Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119601) Gergi


Gergi
aktív tag

Sziasztok!
(remélem jó helyen teszem fel a kérdést...)
Adott egy bontatlan AY40 típusú ThinkPad Universal USB-C Dock... a dobozán lévő szériaszámot beütve a Lenovo oldalán (garancialekérdezés) nem található :F
Ez mitől lehet?
Létezhet, hogy azért van, mert nem volt még "aktiválva" a dokkoló és így nincs a rendszerben? :U

[ Szerkesztve ]

(#119602) donjohnson válasza Gergi (#119601) üzenetére


donjohnson
addikt

ne a dobozon lévőt írd be hanem a dokkoló alján lévőt.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#119603) moleculez


moleculez
veterán

X270-n miért csúnya darabos a scroll pl Edge-ben, tán hiányzik valami csuda driver? Smooth scroll bevan kapcsolva Win alatt, és Edge-ben is a flag enabled. :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#119604) donjohnson válasza moleculez (#119603) üzenetére


donjohnson
addikt

nem tudom, de van hogy a windows saját magától feltesz frissebb drivereket néha, ami rosszabb mint a gyári lenovo amivel a gép kijött (tehát visszalépés a régi driverhez képest).
ezeket próbáltad, amik a lenovo oldalán vannak? [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#119605) moleculez válasza donjohnson (#119604) üzenetére


moleculez
veterán

Pont most rakom fel pont ezt :DDD mindjárt kiderül :B

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#119606) moleculez válasza moleculez (#119605) üzenetére


moleculez
veterán

És biza az volt a hibás! :K Jelentem így már vaj sima. Mondjuk szegénynek nehéz dolga van, a fő gépem az M1 Max 14" MBP, az meg hasít minda' állat.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#119607) donjohnson válasza moleculez (#119606) üzenetére


donjohnson
addikt

szuper. :)
ha nem szeretnéd, hogy 1-2 hónap múlva megint elromoljon magától, akkor tiltsd le gpedit.msc-ben (ha win pro verziód van persze).

gpedit.msc / számítógép konfigurációja / felügyeleti eszközök / windows összetevők / windows update / illesztőprogramok kihagyása a windows-frissítésekből / engedélyezve

képekkel magyarázva

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#119608) moleculez


moleculez
veterán

Böngészve a drivereket ráakadtam erre. Azóta kitaláltam mi az a WiGig, de azt nem hogy mire jó? Nekem most a standard 8260 van, szépen teszi a dolgát. Ezt a WiGig dolgot mivel, hol hogyan lehet kihasználni? Miért nem halottam róla soha? :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#119609) moleculez válasza donjohnson (#119607) üzenetére


moleculez
veterán

Nagy pacsi, ezt végig is játszom. :R Manuálisan felraktam a drivereket (chipset, videó, bt, lan). Kezdem belakni a kicsikét. :B Ja és úton van a 32GB RAM modul, eBayen lőttem £54-ért (új, csak kibontott)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#119610) donjohnson válasza moleculez (#119608) üzenetére


donjohnson
addikt

wigig, például tv-re ki lehet küldeni a laptop képét vezeték nélkül, amelyik tv képes erre (cégeknél targyalótermekben). de nem nagyon terjedt el. egy hdmi kábel megbízhatóbb.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#119611) vicze válasza donjohnson (#119610) üzenetére


vicze
félisten

Az nem WiGig hanem sima Miracast, semmi kulönös. Windowsban ez szerepel Wireless screencémt és Intel is ez marketingeli annak.
A WiGig-et dokkolókhoz használta Lenovo kb. 1.5 generáción keresztül és eltűnt a fenébe. Más eszközökkel sose volt használva gyakorlatilag.

(#119612) donjohnson válasza vicze (#119611) üzenetére


donjohnson
addikt

tényleg, rosszul emlékeztem, igazad van.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#119613) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Van egy Thinkpad t490-em. Sentinel szerint szinte új, 17 napot futott, 99%-os gyári nvme SSD-vel.
Azt vettem észre, hogy egyszercsak nem látja boot-oláskor a disket. Ekkor biosban sem látható. Ki-bekapcs és megy.
Néha pedig egyszercsak lefagy a win és csak az újraindítás segít. BIOS update, OS reinstall megvolt. Lenovo hw check se mutatott semmi hibát.
Két dologra tudok gondolni:
- Vagy hibás az SSD, vagy pedig az alaplapi vezérlő/csatlakozó/bármi, ami ehhez kapcsolódik.

Mielőtt beszerzek egy új SSD-t, szerintetek, hogyan tudnék megbizonyosodni, hogy mi a hiba oka? Nem egy nagy összeg, de azért feleslegesen nem vennék egyet...

(#119614) FoxiestFox válasza szabifotos (#119613) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Indíts egy stress testet az ssd-n, és kezdd el üzemszerűen mozgatni, emelgetni a gépet a sarkainál, hogyha hajlongás közben előjön a hiba, akkor biztos a csatlakozó rip.

(#119615) DjKoxi válasza vargas0502 (#119559) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Szia! Végül ( kis kanyarral ) itthon van a T580. 16 GB RAM-mal kértem, Intel 8650, szinte újszerű állapotban, magyar nyelvű billentyűzettel, 2 év garanciával. ( Laptopsystem :R )
Tetszik, kecses mégis szögletes és kb harmada a tömege mint a HP 8540w-nek aminek a leváltására vettem.
Nagyon gyors, csendes és alig melegszik. A Vantage megoldott minden drivert, amihez használni fogom tökéletesen elég lesz.
Az SMB megosztással a DS115j NAS között viszont sokat szenvedtem, ez az első WIN 10 gépem.

(#119616) vargas0502 válasza DjKoxi (#119615) üzenetére


vargas0502
tag

Mondtam Én, hogy jó vétel lesz ez a gép azokkal a feltételekkel amit írtál.
A 2 év garancia jónak hangzik.

Nincs tapasztalatom Win10-es SMB megosztással DS115J NAS-al, de a lényeg, hogy sikerült beállítani.

(#119617) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok.
T580. Van olyan hogy görgetésnél beragad a touchpad, ez bug vagy feature?
Pl itt a fórumon megfogom a windows csúszkát a touchpad bal gombjával, plusz szintén a touchpadon húzom az ujjam, és egy idő után ha át akarok kattintani máshová, akkor még mindig a csúszkát fogom a kurzorral pedig már elengedtem a gombot. Erre van valami megoldás, hogy ha percekig csak görgetek, akkor se ragadjon a kurzor a csúszkához?

(#119618) Balinov válasza tzimash (#119617) üzenetére


Balinov
félisten

Moleculeznek hasonló gondja volt, pár hsszel előbb írták a megfejtést :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#119619) moleculez válasza Balinov (#119618) üzenetére


moleculez
veterán

Nem egészen, nekem a görgetés volt darabos, gyári driver orvosolta. Olyannyira, hogy AoE2 Definitive Edition fut mediumon, pedig kéne neki 1GB vram. :C

Ez nekem fizikai gomb fizikai beragadásának tűnik. Mivan ha 2 ujjal gorgetsz a tapipadon? Akkor ugye nem "fogsz" semmit a kurzorral.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#119620) tzimash válasza moleculez (#119619) üzenetére


tzimash
őstag

"Mivan ha 2 ujjal gorgetsz a tapipadon?"
Az van, hogy 3+ éve van meg a laptop és nem tudtam, hogy van ilyen funkció :D :B
Köszi a tippet, tetszik, tesztelem. Egyelőre nem produkál "beradagást" így.

[ Szerkesztve ]

(#119621) Balinov válasza moleculez (#119619) üzenetére


Balinov
félisten

Epic fail, Ezt jol benéztem :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#119622) moleculez válasza tzimash (#119620) üzenetére


moleculez
veterán

Javaslom a Windows releváns beállításait tanulmányozni, elég sok gesztust tud alapból, plusz lehet egyedi is. 2 -3-4 ujj mind más reakció. ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#119623) FoxiestFox válasza moleculez (#119622) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én csak a középső ujjammal használom őket, mióta megszüntették a 7 soros billzetet. ;]

(#119624) tboldi


tboldi
nagyúr

Szabad Kínából rendelni palmrestet X230-hoz? Vagy inkább vadásszak eredeti bontottat?

Elkövettem azt a hibát, hogy a ragacsmaradványokat Prevent matricaeltávolítóval akartam leszedni, és megmarta a műanyagot. Viszont ez egy remek alkalom az ujjlenyomatos upgrade-re. :D

(#119625) barnam_ válasza tboldi (#119624) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én inkább a kínai újat preferálom, az kevésbé megviselt mint a 10+ éves eredeti műanyag :)

(#119626) moleculez


moleculez
veterán

Megjött a 32GB RAM modul az X270-be :DD Ennek most úgy örülök, mintha a 8 bármire is kevés lett volna. :DDD
Akit érdekel, ez van benne: [kép]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#119627) Tikakukac válasza tboldi (#119624) üzenetére


Tikakukac
titán

Veheted, de egyfelől ez is törik, másfelől azért igen, van benne érzet, hogy ezen nem dolgozott annyit a fröccsöntő masina.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#119628) tboldi válasza Tikakukac (#119627) üzenetére


tboldi
nagyúr

Főként a második fele érdekelt a mondatnak. :R

barnam_, neked is köszi!

(#119629) Tikakukac válasza tboldi (#119628) üzenetére


Tikakukac
titán

Mikor ezekből pörgés volt, nekem sem volt jobb ötletem, rendeltem kínából, nagy diffi eladónként se volt, tippre ugyanaz a sor, csak más ember árulta éppen.

Gyáriból szépet, főleg bontva... kihívás :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#119630) Reggie0 válasza moleculez (#119626) üzenetére


Reggie0
félisten

En is mostanaban toltam fel a gepet 64g-re, meg az ssd-t 4t-re.

[ Szerkesztve ]

(#119631) Ogard válasza Tim82 (#119572) üzenetére


Ogard
tag

Kösz a tippet. Rendeltem, egy hét alatt megjött és remekül tölti az x1 tablet gen3-at.
(Korábban is rendeltem egy másik típust, az hol működött, hol keveselte.)

(#119632) moleculez válasza Reggie0 (#119630) üzenetére


moleculez
veterán

Milyen géped van?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#119633) Tim82 válasza Ogard (#119631) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szívesen. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#119634) FoxiestFox válasza Tim82 (#119633) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én is köszi, ma jött meg, jól működik. :K

(#119635) Tim82 válasza FoxiestFox (#119634) üzenetére


Tim82
nagyúr

:R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#119636) Tikakukac válasza FoxiestFox (#119634) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor nekem is rendelés lesz, bár pár natív C-s töltőt már sikerült szerezni olcsiba' :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#119637) Reggie0 válasza moleculez (#119632) üzenetére


Reggie0
félisten

t480 i8650.

[ Szerkesztve ]

(#119638) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ha már átalakítók, olyat tudtok-e, ami a "modern" centerpinesről (c2d éra) alakít át a régi kerek csatira (90-es évek végétől Pentium M éráig amit legtöbben a T4x töltőként ismernek)?

(#119639) Tim82 válasza FoxiestFox (#119638) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ilyet nem, de emiatt ragaszkodom az utazótöltőhöz, amelyiknek még van régi fajta kerek csatis feje is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#119640) FoxiestFox válasza Tim82 (#119639) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Lehet, hogy gyártani sem lenne olyan bonyolult... csak nem vagyok biztos a forrasztó skilljeimben annyira. :D
De most így király, a legtöbb, ágyban /kanapén használós laptopot tudom tölteni a c2d-k centerpines adapterével, ráadásul így már a telóinkat is, és elég 1 db töltő. Feelsgoodman.

(#119641) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Mindenkinek köszönöm, aki reagált a T14-es néhány héttel ezelőtti kérdésemre.

Még egy olyan kérdésem lenne, amire nem találtam még egyértelműen választ, hogy milyen a hazai garis supportja a gépnek? A DELL-lel nagyon pozitív a tapasztalatom, annak ellenére, hogy az akkura egy év a gari, a Lati 5490-ben 3 év után ingyen cserélték, mert púposodott. Ha használt a gép, mennyire problémás, hogy esetleg nem saját néven van? DELL-nél eddig etéren is nagyon jó a tapasztalatom.

üdv, adika4444

(#119642) zsolti75 válasza adika4444 (#119641) üzenetére


zsolti75
senior tag

Ugyanolyan a garancia, és a szervizelést is többnyire ugyanazok a cégek végzik.
Igen, dell-nél honosítani kell, Thinkpadnál nem, nincs is ilyen lehetőség. Ha akarod a lenovo fókodba hozzáadhatod a gépet a saját eszközökhöz, de a recovery letöltés és az online hibabejelentésen kívül nem sok plusszt ad ha megteszed.

(#119643) Tikakukac válasza zsolti75 (#119642) üzenetére


Tikakukac
titán

Friss tapasztalat UK géppel, hogy már nem érdekli őket a honosítás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#119644) zsolti75 válasza Tikakukac (#119643) üzenetére


zsolti75
senior tag

Igen, én is kaptam ilyen infókat, hogy gond nélkül megcsinálják, de hivatalosan kellene.
A szerviz igazából dolgozni szeretne, és azért pénzt kapni, uh logikusan ha van kiskapú kihasználják.

[ Szerkesztve ]

(#119645) Tikakukac válasza zsolti75 (#119644) üzenetére


Tikakukac
titán

Annál hivatalosabb, mint a Humansoft? :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#119646) zsolti75 válasza Tikakukac (#119645) üzenetére


zsolti75
senior tag

Ne vidd félre a dolgot!
A Dell a covid alatt kiküldött a szervizeknek egy levelet, hogy innentől csak honosított gépeket javítunk.
Ez a hivatalos!
Az hogy ettől függetlenül továbbra is javítják a UK, DE gépeket honosítás nélkül, már más téma.

[ Szerkesztve ]

(#119647) Tikakukac válasza zsolti75 (#119646) üzenetére


Tikakukac
titán

Mióta ebben a körben mozgok, tehát 2011 óta, ezt én annyiszor hallottam már. Annyi módon, annyi körítéssel.

Én 2 hete hívtam őket a saját gépemmel, ami UK, direkt kérdeztem a honosítást, azt mondta a néne, hogy totál nyolc, amikor aktuál, csörögjek és intézik.

Ennyit tudok most :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#119648) windlord


windlord
őstag

Egy X13 Gen 2 eu billentyűzetét szeretném magyarosítani, lehetőleg gravírozással. Tudtok ajánlani megbízható céget?

(#119649) adika4444 válasza zsolti75 (#119642) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi!

#119647Tikakukac
Így igaz, DELL-nél perpill nem izgulják túl a garancia és a származás kérdését. Annyi a poén, hogy nekem romániai származású a gép, így néhány mail angolul, kis része magyarul és a kedvencem, hogy 1--2 románul érkezik :DDD

üdv, adika4444

(#119650) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok!

Nemrégiben feltettem egy kérdést az X240 laposommal kapcsolatban, de sajnos nem hozott megoldást a gyorsindítás kikapcsolása. Mai napon próbáltam bekapcsolni a gépet, de semmi. Ilyenkor az a megoldás, hogy le kell szednem a gép hátulját, belső akksi fel-le, és indul a gép. De az az érdekes, hogy most pld. az történt, hogy a belső akksi direkt le is volt húzva, hogy ne menjen. De így is előjött ez a probléma. Leszedtem a gép hátulját, rádugtam a belső akksit, táp be, és indult a gép.

Esetleg valakinek van tippje, hogy mi okozza ezt a kellemetlen galibát ? Köszönöm szépen előre is.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.