Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) Zeki válasza Kolondrum (#41996) üzenetére


Zeki
nagyúr

A spanyol antelife raktárból rendeltél?
Arra írta valaki, hogy soha nem is élt a TN-je, de 1 hét alatt megjött a csomagja.

(#42002) Aucor válasza Laza... (#42000) üzenetére


Aucor
senior tag

Az ebay üzenet megvan. Meg a termék leírásában is ott van. Ez elég?

(#42003) Laza...:
Jól gondolom hogy 5 dollárral fogja a szememet kiszúrni?

[ Szerkesztve ]

(#42003) Laza... válasza Aucor (#42002) üzenetére


Laza...
addikt

Elég. Partial refundba menj bele, és ennyi. Jobban nem fogsz tudni kijönni

Never give up!

(#42004) Kolondrum válasza Laza... (#41997) üzenetére


Kolondrum
félisten

Akkor mi van azokkal ahol nem volt a 24h jelző? Én azért felpiszkáltam őket, de tényleg kedvesen. Angolul amúgy sem tudok simulékonyan írni. :DD Még meg is köszöntem mielőbbi válaszukat.
Kicsit úgy érzem, nem úgy mennek a dolgok ahogy elképzeltem. Ezekből alkotok amúgy véleményt. Elég 1 negatív minta és többet csak ha máshol nincs az a cucc ami ugye nem jellemző kínára.

CineDOG1! DX.com-ról és nem 2ft-os tétel.

[ Szerkesztve ]

(#42005) Laza... válasza Kolondrum (#42004) üzenetére


Laza...
addikt

Az angolul csak fakking, benne kis maderrel max az összes ajtót bezárja előtted, ennyi. Esetleg a fakkanál is ez a sors.

Kínainál azt se hidd el ami elmúlt. Ez az alap. Teljesen mindegy mit írnak, csak az számít ami megtörténik (bizonyíthatóan)

Never give up!

(#42006) Kolondrum válasza Laza... (#42005) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez már elindult, valahogy meglesz a cucc, tanulok az esetből ha nem lesz jó vége és ennyi.

(#42007) beg válasza Kolondrum (#42004) üzenetére


beg
veterán

A DX soha nem tudott 24 órán belül küldeni. Csak dísznek írják, hogy minél többen vásároljanak. Az elején jó bolt volt, de mára már a lista végén kullognak.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#42008) Zeki válasza Kolondrum (#42004) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én szó szerint 1-szer találkoztam 24 órán belüli feladással, a tmart.com angol raktárából. Gyorsan ide is ért.
De ahogy írták, a kínainak semmit sem szabad elhinni. KI kell használni a paypal védelmet. Ennyit tehetsz majd.

(#42009) Aucor válasza Laza... (#42003) üzenetére


Aucor
senior tag

Most nézem. Az IMEI-vel is probléma van. A szoftver és a matrica nem egyezik. Ráadásul mindkettő a nagyobbik akkus verzióhoz tartozik az imei.com szerint. Miközben ez szemmel láthatóan nem az. Ezzel tudok menni valamire?

(#42010) Laza... válasza Aucor (#42009) üzenetére


Laza...
addikt

Van mikor a matricát bele sem teszik/kidobják/összekeverik. Esetedben Qka

Jól gondolom hogy 5 dollárral fogja a szememet kiszúrni? Ez a shopok lehúzós 5 dodós módszere. Nézd meg mennyi nála a 2 verzió árkülönbözete, azt kérd el. Vagy visszaküldöd és full refund. Te döntesz.

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#42011) Anonymus23 válasza Aucor (#42009) üzenetére


Anonymus23
veterán

Bármivel, amivel bizonyítani tudod, hogy nem stim a termék.
Én vagy 2 hete csak privát üzenetben (minden reklamáció nyitás előtt) írtam az eladónak, hogy egy cuccos törötten érkezett, küldtem két fotót, már ajánlotta is a partial refundot. Még csak a claimmel sem kellett fenyegetőzni.
Ha nem boldogulsz, vagy nem válaszol 1, max 2 napon belül, lehet nyitni neki az ebayen a reklamációt.

;) - The Power of the Light Side

(#42012) Dluinet válasza Kolondrum (#41996) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én értelek
kaptál egy TN számot és eltelt máe 4 nap
viszont ezen a számon még semmilyen csomagot nem kezelt a posta, tehát még fel sem adták

röviden TN számod van egy nem létező csomagról?

DX-nél általános hogy legkorábban egy hét után adják fel
ha DX-ről rendeltél akkor nincs semmi gond, olyan még nem volt hogy nem adták fel, csak rohadt sokára jön meg

DX TN nekem sohasem működött

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#42013) Kolondrum válasza Dluinet (#42012) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pl. RI749256165CN

(#42014) Aucor válasza Laza... (#42010) üzenetére


Aucor
senior tag

Nos, ez nagyon érdekes. A sima verzió 10 dollárral drágább nála. Az imeivel a problémám, hogy még a szoftveré sincs rendben.

(#42015) kerekfej


kerekfej
addikt

Ezt a multifunkciós USB zseblámpát látta valaki olcsóbban?

(#42016) Dluinet válasza Kolondrum (#42013) üzenetére


Dluinet
nagyúr

China Post kb olyan mint a Magyar Posta, senki nem tudja hogy, de valahogy, valamikor célba ér

kérjél tudakozványt :DDD (Magyar Posta)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#42017) Laza...


Laza...
addikt

Akkor megkéred hogy adja meg a címet, ahova visszaküldheted, és full refund.

Vagy elfogadod így ahogy van, meg kapsz X összegű partial refundot. Ennyi, ha 1000x kérdezed meg sem lesz másképp.

Never give up!

(#42018) WOT-H-A-C válasza kerekfej (#42015) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Én ilyet utoljára a csillagok háborújában láttam!!! :DD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#42019) medvetable


medvetable
újonc

Helló!Olyan kérdésem lenne,hogy az "alin" ha az eladó a szállítási időn belül "Awaiting Shipment" nem küldi a cuccot,és a majom eladónak lejár a beszerzési ideje,akkor automatikusan vissza utalják a pénzem?Ilyen még nem volt velem,és most van :F

(#42020) beg válasza medvetable (#42019) üzenetére


beg
veterán

Meghosszabbíthatod a majom eladó processing time-ját, ha akarod. Ha nem akarod vagy az is lejár, akkor visszakapod automatikusan.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#42021) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Most esett le, hogy nem lesz értelme pár hétig semmit sem rendelni, ha az alis eladók kitolják azt a millió cuccot amit ma és az elmúlt napokban eladtak, akkor hegyekben fog állni a cuccos a reptereken...
Asszem vége lesz a 2 hetes érkezéseknek :O

;) - The Power of the Light Side

(#42022) Timre válasza szmyky (#41986) üzenetére


Timre
csendes tag

Még idáig nem kaptam Postnl csomagot.
Valóban kínából még megjárja hollandiát és majd azután jön Magyarba?

JIAYU G4S/L

(#42023) Zeki válasza Timre (#42022) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen.

(#42024) Dominó85 válasza Timre (#42022) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen, de rohadt gyors szokott lenni 5-12 nap. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#42025) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!

Ha angliából rendelek például hangszórókat,akkor azt is megvámolják nekem?

Tőlük szeretnék

olyan lehetőségem is van,hogy kint dolgozik a barátom..és hazahozná nekem szívesen,de a határokon át tudja hozni? Vagy megvámolják így is?

Köszönöm!

üdv.: Gábor

(#42026) hunace válasza djyuri (#42025) üzenetére


hunace
tag

1. hozzászólásban amit itt fentről le tudsz nyitni ...

Az EU-n belülről érkezőcsomagok esetén NINCS vám és áfa kötelezettség!

(#42027) jozsi252


jozsi252
veterán

2 napja du. rendeltem egy csomagot banggood-ról, ma kora reggel reggel már kaptam a trackinget, ami SE végződésű. Gondolom Svéd Posta. Olvastam róla jót rosszat, hát meglátjuk mi lesz. Reménykedtem hogy ne Maláj legyen mert arról aztán majdnem csak rosszat olvastam.

iPhone 13 Pro Max

(#42028) .: JuSzT :. válasza otlik (#41928) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

privi

(#42029) medvetable válasza beg (#42020) üzenetére


medvetable
újonc

Köszönöm szépen a választ!

(#42030) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Na mar a minideal is szorakozik. Rendeltem Jiayu g2fet dhllel, tegnapelott kaptam tn-t amit meg mindig nem talal a dhl nyomkovetoje...

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#42031) Dominó85 válasza szili.tamas1 (#42030) üzenetére


Dominó85
veterán

Nyugi, ennyi idő alatt a kínai még xarni se tudott elmenni... Ennyi türelmetlen embert. Az hogy a kínai adott TN-t még nem jelenti azt, hogy oda is adta a DHL futárnak vagy a saját futárának, aki majd átpasszolja a DHL helyi elosztójába.

* Péter - 06302461862 *

(#42032) szili.tamas1 válasza Dominó85 (#42031) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

A dhlnel az is latszik ha csak regisztraljak a fuvarlevelszamot. Itt meg az sincs hogy kikertek a tnt. Nem turelmetlensegbol de a minideal+dhl kombonal nem ehhez vagyunk szokva.
Edit: kicsit erdekesnek tunik az is hogy egybol a csetbeszelgetesunk utan kaptam mailt a paypaltol hogy shipped :)

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#42033) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Aliexpressnél, ha szerintem egy inkorrekt indok miatt nem postázza az eladó a kifizetett terméket, és én megyek a Cancel order gombra ( mivel már 3x írta, hogy Soooory, please cancel order), akkor gondolom nem tudok értékelést hagyni.

De ha megvárom cancel nélkül a hátralévő 13 napot amikor is automatikusan van a Cancel, akkor utána tudok értékelést hagyni?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#42034) Dominó85 válasza szili.tamas1 (#42032) üzenetére


Dominó85
veterán

Így is gyorsabban meg fog érkezni, mint másoknak csiga postával. ;) Türelem telefont/tabletet terem.

* Péter - 06302461862 *

(#42035) szili.tamas1 válasza Dominó85 (#42034) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Pont emiatt rendelek dragabb cuccot dhllel. Azt a plusz 2000forintot siman megeri. De ugye a fel nem adas ellen nem ved. :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#42036) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Helló. Az lenne a kérdésem, hogy PayPalnál van-e arra lehetőség, hogyha Refundot kapok, akkor a pénzt ne küldje vissza a kártyára, hanem maradjon a PayPal accountomban, hogy újra vásárolni tudjak vele?

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#42037) Laza... válasza tfalcon96 (#42036) üzenetére


Laza...
addikt

Alapból oda megy vissza, ahonnan fizetve volt vele. Változtatásra mondjuk én nem is kerestem lehetőséget, nekem jó úgy ahogy van :)

Never give up!

(#42038) Timre válasza Timre (#42022) üzenetére


Timre
csendes tag

Jön a csomag.
2014-08-20 08:09, The item is at the PostNL sorting center
:DD :DD

JIAYU G4S/L

(#42039) maj-viktor válasza szili.tamas1 (#42035) üzenetére


maj-viktor
őstag

Attól még ha nincs neki "raktáron" nem tudja feladni...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#42040) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Dear xxxxxx,
Thanks for ordering from DX.com. :DD

bla bla bla............

Here is the new package tracking number (minta) RE34546547457SE.

Ámde ez sem jó még. Not found.

Szerk: Most olvasom végig, azért nem jó a korábbi szám, mert a cucc akkut tartalmaz és nem szállítható úgy ahogy eredetileg lett volna. Így másik csatornán küldik el. Swéd posta milyen?

[ Szerkesztve ]

(#42041) aytukabozs válasza Kolondrum (#42040) üzenetére


aytukabozs
addikt

ITT nézed?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#42042) aytukabozs válasza Kolondrum (#42040) üzenetére


aytukabozs
addikt

Lejárt a szerk idő...
Tetűlassú :/

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#42043) RVR400


RVR400
veterán

Adott egy május elején banggood-ról rendelt WLToys akksitöltő, amivel rendeltem 3 db akkut. Mivel nem jött meg, és az volt a TN-ben, hogy elutasítva a szállítás, már a pénzt is visszakaptam jó régen. Erre tegnap vár egy csomag, leragasztva bazinagy Swiss Post-os szalaggal (Opened Due To security Reasons), benne a töltő. Mellette egy ollóval csálén kivágott papír, rajta 2 sor, hogy elnézést kérnek, de eltávolították a 3 db akksit a csomagból, mert veszélyesnek ítélték meg. Pecsétet vagy bármit, hogy ez hivatalos lenne még csak nyomokban sem tartalmaz :D

(#42044) janaman01 válasza RVR400 (#42043) üzenetére


janaman01
addikt

az szép....remélem a legközelebbi telómnál nem az lesz hogy kapok egy fóliát meg egy gift tokot , a telóra meg azt irják hogy eltávolitották a csomiból mert veszélyesnek itélték meg :DD

egy holland postos csomi: .....
2014-08-20 02:30, The item is being processed by customs
2014-08-20 02:28, The item has been processed in the country of destination
2014-08-18 17:00, The item is on transport to the country of destination
2014-08-18 08:30, The item is at the PostNL sorting center

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#42045) szili.tamas1 válasza maj-viktor (#42039) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Szerencsere megvan a levelezes. Ketszer kerdeztem csak ra hogy van-e raktaron. Ha holnapig nem el a tn akkor partial refundot fogok kerni a dhlre.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#42046) RVR400


RVR400
veterán

Nah, már az 1949deal is kezdi. 8 napja rendeltem T6S-t tőlük, még nyoma sincs semminek. Sőt, a tegnap délutáni üzenetemre sem válaszoltak. Dispute-szagot érzek. :W

(#42047) b0bcat válasza RVR400 (#42046) üzenetére


b0bcat
addikt

Pedig kíváncsi lennék a tapasztalataidra vele. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#42048) Laza... válasza b0bcat (#42047) üzenetére


Laza...
addikt

Jaja, ne én legyek mindenben az első fecske :DDD

Never give up!

(#42049) RVR400 válasza Laza... (#42048) üzenetére


RVR400
veterán

Nem kell aggódni, szerintem holnap már lesz nálam példány belőle. ;) A Lead 3 is egész jó teló egyébként, ha már az olcsó kategóriát nézzük, majd kiderül, hogy melyik éri meg jobban az árát. Bár ugye a L3 csak 4.5", de minőségben egész jó az árát tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#42050) Zeki


Zeki
nagyúr

Hehe... most jött meg az aliexpress emailje, hogy most mekkora vásár van náluk...
Többek között van egy Tronsmart TS7 kép is, hogy 192.94 USD-t tudok spórolni, mert most 95.3 USD.
Rákatt a linkre, és ez fogadott. Ennyibe soha az életben nem került az a telefon. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.