Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) Nemir Ombe válasza zsoika (#26497) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... én meg Darts WB-t nézek, nemrég kezdődött, de már most alig bírom idegekkel .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#26502) BullZeye válasza hm15 (#26495) üzenetére


BullZeye
veterán

Megtörtént, köszi a segítséget, most pár napig teszteljük :)
Van még valami must have beállítás erősítőn amit érdemes beállítani? Pl Audio sync a HDMInél hasznos, vagy csak bajt okoz?

(#26503) hm15 válasza BullZeye (#26502) üzenetére


hm15
senior tag

Hasznos, ha van egy kis tipikus hang-kép szinkron csúszás. Nálam ez 100ms.

(#26504) ctrlaltdel13 válasza Nemir Ombe (#26501) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem vagy egyedül, ha itt nyer az öreg
elsején mákot egyen lencse helyett.

(#26505) claire78 válasza ctrlaltdel13 (#26504) üzenetére


claire78
senior tag

Tudtok vmi online elérhetőséget?

Találtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#26506) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.

Melyik lenne jobb közel azonos áron?
Denon AVR-X1300W vagy Onkyo TX-NR656
Előre is köszi.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#26507) zsoika válasza s7evcsenko (#26506) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Szerintem az onkyo ...mert az magasabb kategóriás.

(#26508) tomyka74


tomyka74
senior tag

tök fajin szerintem,hogy ilyen kis szösszenetekkel mint a dinamic. eq. ,hogy fel lehet kavarni az " álló"vizet a fórumban!
és ebből is mennyit tanul az ember! köszönöm nektek!

(#26509) migabi24 válasza tomyka74 (#26508) üzenetére


migabi24
nagyúr

de mi az a "fajin" 😂

(#26510) Jegesmaci81 válasza tomyka74 (#26508) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Mondjuk azt én is vártam volna, hogy valaki egyértelműen néhány szóban meghatározza a lényegét közérthetően. Főként azoktól lenne elvárható akik kampányolnak mellette és akik ördögtől valónak tartják.

[ Szerkesztve ]

(#26511) Dorian válasza tomyka74 (#26499) üzenetére


Dorian
félisten

Azért próbálok inkább visszakérdezni, mert - általában is, nem csak itt - minden értelmes beszélgetésnek, vitának alapvető feltétele, hogy a fogalmakat tisztázzuk és ugyanazt értsük rajta.
Véleményed van két dologról: dinamika, din. eq. de nem tudod mit jelentenek? Érted mi a probléma? :) Nem tankönyvi definíciót vártam, csak hogy saját szavaiddal leírva látható legyen, hogy tudod miről beszélsz :)

Dinamika fogalma hifiben tipikus állatorvosi ló, viszont legalább definiálható, van többféle dinamika is. Lényegében elmondható, hogy a makrodinamika, egy mű vagy előadás dinamikája, első sorban a felvételtől és a zajszint-hangerő kérdéstől függ (leghalkabb hallható rész és leghangosabb rész közti különbség mértéke).

De ami szvsz inkább meghatározó és lényeges, amit sokan keresnek: a mikrodinamika. Ez inkább a rövid időtartalmú tranziensek változásának a sebességétől, szintkülönbségétől függ, sokat számít a tekintetben, hogy mennyire halljuk valószerűnek a hangfelvételt.

A din eq. igazából annyit csinál, hogy minél halkabb a hangerő, annál jobban megemeli a mélyek hangerejét. Azon az elven alapszik, hogy az emberi hallás a kis hangerőnél a mély hangokat kevésbé hallja, kevésbé, mint a hangerőcsökkenés mértéke. Viszont ez a beavatkozás a természetes hallásarányokkal ellentétes, éppen ezért lesz aztán olyan a hang, amilyen. Elnevezésében kihasználja, hogy sokan érthetetlen módon azt értik dinamikus hang alatt "amiben jó sok mély van".
Könnyen belátható viszont, hogy ettől nem lesz semennyivel dinamikusabb valami, sőt inkább kevésbé, ha a túltolt mélyek elnyomnak halk részeket.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26512) Jegesmaci81 válasza Dorian (#26511) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Ezek szerint nem is volt annyira hülyeség amit írtam! [link]

Amúgy a linkelt BME-s segédletből jól kiolvasható hogy az Dynamic EQ nem feltétlen rontja a dinamikát sőt igenis javíthat rajta. Ami viszont nagy hátránya hogy a zajokat és hibákat is kiemeli. Jó minőségű forrás esetén hozzá is adhat az élményhez.

[ Szerkesztve ]

(#26513) Dorian válasza Jegesmaci81 (#26512) üzenetére


Dorian
félisten

Tapasztalatom ennek éppen ellenkezője. Minél jobb minőségű a forrás (és maga a hangcucc), annál rosszabb hatással van a bekapcsolása.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26514) Norbi 72


Norbi 72
veterán

No,amíg ti beállítjátok a cuccotokat,én majd elkezdek mozizni. ;]

Mai felhozatal:

The hitmans bodyguard
November criminals
Kincsem
The bye bye man
Kingsman 2.

Majd beszámolok,melyik jó szerintem. :D

(#26515) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#26514) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C
Kellemes szórakozást
És BUEK :DD

Ui, a Kincsemre kíváncsi vagyok én is :K
Állítólag jó film...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26516) #98221312 válasza tomyka74 (#26508) üzenetére


#98221312
törölt tag

Személy szerint nekem sokkal jobban tetszik a hang EQ nélkül. Egyértelműen élethűbbek a hangok, és véleményem szerint ezt kell keresni egy rendszernél. Sőt ha a MULTI EQ-t is leveszem akkor megnő a jelenlétérzet is. Viszont a szobaakusztika hiánya miatt dobozhang jelentkezik a centerből, illetve a sokszor említett X görbe is ki van lőve.

(#26517) zsoika válasza Norbi 72 (#26514) üzenetére


zsoika
addikt

Óó...én már az első film végefelé tartok(Kelepce /Deadfall) .
B.U.É.K. !

(#26518) tomyka74 válasza Dorian (#26511) üzenetére


tomyka74
senior tag

igen az én elgondolásom szerint is valami olyat csinálhat a din.eq. ,hogy egyes jeleneteknél effekteket/hangokat szabályoz, mittomén valamelyikből elvesz valamelyikhez hozzátesz.
nemtom másképp mondani
azért írtam le inkább,hogy hogyan hallom ki-be kapcsolgatáskor.

viszont az érdekes,hogy ezt hogyan csinálja miből következtet az erősítő mert ugye a bemérő miki nincs bedugva, ugyhogy alapvetően az erősítő már nem "hallja" a szoba akuszttikáját,hogy szól benne a film!

fúú hát lehet,hogy már nagyon túlgondolom vagy már én sem tudom igazából,hogy is gondolom ezt.

(#26519) Jegesmaci81 válasza Dorian (#26513) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Én sem használom csak a MultEQ-t ami viszont nálam egyértelműen javít a hangzásvilágon. (pocsék a szobaakusztika)
A dynamic EQ nekem túl hangos mélyeket ad amit nem igazán szeretek.

Jigsaw04: Az élethű hangok jelenlétét nem is értem max akkor ha kizárólag unplugged-t és komolyzenét hallgatsz. Számomra a filmek hangja és az elektronikus zene olyan messze van az élethűtől mint Sokol rádió a házimozitól.

tomyka74 : Ha elolvasod a linkelt BME segédletet akkor simán érthetően le van írva. A dynEQ nem más mint hogy frekvenciatartományonként emeli vagy csökkenti a hangerőt. A mély és magas tartományok hangerején emel míg a közép tartomány hangerején csökkent.
A szoba akusztikához semmi köze.

[ Szerkesztve ]

(#26520) junkpod válasza Dorian (#26511) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor NemirOmbe definíciója pontos volt:)

Box's don't touch!

(#26521) markussandor válasza Norbi 72 (#26514) üzenetére


markussandor
senior tag

Szerintem a The bye bye man ritka szar film! Hatalmasat csalódtam benne!
Az előzetese jobb, mint a film, szóval űbergáz :-)

Ha nagyon erőlködök, akkor két jelenete van, ami értelmes/izgalmas/félelmetes, a többi fos...

(#26522) tomyka74 válasza Jegesmaci81 (#26519) üzenetére


tomyka74
senior tag

igen olvasom nekem ez kötelező olvasmány lesz! :)

(#26523) markussandor


markussandor
senior tag

Üdv Urak!

Sajnos az új TV-m optikai kimenete hallhatóan jitteres (random pattog a hang), ezért elhatároztam, hogy átvezetem a mediaplayert az AVR-en HDMI-n. És itt jött a fekete leves, úgy fest, hogy az AVR csak továbbítja a képet/hangot! Az AVR leírása alapján is csak akkor lesz hangom, ha optikán, vagy koaxon is bekötöm a playert!

Magyarul, nem tudom felszámolni a problémát, azért még egy optikai kábel cserét ki fogok próbálni.
Illetve, ha csak zenét akarok hallgatni, akkor is mennie kell a tvnek... Persze ilyenkor nem találom a régi RCA kábeleimet :-(

(#26524) Jegesmaci81 válasza markussandor (#26523) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Ez teljesen elképzelhetetlen! Akkor minek a HDMI az erősítődre? Nézd meg az input menüben hogy melyik bemenethez melyik csatlakozó van hozzárendelve.

(#26525) Nemir Ombe válasza tomyka74 (#26522) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hamár olvasni akarsz, akkor ott az "Audyssey chat" (linkeltem korábban).... igaz nem "hazai nyelven" van, de érdekes olvasmány lehet az is .... ;)

Hmm ....

(#26526) T_Stark válasza markussandor (#26523) üzenetére


T_Stark
őstag

Ott valami beállítási gond lesz (rosszabb esetben AVR hiba).
Annak hogy az erősítőn van HDMI, pont az lenne az egyetlen értelme, hogy azon keresztül menjen bele a hang.

(#26527) BBéci válasza Jegesmaci81 (#26524) üzenetére


BBéci
titán

Nem elképzelhetetlen. Az első generációs HDMI-s erősítők így működtek, kvázi közösítőként és valóban csak a képet engedték át.

(#26523) markussandor
A jitter nem pattogásként jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26528) s7evcsenko válasza zsoika (#26507) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#26529) #98221312 válasza Jegesmaci81 (#26519) üzenetére


#98221312
törölt tag

"Számomra a filmek hangja és az elektronikus zene olyan messze van az élethűtől mint Sokol rádió a házimozitól."

Az elektronikus zenéhez annyi közöm van, mint tyúknak az ABC-hez.
Filmeknek belépő szinten nem is nagyon lehet élethű hangja, de hidd el, hogy pl egy B&W centerből már jönnek olyan hangok, amiket már bátran lehet élethűnek nevezni.

[ Szerkesztve ]

(#26530) Jegesmaci81 válasza BBéci (#26527) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Akkor félreértettem a problémát. Azt hittem az a baj, hogy az erősítő nem szólal meg ha HDMI-ről van táplálva.

Jigsaw04: Véleménykülönbség van köztünk. Max egy természetfilmnél tudom elképzelni az élethű hangokat de lehet manapság már azok is utólag digitálisan teremtődnek meg.

[ Szerkesztve ]

(#26531) BBéci válasza Jegesmaci81 (#26530) üzenetére


BBéci
titán

Igen, az a baj, nem szólal meg. Ott szerepel a hozzászólásban, hogy a készülék leírása szerint sem kell megszólalnia.

(#26529) Jigsaw04
Az összes hangdobozod B&W, vagy csak a centersugárzó? Mi a pontos típusa?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26532) markussandor válasza T_Stark (#26526) üzenetére


markussandor
senior tag

Ez egy régi erősítő, kb 9,10 éves.

Két HDMI bemenete és egy kimenete van.

Az egyik a video2 nevű, ennél csak a koax bemenet hangját erősíti, a másik a BD nevű, ennél meg az optika bemenetét erősíti!

Én is azt hittem, hogy beállítás hiba, de nem lehet váltani csatornán belül a hdmi/optikai/koax források között.

Ezt írja az AVR papírja:

"Megjegyzések a HDMI-
csatlakozással kapcsolatban

A hang csak a tv-hangszórókon keresztül
hallható, ha a lejátszókészülék és ez a
rádióerősítő, illetve ez a rádióerősítő és a tv-
készülék a HDMI aljzatokon keresztül
kapcsolódik. Ha a hangot a mellékelt
hangsugárzókon keresztül szeretné hallani,
és szeretné kihasználni a többcsatornás
térhangzás lehetőségeit:
– a lejátszókészülék digitális
audiokimenetét csatlakoztassa ehhez a
rádióerősítőhöz.
– halkítsa le vagy némítsa a tv-készülék
hangerejét."

Szóval, vagy csere, vagy megkeresem az RCA kábelem...

(#26533) markussandor válasza BBéci (#26527) üzenetére


markussandor
senior tag

Akkor mi lehet a pattogás alapja?
Nem minden filmnél csinálja, most épp flac-ot hallgatok, és eddig nem volt benne hiba.

(#26534) Jegesmaci81 válasza BBéci (#26531) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Ok de akkor mi értelme van rajta a HDMI csatlakozónak. Esküszöm nem értem. :B

(#26535) T_Stark válasza markussandor (#26532) üzenetére


T_Stark
őstag

Hmm, akkor tényleg.

(#26536) Nemir Ombe válasza Jegesmaci81 (#26534) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Annyi, mint most sok esetben a "4K, HDR, DV, Atmos, stb" logóknak.... rá tudták írni a dobozára, mert akkor az volt újdonság .... :D ;)

Hmm ....

(#26537) BBéci válasza markussandor (#26533) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs, mitől pattog. Mi a FLAC lejátszója?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26538) #98221312 válasza BBéci (#26531) üzenetére


#98221312
törölt tag

Sajnos csak a center, a többi Elac. Jó lenne az egység, csak egyrészt anyagi okai vannak, másrészt imádom az Elacok hangját zenehallgatáskor.. :)
A center CM S1. Egy remek eladótól vettem nagyon méltányos áron.

Jegesmaci: Addig nem is tudod elképzelni amíg ki nem próbálod.

[ Szerkesztve ]

(#26539) Dorian válasza Jegesmaci81 (#26530) üzenetére


Dorian
félisten

Miért ne lehetne élethű egy mesterségesen létrehozott hang?
Főleg ugye most ez a vita kifejezetten a mikrodinamikai jellemzőből indult ilyen szempontból mi az akadálya?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26540) BBéci válasza #98221312 (#26538) üzenetére


BBéci
titán

Akkor jól emlékeztem.
Az egy remek centersugárzó, de ELAC-ok közé betenni... :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26541) #98221312 válasza BBéci (#26540) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen tudom, sajnos ez van... majd egyszer talán. :)
Egyébként magával az Elac-okkal nem passzol,? vagy úgy általában az egység hiánya ami nem megfelelő??

(#26542) markussandor válasza BBéci (#26537) üzenetére


markussandor
senior tag

Most egy RPI3-at hallgatok (LibreELEC/KODI), ez samban kapja a forrást.
Pattogni a TV saját lejátszója szokott, de az DLNA-n kapja a forrást.

(#26543) BBéci válasza #98221312 (#26541) üzenetére


BBéci
titán

Azonos gyártó, azonos családja, ez a házimozi alapszabálya és okkal, joggal.
Jó példa erre Dorian esete, amikor csak a két DALI CONCEPT frontsugárzót tuningoltatta, a centersugárzót nem, de kénytelen volt azt is elvinni a szakihoz, mert zavaróan eltért a hangja. Pedig egyazon a család tagjai voltak mindhárman.

(#26542) markussandor
Akkor a tévében van a hiba.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26544) Jegesmaci81 válasza Dorian (#26539) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Háát nem tudom de nem sok filmet láttam amiben a hangok valóságosak lennének. Nem véletlenül van a rengeteg utómunka. Persze pont ettől válik élvezetessé. Az unalmas ajtónyikorgástól sokkal jobb a felturbózott szíved kiesik a félelemtől hang.

Egyik legnagyobb csalódásom a Hungarian Rhapsody: Queen Live in Budapest felvétel. Mindig is ájuldoztam a hanganyagától. Évekkel később tudatosult számomra, hogy jó része stúdióban felvett mivel a koncerten készült eredeti felvételek élvezhetetlenek lettek volna. Kizárólag azok tudják hogy milyen volt az a koncert akik a helyszínen voltak.

(#26545) #98221312 válasza BBéci (#26543) üzenetére


#98221312
törölt tag

Biztos jobb lenne, és tudom, hogy kell az egység. Az igazat megvallva kicsit nagy fába vágtam a fejszém.. :) Azon az elven indultam el ( tudom kissé hibásan), hogy a B&W többi alkotóelemét nem tudom megvenni anyagiak miatt, meg ugye azokhoz már egy jobb erősítő is dukálna. :D Így maradok a centernél mivel filmeknél nagyon fontos, illetve az élethű beszédhangot előnyben részesítem :) Próbáltam különlegessé tenni általa a rendszert. :)

(#26546) Nemir Ombe válasza Jegesmaci81 (#26544) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pl. ezért sem kell annyira véresen komolyan venni a mozi/zene "témát" (vagy ha igen, akkor egy szerényebb budai villa árával kell számolni :D ).... a lényeg; annak tetszen aki hallgatja .... ha a "valóság" kell, akkor meg kell venni a koncert jegyet és/vagy elmenni lőni/robbantani/tankot/repülőt vezetni/stb. élőben (elég sok a lehetőség ;) ) .... viszont azzal számolni kell, az "élő élmények" után még "furcsább" lesz a sok "konzerv hang" otthon .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#26547) BBéci válasza #98221312 (#26545) üzenetére


BBéci
titán

Az biztos, hogy különleges, de ez a jelző nem minden esetben jelent pozitívumot. :N
Ha Neked tetszik, akkor élvezd, de én biztosan nem vennék a rendszerembe olyan alkotóelemet, ami nem illik bele.
Számomra a frontsugárzók fontosabbak, éppen az említett zenehallgatás miatt. Inkább azok lógjanak ki minőségben felfelé, mint a centersugárzó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26548) zsoika válasza #98221312 (#26545) üzenetére


zsoika
addikt

A center azóta nálam is felértékelődött amióta Lacinknál meghallgattam az Elac-okat.
Sajnos otthon nem ilyen szuper a center.
Én is a centert mondanám (filmnél) a legfontosabbnak és Lacink is a régi Elac centerrel nem volt elégedett. Nekem úgy tűnik a centeren jön ki a leghamarabb a rendszer gyengesége.

(#26549) Nemir Ombe válasza BBéci (#26547) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pont nemrég "kisérleteztem" azzal, hogy kikötöttem a frontokat és csak a center/háttér összeállítást mértem be (persze csak "érdekességként"), de meglepő volt, hogy egy jobb center mennyire tudja "pótolni" még akár a frontokat is mozin (de kb. ugyanez volt, mikor az egyik frontot betettem a center helyére szintén frontok nélkül) , annyira nem is hiányzott a "2 szélső", mint előtte gondoltam .... de ettől függetlenül az "egységesség" sokszor fontosabb tud lenni, mint 1-1 egység minősége .... a "zenei résszel" meg teljesen egyetértek .... ;)

zsoika:
Ha jól tudom Elvtársunknak jelenleg nincs is "centere" .... biztos jól hallottad nála amit hallottál .... ? :F :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#26550) #98221312 válasza BBéci (#26547) üzenetére


#98221312
törölt tag

Tudom, hogy igazad van, de sajnos ez nálam most már nem elhatározás kérdése, így kell elfogadnom. Egyébként nagyon tetszik a hang, de nyílván azért is mert nem hallottam teljesen egységes rendszert, illetve csak rövid időre. Arra egyébként kíváncsi lennék, hogy pl ha beszerezném a szetthez tartozó centert (ami ugye kategóriában jóval a B&W alatt van), akkor a minőség romlás mennyire lenne szembetűnő, az egységgel szemben?

zsoika: Igen, a center tényleg sokmindenre rámutat... :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.