Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) tomyka74 válasza I'am Dony (#26846) üzenetére


tomyka74
senior tag

Dehogy nem ahhoz hasonlítom csak spontán ebbe az árba szerintem a legjobb volt. Meg amugy is az LG ennyi.

(#26852) virkir válasza tomyka74 (#26851) üzenetére


virkir
veterán

Baromira nem.
A Sony w70-80-as szériája a múlt évben folyamatosan ebben az ársávban volt és fényévekkel veri bármelyik IPS LG-t.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#26853) mettek válasza Norbi 72 (#26848) üzenetére


mettek
addikt

A Benq1070 egy belépő dlp proji ami szivárványosodik ráadásul nagyon hangos. (Amikor én gondolkodtam projin a fórumon mindenki az 500+ ezres kategóriák felé tolt hogy az alatt csak szar van....erre kiderül többeknek belépő projektora van) :))

Dhcodoki harkányi házimozis kollégánál megnéztem a Sony hw55-ösét dedikált szobában, komoly vásznon és egyáltalán nem estem hasra. Fakó, dinamikátlan kép...egyeduli pozitivuma a méret volt. És az egy 800ezer-1misis proji.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#26854) Norbi 72 válasza mettek (#26853) üzenetére


Norbi 72
veterán

Először nézd meg,utána itélj.

A szivárványra nem mindenki érzékeny,én se.

A nagyon hangos erős túlzás,de nálam biztos nem hallod. :D

[ Szerkesztve ]

(#26855) sixpak


sixpak
nagyúr

IPS tévéknél is ki lehet fogni jobbat és rosszabbat is, ugyanabból a típusból.
Nekem szerencsém volt, annak idején, elég homogén a képe, sötét jeleneteknél is vállalható (nyilván tökéletes fekete soha nem lesz), igaz jó pár órát beleöltem a beállításába, de így van két custom profilom, sötét és világos környezetre is.

Annak idején csináltam néhány képet dslr-rl, nem telefonnal, Bbéci asszem te láttad őket, akkor még fel szoktál tűnni abban a topikban.
Persze illúzióim nincsenek, tisztában vagyok vele, hogy jócskán vesznek el részletek, de ez egy egészséges kompromisszum, amire IPS-nél rákényszerül az ember.

Igaz, ez egy series 8-as 4K, 3D LG (55inch), ami pont 400k volt amikor vettem (több mint 2 éve).

Nekem is az a véleményem, hogy nem létezik jobb otthoni 3D megjelenítés, mint az LG féle passzív technológia, 4K-val kombinálva, döbbenetesen jó a minősége, megfelelő forrással.

Szerk.: még annyi, hogy sajnos rengetegen szarnak a megfelelő beállításra, pedig kis ráfordítással mindenből ki lehet hozni valami vállalhatót.
Sok helyen voltam, ahol belemászkáltam a vendéglátóm/haverom/rokonom tévéjének képbeállításaiba és döbbenetes dolgokat láttam. :D
100% fényerő+backlight alap a legtöbb helyen, mindenféle "képjavítók" a legmagasabb beállításokon etc....
Na, így nem is lesz jó kép soha, technológiától függetlenül.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#26856) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#26854) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az utolsó mondatban biztos vagyok ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26857) Nemir Ombe válasza sixpak (#26855) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nemcsak "sz@rnak" a beállításokra, hanem ugyanúgy képben (ahogy pl. házimozinál/sztereónál a hangban) van egy egyéni elképzelésük a "jóról", aminek meg gyakran köze nincs a valósághoz .... nekem pl. képben a "megfagyott alkoholista" (piros fej és lila száj - amit pl. az LG-nél a gyári "élénk" képmód nagyon jól produkál is), beállítás az egyik "kedvencem" (ahogy hangban pl. a "lúdnessz"), de sokaknak meg ez a "természetes", mivel a valóság már kicsit unalmas ezért a "feltúrbózott" változata az "igazi" .... :D .... az egyéb beállításokra meg ilyenkor már tényleg felesleges is kitérni .... ;)

Hmm ....

(#26858) tomyka74


tomyka74
senior tag

hát fórumtársak lehet röstellem is kimondani de most meghajtottam mint állat az Elac-okat stereon egy kis disco zenével de nem kíméltem őket tényleg, de talán ez is egy tapasztal egy tezst ami ide illik.

két érzés van bennem az egyik: hogy meglepődtem mennyire lehet küldeni őket egy rögtönzött házibuli nem lenne gond, és keményen atom hangerőn is gyönyörüen torzítás mentesen szólnak.

a másik: hogy azért a 3 utas Sal stereo hangfalakban ( tudom tudom csendesen mondom ki a nevét is ) azért abban jóval nagyobb "erő" van azért az lebontja a szobát meg eltolja a kanapét a segged alól ugyanazoin hangerőn! bár azok jóval nagyobb "dobozok" is.

és végszóként elnézést kérek az Elac-ok nevében is a " kínzásért " de mégiscsak ki kellett próbálnom na! :D :C ugyhogy nyugodtan mehet a házidisco velük ésszerű határok közt viszont mikor elszabadul a pokol oda azért már kell az erő is.

[ Szerkesztve ]

(#26859) tomyka74 válasza tomyka74 (#26858) üzenetére


tomyka74
senior tag

nekem ez így marhára tetszik mert tudom,hogy mind a "kettőből" van itthon!

(#26860) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy olyan kérdésem, hogy érdemes e házimozit építeni úgy, hogy a hangképző maga a TV lenne? Csak egy jack van rajta a fülesnek, és egy optikai SPDIF csatlakozó.
Ehhez a tv-hez van csatlakoztatva HDMI-n egy Raspberry, illetve wifi-n egy PC.

Előre is köszönöm a segítségetek! :)

---

(#26861) zsoika válasza _t0Mi_ (#26860) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Miért nem úgy kötöd ,hogy Raspberry-erősítő-tv hdmi-vel?
Úgy is lehet ahogy te szeretnéd és van értelme de az első variációnak több.

(#26862) Lacielvtárs válasza _t0Mi_ (#26860) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, optikan lehet, ha elegendő neked a dolby digital és dts hangsav :K
... zsoika megelozott :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26863) T_Stark


T_Stark
őstag

Egész elgondolkodtató áron láttam most egy X2000-es Denont.
Mit gondoltok, a 1713 után elég nagy előrelépés lenne, és kihozná a Knight 4-ből amit tud (zenére is), vagy inkább ne ugorjak bele, hátha bejön majd valami X3000/3100 (esetleg jóárasított X4000)?

[ Szerkesztve ]

(#26864) _t0Mi_ válasza zsoika (#26861) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat!

Még nem kezdtem el nézelődni az erősítők között, van olyan, ami HDMI-n tud csatlakozni? Vagy hogy kellene összekötnöm a Raspberry-t az erősítővel?

---

(#26865) daniel2121


daniel2121
senior tag

Szemétláda Cambridge eladó átcseszte a fejem,mert elmentem érte ő meg valószínűleg berúgva hempergett otthon és nem lehetett elérni.
Most akkor valószínűleg marad a Denon vagy a Marantz. Melyiket választanátok?
Denon 3311 vagy 3312,X2100, Marantz SR6004 esetleg 7005 vagy 5010.

[ Szerkesztve ]

(#26866) virkir válasza daniel2121 (#26865) üzenetére


virkir
veterán

3312 k... ronda meg a hangját is elcseszték ha jól tudom nem "denon", x2100 meg eléggé alsó kategória ezek közül.
A Marantz-ból 6004 régi, inkább a két utóbbi. Tehát szigorúan szvsz 3311, 7005, 5010.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#26867) junkpod válasza tomyka74 (#26813) üzenetére


junkpod
nagyúr

"LG 3D led tv-m van
50"-os és biztos,hogy a fa..omba sincs képminőségben 3D megjelenítésben hozzá képest se a Pana se a Sony."
Ez egy nagyon erősen megfogalmazott, egyedi, szubjektív vélemény.

Én még nem láttam (ettől függetlenül létezhet) olyan LCD tv-t (nem LED, olyan nincs) ami akár csak megközelíti egy Pana plazma tv képminőségét.
Ez annyira mély meggyőződésem, hogy vitázni sem fogok erről. Csak úgy elmeséltem.:D

Box's don't touch!

(#26868) junkpod válasza Jegesmaci81 (#26828) üzenetére


junkpod
nagyúr

Egyetértek! Hiába volt olcsó a plazma tv-m, mindig mondom a gyerekeknek, hogy ha összetörik, akkor nagyon drágán lehet csak pótolni, minimum fél milla... :(

Box's don't touch!

(#26869) dota1


dota1
aktív tag

Mi folyik itt srácok, egyeseknél még tart a az újévi másnaposság?
Már tényleg ott tartunk megint, hogy az ips veri a va-t, az összes oled beég, a projektorok meg kukába valóak?? Apám... mit ittatok? :)

[ Szerkesztve ]

(#26870) zsoika válasza dota1 (#26869) üzenetére


zsoika
addikt

Jaja! Ha mindenki úgy gondolkodna mint te, akkor minek ez a sokféle képalkotó eszköz? ;] :P :)

_t0Mi_: igen! raspberry -HDMI-AVR(hm erősítő)-HDMI-TV

[ Szerkesztve ]

(#26871) ada19 válasza dota1 (#26869) üzenetére


ada19
senior tag

Kikoptem a szamoca palinkat :DDD

Mégsenem

(#26872) daniel2121 válasza virkir (#26866) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi akkor az utóbbiak megközelítik a Cambridge-t?

(#26873) _t0Mi_ válasza zsoika (#26870) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Utolsó kérdés! Így a videó az erősítőn keresztül jut el a tv-hez? :D

---

(#26874) BBéci válasza Nemir Ombe (#26850) üzenetére


BBéci
titán

Mesélj, mik azok az alapok, amikkel nem vagyunk tisztában?
Egymás mellé állított LG és Sony OLED tévék képminőségét hasonlítottam össze, mindkettőből igyekeztem a beállításokkal kihozni a maximumot. Olyan mértékben volt jobb a Sony, hogy alig akartam hinni a szememnek. Sajnálhatod, hogy nem voltál ott!
Janos666 fórumtárs (sok éve járja az országot és gyakorlatilag hivatásszerűen kalibrál) szokta mérni, kalibrálni nálam a tesztelés alatt álló tévéket. Neki LG OLED-je van otthon és amikor a nappalimban vizsgálgatta a Pana EZ950-et, azt mondta, neki kell egy ilyen, megpróbálja jó áron elpasszolni az LG-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26875) BBéci válasza daniel2121 (#26872) üzenetére


BBéci
titán

Hangminőségben bottal ütik a nyomát.

(#26868) junkpod
Panasonic GT60 plazmám már 4 éves, de a most kapható LCD-k egyike sem közelíti meg a képminőségét, még a hájpolt QLED-ek sem.

Az LG-féle passzív 3D egy vicc, mivel felezi a felbontást.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26876) BBéci válasza sixpak (#26855) üzenetére


BBéci
titán

Miért jó az IPS? A betekintési szöget kivéve minden szempontból elmarad a VA mögött.
Aki igényes a képminőségre, bottal sem piszkál meg IPS paneles tévét.

(#26869) Colonel66
Vannak olyan vetítők, amik kukába valók. Siralmas, ami a projektoros topikban megy. Ember kérdezi, milyen vetítőt vegyen 40000 forintért. :W

(#26852) virkir
Úgy bizony! :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26877) zsoika válasza _t0Mi_ (#26873) üzenetére


zsoika
addikt

Igen, de meg is kerülheted. Amikor a Tv-d 4K-s és az erősítő (amit majd veszel)nem tudja csak a FHD-t átengedni....na olyankor kell egy HDMI splitter és a MP-ből érkező jelet megduplázod. Az erősítőbe megy a hang és a TV-be meg a kép(természetesen mindkét eszközre kép és hang is megy, de csak az egyik fog kelleni).

(#26852) virkir: Gyors megnéztem egy Sony Bravia KDL-50W805C...az első véleményt olvasva , itt is vannak bajok!

"Hátrányok
Ebből a típusból ez a második készülékem, mivel az elsőt felhősödés miatt visszavittem. Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy ez is ugyan olyan. Amint bemelegszik, fekete, vagy kicsit sötétebb képnél világítanak a foltok a TV közepén, ami nagyon zavaró. A Sonyval felvettem a kapcsolatot, de a nagy képernyők (szerintük) sajátossága ez a jelenség. Én úgy gondolom, hogy egy ilyen árú készüléknél ez nem magyarázat. Azt hiszem a tapasztalatok alapján legközelebb hanyagolom a Sony-t..."

[ Szerkesztve ]

(#26878) BBéci válasza hm15 (#26834) üzenetére


BBéci
titán

A Panasonic EZ950 BFI-je szuperül működik! Te mi alapján állítod ennek ellenkezőjét? Több hétig használtad kalibrálva?
Kalibráltál valaha tévét? Vettél rész ilyen műveletben? Ha nem, akkor jobb lenne csendben maradnod!

(#26829) hm15
Ami az általad említett társulatnál folyik, a nevüket nem írom le, az megdöbbentő. Egy laikus számára is világosan látható, hogy jelentős részben kamuznak. Saját tapasztalataim merőben ellentétesek és ezzel nem vagyok egyedül. 3-4 éve tiltólistán van nálam az az oldal, mert egyértelműen hiteltelennek bizonyultak. Rájuk hivatkozni felesleges, magadat csapod be vele.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26879) djg


djg
aktív tag

Sziasztok,

Kis segitseget szeretnek kerni.
Plexet es xplayt hasznalok es a desktop pc-n tarolt filmeket kabelen jatszom at igy a tevere.
Eddig tokeletesen mukodott, de most meghulyult kicsit.
A batman v superman bovitett kiadasat kezdtem nezni, ahol vannak angol nyelvu reszek is. 20 perc utan rajottem, hogy be tudom kapcsolni azt, hogy a magyar reszek alatt ne, de az angol alatt feliratozva legyen. Ehhez transcoding szukseges, azt irta. Nem tudom ez mit jelent, de hagytam dolgozni vele. Ramentem, es azota a beszedhangok megszuntek letezni. A hangeffektek megvannak, de beszedhang egyaltalan. Es nem csak ennel a filmnel, de az osszesnel elallitodott valami, fogalmam sincs mi. Teveadasnal nincs gond, de visszalepve az xplaybe tovabbra is fennall. Se a teve, se a gep ujrainditasa nem oldotta meg a hibat.
Van otletetek, hogy mi allitodott el, hogy lehetne helyreallitani?
Koszi :R

[ Szerkesztve ]

(#26880) mettek válasza BBéci (#26875) üzenetére


mettek
addikt

Nem akarok vitazkozni de a 4k kijelzőn felezheti a felbontást, akkor is minimum annyi lesz a képpont mint az aktív 3d full hd tv-n.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#26881) dota1 válasza BBéci (#26876) üzenetére


dota1
aktív tag

Hát jah... 40k-t alsó hangon egy konzolra és kábelre el lehet költeni.

Ips vs. va : a szívemből szóltál :) ,
bár vannak már tűrhető ips-ek. Akinek amerikai konyhás nappalija van és több pontból nézi a barátok köztet, nem mozi megszállott, nappal néz tv-t üvegpanorámás kertkapcsolatú déli fekvésű a nappali v. szoba, annak akár jó is lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#26882) junkpod


junkpod
nagyúr

Elolvastam a 2 linkelt rtings tesztet. Hihetetlen számomra amit a gyártók a csatlakozókkal művelnek. Az LG hátulján a csatlakozók fele merőlegesen kiáll, hogy lehet ezt falra szerelni, azt hittem 2017-ben ezen már túl vagyunk, mikor a legfontosabb jellemző a boltban a készülék vekonysaga.
A Sony A1 meg letalpalva nehezen csatlakoztatható, falon ez parádés, de asztalon horror lehet, plane, hogy döntött a kijelző.
Ez a talp vs csatlakozók egy legyőzhetetlen mérnöki akadály?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#26883) Hohocali válasza BBéci (#26875) üzenetére


Hohocali
aktív tag

"Az LG-féle passzív 3D egy vicc, mivel felezi a felbontást."
Erre válasz: Az FHD egy vicc, mivel negyedeli a felbontást (4k-hoz képest).

De milyen fontos lett Neked hirtelen a felbontás, nem Te vagy az, aki folyamatosan hangoztatja, hogy a 4k-nak semmi értelme?
Használod az aktív 3D-t? Elégedett vagy vele? Ha használod, akkor elfogadom a véleményed, ha nem, akkor kérdezz meg egy olyan embert, aki rendszeresen használ 3D-t, hogy mi a véleménye róla... ;)

Junkpod: van merőleges csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#26884) mettek válasza Hohocali (#26883) üzenetére


mettek
addikt

Az aktív 3d nem negyedel vagy felez, ott a teljes felbontáson dolgozik a 3d DE ezek full hd tv-k, a másik, hogy a szemüveg vibrálása olyan szinten behúzza az agyat, hogy ettől van a fejfájás, szédelgés. Ilyet a passzívnál nem tapasztaltam.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#26885) Alföldi Peti válasza junkpod (#26779) üzenetére


Alföldi Peti
tag

Hát én úgy gondoltam szerzek egy ilyent vagy hasonló hangkártya kütyük.

(#26886) daniel2121 válasza BBéci (#26875) üzenetére


daniel2121
senior tag

De ha nem jön össze akkor mit vegyek 100-130k között?

(#26887) johnny82


johnny82
őstag

Hali! Van egy Wharfedale Amber 5.0 szettem, sal xr120 mélynyomó van hozzá. Most van akcióban egy Wharfedale wh-s8e mélynyomó. Ez megéri ennyiért? Vagy más inkább ennyiért? A sal-hoz képest mennyivel jobb szerintetek?

Köszi!

(#26888) fehér_ember válasza tomyka74 (#26840) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem, nem LM660s, LA660s.

(#26889) Hohocali válasza mettek (#26884) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Hmm.. érdekes, hogy itt mindenki máshogy értelmezi a hozzászólásaimat, mint bárhol máshol. Olyanokat hoztok ki belőle, hogy csak lesek.. :Y Lehet, a hifisek másképp gondolkodnak?

Az aktív 3D-re nem írtam felbontás csökkenést, ott 2D-re gondoltam. Merthogy - ahogy utána is írom - sokan leszólják a 4k (2D) felbontás növelését. Most egy ilyen ember háborog a passzív 3D felbontás csökkenése miatt. Csak erre a "kontrasztra" szerettem volna felhívni a figyelmet.

A többivel egyetértek.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#26890) junkpod válasza Alföldi Peti (#26885) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ahogy akarod. Nettó pénzkidobás az egész, ahelyett, hogy normális erősítő+hangszóró beszerzésére koltesz, inkább veszel egy ugyanolyan rossz hangminosegu hangszor-erisito egybeszettet és még pluszban koltesz, szenvedsz ilyen kutyukkel, plusz kabelekkel...
Ha engem (minket) kérdezel: ne csináld. De mivel úgy is eldöntötted már, vedd meg, hasznald, élvezd.
Itt akkor tudunk segíteni, ha meg lesz az igenyed rendes AVR+hangszorok beszerzésére.
Jó mozizast!

Box's don't touch!

(#26891) junkpod válasza Hohocali (#26883) üzenetére


junkpod
nagyúr

?
Pont ez a bajom: vannak csatlakozók amik merolegesek az lg-n.

Box's don't touch!

(#26892) zsoika válasza johnny82 (#26887) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Szintúgy Bass reflex rendszerű, így nem hinném hogy extrém nagy különbség lenne a kettő között(és nem csak ezért).
Ha van lehetőséged akkor hallgasd meg v.hol, vagy online vásárlásnál ha nem tetszik visszaküldheted...esetleg használtan keresel egyet és ha nem jön be, akkor bukó nélkül el tudod adni.

[ Szerkesztve ]

(#26893) taknyí válasza fehér_ember (#26888) üzenetére


taknyí
senior tag

"filmnézésnél pedig mindig átteszem 24Hz-re mert úgy az igazi"

Hogy teszed át, azt hittem, ha olyan anyagot kap akkor úgy játssza ...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#26894) fehér_ember válasza taknyí (#26893) üzenetére


fehér_ember
addikt

Az asztali számítógépemről játszok le; a videokártyából indul ki a hdmi kábel. Tehát a tv csak a másik monitor a pc számára. Így simán csak az nvidia vezérlőpultot használom mind megjelenítő váltásra mind felbontás és képfrissítési frekvencia módosításra.
Nem tudom hogy magától át kellene-e állnia, ha olyan forrást kap. Én nem vettem észre. Azért teszem át 24Hz-re mert így folyamatosabbnak tapasztalom a képkockaváltásokat, filmnézésnél.

A hang pedig a tv optikai kimenetéről megy az erősítőbe, mivel régi darab.

(#26895) johnny82 válasza zsoika (#26892) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi!

(#26896) fehér_ember válasza taknyí (#26893) üzenetére


fehér_ember
addikt

A tv saját médialejátszóján usb-s összeköttetéssel még soha nem játszottam le rendes filmeket. Amúgy van rádugva pendrive youtube-os videoklipekkel és nem tartom kizártnak hogy amikor a saját beépített médialejátszóját használja, akkor módosítja a képfrissítést a forrásnak megfelelően.
Látom neked is pont ugyanilyen tv-d van.

(#26897) Nemir Ombe válasza BBéci (#26874) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Mesélj, mik azok az alapok, amikkel nem vagyunk tisztában?"

Ezt pont abban a hsz-ban irtam le, amire abban válaszoltál, amire most válaszolok .... ;) :D

Hmm ....

(#26898) T_Stark válasza T_Stark (#26863) üzenetére


T_Stark
őstag

Közben olvasgattam régebbi hozzászólásokat az X2000-ről, sztereó zenére nem voltak elájulva tőle, szóval ezt így elvetettem most.
Vadászok inkább X3/4000-re.

(#26899) hm15 válasza BBéci (#26878) üzenetére


hm15
senior tag

A linkelt oldal hasznos és valós tesztetek publikál, ellentétben reklám oldalakkal, bannerekből élő fizetett hirdetéses bemutatóival szemben. Ha sok a hirdetés, az sem feltétlen baj valós szakmai háttérrel és megnyilvánulásokkal, ha viszont nyilvánvalóan reklám célú egy cikk és még szakértelem híján is van, az már igen. Mivel nem célom védeni őket, ezen át is léphetünk és egy pillant erejééig kitérhetünk az avforums köztudottan elfogadott és korrekt tesztjeire.

2017-es legjobb házimozi TV Pana 65" EZ1002B, legjobb OLED LG B7. És ami érdekes, különösképp a lealázás témakörhöz tartozó fontos információ:

Panasonic 55EZ952 4K OLED TV Review

LG 55B7 4K OLED TV Review

Össze lehet hasonlítani a két tesztet a két népszerű típusról. Mennyire közel vannak egymáshoz, miben térnek el némiképp, de beszédes a Panasonic review végén található összefoglaló:

What are my alternatives?
If the EZ952 is the better choice compared to the pricey EZ1002, how does it compare to the competition? We'll the EZ952 is cheaper than both the LG E7 and the Sony A1 but they both offer Dolby Vision, which might put the Panasonic at a disadvantage where consumers are concerned. The performance of all three is certainly comparable, which means the differences largely come down to cosmetics and features and personal preference.

However the most obvious alternative to the TX-55EZ952B is the LG OLED55B7V which currently retails for exactly the same price. The two are almost identical in terms of performance, although the B7 is slightly brighter with HDR content whilst the EZ952 has a smidge more colour accuracy. They both have low input lags but the Panasonic includes black frame insertion and feels slightly better made, whilst the LG has the edge in the looks department and also boasts WebOS which is the superior smart platform. In fact the B7 is packed with features and crucially includes Dolby Vision, which gives it the edge in terms of overall bang for buck.

Lehet az a baj, hogy nem kontárok végzik az alapos vizsgálatot, vagy nincs személyes érdekeltségük a véleményformálásnál, vagy szimplán hitelesek és objektívek. Ha az avforums is hazug, linkelem neked az AVS-t, HDTV test oldalak ugyanilyen tesztjét, ;] ahol a 2017-es felhozatalban szinte semmi különbség nincs szolgáltatásokon kívül az OLED típusok között. A lealázás és hasonlóan dilettáns lózungok sokkal inkább hazugok, mint a konkurens site-ok.

Hozzám intézett kérdésed. Panasonic G20-as plazmám kalibrált THX módban szolgált filmnézésre, bejáratás alatt használtam gyári színprofillal. Az OLED nem, mert film módja és egy szürke skála pontosítás elég, és már 3 éve vetítek, sportműsorokra pedig szükségtelennek láttam a tévéhez nyúlni műszerrel. A DLP projektor 200 óra után kalibrált, majd 1000 óra után újra, most közeledvén a 2000. órához annyira elmászott a fehéregyensúly, hogy újra kell kalibrálni, ami már remélem kihúzza lámpa cseréig.

Általad említett János666 kalibrálta bátyám 4k LCD tévéjét, én pedig a tanácsát kértem ki vetítő kalibrálás és 3DLUT profil használatához házimozi PC-vél, amit a gyakorlatban is megvalósított kalibrálás után regger. Így most a színhelyesebbnél is színhelyesebb képet tudunk nézni, :) úgyhogy válaszolva konkrétan a kérdésdere: igen, van róla fogalmam.

Nem utolsó sorban, vásárlás előtt minden esetben tájékozódni szoktam, ha házimozi technikáról van szó. Szeretem saját szemmel és füllel tapasztalni, hobbi szinten utánajárni aminek lehet.

(#26900) Lacielvtárs válasza T_Stark (#26898) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igaz en nem vagyok jártas a Denon fronton, de az x4000 már vállalhatobb...
Anno nekem is ezt a sorozatot ajánlottak itt :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.