Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70151) titanium_100


titanium_100
tag

Hi.

Mélynyomó hátulján ha 1db rca bememet van azt az avr első számú sub kimenetére kell kötni ugye? Mi törtenik ha a 2-esre kötném?

Valamint a mélynomó hátulján van egy 0 - 180 állásba pöccinthető billenőkapcsoló, az merre kell álljon?

(#70152) Janaboy


Janaboy
veterán

Köszi srácok, a hátsó port lett a megoldás.
Nem tudom elől miért nem jó, na mind1 :)

Janaboy

(#70153) Vismajor01 válasza Vismajor01 (#70132) üzenetére


Vismajor01
addikt

Rossz topic? :F

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#70154) hash99 válasza Janaboy (#70152) üzenetére


hash99
senior tag

Az első port inkább arra jó ha kamerát akarsz csatlakoztatni ugyan a marketing szöveg azt mondja hogy konzolokhoz is de valójában arra nem jó. :)

(#70155) hash99 válasza Vismajor01 (#70153) üzenetére


hash99
senior tag

Azt írtad mennyezeti hangszórókat akarsz az pedig nem 5.1 hanem atmos rendszer 7-9-11-13 hangszóróval értelem szerűen 5.1 vagy 7.1 + a mennyezeti hangszórók. Ha ezt szakemberrel akarod kiépíteni beméretni az nem 2ft. Használtan a hangfalak beleférhetnek a keretedbe az erősítő és a kiépítés szerintem már nem. Én a helyedben inkább kiépítenék egy 5.1-et és később bővíteném magassági hangszórókkal.

(#70156) Dorian válasza hash99 (#70155) üzenetére


Dorian
félisten

Nem jó tanács. Atmos-rendszerben a surroundok helyes magassága fülmagasság, 5/7.x-ben pedig jóval felette. Először el kell dönteni mit akarunk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70157) b. válasza Vismajor01 (#70132) üzenetére


b.
félisten

Mivel álló kizárt, a mennyezeti pedig túl magas normál 5.1 hez, polc sugárzókat tennék fali tartóra vagy éppen polcra a falra.
Ez a kategória a polcsugárzóké [link] itt sokféle típust látsz pénztárcád mondja meg mit szeretnél venni. Teljes értékű rendszert tudsz belőlük építeni.
csak egy példa:
Én szeretem a Monitor Audiot. pl frontnak és surroundnak ebből vagy 4 darab [link] vagy hátra ilyen bronze FX mert olcsóbb és jól szól . [link] centernek ez [link] ez pl az Hátsó FX használatával kijön 350 ezerből. A hátsó mellé nem kell állvány a Bronze FX falra szerelhető közvetlenül. Előre kettő darab Vogels tartó vagy kettő darab OBI-s polc ez kb 360 ból meg vagy és marad még pénzed egy mélyládára. Később ez bővíthető Atmos hangfalakkal. Klipsch is hasonlóan jó lehet és így össze tudsz légózni magadnak rendszert. Pénztárcádtól függően nézelődj.
pl Jamo vagy Polk Audio ennél sokkal olcsóbban is összerakható értelemszerűen valamivel gyengébb minőségben de Klipschnek is van az R szériája vagy MA-nak a Monitor szériája .
Ha megvagy egy vagy több összeállított rendszerrel írd meg ide hogy mit gondolnak róla a szakik.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#70158) lenox válasza Janaboy (#70147) üzenetére


lenox
veterán

En meg HD-ben probalnam UHD helyett. Vagy 420-ban 444 helyett. Vagy SDR-ben HDR helyett. Valamelyik kompromisszumot meg kell kotni.

De akkor ezek szerint nem. Mondjuk akkor megy UHD 444 HDR, amit elvileg nem tud az erosito?

[ Szerkesztve ]

(#70159) embe válasza b. (#70157) üzenetére


embe
nagyúr

Marantz tulaj vagy már? :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#70160) b. válasza embe (#70159) üzenetére


b.
félisten

Még mindig nem :D
Július 1 től mennek ki állítólag. most ez az új verzió... Most vettem egy belépő Sony-t( 790) addig amíg nem tudom elhozni a Marantzot ,hogy valami szóljon már ,de hogy őszinte legyek a Focal hangfalakat jobban várom.
Tegnap este is átmentem hozzájuk megittunk egy két sört közeben zenét hallgattunk, szerintem a Bronze szettre rá ver jócskán zenében az a Focal. Moziban talán nem.

Lassan minden átlagos erősítőn márkán végigérek már :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#70161) Janaboy válasza lenox (#70158) üzenetére


Janaboy
veterán

Igen, de miért ne tudná?

Janaboy

(#70162) morfondőr válasza b. (#70157) üzenetére


morfondőr
őstag

Üdv!
Pont a Monitor Audio Bronze 100 tetszett meg nekem is, de azért tettem le róla, mert azt olvastam, hogy teret kell nekik hagyni, nem jó fal mellé tenni. Nálam is a falon lenne polcon. Ilyen téren van tapasztalat?
Előre is köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#70163) VoidXs válasza Janaboy (#70161) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mert ezeket házimozihoz készítik, ahol a 4K 4:4:4 szabvány szinten sem létezik, így jól tudnak spórolni teljesítményen, ha megkötnek egy maximális bitrátát. Szerencséd van, hogy ezt csak az első porton tették, mert elég drága kategóriában is előkerül, hogy valami képtelen rá. Ilyen mondjuk a Dune Ultra Vision 4K, pedig egy félmilliós gépről beszélünk, ahol elvárnám, hogy egy rögzített gameplayt le tudjon játszani. Nem tud. Sok fórumtárs szorult ilyenek miatt HDMI splitterre.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70164) embe válasza b. (#70160) üzenetére


embe
nagyúr

Mehetne már ki dolgozni az ismerősöd! ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#70165) b. válasza morfondőr (#70162) üzenetére


b.
félisten

Nekem ez a bronze 100 szólt Atmosnak, most már a fiam használja mert sajnáltam erre leamortizálni a Bronze 500 mellett. Nagyon régi Yamaha erősítőmmel zenére van használva már. Érdemes szerintem falra tenni egy polcra ahol kissé ki lehet ferdén fordítani vagy olyan tartót venni amin lehet kissé lefele ,de főleg oldalra fordítani , meghálálja. Nem kell 20 centire el tenni meg ilyesmi ,csak kell neki némi hely mert annyi tér már elég a bass reflex nyílásnak ahhoz hogy ne dobozosodon be a hangzás. Amúgy falra nem tenném fel közvetlenül ,arra szerintem nem alkalmas. Így is kicsit tompítja a hangzását a kicsit eltolt mélytartomány.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#70166) Janaboy válasza VoidXs (#70163) üzenetére


Janaboy
veterán

Hat ezt így nem biztos hogy értem, a tv írja h HDR :D

Janaboy

(#70167) nemlehet


nemlehet
őstag

Hali,

Kis segítséget kérnék. Megpurcant a régi TV-m és az újon már más kimenetek vannak így a régi erősítőmet már nem tudom használni mozizásra.
Régi setup:
LG Smart TV-re hálózaton keresztül Plex-ről jött a forrás, ezt a fejhallgató kimeneten keresztül átvittem az egy régi HI-FI toronyból kiemelt Sony LBT-D509-es erősítőre. Ez hajtott meg 2 8 Ohmos Technics CD120A hangfalat sztereoban.
Nem volt egy komoly rendszer de én szerettem, amennyit moziztunk azt bőven kiszolgálta bőven kiszolgálta.

Az új TV-n már nincs fejhallgató kimenet és az Sony erősítő semmi mást nem tud inputként a TV-ről hasznosítani. A TV-n lévő RCA nem képes audio kimenetként funkcionálni.

Szóval kell egy új erősítő, későbbiekben valószínűleg kiegészíteném a rendszert egy mélynyomóval.

Nézegettem a kínálatot, a külföldi fórumokon röpködnek a a 6-7-800 eurós erősítők mint "budget" megoldás, ennyit pedig nem ér az egész. Létezik valamilyen elfogadható stereo (neadjisten 2.1) erősítő 50-60k ársávban? Annál többet igazából nem ér az egész számunkra.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#70168) Phülöp válasza nemlehet (#70167) üzenetére


Phülöp
addikt

Első körben megnézném közelebbről azt az RCA kimenetet a tv-n, annak pont ez lenne a dolga. Erősítőn meg van RCA bemenet, ha jól sejtem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70169) b. válasza nemlehet (#70167) üzenetére


b.
félisten

Házimozi erősítővel sem járnál rosszul ha már filmnézésre használod és a SUB is igény. Megy az szépen sztereóban is és kezeli a subot. Szerintem jobban járnál.
Két megoldás van. Veszel egy alap bármilyen erősítőt ami Optikai bemenetet kezel és a Tv-t úgy kötöd rá.
Itt a HDMI ha nem fontos ez esetben lehet ez is éppen de van fent olcsóbban is. [link]
Optikai kábel majd a SUb rá egy RCA val és meg is vagy.
Vagy veszel egy olyan erősítőt ami tudja az ARC ot a Tv ről kezelni és akkor nem kell külön optikai kábel, HDMI-n át megkapja a hangot . Olyat keresnék a helyedben ebben a keretben ami azért tudja az ARC -ot a Tvről fogadni. Mondjuk most talán ez van fent a legolcsóbban. [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#70170) nemlehet válasza Phülöp (#70168) üzenetére


nemlehet
őstag

Van de nem tudja kimenetként használni a TV. Kimentek amiket a TV tud: BT, HDMIarc, Optical, Internal speakers és ezek tetszőleges kombinációja.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#70171) gab1ka válasza nemlehet (#70167) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Bár az Aliexpress-es külföldi beszerzés változott ugye a vám és áfa miatt, anno egy optikai-rca átalakító szinte fillérekbe, talán 3$-ba került. Most minden macerával sem gondolnám többnek 5-6$-nál. Így minden maradna a régi a lehető legolcsóbban.

(#70172) nemlehet válasza b. (#70169) üzenetére


nemlehet
őstag

Pont ezt a Denon-t néztem ki saját kútfőből, csak újonnan már nem nagyon kapni, HA meg eszembe se jutott. Akkor szerintem megpróbálom lecsapni, köszi, pont ilyesmit kerestem.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#70173) b. válasza nemlehet (#70172) üzenetére


b.
félisten

Még arra vigyázz hogy az LG nek nincs DTS licensze ha plex azon át fut az új TV-n , nem tudom milyen típust vettél.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#70174) M.Ildiko


M.Ildiko
tag

Lehet nem jó helyen kérdezem, de hol tudok technikai problémára választ keresni?
Van egy régi panasonic sc-ht535 házimozim, amiben a szerelő szerint a subban levő panel romlott el, ami az áramellátást biztosítaná. Szerinte nincs megfelelő minőségű alkatrész, ezért nem javítható. A hangsugárzók megvannak. A készülékben rádió és dvd lejátszó van, és ha működésbe lehet hozni, sztereóban, megtartanám, zenehallgatásra elsősorban, és rádiónak. Van olyan eszköz, ami kiváltja a hibás subot?
Tud valaki itt segíteni, vagy tudtok olyan helyet Budapesten és környékén, ahol tudnak?

(#70175) jambiyya válasza M.Ildiko (#70174) üzenetére


jambiyya
őstag

Faternak volt ilyen. A lejátszót és a subot speciális kábel köti össze, a sub erősítője hajtja meg az 5.0-t. Pont annyira integrált, hogy külön legfeljebb az 5.0 használható, de ahhoz is kéne ugye egy AVR. Ha nem sikerült a subot javítani, akkor elengedném. Nekem sok éve ők javítottak egy a márkaszerviz szerint menthetetlen aktív subot.

(#70176) M.Ildiko válasza jambiyya (#70175) üzenetére


M.Ildiko
tag

Nagyon köszönöm, beszéltem velük, megnézik.

(#70179) dobobazsy


dobobazsy
őstag

sziasztok! házimozi erősítőm elkezdett egy hibajelenséget produkálni. IPTV nézés közben egy idő után elkezd kihagyni a kép és a hang. egy-két másodpercekre. ha kikapcsolom az erősítőt úgy megy rendesen az adás... vissza bekapcsolom van hogy egy darabig jó megint, de nem sokáig. valaki találkozott már hasonlóval? HDMI rész kezdi megadni magát?

másik kérdés: előrelépés lenne ezt a Denon AVR-1909-est egy Pioneer VSX-922-re cserélni?

köszönöm!

(#70180) VoidXs válasza dobobazsy (#70179) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem melegszik túl? Lehet, hogy egy hűtőpad foszlott szét. Szerintem nem lennél előre a Pioval.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70181) dobobazsy válasza VoidXs (#70180) üzenetére


dobobazsy
őstag

nem szabadna, nincs fölötte semmi.. hangzásban sem?

(#70182) VoidXs válasza dobobazsy (#70181) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Attól is túlmelegedhet, hogy a hűtés valamelyik része megadta magát, nem feltétlenül kell beszorítva lennie. Esetleg sok beszorult por is lehet az indok. Az a Pio hangzásban visszalépés.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70183) dobobazsy válasza VoidXs (#70182) üzenetére


dobobazsy
őstag

és egy Marantz SR5005?

(#70184) VoidXs válasza dobobazsy (#70183) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az már magasabb liga.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70185) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Sziasztok,

ki milyen medialejátszót ajánlana házimozihoz? Netflix és disney + tartalom, elsősorban projektoron, illetve NAS-ról streamelés (servvio) lenne a feladat.

Jelenleg egy AcRyan PlayonHD oldja meg ezt, egy Pioneer Lx72-re megy a jel HDMi-n keresztül. Erre a lejátszóra viszont nem lehet netflix/d+ app-ot letölteni. Az erőlködő, bár tudja az eAC3-at mégis csipog/glitch-el a netflixes offline tartalmakkal. Ezeket át szoktam pörgetni ffmpeg-en, utána jól működik. Lenne értelme erősítőt is cserélni? Sony STR-DN1080, vagy valamni haosnlóban gondolkoznék, elsősorban a modernitása (a pióhoz képest) miatt.. Kérdés, hogy hangban nem lenne-e visszalépés.

Van valami tuti tipp, lejátszóra, esetleg erősítőre?

Köszi,
Viktor

(#70186) BBéci válasza clyvejhamma (#70185) üzenetére


BBéci
titán

Az a Sony tutira visszalépés lenne. Nem látom indokoltnak az erősítő cserét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70187) VoidXs válasza clyvejhamma (#70185) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Én sem javaslom a cserét. Biztos nem a lejátszó a szűk keresztmetszet? A DD+ Atmos tartalmak bitrátája olykor a 2 Mbit/s-t is elérheti, a hagyományos maximum jóval ez alatt van. Ha korlátoz a lejátszó, simán félbevághatja az adatot, ami olyat okoz, amit leírtál. Próbáld ki PC-ről, hogy onnan is rossz-e a hang, ha nem, akkor egy új lejátszó tudja csak kiváltani az FFmpeg-et, viszont ha rossz, akkor tényleg az erősítő nem bírja.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70188) clyvejhamma válasza VoidXs (#70187) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

VoidXs: Ki fogom próbálni laptopról, hogy mit csinál a hanggal! Köszi a tippet!
BBéci: Köszi szépen!

(#70189) b. válasza clyvejhamma (#70185) üzenetére


b.
félisten

Nvidia shieldet( 2019) ajánlanék, ha belefér a keretbe.
Ha Dolby Vision nem feltétel akkor jó a 2017 is. Disney, HBO Max.Netflix 4K ,Serviio és Plex, KODI stb.
Atmost és minden hangformátumot támogat. Hibátlanul teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#70190) Khaosz55 válasza b. (#70189) üzenetére


Khaosz55
addikt

Még át kell néznem pontosan a mérési eredményeket, úgy néz ki átlagban 250ms-al csökkent az utózengés a nappaliban a panelozás után. Viszont vannak freki tartományok ahol még így is magas. Közép-magas tartományban 300-400 ms körül van, alatta 500 és vannak kis kiugró részek sajnos még magas értékekkel. Még rendelek 3-at mert úgy lesz teljes.
A mély is változott viszont nem sokat ott még magasak az értékek.

Értelmesen, hogy a nappalit egység képét ne romboljam szét, nem tudom sokkal jobban javítani.
Jelenleg a hátsó falon lévő panelokat a falra raktam légrés nélkül, megnézem mit változik, ha 3-5cm légrést rakok, megmérem milyen eredményt hoz.

(#70191) clyvejhamma válasza b. (#70189) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

köszi szépen!

(#70192) htw


htw
tag

Sziasztok
Adott egy Denon 2400, Dali Spektor 7.0, SVS SB12-NSD-vel megtámogatva 20nm-re. Szeretném a mélyeket egy kicsit jobban érezni filmeknél. Ekkora szobába mit ajánlotok?
Az eddigi kiszemelt XTZ SUB 12.17 EDGE esetleg SUB 1X12 EDGE.
Árban feljebb nem szeretnék menni.

[ Szerkesztve ]

(#70193) ada19 válasza htw (#70192) üzenetére


ada19
senior tag

A 12.17 EDGE jó választás, BF körül szokott jelentősen olcsóbb is lenne bár idén ez erősen lutri ugye, főleg ha ilyen szépen dübörög az EUR-HUF. Hasonló árban Klipsch R-112SW, R-115SW, Monoprice Monolith 12".

Mégsenem

(#70194) Gino20 válasza htw (#70192) üzenetére


Gino20
őstag

A 12.17 EDGE szerintem egy nagyon jó SUB. Dali E-12F-et váltott, amivel szintén elégedett voltam, de azért ez más liga [kép] (és nem csak méretben/súlyban) ;) .
Negatívumként talán azt tudnám felhozni, hogy egy picit "érzéketlen" és este alvó család mellett kisebb hangerőn kikapcsol (ami esetemben talán néha inkább pozitívum :) ) plusz pont az ajánlott bal oldalt nyitott, jobb oldalt zárt portal kegyetlenül széthajtva portzajra hajlamos (amit ilyen esetben is inkább közel hajolva lehet hallani), szóval ehhez extrém körülmények kellenek, de hétköznapi használatban nyoma sincs.
A jelenlegi ~700 EUR szerintem jó ár. Eddig ~750 EUR volt az ára, ha épp volt készleten szóval ez alatti jelentősen olcsóbb összegre nem számítanék.

[ Szerkesztve ]

(#70195) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Milyen 2.1-es hangprojektort ajánlotok? Van erre külön topik?
:R

(#70196) VoidXs válasza Hoffer (#70195) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha nem írsz keretet, akkor a Sony HT-A7000-et egy Focal Sub Utopia-val. ;] Van amúgy topikja.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70197) Khaosz55 válasza htw (#70192) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szia nekem van 2 db SB12-NSD és egy XTZ 12.17 Edge subom.
Már nincsenek meg a mérések, de amikor kimértem őket akkor a 2db SB12-NSD tudta azt a szintet hozni mint a XTZ 12.17 edge (bal port nyitva) frekvencia menetben és hangnyomásban. Az XTZ még mélyebbre is ment. Gondolom a szoba akusztika miatt van egy kiemelés 60-70Hz körül, de minidsp-vel korrigáltam.
Majd ősszel tervezem, hogy veszek 2 db XTZ SUB 1X12 Edge-t és eladom az SVS-t és lehet a 12.17 EDGE-t is. Ezt majd meglátom a mérések alapján.
Az biztos, hogy az XTZ-ben a végfok szerintem túl van méretezve a hangsugárzóhoz képest, ami egyáltalán nem gond, és valóban magasabb jelszinten kapcsolódik be automatikusan mint az SVS. XTZ kidolgozása is kiváló és nem laminált fólia.

(#70198) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Disney plus csak sztereó pcm-et küld az avr-nek Mi Box 4S-ről, nincs DD+. Másnak sem működik?
Netflix hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#70199) embe válasza morfondőr (#70198) üzenetére


embe
nagyúr

TCL androidos tévé 5.1-t kiküldi az erősítőnek.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#70200) b. válasza morfondőr (#70198) üzenetére


b.
félisten

Philips OLED. DD5.1 megy át az erősítőbe nálam.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.