Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) fotosjani válasza RVR400 (#16996) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Hogy nem kell összeesküvés-elméleteket gyártani, hát nem tudom.

A barátom Antelife-os SG Post-os rendelése tréfa nélkül érkezett múlt hét végén.
Sárga dobozban, bár olyan vékony volt a ragasztó rajta, hogy az Antelife felírat messziről olvasható.
És hogy mit csinált másképp? Ő egyetlen-egyszer sem írta be a RAG számát semmilyen nyomkövető oldalon a Magyar Posta oldalán sem. Csak várta postást és egyszer csak hozta a csomagot.
Ettől függetlenül lehet csak szerencséje volt, én nem tudom, de érdekes.

(#17002) kcsa válasza fotosjani (#17001) üzenetére


kcsa
veterán

Kíváncsi vagyok :D én nézegetem, de elég alacsony értékű csomagokat rendeltem.

Ja és kolléga ma kapott két csomagot. Ő is nézegette. Nem volt vám :)

[ Szerkesztve ]

(#17003) Leon91 válasza Tóni86 (#16988) üzenetére


Leon91
csendes tag

hu az milyen teló? :)

(#17004) Zeki válasza fotosjani (#16997) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor ezek ugranak mindenre.

(#17005) RVR400 válasza fotosjani (#17001) üzenetére


RVR400
veterán

Szerencséje volt. Nekem is jött meg múlt közepén egy csomag (ez volt a nagyobb csoda, mivel ezen kívül az összes novemberi cuccom meg van állítva), és a hét elején egy másik, mert az már október hónapban átment a vámon.

(#17006) tboy93


tboy93
nagyúr

Hali! Kedd reggel óta ez a státusza a csomagomnak ->

"Küldemény visszatartva - költségek rendezése után címzettnek kiszolgáltatható"

DHL-es ugye. Még kedden jött a mail hogy miket küldjek el, el is küldtem gyorsan. Mikorra várhatom szerintetek a futárt? A héten még esélyes hogy megjön?

(#17007) NielsX


NielsX
tag

Sziasztok,
Úgy néz ki le kell vámolni a csomagom, és a kérdés hogy elég nekik a paypalos kivonat? Vagy kell még mást is mellé csatolnom pl bankkártyakivonat? Vagy ez mitől függ? Üdv

(#17008) maj-viktor válasza fotosjani (#17001) üzenetére


maj-viktor
őstag

Napi 3x írom be a ragszámaimat posta.hu & 17track.net-re, érdekes mostanába nem volt vámos csomagom... szal ez hülye példa, ott tényleg csak azon múlik épp melyik csomagot ellenőrzik rutinszerűen, esetleg "feladó"-n kapásból látszik, hogy ez értékes "lesz"... geekbuyin, minideal, stb.

és nem Xing Xang adta fel (ergó magánszemély, nem cég)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#17009) tboy93 válasza NielsX (#17007) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elég a paypalos kivonat! :K

(#17010) ZozzHUN válasza kcsa (#17000) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nincs ilyen opcióm, ennyire egyszerű. Gondolom azért, mert Maestro kártyám van... :(

[ Szerkesztve ]

(#17011) WeghA


WeghA
tag

Sziasztok!
Szeretnék rendelni az Aliexpress-ről cipőt és kabátot, kb.14-15 ezer forint értékben darabonként. Lehetséges, az, hogy megúsznám a 27% áfa fizetést?
Szigorúan betartják a 45 eurós limitet? :B

(#17012) sunavlys válasza ZozzHUN (#17010) üzenetére


sunavlys
senior tag

Olvasni, olvasni .... :DD

[link]

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#17013) WeghA válasza WeghA (#17011) üzenetére


WeghA
tag

Szigorúan betartják a negyvenöt eurós limitet? :B

Igen olvastam az elején, de hátha valakinek van tapasztalata, hogy esetleg átcsúsznának a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#17014) Zeki válasza WeghA (#17013) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem véletlen írta, hogy olvasni.
Azért nem véletlen, mert semmire sem lehet már azt mondani, az át fog csúszni.
Év végi hajrá van, tudják hogy mindenki nagyobb értékú ajándékot rendel, meg hozni kell a navnál az elvárt bevételt.
Szóval mindegy kit írnak rá a csomagra. Lehet átmegy, lehet nem. Kisebb az esély az átmegyre.

[ Szerkesztve ]

(#17015) ZozzHUN válasza sunavlys (#17012) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Hát nem tudom. Nálam a netbanknál azt írja, hogy a HUF-ot EUR-ra váltja. Majd gondolom a Paypal vált EUR-ról USD-re, ezért jön ki a végén, hogy 38.000-es telefonnál levont 41.000-42.000-et...

(#17016) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Rendeltem egy telefont a tmallboxról, hétfőn kaptam is egy TN számot, ami még mindig nem él, tegnap rákérdeztem ennél a Justinnál, hogy mi van azt mondta, hogy tegnap előtt már postázták. Akkor viszont működni-e kellene :(

Egy héttel korábban rendeltem egy ugyan olyan telefont mint most, akkor már egyből élt a kód. Rokonoknak lesz a telefonok jó lenne ha még az idén megérkezne.
Akkor baszogassam a a kis kínait?
Egyébként ha írok neki nem válaszol, ha viszont dispute-val fenyegetem 2 percen belül válaszol :W

(#17017) Zeki válasza cekkk (#17016) üzenetére


Zeki
nagyúr

Még várj pár napot.
Év végi dugulás van mindenhol.

más

PANDAWILL AKCIÓK!
kupon kód a linkelt oldalon.

(#17018) cekkk válasza Zeki (#17017) üzenetére


cekkk
veterán

Én várok :D

A másik csomag is 1 hét alatt jutott el odáig, hogy Despatched to overseas (Country code: HU) , bár a magyar postánál már a feladás után 2 nappal ott volt, hogy célországba elküldve.
Csak ennél a másiknál meg semmi nincs, azért aggódom kicsit :(
Ha hétfőig nem változik akkor majd nyitok egy vitát :)

(#17019) darklemur válasza fotosjani (#16997) üzenetére


darklemur
csendes tag

És kb. hány nap után jelent meg a svéd postán a TN?
mert nekem eltelt 3nap és még nincs a rendszerben az eladó meg az mondta a svéd posta lassan frissít de gyorsan kézbesít.

(#17020) ZozzHUN válasza Zeki (#17017) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Megkérdeztem Pandawill-t, szokásukkal ellentétben van is készleten nekik pl Jiayu G3T és THL W200 is a listából :)

(#17021) tomidny72 válasza darklemur (#17019) üzenetére


tomidny72
csendes tag

Tényleg nagyon lassan kerül be a svéd TN a rendszerbe, de utána gyors. Nekem most a legelső bejegyzéstől (Order Shipment recorded) számított 9-ik napon jött be az országba. Viszont a legelső bejegyzés dátuma korábbi volt, mint amikor megjelent a rendszerben. Utána már csak pár órás késéssel jelennek meg a frissítések.

(#17022) tboy93


tboy93
nagyúr

Kedd reggel óta nem tudta levámoltatni a DHL a csomagomat.. szánalom :(((

(#17023) Tóni86 válasza KurtCobain (#16991) üzenetére


Tóni86
csendes tag

Igen sajnos én is annyira számolok, és bíztam benne hogy 30-nál meg fog állni. Örültem magamnak hogy olcsón milyen jó telót veszek, hát így nem is lesz olyan olcsó :O

(#17024) Tóni86 válasza Leon91 (#17003) üzenetére


Tóni86
csendes tag

THL W200 2db+tartozékok azért olyan sok, és pont ezért akadt meg szerintem :W

(#17025) ZozzHUN válasza tboy93 (#17022) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nekem a DHL Express fél nap alatt vámolt, másnap kihozták.

(#17026) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok, ti hogy használjátok a PayPalt? Hozzá van rendelve a bakkártyátok, vagy mindig utaltok rá kellő mennyiségű pénzt?

(#17027) vadkörte válasza evilskati (#17026) üzenetére


vadkörte
addikt

Is-is, de leginkább van rajt valamekkora összeg.

Üdv. V. Körte

(#17028) tboy93 válasza ZozzHUN (#17025) üzenetére


tboy93
nagyúr

Na elindult, 2.5 nap vámolás után :C

(#17029) evilskati válasza vadkörte (#17027) üzenetére


evilskati
aktív tag

Köszönöm!
Most szeretnék elöszőr rendelni külföldről, pandawillről egy Jiayu G3T-t. Már két hete gondolkodok rajta, de fentebb linkeltek hozzá kupont is, és nem akarom, hogy elkakodják előlem a raktárkészletet, úgyhogy szerintem hozzárendelem a bankkártyám a paypalhoz és egyből megrendelem. Most fogok paypal accountot is csinálni.

(#17030) Cyborg


Cyborg
őstag

Akkurendeléssel mi a helyzet mostanában?
Li-iont csak egyesével lehet gondolom, de mondjuk az eneloppokkal mi a helyzet, azt ugye 4-essével árulják?

Köszi

(#17031) #73959936 válasza evilskati (#17029) üzenetére


#73959936
törölt tag

Csak tanácsként mondom ha a folyószámládhoz tartozik virtuális számla is, akkor azt add a paypal-hoz. Azon nincs összeg, bármennyire is biztonságos a paypal, csak akkor tenném át rá a fedezetet, amikor venni szeretnék valamit...
ergo: nem érhet semmilyen meglepetés.... :F

[ Szerkesztve ]

(#17032) sicc33 válasza #73959936 (#17031) üzenetére


sicc33
aktív tag

Nekem pl nem fogadta el a webkártyát ezért van társítva a normál.

(#17033) fotosjani válasza darklemur (#17019) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Emlékem szerint kellet neki majdnem egy hét, szerintem a Kínán belüli mozgást nem rögzítik legalábbis én nem találtam olyan nyomkövetőt amin láttam volna a mozgást.

(#17034) evilskati


evilskati
aktív tag

Sajnos nincs webkártyám, úgyhogy megszavaztam a bizalmat. Remélem nem lesz gond :)

(#17035) Rol06 válasza WeghA (#17011) üzenetére


Rol06
tag

Amennyiben nagy csomagról van szó, az már szerintem necces, és ha kibontják akkor egyértelmű ugye a 45 euró túllépés. Tehát valószínűleg igen.

Én meg sapkát rendelnék Aliról :D, és egy olyan kérdésem lenne azok felé akiknek több tapasztalata van a dologban, hogy mennyire biztonságos ez a szimplán kiadott (paypal nélküli) fizetés?
Őszintén szólva nem szívesen adom ki neten a bankkártya adataimat...

OTP-én csináltattam egy mellérendelt webkártyát... Azon keresztül hogy lehetne esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#17036) vadkörte válasza Rol06 (#17035) üzenetére


vadkörte
addikt

Más. Saját biztonsági rendszerük van.

Üdv. V. Körte

(#17037) szlibud


szlibud
tag

13-11-2013, Arrived at overseas (Country code: HU)
04-11-2013, Despatched to overseas (Country code: HU)
28-10-2013, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Végre talán még ebben az életben megkapom :C Ha nem lenne ez a vámos mizzéria ami legújabban, már nem is kéne talán sokat várni. Persze a posta oldalán még semmi nem látszik ... :N

(#17038) esox válasza evilskati (#17026) üzenetére


esox
senior tag

CIB-es netes kártya van hozzákötve (MasterCard) és fizetés előtt, amikor már a paypal forintra írja, hogy mennyi lesz, amit levon átvezetem netbankon keresztül. Ha esteleg bárki elkapná az a pár mp-es sessiion-t (paypal is ssl, ibank is ssl...) se tudna lenyúlni semmit.
A kártyaszámot meg nem adom meg sehol csak https banki oldalakon.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#17039) kzerika válasza szlibud (#17037) üzenetére


kzerika
újonc

:)

[ Szerkesztve ]

(#17040) daninet


daninet
veterán

Aliexpressen varázslatos módon eltűnt a 17.ig tartó 5usd akció :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17041) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Képzeljétek a Paypal dispute hatására a TinyDeal a 15$ kártérítés helyett felajánlott 50 TinyDeal pontot (=5$, amit következő vásárlásnál használhatok fel) :D Ezek nagyon profik a lehúzásban.

(#17042) sunavlys válasza ZozzHUN (#17015) üzenetére


sunavlys
senior tag

Megmondom őszintén fogalmam sincs a devizakonverziókről. Amit tudok:

1. Nem volt olyan opció sem a paypal-ban, sem a fizetésnél, hogy a bank vagy a paypal váltson.
2. Nálam a dollárban számolt összeg megegyezik az euróban levont összeggel.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#17043) darklemur válasza fotosjani (#17033) üzenetére


darklemur
csendes tag

(#17021) tomidny72

Köszönöm az infókat, akkor az eladó jól mondta.

(#17044) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Hello!

Két napja kaptam tracking számot (RQ kezdetű SG), de sehol sincs, not found és unknow mindenhol.
Írjak az Antelife-nak, vagy még várjak?

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#17045) ZozzHUN válasza MuzikJunkie (#17044) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Írjál, verd azt asztalt, mégiscsak nagy a forgalom a postákon, de hogy téged nézzenek semmibe, az felháborító! ( :DDD )

(#17046) tboy93 válasza MuzikJunkie (#17044) üzenetére


tboy93
nagyúr

Várj még 1-2 napot, ilyen gyorsan ritkán szokott látszani a rendszerben.

+ attól hogy kaptál trackinget még lehet hogy fel se adták a csomagot :U

(#17047) MuzikJunkie válasza ZozzHUN (#17045) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Első kínai rendelésem, de értem a cinizmust, csak nem értékelem. :U

#tboy93: köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#17048) Outlander válasza MuzikJunkie (#17044) üzenetére


Outlander
őstag

Legelső nyomokat majd itt fogod látni.. [link]

De lehet h majd csak 5-8 munkanap múlva... RQ csomi az valami hihetetlen lassú, pláne antetól.. és még karácsony is van. :U

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#17049) Zeki


Zeki
nagyúr

Nagy PIROS pont az everbuying.com oldalnak!
Október 30.-án rendeltem tőlük egy távirányítós Villám McQeen autót, flat rate sipping, biztosítás, tracking numberes követés (ami egyszer sem működött- nem is olyan volt mint egy rendes tracking number), és ma hozta a postás. Nézem a bélyeget, a belga posta hozta kínából.
Ez bizony 2 hetes átfutás.

(#17050) MuzikJunkie válasza Outlander (#17048) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Akkor egyből belefutottam. :) Ok, köszönöm.
A Tinydeal és Ante közt vacilláltam, aztán maradt az utóbbi, viszont azóta már felfedeztem, hogy a Tiny-nél van Deutche Post, legközelebb inkább azt választom. :K

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.