Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79301) Beni2360 válasza mzso (#79299) üzenetére


Beni2360
félisten

Alul van egy forgó fej mint a mosogató gépnél forog körbe és szórja a sugarakat.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79302) Gömbike válasza Beni2360 (#79297) üzenetére


Gömbike
senior tag

Gratula! Szép sütik!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#79303) Brandynew válasza mzso (#79294) üzenetére


Brandynew
őstag

Én most nem láttam. Egyébként neked ez bevált vagy csak most próbálnád ki? Nekem van ilyenem, de alig párszor használtuk, mert ugyanazt tudja, mintha beletennéd egy teflon serpenyőbe a kaját és lefednéd. Csak jóval több mosogatással utána.

(#79304) Beni2360 válasza Gömbike (#79302) üzenetére


Beni2360
félisten

:R csak még mindig nem tudom hogyan kell felfűteni mielőtt beteszem a sütőt.
Üresen beállítani aztán ha elalszik a hőfok ikon akkor mehet be a tepsi?
Más pl egy tea víz pohárban felmelegitesnel írja, hogy tegyék egy kiskanalat a pohárba, hogy ne fusson ki. Na most akkor mi a helyzetet avval, hogy fém tárgyat nem lehet mikroba tenni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79305) Gömbike válasza Beni2360 (#79304) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az enyémen automata felfűtés van, ha felmelegedett, kiírja, hogy tegyem be az ételt. Csak a Celsiust kell megadnom neki.

Utána tudom kalibrálni a sütést.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#79306) ribarszki válasza Gömbike (#79305) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez modellre melyik Bauknecht mikró? Szimpi nagyon. Ha nálunk valamikor cserés lesz, számításba veszem!

(#79307) zolnagy válasza koxx (#79293) üzenetére


zolnagy
őstag

Akkor nálad is csak parketta/járólap van ezek szerint, mint nálunk. Neked van ilyen parketta fejed a porszívóhoz? [link]
Nem tűnik rossznak, de az alap fejjel is tudom jól használni persze.

(#79308) koxx válasza zolnagy (#79307) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bizony van :K az enyem gyarilag C2 parquet edition igy jart hozza, kemenypadlora iszonyat kiralysag

(#79309) kóóó


kóóó
aktív tag

Sziasztok.
Beépíthető hűtőt kell vennem és fingom sincs melyik lenne jó. A világ összes pénzét se akarom rákölteni.
Jelenleg egy Whirlpool w7 k9210 nem beépíthető hűtő van, ez egy katasztrófa .
Nagyon hangos és fél évente megadja magát.

Viszont elég nagy a beltere.
Egy ehhez hasonló belterü hűtőt kerestem és megtaláltam ezt:
Candy CBT7719FW

Mit gondoltok erről van valakinek valami véleménye? Nagyon gagyi ez a Candy márka?

Bármilyen hasznos infót szívesen fogadok! :R

Üdv.: kóóó!

(#79310) ribarszki válasza zolnagy (#79307) üzenetére


ribarszki
őstag

Ne sokat gondolkozz rajta. Kb 3x gyorsabb és könnyebb a porszívózás a Twister fejjel. Nagy királyság, ahogy koxx is írja.

(#79311) zolnagy válasza koxx (#79308) üzenetére


zolnagy
őstag

Aham. Hát akkor elgondolkodom rajta, de enyhén szólva borsos áron mérik ezt a kiegészítőt hozzá. Ennyi erővel megvehettem volna a C2 parquet editiont, ami 22e-el lett volna több, mint amennyiért a C1-t vettem.
Az előző electroluxhoz is volt külön parketta fej és csak azt használtam.

(#79312) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!
Még sosem volt szárítógépem, most tervezném az elsőt megvenni. Ami nem tiszta: kb 3-4 éves Samsung mosógép van itthon ami 55 mély, viszont a legtöbb szárítógép ennél mélyebb (márkától függetlenül, de egyébként LG lenne a befutó). Ehhez milyen összeszerelő keretet kellene vennem?

(#79313) KD6-3.7 válasza kóóó (#79309) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Örök mondás, hogy amire a legtöbb gari van, ha nincs kimondott márka/modell kinézve.

(#79314) kóóó válasza KD6-3.7 (#79313) üzenetére


kóóó
aktív tag

Azért is győzött meg mert Média Markt oldalán a legolcsóbb 210 ezer és ezt írja ott:
3+2 év garancia
A termék regisztrációjával a garancia 5 évre kiterjeszthető

Szóval a 5 év már elég jó, csak nem tudom milyen a Candy szerviz hálózata Borsodban mondjuk 😃

Van egy másik amit az asszony nézet az IKEA TINAD ez 240 ezer, itt is 5 év gari van viszont ennek kisebb a beltere. De itt is él, hogy nem tudom milyen az IKEA szervíz hálózata.

Ha a kettőt hasonlítom össze akkor az IKEA drágább és kisebb, régebbi konstrukció.

Viszont mivel régebbi így több felhasználó vett már és tudott értékelni ami ennél a gépnél 5/4.2 lett
Meg ha jól olvastam az IKEA Electrolux gépeket árul.

Hát már fogalmam sincs :F

Üdv.: kóóó!

(#79315) Gömbike válasza ribarszki (#79306) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ha jól emlékszem, ez van neki.

Nálunk ilyen dolgozik, ennek ez elődje Bauban ez .

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#79316) ribarszki válasza Gömbike (#79315) üzenetére


ribarszki
őstag

Nagyon köszi! :R

(#79317) BB9000 válasza zolnagy (#79311) üzenetére


BB9000
senior tag

Aliról sokkal olcsóbb a parkettafej Miele-hez. Én is onnan vettem. Teljesen jó! Link
Vettem még Hepa filtereket is hozzá. Link Azok is tökéletesek.

[ Szerkesztve ]

(#79318) zolnagy válasza BB9000 (#79317) üzenetére


zolnagy
őstag

Hát ez lényegesen olcsóbb. Köszi! :R

(#79319) ribarszki válasza BB9000 (#79317) üzenetére


ribarszki
őstag

Azért ennek a kínai fejnek és a gyári Twister fejnek nem sok köze van egymáshoz. Pont az a Twister lényege, hogy nagyon könnyű manőverezni. Nálam így mozog.

(#79320) KD6-3.7 válasza kóóó (#79314) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Az IKEA szervíz hálózatát nem ismerem, viszont más téren - visszavétel, alkatrész pótlás - nagyon jók! :K Saját tapasztalat! Electrolux nekem szimpatikusabb, ha a márkát nézzük. Sütőnk van és az nagyon jó!
Candy? Azt még nem ismerem.

(#79321) arcsin válasza KD6-3.7 (#79320) üzenetére


arcsin
senior tag

Alkatrészpotlás csak akkor ha kis fém vagy muanyagrol van szó. Nekünk egy lapra lett volna szükségünk hauga szekrényhez. Mondták hogy vegyünk új szekrényt 65 ezerért. Oke.

(#79322) kóóó


kóóó
aktív tag

Hát nem tudom, van egy ikeas beépíthető mikrom, de még gondja nem volt, hogy szerviz tapasztalatom legyen. :D

A bútoros azt mondta gyorsan kikell találnom mert a hűtő és a mikro mérete kell neki, a többi raér.
De fingom sincs melyik legyen.

Illettve azt nem látom, hogy az IKEA-s az Total NoFrost vagy nem. A Candy az Total NF.

Üdv.: kóóó!

(#79323) Gömbike válasza kóóó (#79322) üzenetére


Gömbike
senior tag

A nagyméretű SBS samu mellett van kettő kicsi hűtőnk. Mindkettő Candy. Az egyik 37, a másik 36 decibel zajos.

De a lényeg: meglepően jó az összeszerelés minősége az árához képest. Az egyik ráadásul úgy van festve, mintha bőrhatású lenne, és ez tapintáskor érezhető is.

Az egyik borhűtő, a másik fagyasztó nélküli kishűtő.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#79324) Draken válasza Draken (#79312) üzenetére


Draken
őstag

A fenti kérdésem konkretizálnám:
Erre a kombóra keresnék megfelelő keretet.
Mosógép, szárítógép.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#79325) Beni2360 válasza mzso (#79299) üzenetére


Beni2360
félisten

P, hogy egy crips sütés videója.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79326) KD6-3.7 válasza arcsin (#79321) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Az elég speckó szekrény!
Konyhaszekrényhez én 790-ért meg a teljes ár töredékéért vásárolgatom a bontott részről az ajtót, lapokat stb. :DDD Hibátlan mind. Be-be nézek hetente, mert útba esik.

(#79327) Nagya21 válasza Beni2360 (#79325) üzenetére


Nagya21
addikt

Na pont ilyen a mikróm....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#79328) Nagya21 válasza Draken (#79324) üzenetére


Nagya21
addikt

Nagyon ne lamentálj rajta, vágass méretre egy bútor lapot, vízálló élfóliát rá, majd egy spaniferrel fogasd össze a 2-őt.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#79329) mzso válasza Brandynew (#79303) üzenetére


mzso
veterán

Azért nem teljesen az, mert az egyik süti a másik párolja.

Ilyenem még nem volt csak pároló betétem ami nem valami jó/praktikus.

(#79330) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Beko WUE 8622 XCW (84x60x55 mag*sz*mélys) mosógépre fel lehet rakni egy Beko DS 9430 SX (85x60x65) szárítógépet? Mélységre van 10 centi eltérés a kép gép között, és nem vagyok benne biztos, hogy így össze lehetne őket rakni.

(#79331) Draken válasza Nagya21 (#79328) üzenetére


Draken
őstag

Jobban örülnék ha működőképes lenne gyártás nélkül a keret, ami kihúzhatós. Egyik sem jó, ami a piacon van?

[ Szerkesztve ]

(#79332) Gömbike válasza mustang08 (#79330) üzenetére


Gömbike
senior tag

Vágatsz munkalapot a szárítógép méretèhez, annak a hátuljára felcsavarozol asztallábat ( kat). Vagy egyet középre, vagy a két szélére.

A műanyagnál sokkal erősebb, stabilabb, így nem fog leesni semmi.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#79333) Brandynew válasza mzso (#79329) üzenetére


Brandynew
őstag

Párolás: folyadékot teszel egy lábasba, amibe belerakod a párolnivalót, majd lefeded és kis hőmérsékleten hőkezeled. Az alapanyag a folyadékban fog hőkezelődni. Attól, hogy az étel egy része leér a lábas aljára, az még párolás, nem sütés, jórészt kis gőzbuborékokkal érintkezik a lábas alján is az alapanyag.

Amit te mondasz, és amire a linkelt gép is való, az a gőzölés, az egy másik technika. Egyébként szerintem bármelyik gőzölőgép megteszi, ha ilyet szeretnél, hiszen semmi mást nem csinál, csak az edény alján lévő vizet melegíti, a műanyag dobozok meg nem engedik kiszökni a gőzt. Mikroműanyag?...

[ Szerkesztve ]

(#79334) BBéci válasza Nagya21 (#79328) üzenetére


BBéci
titán

Sajátos a szóhasználatod.
Lamentál: hosszasan siránkozik, panaszkodik, sopánkodik. Olasz eredetű szó. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79335) Nagya21 válasza BBéci (#79334) üzenetére


Nagya21
addikt

Elegánsabb szó a lamentál, mint a vakarózik.....:DDD:DDD:DDD:DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#79336) Brandynew válasza Nagya21 (#79335) üzenetére


Brandynew
őstag

Viszont a lamentál szónak nincs olyan jelentése, hogy vakarózik, töpreng, elmélkedik :)

Azon lamentálunk (siránkozunk), hogy sokan téves értelemben használják ezt a kifejezést.

Nagyon ne morfondírozz rajta (vakarózz/töprengj), vágass méretre egy bútorlapot (egybeírandó), vízálló élfóliát rá, majd egy spaniferrel fogasd össze a 2-t (nem 2-őt).

the grammar Nazi flies away :D

[ Szerkesztve ]

(#79337) adp


adp
őstag

Sziasztok! Tud valaki tuti tippet mosógépre. Tegnap este megadta magát a régi. Öreg Delton gép volt, már csapágyas volt, az előző tulaj hagyta itt nekem ingyen, nem akarok a javítással foglalkozni, leszakadt a dob tartó rugó centri közben és a tömítő gumit is eltekerte, meg ahogy írtam csapágyas és a dobcsillag sem tudom milyen állapotban lehet.

Szóval 150 alatt keresnék mosógépet. Semmi extra igény nincs. Nem kell extra nagy kapacitás, inkább tartós legyen. Kb heti 2-szer lenne használva. Nem tudom melyik márka ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#79338) hotkar válasza adp (#79337) üzenetére


hotkar
aktív tag

Itt is jó a kérdés, de van külön mosógépes topik is. :K

(#79339) TS580


TS580
csendes tag

Sziasztok,Beko DPS 7405 GB5 szárítógéppel kapcsolatban kérdezném.Gép elején a kompresszor hűtőventilátora nem megy,takarítás után néztem hogy a szárítógép működése közben áll.A gép egyébként működik.

(#79340) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy új mosógépet venni, mindenképpen elöltöltős típust. Szempont a nagy kapacitás, megbízhatóság, és kellene az 1400 vagy 1600as centrifuga. A feleségem meg a gőz funkciót említette, valamint a baby care program meglétét (bár ennek a neve szerintem gyártónként más). Első körben ezt néztem ki: [link] amit nem szeretnék: Candy, Indesit, gorenje, és felújított Miele. A max keret kb 200k, de ha kicsit olcsóbb, az nem hátrány :)

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#79341) z123456z válasza z123456z (#78397) üzenetére


z123456z
őstag

Időközben mértem a normál térben mínuszokat is. LG szerelő kicserélte a panelt és a hátlapot, azon vannak az érzékelők. Nem lett jobb, sőt, többször mértem mínuszt, máskor meg 6 fokról alig tudta visszahűteni. Kértem cserét, és itt jött a meglepi. Annak idején itt a Samsung garanciális ügyintézését és ügyfélszolgálatát szídták, ez volt talán a legfontosabb oka ( a másik az anyagminőség ), hogy végül LG lett. És az élet igazolta a döntés helyességét. Az egész eljárás, a legelső bejelentéstől kezdve gyorsan, zökkenőmentesen és udvariasan zajlott, prémium ügyfélnek érezhettem magam, pedig nyilvánvalóan nem vagyok az. Hozzátartozik, hogy LG Magyarország honlapján vettem, bár nem gondolom, hogy ez megkülönböztetne, inkább felgyorsította, leegyszerűsítette az ügymenetet. Most várom az új készüléket, remélem ez jó lesz, LG szerelő nem találkozott még ilyennel, csak vagy túl-, vagy alulhűtéssel. Tehát akinek a garis ügyintézés is szempont a vásárlásnál, azt tudom mondani, hogy ebből a szempontból LG nagyon nagyon, maximálisan ajánlott.

(#79342) anrab válasza z123456z (#79341) üzenetére


anrab
addikt

"Tehát akinek a garis ügyintézés is szempont a vásárlásnál, azt tudom mondani, hogy ebből a szempontból LG nagyon nagyon, maximálisan ajánlott."
Tv-nél is ezt írják. Tényleg nagy piros pont!

(#79343) BB9000 válasza adp (#79337) üzenetére


BB9000
senior tag

Mosógépből a Bosch és az LG amivel nem nyúlsz mellé . A 150 K ig 6 féle gép kapható ma: ÁK link

(#79344) adp válasza BB9000 (#79343) üzenetére


adp
őstag

köszi

(#79345) Lorsi91


Lorsi91
újonc

Sziasztok!
Konyhai robotgépet tudnátok ajánlani 100k alatt? Ha van, tippek és tapasztalatok is érdekelnének!
Köszi!

(#79346) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Pennyben van most occsó’ Sencor robotgép.
Ez mire elég? Teszta dagasztásra gondolom nem…

(#79347) Gömbike válasza KD6-3.7 (#79346) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ha leszámolod az AFA-t, a bolt hasznát, a forgalmazó hasznát és a gyártó hasznát, akkor nem sok pénz marad strapabíró alkatrészre.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#79348) KD6-3.7 válasza Gömbike (#79347) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Igen, én is így gondoltam…

(#79349) weiss válasza BBéci (#79334) üzenetére


weiss
addikt

Miket meg nem tud itt az ember. Én is a Nagya21-féle jelentését ismertem.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#79350) Beni2360 válasza KD6-3.7 (#79346) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem 600W hanem 1200W nézzél.
Na meg nem írtad, hogy mennyi tészta dagasztasra? Az a lényeges.
1kg kenyerhez kb 600 dkg liszt dukál. Az olcsóbb gépek kb 600 dkg lisztet tud kenyérnek. Lágyabb tesztakhoz már többet be tud keverni. Ez a 600W- nem igazából kenyér dagasztasra való, max olyan 60-70 dk ra jó.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.