Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) ^Clown válasza zsloti (#9149) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez esetben fogalmam sincs. Másik akksit van módod kipróbálni a gépben, hogy azt tölti-e? Ha egy másik akksit tölt rendesen, akkor valószínűleg akksihiba lehet, ha nem, akkor a laptopban lesz a bibi. De ez csak egy feltételezés, nem vagyok valami TP pro :)

(#9152) djo


djo
csendes tag

Sziasztok. T400 tulajként egy kérdést szeretnék nektek feltenni. Találkozott már valaki olyan problémával, hogy ha a dvd írót ki szeretném venni akkor az azt rögzítő jobbra tolható gomb nem mozdul kis és nagy erő hatására sem.Válaszotok köszönöm.

(#9153) Napfénysüti válasza djo (#9152) üzenetére

Nálam volt ilyen. Részben ezért is vittem szervizbe de ha jól tudom csak egy csavar volt alul ami meggátolta hogy ki lehessen venni a DVD írót. Nézd meg a géped alját hogy nincs-e ott egy plusz csavar.

Més que un club!

(#9154) TOZ válasza djo (#9152) üzenetére


TOZ
addikt

Valoszinuleg be van teve a biztonsagi csavar. A hatoldalon a dvd reteszelovel egy magassagban van. Tekerd ki is boldogsag.

[ Szerkesztve ]

(#9155) djo válasza TOZ (#9154) üzenetére


djo
csendes tag

Köszönöm a megoldást! Siker. :R

(#9156) lhurgoyf


lhurgoyf
tag

Sziasztok!

Vannak ezek a Laptop Cooling Stand-ek, mint például ez.
Mi róluk a véleményetek? Próbált valaki ilyet?

(#9157) #16820480


#16820480
törölt tag

itthon merre lehet kapni ultrabay hdd keretet T410-hez? lehet egyáltalán? vagy ezt megéri inkább ebay-ről beszerezni?

(#9158) kingabo


kingabo
őstag

Hi!

A power manager állandóan elfelejti, hogy melyik profilt állítottam be, emiatt vagy zabálja az akkut, vagy túl lassú a proci, vagy defragler futattás közben lemegy aludni. A wint tegnap raktam újra. Van erre valami megoldás, vagy találkozott valaki ilyennel?

(#9159) Otisz válasza #16820480 (#9157) üzenetére


Otisz
őstag

Inkább eBay.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#9160) yanna


yanna
őstag

Hi!

A TPFanControl veletek is szokott tréfálkozni? Már persze akinél használatban van. Eddig induláskor csak 112 fokot irt ki 1-2 másodpercre, most viszont már 540 fokkal próbál ijesztgetni. :Y (Mondjuk nem veszem be... :N )

[ Szerkesztve ]

(#9161) Dzsekó


Dzsekó
addikt

IBM T60 noriban eredetileg 9,5mm-es vinyó van. Tudja-e valaki, hogy belemegy-e a Hitachi legújabb 7mm-es vinyója lötyögés nélkül? Ja és a Sata csatik is a helyére mennek?
Erről lenne szó
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9162) Otisz válasza Dzsekó (#9161) üzenetére


Otisz
őstag

A csatlakozással nem lesz gondod, de mivel keskenyebb, ezért nem lesz olyan fix mint az átlagos 2.5" vinyók.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#9163) Dzsekó válasza Otisz (#9162) üzenetére


Dzsekó
addikt

És nem lehet valamit tenni, hogy fixen álljon?

(#9164) evone válasza Otisz (#9162) üzenetére


evone
őstag

A hdd beepito kerettel szerintem ugyanolyan lesz.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#9165) Otisz válasza Dzsekó (#9163) üzenetére


Otisz
őstag

Ha jól belecsavarozod a keretbe, akár hibátlan is lehet.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#9166) Zooka


Zooka
tag

Üdv!

Adott egy T41 noti, aminek nem akar működni hálókártyája. Xp betölt, látszólag mintha menne, de 1-2 perc után magától letiltódik, és nem is lehet engedélyezni, mert hibát ír ki.
Meghalt volna a hálókari? USB belassulást vagy más típushibát nem tapasztaltam.

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#9167) depzoo


depzoo
tag

Újra üdv mindenkinek és újra segítséget kérek!

rövid ideig hozzájuthatok egy ibm t60 géphez, az ára 60 ezer pénz. Az állapotáról keveset tudok most kérdezik meg nekem. Filmezésre/netezésre/programozásra lenne használva.
Megéri? Milyen feltételekkel éri meg a vétel, tekintve hogy használt (gondolok itt akku üzemidőre meg állapotra, ilyesmi)?
és mit érdemes vétel előtt külön ellenőrizni?

előre is nagyon hálás vagyok a válaszokért!

Ryzen + Vega (?)

(#9168) Dzsekó válasza evone (#9164) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ilyet hol lehet kapni? Tudnál linkelni egyet?

(#9169) evone válasza Dzsekó (#9168) üzenetére


evone
őstag

kiveszed a vinyodat a gepbol es ott van rajta

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#9170) ^Clown válasza depzoo (#9167) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Első ránézésre megérheti a 60K-t a T60. Reálisnak tűnik az ára, nagyjából ezen az áron mennek mostanság (persze felszereltség-függő).

Hogy mire kell figyelni? Itt van egy kitűnő olvasmány, használd egészséggel!

[ Szerkesztve ]

(#9171) evone


evone
őstag

Remélem hogy ez itt nem elírás!

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#9172) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

T42-es laptopomba a bal oldali zsanér eltört.
Ezt mennyire egyszerű cserélni? Találtam egy szerelési útmutatót, de ahhoz teljesen szét kell bontani a gépet? [Ezt találtam]

Vagy lehet egyszerűbben is?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#9173) vikcsi


vikcsi
aktív tag

sziasztok!

Lenovo R400-ben cserélt már valaki procit?

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#9174) Rolly válasza evone (#9171) üzenetére


Rolly
veterán

ez jó a t410hez is dokkolni? vagy ahhoz nem?

(#9175) modeller válasza evone (#9171) üzenetére


modeller
aktív tag

Megkérdeztem, nem elirás, viszont nincs hozzá táp. Amihez van az már 31e, az nonsense, akkor már 6-8e-ért kell venni máshol tápot.

(#9176) evone válasza modeller (#9175) üzenetére


evone
őstag

es 65Wattossal vajon megy? illetve ez hogy van? van nekik egy par darab aztan ameddig a keszlet tart?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#9177) Rolly válasza modeller (#9175) üzenetére


Rolly
veterán

de ez a dokkoló jó a t410-es laptopokhoz?

(#9178) modeller válasza evone (#9176) üzenetére


modeller
aktív tag

Nem, szerintem több van nekik, nem elirás, nem különleges akció, lehet ennyire lement az áruk és most szerezték be.

65-össel mennie kell, minimális áram kell csak magának a dokkolónak. De alapból 90-est adnak hozzá.

(#9179) modeller válasza Rolly (#9177) üzenetére


modeller
aktív tag

lenovo.com szerint nem jó a 410-esekhez.

(#9180) evone válasza Rolly (#9177) üzenetére


evone
őstag

nem.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#9183) Tim82 válasza taltos (#9182) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Mai napi kínzó kérdés: X60/61(s) és X60/X61 tablet ugyanolyan billentyűzetet használ?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9184) Tim82 válasza taltos (#9182) üzenetére


Tim82
nagyúr

Dupla, ráadásul megesküdtem volna, hogy az "új" gombra nyomok. Opera Mini, én ilyennek szeretlek! :U

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9185) evone válasza Tim82 (#9183) üzenetére


evone
őstag

Szerintem igen, X41 es X41 Tablet kozott semmi kulombseget nem lattam mikor neztem, a Lenovo nem szeret sok fele billzetet hasznalni, ugyhogy tutira ugyanaz, de hatha masok is megerositenek ebben. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#9186) Gondwana válasza Tim82 (#9183) üzenetére


Gondwana
addikt

Jelenleg "valamiért" áll a Lenovo Support, de a Google cache link hátha működik így.

Szerk.: Emezt akartam linkelni

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#9187) vikcsi


vikcsi
aktív tag

Valaki egy lenovo netbookot szeretne-e cserélni egy optikai meghajtós szintén lenovo notira? :U
Mondjuk még nem volt a kezemben netbook tűlük, de remélem valaki megerősít, hogy ugyanolyan jó minőségűek? :F

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#9188) evone válasza vikcsi (#9187) üzenetére


evone
őstag

ez egy thinkpad topic :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#9189) metal01 válasza ^Clown (#9181) üzenetére


metal01
őstag

Hmm.. Azért eléggé elfogultak voltak a srácok a teszt írásánál. Én egy 400 és egy 410-es közül a 400-as választottam. Nem bántam meg. A 410-ek a teszttel ellentétben melegednek rendesen, és zajosak. A tető anyaga sem az ami a 400-asé volt, és ha jól tudom a rollcage is hiányzik a tető alatt, nem kapcsolható a vga, és még lehet sorolni a "kellemetlen" változásokat.

OK, vannak jó dolgok is az új szériában, pl. a 6 cellás akksi már nem lóg ki, a palmrest rész erősebb (egyben van), jobb proci, jobb vga...

Hát nem tudom, szerintem nem érdemes váltani. A 400-ból nekem talán a Display port hiányzik egyedül, de szerintem masszívabb, halkabb, mint a 410.

Azért köszi a tesztet!

(#9190) evone válasza metal01 (#9189) üzenetére


evone
őstag

Teljesen egyet értek.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#9191) Napfénysüti válasza metal01 (#9189) üzenetére

Abszolút így vagyok vele én is. :K Ha választanom kellene két teljesen új T400 és T410 között akkor az előbbinél maradnék. Bár vannak jó és hasznos dolgok az újban de valahogy összességében engem annyira nem győzött meg. :U

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#9192) lapa


lapa
veterán

üdv. mit kell tudnom a WWAN kártyákról, amit mondjuk X200-ba lehet rakni?

ha jól értem van egy Ericsson T37.... típusú eszköz (sajnos elvesztettem a bookmarkot), ami tud GPS-t is. ezek mennyire hálózatfüggőek? berakom a hazai mobilnet simet és hasít?

ha jól láttam win alatt GPS-re külön enabler van. linuxon van valakinek tapasztalata?

(#9193) Tim82 válasza Gondwana (#9186) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor van egy X61 tablethez való, valószínűleg tökéletes állapotú magyar billentyűzetem. Nincsen valakinek X61 tabletje, hogy ki lehessen próbálni? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9194) sghc_toma válasza lapa (#9192) üzenetére


sghc_toma
senior tag

F3507g a kutyu neve..

mobilnetet probaltuk T-s kartyaval, mikor eladtam a t400s-t, azzal nem akart menni..
GPS-hez viszont csak az kell, hogy legyen bent valamilyen SIM, nem is kell aktivaltnak lennie..

linux-on megjelenik /dev/ttyACMx-kent, ahol x 0, 1, es 2.. persze, ha van mas USB soros portos cucc is a gepre kotve, akkor a szamok valtozhatnak, a lenyeg, hogy 3 eszkozkent jelenik meg.. egyikuk a kontroller, neki kell kuldeni a parancsokat, a masikon jonnek az NMEA sentence-ek, a harmadik meg talan a mobilnetert felelos.. soros terminalon elkuldve a kontrollernek a megfelelo parancsokat, kb negyed oran belul jottek a masik ttyACM-en a koordinataim.. thinkwiki-n erdemes elolvasni az f3507g-rol szolo cikket..

in asm we trust

(#9195) evone válasza lapa (#9192) üzenetére


evone
őstag

Szerintem tuti fuggetlenek.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#9196) lapa válasza sghc_toma (#9194) üzenetére


lapa
veterán

köszi, ez volt az. ezek jó hírek. ha jól értem elvileg mennie kéne bármilyen providerrel, csak valamiért nem jött össze?

(#9197) sghc_toma válasza lapa (#9196) üzenetére


sghc_toma
senior tag

nem tudom, hogy mennie kene-e barmilyen szolgaltatoval, csak azt tudom, hogy akkor ott nem ment azzal a T-ssel, amit probaltunk :)

in asm we trust

(#9198) ^Clown válasza metal01 (#9189) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

+1... A DisplayPortot hiányolom egyedül a T400-ról, de több dologban történt visszalépés, így én is a T400-at választanám. Talán ha majd jönnek a 25W TDP-jű procik, akkor majd talán megváltozik a véleményem. De addig biztosan nem :)

(#9199) ragereza válasza yanna (#9160) üzenetére


ragereza
csendes tag

Hali!

Nekem pár hónapja volt a gépem szervizben a delta-nál, mivel jobban melegedett a szokottnál. És mikor visszakaptam a gépem annyit mondtak hogy a TpFanControl használatát kerüljem, szóval én azóta nem használom.

(#9200) metal01 válasza ragereza (#9199) üzenetére


metal01
őstag

T400-am van. Én használom a tpfancontrol-t, persze vigyázva. (folyamatosan felügyelve)

Az tpfancontrol.ini-ben be lehet állítgatni, hogy milyen hőmérsékleteknél, milyen fokozatra kapcsoljon a venti. Ki kell tapasztalni, hogy a te gépedre hogy érdemes beállítani. Nekem általában a "FAN1"-en, azaz 1800-2000 rpm között megy a venti. 45 foknál kapcsol "FAN2"-re az, 2500-2700 rpm körül van, 55 fok felett meg "FAN3", ami 2900-3000 rpm körüli értékre emeli a ventit. Ez visszafelé is megy, amikor a gép hűl.

A gép bekapcsolásánál az Everest is, a tpfancontrol is mutathat fals értékeket, mivel az érzékelők adatait még nem "vették át". Ha a rendszer feláll, a driverek betöltődnek, akkor az értékek is a helyükre kerülnek.

Én azért használom, mert 40 fok körül sokallom az alapból 2500-2700 rpm-es ventit, simán elég 1800 is.

Nem tudom másnak milyen tapasztalata van...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.