Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51856) D@reeo válasza King Unique (#51854) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Szia King Unique,
Köszönöm a bő és részletes hozzászólásodat.

Nyilván, nem SSD sebességet várok tőle, de furcsán lassú (a többi külső lemezhez képest), illetve az a kisebb problémám, inkább a hardstyle technot megszégyenlőtő kattogása zavar picit (ha valaki lépegetni szeretne vagy nagyon kíváncsi rá: [link] )
Azt nem tudom, hogy ez gyárilag ilyen kattogós, vagy sem.

Őszintén, nem emlékszem, hogy én formáztam-e exFAT-ra vagy gyárilag így érkezett, 2-3 éve megvettem, rámentettem a dolgaimat, aztán időről időre elővettem szinkronizálni. Én is gondoltam rá tegnap, hogy NTFS-re formázom, de jelenleg macera lenne illetve nincs is annyi tárhelyem, hogy szedjem le róla a cuccokat, formázzam, majd másoljam vissza.
Valóban inaktív a Windows gyári alkalmazásában, egy Smart Defrag nevű alkalmazást engedtem rá, reméltem, hogy a töredezett fájlok miatt kattog, de egyelőre még fut a program. Meglátjuk, ha befejezte.

A írási gyorsítótárazás tippet köszi, belőttem, de egyelőre nem indítottam újra a gépet, később megnézem, mennyit segített, most még egy jó ideig fut ez a smart defrag.

Ezt meg csak így ide beteszem, a felső egy 2.5-9s WD MyPassport Ultra 1TB, a lenti a MyBook
Essential 8TB
[link]

C:\Users\user>fsutil fsinfo sectorinfo e:
LogicalBytesPerSector : 512
PhysicalBytesPerSectorForAtomicity : 4096
PhysicalBytesPerSectorForPerformance : 4096
FileSystemEffectivePhysicalBytesPerSectorForAtomicity : 512
Device Alignment : Aligned (0x000)
Partition alignment on device : Aligned (0x000)
Performs Normal Seeks
Trim Not Supported
Not DAX capable
Not Thinly-Provisioned

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.