Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54701) molvany válasza beg (#54700) üzenetére


molvany
senior tag

Annyi süketséget, felesleges dolgot beraknak már, hogy eggyel több vagy kevesebb már sem szoroz sem oszt. Plusz ez még a kevésbé " rosszak " közé sorolható ( szerintem ) és nem foglal el fél oldalt sem :N

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#54702) szjoci


szjoci
őstag

Ha így fest a csomagom tracklogja, hogy:
"Customs inspection
2015-03-13, 11:44:00, BUDAPEST(HUNGARIAN PO)
Arrival at incoming office
2015-03-13, 11:27:00, BUDAPEST(HUNGARIAN PO)"

akkor tuti hogy megcsípték a vámon? A posta nyomkövetése még csak "Célországba megérkezett"-en áll. £38 volt a vásárlás összege.
Egyébként ez eddig marha gyorsan ideért: 11-én adták fel Tajvanban "Economy Int'l Postage"-val.

(#54703) gerii válasza maj-viktor (#54699) üzenetére


gerii
addikt

Hogy cifrázzuk a dolgokat, a Vaterával is történni fog valami

(#54704) Zeki válasza gerii (#54703) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem max a neve változik. A cikk keveri a szezont a fazonnal.

(#54705) lililááá válasza gerii (#54703) üzenetére


lililááá
tag

Ha megszűnne sem hiányozna.

(#54706) D@reeo válasza Laza... (#54696) üzenetére


D@reeo
aktív tag

És minek küldöd a királyi postával? 1000 olcsóbb és jobb futár létezik, akik olcsóbban elviszik úgy a csomagot, hogy háznál felveszik és házhoz is viszik ki. Ráadásul ha nem veszik át, akkor ingyen vissza is hozzák neked...

(#54707) RVR400 válasza D@reeo (#54706) üzenetére


RVR400
veterán

Szerintem egy szóval sem írta, hogy azzal küld, másrészt a sima ajánlott levélként való küldés a legolcsóbb.

(#54708) D@reeo : Konkrétan a végén írja, hogy ő már rég nem küld utánvéttel semmit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54708) D@reeo válasza RVR400 (#54707) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Akkor én nem tudok olvasni... "a postán x ideig ott van a cuccod"
És az ajánlott levél hogy jön ide? Utánvételes küldésről ment az eszmecsere.

Ettől függetlenül én se szeretek utánvétellel küldeni dolgokat, de ha arra kerül a sor, inkább futárral küldöm. olcsóbb, megbízhatóbb, kényelmesebb.

Szerk.:
jah, mellesleg nem szabvány levél 2000g alatt 1215Ft vs 3000g-ig 890ft háztól-házig... ;) De félreértés ne essék, nem vagyok beépített futár ügynök, nem kapok jutalékot :D Mindenki azzal küldje, amivel akarja.

[ Szerkesztve ]

(#54709) lililááá


lililááá
tag

Ezt az oldalt ismeri valaki?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#54710) Dluinet válasza lililááá (#54709) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen, de csak addig volt jó amíg 270 alatt volt az euro

most a nagy fejlődésben, már túlnöttük ezt az alacsony árfolyamot

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54711) lililááá válasza Dluinet (#54710) üzenetére


lililááá
tag

Sajnos csak itt van az ami nekem kell,megbízható akkor?

(#54712) Dluinet válasza lililááá (#54711) üzenetére


Dluinet
nagyúr

régen (még a mocskos liberális korban) az ismerőseim rendeltek onnan, akkor nem volt baj, de annak már több éve

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54713) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok !

Sports Directről rendeltem.Mivel jön a standard szállítás, mert nem nagyon tudtam kisilabizálni a weboldalon.
Barlin Delivery standard.
Itthon kell lenni, vagy hagynak értesítőt?
Köszönöm akinek van ezzel tapasztalata.

:)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#54714) Dluinet válasza slezakimi (#54713) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a postás kihozza

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54715) szjoci válasza slezakimi (#54713) üzenetére


szjoci
őstag

Nekem decemberben DHL hozta. A legolcsóbb szállítási módot választottam.

(#54716) slezakimi válasza Dluinet (#54714) üzenetére


slezakimi
senior tag

A postás jó lenne, mert dolgozom napközbe és gondolom ő hagy értesítőt.
Köszi :)

(#54715) szjoci az annyira nem jó, nem vagyok napközbe itthon, melózom 15 kilométerre.

:(

[ Szerkesztve ]

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#54717) beg válasza slezakimi (#54713) üzenetére


beg
veterán

Eddig a dhl hozta mindegyik rendelést, legutóbbit januárban. Én mindent a munkahelyemre kérek. Neked az nem megoldás? Nem kell azon izgulni, hogy ott talál-e vagy azután értesítővel szaladgálj.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54718) slezakimi válasza beg (#54717) üzenetére


slezakimi
senior tag

De megoldás lett volna csak már délelőtt leadtam a rendelést, nem tudtam a standard szállítás is DHL.
Már processed.
:)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#54719) LámaZ válasza D@reeo (#54708) üzenetére


LámaZ
addikt

Vannak pár száz forintos sz.rok, amiket ajánlott levélben sem érdemes küldeni.
Igen, én ilyeneket is hirdetek (pl. LAN-kábelt), mert felesleges, és nincs lelkem kidobni.
Persze, az ideális vevő itt lakik tőlem max. három utcára. :-)

Tovább fonva gondolatom fonalát:
„Vásároljon biztonságosan! Soha ne utaljon előre pénzt az eladónak, mindig személyesen vegye át a terméket!” - írja az OLX.
Ez után persze, hogy minden OLX-es ódzkodik a postázástól.
Én amúgy fent vagyok mindkét ingyenes aprón, az OLX-en is és a Jófogáson is; az utóbbin – mivel a hirdetések száma nem korlátozódik ötvenre – kifejezetten könyveket hirdetek. El is adtam párat. A havi villanyszámla néha kijön belőle. :-)

Legyen minden jó!

(#54720) GIJoe


GIJoe
addikt

Pandawill 1 ideje nem elérhető, tudtok vmit? (tegnap sem jött be)

[ Szerkesztve ]

(#54721) beg válasza GIJoe (#54720) üzenetére


beg
veterán

Nálam működik. Most néztem.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54722) D@reeo válasza LámaZ (#54719) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Ezt mind értem, csak az utánvételes dologra reagáltam. Futárral olcsóbb mint postával, ráadásul ha nem is veszik át, akkor ingyen visszahozzák és nem is áll a postán 10 napot. Csak alternatívaként javasoltam. Legrosszabb esetben is *csak 890Ft-ot bukik az ember. Persze azt se jó elbukni (néhány éve én is benyeltem néhány oda vissza küldözgetést postával), de jóval kevesebb pénz és idő mint ha postával küldené az ember.
Nálam a "rekord" valami 400ft-os átalakító volt utánvétellel (1200 ért, még postával anno). Vannak emberek, akik csak utánvétellel hajlandók vásárolni. Egy részről megértem őket, és ha nem akarok/sz potenciális vásárlókat veszíteni, akkor be "kell" kockáztatni az utánvételes küldést. Nyilván a 400ft-os példa csak egy kirívó eset volt, húztam is a számat, de végül elküldtem úgy.

(#54723) maj-viktor válasza LámaZ (#54719) üzenetére


maj-viktor
őstag

Dejó könyvek lehetnek, ha az áramszámlát kitudod belőle fizetni... :D
(amúgy nekem is mind3-al van tapasztalatom mind eladó - vevői szempontból, azért írtam a dolgokat)

(#54722) D@reeo
Igen, ez régen működött... de legújabban sokan szórakázásból rendelgetnek és basznak fizetni... anno dolgoztam egy webshopba rendelés feldolgozó / "postai részen"... elég sok volt az uv-sen visszajött csomag, amit ugyebár a vég nyelt be, mert nem vették át! Mondjuk elég nagy forgalmú webshop is volt, szal ott valszeg megérte az a pár 10-100 visszajövő az összes közül! De nekem ha most havi szinten eltudok adni mondjuk 10x és azt mind uv-el akarják közel sem ilyen 1%-os visszadobott csomagok vannak - lennének, hanem sztem simán 50-50 még jóesetben

Az emberek bizalmatlanok... én megértem - sok a csalás - csaló! De akkor ott a személyes átvétel is, mint alternatíva! Megnézed élőben, tetszik megveszed, nem tetszik nem veszed és kész! Csak ehhez azért mondjuk egy városban - kerületben kell laknia az eladó/vevőnek...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54724) LámaZ válasza maj-viktor (#54723) üzenetére


LámaZ
addikt

Keveset fogyasztok, havi 5k körül, azt 2-3 könyvből ki lehet gazdálkodni. Mondhatnám, könyveket égetek, azzal fűtök, részben, mint a Holnapután hősei.
Alapból amúgy olyan könyveket adok el, amiknek megvan az elektronikus változatuk, vagy elmúlt a divatjuk.
-----------
Na, mármost, a személyes átvételnél is kell lenni valamilyen illemnek, ugye.
Én régen voltam olyan hülye, hogy fél órát elpiszmogtam a vevővel a lakásomon, hogy megmutassam neki pl. egy távkapcsoló működését. Utána porszívózás. Most az van, hogy ha kell elviszi, otthon próbálgathatja, és ha nem okés, akkor visszahozza, és visszaadom a pénzt. Ez így korrekt, senkinek a lakása nem átjáróház. Ha ez nem megfelelő, akkor lehet tapogatni a MediaMarktban stb. és megvenni drágábban, vagy csak megnézni ott, és megvenni aprón.
Egyébként, azokat kedvelem, akik fórumoznak előtte. Tudja mi kell neki, vág az esze, látja, hogy nem akarom átverni. A felkészületlen, bizonytalan vevőkkel csak a baj van. Oda-vissza, persze. :-)

A futárokkal kapcsolatban:
Ajánlott levél 400 ft körül van, tehát ami abból megoldható, az olcsóbb, mint futározni.

BTW:
Ez a pici drón (50$) tán jobb is, mint az alisok.
Azért szúrom be, mert sokan drónoztak itt mostanában.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#54725) maj-viktor válasza LámaZ (#54724) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nekem sem sok a fogyasztásom szerintem... ha lebontom, akkor ~100-120KWh/fő (pont pár napja részleteztem a rezsiket magamnak), ami most ~40-50Ft /1KWh-val szintén 4.000-6.000 Ft körüli... de mégsem tudnám könyvekből kiárulni ezt... (jó mondjuk én nem is gyűjtöttem / olvastam / vettem könyveket nagyon az életem során... Helyette ugyebár másból gazdálkodom ki a megélhetéshez szükséges pénzt... (állandó munka & alkalmi - idény munka & eladom megunt / használt cumókat, stb.)

Én alkalmazok személyes átvételt is (megértem ha valakinek kell, hogy megfoghassa, nem elég egy kép), meg az egész bizalmatlanság... előre utalás! Én is rohadt bizalmatlan vagyok, így pl. biztos nem hívnék fel senkit a lakásomra... közterületen találkozunk azt jóvan... persze "konnektoros" termékeknél ezt nehéz lenne megoldani... de még azt is simán meglehet meki-be pl.)

Naja posta: 400Ft-nál kezdődik, de az csak a szabvány levél és 1papír benne kb. vagyis így 30gramm alatt ugyebár...
Aztán futárok ilyen ~1.000 Ft-os áron vannak / kezdődnek
Posta 500g-ig 900 Ft
500g felett már inkább futár / MPL futár
(online MPL futárt én pl. nagyon szeretem, már itt is többször írtam... 1.000 Ft-ért (950 Ft) elviszi a 2kg-os csomagot elsőbbségivel 1munkanap alatt az ország másik felébe is, 150E Ft-ért értékbiztosítva!)

Meg én mostanában mint vásárló kezdek rászokni a csomagterminálos szállításra... olcsóbb és nem kell sorbanállni a postán érte - nyitvatartási idő, stb... nem értesítőt dob be a postás, stb. kiválasztom az adott terminált és átveszem általában éjfélkor (hát igen, nem mindenki ér rá munkaidőben postára menni, meg nincs nyugdíjas nagymama, aki otthon van éjjel-nappal, stb.)
Szóval számomra nagyon kedvező ez... csak még nincs olyan terminál ami nagyon közel lenne... de ahogy láttam most csinálnak / csináltak - raktak egyet a közeli hipermarketbe is, nem csak a mittudomén sok kilométerrel arrébiba van)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54726) El_Diablo


El_Diablo
tag

A mymemory-nál csak PayPal-al lehet fizetni? A német oldalon van kártyás fizetés, de ha rákattintok a PP jön be. :F

(#54727) bl4ze válasza El_Diablo (#54726) üzenetére


bl4ze
veterán

és a co.uk-ról vettem 2 napja valamit ott volt kártyás fizetés is, de én PP-t kértem

.:. bl4ze .:.

(#54728) El_Diablo válasza bl4ze (#54727) üzenetére


El_Diablo
tag

Igen ott valóban működik, de lényegesen drágább is. :((

(#54729) dani04


dani04
újonc

Mennyi az esélye, hogy egy telefont megfognak a vámon? Volt már akinek továbbengedték?

(#54730) beg válasza dani04 (#54729) üzenetére


beg
veterán

Volt. Van kb. 5% esélyed.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54731) Dluinet válasza dani04 (#54729) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha dzsunka gagyi, akkor simán beengedi, mert tudja a vámos hogy elég sz@pás használni, nem terhel ÁFA-val

ha normális telefont veszel, amivel már telefonálni is lehet akkor nyomja rá az ÁFA-t helyből, ez 100%

de sz@r telefont csak a bénák vesznek, meg a munkatársam lánya, aki 15k-ér Samsung S4 klónt vett, nem is dobtak rá ÁFA-t a vámon, szegény csaj örül ha bekapcsol a kínai csoda "telefon" klón, meg telefonálni tud rajta.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54732) kisdeme85


kisdeme85
tag

Sziasztok! Off-ba kérdem, nehogy meg legyek kövezve, ha noob kérdést tennék fel.. A szitu a következő, axa banknál eddig volt visa kártyám, azzal vásároltam ebayen, ali-n, dollárban fizettem, dollár alapú a kártya. Na csak most kapuk új kártyát, mastercardot, dombor nyomottat, ami euro-s kártya. Ezek után nekem felejtős az aliexpress és az ebay oldalakról vásárlás vagy tudok, csak nagyon ráfizetősen az euro-s kártya miatt?

(#54733) dani04


dani04
újonc

Hát nem klónt vettem, de kínait :) Doogee Dg800-at, sokan jókat mondanak róla, majd meglátjuk, remélem azért egy évig bírni fogja :)

(#54734) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Ilyet se basztam még vagy jó 100 ali-s vásárlás alatt..

"Dear friend
Wish you all the best !
Thanks for your order in our store .
Before we send the parcel to you ,hope you can confirm the information is right .Your name (full name ) Address ,zip code ,phone number (make sure post office can contact with you ).
And if you have any special requirement , hope you can take a message to our sales staff ,so that we can supply you a good service .
Another ,we want to tell you our transport way ,usually we use China Post Registered Air Mail .It is free. If you want to receive it in a short time ,you can choose other Business express,and it need pay the extra cost .
All we know China Post Registered Air Mail way sometimes maybe has an accident (For example :1.long time no information ,2.it is lost on the way to your country ,3.it need long time arrived to your country ,4.your post office has has some problem,5.customs return the parcel .)All of them maybe we will meet ,if you have something wrong with your parcel .you can contact with our personnel of the service ,we will help you solve it .
Hope you will not open a dispute at once .
Last ,have a nice day !
Thank you very much .
Best regards
Cherry "

OK - visszaconfirmáltam... csak minek kell ez a plusz... felesleges időpazarlás!
Persze CtrlC + CtrlV-s szöveg... csak így fura volt... még sosem kellett még pluszba "visszaigazolnom a helyes címzést"... mindig jól - jót adtam meg 100%-os értékeléses vagyok, stb.

Mondjuk másik tapasztalat... nagyon paráznak az "értékelésre" - nyitott dispute-okra... mert volt egy csomagom mely nem jött meg... aztán megjött - nem foglalkoztam vele... és 3nap alatt kaptam vagy 3messaget, hogy close-oljam a vitát, mert az nagyon rossz lesz neki... (látszott a trackből, hogy megkaptam, szóval ha már ali kivizsgálásba jutott volna az ügy simán lezárják ők is, mert megkaptam)... de a nyitott vitákkal nagyon paráznak, mint ali-n, mind paypalon!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54735) GIJoe válasza kisdeme85 (#54732) üzenetére


GIJoe
addikt

Dehogy, szinte mindent használhatsz, nekem a kommersz Maestro OTP kártya is működött amit eleve csak honi használatra szántak anno... csak max a bank váltogatja a devizádat.
Nekem spec, OTP webkártyám van, annyi hogy amikor a postakicserélő bekéri a számlát, bankszámlakivonatot, a vásárolt össze €ban jelenik meg.

(#54736) RVR400 válasza Dluinet (#54731) üzenetére


RVR400
veterán

Ne haragudj meg ,de ilyen hülyeséget rég olvastam. :DDD

(#54737) Dluinet válasza RVR400 (#54736) üzenetére


Dluinet
nagyúr

keveset olvasol, nagyon keveset olvasol

a vámos ismeri a legtöbb kínai telefont, az olcsó szarokkal nem foglalkozik, mert sok a munka vele és kevés a bevétel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54738) RVR400 válasza Dluinet (#54737) üzenetére


RVR400
veterán

Persze, ez teljesen nyilvánvaló. Egész nap csak ezzel foglalkozik, és mindent ki is bont, és ki is próbál... ;) Valamint érdekes módon 39 USD-s telóra is kértek be adatot tőlem mostanság... Sőt, még objektív alakú termoszra is...

(#54739) Dluinet: Mondom még egyszer: vajmi kevés cuccot bontanak ki, az érkezőknek az 1 %-át sem, de mindegy, a Tiédet biztosan megnézték, nyomkodták és tesztelgették is. A vámosok már csak ilyenek. Napi többszáz csomagot dobnak át, de mindegyikre van legalább fél órájuk a 8 órás munkaidejük alatt... ;)

[ Szerkesztve ]

(#54739) Dluinet válasza RVR400 (#54738) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a vámos hülye, nem is látott még telefont

szerintem több telefont látott, mint egy GSM boltos

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54740) molvany válasza RVR400 (#54738) üzenetére


molvany
senior tag

Minden attól függ, amitöl lóg :K
Nekem nemrégen két hét alatt ( egyik hétfön és a rákövetkezö hétfön ismét ) 2 csomag jött, mindkettö 40 euro értékben DHL Expressel.
Mindkét csomag kemény kartondobozban, kb. 35 x 25 x 8 cm. - er nagyságban.
Ugye elméletileg 22 euro felett fizetös ( országnak és DHL - nek ).
Mindkettöt meghozta a DHL - es emberke, aláíratta velem az aláírni valót és elköszönt :K
Tehát :F :C

WhatsApp :+491737182060

(#54741) GIJoe válasza Dluinet (#54737) üzenetére


GIJoe
addikt

Ezt én is csak cáfolni tudom, mindent bevámolnak ami telefon, idén 8 dzsunka telefont is jött, sőt amit az iherb.com-ról is rendeltem 42$ értékben arra is rávertek egy áfát+posta kezelési ktset h szakadjanak, meg pedig direkt azért rendeltem kintről, mert ott szegény emberek élnek, és mit ad isten harmada mint itthon..

(#54742) Laza... válasza molvany (#54740) üzenetére


Laza...
addikt

Azt is írd oda, hogy mindez nem Orbánisztánban

Never give up!

(#54743) molvany válasza Laza... (#54742) üzenetére


molvany
senior tag

Nem hiszem, hogy ennek ennyire kimondott jelentösége lenne. Ellenörzik ott is és itt is. Lehet tévedek, de itt talán még szigorúbban nézik mint MO - on.
Tovább megyek: egy 12 euros csomagomat az országba érkezés utáni negyedik héten hoztam el személyesen a vámról. A megfelelö papírokat vittem, a vámos még ki sem bontatta velem, csak a kezembe adta és elköszönt.
Tehát ennyit ( itt is és sok esetben ott is ) arról, mit mikor néznek vagy nem néznek csomagot :K

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#54744) beg


beg
veterán

Az észrevehető, hogy a nagyobb ünnepek után (karácsony, holdújév) hirtelen beözönlő csomagoknál néha belép egy jobban becsukott szem effektus, hogy a dömpingen úrrá tudjanak lenni. Aki 1-2 évente rendel egy telefont és pont beleesik, az persze utána gyártja az összeesküvés elméleteket, hogy ""azért mert az NL átcsomagolja, vagy mert a csinghaj.com küldte, vagy klónt rendelt és azt nem nézik és márpedig aztat írták rá, hogy locsolótömlő 20 USD és gift".

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54745) fcsabika1


fcsabika1
tag

Sziasztok.
Van egy dispute-m a Paypalon, tableten kijelzőt kell cserélni, küldenek új kijelzőt.
Azt írja Paypalon, hogy 22.-éig eszkalálhatom a Paypalhoz.
Addig biztos hogy nem jön még meg a kijelző (még elküldve sincs, mert nincs raktáron), de úgy akarom hogy csak akkor zárom be a disputet amikor megjött és minden működik.
Ilyen esetben eszkaláljam 22.-e előtt?
És akkor mit írjak a Paypalnak, azt hogy biztonság kedvéért eszkaláltam, neki nincs teendője?

(#54746) beg válasza fcsabika1 (#54745) üzenetére


beg
veterán

Igen, mindenképp tedd meg, ki ne csússz a határidőkből.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54747) Pcm


Pcm
tag

Srácok, a magyar posta nyomkövetésnél megszűnt a "Vám elé állítva" bejegyzés?

(#54748) szjoci válasza Pcm (#54747) üzenetére


szjoci
őstag

Én is hasonló kérdést dobtam fel, de nem jött válasz.

(#54749) Asycid


Asycid
tag

Sziasztok.
Egy gyors kérdésem lenne, mivel telefon vásárlás előtt állok és a lehető legolcsóbban, de megbízható féltől szeretnék boltolni.

Ezzel az üzlettel van valakinek tapasztalata? Scam, átverés, vagy tényleg ennyire olcsó? (elméletileg EU-s raktár, szóval benne lenne a feltüntetett árakban az ÁFA, meg minden, ráadásul azt írják, hogy 3-4 EUR-ért szállítják EU-n belül, tehát érthető hogy miért bűzlik nekem a dolog)
xiaomiforsale.com

Annyit sikerült kiderítenem, hogy cseh bolt, de igazából semmi más infot nem találtam, ezért bátorkodom itt megkérdezni, hátha.

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#54750) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Udv!
A sportsdirect.com-rol torteno rendeleskor a beallitott penznemben vonja le az osszeget?
Koszonom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.