Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62601) Aethelstone válasza HSM (#62599) üzenetére


Aethelstone
addikt

Az SSD csak annak nem hiányzik, aki még nem próbálta :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#62602) HSM válasza Aethelstone (#62601) üzenetére


HSM
félisten

Nem nyert. Egy Samsung 840 PRO dolgozik az asztali gépemben fél éve, az egyik leggyorsabb kapható SSD, és a gép se gyenge (i5 4670k +16GB ram). ;)
Nem, nem hiányzik a notimból (T410, i5 540M proci, 4GB ram), kellően gyors benne a 320GB-os, 7200rpm-es Hitachi HDD. Az engem egyáltalán nem zavar, hogy 5-8 másodpercig tölt az Eclipse, mikor kinyitom, nem csak 3, a munka érdemi része ugyanannyi idő.

[ Szerkesztve ]

(#62603) dody07 válasza btudos (#62600) üzenetére


dody07
tag

A tulaj szerint T500-ból való.
A második mondatod teljesen kínai nekem.

Nem akartam partícionálni, flesselni, romolni!! A 21.században akartam telefonálni

(#62604) dody07 válasza dody07 (#62603) üzenetére


dody07
tag

Visszanéztem T400 nem T500

Nem akartam partícionálni, flesselni, romolni!! A 21.században akartam telefonálni

(#62605) Sensei válasza dody07 (#62604) üzenetére


Sensei
tag

Moddolt bios-ra van szükséged, ami megeszi az adott wwan modult.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#62606) Aethelstone válasza HSM (#62602) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nekem pedig pont a Eclipse megnyitásban és a folyamatos maven projekt buildben sokat segít :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#62607) dody07 válasza Sensei (#62605) üzenetére


dody07
tag

Uh
Két lehetősőgem van megkérem az eladót küldjön egy másikat. De hogy döntsem el, hogy tetszik-e a gépenek?
A másik lehetőség ez a moddolt cuc -fingom nincs mi ez-. Pro és kontra ha valaki összefoglalná sokat segítene.

Nem akartam partícionálni, flesselni, romolni!! A 21.században akartam telefonálni

(#62608) hokins válasza dody07 (#62607) üzenetére


hokins
addikt

Lenovo T61 drivereket honnan lehet leszedni win 8.1-hez? A support oldalt néztem,de ott vga driver nincs csak win 7-ig :((

(#62609) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Netbook helyett Édesanyámnak inkább egy X200-ast vennék, az is "elég" kicsi és "elég" könnyű, szerintem egy SSD-vel még egész gyors is lesz... WIN7 vagy 8.1 irodai dolgok, netezés stb-re kell neki, semmi komolyabb teljesítmény igényes alkalmazás nem lesz használva szerintem. X200 vagy X200s a célszerű? Az "s" lehet gyengusz picit és nincs benne "tartalék"... (mondjuk lehet a full- hd film külső monitoron azért megakad mindkettőn, de kétlem, hogy erre nagyon szükség lenne, youtube videókat 720p-be csak viszi, sőt...)? Az akksi-idő nem olyan fontos, gondolom a 6-cellás még belesimul a kütyübe és 3-4 órát egy gyári nem agyonhasznált még kibírhat... A teljes csend annál fontosabb viszont... Nem tudom melyik modell bír többet. Esetleg kijelzőben különbség? Így elsőre semmi... LED-esek ezek?

Ezek még piszok robosztus gépek azért ajánlanám neki őket, bár nem a legmodernebbek persze...

[ Szerkesztve ]

(#62610) Tim82 válasza hokins (#62608) üzenetére


Tim82
nagyúr

Intelest innen kiindulva.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#62611) Tikakukac válasza csubuka (#62609) üzenetére


Tikakukac
titán

FHD film úgy 2-3 darab akadás mentesen fog menni mindkettőn. Igaz dokkot vegyél VGA-n a képet küldheted te akármiben, az ocsmány.

LED-es meg izé. Hát van ledes, az is ocsmány, de legalább ha akarsz AFFS-t építheted át a gépet. Sorryka.
Anyámnak még a T60 is elég, pedig az még ezektől is sokkalta lentebb van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62612) HSM válasza Tikakukac (#62611) üzenetére


HSM
félisten

Normális, minőségi kábelen, minőségi kimenteről, normális monitorral teljesen jó az analóg, VGA kimenet. Igaz, elég könnyen előfordul, hogy valamelyik nem teljesül, és akkor a végeredmény tényleg hagy maga után némi kívánnivalót. :D

(#62613) csubuka válasza Tikakukac (#62611) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi szépen!

Nem lesz arra szükség FHD filmre, csak teljesítmény behatárolónak írtam... 2-3 darab akadás mentes, ezt hogy érted?

Akkor LED-est vagy CCFL háttérvilágításút érdemes inkább? Szeirntem a LED nél a PWM-re nem "allergiás" nálunk senki, mert anno az egyik gépünk monitora tuti pwm-es volt és nem volt nagy baj vele... valami benq hd2222akármi.

Van lehetőség utólagosan más panelt belerakni, átépíteni? (Gondolom a jó öreg TN muzsikál benne, abból is valami szutyok másodosztályú... a 12-14 colosokba az "való" :)) -szokott lenni) Nem is gondoltam volna hogy lehet így buherálni... esetleg a T400 is lehet? Milyen panel megy bele és hol lehet beszerezni? Én azt nyüstölöm, az tényleg elég rossz... hiába felbontásra jóféle.

A LED-es meg lehet többet bír akksiról, homogénebb??? vagy épp tovább él?

A T60 azért nem jöhet szóba, mert ennek nagyon könnyűnek és kicsinek kell lennie... a tablettől elzárkózott, nem is annyira lenne az jó neki a céljaira, irodai gépnek, kicsit asztali pótlónak, megértem. Netbookot akarna, de egyszer-kétszer már volt, mindig megbántam és sürgősen eladtam, mert azok hasznavehetetlenek...

[ Szerkesztve ]

(#62614) Tikakukac válasza HSM (#62612) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég komoly lapom van asztaliban (notikat is néztük), elég komoly, stúdióból kikért kábellel néztük, a szintén relatíve komoly grafikusoknak szánt moncsin. Rakat fos volt, nem kellett éles szeműnek lenni. Digitális az digitális, az analóg mindig szopós, mindig van valami.

csubuka: Úgy értem, hogy egy alap x200s is elég erős kb. minden netezős filmezős igényre.

Ne keverjük ide a monitorokat. Nagyon ne. Még a notikon belül adott gépeken belül is 2 különféle panel között vannak drasztikus különbségek. Plusz továbbra is mondom: amíg nem láttad a végleteket, addig nem tudhatsz semmit. Én is azt hittem fasza a BenQ moncsim, aztán nézmárcsak, mióta lecseréltem nem kell szemüveg és egész nap nézhetem 20 centiről, semmi bajom, nem könnyezem, nem fáradok. Utána berakva mellé a másikat, hát akkor ütött be, hogy bakker, ökör voltam.

LED előnye, hogy lehet vele etetni a népet. Érdemi difit még mindig nem sikerült előadni. Az, hogy 5-6 év alatt a CCFL öregszik...ennyi idő alatt meg szép lassan elköltöd a cserét szemüvegre.

T60 példa volt hardverre, nem több.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62615) Dhampir válasza csubuka (#62613) üzenetére


Dhampir
félisten

Na tessék, itt is beléd botlok. :D

(#62616) csubuka válasza Tikakukac (#62614) üzenetére


csubuka
addikt

Értem, köszönöm! Megfogadom a tanácsod és veszek CCFl-eset akkor... (vagy ami van, de semmiképpen sem vadászom a LED-esre...)

Mennyire gáz átépíteni ezeket? Teljesen elviselhetetlen a gyári panel mindegyik X200-ban? (Vagy 200s-ben?)

Szerinted a T400-ban érdemes lenne panelt cserélni?

Te 200s-t vagy sima 200-at vennél?

@Dhampir: Úgy tűnik a gazdasági optimálást minden technikai kütyü esetén követjük eszerint...

[ Szerkesztve ]

(#62617) HSM válasza Tikakukac (#62614) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudom, én egy 7970-es Radeonról néztem, DVI-analóg adapterrel, sima, régimódi, jól árnyékolt vastag, 1,5M-es kábellel, a Dell 2312HM-en, és Eizo monitor test-es tesztábrákat, meg pár képet. Semmi feltűnő hiba nem volt. :N
Amúgy ami a notikat illeti, az integrált VGA-k analóg képminőségéről viszont elég vegyes beszámolókat hallottam..... Lehet, rádugom a T410-est is az IGP-vel, mit szól hozzá a moncsim egy Eizo-teszttel. ;]

(#62618) Tikakukac válasza csubuka (#62616) üzenetére


Tikakukac
titán

Átépíteni pénz meg macera. Gyári mindben fos, csináltunk összehasonlítást és hát igen...

T400 passz, én IPS-t preferálok.

Van x200 meg x200s-em is, mikor milyen kedvem van olyat rakok össze, egy jó 1.6-os SL9300-as s marha hűvös és mégis erős sima pötyögéshez.

HSM: Most már van félprofi fényképezőm is, majd lövök pár képet és megvilágosodsz :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62619) csubuka válasza Tikakukac (#62618) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi! Akkor kikötöm egy monitorra, most az LGEA63 szériát nézegettem fhd-ben 24 colig nem tudom mennyire jó...

Akkor soha be nem induló ventit alap használat mellett csak SL procival lehet elérni?

Magyar billentyűt esetleg a T400-ét T61-ét nem lehet az X200 ba "begyógyítani"?*X200 hoz sehol sem kapni, a furatok máshol vannak elvileg...

[ Szerkesztve ]

(#62620) FoxiestFox válasza Tikakukac (#62618) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egy jobbféle anno high-end CRT stúdiómonitor még ma is odaver a legtöbb középkategóriás LCD-nek, legyenek azok bármilyen digitálisak...

(#62621) soldi3r válasza HSM (#62617) üzenetére


soldi3r
veterán

Volt egy iiyama vision master pro 510-em. A mai napig banom, hogy eladtam. Nem lattam meg hasonlot LCD-ben.

E30 (oo=[][]=oo)

(#62622) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Találtam egy használt t530-at (i5-3320m, 320gb, 4Gb RAM, HD+ panel), ami gyári garanciális még 2016 végéig (elküldi a gyári számát, hogy le tudja ellenőrizni). Viszont van egy bökkenő ami szemet szúrt. Mégpedig, hogy DVD meghajtó nélkül van, csak egy műanyag van ott, hogy ugye takarja az üres részt. Az eladó állítási szerint, ő már így vette, hivatalosan disztribútortól (magyar lokalizációval), és alig volt használva. Nem azért mert nekem fontos a DVD meghajtó, egyáltalán nem, csak furcsállom, hogy alapból így lett eladva. Lehet itt valami bibi van?

(#62623) Sensei válasza Feenyx (#62622) üzenetére


Sensei
tag

Itt serial és type nr. alapján le tudod ellenőrizi, hogy mi volt benne gyárilag. A garanciát egyébként nem befolyásolja az sem, ha eredetileg dvd-rw volt benne.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#62624) cellpeti válasza Feenyx (#62622) üzenetére


cellpeti
veterán

nekem meg a BT hiányzik belőle, pedig amiket eddig találtam T410esek, abban mind volt

Tigris, tigris, csóvafény...

(#62625) Chaser válasza Feenyx (#62622) üzenetére


Chaser
titán

Az egy airbay, lényegtelen gar szempontból.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62626) Tikakukac válasza csubuka (#62619) üzenetére


Tikakukac
titán

Soha be nem induló ventit fater Panasonicján tudod csak megoldani, mert abban gyárilag nincs. De tucatszám nézett gépek alapján egy SL9300-as s még mindig a leghűvösebb. rmclock után is.

Billzet meg minden mindenbe nem okés, az könnyű lenne, 3M a barátod :K

dying_star: Na ja, csak hely ügyileg van velük baj, plusz fogyiban meg hát na, öregek. Mikor ennyiért tudsz venni már kicsit korosabb kirakott grafikára szánt lcd-t akkor nincs miről szó :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62627) buvartacsko


buvartacsko
addikt

kérdés: T500-as gépen, dokkolón ATi VGA-val van hang DP -> HDMI alakítón? Ha igen, honnan és milyen kábelt érdemes ehhez beszerezni?

(#62628) csubuka válasza Tikakukac (#62626) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen!

Akkor gányolni sem igazán lehet, hogy egyik bemenjen a másik bill helyére? *Nem az én mániám, hanem Édesanyám csak magyar billentyűs gépet szeretne és a matricáért nem rajong (Soha nem látta a 3M-es 2k-s matricát... de ettől függetlenül) Pár furat, menetvágás a bill-fémlapjába belefér, amíg nem a gépet kell mókolni, hanem a bill-t...

Okés akkor S-es Thinkpad jön majd...

(#62629) Francia91 válasza buvartacsko (#62627) üzenetére


Francia91
veterán

T500-on még sehogy sincs hang DP-n. x10-es szériától van hang DP-n keresztül.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#62630) Chaser válasza csubuka (#62628) üzenetére


Chaser
titán

Nem lehet belemókolni.
Ez az SL meg nem SL...P8600-ot is beállíthatod SL órajelre, meg alul kell feszelni. A vicc, amik nálam jártak SL-ek, kevésbé voltak alulfeszelhetőek mint a normálok.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62631) Tikakukac válasza csubuka (#62628) üzenetére


Tikakukac
titán

Méretet módosítani nem nagyon tudsz, de jöhet a tipp, mindenki magyar x200 billzetet akar 2k-ért, belefognék a bizniszbe.

Chaser: A legjobb, hogy mai napig nem tudom reprodukálni az SL9300-as alapjárati értékeket sem a többi SL9400-as meg P8400/P8600-as x200-al. Feszelheted, rakhatod bele az 5. hűtőt, kenheted bálnazsírral. Oka ismeretlen, a leghűvösebb még mindig az marad.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62632) Chaser válasza Tikakukac (#62631) üzenetére


Chaser
titán

Nálad lehet....:) Ez egy normál cpu, kisebb órajellel és feszültséggel mint a nem ulv cpu-k, semmi több. De mivel azoknál is lehet kisebb az órajel és a feszültség is akár, bálnazsír se kell a csodához.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62633) Tikakukac válasza Chaser (#62632) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem kételkedem a szakértelmedben, de hidd el nekem, ha nem néztem meg eddig 30 x200/s-t akkor egyet sem, és ez bizony így van.
Azonos körülmények között, ugyanabban a gépben ugyanazzal a pasztával, ugyanazzal a hűtővel, ugyanolyan órajelen, ugyanazzal a vinyóval, ugyanazzal a környezettel, ugyanazzal a feszültséggel az SL9300 majdnem fog egy 10-est az SL9400-hez képest. És ez nem 2 lap egymásnak eresztése, hanem sorozatos mérés, tekintve csak s-ből volt nálam 4 egyszerre, x200-ból meg 3.

Ez van fogadd el :K Ha anomáliakat keresel, megírom a listát, olyanokat mondok szemedet feldobod a szögre :B De még a direkt ezekkel foglalkozó team is csak ráncolta a bizonyost, hogy bakker ezt akkor most hogyan.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62634) csubuka válasza Tikakukac (#62631) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm válaszaitokat. Szívesen nekiesek sikítóval és némi anyag elvétele után begyógyul az oda :)) Bár még nem láttam a probléma mélységét élőben, de a flex csodákra képes...

Ami viszont ötlet: kicserélek pár gombot, a saját t400 billentyűmet angolosítom az x200 rovására... Chicony, ALPS vagy NMB mechanikájú, azt majd kitalálom és olyan X200st veszek, amelyikben ugyanaz van mint az enyémben...(a t400-ban, ami magyar, MÁR HA egyeznek a mechanikák legalább, a gombok egyenként lehet csereszabatosak, ha az egész billentyű nem is...)

Én vagy P8600-al vagy SL9400-val tudom venni...

[ Szerkesztve ]

(#62635) Chaser válasza Tikakukac (#62633) üzenetére


Chaser
titán

De azonos órajelről beszélünk? Egyébként is csúnya lenne, ha 200mhz 10 fokot hozna. Simán lehetett mérési hiba is. T9400 max órajelen alulfeszelve most net alatt 44-45 fok 1800-as ventivel. Ez majdnem 1ghz + SL9300 ellen. Igaz nagyobb gép, jobb hűtés, de ilyen elven sl9300-nak 10 fokon kéne működnie. Na mindjárt nézek egy kis fesz csökkentést 9300-as órajelen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62636) Tikakukac válasza csubuka (#62634) üzenetére


Tikakukac
titán

Látom nehéz eset vagy. Leírom: ha valaki valamit befaragna az én lennék, hidd el, az asztali gépemet meglátnád, leülnél menten.
Ez nem megy be flex meg egyebekkel, mert itt neked meneteket kell arrébb rakni totál billzet szinte és hasonlók, amiket nem tudom miként akarsz megoldani, de szívesen megnézem az eljárást hogyan dobod ki az 5-6-7k-s billzetet az ablakon.

Mechanika: van 3 féle, törnek mint az állat kiszedésnél (kollega mesélte, hogy neki T400-ban gépelés alatt még az alu is eltört iránybilleknél), ha beszívod és pont nem az van nekem is elrakva pótlásnak, akkor darabja 1200 forintért lesz, én is megjártam már.

Döntsd el neked melyik a szimpibb, én már a sajátomat is visszaépíteném SL9300-asra, vissza is fogom ha lesz még lapom.

Chaser: Hidd el tudok mérni, elég sokat kell sajnos munkámból kifolyólag :B Ez így van, de ha nem hiszed, valamikor ugorj be, adok neked vagy 2-3 alaplapot és nézd őket össze, aztán vakard a fejed :B Egymás után 3 mérési hiba minden lapnál meg érdekes lesz, főleg, ha infrás hőmérővel is megnézted a felszíneket :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62637) csubuka válasza Tikakukac (#62636) üzenetére


csubuka
addikt

Bocsi, igen egy picit tényleg az vagyok :B Csak szűk pénzből kell ezt megoldanom most. Akkor lemondok az átgányolásról. És eszerint az egyenkénti gomb átrakás is elég veszélyes művelet...

Valóban nem vagyok jártas és hiszek Neked teljesen, nem arról van szó, csak próbálkoztam, hátha van kiskapu... ;)

Hogyhogy gépelés közben tört? Az durva... Melyik az alu rész?

[ Szerkesztve ]

(#62638) Tikakukac válasza csubuka (#62637) üzenetére


Tikakukac
titán

Kis kampó abba akad bele a műanyag pöcök.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62639) csubuka válasza Tikakukac (#62638) üzenetére


csubuka
addikt

És az is cserélhető? Akkor tényleg egész szerelhetővé tették a gépet :))

(#62640) Chaser válasza Tikakukac (#62636) üzenetére


Chaser
titán

Nálam is volt SL9300-as x200t, aztán semmivel nem volt jobb mint SL9400-es. Elhiszem hogy tudsz mérni, muti aidas képet vagy valamit:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62641) metal01 válasza csubuka (#62639) üzenetére


metal01
őstag

Az a "kis kampó" nem szerelhető. Az a billentyűzet panelen van gyárilag. Ha az letörik, akkor annak annyi. Egyébként Tikakukac kolléga ha jól gondolom az én esetemet említette. Nekem pattant el minden ok nélkül az egyik kurzor billentyű alatt ez a fém pöcök a T400-ban. Ez nem javítható. Vagy lehet, hogy valakinek van olyan technikája és türelme, hogy mókol vele. Én inkább vettem egy másik billentyűzetet, szerencsére jó áron. Igaz, hogy nem magyar lokalizációs lett, hanem angol, de engem nem zavar.

Érdekes ez a ALPS, Chicony, NMB dolog is. Az én törött billentyűzetem FRU alapján Chicony amit mindenki szid, hogy silány, stb. Én ezt nem vettem észre. 2 évet használtam, sehol egy flex, nyekergés, semmi. Masszív mint az állat. Csak épp egyik pillanatról a másikra az egyik gomb megadta magát...

Amit most szereztem FRU alapján NMB. Elég jónak tűnik, ez is masszív, pöpec. Remélem ez nem dobálja majd ki a gombjait :)

(#62642) Chaser válasza metal01 (#62641) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is van chiconym törött kurzorral, de azért tört ki mert kivettem:D
Nyomáspontja teljesen más, nem a masszívsággal van baj vele. Sokkal komfortosabb NMB/ALPS-on gépelni. Azoknál jóval kevesebb karaktert hagyok ki. Masszívság onnan jön hogy normál verzió, vagy a szétlyuggatott új T400/500 könnyített széria.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62643) Tikakukac válasza csubuka (#62639) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem, így kuka az egész billzet :DDD

Chaser: Ugorj fel az albiba és nézd meg, 300km-ről nem nagyon érem el sem a gépparkot, sem az asztalim :B
Lapokat átcserélted, padon húztad neki, fix ugyanazzal a vinyóval géppel és mindennel? Ha igen akkor máris van 2 eredményünk :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62644) HSM válasza Chaser (#62630) üzenetére


HSM
félisten

Ez nem vicc... Alacsonyabb szivárgású példányokat szokták leválogatni energiatakarékos prociknak, amik azonos feszen kevesebbet fogyasztanak, cserébe minimálisan több feszt igényelnek, de a végére kedvezőbben jönnek ki. :K

(#62632) Chaser: Pedig szigorúbban válogatják az extra alacsony fogyasztású CPU-kat. :K A sima, P és T között nem hiszem, hogy lényeges difi lenne, de azalatt tuti. Ezért is olyan állati drágák az extraalacsony fogyasztású csipek, és szerelnek vele drága, kis példányszámú gépeket a többihez képest. Ezt nem tudod RMClock-al kompenzálni. :N

(#62633) Tikakukac: Ezer oka lehet, amiről nem lehet tudomásunk. :) De simán elképzelhető a jelenség létezése. :K

(#62640) Chaser: Steppinget, FPO-t lenne érdemes tudni, mikori gyártású, milyen steppinges CPU-król beszélünk. A 17W ugyanis nem szükségszerű, hogy kitöltve legyen, simán lehettek ebbe neccesen, és bőségesen beférő, hűvösebb sorozatok.

[ Szerkesztve ]

(#62645) metal01 válasza Chaser (#62642) üzenetére


metal01
őstag

Az én törött billentyűzetem nem a szétlyuggatott könnyített volt. Sajnálom is rendesen. Magyar lokalizációsból ilyet nem nagyon lehet már beszerezni új/újszerű állapotban. Vagy ha igen azt heroin árban mérik.

Tény, hogy az NMB jobb valamivel. Pár napja használom, teljesen jónak tűnik. A magyar után az angol kicsit húzós az ékezetek miatt. Mondjuk majdhogynem vakon gépelek, annyira nem vész, csak a hosszú i (í) kicsit érdekes AltGr+j-vel varázsolható elő, de megszokható az is :)

(#62646) Chaser válasza Tikakukac (#62643) üzenetére


Chaser
titán

Uo. 2 x200t csak cpu különbözik. Kb semmi nem volt hőfokban...ha lett volna itt közlöm úgyis:D szóval nem volt. Jó, alkalomadtán felugrok..de jobb lenne ha te ugranál le:)

HSM: Az érdekes az, hogy bármelyik normál cpu-t le tudtam vinni ulv szintre, amikor még bohóckodtam vele. Legtöbbet jóval alá:) Lehet valami teszten átmennek, de semmi extrán az biztos. Mert kb mindegyik átmehetne. Fogyasztás meg feszültség függvénye. Nem hiszem hogy valami extra válogatott félvezetőkből gyúrnák ezeket össze amiknek más lenne az ellenállásuk.
Majd amikor mutat itt valaki egy 2.5GHz-es ulv-t normálok alatti TDP-vel akkor azt mondom, ok. De amíg csökkentett órajelű és feszültségű cuccokról beszélünk én csak a parasztvakítást látom és amiket eddig mértem azok se mondanak mást. Nyilván kisebb órajellel és feszültséggel kevesebbet fogyaszt:)

metal01: Van 1-2m, kicsit fényesek de jobb rajtuk gépelni mint új matton amiben gagyi mechanika van meg szétlyuggatott aljú az biztos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62647) stojesz válasza csubuka (#62628) üzenetére


stojesz
tag

Köszönöm, hogy említetted ezt a 3M bevonatot. Német billentyűzetes lesz az X200s és bár a vakonírással nincs gond, a látvány mégsem ugyanaz... :)

www.stojcsics.hu

(#62648) Tikakukac válasza Chaser (#62646) üzenetére


Tikakukac
titán

De ugyanaz a hűtő ugyanaz a vinyó? Marhára nem mindegy, ha tesztelsz akkor legyen alapos. Ehhez pedig minimum ez kell.

Ha fizeted a postáját a komplett alkatrészraktáromnak, megyek :DDD
Tim tudna mesélni mekkora bazárom van :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62649) FoxiestFox válasza Tikakukac (#62626) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jaja... de néha azért rádugom a laposra a jó öreg sugárágyút, hogy elcsodálkozzak a végtelen betekintési szögeken és a király feketéken :D
Persze, mióta kivontam a forgalomból, 5k-val csökkent a villanyszámla...

[ Szerkesztve ]

(#62650) Tikakukac válasza FoxiestFox (#62649) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekünk szerintem kimutatható a növekedés. Kegyetlenül fogyaszt ez az IPS 27"-on, melegszik a felső polc is, rendesen érzem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.