Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80101) Dorian válasza Dr.Én (#80098) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, szükséges.
Bontani nem kell, át kell fúrni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#80102) Dr.Én válasza Dorian (#80101) üzenetére


Dr.Én
veterán

Beruházok mellé egy normálisabb körfúróba és hozzá egy komolyabb fúrógépbe.
Szagelszívó téren kb 50-60000 Ft körül tervezek pénzt bele ölni. Gondolom már itt már található megbízható, jó szag elszívó? :R

WOT: kissio

(#80103) Dorian válasza Dr.Én (#80102) üzenetére


Dorian
félisten

Bútor alá szerelhető kihúzósból kis konyhába 30-ért vettem Cata-t, kürtős 60 fokban döntöttböl 75-ért Gorenjét nagy konyhába. Mindkettő megfelelően működik.

Egy ilyen akcióért nem vennék fúrót, megbíznak vkit.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#80104) Dr.Én válasza Dorian (#80103) üzenetére


Dr.Én
veterán

Ebben igazad lehet. Körbe kérdezek majd a rokonok között.
Az mennyire gáz, ha pontosan nem az elektromos tűzhely felett lenne?
A konyha elég kicsi 4 m x 1,8 m. A tűzhely a a konyha hátsó falán van közepén, jobbról spájz ajtó, balról meg a konyha pult van mellette. Igy ha felső szekrény ki van nyitva, akkor az ajtó félig belóg a tűzhely fölé. Szóval annyival odébb menne a szag elszívó.

WOT: kissio

(#80105) koxx válasza Dr.Én (#80102) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt nem fúrod át a lidis parkside-dal, szóval hacsak nincs haverod a hiltinél akkor jobb ha egy céget bízol meg akiknek van szerszámjuk ehhez [link]

(#80106) Dr.Én válasza koxx (#80105) üzenetére


Dr.Én
veterán

Nekem csak az van, otthoni melókra tényleg jó a parkside
. Sejtettem hogy valami komolyabb cucc kell oda. :Y :R :R

WOT: kissio

(#80107) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Vettem egy Electrolux mosógépet. Bekötottük, vizet megnyitottuk és arra lettünk figyelemesek, hogy a mosógép dobjában folyt a víz. Majd gondolt egyet és elállt. Szerintetek ez normális? Azóta nem folyik. Mostam is vele, minden rendben.

(#80108) Sinesol válasza Dr.Én (#80100) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem feltétlen, nemrég jött be a piacra a plazma filter, ez elvileg kiszűr minden szagot, fertötleniti, frissiti is a levegőt is, kiszűri a baktériumokat, penészt, pollent is, nem az elavult szénfilteres szenvedés. Húzós ára van, de éppenséggel egy falbontás/fúrásnak/járulékos javitásoknak is lehet húzós ára adott esetben, nem beszélve az időről, piszokról, plusz itt ugye extra funkciót is kap az ember. Nem emlékszem pontosan, de azt hiszem 20 vagy 25 évre ajánlják, szóval hosszú távú megoldás.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#80109) Sinesol válasza Dr.Én (#80106) üzenetére


Sinesol
veterán

Az is megoldás, ha felrajzolsz egy kört és sima ütvefúróval, falat átérő fúrószárral átfúrod a falat 1-2 centinként, aztán kiütöd kalapáccsal, esetleg véső használatával a középső részt, sokan csinálják igy. Nem tudom nálatok milyenek az árak, de felénk tavaly ismerősnél 60000ft-ért furtak ki egy 150mm-es lyukat. Gondolom ha olcsóbb páraelszivót keresel akkor nem szivesen adsz ki ennyit / ezt az árat érdemes inkább beleforgatni az elszivó árába, 100+ körül már elkezdődik a jobb kategória.

150-es az ajanlott méret, ez az optimális a legtöbb elszivonak, a 125 pedig általában a minimum szűkítővel, de ott már romlik a teljesitmény és persze nő a zaj. Na szoval visszatérve a korábbi dologra, 150-es kört rajzolnék fel, azt ha kifurod, valamivel nagyobb is lesz a lyuk, ami nem baj, mert a pvc cső köré azért nem árt szigetelésként/rögzitésként egy kis ragasztóhab. Arra még ügyel, hogy falsikra lehetőleg pontosan merőlegesen tartsd a fúrót, különben lehet valamelyik oldal túl szűk lesz, habár ha ráhagysz pár centit, akkor belefér egy kis pontatlanság.

Mondjuk mindez akkor optimális, ha kint nincs szigetelés és nem kell nagy javitasokba bonyolódni. Ha van, akkor a furasok után kivül barkácskéssel kivágnám a szigetelést, hogy miközben kalapálod a középső részt, ne szakadjon ki a kelleténél nagyobb darab.
Na meg nem árt, ha valamelyest járatos vagy a barkácsolásban, épitési munkákban, nagyjából tudod mit csinálsz. :D

Mondjuk Lidl-s fúróval ennek sem feltétlen állnék neki, de pár órára kölcsönzőből kiveszel egy Makita-t és megvagy pár ezresből. A profi koronafúró-hoz már érteni kell, sok helyen nem is adják ki amatőrnek, mivel igen jelentős károkat tud okozni a fejben, szóval az kiesik.

[ Szerkesztve ]

(#80110) BBéci válasza Sinesol (#80108) üzenetére


BBéci
titán

Elvileg.
Amikor a szénszűrősök megjelentek, azokról is csupa szépet és jót írtak, sajnos hittünk nekik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#80111) Sinesol válasza BBéci (#80110) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez nem egy újdonság, működő dolog, van ilyen légkondi, légtisztitó is, páraelszivokba most kezd lecsorogni. Gondolom a huzós ára mellett is van rá piac, mivel sok helyen nem megoldható, problémás a kivezetés, viszont kellene valami működő megoldás.

(#80112) pjen válasza Sinesol (#80109) üzenetére


pjen
félisten

Én múlt évben cseréltem a Philips elszívót egy Catára. az MM Ben nem is láttam 100 as nál nagyobb kimenettel elszívót. A gyárilag hozzá csomagolt gége cső is 100 as.

(#80113) Sinesol válasza pjen (#80112) üzenetére


Sinesol
veterán

Hàt pedig 125 a legkisebb, ami mèg szabvanyos, Cata-ban en mèg nem is lattam annàl kisebbet, milyen tipus is pontosan? Amigy a gari is ugrik legtöbbnèl, ha nincs meg legalabb 125-ös kivezetes. Mondjuk sajnos 100-as, 110 es megoldas azert is lehet, mert sok panelben, regi tarsashazban ilyen van, ujakban is ezen sporolnak/ hozzaertes hianya miatt ilyet furnak, hogy jovanazugy. Aztan csodalkoznak, hogy hangos, zúg, meg bedöglik a lefojtàs miatt…

[ Szerkesztve ]

(#80114) pjen válasza Sinesol (#80113) üzenetére


pjen
félisten

125mm a hozzá adott gége cső külső átmerője ami szépen illeszkedik egyy 100mm PVC cső külsejére.Egyébként valóban a Catán a kimenő csonk 125mm én emlékeztem rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#80115) kóóó válasza Dr.Én (#80102) üzenetére


kóóó
aktív tag

Én a klarstein-t nézegetem most, nem tűnik rossznak leírás alapján.

Üdv.: kóóó!

(#80116) BBéci válasza Sinesol (#80111) üzenetére


BBéci
titán

20 évvel ezelőtti Sharp klímákban volt plazmacluster nevezetű légtisztító, olyanokkal volt tele a szerkesztőségünk, szóval nekem nem kell bemutatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#80117) BBéci válasza kóóó (#80115) üzenetére


BBéci
titán

Klarstein és Berlinger Haus Penny Market alsó polcaira való, echte gagyi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#80118) balojazz válasza Sinesol (#80109) üzenetére


balojazz
aktív tag

Vannak nagyon jó koronafúrók, 15-20-ért bérelhető, a húzós rész a 200 kaució. De ha megvan, hamar megy, szigetelés esetén érdemes kívülről nyomni, hogy ne szakadjon. Ennyi. Mérés-jelölés után pár perces meló. Én hagynám a 2-3-400 ezres plazmaszűrőt az ellenségeimnek, nekik jó lesz.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#80119) kóóó válasza BBéci (#80117) üzenetére


kóóó
aktív tag

Pedig ahol olvastam anno véleményt ,nem írtak rosszakat a klarsteinről , német márka, német minőség az volt.

Plusz paraméterek se rosszak pl.:
Klarstein Hektor Eco beépíthető páraelszívó:

Tulajdonságok és méretek
energiahatékonysági osztály: B
maximális elszívó teljesítmény akár 566 m³/ó
folyadékdinamikai hatékonysági osztály: B
zsírelválasztási osztály: F
hangteljesítmény szint: 69 dB
motor teljesítménye: 200 W
főzőlap megvilágítása: 2 x 2 W
alumínium zsírszűrő

Mindez 58.990 Ft-ért.
Én is keresésben vagyok jelenleg és nem igazán láttam jobb ajánlatot.

Üdv.: kóóó!

(#80120) Dorian válasza kóóó (#80119) üzenetére


Dorian
félisten

Egy paraelszívóban semmi különleges technológia sincs nem kell ezt túlspirálzni.
A gázfőzőlapom Klarstein, kiváló minőségű és igényes kialakítású.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#80121) kóóó válasza Dorian (#80120) üzenetére


kóóó
aktív tag

Fentebb írták, hogy echte gagyi a klarstein, ezért írtam be a paramétereket, hogy nekem nem tűnik gagyinak ennyi pénzért.🤷

Üdv.: kóóó!

(#80122) BBéci válasza kóóó (#80119) üzenetére


BBéci
titán

Sosem volt német, kínai cég, nézz utána!
Az Electronic-star szatelitje, az Auna is oda tartozik, ami a legalja kategória jeles képviselője, szitokszóként is használják.
Mindenki arra szórja el a pénzét, amire akarja, nekem tök mindegy, de ami tény, az tény.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#80123) anrab


anrab
addikt

A Miele-t keressétek. Az a tuti! :D

(#80124) Dr.Én válasza kóóó (#80115) üzenetére


Dr.Én
veterán

klarstein márkával mi airfryer téren találkoztunk és már egy éve gond nélkül üzemel szépen át süt mindent amit az asszony csak szeretne.

Köszönöm szépen mindenkinek az infót. :R :R :R

WOT: kissio

(#80125) kóóó válasza BBéci (#80122) üzenetére


kóóó
aktív tag

Akkor mi az amit ebben az árban tudnál ajánlani ilyen paraméterekkkel?

Nem kötekedésképpen írom , csak ha van ilyen árban jobb akkor nyilván azt veszem én is .

Üdv.: kóóó!

(#80126) Beni2360 válasza Dr.Én (#80124) üzenetére


Beni2360
félisten

Én tavaly április óta használom és szépen süt, még forgatni sem kell nagyon a húsokat, csak a krumplit kell 1x megkeverni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80127) Dr.Én válasza Beni2360 (#80126) üzenetére


Dr.Én
veterán

Akkor nagyon jól bevált nálatok is szerencsére. Feleségem is nagyon dicséri :C

WOT: kissio

(#80128) BBéci válasza kóóó (#80125) üzenetére


BBéci
titán

Gorenjém van 19 éve, ha most kellene, Catát választanék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#80129) lm83


lm83
őstag

Sziasztok.

Van egy 3-4 éves Indesit mosógépünk (IWUD 41252), a hangok alapján csapágyas lett.
Kicsit nyikorog, kattogos/kereplős. Ékszíjat levettem róla, így is ilyen nyikorgó-csikorgó, fémesen csikorgó hangja van a tengelynél ha megpörgetem.
Keresgettem, valóban nem igazán lehet ezt gazdaságosan kicserélni?
Nem olyan egyszerű ez, hogy csak pik-pak szétszedem, aztán kicserélem, hanem itt az egész gépet bontani kell szakembernek, meg fűrészelni, forrasztani...

(#80130) pjen válasza BBéci (#80128) üzenetére


pjen
félisten

Nekem közel 30 évig volt Wh, nem volt semmi baja csak már csúnya volt az eleje. Kicseréltem egy Catára, hát olyan sok különbség nincs. :)

(#80131) BBéci válasza pjen (#80130) üzenetére


BBéci
titán

Ha mostanában gyártott Whirlpoolra cserélted volna, igencsak érzékelnéd a különbséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#80132) Dorian válasza BBéci (#80131) üzenetére


Dorian
félisten

Van 2 lakásunkban 2 Cata, a házunkban meg Gorenje. Pont ugyanolyan jó mindhárom. Egy elszívó végtelenül egyszerű szerkezet, nincsenek csodák.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#80133) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Max. 100e forint környékén melyik a legjobb állóporszívó?Macskaszőrrel bírjon el, és - ha van ilyen- legyen rajta led. :R

(#80134) Gömbike válasza motoflug (#80133) üzenetére


Gömbike
senior tag

Cica mellé ezt vettük. A típus 50 mb, de vettünk hozzá plüss fejet, a keménypadlóra az való igazán.

Van olyan, ami eleve plüss fejjel van dobozolva, annak a számvégződése 50 pb.

Rendeltem hozzá kárpittisztó fejet is [link] , nincs cicaszőr az ágyon, ill. sehol, nagyon sok poratka hulladékot is feszív. Eddig ez a leghasznosabb porszívó fej, amivel találkoztam Eluxéknál.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#80135) KrAt válasza KrAt (#79973) üzenetére


KrAt
veterán

A mai napi ismételt (nyugodt hangvételű) hívásom után átirányítottak a panaszkezelés osztályra, ahol azonnal (2 órán belül) le is írták, hogy szorri, és adnak egy utalványt, amivel menjek majd az IKEÁ-ba, és vagy adnak másikat, vagy levásárolhatom. 45 nap után végre talán lezárul a történet...

Na és akkor most jön a kérdés, mi legyen helyette.

Egy ilyen van most bent:

Ti mit vennétek? Első körben rögtön mentem az Electrolux oldalra, mivel minden Elux a konyhában, de ami 60-as, az csak 30 mély, kihúzható, akkor gondolom hátra kéne vmi csíkot vágnom, ami eltakarja a maradékot..

(#80136) bugizozi válasza KrAt (#80135) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Ez melyik IKEA-s páraelszívó?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#80137) KrAt válasza bugizozi (#80136) üzenetére


KrAt
veterán

Underverk :)

(#80138) bugizozi válasza KrAt (#80137) üzenetére


bugizozi
őstag

Az nagy baj, nekünk is olyan van :( akkor készülök erre lelkileg

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#80139) Sinesol válasza KrAt (#80135) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem elszivora szakosodott cègtöl vasarolj, ezek a lux, meg whirpool elszivok csak azert vannak, hogy elszivo is legyen a márka kinalataban, normalis minösegre ne szamits. A Cata es a Teka nagyon jo ár/èrtèk arànyú, a Nodor kicsit mèg jobb minöseg ès mèg nem dràga nagyon, ha meg nagy a keret, akkor Falmec, Faber, Elica az ajanlott.

[ Szerkesztve ]

(#80140) pjen válasza Sinesol (#80139) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem az elszívónál kevés egyszerűbb konyha gép van. Egy kürtő, egy ventilátor és gége cső. Olyan nagy csodák nem lehetnek. A 30 éves Wh és az 1 éves Cata között a legnagyobb különbség: A Wh egy nagyobb venni, a Cata 2 kisebb. :)

(#80141) Dorian válasza pjen (#80140) üzenetére


Dorian
félisten

Pontosan így van, faék egyszerűek. Meg kell nézni, h megfelelő-e a zajszint és a tejesítmény, aztán ennyi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#80142) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok,
kemény padlóra 44m2-re milyen aksis porszívót ajánlotok?
Árban jó lenne 50-70 között ha megállna de ha kell 100-ig elmegyek.

(#80143) anrab válasza Dorian (#80141) üzenetére


anrab
addikt

Szerintem is egyszerű de én a perimetrikus páraelszívót ajánlom.
A másik a dizájn és kezelőszerv része.
3. Ahogy írtátok, zaj és teljesítmény.

(#80144) Gömbike válasza Gergőke88 (#80142) üzenetére


Gömbike
senior tag

8 hozzászólással a Tied előtt ajánlottam kemény padlóra. Van videó is.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#80145) Gergőke88 válasza Gömbike (#80144) üzenetére


Gergőke88
addikt

Koszonom. Azt kihagytam , hogy valami dyson hoz hasonlót szeretnék. Xiaomi és társai kategóriát keresek.

(#80146) Gömbike válasza Gergőke88 (#80145) üzenetére


Gömbike
senior tag

Sajnos Xiaomiban nincs tapasztalatom. Elux párti vagyok :)

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#80147) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, kompresszorhoz való fújtató nyomasmérős pisztoly . Megszorukt a kis pöcök, ami engedi a levegőt. Beolajoztam, de még rosszabb lett. Szétszedtem, kitisztítgattam, jó volt egy darabig, de most megint szorul. Mivel lehet ezt kenni?

-

(#80148) qqzs


qqzs
őstag

Szisztok ha egy inverteres par eves huto kuruttyol bugyborekol szorcsog az ilyen vagy lehet vele kezdeni valamit?

Eladó: GTS450

(#80149) BBéci válasza qqzs (#80148) üzenetére


BBéci
titán

Újonnan is ezeket adta ki magából vagy akkor még csendes volt és egyszer csak elkezdte?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#80150) qqzs válasza BBéci (#80149) üzenetére


qqzs
őstag

Jóval csendesebb volt ha jól emlekszem

Eladó: GTS450

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.