Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) azbest válasza baly81 (#96999) üzenetére


azbest
félisten

A nem áfásan rendeltekkel külöün foglalkozni kell majd akkor is, ha kisértékűek. Vámeljárás mindig volt eddig is, csak kisértékűnél kimertül a szokásos általános ellenőrzésekben (kutya, röntgen, hű de szép értékes csomagod van ... ) és ha filléres kacatnak értékelték, akkor nem volt vele külön papírmunka.

Szerintem sokan ráfutnak majd arra, hogy tudatlanságból, tájékozatlanságból a mostanság rendelt küldeményük már az adminisztráció díjas időszakra esik be és valóban lehet, hogy akkor 100x papírmunka lesz azokkal. De amit már úgy rendeltek, hogy adót is fizettek, ott majd ettől függetlenül gördülékenyen kéne menjen a dolog. Szerintem kb az általános ellenőrzésen túl, amin minden küldemény átesik mindig, csak lecsippantják a kódját, hogy a nav rendszere szerint is rendben van -e. Abból lehet szívás az elején, ha szokás szerint nem bírja el a rendszer azt, hogy elkezdik használni.

Amúgy 2017-től állítólag a magyar posta is leszerződött a kínaiakkal, csak gondolom drágák a többi eu postához képest, ezért nem látni sehol HU-s küdési módot a webshopokban. De most az áfafizetéses történet miatt nem lepne meg, ha megjelenne a HU-s nyomkövetés szállítási mód majd. Persze jó magyaros árazással.

(#97002) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

Két küldeményem is úton van, mindkettő Európán belülről érkezik.

A mai állapotuk:
- levél, A küldemény feldolgozása folyamatban, Országos Logisztikai Központ
- csomag, Európa+ csomag érkeztetése, Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

Van-e rá esély, hogy holnap akármelyik megérkezzen? :)

Üdv:
Rhino666

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97003) 3shae válasza Rhino666 (#97002) üzenetére


3shae
aktív tag

Szerintem ami az OLK-nál van, azt holnap megkapod.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#97004) Mr.Pentele válasza Rhino666 (#97002) üzenetére


Mr.Pentele
tag

A levelet szerintem már jó eséllyel holnap akár megkaphatod. Reggel nézd meg majd, ha a területi logisztikai üzemen is áthaladt akkor aznap már kézbesíteni szokták, hiszen a kézbesítő postára bekerül, postásnak kiadják. Egyébként ha pesti vagy Pest környéki vagy, akkor az OLK után jön majd a kézbesítő posta bejegyzése, ha pedig nem arrafelé laksz, akkor az az üzem ami hozzád tartozik.

L (A-Z) 9 db szám.. esetben ha 2,5 cm-nél vastagabb akkor nem kézbesítik a címeden, hanem értesítőt küldenek és mehetsz be érte a postára.

A csomag szerintem a jövő héten várható, mert az még csak az NPKK-ba érkezett.

[ Szerkesztve ]

(#97005) Rhino666


Rhino666
őstag

Köszi a jó híreket. :R

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97006) Lackooo84 válasza Rhino666 (#97002) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Európa+ csomagokat érkeztetés másnapján kézbesítik. Rendszeresen küldözgetünk muterral németbe csomagokat egymásnak.

The Truth is out there...

(#97007) Rhino666 válasza Lackooo84 (#97006) üzenetére


Rhino666
őstag

Köszi, akkor talán mindkettő megérkezik holnap. :C

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97008) bl4ze


bl4ze
veterán

Ki érti ezt???? UUxxxxxxxCN épp 2 hete érkezett be, és ma kihozta a postás, nem kellett érte bemenni, pedig nem fért be a ládába :
09 Apr 2021 10:20 Receive item at office of exchange Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
Napra pontosan két hét alatt hozták ki, ennyi idő volt Kínából megérkeznie is.... :Y

.:. bl4ze .:.

(#97009) Lackooo84 válasza bl4ze (#97008) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Embere válogatja ezt is, mint mindent.

The Truth is out there...

(#97010) rushty válasza bl4ze (#97008) üzenetére


rushty
senior tag

Ugyanolyan csipcsupbol a 4-ei megjött, regebbiek nem.

Revolut meghívó pü-ben

(#97011) kőbaltás válasza cof (#96977) üzenetére


kőbaltás
tag

Sziasztok 👋
Köszönöm szépen a segítséget!
A telefonszámos megoldás, nagyon jó ötlet! Megpróbálom.
(most látom, hogy a CoreElec segédletedet is használtam, ergo mindenhez is értesz :DD) 😂
#C4mp3r #96978 köszi a választ. Szintén próbálkozom ott is.
Nagyon hálás vagyok nektek. :R
Tisztelettel: Dr Bajkai László

[ Szerkesztve ]

Tanulj mások hibáiból! Az élet túl rövid ahhoz, hogy valamennyit magad is elkövesd!

(#97012) Rhino666 válasza Rhino666 (#97007) üzenetére


Rhino666
őstag

Meg is érkezett mindkettő! :))

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97013) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Sziasztok.
Ezekkel az EU raktáras aliexpress eladókkal még nincs sok tapasztalatom, és most itt lenne ez;

Nem gondolnám hogy lenne az országban a ferihegyin kívül másik postakicserélő, de azért rákérdezek;
van?

Merthogy ép Butapesti vagyok, mit keres a cucc Kapo(z)sváron? :o

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#97014) dvtkfan válasza aytukabozs (#97013) üzenetére


dvtkfan
senior tag

Vagy rossz tracking számot kaptál, vagy esetleg valami spéci szállítással kapod....de sajna inkább az első...

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#97015) ice9


ice9
tag

Csomagom lassan 3 hete ül a NPKK-ban. Van még esély, hogy megkapom?

(#97016) blueye válasza ice9 (#97015) üzenetére


blueye
veterán

Van. (Mar) most minden lassu. Mi lesz itt meg...

(#97017) MrPeekaboo válasza ice9 (#97015) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Nekem egy UHxxxBE-s kis értékű Alis csomag már 21-edik napja ott dekkol, közben két másik LTxxxNL-es később rendelt már megérkezett. Ez utóbbi 2 csak 1-2 napot töltött ugyanitt.

(#97018) rushty válasza ice9 (#97015) üzenetére


rushty
senior tag

Ahány tracking number annyi fázis van felsorolva. Idén minden hónapból volt, ami (még) nem jött meg.

Revolut meghívó pü-ben

(#97019) ice9 válasza rushty (#97018) üzenetére


ice9
tag

Csak azért parázok mert hozott a postás olyan csomagot ami átvételt követően is még azt írta, hogy a NPKK-ban van. Megfordult a fejemben, hogy lehet már hozta csak nem voltam itthon és nem hagyott értesítőt. Ilyen esetben az életbe nem jön meg. Érdeklődtem a helyi postán is de elhajtottak, hogy ők is csak annyit látnak a trackingbe mint én.

(#97020) MrPeekaboo válasza MrPeekaboo (#97017) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Ma jött róla SMS, hogy mehetek érte, a státusza nem változott.

(#97021) feloman válasza blueye (#96889) üzenetére


feloman
aktív tag

Szia!
Te rendeltél már a gobooról? Nem nagyon találtam információt erről az oldalról. Nem találtam PayPal fizetési módot sem, csak bank kártyását. Köszi a választ. :)

felo

(#97022) Beni2360 válasza bl4ze (#97008) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálunk meg elkezdődött a nyugdíj kifizetések és fel gyógyult a postás, rá kérdeztem szegény covidos volt. És utána néz a 12 csomagomnak , persze a jatt mindig megy nyugdijnál. :Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#97023) blueye válasza feloman (#97021) üzenetére


blueye
veterán

Igen, korrektek voltak, a GLS nem updatelte a TNt rendesen.
Van PP naluk.
Itt irtunk sokat rola:
[ket_uj_poco_erkezett]

[ Szerkesztve ]

(#97024) fatal`


fatal`
titán

Létezik, hogy ez ilyen gyors?

LT...NL
2021.04.26. | 09:34 A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
2021.04.26. | 14:46 A bejövő küldemény szállítása folyamatban Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
2021.04.26. | 14:46 Vámkezelés vége Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

(#97025) feloman válasza blueye (#97023) üzenetére


feloman
aktív tag

Valamiért most sajna nincs PayPal... Nem tudom miért tűnhetett el ez a fizetés...

felo

(#97026) blueye válasza feloman (#97025) üzenetére


blueye
veterán

(#97027) feloman válasza blueye (#97026) üzenetére


feloman
aktív tag

Láttam én is, de mikor a fizetési oldalra érek a vásárlásnál, csak ezek vannak :

felo

(#97028) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
Amerikai rokonom kuldott nekem egy hasznalt esokabatot amit az edesapja hasznalt hegymaszashoz de mivel O mar nincs koztunk es tudja hogy en is szeretek ezert nekem adtak. Ahogy latom a trackinget megfogtak a vamom, bar ertesitest meg nam kaptam. Ilyenkor mi van? Mire lehet szamitani? (Errol se szla se semmi nem volt bar a rokon rakott ra valami 10 dolcsis biztositast ha elveszne 500dollar ertekig)

koszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#97029) -Skylake- válasza adamssss (#97028) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ha nem megy át a vámon :

A vámtiszt meg fogja keresni konkrétan azt a kabátot a neten ami a csomagban van, meg fogják nézni az átlagárát, számolnak belőle egy használt árat. Tegyük fel a kabát 300 USD , mivel ez használt de mondjuk tökéletes állapotban van ezért azt mondja a vámtiszt, hogy 150 USD. Akkor fogják, a 150USD-hez hozzáadják a szállítási költséget, legyen 10 USD, 160 USD-hez hozzáadják a vámkezelés költségét , számoljuk 5.000 forinttal (DHL pl 7 ezer forint) , ezt az egészet összeadják , ~ 175 USD , erre kiszámolják az áfát amivel a vége 223 USD lesz , arra a vámot ami 2,5% így 228 USD, ebből vond le a 150-et amiből indultunk és akkor mikor jön a futár, neki 78 dollárt fogsz fizetni mikor ezt átveszed.

Ha átmegy a vámon : az mák.

Számomra ez egy korszakos félreértés egyébként, hogy mikor valaki azt gondolja, hogy lemozgatható egy áru két kontinens közt vám nélkül csak azért, mert haver küldte, akkor ezt mire alapozzuk ? Mármint érted, akkor amcsi tele lenne "haverokkal" aki elküldi neked az rtx3080-at , és akkor majd több száz dollár vám és áfa meg lesz úszva csak azért, mert a "haver" küldte ?

Ha valami átjön az USA-ból európába, az vámköteles. Akkor is ha használt, akkor is ha haver küldte, akkor is ha az egy pokémon kártya. Tökmindegy , vámköteles, mert azt hogy valami vámköteles nem az szabja meg hogy haver küldte e vagy sem, hanem az hogy átlépett e az USA-ból európába. Ez a csomag átlépett , mindegy , hogy kitől kinek és mi van benne.

Ezzel az OFF résszel arra próbálok célozni, hogy usa csomagokat nem "lehet, hogy megfogja a vám" hanem megfogja. Ezerből 1 csomag fog valami adminisztrációs probléma miatt átesni, de az nem releváns. Ha ilyen csomag jön, arra fizetni kell.

El lehet hülyéskedni vele egyébként papíron, hogy valahogy bizonygatod, hogy nincs 45 EUR áruérték, bizonyítod, hogy "kizárólag a címzett, illetve annak háztartásában élő családja által felhasználható árukat tartalmaz, és az áruk jellegüknél és mennyiségüknél fogva nem adnak okot annak feltevésére,
hogy behozataluk kereskedelmi céllal történik," de maradjunk abba, hogy az USA import vámköteles.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#97030) adamssss válasza -Skylake- (#97029) üzenetére


adamssss
veterán

Maganszemely altal kuldott csomag 700dollarig nem vam mentes? :F
Amugy eleg feltuno hogy rokon. A vezetek nev is ugyan az…

de koszonom amit irtal hasznos volt.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#97031) -Skylake- válasza adamssss (#97030) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Maganszemely altal kuldott csomag 700dollarig nem vam mentes?"

magánszemélytől magánszemélynek küldött csomag 45 EUR-ig vámmentes, ha tudod bizonyítani amit fentebb írtam, meg tudod bizonyítani , hogy nem kapott a másik fél pénzt. Tehát nem adta fel ingyen te pedig utaltad el neki az összeget PayPal-on például.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#97032) adamssss válasza -Skylake- (#97031) üzenetére


adamssss
veterán

Csak erdekesseg keppen azt hogy bizonyitom hogy nem utaltam? Mert ha utaltam az ok van rola bizonylat. De ha pl nincs pay pal-om es a bank szla kivonaton meg nincs utalas akkor mi van. Ma mar ezer plusz egy megoldassal lehet 1 masodperc alatt is elutalni barhova barmilyen osszeget…

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#97033) -Skylake- válasza adamssss (#97032) üzenetére


-Skylake-
addikt

Epp ezert fogalmaztam ugy, hogy "el lehet hulyeskedni vele" :)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#97034) adamssss válasza -Skylake- (#97033) üzenetére


adamssss
veterán

Igazából mindegy. Ha fizetni kell akkor fizetek így is jól járok mert valószínűleg itthon ez a többszörösébe kerülne mert viszonylag újszerű.

Btw ilyenkor mi van? Felveszik velem a kapcsolatot? Vagy nekem kell felvenni velük?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#97035) -Skylake- válasza adamssss (#97034) üzenetére


-Skylake-
addikt

felveszik veled is és tudtommal azzal is aki küldte.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#97036) agroman válasza adamssss (#97032) üzenetére


agroman
senior tag

legkozelebb ajandekozasi levelet kell majd csatolni a csomaghoz.
ennek is vmi hivatalos formaja es akkor meguszhatod a rokontol kapott kiserteku ajandekot.

------

(#97037) vesir válasza -Skylake- (#97035) üzenetére


vesir
tag

és tudtommal azzal is aki küldte

Ezt mire alapozod? Akárhányszor küldtem EU-n kívülre csomagot, sosem vette fel velem a kapcsolatot a helyi adóhatóság. Szerintem erre kapacitásuk sincs.

(#97038) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Sziasztok,

Izlandról (magánszemélytől) érkező csomagért vám+áfa fizetés van?
Abban a hiszemben voltam, hogy EU tagok. :/

Köszi!

(#97039) #73959936 válasza clyvejhamma (#97038) üzenetére


#73959936
törölt tag

szerintem nem tagja az eu-nak :(

(#97040) fatal` válasza clyvejhamma (#97038) üzenetére


fatal`
titán

ÁFA biztosan van, mert nem EU tag (én is azt hittem egyébként). A vámot nem tudom, mert lehet kereskedelmi megállapodás az EU-val.

(#97041) fatal` válasza fatal` (#97024) üzenetére


fatal`
titán

Már a postásnál van. :Y

(#97042) Occon adom


Occon adom
aktív tag

SPEEDPAK csomagküldés manapság mennyi idő alatt ér ide?
Tudná valaki?
Köszi!

(#97043) rushty válasza Occon adom (#97042) üzenetére


rushty
senior tag

másfél hónap.

Revolut meghívó pü-ben

(#97044) Occon adom válasza rushty (#97043) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Tavaly szeptemberben egyik csomim 8 nap alatt volt a kezembe sima küldeményként a Speedpakkal, mi lett ezekkel?
Tracking nincs valakinek friss?

(#97045) rushty válasza Occon adom (#97044) üzenetére


rushty
senior tag

(Economy speedpak) [link]
A bruttó másfél hónap lehet egy hónap is. Márc. közepe április közepéig tartott, illetve a héten.

Revolut meghívó pü-ben

(#97046) baly81 válasza rushty (#97043) üzenetére


baly81
aktív tag

SpeedPak-ot én is kaptam meg idén január-februárban, 10-15 nap alatt. Nem is egyet! Hogy most mi a helyzet a feltorlódás miatt nem tudom...

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#97047) korikmate


korikmate
tag

Sziasztok! Jön egy csomagom 33.92 USD értékben. Ez bár áfa határ fölötti, de az áfaérték miatt elvileg nem kell fizetnem. A posta vám elé állította, mentek a dokumentumok. Az a kérdésem, hogy a trackingből vagy valahonnan az kiderül, hogy kell e fizetnem, vagy nem? Vagy az már csak a kézbeadáskor fog kiderülni? Köszi szépen!

(#97048) johnmay


johnmay
csendes tag

Sziasztok!

Magyar Posta sms értelmezésében kérek segítséget (külföldi, nem könyvelt küldemények Ali-ról).

Volt olyan, hogy az sms-ben szereplő kód (ami alapján ugye a csomag nem beazonosítható) _003 -ra végződött, akkor egyszerre három küldeményt kaptam. Most viszont csak egyet adtak át, pedig épp még kettőt várok, ami mostanában érkezhet meg.

A fenti kód tényleg utalhat az egyszerre kapott küldemények számára, vagy eddig csak véletlen egybeesés volt?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#97049) cof válasza johnmay (#97048) üzenetére


cof
veterán

Csak véletlen a 003, egyszerre érkeztek és ezért nem küldtek 3 külön SMS-t. Ha megnézted a csomagot akkor tollal is rá volt írva a szám, gondolom csak az egyikre.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97050) UberMutant válasza korikmate (#97047) üzenetére


UberMutant
őstag

kézbeadáskor derül ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.