Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54901) Asycid válasza aytukabozs (#54894) üzenetére


Asycid
tag

És az miben érinthet hátrányosan ha tökéletesen működik és új? Minden fólia rajta volt :S
Akkor bátorkodom megkérdezni, hogy a refurbished az mit takar?

(#54902) bepe79 válasza Asycid (#54901) üzenetére


bepe79
addikt

Használt, felújítva.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#54903) drumkiller


drumkiller
csendes tag

Használt, felújított?
:D pár mp. :P

házcsere kijelzőcsere és mint az új...

[ Szerkesztve ]

(#54904) Asycid válasza bepe79 (#54902) üzenetére


Asycid
tag

Na, az tulképp akkor remek... Nem baj, működik. Mondjuk ha tudom nem veszem meg, de így már mindegy.

(#54905) lililááá válasza Asycid (#54904) üzenetére


lililááá
tag

Nézd ha működik xard le nagy ívben,ki tudja mennyi ilyen teló fut csak Magyarországon újra csomagolva ;)

(#54906) zsiz


zsiz
őstag

(#54863) bepe79 és (#54867) Gadhead

legalább nektek már feladták.. én tavaly december 4.-én rendeltem egy telefont, ami kézhezvétel után kb 1 napig működött. azóta is várom az új készüléket amit ígértek cserébe (persze úgy hogy a hibásat visszaküldtem nekik). azóta csak hitegetnek, hogy amint tudják feladják. (először a gyár nem dolgozott még az újév után, aztán még kellett pár nap hogy összekészítsék a csomagot, 2 napja azt írták, hogy tesztelik a telefont - ez az új eljárás h ne küldjenek gyári hibásat... , online cseten 6 napja írták, hogy holnap feladják és küldik a TN-t.) a geekbuying webshop nálam ajánlottból már átment kerülendőbe...

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#54907) vapega válasza Asycid (#54904) üzenetére


vapega
tag

Egyáltalán nem biztos, hogy refurb.
Furcsa télleg, hogy a Xiaomi hologramos matricát lekaparták. Reggelj be ide, csináld ezt végig. Arra figyelj, hogy a telefon töltöttség 50% felett legyen.
Ki fog derülni, hogy a gyár mikor adta át a telót a webshopnak, illetve, hogy eredeti vagy sem.

MI 10T

(#54908) aytukabozs válasza Asycid (#54901) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nyugi csak ráugrottam egy összesküvés elmélet magocskára. :)
Csináld meg amit felettem ajánlottak, addig ne temessük még a boltot.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54909) fu89


fu89
csendes tag

Sziasztok!

Ma érkezett meg egy telefontok, amit rendeltem, a csomagban volt egy kis karkötőszerűség is, ha nem nézek csak úgy bele, akkor kivágom a kukába a borítékkal együtt.
Ismerős valakinek?
izé

[ Szerkesztve ]

(#54910) beg válasza fu89 (#54909) üzenetére


beg
veterán

Némelyik eladó szokott ilyen izéket adni. Érme, karkötő, bizbasz. Figyelmesség és állítólag neked szerencsét hoz. Kultúrájukhoz tartozik.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54911) aytukabozs válasza beg (#54910) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ahaaaa már értem akkor a virágos(!) samu note 2 tokot amit egy (más tipusú) screenpotector csomag mellé kaptam... :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54912) feregabo válasza Xes (#54603) üzenetére


feregabo
csendes tag

Akkor az alábbiak szerint valószínűleg én is pórul jártam.

Jól értem, hogy leginkább a Holland postával küldött csomagok tűnnek el, de már Magyarországon?
Akkor tulajdonképpen nem a Hollandok, hanem a Magyarok tüntetik el? De akkor miért csak (vagy főleg) a holland postai küldeményeket?

Hogy áll az ügyetek? Kínaival meg lehet egyezni, vagy mindenképp dispute?

2015.03.10 00:38 NLAMSA(NETHERLANDS (
Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad

2015.03.10 10:05 NLAMSA(NETHERLANDS (
Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad

2015.03.11 09:48 Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2015.03.12 16:30 Küldemény információ:
Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery

(#54913) aytukabozs válasza feregabo (#54912) üzenetére


aytukabozs
addikt

PostN voltál már? Helyileg hova vártad volna?
Kéne lassan egy térkép erről :/

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54914) lantra


lantra
csendes tag

Üdv.
Vám alá vonták a csomagomat Hong Kongból. Tinydeal -os. Az égész értéke cakk pakk 4760 forint . Nem áfa és vámköteles. De a postai vámkezelés díja 2000 ft .
Ezt akkor is ki kell fizetni ha nem éri el az adott 22 euros összeget?
Küldtek szép nyomtatványt a postáról töltsem ki ,azon vannak díjtételek ,NAvhoz küldés 1100ft.
Pár bizsu van benne ,meg egy fm transmitter.
Így már nem éri meg, ha ki kell fizetni Pl: egy gombellemre 2000 ft vámkezelési költséget és nem is vám és áfa köteles.
Írtam nekik szép emailt mert ugye ügyfélszolgálat telefonon csak 5- ig van.

(#54915) trebrona válasza lantra (#54914) üzenetére


trebrona
nagyúr

Idézet a téma összefoglalóból:

"Szükséges "iratok":
Az alábbi igazolásokat kell egy email-ben elküldeni, melynek tárgya a Csomagszámunk, ha már megkaptuk az ajánlott levelet akkor a levélben található Iktatószám legyen, címzettje pedig a postaimport@posta.hu legyen.
-paypal igazolás (pdf , print screen,)
-email visszaigazolás a webshoptól / eladótól
-elektronikus számla (ha van)"

Ha nem ÁFA köteles, vámkezelési költséget sem kell fizetni.

Téma összefoglaló

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#54916) beg válasza lantra (#54914) üzenetére


beg
veterán

Ez még húsz dollár sincs. Beküldöd a papirokat, majd hozzák. Nem kell semmi pluszt fizetned.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54917) LámaZ válasza molvany (#54900) üzenetére


LámaZ
addikt

Mit tehetnénk érted?
Menj Frankfurtba tüntetni. Vagy már ott is vagy? :-)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#54918) aytukabozs válasza LámaZ (#54917) üzenetére


aytukabozs
addikt

Igen, asszem már odaért. :P

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54919) Tuttu


Tuttu
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Lenne egy kérdésem.
Rendeltem egy Xiaomi note 4G-t a Tmallbox-ról és meg is jött a számla a kifizetésről, de tracking number nem jött azóta se! DHL-el kértem ami plusz 19$ és így sem jötte meg kicsivel több mint egy hónap alatt! :((
Paypal-on láttam, hogy milyen e-mail címmel regisztrált az aki költi a pénzem, de nem válaszol és az oldalon sem érkezik válasz! :F
A paypal-nál meg lehet reklamálni és vissza lehet valahogy szerezni a pénzt vagy milyen módon lehet visszaszerezni?

(#54920) focus válasza LámaZ (#54872) üzenetére


focus
csendes tag

Ez a HDMI-VGA átalakító nálam tökéletesen működik.

(#54921) molvany válasza aytukabozs (#54918) üzenetére


molvany
senior tag

LámaZ, aytukabozs

Unatkoztok gyerekek :DD

LámaZ Kértem volna a segítséged ? :Y

WhatsApp :+491737182060

(#54922) Zeki válasza Tuttu (#54919) üzenetére


Zeki
nagyúr

Dispute nyitása. A tmallboxról meg már nagyon régóta senki sem rendel. Valszeg ezután sem fog.

(#54923) trebrona válasza Tuttu (#54919) üzenetére


trebrona
nagyúr

Siess a dispute nyitással, hogy beleférj a 45 napba!

Szerk: Bár lehet mégsem kell beleférni.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#54924) LámaZ válasza focus (#54920) üzenetére


LámaZ
addikt

Ilyent vettem, nem müxik mini android pc - okostévé / monitor viszonylatban.

Legyen minden jó!

(#54925) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Azzz kemény! xD
http://index.hu/mindekozben/poszt/2015/03/18/posta_belyeg/

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54926) feregabo válasza aytukabozs (#54913) üzenetére


feregabo
csendes tag

Lakhely szerinti posta a Nyugati posta (Bp). Ők még azt sem látták, hogy 12-én kézbesítésre továbbítva, csak, hogy 11-én az országba érkezett. Írtam mailt is az ügyfélszolgálatra, ahogy itt a korábbi hsz-okból tanultam. Meg írtam már a kínainak is, hogy rosszat sejtek, legyen szíves elküldeni a feladóvevényt. Állítólag ezzel tudom kerestetni. Még senki sem válaszolt, de nem rég írtam nekik.

De ezt tényleg nem értem. Ha Kínából rendelek és a holland postával akarják küldeni akkor kérjem, hogy ne, mert azt ellopják, küldjék inkább a szingapúr-ival, vagy a kínaival?

Még a kínaival sem tudom hogy boltolom le. Nem lett volna baj, ha 2-3 héttel később jön is , de az a herce-hurca! Meg aztán rendelhetek újra valahonnan, ha lesz egyáltalán kedvem.

(#54927) aytukabozs válasza feregabo (#54926) üzenetére


aytukabozs
addikt

No akkor ott érnek össze a szálak,
úgy rémlik ez már 2.-3. eset hogy a 62.-es posta az érintett...
Szerk.
Szerintem a szarkánk maga is rendelget, bár az is lehet hogy csak a sok ellopott csomag után jutott arra a következtetésre hogy az NLP-sekben gyakran van jó szajré :/
Btw most megnyugodtam picit, várok énis egy hollandit, de szerenccsére a külvárosba. :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54928) KamuMazsola válasza aytukabozs (#54927) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Budapest mellett, Gyálra a holland postás csomagom gond nélkül megjött. Egy Xiaomi 10400 powerbank.
Tényleg a 62 posta körzetében gyanús valami!

Üdv.: KamuMazsola

(#54929) Asycid válasza vapega (#54907) üzenetére


Asycid
tag

Azt írja hogy eredeti (szép zöld minden), viszont ezeket dobta:

"The date of sale
2015-01-29"

"Warranty expiration
2016-02-02"

"Identification number
2 has been identified" (ez lehet azért 2, mert egyszer már megcsináltam az ellenőrzést amikor megjött a cucc- ez volt az első dolgom amúgy :) )

"Sales channels
Online channels"

[ Szerkesztve ]

(#54930) vapega válasza Asycid (#54929) üzenetére


vapega
tag

Az én telóm Dec 23-án vásárolva okt 10-i eladást hozott az oldal (Wayteq-es hazai garis).
Sztem az a dátum amit dob az app az az amikor a központi raktár átadja a kereskedőnek.......de lehet, hogy nincs igazam.

MI 10T

(#54931) LámaZ válasza aytukabozs (#54927) üzenetére


LámaZ
addikt

Biztos el lehet valahogy kapni azt a gazfickót.
Beletenni valami kis sivákoló kisegeret a csomagba, amely leharapja a kisujját, vagy megjelöli bűzös festékkel, nemtom.. :DD
A legegyszerűbb persze csalétek csomag gps-es nyomkövetővel.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#54932) lililááá


lililááá
tag

Az oldal továbbra is megbízható,3 nap alatt itt volt a motyó és jó minőségű nagyon! Autós cuccok. PDT

[ Szerkesztve ]

(#54933) Phvhun


Phvhun
őstag

Hogy lehet úgy rendelni külföldről, hogy az a postán maradjon utána, és ne kelljen több napon keresztül várakozni bizonytalanságban a futárra?

(#54934) Phvhun válasza Phvhun (#54933) üzenetére


Phvhun
őstag

vámolt cuccról van szó

(#54935) beg válasza Phvhun (#54934) üzenetére


beg
veterán

Tudtommal csak a belföldit lehet kérni postán maradóra. De ha a postás nem talál otthon, akkor úgyis a postára kerül,te meg mész érte az értesítővel.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54936) Xes válasza aytukabozs (#54927) üzenetére


Xes
csendes tag

Nekem is a 4 elveszett csomagom 62 es postára érkezett (volna).

(#54937) drumkiller


drumkiller
csendes tag

csak így offba, ezek szerint én is oda tartozom, de eddig minden megjött a legutóbbi is:
2015-03-09 09:38
Budapest 62 posta, Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered
Hmm, legközelebb máshova rendelek, vagy ki tudja... (Angyalföldi vagyok)

(#54938) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

ma kaptam választ a királyi postától (mailban, szkennelt PDF-ben) miszerint bejelentésemre hogy itt mo.-on tűnt el NL postás csomagom, nem tudják a bejelentésemből megállapítani hogy ki vagyok (feladó, címzett...) ezért nem mondják meg mire jutottak, a feladónak írnak majd választ. (kínába... :DD ) Mindegy, engem a feladó kártalanított, csak elvesztegettem 2 hónapot erre az ügyre.

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#54939) Phvhun válasza beg (#54935) üzenetére


Phvhun
őstag

Nem kaptam értesítőt mert nem jutott be a lépcsőházba.

(#54940) beg válasza Phvhun (#54939) üzenetére


beg
veterán

Mifelénk a postás addig nyomkodja végig a kapucsengőket, míg valaki beengedi. A tiéd csak szimplán lusta :) (az egész lépcsőház házon kívül van?) Sajnos külföldi csomagot nem tudsz a postára kérni. Viszont ha volt sikertelen kézbesítés (még ha nem is kaptál értesítőt), akkor az megjelenik a követésben. Besétálsz a postára, bediktálod a TN-t és átveszed a csomagot.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54941) Phvhun válasza beg (#54940) üzenetére


Phvhun
őstag

Ja mondjuk ez jó lehet, itt csak 1 napot bukok meg a futár járkál felesgesen, de mondjuk jó lehet. Gondolom ha kb zárás előtt megyek a postára, akkor addigra már vissza lesznek víve biztosan a csomagok.

Kár hogy ilyen gány ez a rendszer, de legalább működik.

(#54942) LámaZ válasza Turbobacsi (#54938) üzenetére


LámaZ
addikt

Minden gagyi itt Magyarországon is, és moldovány kolléga szerint Németországban is, tehát felesleges nekünk szidnunk a kínaiakat.
Nekem tavalyelőtt ment vissza egy küldeményem Kínába, mert az a mocsok postás (utána személyesen megismertem, nem a mindennapi kihordó volt, hanem a csomagos) úgyszintén nem tudott bejutni a lépcsőházba, tehát nem tudott értesítőt hagyni. Akkor még nem ismertem a Trackcheckert.
Volt cirkusz ebből, de egy nagy semmire jutottunk. Kiszállt a bizoccság, megállapította, hogy a postaládámon volt jelölés, név minden stb. aztán semmi nem történt.
Akkor javasoltam a postának, hogy csinálják már meg azt, akár fizetős szolgáltatásként – hisz úgyis most már csak a pénzre utaznak, mindenféle szrt árulnak a postán – hogy regisztráció után (én már regisztráltam a honlapjukon) tudjak kérni e-mailes vagy SMS-es értesítőt – mint ugye a futárszolgálatoknál – ha megjött egy levelem, csomagom. Sőt, a hazai ajánlott küldemények is legyenek már követhetőek on-line.
Ezek reménytelenek. Ilyenek voltak 15-25 éve is (akkor azt kértem tőlük, hogy csináljanak már olyan automatákat, amelyekkel fel lehet leveleket adni, ne kelljen annyit sorba állni), ilyenek most is. Persze, nem csak ők. Ilyen minden közintézmény, sőt, a versenyszféra is. Abszolút a logika, a saját érdeküket is szolgáló logika hiánya. Mintha mindenütt a kontraszelektált – de jó kapcsolatokkal rendelkező – hülyék átvették volna a hatalmat. Ebbe fog belepusztulni a Föld. :Y

Legyen minden jó!

(#54943) feregabo válasza Xes (#54936) üzenetére


feregabo
csendes tag

Neked, hogy áll az ügy? Kínai fizet?

Turbobacsi te hova küldted a levelet? Az ugyfelszolgalat@posta.hu jól működik, 1-2 nap míg válaszolnak, ekkor bekérnek egy-két info-t, én most itt tartok. De egyelőre nem küldtek el. Egyébként köszönöm Xes hasznos tanácsait, az ő nyomán indultam el.

(#54944) molvany válasza LámaZ (#54942) üzenetére


molvany
senior tag

Azt azért nem írtam, hogy itt is minden gagyi :N Az, hogy 2 - 3 száz küldeményböl 2 - 3 - ért elkellett mennem, még nem a világ vége. Nem jó, nem kellemes, bosszantó, de ennyi után benne van a pakliban és ha nincsen más, akkor elfogadjuk-
Postára pedig tudtommal semmi negatívat ben írtam ( legalább is a Németre ). Eddig még ( sok - sok év ) egyetlen egy küldeményem sem veszett el, ami az itteni postára ill. postásra lehetett volna ráhúzni. Pedig " rendeltem már sok helyröl ". Ami engem illet, az én véleményem, hogy véletlenül sem lehet hasonlatot vonni a Magyar és Német posta / postások között.
moldovány = molvany :C

WhatsApp :+491737182060

(#54945) vampire17


vampire17
addikt

2015-03-17 22:56
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015-03-17 10:05
NLAMSA(NETHERLANDS (, Célországba elküldve / Item sent abroad
2015-03-16 23:57
NLAMSA(NETHERLANDS (, Célországba elküldve / Item sent abroad

Innen nem nagyon akar megmozdulni, remelem nem lett elbugazva...

(#54946) Drakoo


Drakoo
tag

Külföldi telefonnal kapcsolatban!

Minideal.net oldalról rendelve lett telefonom mostanában azt csinálja h ha készítek egy képet és meg akarom nézni a telefonon ott látom normálisan, de ha csatlakoztatom a géphez és rá akarom másolni akkor ott már csak a kép kb 1/3-a van meg... gyári reset? vagy valami ötlet? esetleg másnál?

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#54947) Wesder válasza vampire17 (#54945) üzenetére


Wesder
félisten

nekem 2015.03.15 òta vár arra hogy vámoljàk... ><

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#54948) Zeki válasza Drakoo (#54946) üzenetére


Zeki
nagyúr

Állat, csak SEMMI DE SEMMI KÖZE a minidealnek hogy a te telód hogy küldi át a képet, és amíg 7 pecsétes titok hogy milyen telefonról van szó... nem honnan vetted, hanem mi a gyártója, tipusa.... addig aligha lesz válasz.

(#54949) aytukabozs válasza Drakoo (#54946) üzenetére


aytukabozs
addikt

...nomeg ez amúgyis inkább emennek a topiknak címzendő kérdés.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54950) Arween


Arween
senior tag

A Tynideal-tól rendeltem pár cuccot kb. 2 hete írtak egy levelet hogy sajnos csak 03.31 után várható az egyik tétel beérkezése így postázás csúszik jócskán.Kértem hogy ebben az esetben töröljék a rendelési tételeim,és kértem refundot.Erre ma ez a válasz jött:

I am sorry if we bring inconvenience for you .
I have refunded the whole order in your original account
Please check it after 2-3 days

Jól értem ugye ,hogy azt írták már vissza is utalták pénzt?Én paypalon nem indítottam még reklamációt.Kell -e ebben az esetben paypalon bármit tennem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.