Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) ephgsm válasza tfalcon96 (#18994) üzenetére


ephgsm
csendes tag

Nem gond, főleg ha tud róla ;] :DDD

(#19002) cekkk válasza RVR400 (#18688) üzenetére


cekkk
veterán

Megkérdeztem a könyvelő ismerőst.
Ő erre annyit mondott, hogy nem kell feltétlen elérni a 600 ezres határ, ha a hatóág azt állapítja meg, hogy te üzletszerűen csinálod, akkor fizetni kell, ha nem akkor nem.
Annyit mondott van olyan ismerőse akinél 3 kocsi eladása után ezt megállapították, van akinél meg több 10 milliós értékesítés után sem. Persze ezt mind magán személyként.

Az meg, hogy mit írnak le és mi a gyakorlat sajnos már két dolog. Nagyon függ attól, hogy az adott embernek milyen napja van.

[ Szerkesztve ]

(#19003) b0bcat


b0bcat
addikt

A tapasztalt kollégákat kérdezném elsősorban: mennyire hajlamosak a kínaiak kamu DHL tracking számot adni? :F

Hétfőn rendeltem a GeekBuying-ról egy telefont DHL-lel, amiről tegnap hajnalban megjött a levél, hogy a csomag "shipped" státuszba került. Adtak TN-t is, ami viszont tegnap (még) nem élt a DHL rendszerében. És ma sem.

Azért nem értem a dolgot, mert nemrégiben ugyanígy rendeltem egy telefont ugyaninnen, ami a rendeléstől számított 11. napon már a kezemben volt, és a TN emlékeim szerint azonnal működött azután, hogy megjött a levél a "shipped" státuszról. :U Most csak egyetlen dolgot csináltam másképp, mint akkor: nem kértem a 2 dolláros biztosítást (arra gondolva, hogy a DHL csak nem veszíti el a csomagot :D) - lehet, hogy ez volt a baj? :(

Vagy csak túlparázom? :DDD

U.i.: Azért is gondolom, hogy kamu lehet a DHL TN, mert a múltkori rendelésnél a "shipped" státuszba kerülés másnapján reggel SMS-t küldött a DHL, hogy adjam meg nekik az e-mail címemet a vámoláshoz. Most meg nem jött még SMS.

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#19004) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Napi story.

Pandawill, rendelésnek még csak TN alapján nyoma se volt a Posta.hu-n, de külföldi oldal szerint is ugrált fél percenként Kínában...

Lenovo P780: 55000 Ft volt / aki akciósan akar rendelni, most tegye, mert alapból kedvezményes, és még lejön 10%... Ha minden igaz / tehát 45 körül megvehető /

Szóval megjött ma a telefon, postás hozta, se áfa , se vám..

A poén két másik Lenovo-m / A390 / úgy vámolják megfele , ahogy illik... Nesze neked érték...

@b0bcat: Ennyire ne parázd túl, TN van amikor 1 hét alatt se éled fel, sőt lásd az én esetem Pandáról jött csomag, és nem volt TN aktív..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19005) ephgsm válasza b0bcat (#19003) üzenetére


ephgsm
csendes tag

Van egy DHL nyomkövetési szám,ami csak addig él amíg nemzetközi fuvarszámot nem kap,de ettől még persze nézhetjük úgy is hogy feladták...

5-6tal kell kezdődnie az "ideiglenes nyomkövetési számnak"
9-cel pedig a végleges nyomkövetési számnak.

Túlparázod egy kicsit,amúgy valóban.. :)

DHL-t egyébként csak az original honlapon kövesd,többi kukábavaló ennél.

(#19006) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Aki rendelni akar Black Friday elég sok kínai webshopban, szerintem ma és holnap érdemes, sok akció, van ahol alapból is

Érdemes az órákat is egyeztetni :))

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19007) RVR400 válasza cekkk (#19002) üzenetére


RVR400
veterán

(8)548 Ha az ingó vagyontárgy átruházása - kivéve, ha a magánszemély a bevételt egyéni vállalkozói tevékenysége keretében szerzi meg - gazdasági tevékenység [3. § 46. pont] keretében történik, az (1)-(5) bekezdés rendelkezései szerint megállapított jövedelem önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül.
(9)549 Az (1)-(8) bekezdésben foglalt rendelkezésektől függetlenül nem kell a jövedelmet megállapítani az ingó vagyontárgyak átruházására tekintettel megszerzett bevételből - ide nem értve, ha a bevételt a magánszemély egyéni vállalkozóként szerzi meg -, ha a bevétel az adóév elejétől összesítve nem haladja meg a 600 ezer forintot.

A 8. bekezdés említi az üzletszerűséget, de a 9. viszont még mindig tartja a 600e Ft-os határt. Persze a jogértelmezés elég nagy labirintus. :((

(#19008) b0bcat válasza ephgsm (#19005) üzenetére


b0bcat
addikt

Ez a szám most 6-ossal kezdődik. Tehát akkor nem végleges szám. Értem. ;) (Előzőleg már első nekifutásra 9-es kezdetűt kaptam. :K)

Köszi az infót! Akkor minden szuper. :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#19009) cekkk válasza RVR400 (#19007) üzenetére


cekkk
veterán

De pont ez a lényeg benne, hogy nem írja le, hogy mi az üzletszerűség, ez már az egyéni megítélése lesz, ha szimpi vagy neki nem kötekedik ha meg nem akkor cumi.
Itt már nem lehet elmenni semmin.

Amikor a navtól nem lehet jogi értelmezési segítséget kérni, mert az nem hivatalos amit ők mondanak akkor kitől? Valahogy értelmezed és majd 3 év múlva megbüntetnek :W

(#19010) rulez2rulez


rulez2rulez
újonc

84 napja kóborolt kínai csomagom megérkezett,vámolás nélkül :DDD

(#19011) atee_13


atee_13
őstag

Üdv mindenkinek!
eBay-en vásárlás után hogy tudok üzenetet küldeni az eladónak?

(#19012) ephgsm válasza b0bcat (#19008) üzenetére


ephgsm
csendes tag

Nincsmit, majd ha 9esre vált át,vagy ha azt megkapod majd,akkor már tudod trackingelni :)

Van mikor megadják az ideiglenest is,csakhogy "postázva legyen"

[ Szerkesztve ]

(#19013) szili.tamas1 válasza b0bcat (#19008) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

nekem 2essel kezdődik, oszt már pesten van. :-)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#19014) RVR400 válasza cekkk (#19009) üzenetére


RVR400
veterán

Az igazából mindegy, ha a 600e Ft-os keret megvan üzletszerűség esetén, mivel a [3. § 46. pont] utal a gazdasági tevékenységre.

(#19015) ephgsm válasza szili.tamas1 (#19013) üzenetére


ephgsm
csendes tag

Az mail akkor,nem csomag, tudtommal :)

[ Szerkesztve ]

(#19016) b0bcat válasza ephgsm (#19012) üzenetére


b0bcat
addikt

3 perce jött a DHL SMS. :C Ők már tudják, amit a GeekBuying nem osztott meg velem eddig: a végleges TN-t.

Az érdekesség: 7-essel kezdődik a TN. És megnéztem, az előzőé 2-essel kezdődött, nem 9-essel. (Rosszul emlékeztem.)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#19017) szili.tamas1 válasza ephgsm (#19015) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nem tudom miként van feladva, a dhl expressz részén tudom követni.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#19018) atee_13


atee_13
őstag

Vásárolnék paypal al az eBayen, de nem enged fizetni. Ez a hibaüzenet:

One or more of the items below cannot be purchased because the seller has not specified shipping costs to the location selected.
Change your address or remove the items to continue.
You may also contact the seller for an exception.

Semmin nem változtattam eddig engedett fizetni sámán rákattintottam a paypal ra és kész.

Mi a baj?

(#19019) Zeki válasza atee_13 (#19018) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az eladó nem írta le, hogy szállít a te országodba is, így nem veheted meg a terméket.

(#19020) atee_13 válasza Zeki (#19019) üzenetére


atee_13
őstag

És ha átírom a címem valami más országra? Olyan terméket vásároltam amit neten küld. Elvileg nem lényeg a szállítási cím.

(#19021) Zeki válasza atee_13 (#19011) üzenetére


Zeki
nagyúr

My ebay, Purchase History, ott jobbra lesz a Sell this item alatt egy lenyíló. More actions néven, és ott a Contact seller

(#19022) Zeki válasza atee_13 (#19020) üzenetére


Zeki
nagyúr

De, lényeg.
Az eladó határozza meg, hogy hova küld. Ha ide nem akar, akkor hiába vennéd meg.
Előbb írj neki, hogy te megvennéd, változtasson a szállítási feltételeken.

(#19023) Alis


Alis
csendes tag

Mint már volt itt róla szó, December 2.-án az Aliexpress ünnepi vásárt csinál, aminek keretében több mint 40 millió terméket áraz le bizonyos "X"%-al. Érdemes nézelődni és ami tetszik azt berakni a kosárba, hogy minél könnyebb és gyorsabb legyen vásárlás.
Sajnos a karácsonyi megérkezés igen kérdéses.

(#19024) janaman01 válasza ephgsm (#19001) üzenetére


janaman01
addikt

pláne ehehehe

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#19025) atee_13 válasza Zeki (#19022) üzenetére


atee_13
őstag

A fizetésnél mikor nem engedett, akkor írtam neki, hogy valami nem stimmel és elküldtem neki is a hibaüzenetet, de még nem reagált.

Köszi a segítséget!

(#19026) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok, Navon Raptor 7-eshez szeretnék rendelni matt fóliát eBay-ről, jó áron.
Vett már valaki esetleg tudnátok segíteni hogy keressem?
Köszi. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#19027) Zeki válasza PH-User (#19026) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#19028) cekkk válasza RVR400 (#19014) üzenetére


cekkk
veterán

Tök felesleges idézgetni a szabályokat, ha akarnak találnak rajtad fogás, akár törvényesen akár nem.
Lásd a fentebbi esetet amikor újra vámoltak. :W

(#19029) üszök válasza atee_13 (#19011) üzenetére


üszök
őstag

Purcase history/ a terméknél jobb oldalon contact seller.


Alis
(újonc)

Ezek kb a kínai hold újévre érnek ide. :C

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#19030) Taru


Taru
tag

Szerintetek egy október 15.-i rendelés még előkerülhet? Gondolom csak nem nyúlnak le egy LED égősort.

(#19031) CoolBoy323 válasza Taru (#19030) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Simán, ez még "időben" van azért :D

(#19032) Dermesztő válasza Taru (#19030) üzenetére


Dermesztő
aktív tag

Az még simàn befuthat :D

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#19033) gyűrű


gyűrű
addikt

Azért nem mindent vámolnak..

Geekbuying 270 dolláros tablet,sg post, nagy csomagolásban, 20 nap után ma ideért sallangok nélkül.. ;)

(#19034) Plaza


Plaza
tag

Sziasztok! Rendeltem egy csomagot DHGate.com-ról, a tracking number szépen halad, már csak azt nem tudom, hogy ez jót jelent-e, avagy rosszat, hogy ennyiszer megkapom ugyanazt a track-et. Kérlek nézzetek rá nekem erre a képre! Köszönöm! :)

(#19035) Zeki válasza Plaza (#19034) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hong Kong még nincs elhagyva.
Más gond nincs.

(#19036) Plaza válasza Zeki (#19035) üzenetére


Plaza
tag

Akkor karácsony előtt nem igazán számítok már rá.... :/ köszönöm! :)

(#19037) maj-viktor válasza gyűrű (#19033) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mai időkbe ritka nagy szerencséd volt... pláne hogy a vámolás is csak 1nap volt!
(nekem mostanába mindig ilyen 4-6nap közötti a "Célországba megérkezett" & "Vám elé állítva" - "Vámkezelve" státusz között, aztán jóesetbe 1nap míg kiszállítja a posta, de mostanába ott is inkább a +2nap a jellemző)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#19038) DJ Diablo válasza gyűrű (#19033) üzenetére


DJ Diablo
tag

Neked ezek szerint mákod volt! Én felszálltam a szopórollerre! Geek DE post. Küldemény információ:
Vámkezelésre vár. Az az egy vigasztal hogy pikk-pakk az országba ért (7 nap). Most már csak a zöld manókon múlik minden.

(#19039) szpali válasza Graphics (#19004) üzenetére


szpali
addikt

én is ma rendeltem meg, 48503 HUF lett a vége

singposttal rendelted?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#19040) tboy72 válasza janaman01 (#18997) üzenetére


tboy72
aktív tag

Akkor szaladj neki mégegyszer a képnek, mert ott a DHL szerint 0 Ft az áfa! :K

(#19041) pofijanika válasza Graphics (#19004) üzenetére


pofijanika
csendes tag

Nekem is ma hoztak ki az S820-at. Azota nem nagyon tettem le. :)
Ja, es a vart ~19000,Ft helyett "csak" 14645,-Ft-ot kellett kicsengetnem.

(#19042) Meggyi001 válasza pofijanika (#19041) üzenetére

Ja,jó érzés ha megjön,én is azzal aludtam :)

https://gamergep.hu/

(#19043) moy01 válasza Meggyi001 (#19042) üzenetére


moy01
csendes tag

Én csak az asszonnyal . :DD

(#19044) Dr.Zoo válasza Plaza (#19036) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én 16.-án rendeltem egy quadrocoptert szintén a DHgate-ről, azóta küldemény felvéve státusztban ücsörög.. :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19045) fecs


fecs
senior tag

Kínából is ez lenne a normális. Koreából szintén ingyen postával 2 hét lesz.

2013.11.18 14:58 KOREA Küldemény felvéve / Item accepted
2013.11.20 16:11 KOREA Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.11.26 23:44 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.11.26 23:45 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.11.29 09:43 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure.

Ehhez képest a kínai csomagom (Singpost) november 8 óta ténfereg valahol. :(((

Pixel 6a

(#19046) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Media playert keresek. Melyik európai shopból érdemes rendelni? Chinából nem szeretnék, mert nem biztos a dec.24.i megérkezés.
előre is köszi.

(#19047) Zeki válasza fecs (#19045) üzenetére


Zeki
nagyúr

koreából milyen shopból lehet rendelni?

(#19048) fecs válasza Zeki (#19047) üzenetére


fecs
senior tag

ebay-en rendeltem LG tablethez tokot.

Pixel 6a

(#19049) szoporiz válasza gyűrű (#19033) üzenetére


szoporiz
tag

Gratulálok :)
Öröm ilyet hallani,ad egy kevés reményt arra hogy talán nem lesz 'megtréfálva,a csomagom.
Mert ha ennyire jól dolgoznak a vámosok akkor lassan le kéne szoknom arról hogy az egész családnak Kínából rendelek telefont:/

Ha írok légy oly kedves és válaszolj! Van egy negatívom igen: A vásárló szerint nem kellően csomagoltam:/ Tanultam belőle! Korrektség mindenek előtt! Ettől különbözik a sikeresség a nyerészkedéstől!

(#19050) Palomar


Palomar
csendes tag

sziasztok,

USA USPS Standard (TN nélküli) szállítási időre van mostanában tapasztalat?
Visszakerestem, de csak First Class Expedited szállítási időket találtam itt, Standard-et nem.

köszönöm

Üdv: Palomar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.