Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) tibcsi0407 válasza vesir (#85000) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kevered a szezont a fazonnal. :) Mi köze az EU Express-hez egy Mexikóból feladott csomagnak? Semmi, a szállítási módszer is más.
Számolj a vámmal/áfával nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#85002) arfer válasza gergogergo01 (#84999) üzenetére


arfer
aktív tag

Ez egy ilyen játék, ha gyorsan akarod a csomagot, általában meg kell fizetni egy expressz futárcég szolgáltatását. A normál posta kiszámíthatatlan, lehet két hét, de két hónap is. A csomag, amíg ideér, rengeteg állomáson (raktáron), szállítmányozón megy át, és hidd el, nem feltétlenül FIFO elven dolgoznak. Egy-egy csomag heteket dekkolhat egy raktár sarkában, mire hozzá nyúlnak.

(#85003) vesir válasza tibcsi0407 (#85001) üzenetére


vesir
tag

Nem erted, elmagyarazom.
Kinabol jon = EU-n kivulrol = vam
Mexikobol jon = EU-n kivulrol = vam
Viszont Kinabol SF Express-szel kuldtek es megsem volt vam. Ezen logika alapjan siman lehet, hogy a Fedex-szel kuldott mexikoi csomagot sem fogjak vamolni. Ezert kerdezem, hogy a Fedex mennyire szigoru ilyen teren. Mert pl. az SF Express (DPD) nem volt az, kb. 10-bol egy kuldemenyt sem allitottak meg.

(#85004) tibcsi0407 válasza vesir (#85003) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Te nem érted. Az EU Express-en keresztül az SF egy teljesen más eljárással hozta be az EU-ba a csomagokat. Nem is a DPD volt a lényeg, mivel a DPD csak Franciaországtól hozta tovább, Franciaországban az SF vámolt, az SF szállított be.
Kínában tudtommal nincs SF.
Almát hasonlítasz a körtéhez.
Erre vonatkozott a kommentem. Hidd el, nem ma kezdtem. Jobb, ha számolsz vámmal és ha szerencséd van (kb 5-10% esély), akkor megúszod.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#85005) vesir válasza tibcsi0407 (#85004) üzenetére


vesir
tag

Mi az, hogy Kinaban nincs SF?
Mivel magyarazod, hogy egy csomagot sem allitottak meg, amit SF Express-szel kuldtek? Mi lenne az a bizonyos eljaras?

(#85006) beg válasza vesir (#85005) üzenetére


beg
veterán

Volt egy metódus, amivel angliában vagy franciaországban átesett a vámeljáráson, utána már szabadon mozoghatott eu-n belül. Ez egy speciális útvonal/eljárás volt, ha gondolod olvass utána.
De attól még a tények úgy vannak ahogy a kolléga is írta.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#85007) tibcsi0407 válasza vesir (#85005) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Bocsi, Mexikót akartam írni, hogy ott nincs SF. My bad. :R
Egyébként Kínában sem tud már az SF sunnyogni, mióta tőzsdére lépett a cég. Van más útvonal, más szállítmányozó cég, de ez nem a topik témája, hogy itt elkezdjük ezt boncolgatni, addig kell örülni,míg van ilyen.
Mexikóból viszont nincs.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#85008) vesir válasza beg (#85006) üzenetére


vesir
tag

Az vilagos, tracking szerint is Londonban volt a customs clearance. Azert nem kellett vamot fizetnem, mert nem Magyarorszagom lepett be a kuldemeny az EU-ba?
Ennek fenyeben tudtok arrol, hogy a UPS, DHL vagy Fedex is mas orszagban vegzi a vamkezelest vagy Magyarorszagon lep be az EU-ba a csomag?

(#85009) bl4ze válasza vesir (#85008) üzenetére


bl4ze
veterán

Itt, és mindegyik vámolni fog, ha 22 EUR feletti a vásárlásod. (áru+posta 22EUR)

FedEx is szigorú, nem fog "átcsúszni".
UPS szintén.

.:. bl4ze .:.

(#85010) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Ma befutott hozzám 12 csomag :D
változó rendelési időkkel... (Van amit novemberben rendeltem, de van olyan is, amit jan. 1-én....)

A csavar a dologban, hogy a 12 csomagból 1 nem az enyém :D
Össze volt fogva az összes és az egyiket kibontás után néztem, hogy nem az enyém, mert nem rémlett, hogy rendeltem volna az adott dolgot.....
Ekkor néztem, hogy ki a címzett... - hát nem én voltam....
Szerencsére a címzett nem lakik messze tőlünk, így eljuttattam hozzá :)

Remélem az én csomagjaim nem landolnak másnál :D

Más:
Nemzetközi DPD csomagom ma 13.28 órakor regisztrálva lett, hogy Budapest elosztó központba érkezett...

Mikorra várható a kézbesítés?

[ Szerkesztve ]

(#85011) bl4ze válasza LantosBerry8 (#85010) üzenetére


bl4ze
veterán

Holnap.

.:. bl4ze .:.

(#85012) erikke17


erikke17
őstag

Üdv.

Rendeltem egy karórát meg nov22-én de se híre se hamva.
December 28ra írta a kézbesítés dátum utolsó napját.(ugye ez saccperkb nem garancia)

Eddig a csomagok 95%a időben megjott mindig. Igen itt volt karácsony újév minden gondolom itt nem veszi figyelemben ebay "becslő" rendszere ezt.

Meg van még egy apróság az sem jött még meg.

Várjak még vele vagy írjak eladónak szerintetek ? :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#85013) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó topikba írok-e (ha nem, sorry), de örülnék egy kis segítségnek.
A könyv és az 5%-os ÁFA kapcsolata nem igazán tiszta számomra, de ami fontos nekem, hogy ha külföldről érkező csomagban csak könyv van (kb. 100EUR a postai költséggel együtt), akkor a 27% vagy az 5% lép érvénybe?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#85014) LantosBerry8 válasza Dr. 444Hertz (#85013) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#85015) nyikszi válasza Dr. 444Hertz (#85013) üzenetére


nyikszi
őstag

Itt sehol nem írják, hogy 5% ÁFA lenne bármi. 27% és pont.

De egy állásfoglalást kérnék a NAV-tól a helyedben, nem két forintról van szó. Érdekes kérdés ;)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#85016) bepe79


bepe79
addikt

A tracking-nél a "Hatósági eljárás kezdeményezése" mit takarhat? :C
Mert most jelenleg itt tartok:

2018-01-09 08:23
Hatósági eljárás kezdeményezése
2018-01-08 15:06
Címzettől beérkezett dokumentumok postai feldolgozása / Processing customs documents
2018-01-05 10:45
Adatbekérés a címzettől / Addressee contacted
2018-01-04 23:13
Küldemény kiválasztása hatósági eljárásra, postai árubejelentés / Under postal customs procedure
2018-01-02 01:21
Célországban feldolgozva / Processed in the destination country
2017-12-20 11:20
Célországba elküldve / Item sent abroad

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#85017) szabi__memo válasza bepe79 (#85016) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azt hogy várhatod a drogkommandót ;]

Amúgy szerintem azt hogy bekérik a fizetési papírokat

(#85018) UberMutant válasza bepe79 (#85016) üzenetére


UberMutant
őstag

azt hogy kivetik az áfát

(#85019) vendingo


vendingo
veterán

Üdv
Ma a nyomkövetés azt írja, hogy: "Célországban feldolgozva."
Ez pontosan mit is jelent, kb. mikorra kapom kézhez?
Elég nagy értékű a küldemény, lesz rá sarc, vagy ha már fel van dolgozva, akkor ezek szerint átment a vámon?

Vámot belekalkuláltam a vételárba, de ha átment, akkor örülök.

Meglett a válasz 2-3 hsz-el lejjebb.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#85020) Dronte


Dronte
aktív tag

Kínából rendeltem pár cuccot (aliexpress), de valamilyen oknál fogva NL tracking numbert kaptam, és a csomag eredeténél is Amsterdamot írja elsőnek (ahol a feladás történt). Ma kaptam értesítést, hogy megérkezett Mo.-ra (tehát nem kamu tracking number volt). Az ilyen csomagoknál alapból kizárt a vámolás, vagy ez hogy történik?

Ez azt jelentheti, hogy NL raktárból szállít az eladó, tehát simán vám és áfamentes minden esetben? Mert akkor innentől minden elektronikai cuccom tőle rendelem :D

UI: alin is PostNL-t írja szállítónak, pedig china post registered mail volt kiválasztva rendelésnél

[ Szerkesztve ]

(#85021) UberMutant válasza Dronte (#85020) üzenetére


UberMutant
őstag

ha telefon vagy tablet, egyéb könnyen felismerhető elektronikai eszköz van , azt a magyar posta megfogja.
nem találtad fel a spanyolviaszt

ja és kínából jön

[ Szerkesztve ]

(#85022) Dr. 444Hertz válasza nyikszi (#85015) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

:R

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#85023) IldiH válasza Dronte (#85020) üzenetére


IldiH
aktív tag

Részletesebben: Kínában szinte minden posta/futárcég jelen van. A holland posta trackje onnantól él, hogy Hollandiába ér a csomag. Ettől még ott a jelzés rajta, hogy ők nem vámolták, ezért azt az itthoni vámon teszik meg. Ha szerencséd van, akkor tartalomtól függetlenül átcsúszik, de ez nagyon ritka (mondjuk én mindig megúszom az időnkénti nagyobb értékűt :D ), erre ne építs. Inkább mindig számolj az ÁFÁ-val. legfeljebb örülsz.
Még mindig az EU Express/DPD szállítás a legmegbízhatóbban itthoni vámmentes (más eu országbanl vámolják), de ez csak elvétve van/volt megtalálható.

(#85024) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Erre mit lehet írni a tisztelt hölgynek? [link]

Nem tudom pontosan mekkora érték van a csomagban, használt ruhákat tartalmaz. Egyik rokon küldte ajándéknak.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#85025) IldiH válasza Predator2 (#85024) üzenetére


IldiH
aktív tag

Megírod, hogy pl használt ruhák ajándékba, a küldő tájékoztatása szerint hozzávetőlegesen 20$ értékben
Esetleg a küldőtől ugyanezzel a szöveggel beszerzel egy nyilatkozatot és csatolod azt is

[ Szerkesztve ]

(#85026) moma


moma
őstag

Azt jól értem, hogy ha van egy 22 euro fölötti termék, akkor arra rájön a 27% áfán túl, 3000 ft alapból a postai vámkezelés miatt? Ez a 3000 ez nem úszható meg valahogy? Ez elég durva arányaiban a termék árához képest.Vagy valamit nem jól értek?

we all deserve a bit of luck.

(#85027) IldiH válasza moma (#85026) üzenetére


IldiH
aktív tag

Jól érted. Amúgy még mindig kevesebb, mint a DHL tarifája ... De, megúszható, ha csak EU-ból vásárolsz. Esetleg ha valahol EU Express szállítást találsz (mint GB-n volt/van)

(#85028) moma válasza IldiH (#85027) üzenetére


moma
őstag

Ez elég beteg. Mert ez a 3000 ez csak egy bürokráciai díj basszus. Még csak nem is olyan, mint az áfa vagy a vám.

we all deserve a bit of luck.

(#85029) IldiH válasza moma (#85028) üzenetére


IldiH
aktív tag

Vedd még hozzá a betegséghez, hogy a vám/áfa alapjába beletartozik a szállítás díja is. Illetve ha jól emlékszem, akkor a DHL esetén még a saját díjukat is hozzácsapják számolás előtt ...

(#85030) szabi__memo válasza moma (#85028) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az. Pofátlan, főleg ilyen alacsony alsó határ mellett. 22eurónál 10 euró extradíj..

[ Szerkesztve ]

(#85031) kiralyroli


kiralyroli
tag

Sziasztok!

Van egy rendelésem 21$ értékben fasttechről. E-cigaretta akkuk. Több mint 2 hónapja jön. Érdemes beküldenem már most nekik a paypal pdf számlát vagy addig ne ameddig nincs vámkezelés alatt? Gondoltam hátha gyorsít valamit ha már előre beküldöm. Paypalon már claim nyitva van dispute-ra nem reagáltak semmit. Jó lenne 21-e előtt megjönne addig van a claim, jó lenne ha előtte tudnám tesztelni hogy jók-e és utána zárnám a claim-et.

Célországba elküldve / Item sent abroad
2017.10.31. | 20:29
Célországba elküldve / Item sent abroad
2017.11.01. | 10:10
Célországban feldolgozva / Processed in the destination country
2018.01.09. | 10:32

(#85032) IldiH válasza kiralyroli (#85031) üzenetére


IldiH
aktív tag

Hát én mindig megszoktam adni az esélyt annak, hogy esetleg átcsúszik és csak akkor küldöm be, ha azt látom, hogy adatbekérés (vagy sms/levél jön ugyanezzel). Ráadásul simán elkeverik így és sokszor meg kell ismételni a beküldést.

(#85033) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halló, van olyan shop ahol megy még az EU Express?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#85034) beg válasza Graphics (#85033) üzenetére


beg
veterán

Geek olasz raktár?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#85035) Dronte válasza UberMutant (#85021) üzenetére


Dronte
aktív tag

Ja, abszolút nem ilyesmiről van szó, ahogy írtam én China Posttal kértem, csak a retardált eladó a két külön rendelésemet (amiket küldöm napokon adtam fel és külön-külön fizettem rájuk postaköltséget) egyben küldte el, így a határérték felett lesz..És kicsit aggódtam, meg ne fogják, és az NLPost reménykedésre adott okot.

@IldiH: köszi, így érthető a dolog :R

[ Szerkesztve ]

(#85036) headhunter válasza beg (#85034) üzenetére


headhunter
addikt

Mind a három "tréfamentes"? (IT, DE, ES)

(#85037) beg válasza headhunter (#85036) üzenetére


beg
veterán

Igen, eu tagország mindegyik.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#85038) vendingo


vendingo
veterán

Rendeltem gearbestről egy mp3 lejátszót (75$)
Ha vámoltatják, akkor bekérik a számlát, meg a fizetésről a bizonylatot, na de 20$-ról állítottak ki számlát, de 75-öt utaltam. Ilyenkor mi van?

Még soha nem volt vámos rendelésem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#85039) IldiH válasza vendingo (#85038) üzenetére


IldiH
aktív tag

A fizetési bizonylatod az alap, azt nézik és azután fizetsz

(#85040) vendingo válasza IldiH (#85039) üzenetére


vendingo
veterán

Értem, köszönöm.
Mondjuk logikus, mert ha pl. magánszemélytől veszek valamit, az úgyse tudna számlát adni.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#85041) top3


top3
tag

Sziasztok .
Geekbuyingon milyen adatot kér megadni

Shipping Address alatt

Address1 mezőhöz (2. mező) ?

(#85042) Zeki válasza top3 (#85041) üzenetére


Zeki
nagyúr

Elég az egyikbe a címedet.

(#85043) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Ismer valaki 7"-s autóba való fejegységet aránylag olcsón ami jó is?
Van Kínába sok, de nincs nagy bizodalmam bennük, viszont magyar honba árultak nagy részében ha még benne is van a navigáció, ahhoz sim kell meg szoftver, ugyanis anélkül árulják nem kis pénzért.
[link]
Lényeg a 7" kijelző, GPS tudás működjön (szoftver+ vevőegység) Bluetooth tudás...
Köszi! :D

(#85044) hzx0 válasza Occon adom (#85043) üzenetére


hzx0
aktív tag

Nekem Xtrons van a Mercimbe. Jól müködik . Enyémet ebayrol vettem 98 ér. 5ös droid 1/16os. Havernak már alirol rendeltünk 3 hónappal késöbb 76ér. 7es droid 2/16os. Mind 2 eubol küldték. Olyan elado kell keresni akinél van saler shopping az áfa mentesen érkezik.

(#85045) Krogoth válasza Occon adom (#85043) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ismerős ilyet vett.
Azt mondja nagyon meg van vele elégedve. A tolató kamera képe szép, éjszakai is.

[ Szerkesztve ]

(#85046) Janou


Janou
őstag

Sziasztok

November 28-án rendeltem valamit Gearbest-ről, de semmi hír róla... TN nincs. Mi a teendő ilyenkor? Alin van ilyenkor Open Dispute...

(#85047) ekrisztian válasza Krogoth (#85045) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nem kaphatnék pontos méreteket a haverodtól? Ez a megoldás tetszik nekem, de nem gyári rádió helyére tenném, és fontos lenne a mélység és amúgy minden mérete is :)
Nem létezik még karcsúbb ilyen készülékből?
Tudom tablet, de az akku miatt nem szeretném a műszerfalba építeni.
:R

(#85048) Krogoth válasza ekrisztian (#85047) üzenetére


Krogoth
senior tag

Délután rákérdezek.

(#85049) Graphics válasza Janou (#85046) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Írsz a Gearbest-nek, ha eddig nem tetted volna meg.

Illetve PayPal-on dispute

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#85050) syler123 válasza Janou (#85046) üzenetére


syler123
veterán

Nekem még van egy ilyen rendelésem is:

Nov 24, 2017 00:56:42 AM

Eddig nem jött meg, nem tudom mennyi idő után érdemes rákérdezni, paypal ha jól tudom 2 hónapig véd.

Később rendelt ugyanilyen termék már megjött, pedig ott a feladás:
Dec 17, 2017 06:20:50 AM

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.