Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) hardline válasza Janaboy (#62997) üzenetére


hardline
senior tag

Köszi! Még anynit kérdeznék így hirtelen, hogy az áfán kívül jól látom, hogy még 2000Ft-ot is kell fizetnem annak a retkes postának? Vámkezelés címen... egy szaros 7k-s füles 11ezrembe lesz. B**** meg ez az ország.

(#63002) tboy72 válasza hardline (#63001) üzenetére


tboy72
aktív tag

Ha 7k volt valóban, akkor nem fogsz érte fizetni pluszban semmit!

(#63003) maj-viktor válasza Turbobacsi (#62972) üzenetére


maj-viktor
őstag

Kedvenc kommentem... az 55E-s... :DDD
http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_55000-55000.html

"...a külföldi ajánlott általánykártérítés 30DTS * 360Ft = 10.800 Ft"

Nekem is pont most van egy folyamatban lévő ügyem... Visszaposta... Kína... Aug.elején adtam fel... Október elején 2hó után merészeltem megkérdezni a postát, hogy mégis mivan a csomagommal (kerestetés beadása)... eltelt a 30nap és se kép - se hang... majd talán a héten... újabb 1hó után megyek be érdeklődni, hogy mikor szándékoznak végre valami kártérítést kiköhögni... de a fent írt ~10E Ft-nál többre nem nagyon számíthatok! Ahogy te sem... a belföldi a már leírt feladási díj 15+1x-ese, de a külföld a fenti 30DTS, ami ~10E Ft!

Így én mindigis mondom, hogy 10E Ft feletti csomagot értékbiztosítsatok... (mármint belföldön a csomagokat 150E Ft-ig lehet olcsón biztosítani... külföldre viszont 10E Ft felett érdemes biztosítani... PayPal úgyis állja a visszapostát)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#63004) Janaboy válasza hardline (#63001) üzenetére


Janaboy
veterán

Egyet értek tboy72-vel, hogy azért nem fogsz fizetni semmit pluszt..

Janaboy

(#63005) oba


oba
addikt

Ez az Aliexpress mekkora szemét... beraktam múlt héten whislist -be pár órát, hogy majd jól megrendelem őket ezen a héten... mindegyik az áfa/vám érték alatt van. Lesz 11.11 -én valami akciós lószarság Alin... erre az összes óra ára jelenleg meg van emelve (olyan is van ami 16 dolláról 80!!!! -ra) csak hogy mellé lehessen írni pirossal, hogy 11.11 -én ez bizony 15.30 usd lesz. Elmennek ezek...

szerk.: bocs... találtam egy sokkal jobbat... [link]
ez azt hiszem 2-3 nappal ezelőtt még 12-13 dollár körül volt, úgy raktam be a wishlist -be... jelenlegi ára viszont annyira kedvező a maga 170 dollárjával hogy mindjárt rendelek tizet... :W

[ Szerkesztve ]

(#63006) pietrrr válasza oba (#63005) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Hali!

Coolicool mennyire megbízható shop? Kínából rendelt termékekre lehet valamiféle áfa-visszatérítést igényelni (coolicool-on)?

Ezt néztem ki.

(#63007) hardline válasza tboy72 (#63002) üzenetére


hardline
senior tag

Azt olvastam, hogy 22 euróig áfamentes a külföldi rendelés, ez meg 24,5 euró volt.
Mennyire szigorú ez, azt mondod van rá esély, hogy nem kell fizetnem?

Az sms után kiküldik a kitöltendő papírokat? Ezt is olvastam, de az sms-ben van egy link (posta/vam) és ott azt írja, hogy töltsem le, töltsem ki és küldjem el mailben a papírokat, de ki sem tudom rendesen tölteni, mert sem a feladó nevét, sem a címét stb nem tudom, ahogy a csomag súlyát sem...

[ Szerkesztve ]

(#63008) tboy72 válasza hardline (#63007) üzenetére


tboy72
aktív tag

10 euro alatti közösségi adót nem kell megfizetni.

(#63009) A texasi válasza pietrrr (#63006) üzenetére


A texasi
aktív tag

(#63010) maj-viktor válasza oba (#63005) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nem feltétlenül... mert sokszor alapból van egy 100$ termék, melyre -80%-ot írnak, így lesz 20$... de ha leveszik az akciókedvezményt megint 100$ lesz (ami amúgy sosem volt 100$... az átlag ára mondjuk 25$), de így lehet mondani, hogy de hisz én -80%-os akcióval adom - vedd meg!

Majd átrakják -85%-osra és lesz 15$-s

gondolom itt is hasonló történt, hogy van a terméknek egy "erdeti ára" ami mindig akció alatt van, csak van amikor -70%-os van amikor -80%-os és van amikor -90%-os... és ha épp nincs "leakciózva", akkor te az kamueredeti árat találod 100$-ért!

Ám igen, most az aliexpress a 11.11 miatt felpörög majd... és tény, hogy trükköznek... de még így is nagyon jó áron lehet megvenni a cuccokat! (tavaly is vettem 2-3 drágább dologot), most is halogatok már 2-3-at, hogy spóroljak egy pár tíz dollárt valósan... azaz a piaci átlag árhoz képest jóval olcsóbban megvehessem)

(#63007) hardline
Ha gondot jelent kitölteni a papírt várd meg míg kapsz értesítőt ajánlott levélben... (ha a tracknél már látszik a "NAV regisztráció" státusz, onnantól egy 2-3nap, míg megkapod a levelet) ott kapsz egy 2oldalas tájékoztatót és 1oldalt "félig kitöltve", amin rajta lesznek a hiányozni vélt információid... mint ragszám - iktatószám - feladó neve - ország - súly, stb.

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#63011) hardline válasza maj-viktor (#63010) üzenetére


hardline
senior tag

Köszönöm, akkor megvárom! :R

(#63012) Zeki


Zeki
nagyúr

Az USA-ba kiküldhető 1 kiló szemes kávé légipostával? Esik valami szabályozás alá?

(#63013) strcpy


strcpy
tag

Sziasztok!

Még október 14-én rendeltem ebay-ről két csomagot. Az egyikhez egy Yanwen-es tracking ID-t küldött az eladó. (YC85xxxxx92YW)
A csomagokat még nem kaptam meg. Viszont a Yanwen oldala szerint már okt. 22-én, a rendeléstől számított nyolcadik(!) napon az országban volt.
Azonban a Posta saját csomagkövetője szerint ilyen csomag nincs a rendszerükben. :U
Most akkor kamu ID-t kaptam, vagy a Posta tököl ennyit?

(#63014) A texasi válasza strcpy (#63013) üzenetére


A texasi
aktív tag

Yanwen = kamu Tracking

(#63015) aytukabozs válasza strcpy (#63013) üzenetére


aytukabozs
addikt

maga a yanwen kamu, sima CN- nel jön az...
keress rá itt a topicban, csodát fogsz látni :)

(#63010) maj-viktor

hogy? te most azt tanácsoltad hogy várja meg a papírt?
ilyenkor nem az szokott lenni a default válasz, hogy menjen elébe a dolgoknak,
szarja le az SMS-ben lévő linket is, és simán küldje el a postaimport mailcímére a screenshotokat?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#63016) Megvagyok


Megvagyok
tag

Sziasztok!

Rendeltem Aliról kemény 1,6 $ értékben, kaptam is hozzá egy TN-t: YE*********CN
Gondolom ez is a híres-hírhedt Yanwen(se 17track, se posta.hu nem látja, csak a Yanwen oldalán van ez:

Original Country-Yanwen[YE***********CN] To Swiss Post[YE**********CN](Swiss Postot mondjuk nem nagyon értem)

2015-10-30 20:00 ShenZhen Despatched from ShenZhen Yanwen Sorting Center
2015-10-30 18:00 ShenZhen Arrived at ShenZhen Yanwen Sorting Center

, gondoltam megosztom veletek, ilyesmi TN-t nem láttam még itt a topicban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63017) maj-viktor válasza aytukabozs (#63015) üzenetére


maj-viktor
őstag

Egy jó féléve már nem elég a scrshotok... kell a nyilatkozat kitöltve - alíáírva...
Azért mondtam, hogy ha nem tudja - nem érti inkább várjon...

(ám ha kitölti azt, amit tud... mint TN szám - csomag tartalma - értéke, aláírás stb. azt is elfogadják max. kérik majd, hogy pótold a dolgokat... de a lényeg a csomag TN-je - tartalma és értéke... a többi csak "van")

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#63018) aytukabozs válasza maj-viktor (#63017) üzenetére


aytukabozs
addikt

Frankó :/
pont fél évet hagytam ki a fórumozással
:R

Akkor ez azt jelenti hogy hiába látom a nyomkövetésben hogy megfogták a pakkot,
ha nem tudom pontosan hogy Ding Dong Feng vagy Calvin Choi adta fel, addig nem is tudok lépni, hanem tűkön ülve kell várnom a Magyar Királyi Csomagelhányó szíves jelentkezésére?
szerk. nem szívódott fel még a KV :)

Legalább gyorsultak valamit akkor ebben a fél évben?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#63019) oba válasza maj-viktor (#63010) üzenetére


oba
addikt

Értem én... de ez akkor is szánalmas. Az az óra pl amit linkeltem soha nem volt 170 dollár, mert kb. 3-5 dollár az előállítási költsége :) Az egy kínai óra és kész... szóval pofátlanság 170ért felrakni, mert biztos van olyan aki bedől neki és ennyiért is megveszi. Az én szempontomból azért bosszantó, mert nekem jó volt az eddigi ára is, meg akartam rendelni... most meg várnom kell egy hetet...

(#63020) beg válasza aytukabozs (#63018) üzenetére


beg
veterán

Elfogadják azt is, amit a posta.hu/vam oldalról letölthetsz magánszemély vámáru nyilatkozata néven. Mrn és egyéb általad nem ismert adatot nem kell kitölteni. Aláírod, beszkenneled a paypal igazolással és a bolti visszaigazolással együtt, elküldöd emailben. Elfogadják. Felesleges a várni plusz három napot a papirra.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#63021) #73959936


#73959936
törölt tag

Tapasztalatot írok Cubot telefon vásárlás ügyben. Nem a "márka" reklámozása a cél és az sem, hogy holnaptól mindenki onnét rendeljen, ahol vettem - még csak pénzt sem kapok érte.

1 sima one s-t rendeltem és vettem itt . Megérkezés 1 héten belül (nem eu warehouse!) belakás már problémába ütközött, mert bár semmit sem tettem a készülékkel a kijelző bal oldalától 2 centire teljes szélességben 1 pixelcsík díszelgett. :C :C :C

Nosza gariba vissza. A posta (mert MP) héten belül kézbesített 4,5 ezerért, amit szinte azonnal kézhez kaptam visszatérítésben. Most úgy áll, hogy pár nap múlva jön a csere/új teló - remélhetőleg hibamentesen, ha létezik ilyen ettől a gyártótól....

Lehet (sőt biztos) van olyan vásárló is, aki elégedetlen pont ennél az eladónál én nem ebbe a táborba tartozom. Örülök h.megoszthattam - :K

(#63022) tibcsi0407 válasza #73959936 (#63021) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Persze kisebb az esély, de ugyanígy egy Samsung Galaxy csodatelefonnal is megtörténhetett volna ez.
Az eladót viszont inkább ott érhetné vád, hogy nem tesztelte a készüléket, mielőtt küldte. Nagyon sok webshopnál tesztelik kiküldés előtt, hogy valóban minden rendben van-e.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#63023) luck66 válasza beg (#63020) üzenetére


luck66
tag

Nekem a múltkor már a kiszállításra várt a csomagom,amikor megjött az ajánlott levél.2 héttel az SMS után,kicsit lassú a Posta :)

(#63024) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

hallo,
Ha elvileg dollárban fizettem, paypal euróban vonta le, a forint számlámról, akkor a postás vámkezelő papírra írhatom a forintos árat, vagy legalább az eurót az áru értékéhez? mert amíg idért a dolláros ár egy ezressel drágább már, jobb lenne nem arra fizetni az áfát.

/s

(#63025) beg válasza wjbhbdux (#63024) üzenetére


beg
veterán

Dollárt írj, úgyis mindig az aznapi napi árfolyamon váltják áfa számolásnál, tehát ezzel számolj.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#63026) hunaqua válasza oba (#63019) üzenetére


hunaqua
addikt

Ali 11.11

Ez a 149 usd-ért vásárlás,akkor -15% az mi?
Egy kereskedőnél,vagy összesen,vagy mi? :)

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#63027) oba válasza hunaqua (#63026) üzenetére


oba
addikt

Nem értem a kérdést... :) Annyi van, hogy korábban ilyen 12-15 dolláros órák árát 1-2 nappal ezelőtt felemelték 100 fölé, csak azért, hogy alá tudják írni, hogy november 11 -én rohadt nagy akció keretében csak 10-11 dollár lesz :) Meg akartam őket rendelni tegnap, de nyilván 170 dollárért nem fogom. Most várnom kell jövő hétig, hogy meg tudjam őket rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#63028) GZoli7 válasza Beni2360 (#62990) üzenetére


GZoli7
senior tag

A bevált, olcsóbban nem jó?
[link]

(#63029) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Bocs, hogy ide irok de a futaros topik nem igazan porog.
Szlovakiaba szeretnek visszakuldeni a egy csomagot, melyik a legolcsobb futar innen magyarorszagrol?

Eseleg ha a magyar postat valasztom, ellkuldhetem levelkent hasonloan mint belfoldon?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#63030) maroni válasza Archttila (#63029) üzenetére


maroni
aktív tag

Szia!
Nézd meg [link] olcsobb mint a posta !
Lehet az oldalukon kalkulálni!
Üdv

(#63031) maroni válasza Archttila (#63029) üzenetére


maroni
aktív tag

Szia !
Ez csak mo-n olcsó !
A posta elviszi ajánlott levélként, de nem tudom mennyiért?
Üdv

(#63032) Analytikind


Analytikind
csendes tag

Sziasztok, a tanácsotokra lenne szükségem, hátha jártatok már hasonló cipőben. A tiny dealről rendeltem egy tabletet, múlthét kedd este. A tracking number szerint már rá egy napra megérkezett ( ! ). Én viszont semmit nem kaptam, és ennek már több mint egy hete.

Felhívtam a magyar DHL-t ők azt mondták hogy ebben az esetben nem tudnak segíteni, mert valószínűleg a magyar postának adták át a csomagot a külföldi DHL-esek ( szerződésben állnak ). A magyar postát felhívva pedig azt a választ kaptam, hogy a csomag elvileg meg sem jött Mo-ra. Van ötletetek?

(#63033) DougButabi válasza Analytikind (#63032) üzenetére


DougButabi
tag

És tracking number alapján egy nap volt a szállítási idő?
Nem lehet, hogy rossz számot kaptál?
Én amikor Tinydeal-ról rendeltem, és DHL-el jött, akkor a DHL.de-n valahogy meg tudtam nézni a címzett nevét. Esetleg egy próbát megér.

(#63034) Analytikind válasza DougButabi (#63033) üzenetére


Analytikind
csendes tag

(kép linkelve)

(#63035) Analytikind válasza DougButabi (#63033) üzenetére


Analytikind
csendes tag

/dl/upc/2015-11/05/557595_dlva87ssmcgkat25_111.png

(#63036) aytukabozs válasza Analytikind (#63035) üzenetére


aytukabozs
addikt

namégegyszer :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#63037) bl4ze válasza Analytikind (#63035) üzenetére


bl4ze
veterán

És ezt szerinted ez így kinek fog megnyílni ? ? :W

.:. bl4ze .:.

(#63038) Analytikind válasza Analytikind (#63035) üzenetére


Analytikind
csendes tag

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-11/05/557595_gzoo97inhnuq7na1_111.thumb.jpg

(#63039) Archttila válasza maroni (#63031) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen, leugrom a postara es megkerdezem elvinnek-e ajanlott levelkent, mert csomagkent akkor mar olcsobb a futar.
Levelkent viszont olyan 2k lenne.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#63040) DougButabi válasza Analytikind (#63038) üzenetére


DougButabi
tag

Nekem ugyanígy nézett ki, csak nálam ez a sor volt:

The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: https://www.posta.hu/tracking)

Ez után két nappal érkezett az országba, és harmadnap hozzám.
Szerintem legyél türelemmel mondjuk még egy picit, lehet neked tovább tart.

(#63041) Analytikind válasza DougButabi (#63040) üzenetére


Analytikind
csendes tag

Te kaptál magyar oldalon használhato tracking numbert?

(#63042) bl4ze válasza Analytikind (#63038) üzenetére


bl4ze
veterán

Ezt október 28án Varga Mihály átvette.

.:. bl4ze .:.

(#63043) DougButabi válasza Analytikind (#63041) üzenetére


DougButabi
tag

Nem, 2 nap múlva újabb sorok voltak a DHL-es nyomkövető oldalon.

#63042) bl4ze:
Nem vagyok olyan penge angolból, de szerintem az van oda írva, hogy átadták egy másik szállítónak. És a DHL is ezt mondja. A posta pedig azt, hogy még nincs az országba, ez is igaz lehet, nincs ellentmondás.

Abban már inkább lenne, ha 1 perc alatt a németországi Freucht-ból leszállították volna Varga Mihálynak. :DD

(#63044) bl4ze válasza DougButabi (#63043) üzenetére


bl4ze
veterán

És Varga Mihály a simplified szállító ? :) HAHA

.:. bl4ze .:.

(#63045) Lucho777


Lucho777
csendes tag

Sziasztok, tinydealen rendeltem xiaomi fülest 1. én, még processingen van, mikor szokták postázi a cuccokat? A termékeknél nincs odaírva mennyi a postázasi idő.

[ Szerkesztve ]

(#63046) DougButabi válasza bl4ze (#63044) üzenetére


DougButabi
tag

Varga Mihály a CÍMZETT!
Első hozzászólásomban említettem, hogy kiszállítás előtt meg lehet nézni. HAHAHA!

(#63047) headhunter


headhunter
addikt

Csomagkövetésnél, mennyire "sűrűn" frissítik az adatokat?

2015.10.29.-én kaptam egy számot és ez a jelenlegi állapot:

[link]

(#63048) Zeki válasza Lucho777 (#63045) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha még processing, akkor most szerzik be.

headhunter

1-2 hét türelem.

[ Szerkesztve ]

(#63049) Turbobacsi válasza Lucho777 (#63045) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

na akkor: vasárnap rendeltem ugyanezt, EU raktárból, elvileg nyomkövetéses szállítással. Még mindíg processing státuszban van. Ma viszont megjött a csomagocska :)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#63050) kristof123 válasza kristof123 (#62979) üzenetére


kristof123
őstag

Feldolgozták a rendelésem és normális TN number-t kaptam (Rz123456789CN), remélem nem lesz fennakadás.
Jól emlékszem, hogy ~18$ értékű csomagnál nem kell se vámot, se ÁFÁ-t fizetnem?

Üdv,
K.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.