Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) raziel01


raziel01
veterán

2019-09-19 05:15
HU, YOUR SHIPMENT HAS ARRIVED AT THE POSTAL OPERATOR OF THE COUNTRY OF DESTINATION AND WILL BE DELIVERED IN THE COMING DAYS.

Semmi hír róla. :\ Pár ezer Ft-os cucc. Van még rá esély szerintetek?

(#92002) cof válasza Occon adom (#91996) üzenetére


cof
veterán

Csak türelem, mást nem tehetsz, nem lesz több bejegyzés már.

Nekem egy aláírós papíron még nem érkezett meg, pedig tegnap megkaptam, de még azt sem frissítették.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92003) Occon adom válasza fairi (#91999) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Erről egyik történet jut eszembe.
Ismerősöm vett Kínából egy Tablettollat ami kb 40Ft volt akkor," ingyenes postával".
Az ismerős látta a neten hogy megérkezett Mo-ba a csomagja, várta nagyon.
A helyi postás, mivel a nagy bőrtáska redőzött, nem vette észre ezt a kis ceruzát, melyet a világ másik pontjáról ugyanúgy idehozták, mint valami nagy értéket, drága áron, de megbújt egy redőbe.
Aztán a postás kitakarította vagy 3 hét múlva a táskáját és akkor találta meg ezt a kis dolgot. Nem azon agyalt hogy kidobja, ellopja, vagy tegye a kukába, NEKI EZ HIVATÁS,
másnap kivitte és sűrűn elnézést kért az ismerőstől, hogy most tudta kihozni.
Szóval aki így áll a dolgokhoz, az nem hiszem hogy szereti, amit csinál,
vagy megbecsüli amit vállalt.

(#92004) fairi válasza Occon adom (#92003) üzenetére


fairi
addikt

Ez valami fantasy történet.
Alacsony bér, sok munka.Egyre rosszabb és kevesebb emberanyag jelenik meg a toborzások során.
Nyár óta a szállítási idő egyre ijesztőbb. Ami megjött akár 22 nap alatt, most hasonló csomagom 36. napon jár és tuti valamelyik rekeszben pihen várva a csodát. Lényegtelen Kína, USA, Törökország vagy Hollandia a kiindulási pont, külföldi levélküldemények nem jönnek, késnek, eltűnnek.

(#92005) big-J


big-J
őstag

Valakinek volt mar olyan, hogy beakadt "Vámkezeléshez szükséges dokumentumok feldolgozása" statuszba? Nem irtak a visszaigazolason kivul semmit. Sept 25 ota ugy van, maskor 1-2 nap alatt szokott atvaltani.

(#92006) cof válasza big-J (#92005) üzenetére


cof
veterán

maskor 1-2 nap alatt szokott atvaltani.

Régi szép idők.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92007) JenoL válasza big-J (#92005) üzenetére


JenoL
újonc

Hát nem tudom, hogy mikor volt 1-2nap, a DHL-nek kell annyi.
EMS gyors postás csomagom ami elvileg prioritást élvez és soron kívűl kellene vám kezelni most így áll (30. óta semmi):

(csak jelezném, hogy 5 azaz öt nap volt mire a vám ajánlott elsőbbségi értesítő levelét megkaptam Budapesti címre, Budapesti címről.)

[ Szerkesztve ]

(#92008) big-J válasza JenoL (#92007) üzenetére


big-J
őstag

Enyem is EMS

(#92009) Occon adom válasza JenoL (#92007) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Ettől még a főnökség a postánál milliókat visz haza rendületlenül :(
Pedig szégyelhetné mind magát.

(#92010) JenoL válasza Occon adom (#92009) üzenetére


JenoL
újonc

A postás srác is csak nézett mikor a hétfőn feladott levelet pénteken kézbesítette. Azt mondja,hogy több mint káosz van a kicserélőkben és van,hogy napokig nem is kapnak zsákot a helyi postán aztán egyszer csak 3-4 zsák is van, tessék válogatni és kivinni. Már most retteg a Black Friday-tól és a Karácsonytól....persze mind ez minimálbérért télen, nyáron, hóban, fagyban, esőben, 40 fokban. Mondtam neki,hogy vegyen ki beteg szabadságot, azt mondta,hogy nem lehet...és ez csak rosszabb lesz

(#92011) valrin


valrin
csendes tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. Az USA-ból rendelnék egy terméket és nem tudom eldönteni, hogy melyik szállítási módot válasszam, melyikkel járnék a legjobban és miért? A segítségeket előre is köszönöm :).

(#92012) Occon adom válasza valrin (#92011) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Ha a Magyar Posta nincs benne akkor időben megkapod! :D

(#92013) parkr válasza valrin (#92011) üzenetére


parkr
őstag

gondolom a customs paid lenne a legjobb (ha valós), akkor elvileg nem lesz dolgod a vámolással.

(#92014) bl4ze válasza valrin (#92011) üzenetére


bl4ze
veterán

Az értékét nem ismerjük, de talán a harmadikkal.

.:. bl4ze .:.

(#92015) pulutodurumo válasza bl4ze (#92014) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ott van a képen, 44$ plusz apró...:U

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#92016) bl4ze válasza pulutodurumo (#92015) üzenetére


bl4ze
veterán

Vak voltam, bocs.
Akkor a harmadik, szerintem.

.:. bl4ze .:.

(#92017) madagaszkar


madagaszkar
tag

Sziasztok!
2019.09.27-én rendeltem egy terméket a Gearbest-ről, a nyomkövetési információk az alábbi képen láthatóak. Mivel Kínából először rendelek, ezért szeretném tőletek kérdezni, hogy ez az információ mit jelent? Jelenleg hol lehet a csomagom? Köszi a segítséget előre is.

(#92018) fairi válasza madagaszkar (#92017) üzenetére


fairi
addikt

Lényeg minden Ok eddig. Kb 4-6 nap és fog újabb státuszba kerülni. Ezután Kb 2-6nap míg hazánkba ér, és kb még 5-9 nap ha minden jól meg kezedbe.
postNL nyomkövetés nem túl bőbeszédű, ez Magyarországon is nyomkövetett lesz vagyis a magyar posta oldalán is követhető majd.
postNl-nél minden csomag vám alá kerül, utána lesz pár nap várakozás hazánkban míg továbbengedik vagy bekérik a papírt. erre érdemes előre készülni.
https://t.17track.net/en#nums=LX764902925NL
ha minden jól megy 12 nap alatt kezedben lesz ha nem 22 nap is lehet.

(#92019) bl4ze válasza fairi (#92018) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha minden jól megy..... :O

Aug 22, 2019 10:01 PostNL : The item is pre-advised to PostnL

.:. bl4ze .:.

(#92020) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok!
Rendeltem egy egeret USA-ból DHL eCOMMERCE csomagként lett feladva
Szeptember 13. beérkezett Magyarországra de még azóta sem kaptam meg..
Posta nem tud róla, Vám nem tud róla
DHL nem tud róla
Feladó nem tud róla

Ilyenkor mit tudok csinálni?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#92021) pulutodurumo válasza dvd_R+ (#92020) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mi a száma? Ennek ajánlottnak kéne lenni, L-es, vagy R-es számmal. A DHL követőnek meg kéne mutatnia azt is a saját azonosítójuk mellett.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#92022) dvd_R+ válasza pulutodurumo (#92021) üzenetére


dvd_R+
őstag

Tracking numberre gondolsz? GM275115965002369570

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#92023) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Alin és ebayen van vámbiztosítás vagy olyan shipping, ahol ez elkerülhető?
:R

(#92024) big-J válasza motoflug (#92023) üzenetére


big-J
őstag

Az eladok intezik maguk, nem a weboldal. Szoval ebayes vagy alis szolgaltatast, mint olyat nem talalsz.

(#92025) pulutodurumo válasza dvd_R+ (#92022) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez fura.
Itt kéne látszani egy nemzetközi postai azonosítónak is.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#92026) motoflug válasza big-J (#92024) üzenetére


motoflug
őstag

Áhh, értem.

Az EMS ePacket tudja ezt szerinted? :R

(#92027) dvd_R+ válasza pulutodurumo (#92025) üzenetére


dvd_R+
őstag

Hm.. és ilyenkor mi a helyzet? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#92028) ecaddsell válasza fairi (#92018) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Azért ez napokban mért idő elég optimista, mostanság inkább hetekben mérhető. Ha a feladó időben feladja akkor kb. 2 hét alatt eljut az itteni kicserélőbe, ott meg kb. bármennyi ideig állhat. Viszont pl. ezen a héten Kínában kevesen dolgoztak, szóval lehet eleve a jövő héten indul útnak. Külföldi vásárlás esetén türelmes kell lenni és az is benne van, hogy elvész. Ha a webshopban lehet erre biztosítást kötni a mostani helyzet alapján lehet érdemes.

(#92029) ecaddsell válasza motoflug (#92023) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Banggoodon van (bár sose használtam), de maga a bolt elég drága és egy csomó minden nincs meg ami pl. az Alin megvan (pl. az Alin több olyan kütyüt tudok amit maga a fejlesztő árul és mivel elég speciális dolog máshol nem is árulja esetleg a Taobao-n...).
Egyébként már rég nem az aggodalmam, hogy ÁFÁt kell fizetni, hanem, hogy eltűnik és mivel sehol máshol nem lehet megvenni innentől 100% bukta.

[ Szerkesztve ]

(#92030) pulutodurumo válasza dvd_R+ (#92027) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem könnyű... A Posta csak nemzetközi postai azonosítókkal (két betű, kilenc szám, két betű) dolgozik. Azt tudják keresni, az van benne a rendszerben. És ez a küldemény ugye nem DHL Express, a magyar DHL nem látja, nem hozzájuk tartozik, hanem a Postához. Úgyhogy sajnos nem látom a megoldást.
Ami képet beraktál, ott írja is az oldal alján a 2-es pontban a local tracking numbert, na az kéne, csak lövésem sincs miért nincsen.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#92031) dvd_R+ válasza pulutodurumo (#92030) üzenetére


dvd_R+
őstag

Értem, írtam a feladónak hogy vagy refundolja a pénzem vagy küldjön egy újat express gyors szállítással aminek a díját ő fizeti, révén hogy preorderbe rendeltem jul 27. az egeret és mai napig nem jött meg, azok meg akik megrendelték megjelenés után mér 3 hete vígan használják..

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#92032) pulutodurumo válasza dvd_R+ (#92031) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Simán lehet hogy a mi postánk keverte el, ez azért nem az eladó hibája.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#92033) dvd_R+ válasza pulutodurumo (#92032) üzenetére


dvd_R+
őstag

Hát okés, de akkor mit csináljak? Rendeltem egy cégtől egy terméket amit előre ki kellett fizetnem, ő feladta olcsó szállítással, nem érkezett meg a csomag és akkor most nyeljem le :F
Ő eladott valamit nekem amit nem kaptam meg, majd ő leharcolja a futárszolgálattal vagy a Magyar Postával.. én ebben az esetben a végfelhasználó vagyok aki nem kapott semmit a pénzéért
Az eladónak kell vállalnia a felelőséget azért amit felad, ha olcsó jánoskodott és 2$ olcsóbb csomagfeladási opciót vállasztotta, megszívta..

Nem gondolom hogy nekem kellene e felett szemet húnynom és elfogadnom hogy se egerem se pénzem :DDD

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#92034) bl4ze válasza dvd_R+ (#92033) üzenetére


bl4ze
veterán

DHL eCommerce #2040430964724079
Service : DHL Packet International

From Salt Lake City, UT, 84104
To Budapest, 1101

13 Sep 201919:41Arrival in country [destination country – tracking updates may end here, will be delivered shortly]. Arrival in countryd estination country – tracking updates may end here, will be delivered shortly BUDAPEST, HU

Declared value 49.99 USD
Ezt a DHL nem látja, ez Magyar Posta kezén átfutó normál "eCommerce" küldemény.
Mivel az értéke magas, ez így lehet vámkezelésre vár a kupac alatt, közepén stb....

.:. bl4ze .:.

(#92035) JenoL válasza dvd_R+ (#92033) üzenetére


JenoL
újonc

A DHL eCommerce-nek külön track oldala van: https://ecommerceportal.dhl.com/track/
És ott van külön bejelentkezési felület kifejezetten USA / Német eCommerce csomagokra. Azt próbáltad?
Amúgy a 17track és a parcelmonitor is azt mutatja (mind a két azonosítóra),hogy beérkezett Magyarországra de se vám se semmi szóval lehet valahol leesett a szallagról és most ott hever a földön (egy egér nem nagy csomag).

Abban viszont igazad van, hogy az eladó felelőssége. Mivel nem az van, hogy Te nem akarod / nem tudod átvenni (nem vagy otthon 3x próbára sem, nem akarsz vámot fizetni stb) ezért addig igen is a feladó és a szállítócég felelőssége. Ha ezt valóban a DHL hozta el akkor az eladó is pénzénél lesz mert x idő után a DHL eltűntnek nyílvánítja a csomagot és kifizeti őt is.

De mivel gondolom PayPal-l fizetted, egyszerűen kérj refund-t és kész.

[ Szerkesztve ]

(#92036) pulutodurumo válasza dvd_R+ (#92033) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Persze, ne hagyd annyiban, amíg te nem veszed át, az a csomag az övé. Ő kap kártérítést ha elveszti a posta. Csak mondtam.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#92037) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :R
Megvárom a cég válasz levelét, aztán az alapján cselekszem

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#92038) Dronte


Dronte
aktív tag

Újabb rekord felé közelít nálam a Posta. 2 csomagom áll egy hónapja a Kicserélőben.


:W

[ Szerkesztve ]

(#92039) big-J válasza Dronte (#92038) üzenetére


big-J
őstag

8 munkanapja dolgozzak fel a dokumentumokat, EMS.

Irtam a postanak, valasz:
Tájékoztatjuk, hogy a vámkezelés, az ahhoz szükséges valamennyi dokumentum, okirat rendelkezésre állásától számítva kb. 10-12 munkanapot vesz igénybe.

Azaz 2-2.5 het amig kitoltenek a nyomorutak egy papirt? :F :D

[ Szerkesztve ]

(#92040) mzso


mzso
veterán

Helló!
Nekem "Postai vámeljárás" nem "NAV regisztráció / Under postal customs procedure " a csomagkövetésnél. Gondolom ez is ugyanazt jelenti?

(#92041) dvd_R+


dvd_R+
őstag

[link] :DDD

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#92042) big-J válasza dvd_R+ (#92041) üzenetére


big-J
őstag

Nyomassatok, hol az ostor? :DD

(#92043) dvd_R+ válasza big-J (#92042) üzenetére


dvd_R+
őstag

kész csóda ez alapján hogy megérkezik a csomag :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#92044) JenoL


JenoL
újonc

EMS, soron kívüli posta / vám / stb eljárás...ahha meg az ap****f****t. :))

(#92045) madagaszkar válasza fairi (#92018) üzenetére


madagaszkar
tag

A csomag értéke 16 USD. Elképzelhető, hogy ezért rövidebb idő alatt megkapom?

(#92046) parkr válasza madagaszkar (#92045) üzenetére


parkr
őstag

nem az értéktől függ a szállítási idő, hanem a küldéshez igénybevett szolgáltatástól.
többnyire minnél drágább (maga a szállítás), annál gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#92047) fairi válasza madagaszkar (#92045) üzenetére


fairi
addikt

Kb a szerencsétől függ.
nekem a postNL prime levelekkel nem szokott baj lenni, azok nekem mind megjöttek, de van tapasztalat hogy valahol beragad. Ezek úgy működnek, hogy Kínából küldik hollandba a csomagot (nem mindig van raktár, szerencsén múlik).
ha cucc Li-ionos akkor lehet vonattal megy Hollandiába!!! Tied elvileg már a hollandoknál van.
Mikor odaér elég hamar átdobják hazánkba. itt kezdődnek a bajok, mert csomagon ott van, hogy nem volt vámolva így biztos vám elé teszik. 2-6 nap alatt eldönti menjen tovább vagy sem. Ha továbbmehet akkor 2-3 nap és a kezedbe. ha nem akkor küldhetsz be papírt, de tied biztos Áfamentes.

Észt postást jobban szerettem, ők lefelejtik a jelzést, így jobb eséllyel küldi tovább a postás mint a kínait vagy a holland csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#92048) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Nah a Foxpost is elég hamar felzárkózott vége a beetetési időszaknak. :DDD

The Truth is out there...

(#92049) szabi__memo válasza Lackooo84 (#92048) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egy hónapja emeltek. Remek

(#92050) madagaszkar válasza fairi (#92047) üzenetére


madagaszkar
tag

Azért gondoltam a gyorsabb kézbesítési időt, hogy csak 16 USD az érték és így vámot valamint áfát sem kell fizetni gondolom. Egyébként egy okos órát rendeltem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.