Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75651) Lompos48 válasza DonThomasino (#75647) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem egy név a sztárszkópok között. De ha az árát nézzük (400+ USD), az nem rossz egy 50MHZ-es szkóp esetében. Tektronix-hez hasonlítgatni értelmetlen.

(#75652) DonThomasino válasza Lompos48 (#75651) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hello Mester, :R
Na és ha a Voltcraftot kéne hasonlítani a Tektronix hez ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75653) Lompos48 válasza DonThomasino (#75652) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az se megy. Van a Tektronix és van a többi. Fél évszázada vannak a topon.
40 éve ilyen (1 GHz analóg sávszélesség)
volt a laborom asztalán:

[ Szerkesztve ]

(#75654) DonThomasino válasza Lompos48 (#75653) üzenetére


DonThomasino
veterán

Értem köszi. Szép darab.
Kérdés hogy egy hobbistának mennyire lehet szüksége egy profi Tektronix ra.... ?
Régi csöveseknél mire kell figyelni egy vételnél ?
Azon kívül, hogy fényerő rendben legyen.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75655) Gyula84 válasza DonThomasino (#75647) üzenetére


Gyula84
veterán

RIGOL’s headquarters is in Suzhou China with a R&D center in Beijing. There are three international subsidiaries in Beaverton, OR, United States, Munich, Germany and Tokyo, Japan.

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#75656) Lompos48 válasza DonThomasino (#75654) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Természetesen nem hobbistának való a Tektronix.
Figyelni? Jó kérdés! Ha a csöves csak a CRT-re vonatkozik, akor a fényerő OK. Ha a szkóp csövekkel van építve, akkor már bonyolultabb a helyzet. A csövek öregednek, míg a félvezetők nem. Az öregedés paraméterváltozással jár. Ezt nem fogod felfedezni. Azt sem szabad elfelejteni, hogy cserealkatrészt is nehéz vagy egyenesen lehetetlen beszerezni.

(#75657) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Amennyire látom a kínai szkópok nagyon egy kaptafára készülnek.
Sokszor csak a doboz és címke változik. Azt nem tudom mennyire jellemző rájuk,
a meghibásodás, illetve az öregedés.
Egy digitális szókpnak milyen hátrányai vannak egy analoggal szemben ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75658) Jarod1 válasza Lompos48 (#75653) üzenetére


Jarod1
addikt

bakker még katódcsöves Szkóp. még én is dolgoztam tanultam vele.

(#75659) Lompos48 válasza DonThomasino (#75657) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Öregedés már nem játszik. Maximum kapcsolók kopása. Vagy a teljes exitus.
Digitális szkóp lényege a mintavételezés. Amit nem lát(hat)sz rajta az, ami 2 mintavétel között történik. Egy elég gyors szkópnál, főleg hobbiméréseknél, nem fogsz kiakadni egy ns nagyságrendű tüske elszalasztása miatt. Azt egy nem túl gyors analóg szkópon se látnád.
Hatalmas előnye ellenben a hullámformák memorizálása, ami az analógok között csak a csúcskészülékeknél megtalálható.

(#75660) ecaddsell válasza DonThomasino (#75657) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Egy modern digit szkóp bátran használható analóg helyett, effektíve ma már nem is árulnak (OK, 1-2 nagyon kínai kivételével) analóg szkópokat. Azaz ipari használatra ma csak DSO van újonnan.
Az olcsóbb kategóriában kiemelkedik a Siglent ill. a Rigol. Ezeknek érdemes utánanézni, ha komolyabban érdekel a dolog.
Ezekkel a kategóriákkal (low end) a régi nagy nevek (Keysight aka HPAK; Tek, LeCroy) nem is nagyon foglalkoznak pl. low end LeCroy több esetben átcímkézett Siglent min. extra SW módosítással.
A Siglent kereskedelmi forgalomban elérhető ADC-vel ill. FPGA-val működik, ami talán jobb javíthatóságot jelent hosszútávon mint a Rigol ASIC-ja ill. kicsit jobb az analóg front end-je a Rigol esetében nagyobb max. sávszél elérhető (nem éppen olcsón).

Azaz ezek a szkópok nagyon nem 1 kaptafára készülnek, ill. mivel az FPGA lényegében teljes HW programozhatóságot jelent a SW-nek is nagy a jelentősége.
A hordozható meg tablet (pl. Micsig.) kategória megint jócskán eltér.

Murphy törvénye, hogy minden el tud romlani. Ahol túl sok a hő ott esetleg hamarabb.

(#75661) Ribi válasza DonThomasino (#75657) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nekem is van egy kis siglent/rigol (hirtelen nem is tudom melyik, annyira ugyan úgy néznek ki), nem rossz, szerintem felesleges lenne nekem egy nagyobb.
Nincs vele semmi gond, konnyu kezelni, nyilván nem egy top cucc, kicsi a memóriája, 8 bites, így a felbontása sem szipiszupi, fourier-t tud, de hát nyilván megintcsak kis felbontáson, de hát ez van. Illetve távol kell tartani a mérendő cucctól, mert oda vagy vissza de érzékenyek egymásra. EEVblog-on szerintem van pár hasznos infó ezekről. Tesztelt pár ilyet, videókat is érdemes megnézni. Van/volt egy öregebb analóg szkóp is, azzal voltak gondok, de nyilván macerásabb egy öreg jószág. Cserébe azért olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

(#75662) #90088192 válasza DonThomasino (#75657) üzenetére


#90088192
törölt tag

Van ket analog szkopom, az egyik egy 40MHz-es, amiert penzt is adtam, Dick Smith a markaja, a masik egy 100MHz-es HP tarolos kivitel, amit ingyen kaptam, mert ki akartak dobni. Mindketto teszi a dolgat, pedig kb egyidosek velem.

Digitalisbol talan Rigolt hasznaltam, de ahhoz azert nekem is kell tovabbkepzes, mert az kepes olyan dolgokra, amit analoggal el sem mertem kepzelni. :R

[ Szerkesztve ]

(#75663) ecaddsell válasza DonThomasino (#75657) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

A szkóp javítást hátráltató dolgok egyébként:
- Valamilyen komponense nem elérhető, tipikusan abból van hiány ami a leggyakrabban meghibásodik...
- A javításhoz egy jobb szkóp kell mint a megjavítandó...
- Megfelelő eszközpark, dokumentáció stb. hiánya

Egy régebbi (de nem analóg) Rigol javítására egy jó kis példa itt.
Az analóg talán egyszerűbb, ha nincs elérhetetlen komponens gondja, de cserébe pl. veszélyes feszültség szintek is vannak.

(#75664) DonThomasino válasza ecaddsell (#75660) üzenetére


DonThomasino
veterán

Csak párat néztem meg, de láttam olyat két gyártó esetében
a készülékek ugyanazt a frimwaret használják.
Ezért általánosítottam, de akkor nem ez a jellemző.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75665) DonThomasino válasza #90088192 (#75662) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha legközelebb látsz ilyen kidobásra szánt szkópot,
gondolj rám. :DDD

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75666) #90088192 válasza DonThomasino (#75665) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha kell a 40Mhz-est elkuldetem, mert sajnos Melbourne-ben maradt. Nem volt hova tennem amikor jottem.
Baratom vigyaz ra, akarom mondani megturi a sajat szemet kupacan :DDD

(#75667) DonThomasino válasza Ribi (#75661) üzenetére


DonThomasino
veterán

Köszi, hogy összefoglaltad a tapasztalataidat.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75668) Ribi válasza DonThomasino (#75667) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nekem mint hozzá nem értőnek végtelenül egyszerűbb a digitális cucc. Kikapom a szekrényből(az analóg az vagy 10 kiló és csesző nagy), rákötöm, benyomom az auto gombot és 95% megmutatja amit kell. Ha épp nem akkor mahinálok valamit. Mondjuk én tényleg nem sok mindent csinálok periodikus dolgok mérésén kívül. Bár egyszer már néztem arduino kimenet felfutást különféle kondikkal. Ott hasznos a memória.
Ezzel együtt viszont lehet nekem elég lenne egy kis USB-s szkóp is. De azokról aztán annyi félét hallani, hogy nem mertem bevállalni és nincs notim, szóval pont a mozgathatóságot vesztettem volna el.

[ Szerkesztve ]

(#75669) DonThomasino válasza Ribi (#75668) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha jól értem, akkor te az analog műszerrel nem is foglalkoznál...

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75670) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok! Hol találom, a bios csipet az alaplapomon? MSI Z97M az elem környékén keressem? A segítséget előre is köszönöm!

(#75671) razorbenke92 válasza Csabesz666 (#75670) üzenetére

Ha lehet hinni az internetnek, akkor M-BIOS és B-BIOS felirattal két chipet fogsz találni a nagy MSI feliratú shield környékén. (Multi BIOS-os lap, így két chip lesz)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#75672) Csabex válasza DonThomasino (#75665) üzenetére


Csabex
őstag

Rám is :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#75673) Csabesz666 válasza razorbenke92 (#75671) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

POnt az a problémám, hogy nem találok semmit sem arrol, hogy duáll biosos lenne a lap. Én még a U23-as ra tippelek:

(#75674) Trebron09 válasza Csabesz666 (#75673) üzenetére


Trebron09
őstag

Az lesz az, de ha nem akkor a hűtőborda alatt lapul valahol. Amúgy miért kell? Ki akarod forrasztani?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#75675) Csabesz666 válasza Trebron09 (#75674) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

nem tudok semmit sem, a lap előéletéről...... pontosabban, azt mondták, hogy vrm hibás..... végig méregettem, a feteket, sehol sincsen zárlat. Bekapcsolásnál, a 00- hibakódot ír ki a post kijelzője. Csodálkozom is, hogy nincsen rajta duálbios, mivel így ha bios gond van, akkor simán visszalehetne tölteni, de így nem.... (feltéve, ha bios gondja van.) várom, hogy az usb-s bios íróm megjöjjön, kezdetben, nem szeretném kiforrasztani, megpróbálkozom, a csipeszes módszerrel. A proci, nagyon lassan langyosodik, képet természetesen nem ad, csipogót is tettem rá, hangjelzés sincsen. Olyat olvastam róla, hogy win alól valami hiba csúszhat a bios frissítésbe, és utánna, nem kapcsol be a lap, csak 00 hiba kódot ad..... nos ebből kifolyólag gondoltam, hogy a biosának utánna nézek. a proci foglalat ép.

[ Szerkesztve ]

(#75676) Batman2


Batman2
őstag

Üdv. mindenkinek !

Gyors kérdés:
ha egy elektromos fűtőbetét 3x230V-ról megy (3 külön álló fűtőszála van), és 3 fázisról szeretném táplálni, akkor a null vezetőt is meg kell 3x-oznom, vagy abból ilyenkor is elég egy, a fázisokkal azonos keresztmetszetű, nem látom át a dolgot ? :F
(van 400V-os, 3 fázisról "szólóban" működő verziója is a betétnek, csak az túl nagy teljesítményű számomra)

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#75677) Lompos48 válasza Batman2 (#75676) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem kell. Ha egyforma áram folyik mindhárom fázison, a nullvezetékben a három eredője tulajdonképpen nulla.

(#75678) PHM válasza Batman2 (#75676) üzenetére


PHM
addikt

Elég azonos keresztmetszet a nullavezetőnek, hiszen azon csak a
kiegyenlítő áram fog folyni. Ha például azonos a 3 fűtőszál teljesítménye,
akkor azon szinte semmi áram nem folyik majd.
Mindez akkor igaz, ha nem azonos fázisokra kötöd a fűtőszálakat,
s ez esetben akkor is, ha mondjuk csak 2 fűtőszálat kapcsolsz be.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#75679) #90088192 válasza Batman2 (#75676) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez cseles kerdes, tudni kellene milyen modon vannak jelenleg bekotve.

Mert ha 3 darab parhuzamosan van bekotve es egy fazisrol uzemeltetve mukodik, akkor csillagba kell kotni a futoszalakat, ilyenkor a csillagponti 0 vezeto elegseges merete minimum a legnagyobb fazisvezeto keresztmetszete.

Ha eddig is 3 fazisrol uzemelt akkor gyakorlatilag eddig is 230V*1.7 jutott 2 futoelemre :R

(#75680) Batman2


Batman2
őstag

Hogy 100% biztos legyen mindenkinek, hogyan értettem:

Tehát csillag kapcsolásban. Mindegyik fűtőszál azonos teljesítményű, összesen 4,5kW, ami nekem kellene (3x1,5kW), a 3 fázisú hálózat adott hozzá.
A kivezetések számát nem ismerem, lehet már a tokon belül össze van kötve a három fűtőszál egyik kapcsa, akkor csak 4db kivezetése van, vagy mindegyiket függetlenül kivezetik, akkor 6 lesz és én fogom a fenti formába összekötni.
Így sejtettem én is, hogy nem kell vastagabb null vezető, mivel a 3 fázis nem egy időben jelentkezik, vagyis nem egyszerre folyna a null vezetékben sem, hanem időben eltolva.
Itt a termék honlapja: [link]
Most látom, van az oldalon bekötési vázlat is.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#75681) Ribi válasza DonThomasino (#75669) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem tényleg én vagyok a leg "képzetlenebb" ebből a szempontból, szóval pont nem az én tanácsaimat kellene megfogadni :D
Analóggal is elvoltak az emberek elég sokági, de mint minden másból is a digitális kényelmesebb. Gondolkoztam én is analógon is, de 110-120 körül volt amit vettem, megengedhettem magamnak, szóval az lett.

(#75682) tordaitibi válasza Batman2 (#75680) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem kell a nulla.
Bár nem olyan magától értetődő de a fázis és vonali feszültség egymással gyök3 azaz 1,73 viszonyban van.
Vagyis bármely fázis és a nulla között 230V van, ha a terhelések teljesen egyformák akkor a nulla áram és feszültségmentes, a 2 sorbakötött fogyasztón a vonali feszültség 400V ami pontosan megegyezik gyök3x230 volttal. Vagyis a fogyasztók a 230-at kapják meg fejenként.

Ha deltába kötnéd akkor természetesen durva túlfeszültség és túláram lenne. Ekkor kellene a 400 voltos kivitel.

Az a tévhit hogy a nullának 3x vastagabbnak kell lennie, remélem ezután megoldást nyer és végleg elfelejtődik.
A nullán akkor folyik a legnagyobb áram ha 1 fázist terhaeünk 230 voltos fogyasztóval, ekkor a fázis és a nulla árama megegyezik.
Ha a másik fázist is terheljük, az áram áttevődik arra is, a nulla az áramok arányában tehermentesül, mindhárom fázisnál ugyanez játszódik le.
pl csak az R fázis 10A, nulla 10A
R-S fázis 5-5A, nullán 0A folyik.
RST-10-10-10A, a nullán 0A
R-5A, S-10A, nullán 5A
R-5A, S-10A, T-15A, nullán 10A
Vagyis a nullát ugyanolyan vastaggal kell kivitelezni mint a fázisokat, felesleges 2-3x nagyobb keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#75683) Blackmate válasza tordaitibi (#75682) üzenetére


Blackmate
senior tag

R-S fázis 5-5A, nullán 0A folyik.
RST-10-10-10A, a nullán 0A
R-5A, S-10A, nullán 5A
R-5A, S-10A, T-15A, nullán 10A

Ennek az elmélete érdekelne, hogy miért van így. Nem kételkedem, csak jobban meg szeretném érteni. Ha jól tippelem a fázisok közötti 120 fokos szögeltolásnak van köze?

(#75684) Batman2 válasza Blackmate (#75683) üzenetére


Batman2
őstag

Én ezt amatőrként úgy magyaráznám, hogy 3 fázisú rendszerben a fázisok egymás között hol fázis, hol pedig nullvezetőként viselkednek, tehát egyik fázis vezetőn éppen a szinusz hullám csúcsa van, valamelyik másik fázisvezető (vagy mindkét másik) pedig nullátmenet, vagy ellenkező periódusban van, így az vezeti "vissza" az áramot, tehát az viselkedik nullvezetőként.
Persze a valódi nullvezető sosem lesz fázis, az nulla, az csak úgymond "elnyel".
Hátha valaki szaknyelven is meg tudja ezt fogalmazni.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#75685) Batman2


Batman2
őstag

Lompos, PHM, Tibi köszi a megerősítést !
Már meg is rendeltem a fűtőt.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#75686) ecaddsell válasza Blackmate (#75683) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

3 fázis fazor ábra.
Van három vektor ami 120 fokban eltér egymástól és keresed azt a vektort (ez a nulla vezető) ami nulla eredményt hoz. A nulla eredmény ezért kell mert ha zárt rendszert nézel (ezt nézi a Fi relé vagy AVK is) akkor a szumma áram nulla kell legyen (ha nem így van akkor elfolyik valahova).

[ Szerkesztve ]

(#75687) Dr.Szilícium válasza Batman2 (#75680) üzenetére


Dr.Szilícium
kezdő

Így sejtettem én is, hogy nem kell vastagabb null vezető, mivel a 3 fázis nem egy időben jelentkezik, vagyis nem egyszerre folyna a null vezetékben sem, hanem időben eltolva.

Eltolva sem folyik arra semmi áram, ideális eseten. Egyszerűen képzelj el 3 db húzórugót, ami csillagban felszögelve, szabályosan húzza egymást, 3 irányba:

Ez történik, ha három fázist csillagban "egymásnak engedsz". A középpont beáll 0 potenciálra anélkül, hogy te "erővel" (nullavezetővel) oda kötnéd. Ezért nem kell a motorok tekercsének csillagpontját sem kötni sehová, mert úgyis nullára áll be, egyforma tekercsek esetén.

Most képzeld el, hogy egyik rugó megszakad! A másik két rugó behúzza magát egyenesbe, 400 V vonali "húzóerő" hat rájuk, amit megosztanak 200-200 V arányban:

Két piros vonallal ábrázoltam a maradék kettő fűtőszálad, a zöld ágon szakadt meg a fogyasztó.

Pitagorasz-tétel alapján az X pont 113 V potenciálra került a neutrális középpontól, ami esetünkben a földpotenciált jelképezi. Tehát ebből már látszik, hogy feszültség állt elő, amit áramot fog létrehozni, ha leföldeled.

Te most lazán bekötsz egy rövidzárat, amivel az X-pontot elkezded húzni középre, a föld felé. Végén rá fogsz jönni, hogy pont akkora erő (áram) kell hozzá, ami zöld ágon eredetileg is folyt, mielőtt megszakadt. Tehát van például 3 x 10 A fűtőszálad. Ha egyik megszakad, akkor azon ág 10 A árama pont áttevődik a nullavezetőre, csak így tud fennmaradni az adott helyzet.

Ez volt az eredeti kép, amit felhasználtam:

(#75688) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Van egy tolókapunk amit egy hörmann motor nyit-zár. Eddig nem volt gond vele, de amióta Ki lett cserélve a kerítésünk teli lemezkerítésre, azóta elég sokszor kell játszani vele hogy vegye az adást... Megoldás lehet hogy a "vezeték antenna" helyére bekötök egy ilyen antennát? Ha igen, akkor csak a középső eret kell beforrasztanom a kék vezeték helyére, vagy az árnyékolást is a gnd-re?

(#75689) tordaitibi válasza szjoci (#75688) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ige jó csak tudni kéne hogy a tiéd 280-350/380-450/867-868 MHz,
És ahhoz kéne antennát válaztani,
Kapus boltokba is kapható, van villogóval egybeépített változat is.
Ez utóbbi a legkultúráltabban kinéző szerintem.
Igen, be kell kötni az árnyékolást is.

(#75690) tordaitibi válasza Dr.Szilícium (#75687) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Congratula, mehetsz tanárnak.
Ennél érthetőbben még nem láttam leírva.

(#75691) Batman2 válasza Dr.Szilícium (#75687) üzenetére


Batman2
őstag

Nem baj, azért bekötöm a nullvezetőt is biztonság okából, vagy pl. ha később úgy alakul, hogy teljesítményt is akarok szabályozni a fűtőszálak be-ki kapcsolásával.
Vagy ha meghibásodna egy, vagy több fűtőszál is, akkor is szükség lehet rá, úgy is 5 eres vezetéket viszek oda.
Köszi a szemléltetést !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#75692) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok, még mindig küzdök, a bios chip megtalálásával a következő alaplapon (MSI Z97M gaming) Esetleg valami megoldás lehetne, multiméter szakadásvizsgálóval, mondjuk az elemtől, vagy az alaplap c-mos clear jumper pontjától?

(#75693) Barret001 válasza Csabesz666 (#75692) üzenetére


Barret001
addikt

Lövésem sincs miről van szó,de azért tippelek :)

[repair]

(#75694) Csabesz666 válasza Barret001 (#75693) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

Az általad megjelölt chip AS358M
-G1
346MA3
A data shit szerint ez shamicondoctor. szerintem ez nem jó.

(#75695) #90088192 válasza Csabesz666 (#75694) üzenetére


#90088192
törölt tag

Le sikerult leoperalnod azt a takaro csodat rola? Mert a CMOS elem/akkumulator, es a ket kvarc kb kozrefogja azt a letakart teruletet, vagyis ha minden oda megy akkor ott kellene lennie. :K

(#75696) Barret001 válasza #90088192 (#75695) üzenetére


Barret001
addikt

Hmmm nagy igazság van az írásodban! :) Utólag megnéztem újra a videót,mintha nem lenne ott az a takarólemez...

(#75697) Csabesz666 válasza #90088192 (#75695) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

levettem, így néz ki, a bekarikázottak, a semiconductorok, mind a kettő azonos típus, amit már leírtam.

(#75698) #90088192 válasza Csabesz666 (#75697) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az muveleti erosito 2db egy tokban

Mondok jobbat, van-e multimetered?

Ha van akkor az osszes kis 8 labu kacatot merd vegig amikor nincs semmi tap bedugva, csak a CMOS arramforras. Ahol megtalalod a Cmos feszultseget, az a Flash chip.

Nem sok munka ,mert 1-8 4-5 4-1 8-5 ami labkiosztas szerint szokott lenni. :K

[ Szerkesztve ]

(#75699) szjoci válasza tordaitibi (#75689) üzenetére


szjoci
őstag

Köszi a választ, meg is csináltam. Jó lett.

Köszönettel,
Joci

(#75700) mezis válasza szjoci (#75699) üzenetére


mezis
nagyúr

A leforrasztott "vezeték antennát" őrizd meg, valószínű "negyed hullámhosszú" antenna lehet.
Ha még mindig gondod lenne koax kábellel felvezeted a kapu oszlop tetejére, a koax harisnyát meg visszabontod "negyed hullámhosszra". Koax-ot védeni kell a beázástól.

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.