Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) outdoor


outdoor
aktív tag

Az egyértelműség kedvéért: megjön az áru, adok pozitív visszajelzést, és ezzel lezárult. Sem a 30 napon belüli, sem az egyéves garancia ügyintézésben nem segít az ebay, paypal? Műszaki cikk esetében nem mindegy. Dajkát költségre vissza, kitéve eladó kénye-kedvének?

A proper digital assistant could be my best friend

(#83002) Bornie127 válasza outdoor (#83000) üzenetére


Bornie127
senior tag

Nekem nem volt török, de más mások tapasztalatai alapján gyors volt. Kb egy hónapja viszont változtattak valamit, több árut kizártak a szállítási körből, azóta nem tudom mi a helyzet vele.

Paypal havonta egyszer visszatéríti valamennyi összegig a visszaküldés ktsg. - ét.

(#83003) bl4ze válasza Bornie127 (#83002) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem a török elég lassú volt kínából, SE-NL sokkal gyorsabbak voltak, mindig.

.:. bl4ze .:.

(#83004) aytukabozs válasza daver88 (#82999) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ez valami rendszerhiba lesz, eléggé kizárt hogy egy 18-án feladott csomag 22.-én már felszabadulna itt a postán....

Az itteni nyomkövető megzavarodott kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#83005) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Július 7-én rendeltem eBay-ről egy tolatókamerát, amiben nem volt kamera, csak a kijelző. A csomagolás sértetlen volt.

Lefényképeztem az eladónak, el is ismerte, hogy hibás csomag, küldi az újat. Teltek múltak a napok, én közben elutaztam, nem hozott semmit a postás. Azóta többször is váltottunk levelet, mondja, hogy feladta azóta a második resendet is.. Aha. Persze. Azóta sem jött semmi. Gondoltam nyitok ebay caset, de akkor jutott eszembe, hogy ez már jóval 30 napon túl van, és nem lehet már.

PayPalon belül pedig nincs ott a lehetőség, hogy megnyissam a dispute-t, mert ő meg az ebay resolution centerhez irányít.

Buktam? :(

(#83006) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.
Év elején költöztünk kerületen belül, de egy másik postai körzetbe. Más fiókhoz tartozunk és értelem szerűen a postás sem ugyan az. Az előző címünkre rendelt ebay-es csomagok, 99%-a megérkezett, kb 50/1 aránnyal. Az új lakásunknál csak(!) bő fél év alatt ez kb 60%-ra leromlott. Volt olyan ami másodszori küldésre sem érkezett meg. Egyenként nem nagy összeg, de az összeset nézve ~2000Ft a károm. Álalában sok eladásos, 99%-os értékelésűektől rendelek, ahogy mindig is tettem. Úgyhogy az a sejtésem, hogy a postán "akadnak" meg a csomagjaim.
Mitgondoltok, náluk kell panaszt tennem? Van ennek olyan módja, ahol várhatok pozitív eredményt? Vagy veszett fejsze nyele?
:R

(#83007) UHHH válasza _stick_ (#83006) üzenetére


UHHH
senior tag

Változtak a posta szabályok, nem dobják be a sok szirszart, lehet nem a költözéssel függ össze.
Ha nem fér bele a postaládába, nem hozzák ki. Sokak értesítőt sem kapnak ezekről a kis csomikról, hiába várják.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#83008) ALgore2 válasza Atomgeszi (#83005) üzenetére


ALgore2
tag

Nem
Ebay topicba dobd a kérdést!
Én is jártam már így, van megoldás!

(#83009) Watt25 válasza _stick_ (#83006) üzenetére


Watt25
veterán

Munkahelyedre nem tudsz rendelni?
Én egyébként teljesen átálltam arra is, hogy TN nélkül nem rendelek. Azért az sokat segít.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#83010) daver88 válasza aytukabozs (#83004) üzenetére


daver88
aktív tag

egyszer volt már rendeléstől számítva 6 munkanapos csomagom Kínából...de furcsállom én is nagyon ezt most. mindenesetre nemsokára kiderül...:)

(#83011) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Sziasztok!

Rendletem GeekBuying.com-ról egy Chuwi Hi8 Pro tabletet szombaton. Azt honnan látom, hogy honnan jön, hogy kell-e VÁM-ot, vagy ÁFA-t fizetni? Termék alatt, az szerepel, hogy Free Shipping, ebben az esetben is kell? És mennyi idő, mire megjön, ha DHL Economy szállítást mód van megadva?

(#83012) _stick_ válasza UHHH (#83007) üzenetére


_stick_
őstag

Igen, a változtatásról tudok. Ennek ellenére tök változó, hogy mit dobnak be és mit nem. Két különböző eladótól lego minifigura, levélméret, egyszerre rendeltem, egyik 2 hete megjött, a másik még sehol. Pörgettyűk, a nagyobb 2 hét alatt megjött, a kisebbikből 2db sehol, ebből egyik újraküldés. Igaz, hogy a nagyobbikat személyesen adta oda a postás, mert pont találkoztunk.

Akkor panasztétel lesz ebből, bár csodára nem várok...

A postás jófejnek tűnik, lehet elkapom és beszélek vele.

Watt25, munkahelyre sajnos nem lehet. A TN miért jobb?

[ Szerkesztve ]

(#83013) Watt25 válasza _stick_ (#83012) üzenetére


Watt25
veterán

Mert ha legalább bejön az országba a csomag, akkor onnantól a postán már eséllyel reklamálhatsz, ha nem érkezik meg.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#83014) _stick_ válasza Watt25 (#83013) üzenetére


_stick_
őstag

Értem. Ha olyan árut rendelek ebay-ről, amihez alapból nem jár TN, akkor azt kérhetek az eladótól? Gondolom egy feláras szolgáltatás.

(#83015) Watt25 válasza _stick_ (#83014) üzenetére


Watt25
veterán

Mindenképpen előtte meg kell beszélni az eladóval, és igen, plusz pénz.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#83016) aytukabozs válasza Is-tee (#83011) üzenetére


aytukabozs
addikt

ha megmutatod a linket ahonnan rendelted kicsit egyszerűbb,
EU raktár esetén egyébként a megnevezédben benne van pl. hogy [Spain Stock]

A free shipping az csak annyit takar hogy ingyenes a szállítás, ha EU-n kívülről jön akkor arra mégy jön 27%- áfa, + vámügynöki díj.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#83017) arfer


arfer
aktív tag

B*kker, nem látok pipától, DPD-vel várnék Gearbest-es EU expressz szállítást. Pénteken már Pesten volt, gondoltam, ma megkapom. Megnézem a nyomkövetést, ahol azt írja, hogy visszáruzták, visszaküldték a feladónak. Gyorsan felhívom őket, hogy ezt mégis hogy? Nálam nem jártak, meg se próbálták kézbesíteni, miért küldik vissza? Erre az a válasz, hogy sajnálják, fogalmuk sincs, miért küldték vissza, nincs ok rögzítve a rendszerükben, és már nem is tehetnek semmit, keressem a feladót, a viszont hallásra. Hú de felidegesítettem magam... Valakivel történt már ilyesmi?

(#83018) tibcsi0407 válasza arfer (#83017) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Van egy gyanúm, hogy az EU Express megbukóban van, de ne legyen igazam. Én is szeretnék majd venni ezt-azt a GB-ről még idén így, szóval remélem addig legalább kihúzza..

https://utdetailing.hu/

(#83019) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Apropos EU express, hol működik ez még?

Kéne vennem 1 feket snapis RM Note 4 4/64-et jó áron.
Ha valakinek van tippje, ki vele... :D

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#83020) expander


expander
senior tag

multheten elvileg megerkezett egy holland postas csomagom, 22.-en (penteken) feldolgozva, delutan pedig tovabbitva is lett feldolgozo postara, viszont meg mindig semmi hir rola, pedig legutobbi alkalommal pont ugyanigy tortent, szombaton delelott at is tudtam venni (meg ahogy neztem is masoknal is, 1nap alatt a helyi postara erkezik a cucc)
erdemes felhivnom oket, hogy miujsag, vagy nagyon belassultak mostanaban es varjak meg inkabb 1-2 napot ?

(#83021) Atomgeszi válasza aytukabozs (#83019) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Geekbuying? :)

(#83022) tibcsi0407 válasza aytukabozs (#83019) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Új feketét nagyon nehéz lesz találnod.

https://utdetailing.hu/

(#83023) Is-tee válasza aytukabozs (#83016) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Szombaton rendeltem innen: [link], de sehol nem látom, hogy honnan jön, aztán lehet én vagyok a vak!

Ma levonta számlámról, de még mindig annyit ír, hogy feldolgozás alatt van a fizetés!

[ Szerkesztve ]

(#83024) aytukabozs válasza Is-tee (#83023) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ahogy írtam,
ha EU akkor azt jelzik is a névben

tehát erre a rendelésre jön áfa, meg egyebek

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#83025) Is-tee válasza aytukabozs (#83024) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Köszi! Akkor ezt bebuktam :(
De gondlom a DHL értesíteni fog, hogy mennyit kel majd fizetnem ugye?

[ Szerkesztve ]

(#83026) vasi89 válasza tibcsi0407 (#83018) üzenetére


vasi89
addikt

Ha a magyar rendszer így akar fellépni a dolgok ellen az eléggé pofátlan és undorító hozzáállás. De Én is arra tippelek h a magyarok rájöttek hogy játsszák ki a rendszert és ez a válasz.

(#83027) tibcsi0407 válasza vasi89 (#83026) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én nem a magyarokra gondolok most ebben az esetben, hanem inkább az angolra. Ott lépett az EU-ba (vámolva), a magyar nem tehet itt semmit.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#83028) daver88 válasza daver88 (#83010) üzenetére


daver88
aktív tag

megjött...magyar posta csomagkövetése előrébb tartott...ilyen is ritkán van :)

(#83029) ofgm


ofgm
tag

Az elmúlt egy évben apróbb dolgokat rendelgettem, de látom, vámolás terén még mindig nem sikerült a magyar vámhatóságnak felturbózni magukat. Tavaly októberben, 19 munkanap alatt sikerült eljutniuk odáig, hogy méltóztattak a vámeljárást lezárni. Kíváncsi vagyok, ez most meddig fog tartani...
Szingapúrból megérkezett a cuccom 2 nap alatt a DHL által - amint kaptam csomagszámot, már be is küldtem a DHL-nek a dokumentumokat. Közben meg is érkezett az országba a cumó, a DHL szépen be is nyújtotta a doksikat vámeljárásra és a múlt hét szerda volt a várható kézbesítési idő megjelölve. Aztán csütörtökön már nem volt elérhető a kézbesítési idő. Gondoltam, ma már azért rákérdezek a DHL-nél mi a helyzet, mert semmit nem változott a csomagom státusza körül. Emailban, az érdeklődésemre viszonylag szinte percek múlva érkezett is a válasz, hogy nagyon sajnálják, de a vámeljárás még nem fejeződött be, és ha szeretném a kiszállítási címet az elhúzódó vámeljárás miatt megváltoztatni, akkor nyugodtan megtehetem. Szóval, a DHL nagyon jól reagálja le a dolgokat, de az állam szolgái még mindig nem jutottak el a hatékonyabb kiszolgálásban, vagy csak engem szopókáztatnak :F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#83030) vasi89 válasza tibcsi0407 (#83027) üzenetére


vasi89
addikt

de Ő azt írta h pénteken már pesten volt a rendelése és innen ment vissz szó nélkül.

(#83031) tibcsi0407 válasza vasi89 (#83030) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A magyar vámhatóság nem küldethette vissza a DPD-vel ÁFA-problémák miatt. Csak az angol, mivel ott vámkezelték. De ezt már egyszer leírtam.
Lehet nem is ez az oka, én csak erre gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#83032) bl4ze válasza ofgm (#83029) üzenetére


bl4ze
veterán

6000 Ft vámeljárási díjért azért egy úgy nagyjából el is várható, nem ? :)

.:. bl4ze .:.

(#83033) vasi89 válasza tibcsi0407 (#83031) üzenetére


vasi89
addikt

Azt nem értem, hogy akkor az angoloknak meg nem mindegy? Gyanítom ők járnak jól ha náluk lép be az EU-ba mert akkor övék a járulékos költség.

(#83034) tibcsi0407 válasza vasi89 (#83033) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem nem mindegy, mert egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a vámolásnál a valós érték szerint vannak ezek leadózva. Már ha le vannak egyáltalán. A Gearbest ráadásul ezt az ipart ráadásul hatalmas méretben űzi, tehát nagyon komoly pénzekről lehet szó.
Az összes EU Express szállítás ezért van egy idő után halálra ítélve.

https://utdetailing.hu/

(#83035) ofgm válasza bl4ze (#83032) üzenetére


ofgm
tag

Gyakorlatilag pont ezért választottam, mert maga a DHL szállítási költsége mellett a 6.000.-Ft-os vámeljárási díj sem akkora tétel hogy fájna kifizetni, - már csak azért sem, mert nem 3-4 hétig bolyong a cumó valahol a nagyvilágban. Ugyanakkor, ha már az állam meg kiveti a hálót a rendelt termékek megsarcolására - akkor elvárható lenne az is, hogy legalább ad annyi plusz szolgáltatást, hogy lezavarják a vámeljárást max. 2-3 munkanap alatt, úgy, - hogy minden a rendelkezésükre áll, és semmi dokumentációt nem kell pótolni. Na de ez csak egy szép állom...

(#83036) adamos0606 válasza bl4ze (#82921) üzenetére


adamos0606
tag

Ma jött meg a UPS Innovation mail szolgáltatással feladott csomag Utah-ból, amit 09.14-én adtak fel. Ahogy bl4ze írta (köszi az infót) , UPS átadja USPS-nek és utána itthon a posta szállítja ki. Ezt csak azért írtam le, hogy legyen másnak is infója kiken keresztül jön egy ilyen UPS csomag, és hogy tizenpár nap tranzit időre kell számítani.JAmi még nem mellékes 17-én már Magyarországon volt a küldemény, szóval itt jó sokat ültek rajta, pedig vámolás sem volt.

(#83037) Xes


Xes
csendes tag

Na reméljük ez nem lopódott, mert semmi hír azóta...

Célországban feldolgozva / Processed in the destination country
2017.09.12. | 22:23
Belföldi feldolgozásra továbbítva / Forwarded for domestic sorting
2017.09.19. | 10:26

(#83038) laskr99


laskr99
addikt

[link]

Szerintetek ez megjön holnapra? Budapestre.

(#83039) Zozzant válasza Xes (#83037) üzenetére


Zozzant
addikt

Háát, ez után 2-3 nappal nálad kellene lennie.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#83040) UHHH válasza laskr99 (#83038) üzenetére


UHHH
senior tag

26-án írtad, így azt mondom: már ma megkapod szerintem. :) Kivéve, ha ellopják, mint Xes fórumtársnak...

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#83041) expander


expander
senior tag

25-09-2017 10:08 The delivery of the item was unsuccessful
25-09-2017 08:26 Receive item at delivery office (Inb)
22-09-2017 09:18 The item has been processed in the country of destination
21-09-2017 10:18 The item has arrived in the country of destination

Célországban feldolgozva / Processed in the destination country
2017.09.22. | 09:18
Belföldi feldolgozásra továbbítva / Forwarded for domestic sorting
2017.09.22. | 18:49

holland posta vs. magyar posta

ertesito, e-mail, telefon, semmi nem jott eddig... ilyenkor mi van ?

[ Szerkesztve ]

(#83042) vasi89 válasza expander (#83041) üzenetére


vasi89
addikt

ott dekkol a postán, menj be érte. Értesítőt vinniük kellene egyébként.

(#83043) expander válasza vasi89 (#83042) üzenetére


expander
senior tag

eddig teljesen meg voltam elegedve a magyar posta nyomkovetojevel, bar fura volt, hogy mar 3 napja uton van orszagon belul... a holland tracking honnan tudja, hogy epp hol van, ha a magyar nem ? :D

(#83044) vasi89 válasza expander (#83043) üzenetére


vasi89
addikt

azt nem tudom, mostanság nekem se írja a magyar h sikertelen kézbesítés. 3 csomagom is ott állt 3 napig a postán bármiféle értesítés nélkül.

(#83045) laskr99 válasza UHHH (#83040) üzenetére


laskr99
addikt

Nekünk nem olyan a postás. Bedlb egy értesítőt majd go posta ami 1 megálló innen. Azt mondja azért mert meghurcolták őket mert volt sérült csomag ami nem az ő hibájuk. Mióta az eszemet tudom ő a postásunk. A kisebb cuccokat ami befér a lyukon bedobja.

(#83046) csucsreg


csucsreg
tag

Holland postával 16 nap alatt megérkezett a cucc (szappanadagoló, aliexpress). Végig tudtam nyomkövetni. A belga posta jóval lassabb (Gearbest):

2017-09-06 09:32:50 Item is ready for transport
2017-09-07 13:00:50 Arrival at export hub
2017-09-14 07:51:02 Departure to country of destination
2017-09-14 19:39:17 Parcel is handled
2017-09-15 03:16:18 Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.

Helyi postán nincs, valószínű még vámolási területen van az okosórám.

[ Szerkesztve ]

(#83047) Turbobacsi válasza csucsreg (#83046) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

+1 okosóra, pont ugyanez a helyzet :(

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#83048) csucsreg válasza Turbobacsi (#83047) üzenetére


csucsreg
tag

Gearbest + belga posta?

(#83049) Turbobacsi válasza csucsreg (#83048) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

:K

07.09.2017 08:52 Electronic notification of shipment
07.09.2017 09:52 Accepted from sender
08.09.2017 13:00 Arrival at international place of exchange
15.09.2017 07:51 Send item abroad (Export)
15.09.2017 16:16 Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.
15.09.2017 18:09 Sorting

bőszen sortingolnak már 11 napja :(

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#83050) hunaqua


hunaqua
addikt

Az LVS elejű Belga mennyi időt fut mostanában? Egy hete ebben a státusban van:

Arrival at export hub

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.