Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) nyisziati válasza oska24 (#93999) üzenetére


nyisziati
veterán

De igen, érdemes beírni. Plusz betelefonálni a központba és jelezni a beírás tényét.
Meg beszélni a kirendeltség-vezetővel.
És értéknövelt postai szolgáltatást rendelni. Azt muszáj aláíratniuk.

Nem szabad feladni, addig kell menni a dolgok után, amíg javulni nem kezd a helyzet.

(#94002) wwenigma válasza nyisziati (#94001) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Érdemes felvetni nekik hogy NMHH bejelentéssel folytatódik ezt kovetően, ha nem sikerül rendezni a dolgokat. Először posta felé kell panaszt tenni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#94003) Flexy90


Flexy90
senior tag

Sziasztok!

A mostani helyzetben mennyire normális, hogy 17 napja nem mozdult a csomag?

Xiaomi Fan

(#94004) tudi13 válasza Flexy90 (#94003) üzenetére


tudi13
aktív tag

Szia.

Az én csomagom is ugyanígy áll 04.07-e óta. :F

(#94005) nyisziati válasza Flexy90 (#94003) üzenetére


nyisziati
veterán

Simán megtörténhet. Nekem egy hónap volt, mire a warehouse-ból bekerült a tasakba.

(#94006) oska24 válasza wwenigma (#94002) üzenetére


oska24
tag

A posta/panaszbejelentés oldalra már írtam, ezután 1-2 hónapig ki is hozta az értesítőt vagy a rendelt cuccot, utána megint sz@rtak bele.
A helyi postavezetővel még nem beszéltem, de ha ismét bukok 10-12 ezret miattuk, akkor vele is beszélni fogok.
Lehet, hogy nem is a postás a hibás, aki hozza a leveleket/csomagokat, hanem akik bent vannak és nem szólnak neki a külföldi levelekről, nem adják át. Az NMHH-ról még nem hallottam, jó ötlet, köszönöm.

XIAOMI Mi 9T-->Redmi 5-->Nike zokni-->Puma alsó

(#94007) nyisziati válasza oska24 (#94006) üzenetére


nyisziati
veterán

De, ez 90 %-ban kézbesítő hiba.
Amíg nekünk kb. 10 évig egy lelkiismeretes fiatal srác volt, nem is volt gond. Mindenről IS szólt, ha észrevett az utcában, már mondta, mi a stájsz. Szomszédokkal is rendezve volt minden, tudta, ha fontos a levél, hova lehet még bedobni.

Aztán elment pár éve háromszoros fizetésért máshova, azóta ilyen rissz-rossz emberkék vannak, volt, hogy az OLK-ból kellett csomagot visszahozatnom, mert elfelejtette bedobni az értesítőt. :(((
És csak onnan vettem észre, hogy mi a helyzet, hogy nyomkövetős postát rendeltem, és a 17track-ből megkaptam a státuszváltozásokat.

(#94008) Flexy90 válasza nyisziati (#94005) üzenetére


Flexy90
senior tag

Az más, ha bolt nem adja fel. (btw rendelés ideje 3/27, úgyhogy az eladóra nincs panaszom)
Itt viszont feladták, aztán megállt mint a szög :D

Xiaomi Fan

(#94009) nyisziati válasza Flexy90 (#94008) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem más, mert kb. minden állomáson ugyanúgy megvan a szűk keresztmetszet.
Ez az eladó meg kb. az egyik legmegbízhatóbb (nekem). Napon belül feladta eddig mindig. Most meg ment a szüttyögés. Gondolom senki nem dolgozott.

(#94010) DJ. Ru$y válasza Flexy90 (#94003) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Néha nem árt egy kicsit visszaolvasni is. (Sajnos) Teljesen normális.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94011) tibbike01


tibbike01
őstag

Szerintetek meg fogom kapni ezt a csomagot valaha?

UW457710343CN

(#94012) nyisziati válasza tibbike01 (#94011) üzenetére


nyisziati
veterán

Én utánaérdeklődnék először telefonon, utána személyesen.

(#94013) tibbike01 válasza nyisziati (#94012) üzenetére


tibbike01
őstag

Múlt hét kedden voltam a helyi postán, keresték, de nem találták, nem tudnak róla semmit.

(#94014) nyisziati válasza tibbike01 (#94013) üzenetére


nyisziati
veterán

Akkor a központban. Hátha.
Sajnos muszáj utánamenni személyesen, ha tényleg kell, különben nem történik semmi.

(#94015) tibbike01 válasza nyisziati (#94014) üzenetére


tibbike01
őstag

Központban? Azt hogy? Hol? Milyen telószámon?

(#94016) fairi válasza tibbike01 (#94011) üzenetére


fairi
addikt

Rosszak az esélyek. Mikor nekem ilyen jelzés van azok kb 7-25 napon belül megjönnek. Mivel több mint 43 nap, lehet rég süllyesztőbe van.
Alapvetően ez egy nem nyomkövetett levél, vagyis csak az érkezés van tudomásul véve a magyar postai hálózatban való mozgása nem.
ha kis településen laksz, akkor bociszemekkel megkérheted a kézbesítő postát nézzék át a letétbe tett csomagokat. Hátha. Ritkán hajlandóak rá. Bp-i postán esélytelen.
telefonon kb a rákba küldenek el, mert ezt nem kötelesek nyomkövetni.

[ Szerkesztve ]

(#94017) nyisziati válasza tibbike01 (#94015) üzenetére


nyisziati
veterán

Posta.hu honlapot böngészd végig, ott tudod az elérhetőségeket megnézni. Online is fölveheted velük a kapcsolatot, hátha utánanéznek.

(#94018) fairi válasza nyisziati (#94017) üzenetére


fairi
addikt

Nekem bármikor segítettek mikor U-.s csomagról volt szó?????
Még egy elsőbbségi levél esetén is elküldtek egyszer a francba és írjak e-mail. Mondom, ez ok, de nem válaszolnak rá. n aggódjak majd 30 napon belül vmikor megtörténik.

(#94019) nyisziati válasza fairi (#94018) üzenetére


nyisziati
veterán

Régebben a XX. kerületben volt egy posta, ahol a kikézbesítetlen csomagokat tárolták, onnan hoztam el egyszer egyet. Most rákerestem, de nem találja a postakereső. Lehet, megszüntették és a budaörsi OLK-ba került ez a funkció. Ott meg még nem voltam.

(#94020) embe


embe
nagyúr

Visszaolvasgatva sz@r a helyzet... Nekem is van 2 olyan csomagom, amit az Ali már jelzett, hogy beérkezett az országba. nem csomagkövetős, így a posta csomagkövetője nem ismeri.
Korábban az ilyen Ali jelzések után 1-3 napon belül nálam volt a csomag. Most meg hetek óta semmi. De más Ebay-s csomag sem jön meg.
Németországból rendelt fóliák, amik borítékban levélküldeményként jöttek, na azok 2-3 napon belül megjöttek.
Ma is kezdeményeztem egy refundot. Ez van.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94021) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez-e a jó topik:

Az about you-n lehet több kupon - kedvezmény kódot is felhasználni, vagy nem egyesíthetőek?

[ Szerkesztve ]

(#94022) djnice


djnice
veterán

Azt tudja valaki, hogy ha egy gyártó küld egy bemutató terméket a részemre ingyen, hogy teszteljem, akkor azt is megfogják vámolni? DHL-lel adták fel és értelemszerűen számlát nem kaptam, hiszen nem is történt pénzügyi tranzakció.

(#94023) vasi89 válasza embe (#94020) üzenetére


vasi89
addikt

ezt pedig mi fogjuk megszívni, ha neadjisten úgy döntenek az eladók h ide nem küldenek. Nevetséges amit a posta művel. Sokmindent elhagynak és semmiért nem vállalnak felelősséget. Biztos, hogy a többi országban is lassult a posta de az, hogy pl van egy csomagom ami a posta nyomkövetője szerint is követhető volt amíg be nem lépett az országba majd nyoma veszett. A postának erre annyi volt a válasza, hogy ez van.

[ Szerkesztve ]

(#94024) embe válasza vasi89 (#94023) üzenetére


embe
nagyúr

Igazad van, de sajnos ez van. :W

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94025) bl4ze válasza djnice (#94022) üzenetére


bl4ze
veterán

Kell hozzá egy nyilatkozat, hogy nem volt pénzügyi mozgás, nem fizettél és a termék "sample"

.:. bl4ze .:.

(#94026) azbest válasza bl4ze (#94025) üzenetére


azbest
félisten

Viszont ettől még az értékének áfatartalmát kiszámlázhatják. Mert az ingyen cuccért is kell adózni.

Szóval szerintem kellene róla valami, hogy mennyit ér. Ha már árulják, akkor az, hogy mennyiért árulják. Ha még nem árulják, akkor hogy mennyiért fogják árulni. Különben hasraütésre ők választanak egy árat hozzá.

(#94027) bl4ze válasza azbest (#94026) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem korábban a sample-k megjöttek vámmentesen, de nem voltak azok 10-20-30 ezres tételek.

.:. bl4ze .:.

(#94028) djnice válasza bl4ze (#94025) üzenetére


djnice
veterán

Köszi, ez egy 170$-os cucc, megvárom mit kér a DHL.

(#94029) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Lenne egy csomagom: LP00166697774365
Elméletileg már itt van MO -n. Látom, hogy a Magyar Posta legutóbbi bejegyzése:
"Küldemény átadása nemzetközi szállításra"
Hát ez meg mi? Így jelzik ha belföldön kell kiszállítani miután beérkezett az országba :F

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#94030) Tommy77Hun válasza pvt.peter (#94029) üzenetére


Tommy77Hun
csendes tag

Szerintem ez még nem ért be Magyarországra. A 15-i bejegyzés szerint a tranzitországba érkezett meg (talán Svédország). Ott adták át nemzetközi szállításra 21-én és majd onnan, a következő, svéd követési számmal (LM148544463SE) indul tovább hozzánk.

(#94031) pvt.peter válasza Tommy77Hun (#94030) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ahan, értem.
Köszönöm a részletes választ :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#94032) DJ. Ru$y válasza pvt.peter (#94029) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ne az LP-vel kövesd, hanem a svéd trackinggel.

Tessék.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94033) pvt.peter válasza DJ. Ru$y (#94032) üzenetére


pvt.peter
őstag

Rendben, köszi.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#94034) Vale_46 válasza Vale_46 (#93975) üzenetére


Vale_46
csendes tag

Végül megérkezett, és meglepő módon extra költségek nélkül.
:))

(#94035) pohár


pohár
félisten

sziasztok!

egyelőre csak offban, van egy olyan érzésem, hogy nem jó helyen próbálkozok...

jártas itt valaki a külföldre, EU-n belülre való postázással? leginkább boríték méretű (A4 max) dolgok jönnének szóba, súlyban sem egy hatalmas, 50-300gr között lenne

sima postázós topikot nem találtam, de ha itt választ nem is kapok, hátha találok útbaigazítást :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#94036) DJ. Ru$y válasza pohár (#94035) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Itt keresgélj.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94037) skyrush7


skyrush7
aktív tag

10-ből 6 csomagom az elmúlt 5 napban megmozdult, sorra jönnek az e-mailek hogy megérkeztek a célországba, a 17track szerint is. Érdekes mód a posta nyomkövetési oldala nálam elérhetetlen, üres oldal fogad. Talán végre megindulnak a csomagok :R

[ Szerkesztve ]

(#94038) pohár válasza DJ. Ru$y (#94036) üzenetére


pohár
félisten

:R :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#94039) Dronte válasza skyrush7 (#94037) üzenetére


Dronte
aktív tag

Milyen jelzésű csomagok ezek és mikor lettek feladva, ha megkérdezhetem? Sajnos az enyémeim nem mozdultak továbbra sem :(

(#94040) spileraaa


spileraaa
senior tag

Vámmal kapcsolatos
egy ali storebol direkt úgy rendeltem két termeket hogy külön külön nem lepik át a 10 eurót ( nálunk 10 euró felet 19% áfát kell fizetni) mindegyikre volt 2$ szállítási díj is

a kinai viszont nagy ügyesen egyben adta fel (pedig rendelhetem volna egybe is 30% olcsóbb lelt volna de úgy átlepte volna a 10 eurós határt mondjuk lehet így is átfogja ezzel kapcsolatos a kérdés

a vámon hogy veszik egybe a két termeket vagy külön külön?

Magyarországon hogy van ez? tudom ott talán 37 euró a vámhatár de ilyen esetben az egész csomagot egybe veszik vagy külön külön a termek árát

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#94041) agroman válasza spileraaa (#94040) üzenetére


agroman
senior tag

itthon csomagonkent szamit az ar..mindegy hany termek van benne.

------

(#94042) spileraaa válasza agroman (#94041) üzenetére


spileraaa
senior tag

akkor tuti itt is
akkor a kis kinai jol kiszurt velem

jo draga tanulopenz lesz hogy ezutan ugy rendeljek hogy elobb adja fel az elozo rendelest es csak utanna rendeljem a kovetkezot

ha nem veszem at viszakuldik?

ha igen ilyen esetben lehet teljes refund?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#94043) skyrush7 válasza Dronte (#94039) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Mind regisztrált: LP, RO___EE, RE___CN, RB___SG.
Az AE standard shippinges csomag érdekes módon kereken 14 napig állt fertőtlenítésre hivatkozva, lehet karanténban volt ;]

(#94044) razorbenke92 válasza spileraaa (#94042) üzenetére

Ha regisztrált, akkor tuti visszamegy, de nyilvánvaló nyoma lesz, hogy te nem vetted át, így bukhatod a postaköltséget (4Eur) Regisztrálatlannál nem tudom arra hogy megy, de felénk még a címzetthez se mindig jut el, nem hogy eljusson és még vissza is.
Egyébként ha egyenként 10 alattiak, akkor gondolom szummában 20Eur alatti, arra a 19% áfa még 4Eur, plusz nen tudom sarcolnak e vámügyintézésért.

Egyébként meg attól is függ mennyire nyilvánvaló a csomagoláson, hogy mi van benne. Nekem a mindenféle elektronikai szirszarjaimat sose deklaráltatják mert sokszor olyan lapos borítékban jönnek, mint a 200 forintos telefontokok. Pedig előfordul, hogy egy-egy ic egymaga meghaladja az áfahatárt bennük.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#94045) spileraaa válasza razorbenke92 (#94044) üzenetére


spileraaa
senior tag

és ha visszaküldik arra nem hivatkozhatok hogy az eladó hibázót hogy nem külön adta fel hanem egyben főleg hogy mindegyikre volt külön szállítási díj is es kb a vétel után 4-5 órára levelet is írtam nehogy egybe adjak fel

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#94046) DJ. Ru$y válasza spileraaa (#94045) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hivatkozhatsz rá, ő meg majd megmondja, hogy addigra fel volt adva. Hiába hivatkozol bármire is, nem jelenti azt, hogy a javadra fognak dönteni. Adhatnak igazat az eladónak is.

Én átvenném. Drága tanulópénz lenne, de a lelkiismeretem tiszta.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94047) agroman válasza spileraaa (#94045) üzenetére


agroman
senior tag

csokkentheted a kart, ha atvetel utan nyomsz egy dispute-ot ahol visszakered az egyik szallitasi dijat..sajnos tobbet nem hiszem hogy el tudsz erni.

------

(#94048) razorbenke92 válasza spileraaa (#94045) üzenetére

Az a baj, hogy a feladás módjának megválasztása (akár annak csoportosítása) a feladó döntése, amíg a csomag teljesíti a minimum követelményt - tehát ha mondjuk regisztrált postát kérsz, de DHL-el adja fel, szíve joga. A PayPal ebből a szempontból az eladót védi*, ugyanis elsősorban áruszolgáltatást nyújt az eladó, nem szállításit.
Az pedig nem hivatkozási alap, hogy egyik szállítással nem kell áfát fizetni, a másikkal meg igen - mert minden áfaköteles, a 10Eurós szabály egy engedmény, és már az sem sokáig, pont azért, mert az emberek a lehető legjobban próbálják kijátszani.
Az egyetlen dolog, amit már írtak is, hogy az egyik termék szállítási díját megpróbálhatod visszakérni arra hivatkozva, hogy azért fizetted ki, mert kettőben szeretted volna kapni, és ezt jelezted is.
Megjegyzem jelen vírushelyzetben a legtöbb bevált eBay-es eladóm bevezette az 1-3$ postaköltséget a free shipping helyett, és többszörös kosárnál adnak kedvezményt, de messze nem engedik el többedik termék postaköltségét teljesen.
*Ezt azért tudom, mert konkrétan megtörtént velem néhány éve, hogy úgy adtam le csoportos rendelést - egy egyetemi évfolyamnak szereztünk be Arduino Starter kit-eket - hogy napi egy rendelést adtam le két készletre áfahatár alá esve ingyen postával, és egyet expedited shippingre egy készlettel - szintén áfahatár alatt maradva szállítással (volt aki kifizette a DHL-t, volt aki inkább várt).
Ezután megjelent a DHL, hogy deklaráljam a csomagok tartalmát. Nagy nyugodtan el is küldtem nekik mindent, majd közölték, hogy az említett termékből több van, nem csak egy (még engem állítottak szőnyeg szélére miatta). Kiderült, hogy minden napi rendelésemet ami mellett DHL is volt, összevonták. Így azokra a küldeményekre tejelhettem a DHL-nek, meg a NAV-nak is. Jeleztem az eladónak, hogy ez így nagyon nem jó, amire felajánlotta, hogy legközelebb kedvezménnyel vásárolhatok - jó volt az ajánlat, de az adott helyzetben nem segített, tekintve, hogy egy vagyont kellett ráfizetni az aktuális rendelésre. Ezért kikértem a PayPal véleményét, ahol egyértelműen közölték, hogy az áfamegfizetés sikertelen elkerülése nem olyan kár, amiben mellém tudnak állni.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#94049) prolad


prolad
őstag

Sziasztok

Vámkezelési megbízáshoz lenne egy kérdés.
UPS hozza a csomagot, el is küldtél a vámkezelési megbízás doksit és egy PDF invoice-ot, benne van szépen a feladó, címzett, áru érték, csomagszám, minden amit meg kell adni.
Elég ezt csatolni számlaként a megbízás mellé vagy muszáj egy olyat, amit a bolttól kaptam? Nem akarom emiatt húzni az időt, de rosszul se akarom visszaküldeni. UPSnél meg nyilván nem veszik fel a telefont lassan fél órája.

(#94050) cubix válasza prolad (#94049) üzenetére


cubix
tag

Ha jól emlékszek bármit küldhetsz amin a végösszeg szerepel(szállítással), mert a NAV a csoomag értéke alapján számol és nem az egyes tételek alapján. (Akár banki számlakivonat releváns tétele)

「시작이 반이다」

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.