Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) Bozek válasza bpmcwap (#66994) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Én nem Kínából rendeltem, hanem Angliából! Egy Angol cégnek az angliai törvények szerint kell működjön"

Attól, mert van Angliában raktáruk, még nem angol cég, hanem kínai.

[ Szerkesztve ]

(#67002) RVR400 válasza tibcsi0407 (#66999) üzenetére


RVR400
veterán

Ha mindenki arc, mindenki farok, meg mindenki hülye, akkor én nem csodálom, hogy idáig jutott ez a dolog. Sajnos a GB topicban sem volt más módja a "segítségkérésnek", valamint némi ellentmondást is láttsm a két topicban leírtak között, de nem az én dolgom eldönteni, hogy melyik az, amelyik a valóságot a legjobban közelíti. Sőt, még talán Te is reagáltál akkor némelyik hozzászólására.

[ Szerkesztve ]

(#67003) bb71 válasza lilp (#66997) üzenetére


bb71
őstag

Egyszerűsített számlát kaptam + Feladóvevényt lefényképeztem.

(#67004) tibcsi0407 válasza RVR400 (#67002) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Pontosan mire gondolsz?

https://utdetailing.hu/

(#67005) akooos


akooos
veterán

Sziasztok!

Valaki nem rendelt esetleg Ulefone Powert eu raktárból? Jelenleg sehol nem találok.. Ebayen találtam egyetlen darabot, Spanyolországban, de az használt :(

(#67006) tahepa válasza akooos (#67005) üzenetére


tahepa
senior tag

(#67007) Linda1


Linda1
aktív tag

Hali.
Szükségem lenne SD kártyára, tudtok ajánlani EU boltot, vagy eladót ahonnan érdemes rendelni? Köszi.

(#67008) beg válasza Linda1 (#67007) üzenetére


beg
veterán

Tőle rendel a fél PH! kínából, átlag 2 hét alatt megkapod és tuti eredetit kapsz bármely márkákból.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67009) Zeki válasza Linda1 (#67007) üzenetére


Zeki
nagyúr

A beg ajánlotta kínai, vagy ez a szlovák vagy ez az angol

(#67010) Linda1


Linda1
aktív tag

Köszi fiúk. :)

(#67011) Janaboy


Janaboy
veterán

Banggood blitzwolf kábelre nem tudtok véletlen valami kupont?

Janaboy

(#67012) beg válasza Janaboy (#67011) üzenetére


beg
veterán

Megnéztem, most pont nincs. Van elektronikai kütyü 5% off, De kipróbáltam rá nem fogadja el. Utána olvastam, hogy ez csak a hobbi elektronikai izékre vonatkozik.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67013) Janaboy válasza beg (#67012) üzenetére


Janaboy
veterán

:((( köszi! tegnap az 1 méteres 50%-on volt, elfelejtettem rendelni, ma meg már teljes áron van :O

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#67014) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok

Szerintetek ez a tracking valós adatokat mutat? A szerkezete alapján jónak látszik csak egy kis megerősítés is jól jönne :)

RI833108568CN

Köszönöm

(#67015) luck66 válasza huliganboy (#67014) üzenetére


luck66
tag

Teljesen jó az,lassan meg is érkezik Mo-ra vagy már lehet itt is van

(#67016) huliganboy válasza luck66 (#67015) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönöm :R

(#67017) kmarci25


kmarci25
veterán

Gekkbuyingtól rendelt csomag, még február 5-én írtak, hogy feladták, nyilván állt a szortírozóban az ünnepük alatt, aztán tegnap megint kaptam emailt, hogy tényleg feladták. Szerintetek mikor kezdjem emailben sürgetni őket, mert még mindig nem mozdult? RS4227221**NL a nyomkövetési szám.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#67018) IldiH válasza kmarci25 (#67017) üzenetére


IldiH
aktív tag

A Holland postás csak EU-ba érkezéstől látszik, amúgy meg még nem telt el olyan sok idő :)

(#67019) trebrona válasza Janaboy (#67011) üzenetére


trebrona
nagyúr

12blitzw 10%

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#67020) huliganboy


huliganboy
addikt

(#67021) luck66 válasza huliganboy (#67020) üzenetére


luck66
tag

mihez való ez a patent ?

(#67022) gyűrű válasza luck66 (#67021) üzenetére


gyűrű
addikt

suzuki_patent__dobbetet__kicsi_karpit__fekete ;)

(#67023) huliganboy válasza gyűrű (#67022) üzenetére


huliganboy
addikt

Kárpit valamint műanyag betét patent Suzuki hoz... Pontosan ahogy írod!

[ Szerkesztve ]

(#67024) trebrona válasza huliganboy (#67023) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#67025) huliganboy válasza trebrona (#67024) üzenetére


huliganboy
addikt

Áááá köszönöm!!!

(#67026) kmarci25 válasza IldiH (#67018) üzenetére


kmarci25
veterán

Na, ezt mindjárt nem tudtam. Köszi, akkor még nem pattogok.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#67027) luck66 válasza huliganboy (#67023) üzenetére


luck66
tag

a suzuki-t dobta ki a google képkereső is,csak túl egyszerűnek tűnt :K

(#67028) Tomiboj


Tomiboj
csendes tag

Sziasztok Avatottak!

Immár hetek óta igyexem olvasgatni a fórumokat és kitanulni az igét, de most kissé elakadva a segítségeteket kérem.
Kinéztem végre egy nekem tetsző telcsit a minideal eu-warehouse-ában (huh, ezt vajon hogy kell írni helyesen), és szeretném megrendelni.
Figyelembevéve, hogy ez már eu-sarcolt cucc, nem szeretnék semmi plusszot fizetni rá itthon, ami elvileg logikus lenne az áruház látszatra görögországi (Schengen-zóna) elhelyezkedéséből.
Viszont olvastam néhány vegyes véleményt és közte olyat is, hogy a szervek rászálltak a minidealre, és mindenüket sarcolják, és ettől kissé megijedtem, mert úgy már egyáltalán nem érné meg a cucc!
Tényleg lehetséges ilyen, és ha igen, akkor bemehetek vmi hivatalba leugatni a bürokratákat, hogy hogy képzelik, meg ne szórakozzanak, avagy csúnyán bukhatom a lét?! :O

Az a félelmem, hogy ugye görögtől idáig átmegy 1-2 nem eu-n, így aztán mindenképp találkoznak vele a mi drága korbácsos hajcsáraink...

Szerintetek?

Köszi!

(#67029) Joeker67


Joeker67
aktív tag

Üdv!
Kis segítség kellen az alábbi ügyben.
Vasárnap rendeltem a Gearbesten egy akciós Oukitel U8 telefont.
Közben nézegettem más telót is és az egyik prohardveres hirdető utólag visszajelzett.
Mivel hétfőn még processing státusban volt arendelésem, így a Gearbest oldalán visszamondtam a megrendelést és refundot kértem. Visszaírtak, hogy várjak egy napot, mert eu-ból küldenék a telefont, ezért meg kell nézzék, hogy nem lett-e már elküldve.
Ma délutánig semmi nem történt, így a Paypalnál elindítottam a disput-ot, refudot kérve, majd ezt megírtama Gearbest-nek. Ezt követően, kb 1 óra múlva jött egy mail, hogy postázták a telefont, de a tracking még nem él!
Írtam nekik,hogy ne adják fel utólag, hiszen már hétfő reggel óta tudják, hogy visszamondtam és megírtam, hogy nem veszem át a csomagot!
Szerintetek mit tegyek, jelezzem ezt a Paypal felé?

(#67030) RVR400 válasza kmarci25 (#67026) üzenetére


RVR400
veterán

Valójában, ha feladták, akkor utána akár napalmtámadással is fenyegetőzhetsz, mert nem rajtuk múlik. :DDD

(#67031) kmarci25 válasza RVR400 (#67030) üzenetére


kmarci25
veterán

Oké, ez nyilvánvaló, de azért nem fogok tátott szájjal nézni, miközben a tracking meg sem mozdul. És egyébként a lényeg az a "ha" szócskán van... :B

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#67032) luck66 válasza Tomiboj (#67028) üzenetére


luck66
tag

Mindegy melyik eu országból küldik,akkor is átmegy a magyar vámon,átvilágítják,kutyusok megszagolják.Ha tényleg eu-ból jön,akkor már nem kell semmit fizetni,

A regisztrációnál adnak valamilyen kupont?

(#67033) Tomiboj válasza luck66 (#67032) üzenetére


Tomiboj
csendes tag

Szóval akkor elvileg nyugodt lehetek???
Kicsit megnyugtattál, de azért még aggódom....ilyen fajta vagyok, sajnos peches fajta, ha lehet bármi gixer, akkor az sajnos tutira megtörténik velem :(((
Balfácán.
Hmm, de akkor lehet, hogy megreszkírozom :)

Köszönöm!

Ja, még nem regisztráltam be, csak kinéztem a kicsikét, de jó, hogy belekérdeztél, hátha kapok vmi kedvezményt, kupont, mert így sem olcsó (persze nekem)
A kosárba engedte így is berakni....bár gondolom ezután jön a többi.

[ Szerkesztve ]

(#67034) hevizms válasza Tomiboj (#67028) üzenetére


hevizms
addikt

Engem ez érdekelne hogy ezt miből vontad le és hol olvastad?

Viszont olvastam néhány vegyes véleményt és közte olyat is, hogy a szervek rászálltak a minidealre, és mindenüket sarcolják,

Csak azért érdekelne,mert én pár éve rendeltem a minidealről pár telót,de ha jól emlékszem a csomagolásból meg a papirokból sosem derült ki hogy a minidealről küldték.
Sehol nem szerepelt a minideal szó.
Szóval honnan tudná a vámos hogy a minidealról rendelted?

[ Szerkesztve ]

(#67035) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok,

rendeltem egy Tabletet gearbestről (Kína) 200USD értékben.

A tracking szerint múlt héten megérkezett a célországba, de azóta semmi hír.

A kérdések:

-Mennyi ilyenkor a megszokott átfutási idő?
-Vajon hol lehet a csomag?
-Kinél lehet utánaérdeklődni a csomagnak?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#67036) beg válasza Aske (#67035) üzenetére


beg
veterán

BLVS kezdetű tracking az országba érkezés után nem követhető (személy szerint élek a gyanúval, hogy odáig is random generált adatokkal dolgozik), tehát senki nem fogja tudni neked pontosan megmondani, mert nem regisztrált TN (bővebben az összefoglalóban olvashatsz róla)

A Magyar Postánál ne is próbálkozz, ami nem 2 betű 9 szám 2 betű TN, azzal nem tudnak mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67037) hevizms


hevizms
addikt

Küldemény információ:
Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting

Pedig milyen szépen összefűztem a pdf oldalakat :D

[ Szerkesztve ]

(#67038) Skyner


Skyner
tag

Sziasztok!
Nem tiszta nekem, de ha mobilt szeretnék venni, ráadásul a spemall-on és a tinydeal-en is van belőle készleten, ráadásul nem szeretnék egyéb költséget (áfa, kezelési ktg.), akkor az EU Express a spemall-nál ugyanaz, mint az European Express a tinydeal-nél, szóval a szállítási díj tartalmaz minden egyéb költséget? Ha igen, akkor fura, mert ha 2db mobilt vennék, akkor a tinydeal-nél az European Express szállítási költsége 0 Ft lenne, míg ugyanitt 1db-nál 1877 Ft. A spemallnál 1db vásárlása estén az EU Express $18.6, 2db-nál pedig $24.2.

A segítő szándékú válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#67039) beg válasza Skyner (#67038) üzenetére


beg
veterán

Ha adsz mindkettőről linket, megnézem. De előfordulhat, hogy jól látod. Rendeléskor mindenképp 3x le kell ellenőrizni, hogy tényleg eu warehouse/eu express módot választottad, úgy a biztos.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67040) Skyner válasza beg (#67039) üzenetére


Skyner
tag

Köszi a válaszodat. Ulefone Power-ről van szó. A tinydealen nem találom eu warehouse-nál, szóval ha ott nincs, akkor felejtős?
Az EU Express a teljes spemall kínálatát úgy szállítja, hogy azzal előre kifizetem az áfát, stb.?
A Tinydealnél pedig csak az EU Warehouse kínálatát vehetem így, szóval teljesen mindegy milyen szállítást kérek hozzá?

Linkek:

- spemall
- tinydeal

[ Szerkesztve ]

(#67041) tahepa válasza Skyner (#67040) üzenetére


tahepa
senior tag

Why no customs fee?
For European Express/expedited shipping, First, we ship the package to France via SF-Express and pay tax in advance by our company if any tax involved. After the package arrived at facility, and it will be delivered to your door via Chronopost express. So it's a smooth shopping process for buyer, just place order and wait for a few days, the shipping carrier will contact you to deliver the package to your address without any custom annoyance.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#67042) n42


n42
tag

Ha ezt a státuszt megkapja a csomagom: Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting
, átjött a vámkezelésen, már nem fog felakadni?

(#67043) Ciccuka válasza Aske (#67035) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha nem fizettél Tracking-ért, akkor imádkozz, hogy ne tűnjön el!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#67044) beg válasza n42 (#67042) üzenetére


beg
veterán

Idézet az ingyenesen lenyitható topik összefoglalóból:
"Belföldi feldolgozásra továbbítva/Submitted for delivery bejegyzés után nincs más teendő, várjuk a postást."

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67045) Skyner válasza tahepa (#67041) üzenetére


Skyner
tag

Jól értelmezem, hogy a tinydeal-től is megrendelhetem, mert az European Express is tartalmazza az esetleges adók összegét, szóval nem kell fizetnem egyéb költséget? Fura, mert mint írtam, 2db-nál 0 Ft a költsége.

(#67046) hevizms válasza beg (#67044) üzenetére


hevizms
addikt

Mi lenne ha még fizetni is kellene érte? :)) :DD

(#67047) tahepa válasza Skyner (#67045) üzenetére


tahepa
senior tag

Én is így értelmezem... de volt akinek mégis Kínából jött a cucca megáfázva. ÉN még várnék amíg az EU- shopok kínálatában ott lesz a készülék....

(#67048) Skyner válasza tahepa (#67047) üzenetére


Skyner
tag

Köszi, hallgatok rád és várok.

(#67049) beg válasza hevizms (#67046) üzenetére


beg
veterán

Talán így vonzóbb lesz lekattintani :D

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67050) akooos válasza Skyner (#67040) üzenetére


akooos
veterán

Tegnap én is pont ezt a telefont kerestem égen-földön és csak a Spemallnál van EU raktárban (köszönet a linkért az egyik kollégának utólag is :R ), de mégsem mertem megrendelni. Hogy miért? Mert a leírás és a képek alapján nem az Ulefone Powerről van szó, mint termék. Nem tudom, hogy a nevének higyjek vagy a képeknek és a leírásnak..... Front Touch ID és társai, valamint a 3 soft gomb a készülék alsó felén... Ha elég bátor vagy és megrendeled onnan, akkor kíváncsi leszek, hogy mit kapsz, de én így nem mertem belevágni sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.