Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) ACE- válasza Zeki (#87000) üzenetére


ACE-
addikt

Így van, amíg Te tudatlan vagy a cucc hamisságában, addig nem tudnak eljárni, csak ha egyértelmű, hogy tudtad, hogy a cucc hamis, illetve ha direkt ilyet rendeltél. Közvetett módon is lehet elég... Ha oda volt írva hogy pl. Adidas cipó 4000 Ft, de itthon 40ezer, akkor mondhatják, hogy a nyilvánvaló árkülönbözet feltételezi, hogy a cucc nem eredeti... így tudnod kellett hogy hamisat rendelsz.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#87002) Janicka válasza ACE- (#87001) üzenetére


Janicka
újonc

Nem volt odaírva, hogy jogsértő Adidas lenne, a képen sem látszik semmi.

A pénzt nem szeretném befizetni mert rengeteg.
Mit kell tennem ? Válaszolnom kell egyáltalán az ügyvédi levélre? Csak bedobták a postaládámba.

A NAV-tól pedig kaptam határozatot, hogy júliusban megsemmisítik, mivel én és a jogosult is hozzájárultunk ehhez.

(#87003) Zeki válasza Janicka (#87002) üzenetére


Zeki
nagyúr

Volt szó a topikban, vagy az ebayesben, keresd meg, hogy mit kell tenned.

(#87004) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Azt sem tudják bizonyítani ki rendelte

(#87005) Janicka


Janicka
újonc

Az alábbit irták a levélben:

"A védjegyoltalom alatt álló védjegyek megjelölések engedély nélküli használata, így ezen megjelöléssel ellátott termékek engedély nélkül történő behozatala is védjegybitorlásnak minősül a védjegytörvény alapján"

Kell-e válaszolnom az ügyvédi levélre vagy milyen teendőm lenne?

(#87006) bl4ze válasza Janicka (#87005) üzenetére


bl4ze
veterán

Mivel csak sima levélben kaptad, alá sem kellett írni, így Ő nem tudja bizonyítani, hogy Te átvetted.
Ilyen levelet komolytalan nem könyvelt levélként feladni.
Én nem válaszolnék rá.

.:. bl4ze .:.

(#87007) Zeki válasza bl4ze (#87006) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kuka. Ha ajánlottan kapsz ilyet, akkor megkérded őket, igazolják a GDPR adtakezelési szabályzat alapján, hogy kerültek hozzájuk az adataid, mert ügyvédhez fordulsz jogtalan adatkezelés miatt.
És megírhatod, hogy a NAV megsemmisíti, ehhez hozzájárultál,tehát bizonyíték nulla.
Esetleg a levél végén lezárás kép kexuálják meg magukat.

--
Megérne egy nagyobb cikkes megjelenést egy ilyen "móka".

(#87009) ekrisztian válasza Janicka (#87005) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nem kaptad meg a terméket, így nem a tied.
Te nem tudhattad, hogy hamisítvány.
A NAV kapott tőled megsemmisítsre hozzájárulást.
Ergo továbbá nincs szó hamis termékről, amit behoztál.
Kérd vissza az eladótól a pénzed, Alin simán vissza adják, ha paypal fizettél ott is jelezni kell, és vissza adják.
De elsőnek is ne válaszolj egy sima levélre.
Ha akarnak valamit, majd hivatalos mederbe terelik az ügyet.
Én ezt tenném.

(#87010) szmyky válasza Janicka (#86996) üzenetére


szmyky
aktív tag

Az az ügyvédi levél egy lehúzós genya, aki ki akarja használni a megfélemlített emberek első riadalmát.
Semmit ne fizess senkinek.
Járulj hozzá a csomag bedarálásához... majd kérj refundot az Alitól, Ebaytől hamis cuccra hivatkozva.

Az ügyvéd Kínába küldözgesse a leveleit, annak aki feladta a csomagot!
😃

[ Szerkesztve ]

(#87011) ekrisztian válasza szmyky (#87010) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Gondolom mivel a megsemmisítést a jogtulajdonos fizeti, ezért azok vannak leszerződve irodákkal, hogy próbáljanak behajtani amit lehet.

(#87012) szabi__memo válasza ekrisztian (#87011) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Komoly ügyvédek lehetnek akik ilyenben részt vesznek. Legalja zugügyvéd kategória. Jó eséllyel még szabályt is sért

(#87013) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Az összefoglalóban a megbízható boltok között szerepel a geekbuying.
Az EU raktáras bekezdésből kimaradt.
Van egy termék ami kapható olasz, spanyol raktárból. Így megspórolnám - elvileg - a sarcot.
Kérdésem, ha azt választom, akkor mennyire tuti, hogy onnan kapom, és nem kell fizetni a sarcot?

Ha van tapasztalat velük, akkor a spanyol, vagy az olasz a megbízhatóbb?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#87014) bl4ze válasza embe (#87013) üzenetére


bl4ze
veterán

Geekbuying Italy WH : 1 nap alatt kézben volt a termék, 1 napos DHL Express.
Garantáltan sarc mentes, a Szlovén-Olasz határ menti "Muggia" raktárból jön.
Nálam ajánlott, egy 220 USD tablet volt - másnap kézben :)

.:. bl4ze .:.

(#87015) embe válasza bl4ze (#87014) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi az infót!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#87016) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ennél a nyomon követésnél/csomagnál arra várnak, hogy megteljen a konténer? RM968469202CN

Jó ideje egy tapottat nem mozdult :(

Tudom senki nem jövendőmondó. Azért kérdezem, hogy írjak e az eladónak, hogy "helló, be van ragadva a csomagom".

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#87017) cubix válasza Predator2 (#87016) üzenetére


cubix
tag

A kínai posta trackingjében van egy ilyen bejegyzés: "2018-06-10 17:24 Transfer to Customs". Tehát még kínában van. De nincs beragadva, csak a magyar rendszer ezekről nem tud.

「시작이 반이다」

(#87018) agroman válasza szabi__memo (#87012) üzenetére


agroman
senior tag

jo esellyel vmelyik orszaggyulesi kepviselo ugyvedi irodaja :DDD

------

(#87019) S_N88 válasza Crow (#86997) üzenetére


S_N88
csendes tag

Itt készülhetsz arra, hogy a Bpost tracker rendszere nem fog nagyon frissülni. Magyarországon belül pláne nem.

Saját példa:

07-06-2018 02:31:07 Item is at the shippers warehouse
08-06-2018 04:44:13 Item is announced / bpost received the information
08-06-2018 05:44:13 Item is ready for transport
09-06-2018 13:00:13 Arrival at export hub
13-06-2018 17:36:33 Parcel is handled
14-06-2018 07:51:03 Departure to country of destination
14-06-2018 15:17:03 Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.

Az utolsó vonaltól kezdve bármikor jöhet az értesítő, hogy lehet átvenni.

(#87020) S_N88


S_N88
csendes tag

Nekem is benn ragadt három küldemény is Kínából, mind a három ugyanazon a helyszínen, ugyanazt az üzenetet írja:

Fujian Quanzhou receiving and forwarding center, has left, the next station processing center

(#87021) cubix válasza S_N88 (#87020) üzenetére


cubix
tag

Szóval elindult Fujian tartománybeli Quanzhou városából az elosztó központba. Vélehtően földi úton, ami azért idő.

「시작이 반이다」

(#87022) Chaser


Chaser
titán

egy csomagom megjött sima kínai postával 8 nap alatt, viszont van egy másik azt nem találjáka rendszerek, id......cn, ilyennel nem találkoztam még, ez valami csak kínán belüli azonosító lenne és ennyi?

szerk: tárgytalan, trackitonlineon meglett, új azonosítót kapott és holland postával jön elvileg

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87023) S_N88 válasza cubix (#87021) üzenetére


S_N88
csendes tag

Június 7, 13 és 15 a három bennragadt.
A negyedik érdekesebb: Plan to transport Airlines, plan flight number lh8415-1340, scheduled departure time 03:25 - június 9-éről. Szerintem ezek egyszerre fognak bezuhanni... :D

(#87024) embe


embe
nagyúr

Nekem az Aliról jött meg egy már rég elfelejtett, ára visszautalva, csomag... Március 13.-ai pecsét a csomagon, most 12.-én érkezett meg.
Rég elfelejtettem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#87025) cubix válasza S_N88 (#87023) üzenetére


cubix
tag

TN-t megosztanád? Érzésre kínai kamu TN lesz.

「시작이 반이다」

(#87026) cynric válasza strcpy (#86945) üzenetére


cynric
tag

Mar elkoszontem a "vevotol". Jofogason is hirdetem a gepet, ott a szamom is meg van adva. Arra irt sms-t, 30as szamrol, hogy irjak neki emailben. Kert meg tobb kepet, a paypal szoba se kerult. Elore fizetett volna, shippinggel egyutt, valamilyen banki utalassal. Mar off, de erdekel, hogy lehet-e latni, hogy paypalrol utal-e? Nem volt meg ilyen esetem.

7lövetű konyhakés

(#87027) S_N88 válasza cubix (#87025) üzenetére


S_N88
csendes tag

Az airlines-os: UC762167101CN
A Fujianos trió: UC762834600CN UC781946918CN UC794990433CN

(#87028) Joe7777


Joe7777
újonc

Másnak is belassultak a csomagjai az elmúlt egy hétben? Az amerikai tracking írja, hogy a ferihegyi repteret elhagyta a csomag, de a magyar még mindig nem scannelte be hogy célországba megérkezett volna, már 5ik napja. Az elmúlt 3-4 hétben pedig mindig 1-2 napon belül scannelték.

[ Szerkesztve ]

(#87029) bl4ze válasza S_N88 (#87027) üzenetére


bl4ze
veterán

Ezek az "új" UC-s pakkok nekem igen lassan jönnek meg... :(

.:. bl4ze .:.

(#87030) cubix válasza S_N88 (#87027) üzenetére


cubix
tag

Ezek mezei postaküldemények. Maximum kínán belül követhető.

「시작이 반이다」

(#87031) cubix válasza Joe7777 (#87028) üzenetére


cubix
tag

Nekem most kína rekord időket tol. 6-10-12 nap között jönnek.

「시작이 반이다」

(#87032) S_N88 válasza cubix (#87030) üzenetére


S_N88
csendes tag

Na, ez azért megmagyaráz mindent (főleg a repülőjáratost) - köszi, ezt jó tudni!

(#87033) cubix válasza S_N88 (#87032) üzenetére


cubix
tag

A nemzetközileg követhető TN-ek azok amik E,L vagy R-rel kezdődnek utána 8+1 szám és a feladó ország kétbetűs kódja. Tudomásom szerint egyik posta se jegyzi a járatszámot, ez általában elég ahhoz hogy tudjuk hogy nem kell vele foglalkozni. Az U-val kezdődő ragszámok "sima" levelet jelentenek melyhez csatolva van CN22/CN23.

「시작이 반이다」

(#87034) arfer


arfer
aktív tag

Nekem tegnap jött egy olyan nyomkövetős, regisztrált küldeményem, ami csak be volt dobva a postaládába, úgyhogy nyilvánvalóan nem írtam alá. Ehhez képest a nyomkövetésben Delivered lett. Tehát valaki aláírta helyettem (vajon ki :) ?). Ez lehet a posta legújabb szolgáltatása, aláírják helyettem, és bedobják :F ?

(#87035) cubix válasza arfer (#87034) üzenetére


cubix
tag

Az gyönyörű... Akkor inkább ki se hozza, csak az értesítőt, akkor legalább nem tűnhet el. Hát a posta mindig meglep minket valamivel...

「시작이 반이다」

(#87036) beg válasza cubix (#87033) üzenetére


beg
veterán

Pontosabban: R,C,E betűkkel kezdődőek :)

A ténylegesen valós, háztól-házig követhető nemzetközi TN számokra a Magyar Posta a következő hirdetményt fogalmazta meg:

A nemzetközi postai azonosító szám felépítése:kettő betű + 9 számjegy + kettő betű összetételű (Pl. RC123456789CN).

Az első kettő betű:

-levélpostai küldemény esetében: RA-RZ tartomány

-csomag esetében: CA-CZ tartomány

-gyorsposta küldemény esetében: EA-EZ tartomány

Az utolsó kettő betű pedig a szállítmányozó cég azonosítója.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#87037) cubix válasza beg (#87036) üzenetére


cubix
tag

Vitatkoznék, mert az LA-LZ tartományt is követi.

「시작이 반이다」

(#87038) beg válasza cubix (#87037) üzenetére


beg
veterán

Akkor ez újdonság, mert erről még nem hallottam. Aláírós az is? Van erről valahol hivatalos közlemény? Mert akkor bővíteném.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#87039) Druss válasza beg (#87038) üzenetére


Druss
aktív tag

Az utóbbi napokban én is aláírósan vettem át kettő LZxxxxxxxxxCN csomagot. Végig követhető volt.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#87040) cubix válasza beg (#87038) üzenetére


cubix
tag

"Egyes külföldi posták „LA-LZ - 9számjegy - 2 betűs országkód”

felépítésű azonosítóval küldenek levélposta küldeményeket Magyarországra.

Ezeket a küldeményeket a Posta nemzetközi ajánlott

küldeményként kezeli, és új azonosítóval (RX-9számjegy-HU) látja

el. Teljes körű nyomkövetés különszolgáltatás a küldemény eredeti

azonosítójával kezdeményezhető."

Forrás: Magyar Posta Küldeményforgalmi Üzletszabályzat 3.1.3 pontja(pdf 117. oldala)

「시작이 반이다」

(#87041) beg válasza cubix (#87040) üzenetére


beg
veterán

Köszi srácok, ez is megy az összefoglalóba :R

(Igazából Rx azonosítót faragnak ebből is, de ha ez nekik jó...)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#87042) cubix válasza beg (#87041) üzenetére


cubix
tag

Azt a bizonyos Rx...HU ragszámot sehol se közlik a küldeményen, csak ráragasztják az ajánlott matricát és a postán is átvételkor az eredeti L-es ragszámot szkennelik be. De ez a Magyar Posta mint tudjuk... :)

「시작이 반이다」

(#87043) Crow válasza S_N88 (#87019) üzenetére


Crow
tag

Ezzel tisztában vagyok, én nincs is vele problémám.

Ellenben azt furcsállom, hogy már 10 napja be van ragadva a csomagom az "Item is ready for transport" státuszba. Ebben a topicban, és a Gearbest-esben is akárhány példát megnéztem Bpost-os trackingre, mindenkinek (köztük neked is) ez után már másnap átment a csomag az "Arrival at export hub" státuszba.
Ezért aggódom egyre inkább, csak az nem volt világos, hogy a posta bénázik-e, vagy a kereskedő még fel sem adta a csomagot, csak igényelt egy csomagazonosítót. Utóbbi esetben annyit legalább tudnék tenni, hogy megkérem az eladót, húzzon bele...

Crow

(#87044) Joe7777 válasza cubix (#87031) üzenetére


Joe7777
újonc

Nem tudom enyéimmel mit művelnek, első 5 napja, második 2 napja.
June 14, 2018
9:40 pm
Departed,
BUDAPEST, HUNGARY

June 14, 2018
2:25 pm
Departed,
AMSTERDAM, NETHERLANDS

June 13, 2018
1:45 pm
Departed,
LOS ANGELES, UNITED STATES

Magyar oldalon meg még mindig csak célországba elküldve.

(#87045) cubix válasza Joe7777 (#87044) üzenetére


cubix
tag

Ez valószínűleg a Nemzetközi Kicserélőben pihen Ferihegyen. Egyszer madj megindul.

「시작이 반이다」

(#87046) S_N88 válasza Crow (#87043) üzenetére


S_N88
csendes tag

Még 4-5 napot megér várni, utána már lehet kérdezősködni. Nekem 4 nap volt, mire egyáltalán felbukkant a trackerben, ma reggel vettem át, és még mindig ugyanazt írja, amit eddig. (Nem is volt aláírós - LVS... trackerszámú volt nekem is.)

(#87047) cubix válasza S_N88 (#87046) üzenetére


cubix
tag

AZ LVS nem UPU szabvány ragszám. Ez csak belgiumon belül követhető, azon kívül mezei levélként van kezelve.

「시작이 반이다」

(#87048) frenk1


frenk1
aktív tag

szerintetek mennyire megbizható ez a bolt ?

SBTECH

LINK: http://www.sunbeachtech.com/oneplus-6-smartphone-8gb128gb-p-343.html

ONE plus 6 189 dollar nem kamu ?

LINK:
http://www.sunbeachtech.com/xiaomi-mi-8-explorer-edition-8gb128gb-p-337.html

MI8 189 dollar ?

[ Szerkesztve ]

(#87049) Zeki válasza frenk1 (#87048) üzenetére


Zeki
nagyúr

Facebook hirdetés?
Tele van a kamu oldalakkal, kamu árakkal, fizess és nem kapsz semmit.

(#87050) frenk1 válasza Zeki (#87049) üzenetére


frenk1
aktív tag

nem facebook emailen jött. paypal fizetés lehetséges, gyanús az oldal mert egy telefonnál se látok visszajelzést az eladó részéről.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.