Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) ®abstract® válasza Wesder (#55139) üzenetére


®abstract®
őstag

jó kérdés..nekem 03.16.óta rostokol az országba a csomagom..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#55152) ®abstract® válasza Wesder (#55139) üzenetére


®abstract®
őstag

egy kolega itt hozta tudomásomra,hogy akár 14 nap is lehet az ügyintézés az érkezés után...

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#55153) Xcharles


Xcharles
csendes tag

Tiszteletem!

Hardver vásárolnék, gondoltam bepróbálom a külföldi rendelést (csakis EU-n belülről).
Összefoglalót átnyálazva én nem találtam konkrétan külföldi hardverüzletek listáját.

Ha átsiklottam fölötte, akkor előre is köszönöm bárkinek az útbaigazítást. Amennyiben jó helyen érdeklődöm, úgy ha valaki felsorolná nekem a megbízható EU-s hardverboltokat azt megköszönném.

(#55154) beg válasza Xcharles (#55153) üzenetére


beg
veterán

Ha találsz is, nem lesz olyan nagy az árkülönbség, ami miatt a magyar garanciát beáldoznád.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#55155) Headless válasza ®abstract® (#55151) üzenetére


Headless
őstag

Nekem is 16-án érkezett, és most jött percekkel ezelőtt az sms, hogy küldjem be a papirokat.
Első kérdésem, hogy az smsben kapott link-en (posta.hu/vam) van két formanyomtatvány. Egyszeri import vámkezelési megbízás, valamint nyilatkozat vámkezeléshez. Ezeket is be kell küldeni, vagy elég csak a paypal tranzakció meg a bolttól a visszaigazolás?
És hogy kb hány nap miután ezeket beküldöm? 1 hét?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#55156) aytukabozs válasza Headless (#55155) üzenetére


aytukabozs
addikt

elég a PP és a Bolt visszaigazolása

MÁS:

Valaki a DHL nevében vírusokat küldözget, remek :/ ;

Mondjuk elég átlátszó, béna trükk, de na....

Mégmásabbosabb:

Holland postánál az normális hogy a Magyar Posta Célországba megérkezett státusa után fél órával, már The item is being processed by customs, HUNGARY-t ír a PostNL követője?

Vagy ez csak hurráoptimizmus részükről a mi vámosaink tempóját illetően? :P

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55157) maj-viktor válasza Xes (#55143) üzenetére


maj-viktor
őstag

Postát felhívtad!? Voltál benn érdeklődni az adott ragszámmal!?
(valszeg a helyi postán lesz... illletve türelem 1-4nap között mozog a "Továbbítás" után, ha ötödik napon sincs semmi én biztos bemennék rákérdezni személyesen... ha meg "nem találják - elveszett - ellopták", akkor paypal refund)

(#55156) aytukabozs
Simán előfordul, hogy külföldi trackbe látszik, hogy gyorsan átvergődött a csomag... persze nem ez a jellemző... de előfordul / előfordult már nekem is! :)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55158) Upo


Upo
addikt

Micsoda matricák... :Y :C

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#55159) Headless válasza aytukabozs (#55156) üzenetére


Headless
őstag

Köszi a választ
Akkor én leköröztelek :)
nekem csak 12 perc volt :DDD

2015-03-16 14:43
The item is being processed by customs
2015-03-16 14:31
The item has been processed in the country of destination
2015-03-14 07:20
The item is on transport to the country of destination
2015-03-14 02:30
The item is at the PostNL sorting center

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#55160) LámaZ válasza flashpointer (#55133) üzenetére


LámaZ
addikt

Ismerős probléma!
Én régebben bikaerősnek hazudott cipőragasztóval ragasztottam ezeket össze, de újabban áttértem a géles pillanatragasztóra. Fontos a géles, mert a másik szétfolyik, nem lehet vele rendesen dolgozni.
Szóval, ilyen pill.ragasztóval megragasztom, hagyom egy éjszaka kötni, és másnap van egy betonkemény EU-s villásdugóm. :DD

Legyen minden jó!

(#55161) LámaZ válasza zsiz (#55150) üzenetére


LámaZ
addikt

Olvass vissza is!

Legyen minden jó!

(#55162) aytukabozs válasza Upo (#55158) üzenetére


aytukabozs
addikt

Matrica is volt a képen? :P

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55163) LámaZ válasza flashpointer (#55133) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez engem is érdekelne!
Lehet guglizni, de hátha valakinek van személyes tapasztalata.

(#55138) aytukabozs
Amit viszont nem nagyon találok: túlfeszültség ellen védő elosztó vagy aljzat.
(Kulcsszó: surge protector)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#55164) maj-viktor válasza Upo (#55158) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nem értem miért raktad ezt be...
(jó csaj képen... lemosható tetkó... ovis gyerekek meg odavannak érte)

Vagy ha most a "csajon" vagy kiakadva.. múltkor volt talán indexen/velveten, hogy az aliexpress-es kínai modell csajoknak nincs mellbimbójuk - p*inájuk (meg ugyebár "sexy" cuccoknál ha nem takarják ki, akkor kiretusálják... és barbie szeméremdobot kap)

/szerk
Meg van a link (18+?):
http://velvet.hu/elet/2015/01/30/barbie-baba_puncit_retusaltak_az_azsiai_modellekre/

De a leírásában ez a kép amúgy hasznos
(mármint kezdő rendelőnek, hogy átlag 1hónappal számolhat):

Seller -> Post -> Customs (Export) -> Airport -> Airplane -> Local Airport -> Local Custom -> Local Posta -> Buyer

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55165) vampire17 válasza wwenigma (#55148) üzenetére


vampire17
addikt

hat sajna nem jött ma... Holnap azert mar illene neki, ha nem lesz semmi, hivom en is a postat...Vegul is, 1 nap alatt ert ide Hollandiabol, nehogy mar Pestrol egy het legyen amig lehozzak...:D

[ Szerkesztve ]

(#55166) zsiz válasza LámaZ (#55161) üzenetére


zsiz
őstag

szoktam, akkor úgy kérdezem, hogy sportdirects-en kívül (ebay és ali-tól eltekintve) valami rendes külföldi webshop, jó árakkal és eredeti márkás cipőkkel van-e?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#55167) Zeki válasza zsiz (#55166) üzenetére


Zeki
nagyúr

Pár hónapja rakott be valaki linket cipőshopról, de nem mentettem el.

(#55168) TheCsory


TheCsory
csendes tag

Sziasztok!
Már lassan két hónapja várok UK-ból megrendelt SJ4000-es kamerámra a banggoodról.
Írtam nekik ezt válaszolták:
Thanks for your letter.
Sorry for the inconvience caused by us.
For you order .........,I'm sorry to hear that the package is lost by transit,Would you like to resend it or refund?
Looking forward to hearing from you soon.

Számíthatok arra, hogy újra postázzák?
Válaszoltam is nekik, hogy az újra küldést szeretném, majd meglátjuk, mit írnak.

(#55169) Zeki válasza TheCsory (#55168) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, vagy újraküldik, vagy visszaadják a pénzt. Ahogy kéred.

(#55170) Pipikék


Pipikék
tag

Sziasztok!

Spain Warehouse van geekbuying oldalon [link]

Oldalon ez van leirva
Attention:

GeekBuying's ES warehouse only ships to the following EU countries:
Spain/Portugal, France, Germany, Austria, Belgium, Netherlands, Italy, UK, Denmark, Slovakia, Slovenia, Czech republic, Finland, Hungary, Sweden, Poland, Ireland, Romania, Bulgaria, Estonia, Greece, Latvia, Lithuania, Croatia

Magyaran nincs AFa es Vam ? Spanyol raktarbol inditjak el csomagot ? :) Elore is koszonom a valaszotokat :)

[ Szerkesztve ]

(#55171) LámaZ válasza maj-viktor (#55164) üzenetére


LámaZ
addikt

Én értettem. ☺
A kínaiak lassan minden trükköt, disznóságot kitanulnak marketing terén is.
Csak egy példa: ha megnézed ezt a férfi fehérneműreklámot, akkor látható, hogy a srácnak merev a farka. No, mármost, az csak természetes, hogy minden férfi olyan fehérneműre vágyik, amiben feláll a farka, nem olyant, amiben lekókad, netán észrevehetetlen. Ha érted, hogy mire gondolok. :DD

Legyen minden jó!

(#55172) Zeki válasza Pipikék (#55170) üzenetére


Zeki
nagyúr

stimmel.

(#55173) Zeki válasza LámaZ (#55171) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valamit beraktak oda. Vagy gondolod hogy néha valaki felállítja? :)

(#55174) El_Diablo válasza LámaZ (#55171) üzenetére


El_Diablo
tag

De ez olyan fiúknak szóló reklám, akiknek a párja is fiú. De ha te ilyen ruhákat hordasz... :C

(#55175) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Sziasztok!
Meizu M1 Note-ot vásárolnék EU-n belül. Szlovák webshopot vagy más EU-s webshopot tudnátok linkelni, ahol megúszhatom a vámot és az áfát?

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#55176) El_Diablo válasza Sanzaa (#55175) üzenetére


El_Diablo
tag

- Ha már behozták az EU-ba jó eséllyel megfizették valahol utána az ÁFA-t.
- A mobil készülék VÁM mentes.
- Mi lenne ha használnád a Google néven elhíresült keresőt? Ingyenes.

(#55177) Sanzaa válasza El_Diablo (#55176) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Valahol igen. A lényeg, hogy ne a mi 27%-os áfánkat. A vámmentesség csak bizonyos értékhatárig van, nem?

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#55178) aytukabozs válasza Sanzaa (#55177) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nem telefonra egyáltalán nincs vám, csak áfa.
Antelife, to2c, coolicool, stb...
Sok boltnak van eu raktára.
Vagy aliexpressen a chigontech, ők UK-n keresztül hozzák (ha fedex-szel kéred).

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55179) LámaZ válasza El_Diablo (#55174) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, jó, akkor te viselj ilyent. De valszeg ennek sem örül a KáKáPé.

Legyen minden jó!

(#55180) dReFiX


dReFiX
senior tag

Kicsit OFF

Szlovákiában van Postaponthoz hasonló postai átvételes "csomagküldési" lehetőség ? Köszi

(#55181) maj-viktor válasza LámaZ (#55179) üzenetére


maj-viktor
őstag

"JÓFÉLE!" :D

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55182) Xes válasza maj-viktor (#55157) üzenetére


Xes
csendes tag

Telefonon tettem megint panaszt, hogy 2 új külföldi levelemmel már ez lesz a 8. ami eltűnik, voltam bent postán is beszéltem dolgozóval, felvettek ismét panaszt, ott volt kézbesítő osztály területi vezetője ő is emlékszik a nevemre illetve tudják, hogy sok eltűnt, posta ügyfélszolgálatot is kérdeztem lehet-e valamit csinálni, szokásos válaszok, kivizsgálják de egyebet nem tud mondani majd értesítenek. Kérdeztem hogyhogy csak ezen a postán van a legtöbb eltűnés illetve mondtam mások is panaszkodnak, ők nem tudnak mit kezdeni ezzel hisz hozzájuk be se érkezik a küldemény tehát feléjük lopja ki valaki. Szegény kínainak már nem is mertem mondani az 1ik új levelet, még az előző 4 nek se értünk a végére, a másik most egy új eladótól van.

(#55183) lupus_l válasza dReFiX (#55180) üzenetére


lupus_l
aktív tag

GLS ParcelShop? Nálunk GLS Csomagpont néven fut.

(#55184) mizu válasza Xes (#55182) üzenetére


mizu
aktív tag

Mit vártál? Bevallják? :DD

▫️ PH! FAN ▫️

(#55185) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Sziasztok!

Az órás topikban nagyon népszerű szingapúri webshopról írtam egy rövid ismertetőt, főleg olcsóbb Seiko órákból hatalmas a kínálat, sokszor az itthoni árak feléért: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#55186) mizu válasza fagyalllo (#55185) üzenetére


mizu
aktív tag

:R Jó anyag!

▫️ PH! FAN ▫️

(#55187) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok!

Pandawilles vámbiztosítás működik mostanság? Tabletet vásárolnék.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#55188) Zeki válasza ZS3NI (#55187) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hja, csak kurvadárga ebbe az országba.

(#55189) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Segítsetek

Garanciába visszaküldtem (kínába) egy tabletet.
Jó, megcsinálták, fel is adták postán.
Már itt van Magyarországon, de NAV elkapta, és vámolni akarja újra.
Írtam nekik, h amikor először jött Magyarországra akkor már meg volt vámolva, és most csak garanciából jött vissza.(csatoltam nekik cn23-at, meg csekket is). Megmondtam nekik a nyomkövető számot amivel Kínába ment, (elküldtem nekik a feladóvevényt), el küldtem nekik az email-es beszélgetésemet az eladóval, amiből kiderül, h azt a tabot adom fel amit tőlük vettem, és ők azt javítva küldik vissza (benne volt az email-be minden nyomkövetős szám is) de kitalálták, h a feladóvevény nem elég, és h küldjek nekik egy CN23-at, amit akkor kellet volna kapnom amikor feladtam Kínába a tabot.
Nos nekem nincs olyanom. Sima nyomkövetős levélként adtam fel, Postán mondták, h nem kell semmi külön.

Na most akkor mi van? Nem akarok újra fizetni.
Ezt írja a NAV email-be "Szükségem lenne még a kimenő CN23-ra, amivel igazolható,hogy valóban fel lett adva" :W

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#55190) beg válasza Bembee12 (#55189) üzenetére


beg
veterán

Szívás. Sajnos ki kellett volna tölteni egy CN22/23 nyomtatványt és arról egy másolatot készíteni, mikor feladtad a hibásat. Nem elég a sima ajánlott küldemény.

Itt egy hozzászólásban a kiküldés előtt informálódott a delikvens:

Amikor én küldtem vissza, a postaimport a kérdésemre - hogy ne kelljen visszafele adót fizetni - ezt írta:
"A kiküldésről az igazolást / feladó vevény / ill. a vámkezelési okmányokat /- CN 23 vámárú nyilatkozat, vámhatározat / meg kell őrizni.
Amikor a javításból vissza érkezik a készülék ezekre az okmányokra lesz szükség a vámkezeléskor."

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#55191) Bembee12 válasza beg (#55190) üzenetére


Bembee12
aktív tag

Hát így utólag mit tehetek?
Ha most kifizetem még egyszer a vámot, akkor lassan többet fizettek vámra, mint maga a készülék ára... :W :W
A készülék 50k, kétszer a vám+a posta kifelé, meg 35k lenne. Nekem annyit nem ér az egész.

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#55192) maj-viktor válasza Xes (#55182) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ez esetben az a posta tényleg egy feketelyuk... az egyik dolgozó dézsmálja a csomagokat... akkor állítólag meg sem érkezik oda... így akkor az a kocsis futár, aki odaviszi a csomagokat... (mondjuk ha már nagyobb posta, akkor lehet teherszállító / kamionos postás kocsi visz... asszem a Nyugati tér-i postáról volt szó ugye!?)

Írd már meg pontosabban melyik postához tartozol...

84.számú posta, stb. (Nyugati tér) vagy mi a "hivatalos neve"...

Nekik kéne kivizsgálni - kirúgniuk azt akinél eltűnik a csomag... mert ez alapján tuti szervezetten megy a lopás... simán nyomon követhető hol volt még meg és hol nem! Így az tartozik felelelőséggel az adott csomaggal... tételesen el kell számolnia vele / átvétel - leadás!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55193) ZS3NI válasza Zeki (#55188) üzenetére


ZS3NI
őstag

Drága? Ha a checkoutnál bepiálom az insurancet akkor $5,5öt tesz hozzá ami jóval kevesebb mint az áfa amit fizetnem kell.

szerk.: Benéztem nem volt beírva hogy hungary. Így máris $22 ami már nem éri meg. :(

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#55194) Xes válasza maj-viktor (#55192) üzenetére


Xes
csendes tag

62-es számú posta. Mérgemben átnéztem a rendeléseimet és becsúszott egy 3. is tehát így összesen 9 küldeményt loptak el, egyre jobb.

2015.03.16
13:16
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2015.03.18
01:37
Küldemény információ:
Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery

Milyen érdekes egyébként, hogy csak azok a küldemények tűnnek el, amik átcsúsznak vámon.

[ Szerkesztve ]

(#55195) feregabo válasza Xes (#55182) üzenetére


feregabo
csendes tag

Ezek is holland postával jöttek?

(#55196) Xes válasza feregabo (#55195) üzenetére


Xes
csendes tag

igen, 9 ből 8 elveszett NL, 1 SG

(#55197) feregabo válasza Xes (#55196) üzenetére


feregabo
csendes tag

Nem próbáltad, hogy másikkal kérd? Nekem azt írták, hogy holland gyorsabb mint a szingapúri, ezért küldik azzal. Gondolom csak meg lehet kérni, hogy küldjék a kínaival, vagy a szingapúrival. Ők is jobban járnak. Bár ezt még mindig nem egészen értem, ha itt tűnik el akkor mi köze a holland postának ehhez?

(#55198) feregabo válasza Xes (#55196) üzenetére


feregabo
csendes tag

Lehet, hogy másik postához tartozó címre kellene kérni? Nem tudom mi lehet a megoldás?

(#55199) Xes válasza feregabo (#55198) üzenetére


Xes
csendes tag

Én is ezen gondolkodtam most, hogyha más címére rendelem nekik megérkezik, ugyanattól az eladótól vidéki címekre is rendelek, ott sosincs gond...

(#55200) bl4ze válasza Xes (#55199) üzenetére


bl4ze
veterán

Miért nem kéred a munkahelyi címedre ? Nem megoldható ?

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.