Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) vegyszer válasza dReFiX (#2978) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha abból indulsz ki, hogy 20000km utat 8 nap alatt tesz meg, akkor kiderül, hogy 90km/h átlagot jön.
Azért azt haj kevés tudja.
Inkább egy darabig repcsi, utána hajó, majd vonat, vagy valami kombi felállásban mehet a dolog...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3002) sasa311 válasza dReFiX (#2998) üzenetére


sasa311
veterán

Az, hogy a postának egy ennyire logikátlanul és szánalmasan szarul működő rendszerrel kell dolgoznia az nem logikus érv. Ez inkább a posta dilettáns vezetőségének a szégyene, hogy ilyen rendszerrel dolgoznak 2013-ban, aminél a hatékonyság és a költséghatékonyság nem szempont..

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#3003) vegyszer válasza hippo0315 (#2990) üzenetére


vegyszer
addikt

Én is berobogtam, de 8:10-kor nyomát se látták. 16:15 körül visszatérek, mint a terminátor.

"csakazértis"

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3004) geri43


geri43
csendes tag

Megjött a csomagom, pedig a posta szerint még csak vámkezelés előtt áll:))

[ Szerkesztve ]

(#3005) vegyszer válasza geri43 (#3004) üzenetére


vegyszer
addikt

nem is látszik, hogy kimozdult volna onnan?
frankó!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3006) dReFiX válasza sasa311 (#3002) üzenetére


dReFiX
senior tag

Lassan lezárhatnánk már a témát. Futárszolgálattal kell rendelni akiben ellenszenvet vált ki az áfa mentes ingyenes szállítás.
Sajnos nem azon múlik ki a vezető a postánál, nem 2 forintot kell invesztálni egy informatikai/logisztikai fejlesztésbe stb, ami az sem biztos hogy megtérül.

(#3007) sasa311 válasza dReFiX (#3006) üzenetére


sasa311
veterán

Érdekes, MO-n soha semmilyen beruházás nem térül meg (kivéve a prémiumok, azt kiosszák minden év végén....), míg hogy, hogy nem civilizáltabb országokban megéri ezeket a fejlesztéseket eszközölni úgy is, hogy itthon 300K-ért dolgozik egy szoftvermérnök, míg nyugatra 4000 EUR-ért.. Fura.

Persze, lehet rendelni DHL-el. Gyurcsány is azt mondta, hogy el lehet menni... Ez a megoldás!

Az ingyenest meg remélem te sem gondoltad komolyan... Be van építve az árba.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#3008) hidroponi válasza dReFiX (#3006) üzenetére


hidroponi
aktív tag

+1, hihetetlen, hogy egyesek naponta belinkelik hogy hol tarta szajrejuk. :DDD

(#3009) dReFiX válasza sasa311 (#3007) üzenetére


dReFiX
senior tag

szoftvermérnök fizetés meg gyurcsány . ez nem az index.hu. :D nem kell ennyire belelovalnod magad.

[ Szerkesztve ]

(#3010) vegyszer válasza hidroponi (#3008) üzenetére


vegyszer
addikt

hidroponi: Bocsi, ez véletlen neked is elment PÜ-ben, pedig nem oda lett szánva

Szerintem pedig pont a besorolása is azért a fáradt gőz alá tartozik, mert NEM szakmai topik, és hogy mindenki tudjon a másikkal együtt örülni annak, hogy jön a motyó. Mert talán az azt jelenti, nekem is fog jönni.
És érezzük magunkat rosszul, ha valakinek pechje van. (törött, sérült, megbukott, nemjöttmeg, megjött, de nem az volt benne...)

Igen, én ritkán rendelek nagyértékű (15-20$ felett) motyót, és ritkán követem is a csomagokat, de jelen esetben ez a helyzet.
Egyszer rendeltem drágábbat, igaz azt az usából. 279$+36$ szállítás, és ezt nem voltak restek rávésni. (hiába kértem, hogy csak a szállítási díjat írják rá) :W meg is bukott, de azzal úgy is terveztem előre. és így is az itthoni kétharmad ára alatt jutottam hozzá a hőnáhított távcső kellékemhez...

Ha a 2,1->2,5mm-es dc anya apa átalakítómról sírnák minden nap, hogy ménemjött meg, megértenélek, de én praktikusan csak egyetlen termékem életútját követem itt le.
(ha tetszik másoknak, ha nem)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3011) axioma válasza hippo0315 (#2995) üzenetére


axioma
veterán

Gondolom nem volt naluk az a konyv, amiben elso korben alairni kellett volna.
De a rohej az, hogy ha a postas mar egyszer visszaert, akkor szepen kezzel atmasoljak egy masik konyvbe, es majd ott irod ala.
Az egy jo kerdes, hogy mi akadalyozza meg azt, hogy meg a visszahozas elott beirjanak abba a konyvbe, plane hogy el se vitte, tehat a postas konyvebe me'g egyszer se kerult bele (na bumm, amilyen surun ez elofordul, az adminisztracio kedveert bemasolhatna este a postas konyvebe... es akkor aztan par ora elteressel tok ugyanannak nez ki, sorrend se allapithato meg).

Szerintem ez nemakarasnak nyoges a vege tipusu ugyintezes. Szerencsere nalunk a munkahely elturi, hogy ide cimeztessek, igy nincs ilyen gond, mindig mindent atvesznek (elore rendezes eseten me'g a fizetoseket is volt mar aki ide kerte, egyelore nem surun fordul elo igy belefer).

Szerk. Upsz bocs az elozo lap tetejen allt meg nalam a sztori, kozben tovabbleptetek...

[ Szerkesztve ]

(#3012) Csongii


Csongii
csendes tag

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni, szerdán rendeltem egy telefont a Fastcardtech től, az első kérdés hogy a tracking number-t emailben küldik? Az oldalon ez áll, Shipping status: Unshipped ez mit takar?
Illetve ez How to deal with temporarily out of stock: Don't shipping until all products ready. És még annyi hogy ma kaptam egy hosszú szöveges email-t amiben ez a mondat is szerepelt "This order is still pending for now status “unpaid” ha jól értem nem fizettem ki vagy hasonló? A pp-m ről már le vette a pénzt, előre is köszönöm szépen :R

(#3013) sasa311


sasa311
veterán

Hm ez viszont érdekes

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#3014) hippo0315


hippo0315
senior tag

Nos, megérte a balhézás a postán.

14 órakor kihozták a készüléket (nem a postás, hanem egy civilruhás, és bocsánatotkértek, a panaszomat jogosnak tartják.)

(#3015) peter76bp válasza hippo0315 (#3014) üzenetére


peter76bp
senior tag

:Y Gratulálok

(#3016) Mateosz válasza Mateosz (#2974) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Ez tiszta szerencse, még a vám is gyors volt!

2013.04.29 16:26
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.05.01 20:30
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.05.01 20:32
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.05.02 13:38
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

*** Be prepared! ***

(#3017) doc válasza hunaqua (#2973) üzenetére


doc
nagyúr

igen, gyanus hogy vamoljak
nem mintha kulonosebben ketsegbe esnek tole, ez benne van a pakliban, ha kell, kifizetem azt a 'horribilis' kb. 12-14 dollart :)

(#3018) fape válasza Mateosz (#3016) üzenetére


fape
senior tag

Ugyan ez nekem is. Te se kaptad meg ma?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#3019) dReFiX válasza fape (#3018) üzenetére


dReFiX
senior tag

Menj be postára és tegyél panaszt és megkapod :D

(#3020) Mateosz válasza fape (#3018) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Áhh.. Én nem is reménykedtem benne. 200km-re lakom BP-től! :DDD

Múlt csütörtök este rendeltem, azért, hogy május végére ideérjen - szóval időben vagyok. (csak így a vizsgák vannak veszélyben, ha az anyag helyett a telefonnal fogok foglalkozni :B )

*** Be prepared! ***

(#3021) hunaqua válasza doc (#3017) üzenetére


hunaqua
addikt

Nekem teljesen kibontották,és úgy küldtek levelet.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#3022) vegyszer válasza hippo0315 (#3014) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem este hatig nem jutott a vámolás végétől 30km-re el. :O

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3023) huan


huan
őstag

Egy 270$-os ZTE V987 jobban "gyanús" a vámtiszteknek, mint egy 127$-os V970 pl.? Persze "gift" felirattal.:)

[ Szerkesztve ]

(#3024) peter76bp válasza huan (#3023) üzenetére


peter76bp
senior tag

Miután doboz-doboz így nem hinném, hogy attól lesz gyanús ami benne van, hiszen nem látnak bele. Még ha röntgenezik is, akkor is egyik teló úgy néz ki mint a másik. Ezek szúrópróbás kiemelések jó eséllyel, szóval majdnem mindegy, hogy 89 vagy 350$-os telót rendeltél.

(#3025) vegyszer


vegyszer
addikt

Viszont nekem az lenne a kérdésem:

Volt olyan bolt, ahol lehetett előre venni kuponokat. Ha veszel belőle 150$-ért, és a végén beírod, akkor a PayPal számlán csak mondjuk a fennmaradó 35$-fog megjelenni. (azaz, ha akarnak is kekeckedni, viszem akár a bankszámla kivonatot, a PayPal levélleé együtt, és ha kell, befizetem mind a 35$ után az adókat...) ;] ;]

Vagy rosszul gondolom?

Hol lehet ilyen kupont venni?
(néhol volt rá kedvezmény is, 100$ után kaptál 2$-t pluszba, de most nem ugrik be, hogy merre láttam)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3026) doc válasza hunaqua (#3021) üzenetére


doc
nagyúr

tolem kibonthatjak, csak tonkre ne tegyek mert akkor baromi morcos leszek :U

(#3027) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok.
Ez az én naplóm :)
- 2013.04.29 Célországba elküldve / Item sent abroad
- 2013.05.01Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
- 2013.05.01 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
- 2013.05.02 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Csak egy gyors kérdés: most akkor már hozza ki a posta és kell fizetnem pluszba, vagy megúsztam?
u.i.: 2 kérdés lett. tudom.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#3028) osztraksajt válasza ZeUS2140 (#3027) üzenetére


osztraksajt
őstag

Megúsztad.

(#3029) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Frissíteni kéne a GYIK-ot az első oldalon...
Folyton ugyanazok a kérdések.

*** Be prepared! ***

(#3030) dReFiX válasza Mateosz (#3029) üzenetére


dReFiX
senior tag

úgysem olvasná el senki. WriteOnly van.

(#3031) hidroponi válasza vegyszer (#3010) üzenetére


hidroponi
aktív tag

tudod hogy tobbek kozott miert kerdezik meg ezerszer ugyanazokat az egyszeru kerdeseket a topikban?
mert a sok postazasi log miatt olvashatatlan lett a topik.
van egy huszasom, a beiron kivul senkit nem erdekel napi frissitesben, hogy hol allnak a csomagjai.
az egyiknek 2 hetig x statusza van a masiknak meg 2napig.
nah es ezt most szorozd fel 10-el, 20-al. semmi relevanciaja nincs.
az FAQ-ba bele kell irni, hogy ahany csomag annyi felekepp johet, pl. 2nap es 2het kozott. ennyi.

(#3032) vegyszer válasza hidroponi (#3031) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem rá kellene venni az eladókat hogy egy, hogy egy valós idejő GPS trackert is küldjenek vele...
Lehet kiderülne, hogy Vlagyívosztok, Moszkva, Kuala lumpur, Fokváros útvonalon jött...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3033) Bagira01


Bagira01
veterán

Na nekem is kár volt aggódnom:

2013.04.23 13:28 Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.05.02 19:29 Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.05.02 19:41 Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.05.03 07:31 Küldemény információ:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3034) hpeti2 válasza Csongii (#3012) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Sajnos a Fastcardtech egy erősen nem ajánlott oldal telefon rendelésre. Több fórumban is találhatsz lehúzós hozzászólásokat a "vevőktől". Ajánlott helyette a minideal és a tmallbox többek között.
Igen azt írják, hogy nincs raktáron és majd akkor küldik, mikor lesz. Vásárlás előtt érdeklődni kellett volna a boltnál, hogy biztosan tudják küldeni a kinézett telót.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#3035) vegyszer válasza hpeti2 (#3034) üzenetére


vegyszer
addikt

Mondott kínai pénzre nemet?
És hofitársunk egy jónak tűnő lehetőségre?

Lehet, nem is mondhat nemet.
És fogalmuk sincs, mi mikor jön, mert titok..

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3036) huan


huan
őstag

Rendelt valaki már 250$-nál drágább készüléket?

(#3037) vegyszer válasza huan (#3036) üzenetére


vegyszer
addikt

Telefont én nem, de csillagászati holmit igen.

Mi a kérdés?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3038) huan válasza vegyszer (#3037) üzenetére


huan
őstag

1 csomag értéke volt több? Vámon simán ment?

(#3039) vegyszer válasza huan (#3038) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem ment át. Kb 72es betűmérettel volt rá vésve, hogy, 279.97$+36$ szállítási díj. Az egészet megvámolták, meg áfát is fizettettek, de nem értettem, miért csak egy csekket kaptam. Egy sor hivatalos információ nem jött vele, hogy mi alapján, hogyan állapították meg a pontos összeget. (tőlem semmit sem kertek).

Lehet, hogy volt benne vámárunyilatkozat, de én nem kaptam meg.

Ez az usából jött. És Kalifornia BP 3 nap volt, BP Dunakeszi másfél hét...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3040) vajkrém


vajkrém
csendes tag

Sziasztok, THL W8-at szeretnék rendelni. Pár napja végigtúrtam a kínai webshopokat, és antelife-on találtam legolcsóban (200 usd). Ezzel kapcsolatban felmerült két kérdés, remélem jó helyen járok.

1. Ezekre a készülékekre mennyi garancia van? Antelife oldalán nem sok mindent találtam erről, van egy warranty fejezet az infók közt, plusz van lent a készülék oldalán egy "180 days warranty" plecsni, de ezek alapján bizonytalan vagyok.

2. Elvileg két kupont tudnék érvényesíteni, jár 5 usd a regisztrációért (kód: firstregister), és 4 usd a 150-249 usd közötti rendelésért (kód:antsave4). Egy helyen találtam olyan lehetőséget, ahol be lehet írni kupon érvényesítő kódot (ha berakok vmit a kosárba), de mindig kapok egy hibaüzenetet, hogy a kód helytelen („Coupon code "xy" is not valid”). Próbálkoztam olyan telefonnal is, amihez nem volt odaírva „x% off” címke, azaz nem akciós, akkor sem engedte a kupont.

Az online chat tegnap óta nem működik (talán a hétvége miatt), várni pedig nem szeretnék ki tudja mennyit, mire az működik, vagy egy sima üzenetre válaszolnak majd a kicikínaiak.

(#3041) mrkatona válasza vajkrém (#3040) üzenetére


mrkatona
tag

ha az antelife-al garit tudsz érvényesíteni, akkor le a kalappal. nekem nem sikerült. a paypal védett meg tölük és visszafizették a pénzem. antelife nálam feketelistás a gari hozzàllásuk miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3042) BITBOYS válasza vegyszer (#3039) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szép munka..

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3043) LámaZ


LámaZ
addikt

Azt mondtam már, hogy ha gyakrabban rendelsz külföldről, adj a postásnak - nem sokat, csak - egy kávéra valót? 200 ft-ot/alkalom. Na, jó, bárban ennyiért nem kap kávét, de én kávéautomatára gondoltam. Meglátod, kiemelt ügyfél leszel. :-)))
Neki is jó, meg neked is. Ezt hívják kölcsönösen előnyös kapcsolatnak.
Persze, mindennek megvan a piaci ára, ezért nem kell túlzásokba esni.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#3044) vegyszer válasza LámaZ (#3043) üzenetére


vegyszer
addikt

Velem az elmúlt két hétben többször is előfordult, hogy reggel 100m-re a postahivatal előtt vártam a buszt. A fickó egy nap 3, egy, egy nap másik kettő túlméretes motyót adott oda. Sajnos pénteken hiába mentem a dolgok elé, sem őt, sem a holmit nem sikerült meglelni. :O

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3045) gyuszito


gyuszito
senior tag

Én már rettenetesen izgatott vagyok!! 26-án írta ki, délután 2-kor, hogy Célorsázágba elküldve! Ez pénteken volt a 6. munkanap! Így már kedden számíthatok rá!! ^^ :R

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#3046) dReFiX válasza gyuszito (#3045) üzenetére


dReFiX
senior tag

Le is vámolták már ?

(#3047) doc válasza doc (#3026) üzenetére


doc
nagyúr

nah, ez erdekes...
tegnap hazaertem, es a csomag, ami a tracking szerint jelenleg "celorszagba erkezett" itthon vart :D

(#3049) gyuszito válasza #40993792 (#3048) üzenetére


gyuszito
senior tag

Nade vajon ha a Magyar Posta ügyfélszolgálatát felhívnám, akkor tudnának mondani percrepontos infót? A központi gépben csak-csak látják, hogy milyen csomag van és hol.. Nekem napokat késnek az infók... szóval imádkozom, hogy már itt legyen :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#3050) dReFiX válasza gyuszito (#3049) üzenetére


dReFiX
senior tag

Szerintem ők is a csúszott adatokat látják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.