Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54751) beg válasza Pcm (#54747) üzenetére


beg
veterán

Megszűnt igen. Csak sms-t kapsz, vagy levelet ha fizetős.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54752) Pcm válasza beg (#54751) üzenetére


Pcm
tag

:R

(#54753) superTibcsi válasza Asycid (#54749) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Elvileg ha végigviszel egy vásárlást, lehet kérni utánvételes fizetést, ha jól értelmeztem. :F

Under construction!!!

(#54754) Asycid válasza superTibcsi (#54753) üzenetére


Asycid
tag

Tényleg, most megnéztem én is. Hát ez meglehetősen fura így. Mindenesetre utánvéttel szerintem berendelek egy cikket, aztán meglátjuk, így ha jól tudom nincs buktatója (legfeljebb ha féltégla van a csomagban :D ). Tévednék?

(#54755) lililááá válasza Asycid (#54754) üzenetére


lililááá
tag

Postás előtt kell kibontani,amennyiben nem az van benne aminek lennie kell akkor jegyzőkönyv,de mindenképpen előtte bontsd fel,ha elmegy akkor fújhatod :DDD

(#54756) aytukabozs válasza lililááá (#54755) üzenetére


aytukabozs
addikt

nem fogja megvárni míg bontogatsz, nem is kell neki....
(ő mint a posta képviselője azért felel hogy bontatlanul átvetted, nem azért hogy mi van benne)
unboxing videó ezért készül, hogy legyen bizonyítékod.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54757) lililááá válasza aytukabozs (#54756) üzenetére


lililááá
tag

Nekem nagy értéknél mindig megvárta ,2 perc,postása válogatja.

(#54758) Asycid


Asycid
tag

Hát most váltottam egy gyors levelet az üzemeltetőkkel, elég viccesen hangzik, mert nemigen tudnak angolul. Amolyan jó koreai módra kb. Megkérdeztem, hogy jól értelmezem-e, hogy áfa meg minden benne van az árban (úgy fogalmaztam, hogy vannak-e extra költségek, mint például VAT), ha EU-n belül vásárlok, erre ez volt a válasz:

HI,

no, all prices are totaly, so it isnt depend on if you buy this phone on Englad or in Hungary.

Dne 16. 3. 2015 v 11:49 [E-mail címem] napsal(a):

Szóval elég fura

[ Szerkesztve ]

(#54759) Zeki válasza Asycid (#54758) üzenetére


Zeki
nagyúr

Miért spoilerezel? Tiszta gáz már ez a baromkodás ebben a topikban.

(#54760) Asycid válasza Zeki (#54759) üzenetére


Asycid
tag

Azért, mert egy privát e-mailről van szó, és ha már kiraktam, azért inkább spoilerbe tettem.

Szerk:
Rendben, elnézést

[ Szerkesztve ]

(#54761) beg válasza Asycid (#54760) üzenetére


beg
veterán

Akkor is felesleges és nem erre való.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54762) aytukabozs válasza Zeki (#54759) üzenetére


aytukabozs
addikt

Részemről értem, és tiszteletben tartom hogy ezt kérik a modik.
Másrészt viszont nem látom értelmét hogy a filmes és hasonló topicok privilégiuma a spoiler tag használata....

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54763) Zeki válasza aytukabozs (#54762) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem meg régebben is betett ide bárki a kínaitól kapott email/chat üzenet egészét vagy részét, ha mondani akart nekünk vele valamit. GOND SOSEM VOLT BELŐLE!
Most páran rákaptak erre a spoiler hülyeségre.

[ Szerkesztve ]

(#54764) molvany válasza Zeki (#54763) üzenetére


molvany
senior tag

Minek egyszerüen, ha lehet komplikáltan :W

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#54765) maj-viktor válasza Pcm (#54747) üzenetére


maj-viktor
őstag

Igen az új "Vám elé állítva" = "NAV regisztráció" státusz a posta.hu -n ha megfogják, ha nem, akkor "Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery", de van hogy ez kimarad és "Célországba megérkezett" státusz után már megkapod... rá ~2-5munkanapra

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54766) maj-viktor válasza lililááá (#54757) üzenetére


maj-viktor
őstag

És őszintén, ha egy féltégla lesz benne mit érsz vele!? Elmondom, nem sokat... max. annyit, hogy gyorsabban tudod visszajelezni a postának / jelezni a rendőrségnek, hogy tartsák vissza a pénzt, amit kifizettél érte...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54767) lililááá válasza maj-viktor (#54766) üzenetére


lililááá
tag

És ez nem elég?

(#54768) maj-viktor válasza lililááá (#54767) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha kifogsz egy olyan postavezetőt... aki a ÁSZF-jükre hivatkozik... hogy biztos kamu és átvered őket... és te cserélted ki! Még a "független postai tanuval" is... Welcome to Hungary! :DDD

Az meg vígan utalja / küldi vissza rózsaszíncsekken címre a pénzt...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54769) lililááá válasza maj-viktor (#54768) üzenetére


lililááá
tag

Ez már a legalja nem kell mindig a legszarabb végkimenetelre gondolni,még ha sokszor az lesz :DDD Fogjuk fel + opciónak ami rosszul nem jön az tuti :P

(#54770) stinky14


stinky14
csendes tag

Február 5-ei országba érkezés és adatok elküldése után ma végre megkaptam a telom. Soha többet magyar posta :D

(#54771) maj-viktor válasza lililááá (#54769) üzenetére


maj-viktor
őstag

Bocsánat... tapasztalat!
A legrosszabbra kell felkészülni és annál csak jobb lehet...
Igen... pesszimista vagyok! Nem nehéz rájönni! :D

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54772) jojoando


jojoando
senior tag

Van egy csomagkövető MAGYAR számom, amit nem tudok megnézni,
mikor, hol adták fel, csak azt, hogy a csomagot átvettem.
Van erre valami mód , ha a magyar posta ennyit ad ki akkor hol lehet még rálesni?

(#54773) dani04


dani04
újonc

Csomagom már 5 napja célországba megérkezett és semmi változás azóta. Ez normális, hogy ilyen lassúak vagy kezdhetek aggódni? :)

[ Szerkesztve ]

(#54774) jojoando válasza dani04 (#54773) üzenetére


jojoando
senior tag

A külföldi csomagkövető pontosan megmondja, hogy áll a cuccod!
Lehet vámolás alatt van.

pélául ez is

[ Szerkesztve ]

(#54775) dani04 válasza jojoando (#54774) üzenetére


dani04
újonc

PostNl oldalán írja a vámot de akkor mikor jön SMS, levél vagy valami?

(#54776) beg válasza dani04 (#54775) üzenetére


beg
veterán

Én nem látom, hogy fizetned kéne. Csak annyi, hogy 11-e óta vámon van. Bár tapasztalat, hogy ha ennyi ideje ott van, akkor fizetsz. Ha van kedved, küldheted a dokumentumokat emailben.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54777) Laza... válasza dani04 (#54775) üzenetére


Laza...
addikt

Normális, olvass vissza, minden nap van egy ugyanilyen kérdés :(((

Never give up!

(#54778) molvany válasza dani04 (#54773) üzenetére


molvany
senior tag

Türelem :K
Nekem, még fizetnem sem kellett érte, mégis az országba érkezés utáni negyedik héten tudtam átvenni. Igaz nem MO - on, de EU - ban. Ez egy ilyen türelem játék.
Most is van egy ( ezért sem kell semmit fizeni, csak 12 euro ) ami már 11. - én az országba ért. Majd hozzák :K
Vagy mehetek érte.

Laza...

Ja, és minden nap le is írjuk a kérdezönek :K

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#54779) internetezoo


internetezoo
senior tag

Rendelt vki miniinthebox/lightintheboxról nyomkövető kóddal? Megjött a csomag PostNL-el, de olyan tracking numberrel, hogy egy se ismeri fel. Egy ragasztott egészben van feladó, címzett. Nekem úgy néz ki, hogy a PL00026440563-t nem a PostNL generálta hanem a lightinbox eu. Mert egy ragasztott címkén van minden.
Biztos nem kínából jött mert nincs külön CN22 része. Azért volt különös a PLPostNL mint vmi lengyel, nem beszélve arról, hogy nem is jó PostNL track kód amit írtak. Szóval lenyúltak egy kis pénzt fake tracking kódhoz.

[ Szerkesztve ]

(#54780) RVR400 válasza internetezoo (#54779) üzenetére


RVR400
veterán

Ha jól megnézed a lightinthebox oldalt, akkor látod, hogy néhány terméknél ki van írva, hogy kiküldve az európai raktárból. Persze az sem jelenti azt a tapasztalatok alapján, hogy minden esetben onnan küldik, ennél viszont akkor úgy volt ezek szerint.

(#54781) internetezoo válasza RVR400 (#54780) üzenetére


internetezoo
senior tag

De én a külön fizetett tracking number hitelességét kérdezem. Írtam nekik majd egy hete, azóta is "feldolgozás alatt" - magyarul el se olvasták.

(#54782) lililááá


lililááá
tag

Nálatok is darabosak a csomag infók CN-nél ? 2 Hete rendelt cuccomról 3 napja volt egy infó hogy postai átvétel,célországba elküldve kimaradt,most meg csippant a magyar posta alkalmazásom hogy megérkezett :F
Van még kettő ami 13-vette át az ottani posta és ma jött az infó hogy átvéve,de akkor már úton van szerintem mert semmi infó azóta.

[ Szerkesztve ]

(#54783) jojoando válasza dani04 (#54775) üzenetére


jojoando
senior tag

6-ai rendelésem a kezembe sőt a 10-ei is, szerintem vámolás alatt és mivel telefonszám nincs a csomagon várhatod az adatbekérő levelet. Én emailon küldöm, mivel az egyből ott van.
ma jott meg marc.10 . megrendeles

[ Szerkesztve ]

(#54784) dani04 válasza jojoando (#54783) üzenetére


dani04
újonc

Akkor szerintem hnap én is elküldöm a papírokat, nem várom meg a levelet. Most már úgyis fizetnem kell az áfát. /eddig azért vártam hátha átcsusszan a vámon/

(#54785) Tomazzo


Tomazzo
tag

Sziasztok!
Támadt egy kis gondom az egyik rendelésemmel a Banggood-ról.
Majdnem 50 dollár értékben rendeltem, ugye szét lett bontva a rendelés.
egy 7 dolláros termék nem érkezett meg és emiatt nyitottam egy disputot.
A Bg. hajlandó nekem a 7.76 dollárt visszaadni és ezt az üzenetet írták:

"Dear customer,we can refund US $7.76 to you,so please change the case type to ""Not as describe" and ask the money for it,we will refund partial for you asap."

Akkor most mi lenne a teendőm a paypalon, mert még nem léptem semmit?
Hogyan zárjam a vitát?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#54786) #16729600


#16729600
törölt tag

Na úgy látszik,vége Ausztriában is a jó világnak.Elkapták a vámon a rendelésem,pedig eddig minden átjött simán.Kutyás cuccok ( nyakörv,biléta stb stb ). Ez van...:)

(#54787) Dluinet válasza #16729600 (#54786) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azt hittem pécsi vagy?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54788) #16729600 válasza Dluinet (#54787) üzenetére


#16729600
törölt tag

Általában havonta járunk haza Pécsre,de már jó régen Ausztriában élünk ( rajta vagy az adatlapomon is )

[ Szerkesztve ]

(#54789) Ben.93


Ben.93
tag

Sziasztok!

Aliról rendeltem egy kempingkést svédpostával 11 dolláért, és ez áll a trackingben:

12.03.2015 19:41 Awaiting presentation to customs commissioner 0.185

Mi a teendőm? Igazolnom kell, hogy csak 11 dodó volt ....? :U Nem kaptam levelet a postától...

üdv

(#54790) Xes válasza #16729600 (#54786) üzenetére


Xes
csendes tag

CN22-es nyomtatványt kitöltöttél? Milyen értéket írtál rá?

(#54791) beg válasza Xes (#54790) üzenetére


beg
veterán

Ő rendelte. Miért töltött volna ki CN22-t?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54792) aytukabozs válasza Tomazzo (#54785) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nem azt kéri hogy zárd, hanem hogy változtasd a vita okát 'not as described'-re. (Nem felelt meg a termékleírásnak)...

szerk.

(#54790) Xes

Te meg ne fórumozz félálomban, mert akkor ilyen ökörségeket fogsz kérdezni mint most :DDD

(#54789) Ben.93
Ha röntgen alá került akkor lehet hogy még azt is megnézik most hogy nem minősül e fegyvernek, de ha már úgyis a fináncoknál van, akár küldheted is a vásárlásról a 'papírokat'.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54793) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

Alin vásároltam (volna) tegnap. Van már legalább 90 vásárlásom, sosem volt probléma.
Tegnap fizetéskor valami hibát írt ki az oldal, amit még sosem láttam. Sajnos nem mentettem le a képet.
Az összeg el kell különítve a számlámon, tehát ott úgy látszik, mintha sikeres lenne a fizetés. Alin viszont mintha semmi sem történt volna.

Ilyenkor mi a teendő? X idő eltelte után feloldják a foglalást a számlámon?

Köszi a választ.

(#54794) k.kristof


k.kristof
őstag

Sziasztok!

Egy eBayen rendelt terméknél szerepel ez a követési szám: A0000215030514A0. A 17track nem találja, lassan két hete rendeltem és postázták is elvileg. Milyen posta ez?

(#54795) cneref69


cneref69
tag

Hali!

Antelife-hoz kell visszaküldenem egy autós kamerát, mi a legolcsóbb, de megbízható küldési forma?

Előre is köszönöm.
Üdv Feri

Xiaomi 10T Pro

(#54796) D@reeo válasza cneref69 (#54795) üzenetére


D@reeo
aktív tag

A legolcsóbb de trackinges megoldás a sima ajánlott levél, amennyiben 2 kg alatt van a csomag.

(#54797) Zeki válasza k.kristof (#54794) üzenetére


Zeki
nagyúr

Semmilyen.

(#54798) trebrona válasza k.kristof (#54794) üzenetére


trebrona
nagyúr

Flyt Express
[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#54799) Ben.93 válasza aytukabozs (#54792) üzenetére


Ben.93
tag

És akkor lehet, hogy visszaküldik vagy megsemmisítik? :F

Tudtommal kést lehet rendelni az interneten, becsomagolva, utánajártam előtte. Csak hordani nem lehet 8 cm felettit közterületen.

(#54800) aytukabozs válasza Ben.93 (#54799) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ha utánajártál, akkor ne hagyd magad paráztatni. :DDD
Én csak hangosan gondolkodtam :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.