég sokat rendelek külföldről, kb. 1-2 hónapja kezdődött és csak NL csomagokkal, de ez azért tényleg durva, hogy 4 csomag is elveszik a beérkezés után 2 héttel...
Igazából a pénzt visszakapom csak elment 1-2 hónap a semmire, csomagom nincs, ugyanúgy rendelhetem meg újra több hónap csúszással.

(#54519) v-man


v-man
őstag

Sokat tapasztalt rendelőktől kérdezném:

ha rendeltem egy telót Kínaországból, amire áfát is fizettem annak rendje és módja szerint, de kiderült, hogy van egy olyan típushibája, amivel nem tudok megbékélni és együtt élni (nem kompatibilis a standard jack-es headsetekkel, sem OMTP, se CTIA), ezt pedig jeleztem is a boltnak, akik azt ígérték ha visszaküldöm, full refundot kapok.
Ugyebár így az áfát bukom.

Mi van akkor, ha azt kérem, hogy a pénzvisszatérítés helyett küldjenek nekem egy azonos árkategóriájú, de más márkájú telefont? Arra is kell áfát fizetnem majd, vagy elfogadják hogy ez garanciális csere?

:R

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#54520) internetezoo


internetezoo
senior tag

PLPostNL: PL00026440111
Swisspost: SWP9926305111

Miniinthebox-ról rendelve, nyomkövetéssel.
De mi az a PLPostNL? Egyáltalán jók a számok? (utolsó 3 módosítva, de azok is számok) Mert a rendes PostNL: RS....NL a szám. Az stimmel, hogy 13 db karakterből áll.

[ Szerkesztve ]

(#54521) beg válasza v-man (#54519) üzenetére


beg
veterán

Kell fizetned a másik után is.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54522) tutis válasza Xes (#54518) üzenetére


tutis
őstag

Ezt már tuti ne hagyd, tegyél feljelentést, azért ez durva hogy van egy kurva faszkalap a postán (vagy több) aki lopkodja a csomagokat..
Paypal dispute ment?
Ezek milyen csomagok? Nagy értékűek, biztosítottak vagy milyenek?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#54523) fcsabika1


fcsabika1
tag

Sziasztok.
Ha rendeltem egy tabletet amire kifizetzem az áfát is, és hibásan érkezett (kijelzőt kell cserélni) és nem azt választom hogy visszaküldöm, hanem azt, hogy küldjenek egy új kijelzőt, akkor hogy működik arra a csomagra az áfa?
Ki kell fizetni, vagy van valami lehetőség arra, hogy ne kelljen megfizetni, arra tekintettel, hogy garanciából lett küldve a kijelző?

(#54524) Xes


Xes
csendes tag

Aliexpressen lett kifizetve, tehát nem paypal-al hanem kártyával, de ha jön hivatalos válasz, hogy elveszettnek tekintik a csomagot akkor szoktam dispute-ot nyitni és utána kénytelenek visszafizetni az összeget, de ez is nagyon sok idő. Rendőrségi feljelentésen gondolkodom, bár értelmét nem látom, mivel a kínaiak azt se nagyon értik, vagy nem akarják megérteni, hogy elveszett és csak húzzák az időt, tehát feladóvevényt se tudnék tőlük elkérni amin látszik, hogy én vagyok a címzett, anélkül pedig szerintem feljelentést se lehetne tenni, mert mi alapján...

Posta panaszkezelést azért felhívom majd de ott se fognak tudni mit mondani szerintem csak hogy sajnálják ha elveszett feladó kérhet kártérítést stb.

(#54525) LámaZ


LámaZ
addikt

Az eltűnt csomagokat mindenképp tessenek jelenteni a postán, és ha kell a rendőrségen is.
Ott is van statisztika, meg becsületes emberek, és ha teszem azt valamelyik postahivatalnál sok az eltűnés, akkor biztos rászállnak, és kiverik belőlük az igazságot.
Legyünk igazságharcosok is, ne csak szabadságharcosok!

Legyen minden jó!

(#54526) tutis válasza Xes (#54524) üzenetére


tutis
őstag

a posta eltűnt csomag igazolása alapján simán meg tudod tenni a feljelentést.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#54527) Seirei


Seirei
tag

Üdvözletem!

Kínából rendeltem egy vászon táskát $30-ért, rendeléskor leárazott saver shippinggel (3-5 nap kihozatal) + insurance-l.

Ma hozta ki dhl, korábban már írtak hogy kell nyomtatott papír aláírva, meg vámteher költségét majd kaparjam elő, viszont amikor átvettem eléggé arcon csapott a számla amit az orrom alá nyomtak.

Kb. 7000 forintot kellett kifizetnem, vámteher - 3200 illetve EGYÉB díjként (másik papíron amit adott a futár halasztott vámkezelés biztosításának díjaként van feltüntetve ez a bizonyos összeg) 3800-ért.

Na most ugye fel voltam készülve ilyen 3000-es összegre vámkezelés alatt, de ez a vámkezelés biztosításának díja mégis mi akar lenni? A futár életformájához elvártan 1 értelmes szót nem tudott említeni erről a díjról, visszadobni a cumót meg nem akartam.

Azóta természetesen írtam az oldalon ahonnan rendeltem supportnak külön ilyen kategóriában (was charged extra fee), de gondoltam belföldi társaktól is megkérdezném. Mi kerülhette el a figyelmem mikor a vámterhet kalkuláltam, és mégis miért kellett eredeti rendelésem értékének több mint 50%-t még külön fizetnem egy szaros "ruha darabért"?

(#54528) bl4ze válasza Seirei (#54527) üzenetére


bl4ze
veterán

Minek kellett ide is beírni ahelyett, hogy használod a keresőt ?

itt is csak azt tudom mondani amit "odaát" :

Keress rá: DHL is vámkezelési költséget kér. Ez volt a 3200 Ft.

.:. bl4ze .:.

(#54529) tutis válasza Seirei (#54527) üzenetére


tutis
őstag

szerintem téged átvertek

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#54530) Laza... válasza tutis (#54529) üzenetére


Laza...
addikt

Szerintem meg Te még életedben nem rendeltél DHL-el

Never give up!

(#54531) bupemko


bupemko
senior tag

Rendeltem én is egy akciós Jiayu F2-t Minideal-ről, kíváncsi leszek a 4G részére.

(#54532) tutis válasza Laza... (#54530) üzenetére


tutis
őstag

biztos vagy te benne?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#54533) jojoando


jojoando
senior tag

Kijelző fóliát rendeltem február 28-n , március 1-n feladta és ma meg is kaptam.
Boritékba küldte és 3.7 Hongkongi dolláron 135Ft -s áron küldte ide Airmaillal.
Csak mint tudnivaló , írtam,...

(#54534) parkr


parkr
őstag

az Alin ennyire lassúak az eladók? pénteken fizettem és még mindig "Awaiting Shipment" (első alis vásárom)

(#54535) molvany válasza parkr (#54534) üzenetére


molvany
senior tag

El is olvastad az eladó oldalán, mennyit idöt ír a " feldolgozásra " ?
Mert le van írva.

WhatsApp :+491737182060

(#54536) Turbobacsi válasza parkr (#54534) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

2-30 nap között szokott lenni...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#54537) parkr válasza molvany (#54535) üzenetére


parkr
őstag

3 napot ír.
úgy látszik megszoktam az ebay-en hogy gyorsabban adják fel :U

(#54538) molvany válasza parkr (#54537) üzenetére


molvany
senior tag

Ugye milyen jó, ha valaki olvas is, nem csak ír :K
Hétvége, 24 óra a fizetésed ellenörzése. 1 + 1 = 2 .
Már meg is van, mi és hol :K

WhatsApp :+491737182060

(#54539) Seirei válasza bl4ze (#54528) üzenetére


Seirei
tag

Ezek szerint itt se olvastad el hogy mit is irtam, es mit is kérdezek :-)

A kerdesem nem az hogy miert kellett vamkezelesert fizetnem, hanem hogy miert kellett meg kulon ugynevezett "Halasztott vamkezeles biztositasanak dijat" fizetnem, amirol nem talalok sehol semmit.

[ Szerkesztve ]

(#54540) beg válasza Seirei (#54527) üzenetére


beg
veterán

"Kínából rendeltem egy vászon táskát $30-ért, rendeléskor leárazott saver shippinggel (3-5 nap kihozatal) + insurance-l."

Ha kértél biztosítást, ahogy írtad, akkor a másik összeg az lesz.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54541) Laza...


Laza...
addikt

Picit szálldogál a dollár (vagy a forint, ahogy tetszik) :W

Never give up!

(#54542) Seirei válasza beg (#54540) üzenetére


Seirei
tag

Mind a shipping, mind az insurance osszeget meg rendeleskor leemeltek, tovabba az az insurance valami $1-2 kozott volt, vamhoz vajnyi koze.

(#54543) kmisi99


kmisi99
addikt

Kiderült, hogy a 10 napja célországban lévő csomagom vámra vár! 10 nap alatt ma tudták az a rohadt smst küldeni, még csak levelet se bírtak küldeni róla! Már múlthét óta lehetne telefonom, de neeem.

(#54544) -bryan- válasza kmisi99 (#54543) üzenetére


-bryan-
újonc

Nálam is ugyan ez a helyzet, igaz csak 5 napja várok, de még egyenlőre semmi. :O

(#54545) kmisi99 válasza -bryan- (#54544) üzenetére


kmisi99
addikt

Én a posta vám részét hívtam fel, és ott mondta a csaj, hogy torlódás van lassan mennek ki a levelek meg töltsem ki a vámnyilatkozatot és küldjem el emailben.

(#54546) fcsabika1 válasza fcsabika1 (#54523) üzenetére


fcsabika1
tag

Valaki erre?

(#54547) -bryan- válasza kmisi99 (#54545) üzenetére


-bryan-
újonc

Tehát e-mailben elküldted a paypal igazolást és a webshop visszaigazolást a postának és várhatóan szép lassan megkapod a nagyon várt telefonodat.

(#54548) kmisi99 válasza -bryan- (#54547) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen el mert a csaj azt mondta torlódás van és lassan megy ki a levél küldjem be. Ha nem fogták volna meg vámon torlódás ide vagy oda bőven megjött volna 10 nap alatt.

(#54549) -bryan- válasza kmisi99 (#54548) üzenetére


-bryan-
újonc

Köszi szépen az infókat!
:)

(#54550) kmisi99 válasza -bryan- (#54549) üzenetére


kmisi99
addikt

Nincs mit, de a biztonság kedvéért kérdezz rá itt 06-1-421-7235, ez a posta vám infós száma. Bediktáltam a TN számom, a csaj meg mondta hogy már kapnom kellett volna smst, meg küldjem emailbe az "adóbevallást"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.