Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) maj-viktor válasza instantwater (#13997) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mostanában én is "szopok velük", 2 dispute-om is nyitva van feléjük... :'(
(szerencsére nem értékes csomagok, csak a bosszankodás...)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#14002) zitaa01 válasza RVR400 (#13973) üzenetére


zitaa01
csendes tag

RVR 400: részleges visszafizetés?? jól értem, hogy a végén nem kapok semmit, és kevesebb pénzem lesz, mint volt? Értem, hogy mindent jól csinált, de én bukom a legnagyobbat, ha nem adja vissza a pénzem... :Y

Ha lejár a 60 nap, és még mindig nem érkezett meg, akkor még mennyit kell velük szívózni hogy visszautalják a pénzt, vagy valamennyit belőle? :W

(#14003) gghrtz


gghrtz
őstag

Szombat hajnalban kaptam GB-tol RF...SG TN-t azota nem lett a celorszaga elkuldve, csak el a TN szam. Erdemes rajuk irni, vagy varjak meg egy kicsit?

(#14004) slezakimi válasza maj-viktor (#14001) üzenetére


slezakimi
senior tag

De jó,hogy tegnap rendeltem tőlük.:D

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#14005) ben5421 válasza maj-viktor (#13872) üzenetére


ben5421
újonc

Ráírtam az eladóra, és a Singapore postára is is, hogy már 9 napja semmit nem mozdul az a kib*** levél. Válaszok:

Singapore Post:

[link]

Eladó válasza:

[link]

Lehet valami torlódás van, de akkor sem bírom felfogni, hogy semmit nem mozdul ennyi ideje egy levél... :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#14006) Totyahu válasza ben5421 (#14005) üzenetére


Totyahu
csendes tag

Hello!

Én a Minidealtől rendeltem, pont ugyanez a szitu mint nálad. Szintén 9-én kaptam tracking numbert, azóta is Information Received a státusza. Csak azért írtam, hogy más is van így, nem csak te. :) Egyelőre nem aggódok, a korábban Kínából rendelt cuccaim is sokáig jöttek.

[ Szerkesztve ]

(#14007) stevewonder válasza Totyahu (#14006) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Nálam 17tracken minden not found 10napja. Mit lehet ilyenkor tenni? Az eladó nem válaszol.

(#14008) ogabo


ogabo
csendes tag

Sziasztok!

Én is rendeltem, MallEShop-tól (Jiayu G3T, de ez mindegy is):
TN: RF*********SG
SingPost tracking:
12-10-2013 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)
18-10-2013 Despatched to overseas (Country code: HU)

Szóval csak ma változott a SingPost-on a tracking, igaz, hogy a 4px-en már korábban is mutatott életjelt:

2013-10-14 11:29:29 SINGAPORE
2013-10-14 11:04:05 SINGAPORE
2013-10-14 11:12:24 SINGAPORE
2013-10-14 11:21:05 SINGAPORE
2013-10-14 10:52:02 HONGKONG
2013-10-14 10:57:52 HONGKONG
2013-10-14 10:46:16 HONGKONG
2013-10-14 10:32:56 HONGKONG
2013-10-14 10:40:04 HONGKONG
2013-10-14 10:26:19 HONGKONG
2013-10-14 10:20:13 HONGKONG
2013-10-12 16:43:44 Shipment transit from origin
2013-10-12 01:16:42 Lan Guang,Shenzhen,China
2013-10-12 01:16:42 Lan Guang,Shenzhen,China
2013-10-16 19:55:47 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)
2013-10-08 13:04:11

Szóval ne csüggedjetek, elvileg tehát a SingPost is szállít akkus csomagot. Vagy ez a státusz még nem azt jelenti, hogy repülőgépre tették?

szerk: összetördeltem, mert sok plusz sortörés volt benne

[ Szerkesztve ]

(#14009) ben5421 válasza Totyahu (#14006) üzenetére


ben5421
újonc

Köszi a visszajelzést !! :)

(#14010) petrosz84 válasza ogabo (#14008) üzenetére


petrosz84
csendes tag

Nekem is ma változott a RQ......SP-s számom arra, hogy elindult külföldre, a SingPost szerint, 12-e óta volt ott regisztrálva, viszont nekem nem akar működni a 4X.com-os oldal sosem ad ki nekem semmit a csomagjaimról :(

(#14011) petrosz84 válasza petrosz84 (#14010) üzenetére


petrosz84
csendes tag

nem SP hanem SG :)

(#14012) RVR400 válasza zitaa01 (#14002) üzenetére


RVR400
veterán

60 nap után 1 hét alatt megvan a döntés a visszafizetésről.

(#14013) caravaggio80


caravaggio80
csendes tag

sziasztok, új vagyok. Most rendeltem én is hétfőn telót, közben olvastam, hogy fennakadások vannak a postáknál. Ezt már a Dhgate nél tapasztaltam. Viszont azok, akik a szeptremberi rendelést várják, ne legyenek türelmetlenek, mert szerintem a holdközép ünnep miatt (1 hetes) akkor is leállások lehettek.

(#14014) zitaa01 válasza RVR400 (#14012) üzenetére


zitaa01
csendes tag

Köszi! Nem tudom, hogy megy ez, első rendelésem... ilyen eseteknél, mikor valahol elkallódik útközben a csomag, és egyik fél sem hibás, előfordulhat, hogy semmit nem hajlandóak visszafizetni? Számítsak ilyesmire, vagy nagy eséllyel az Ali nekem ad igazat (ha tényleg nem jön meg a csomag nov 2-ig), és visszaküldik a dolcsikat :F

(#14015) rendesadam


rendesadam
tag

Ez azt jelenti, hogy már az országban van a csomag?

The item was scanned in the country of destination Hungary

[ Szerkesztve ]

(#14016) hidroponi válasza zitaa01 (#14014) üzenetére


hidroponi
aktív tag

a felado kartiritest kerhet a postatol, ha miattuk vesz el a csomag. ugyhogy ilyenkor a vevot altalaban kartalanitjak.

(#14017) RVR400 válasza zitaa01 (#14014) üzenetére


RVR400
veterán

Az ali visszautalja Neked a pénzt, az eladó meg intézi a dolgot, ahogy akarja. Nekem most volt pont ilyen esetem, hogy nem jött meg a cucc időre, így 1 hét alatt le is zárult a dolog annyival, hogy pénz vissza. A csomagot majd előkeríti valahogy magának az eladó.

(#14018) Endura69 válasza #73959936 (#13977) üzenetére


Endura69
csendes tag

Az OTP-nél és szerintem más bankoknál is az áruvisszavétel ellenértékét az eladáskori árfolyamon számolják.Mellékelek egy ilyen elszámolást.Ez egy 09.20.-i visszavétel 08.28.-i árfolyamon.

[ Szerkesztve ]

Te is fiam,Bluetooth?

(#14019) Tristis


Tristis
őstag

Előzmény (ne olvasd végig! :DDD )

"Antelife story

Vettem egy Jiayu G2-es telefont augusztus 20-án ettől a kiváló antelife cégtől. Szeptember 13-án megkérdeztem tőlük, hogy ugyan mi a f***** van már a telefonommal. Közölték akkor, hogy hát sajnos nincs készleten. Írtam, hogy f**** you, akkor refund.

Second round: na mondom akkor választok egy kiváló Lenovo A800-at, szeptember 19-én. Írtam nekik szeptember 24-én, edzetten, hogy mi a répa van már, hogy nem indul a csomag. Írták, hogy hát az bizony kiskomám nincsen. Mondom türelmes, aranyembör vagyok én, várok október 12-ig. Na írtam is 10-én, hogy akkor refund van pajtik! Erre írják, hogy terrible sorry, csak fehérban van. (Erre magamban a későbbiekben csináltam egy ilyen közfalremegtető :W ilyet-é). Értetlen vagy öcsém.... Majd, ami a legkedvesebb, 12 perccel később írt a kis vágott szemű gipszjakab, hogy elnézést, meg terrible sorry, már elküldtük a telefonodat, itt a tracking. Visszakérdeztem, mert már semmibe sem vagyok biztos, hogy kiscsávó, legalább fehéret sikerült. :DDD Magamban már ráhelyeztem a kis kezemet a f**** you gombra, hogy serényen tudjam nyomogatni, ha megjött a válasz. Javaslom kerüljétek ezt a boltot, mert idióták és nem különösebben van ínyükre bevallani, ha nincs valami készleten.
"

28 nap után rájuk nyitottam a dispute-ot, mert egész egyszerűen cseszték elküldeni a cuccot. Most az hogy lefoglalta a trackinget az az ő baja. Refundhoz ragaszkodok, mutattam is, hogy fizikailag a csomagom még nem indult el. Kérdésem meddig maradhat nyitva a dispute, 20 nap? Ha mégis be tudja bizonyítani, hogy ő már pedig október 10-én elküldte, akkor 20 nap múlva nyissak bármi van claimot azzal az indokkal, hogy még nem jött meg a csomag?

Előre is köszi skacok! Nyírjuk a vágottszeműeket! ;]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#14020) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mi ez az akksimizéria?

Tmall-ról nem tudok rendelni, mert se SG-vel , se HK-val nem akarja elküldeni a csóka...

DHL meg nem igazán fekszik....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14021) vadkörte válasza Tristis (#14019) üzenetére


vadkörte
addikt

Hihetetlen!
A tegnapi dispute nyitás után más a PP-on a pénz...
Kicsit megdöbbentem Justin-on, hogy a káosz ellenére sem erőlködött...
Hááááááááát nem tudom. Az elmúlt napok agyament káoszát látva nem biztos, hogy ma este nekiesek rendelni. :Y
Megkérdeztem egy Hollandiában élő ismerősömet, hogy ott lehet-e kapni? (tud-e szerezni) Benne megbízok.

(#14020) Duliee:
A Tmall, már/egyelőre csak DHL-lel szállít!

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#14022) Graphics válasza vadkörte (#14021) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor nyomjak egy dispute-ot simán és csókolom... / nálam DHL-lel próbálkozik ;]

Lenovo A390-eset szeretnék rendelni, melyik oldalról tudnék okosan, illetve úgy kérdezem melyik oldal szállít olyan postával, ami be is jön.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14023) vadkörte válasza Graphics (#14022) üzenetére


vadkörte
addikt

Szerintem írd meg neki, hogy nem a DHL-t kéred, hanem a vételárat. Ha erősködik, akkor dispute.
Én annyit írtam neki, hogy a kalkulát ár és a szállítási mód nem felel meg, kérem a vételár visszatérítését.
Ez volt tegnap. 25 perce jött a levél tőle és a PP-tól, hogy dispute lezárva, zsé a helyén.

Azért nem irigylem... Kiváncsi lennék mennyi vevőtől esik el?

Üdv. V. Körte

(#14024) Leon91


Leon91
csendes tag

Érdekes jelenségnek lettem most szemtanúja, a szept.29.én kapott és azóta nem működő china postos trackingem (akksis csomag) ma életre kelt és mai dátummal a "Dispatching" olvasható.. Szerintetek mi történt? :U A ti akksi miatt fennakadt csomagjaitoknak is volt ilyen státusza??? :U

Valaki válaszoljon, köszönöm:)

(#14025) Graphics válasza vadkörte (#14023) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

hülye kérdés jön, dispute-t hol találom?

Én már írtam neki két levelet, és játssza a hülyét.... :S :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14026) Graphics válasza Graphics (#14025) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na kilogikáztam, nyomtam egy dispute-t, megírtam amit már megírtam... :D

Remélem visszaküldi a pénzt.

Melyik postai szolgáltató küldd akksi dolgokat?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14027) vadkörte válasza Graphics (#14025) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem hülye kérdés. Én is vagy fél óráig keresgéltem. :DDD
Lépj be a PP fiókodba és a My Account fülön menj a Resolution Center-be. Ott katt a naagy sárga gombra az végigvisz.
Vagy a My Account-nál kattints arra a tranzakcióra, amire indítani szeretnéd (details a sor végén), a legalján lesz egy link ami a Resolution Center-be visz. A menete innen ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#14028) csabili74


csabili74
aktív tag

Swiss Post is sz******kszik szerintetek? Vagy arra van esély, hogy időben ide érjen?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#14029) gghrtz válasza vadkörte (#14027) üzenetére


gghrtz
őstag

Erdekes egyebkent, hogy valakinek elindult ma a csomag ugyanakkor rendelte ugyanonnan, ugyanazzal nekem eg nem. :(

(#14030) tyuli76


tyuli76
tag

Szept. 24én alirol rendeltem autostartot,tegnap megjött:)
A mininél is rendeltem szept. 30án svédpostal mobilt,singapuri tn-t kaptam.Azt itt le is iram meg a beszélgetésemet is Lindával,akkor irta,h a svédpost se szállit aksit azért jön SG-vel.Na most 2 napja vám elött,azaz áfázva lesz,de 3 nappal tovább tartott a szállitás.HA jol emlékszek pont az ünnepjük alatt rendeltem:)

(#14031) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

A chinapadmall mennyire megbízható bolt?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14032) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Nem tudom hova tudnék írni ezzel kapcsolatban, ezért itt kéredzém, hátha tudtok segíteni.
Rendeltem 15.én a jecques lemans óra gyártó német weboldaláról 1 karórát, paypallal fizettem.
A csomag ma érkezett meg, kinyitom, benne az óra doboza, kinyitom és üres. Nincs benne semmi. Na most ilyenkor mi van? Mit tudok tenni? Nem volt olcsó óra, nem lennék boldog, ha egy dobozt kapnék a pénzemért :/

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#14033) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nálatok se megy a tmallbox oldala? Csak meg akartam nézni, reagált-e valamit Justin, de 403-as hibát dob az oldal.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14034) Zeki válasza Graphics (#14020) üzenetére


Zeki
nagyúr

2 éve az usa-ban lezuhant egy gyorsfutárcég gépe, lthiumos akku okozta tűz miatt.
Most augusztasban megint lezuhant egy futárcég gép, még nem tudni mitől.
Ezért fosik mindenki.

(#14035) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Az normális hogy egy 3 napja kapott TN nem lát semmilyen csomagkövető oldal sem?
Geekbuyingos rendelés ilyen TN-el:

RG266......DE

Előre is köszönöm a segítséget!

(#14036) KurtCobain válasza sgery (#14032) üzenetére


KurtCobain
őstag

Én ezért videózom mindig a kibontást.

Mmm'kay?

(#14037) Optimusx válasza tyuli76 (#14030) üzenetére


Optimusx
tag

Miii??? :( svéd posta nem szállít aksis dolgot? 24.edike óta most ennyit ír ki a honlap: The item is collected from customer, bár nem tudom mit jelent (szó szerinti fordításban nincs értelme), akkor ne is várjam hogy svéd postával küldenék?

(#14038) tyuli76 válasza Optimusx (#14037) üzenetére


tyuli76
tag

(#14039) Švejk


Švejk
őstag

Akik a Svéd postával próbálkoztak, és nincs fejlemény, azok számára van egy rossz hírem:
Idézet a svéd posta honlapjáról, a veszélyes és nem szállítható tárgyak bejegyzésből:
Other dangerous substances, e.g.
material with anesthetic, harmful, poisonous or other characteristics that may cause considerable discomfort if leaked
materials that are powerfully magnetic

items containing batteries
electronic items with non-removable batteries (e.g. iPod, iPhone, HTC One X)

(#14040) Rapaz válasza Optimusx (#14037) üzenetére


Rapaz
csendes tag

váááá de sztem elhozza

[ Szerkesztve ]

(#14041) vadkörte válasza Zeki (#14034) üzenetére


vadkörte
addikt

Egy Hollandiában élő barátom rendelt kínából néhány elemet(!) az órájába. Azt sem küldték el ugyanezen okokból...

(#14039) Švejk:
non removeable. És mi van az eltávolíthatóakkal. Küldjék akku nélkül? :F

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#14042) Palomar


Palomar
csendes tag

sziasztok,

aliról rendelt mp3-ra RQ SG-s TN-em volt. 21 napja sehol sem aktív, se univerzális trackereken, se singposton, se espeedposton, ezyparcelsen.
Többször leveleztem az eladóval hogy mi van, eladó szerint még a TN küldés másnapján postára került.
Tegnap kaptam tőle egy levelet:
"hi dear friend

for china post warehouse is overloaded recently,and very hard to deliver the package out by china post.
to make sure you can receive in time,we chose Swiss Post for your order.Swiss Post is much faster than china post,extra value from swiss post will be covered by our company.
Now tracking number is RSxxxCH

pls wait few days for online tracking.

track web: http://www.17track.net/index_en.shtml

any questions,just contact us in time"

Egyrészt nem értem miért hivatkozik china postra, mikor SG-s trackingem volt.
Másrészt svájci TN mennyi idő után szokott aktiválódni? Most még se 17tracken, se trackitonline-on, se a post.ch-n nem látszik. Svájci ugye még visz akksis cuccot?

Üdv: Palomar

(#14043) giigz válasza KurtCobain (#14036) üzenetére


giigz
veterán

+1, én is végig videóztam :)

(#14044) RVR400 válasza Endura69 (#14018) üzenetére


RVR400
veterán

Jó lenne, ha úgy lenne, de nem úgy van:

121,650EUR 297,9700
2013.07.18 8909638741
-39.204

WWW.ALIEXPRESS.COM
121,650EUR 297,9700
2013.07.18 8909638741
36.248

(#14045) Švejk válasza vadkörte (#14041) üzenetére


Švejk
őstag

A fölötte lévő sor az igazán lényeges sokok szempontjából.

(#14046) sgery válasza KurtCobain (#14036) üzenetére


sgery
őstag

Sajnos ez utólag nem segít.
Nagyon sokat vásároltam már interneten, külföldröl is, soha semmi ilyen nem történt még, ezért nem is jutott eszembe.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#14047) rendesadam válasza pezo00 (#14035) üzenetére


rendesadam
tag

Ne parázz még.
Nekem most van egy aktív DE végű TN, ritkán frissül, ezen a címen leghamarabb.

(#14048) vadkörte válasza Švejk (#14045) üzenetére


vadkörte
addikt

Eeeeegen...
Asszem kivárok.

(#14046) sgery:
Elvileg PP dispute-ra van még lehetőség. Ha jól emlékszem van olyan opció, hogy hiányos, vagy üres csomag.

Üdv. V. Körte

(#14049) Endura69 válasza RVR400 (#14044) üzenetére


Endura69
csendes tag

A felső szám hogy jött ki,mert az alsó egyértelmű

Te is fiam,Bluetooth?

(#14050) CoolBoy323 válasza rendesadam (#14047) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Frankfurtbol mennyi ido alatt er M.o.ra?

Van mar valakinek "kesz" logja DE-re?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.