Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) zsoika válasza Nemir Ombe (#25948) üzenetére


zsoika
addikt

Erről jut eszembe!
Régen amikor a Suzuki Alto kijött ....láttam egy tesztet/termékbemutatót a TV-ben és kérdezték a forgalmazót ,hogy kinek szánná, ajánlaná?!
A válasz: "Akinek a Swift nagy" :DDD

(#25952) SVLaller válasza zsoika (#25951) üzenetére


SVLaller
senior tag

És milyen igaza volt :DDD
Mert aki fel tudja mérni, hogy neki meg két bevásárlószatyornak kell beférni, viszont olcsóbb a fenntartása és a 800ccm-es motor jobban viszi mint a swift-et annak jó. Csak itt Mo.-on az nem menő aki nem BMW-ben mereszti a seggét, nincs medence meg 300nm-es kecó, meg high-end hifi cucc, csak hogy kicsit témánál maradjunk. Persze pénze nem nagyon van rá de majd megoldjuk hitelből, mindezt mert megérdemlem alapon.
Aztán ha bedől az egész akkor meg mentsen meg az állam vagy akárki.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#25953) #98221312 válasza szasanyi (#25946) üzenetére


#98221312
törölt tag

Millió dolgot tudnèk írni a témáról... Nyílván van igazságod. Csak ez az általad gyakran használt "nagykèpű, lenèző" jelzőkkel illető megnyílvánulások kissé sértőek. Az, hogy nem értessz egyett egy adott témáról azzal semmi baj nincs, hiszen erről szól a topik...de nem kell egyből ugrani minden felütésre, és személyes anyagi helyzetekkel , "nagyképűséggel" dobálózni. Szerintem. Lehet, hogy valakinek nyersebb a stílusa mint pl Doriánnak is... :D de ez nem szól senki ellen, illetve nem is leányneveldében vagyunk... :D

[ Szerkesztve ]

(#25954) Nemir Ombe válasza zsoika (#25951) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez azért nem egészen ugyanaz, van amikor és amiből jó/jobb/vagy elég a kicsi is, de az legyen normális és/vagy megbízható, stb .... pl. egy időben én is szaladgáltam egy Smart for2-val, mert csak városon belül volt dolgom, oda tökéletes volt, de ugyanez pl. egy Daewoo Tico-val már lehet inkább szenvedés lett volna, közlekedés helyett .... :D ;)

Hmm ....

(#25955) I'am Dony válasza szasanyi (#25940) üzenetére


I'am Dony
őstag

Mennyire igazat szóltál! :R

[ Szerkesztve ]

(#25956) zsoika válasza Nemir Ombe (#25954) üzenetére


zsoika
addikt

Igazából erről jutott eszembe csak figyelmetlen voltam. #25938
Szóval leszögezném ,hogy volt 1.0 -ás 1998-as és pár hónapja adtuk el az asszony 2001-es 1.3-asát, illetve van még egy 2000-es 1.3-as a nevemen csak szüleim használják.....szóval van fogalmam a swift "nagyságáról". Természetesen mi is városban ,esetleg megyén belül 1x-1x hadználjuk(tuk) és arra tökéletes ,de a Suzuki alápoziciónálta az Altot. Az Altora semmi szükség nem volt ,mert árban drágább volt és méretileg a swift alá menni....hát?!
Szóval az AVR eknél is ez van ...az igazi belépők alá löttek 1-2 másikat.

(#25957) Nemir Ombe válasza zsoika (#25956) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért írtam korábban, hogy "nem ugyanaz", mert ilyen esetben a még kisebbnek lehet értelme (könnyebb parkolás, alacsonyabb fogyasztás vagy mitomén' "aranyosabb" kinézet), de pl. egy AVR-nél ugye max. 1 ilyen "érv" lehet, az hogy olcsóbb .... ;)

Hmm ....

(#25958) #98221312 válasza Nemir Ombe (#25948) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen, teljesen egyetértek. Valami hasonló állásponton vagyok én is. Sajnos hosszú, és mondhatni pénzkidobálos út vezetett idág. Ezért mondom sokszor, hogy érdemes várni, gyűjtögetni, és használtan vásárolni, mind sem ilyen olyan pénztárca kímélő trükökkel, eszközökkel kínlódni, mivel a végeredmény csak csalódás lesz.

(#25959) zsoika válasza #98221312 (#25958) üzenetére


zsoika
addikt

Pénzkidobós nekem nem volt......ez a jó a használt cuccokban , hosszúnak meg relatív a 4db nem megfelelő AVR és 3 hsz szett.
Viszont azt gondolom megérte ,mert sok tapasztalatot szereztem.

[ Szerkesztve ]

(#25960) #98221312 válasza zsoika (#25959) üzenetére


#98221312
törölt tag

Sajnos és sok felesleges terméket vettem, mert nem hallgattam a megfelelő emerekre. Pl vettem egy subot 35.-ért új árában. Azóta is rémálmaim vannak a hangjától..:D Tanulópénz volt.

(#25961) Lacielvtárs válasza #98221312 (#25960) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

&zsoika: én is megemlitsem a tanulópenzeim teljes összeget? ;]
Abból egy 'valamire való alkesz' egy évig tudna folyamatosan iluminalt állapotban lenni :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25962) zsoika válasza Lacielvtárs (#25961) üzenetére


zsoika
addikt

Ha eladod a cuccokat akkor vissza is jön ...jó brszéltük ,hogy te egy-egy alkalommal 5-10eFtokat buktál ,de én azt nem nevezném bukónak. Az a tapasztalat ára. :DD
Ez a hobbid és ha a kocsmába járnál nem úsznád meg 5-10eFt-ból.(én15-20eFt-ot úgy eliszok mint a sicc)

Jigsaw04: Értsem ezt úgy, hogy használtat vettél új árban ? És mennyiért ment el ?

[ Szerkesztve ]

(#25963) tomyka74


tomyka74
senior tag

kérnék szépen Karen Sousa stílusú hangvételű zenéket/előadókat ,hogy kényeztessem az Elac-okat! :D
mert azt már rongyosra halgattam.
amióta azt halgatom a tanácsaitok után nagyon tetszik ez a zenei vonal.

persze tudom ehez kellett ez a rendszer is és hálás is vagyok nektek érte!!! :C

[ Szerkesztve ]

(#25964) Lacielvtárs válasza zsoika (#25962) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igaz, mondjuk ez is igaz...
De nem arra gondolok hogy mennyit buktam, hanem hogy mennyi felesleges és nem megfelelő kütyüket vettem meg, mire a helyes irányra ra találtam.
Kicsit olyan érzés ez számomra mint Dorian aláírása, csak en még nem 15 éve nyomom :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25965) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#25964) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azt azért még hozzá tehetnéd, hogy te tudatosan és "direkt kalandvágyból" jártad végig az összes eddigi lépcsőt .... igaz mindig írják mások (is), hogy "fontos a személyes tapasztalat", na de azért nem ennyire .... :DDD ;)

Hmm ....

(#25966) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#25965) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tegyük hozzá amit mondasz, ettől még a tényeken nem változtat :DDD
De, mint azóta kiderult, igazatok volt majdnem mindenben...
Egy dologban nem volt igazatok , megpedig abban hogy a hifista vedoital, a pálinka, a többi stimmel ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25967) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#25966) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pedig az a "hifista védőital" .... próbáld csak ki, kategóriákat tud "javulni" a hang .... :D ;)

Hmm ....

(#25968) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#25967) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Oke, de ha minden nap hifizes előtt bedobok egy kupica 'rendszerjavítot' akkor nem fog kelleni a CXR200 ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25969) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#25968) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... de akkor legalább több marad páleszra .... :DDD ;)

Hmm ....

(#25970) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#25969) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát ha a kettő közül kell választani 'rendszerjavítot' akkor a 'nagyobb poharat' választom :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25971) Quetz válasza ctrlaltdel13 (#25936) üzenetére


Quetz
őstag

Erre sajnos nem tudok válaszolni, sosem használtam az USB csatlakozót mert mindent hálózatról vagy HDMI-n keresztül küldtem rá.

(#25972) xxxxxxxxx válasza tomyka74 (#25963) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Részemről ajánlott.
Yao Si Ting - Speak Softly, Love
Hotel California című szám is nagyon jó ugyanettől :)
Ismertebb
Rebecca Pidgeon - Spanish Harlem
Diana Krall - Temptation
Holly Cole - I Can See Clearly Now
Stb..érdemes googlizni!
Kicsit off-ja a topiknak, de jó hallgatólazást!
Talán halkan mégis megjegyzem burtione fórumtagnak ezek baromi jól szólnak a Heco hangfalakon is!

[ Szerkesztve ]

(#25973) daniel2121


daniel2121
senior tag

Ki mit választana? Denon X3100 vagy egy régebbi 3808, a hangfal ugyanaz Focal 816V

(#25974) zsoika válasza daniel2121 (#25973) üzenetére


zsoika
addikt

Ár nem szempont akkor X3100....sokkal többet tud ficsörökből.

(#25975) daniel2121 válasza zsoika (#25974) üzenetére


daniel2121
senior tag

Árban nem sok van közte. Hangban zenére melyik jobb? Tudom hogy a 3808 régi van. 7+ éves. A 4308 az milyen?

(#25976) zsoika válasza daniel2121 (#25975) üzenetére


zsoika
addikt

A haladóban jobban tudnának válaszolni erre.
Nekem csak 1909-es Denonom volt és annak nem tetszett a hangja , (nem egy kategória) .
Fátyolosnak éreztem.... olyan volt mintha egy függöny mögül szólna.
Az X sorozat 2vel újabb szériája a Denonnak....Denonnál úgy néz ki ,hogy az első 2szám a kategória/felszereltség ,a második 2 az évjárat.
2010-ben volt egy teljes áttervezés ....amikor sok analóg csatlakozó kikerült az etősítőből ....így távolabb kerülhettek egymástól az e.áramkörök és ez elvileg javított a hangon. 2013-as év Denonjait kicsit másképpen hangolták a hangmérnökök( nem Denonosra ) így ez sokaknak nem tetszett. Ekkor jöttek az X-esek megint Denonos hangkatakterrel.

[ Szerkesztve ]

(#25977) tomyka74 válasza xxxxxxxxx (#25972) üzenetére


tomyka74
senior tag

:R :C

(#25978) zsoika válasza daniel2121 (#25975) üzenetére


zsoika
addikt

"Tudom hogy a 3808 régi van. 7+ éves. A 4308 az milyen?"
A 43-as elvileg jobb a 38-hoz képest számozás szerint, de hogy mennyire, vagy miben azt nem tudom....egyébként 08 az 2008, tehát egykorúak.
Az X szériánál a számozás: kategória/felszereltség X1xxx belépő, X2xxx alsó közép, X3xxx közép stb.
Az X3000 2013, X3100 2014, X3200 2015, X3300 2016.....tehát a százasok az évjárat

[ Szerkesztve ]

(#25979) bunddog


bunddog
tag

Milyen hangszóró kábel ajánlott? Nem találtam az összefoglalóban.

(#25980) nimfas


nimfas
addikt

Ahoy!

https://www.elektrowelt24.eu/shop/AV-Receiver/Denon/Denon-AVR-X1300W-schwarz-A-V-Receiver-mit-WLAN-und-Bluetooth::5531.html Ezt linkelte valaki, végső esetben ez még beleférne a keretbe 359 Euro = 113eFt+posta.... passz hogy mennyi, Mennyi???. Itthon 160eFt, Denon AVR-X1400H pedig 138eFt Mi a difi az 1300 vs 1400 közt.

Kinti rendelés esetén a garancia csak kint érvényesíthető gondolom, nem DELL jelleggű global garancia van az erősítőre. Jól gondolom hogy esetleges javítás esetén ki kéne postázni Németországba? Itthon adott a 3 év gari. Valamit valamiért.

Holnap ha lesz időm megpróbálom elérni akitől anno vettem az Onkyo erősítőt, foglalkozik-e még erősítőkkel.
(Bár ahogy néztem AV forumon elég rég volt online....)

Higyjétek el nem anyagi oka van annak, hogy nem 2-300eFt-ért veszek erősítőt (kb 2 heti kereset), egyszerűen nem használnám ki és így felesleges kiadás lenne, ennyi. Se több, se kevesebb. Én tökélesen megértem, hogy ti a minőségi hangzás irányába szeretnétek terelni, de nincs rá időm sajnos. Arra lenne igényem, hogy ne a TV szóljon ha filmet nézek nagy ritkán. :) Vehetnék S. Galaxy 8-at is, de az igényeimet kiszolgálja egy 70eFt-ot Xiaomi telefon is.

Régen vettem erősítőt, 90 körül vettem 2007-ben Onkyo 605-öst. Nem tudtam hogy közben duplája lett az ugyanezt nyújtó erősítők ÚJ ára. Mivel sajnos proci hibás lett (2 szerelő szerint is) így javítani nem gazdaságos a bp-i szakszerviz szerint se. Ezért gondolkodtam el új vásárlásán. Olvasgattam a topicot, ott tűnt fel hogy ajánlottátok valakinek a Danon 540BT-t, aztán mikor rákérdeztem szinte torokharapásig fajult a dolog. :DDD

Nem tudtam hogy ezzel ekkora lavinát indítok el, elnézést! ;]

(#25981) sinci01 válasza nimfas (#25980) üzenetére


sinci01
aktív tag

Higyjétek el nem anyagi oka van annak, hogy nem 2-300eFt-ért veszek erősítőt (kb 2 heti kereset)

Hol van ez a munkahely? :Y :Y Megyek én is!

(#25982) zsoika válasza nimfas (#25980) üzenetére


zsoika
addikt

Ó....itt heti szinten van "torokharapásig" menő téma és elhiszem hogy "el nem anyagi oka van", de ha az lenne is megértenénk.
Az itteni "nagy öregek" már 1000x leírtak egy-egy nagy igazságot, ezért általában (kivéve pl.Nemir) szűkszavúan, tömören válaszolnak. Mivel mindenkinek más az ingerküszöbe és felfogása egyesek ezt (az amúgy szerintem full igazságot) másképpen, esetenként lenézőnek látják.
Szóval ne kérj bocsánatot, mert nincs miért.

Jó az a Denon és a kettő között egy év van ....a többi a spec -ből kiderül. A gari kinti és igen...v.mit v.miért. Az Onkyod meg HDMI panel hibás volt szerintem.... tipushiba.

sinci01: pk. Külföld

bunddog: Ilyet nem is fogsz ott találni mert állítólag rendszerfüggő ....csak tesztelve(hallgatva) derül ki melyik való igazán a te erősítőd és hsz szetted közé.
Vannak többeknek bevált ,amolyan "univerzálisabb" darabik ....ha visszaolvasol megtalálod. Én választottam egyet a sok közül azt jónapot.

[ Szerkesztve ]

(#25983) SVLaller válasza nimfas (#25980) üzenetére


SVLaller
senior tag

Ha nem szűkös a keret akkor kár a külföldi rendeléssel szivatnod magad azért a 10-20eFt-ért szerintem és lesz hazai 3 év garid. A kisördög amúgy mindig ott van hogy megveszed a cuccot aztán később kiderül hogy kicsit többért mennyivel jobbat kaptál volna ezért is ajánlják itt mindig alapból a jobb cuccokat.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#25984) Jegesmaci81 válasza nimfas (#25980) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Ha van lehetőséged bemenni a Denonmárkaboltba (Budapest Allee), ott szívesen megmutatják neked a kis Denon és az 1400H közti különbséget és akkor el tudod dönteni hogy szükséged van-e a nagyobbra. Nagyon segítőkészek. Főleg ha előtte odatelefonálsz.

Nekem x1300 van és elégedett vagyok vele. Tudtommal az 1400-hoz képest csak annyi a különbség hogy az 1400 2017-es modell és bele van integrálva a HEOS rendszer ami egy vezeték nélküli multiroom. Minőségbeli különbség szinte biztos hogy nincs.

(#25985) nimfas válasza zsoika (#25982) üzenetére


nimfas
addikt

Denon AVR-X1400H 138eFt (2017)
Denon AVR X1300W 160eFt (2016)

Ahogy néztem az 1300 kifutó széria, ezért drágább? Csak az újabb kivitel a difi?

(#25981) sinci01: Maszek villanyszerelő vagyok, egy alkalmazott is keres 200eFt-ot. 😉

(#25983) SVLaller: olyan ez mint a VGA kártya, mindig van kicsivel drágábban jobb, aztán az 50eFt induló tervből 90 lesz a végén.

(#25986) zsoika válasza nimfas (#25985) üzenetére


zsoika
addikt

Ezek szerint drágább :Y
Akkor a 1400-ast vedd! Egy szint csak újabb egy évvel ...de ezt már írtam.
Ja lehet a multiroom az újítás.

[ Szerkesztve ]

(#25987) I'am Dony válasza nimfas (#25980) üzenetére


I'am Dony
őstag

Szia! Én ajánlottam az oldalt. Dobj nekik egy e-mailt és megírják a szállítási árat. Általában 5-15 Eur között szokott lenni EU-ból a posta (van ahol ingyenes). A garancia miatt nem aggódnék túl sokat. Megbízható gyártó, egyáltalán nem jellemező a gyári hibás széria, de ha mégis beütne valami, akkor e-mail az üzletnek és visszaküldöd.

Egyébként nem bánod meg, hogy feljebb mész esetleg az X1300-ra hidd el. Ha még pár Eur-val feljebb tudsz menni itt van egy új szériás Denon AVR-X1400 ingyenes postázással. [link]
Megbízható üzlet, rendelem már tőlük is.

[ Szerkesztve ]

(#25988) Baritone válasza nimfas (#25980) üzenetére


Baritone
tag

Én is tőlük rendeltem. 14 EUR volt a szállítási díj, paypal pénzküldéssel (nem paypallos fizetés), és 3 nap múlva nálam volt a cucc. Gyorsak, több visszaigazoló emailt küldenek a rendelést követéséről. Én meglepődtem a gyorsaságon, precizitáson. Német és angol nyelvű email is érkezett.
DHL + MPL, és úgy be volt csomagolva, hogy semmi ne ártott volna neki, valamint a postát mondta, hogy örült neki, hogy végre megszabadult tőle, mert úgy kellett rá vigyázni, mint a hímestojásra. Vsz. rátettek egy irgalmatlan értékbiztosítást, ami a postának igencsak fájt volna, ha valami történik a cuccal :C

(#25989) ada19 válasza nimfas (#25980) üzenetére


ada19
senior tag

Én X540BT-t vettem, és az igényeimnek megfelel. Persze, simán lehet hogy eldobnám az agyam ha meghallanám mennyivel jobb az X1300 pl., de ez ilyen, úgyis mindig van jobb (drágább).

Én azt javaslom, hogy rendeld meg pl. edigital-ról (90e Ft szállítással), lehető legkevesebb rombolással (pl. ne csomagolj ki antennákat ilyesmi) rakd össze a rendszereddel, és döntsd el, hogy megfelelő-e. Ha igen akkor örülsz, mert van 3 év hazai garid és olcsón megúsztad, ha nem és úgy gondolod egy krumpli az egész, 14 napod van elállni, és legalább be tudod lőni milyen kategóriára van szükséged.

Szerintem.

Mégsenem

(#25990) Nemir Ombe válasza nimfas (#25985) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha valóban nem akarsz sokat költeni, akkor pl. itt van 2 jó ajánlat .... ha nem kell hálózatos szolg. akkor ez [link] is tökéletes lehet, ezt [link] meg egyszerűen vétek otthagyni ennyiért .... ;)

(ha meg esetleg mégsem jön be, itt is van 14 nap elállás, max. 1 pk-et buksz.... )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25991) ada19 válasza Nemir Ombe (#25990) üzenetére


ada19
senior tag

Ez a bontott X1300W nagyon jó vétel most, csak 15e Ft-tal lenne drágább (333 EUR, ~105e HUF postával) a hazai X540BT-hez képest... Konkrétan elgondolkoztam rajta én is, lehet még le is csapok rá. Köszi!

Mégsenem

(#25992) Tombi válasza Nemir Ombe (#25990) üzenetére


Tombi
senior tag

~110-ért X1400H hozatottam német amazonból 2 hete érkezett meg, szerintem megérte, most nemrég volt X2400 akció, inkább azt vettem volna meg amúgy. Megérte így is !

(#25993) mettek válasza ada19 (#25989) üzenetére


mettek
addikt

Nekem most néhány év cserélgetés után olyan rendszer állt össze amivel abszolút elégedett vagyok. Még az akusztikával lehetne sokat javítani a hangon de a technikai részét már nem piszkálnám. Itt most csak súlyos sok 100ezrekkel lehetne feljebb lépni ami már nem mozgat szerencsére.

Ha valaki nagyon kíváncsi és régi motoros a fórumon (megbízható) akkor meghallgatható, nézhető a rendszer Pécsen ha tudunk találni egy asszonymentes időpontot :DDD

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#25994) nimfas válasza Tombi (#25992) üzenetére


nimfas
addikt

Most 444 euro körül láttam kint 2400-ast. Az kb 140eFt ha jól számoltam.... Szokott akció lenni kint erősítőkre?

(#25995) junkpod válasza sinci01 (#25981) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hidd el nekem, senki sem tud 2 heti fizunak megfelelo árú erősítőt venni, barhany milliót is keres. A megélhetés költségei mindig a fizetéssel arányosan nőnek:)

Box's don't touch!

(#25996) Dorian válasza junkpod (#25995) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogynem. Csomó haverom tudna venni 2 heti jövedelméből erősítőt, de még annyit sem költenek rá, hanem olcsóbbat vettek, mert nem érdekli őket annyira a téma.

Sőt, most gondoltam bele, én is kb. két heti fizumból vettem a Denon 4520-at.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25997) nimfas válasza junkpod (#25995) üzenetére


nimfas
addikt

70m2 családi házban lakom, párommal, lányommal. Hitelem nincs, rezsi: 8eFt villany, 12eFt gáz (átlag, mert havonta fizetem), 10eFt víz, internet 6,5eFt 2 korlátlan 4g SIM (otthoni router, mobil), tv 2500Ft. Ez kb 40eFt. Ruhát ritkán veszek. Tudok sokat enni, de azért ennyit nem. Hidd el ha valaki tud sporolni és nem bulizza el azért sokminden megoldható. Ajánlom figyelmedbe a kiszamolo.hu blogot. :D

(#25998) nimfas válasza junkpod (#25995) üzenetére


nimfas
addikt

Amikor 140-et kerestem abból is tudtam minden hónapban félretenni, nyilván arányaiban kevesebbet. Egyébként ez szerintem neveltetés, környezet kérdése. Pl nincs 20 milliós autóm, de nem is 2eFt-ért tudom tankolni a törlesztő hitel miatt. :DDD Van pár ilyen ember a városban (Siófok). A látszat mindenek előtt. (Albérlet, de az iPhone X ott virít a kezében, a család meg közben számolja az aprót hogy holnap mit esznek)

Offtopic OFF. 😇

(#25999) capaszaju


capaszaju
tag

Sziasztok!

Tanácsot, javaslatot szeretnék kérni hangfal kábellel kapcsolatosan.
Denon x1300 + Dali Spektor szetthez keresek.

Minőségileg, és kategóriájához illeszkedően mit tudnátok ajánlani?
Ebből azt hiszem kiderül, hogy nem szeretnék 5-6000 Ft-ot költeni méterenként (nem tudom, hogy egyáltalán ezzel a szettel, ami szvsz eléggé a belépő kategória alja, ki lehet-e egyáltalán használni a jobb minőségű kábeleket).

Szóval mi lenne az a szint, ami legalább elvárható/ajánlható lenne a szettemhez?

Plusz 1, illetve 2 kérdés még.
A front és center hangfalakhoz érdemes adott esetben jobb kábeleket használni, mig a sorround-okhoz gyengébbet? Vagy ez igy baromság?
Nagyjából azonos ár mellett melyiket érdemes választani, egy nagyobb keresztmetszetű tiszta réz kábelt, vagy kisebb, de ezüstözöttet?

Kösz szépen a válaszokat előre is! :R

(#26000) Dorian válasza capaszaju (#25999) üzenetére


Dorian
félisten

Konkrét kábeleket majd ajánl más.

+1: Fogalmazzunk inkább úgy, hogy a surroundok kevésbé fajsúlyos jelenléte a teljes 5.0 hangzásban indokolhat gyengébb kábelt. Azonban az pedig, hogy sokkal hosszabb kábelt kell hozzájuk venni, műszakilag pont ellenkezőleg, jobb kábelt indokolna, a pénztárca pedig ugyanezért éppen ellenkezőleg ;]

+2: Sem a nagyobb keresztmetszet, sem az ezüstözés önmagában nem jelent jobb minőséget, sőt alsó kategóriában az ezüstözött kábelektől inkább tartózkodj, óvakodj, menekülj.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.