Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) #98221312 válasza szasanyi (#25584) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igazán nem akarok senki mellé állni, de Béci beállítottságával kapcsolatban hatalmas tévedésben vagy. Anno amikor a bögreszettemmel kínlódtam, és kérdéseket tettem fel neki, teljes méltósággal, és segítőkézséggel állt a dologhoz. Amit mondott az alapján építettem fel a mostani rendszeremet, és teljes elégedettséggel használom. Amiket mond azok tények. Az anyagi dolgok más kérdés...

(#25602) Tombi válasza #44416768 (#25600) üzenetére


Tombi
senior tag

Nekem kb hasonló az erősítőm (denon x1400h az 1300-as utódja)
és Knight 2 5.0 szettem van ami picit komolyabb mint az általad linkelt,
szerintem jó párost alkotnának nálad is, aztán majd lesz hova avrt-t fejleszteni,
ezekhez a szettekhez amúgy valami erősebb dukálna ;)

[ Szerkesztve ]

(#25603) #44416768 válasza Tombi (#25602) üzenetére


#44416768
törölt tag

Miben erősebb a kettes szett, hogy értsem ezt?
De az 1300-hoz jó az 1-es?
Az erősítő friss szerzemény, mivel érkezik a gyerkőc, marad is ez egy ideig.
Viszont házimozihoz szeretnék "finom" hangszórókat, amiknek a frontjai még polc méretűek, és a költségvetés miatt max 150e Ft-ig.
Van egy Klipsch R-10SW mélynyomóm, ehhez illeszteném.
A Klipsch hangszórók árai most elég magasan vannak (front+center+surr: ~200e)

[ Szerkesztve ]

(#25604) Tombi válasza #44416768 (#25603) üzenetére


Tombi
senior tag

A castle knight 2 5.0 áll:
/front + hátsó + center/
Castle Knight 2 + Knight 1 + Lincoln C2.

A hang képs studiós castle knight 1 5.0 áll:
Knight 1, Lincoln C1, Lincoln SR1

csodálom, hogy nem vitte el eddig senki, utolsó darab:
/Castle Knight 2 5.0 160-ért kicsit kisebb centerrel, antik tölgy színben/

Súlyban biztos nehezebb az első verzió,
gondolom teljesítményben is több lehet,
nézegesd meg, a tulajdonságokat.

én is kezdő vagyok hazimozi téren, de jó tanárok vannak itt
aztán meg család meg ne tudja mire ment el a kosztpénz
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#25605) #44416768 válasza Tombi (#25604) üzenetére


#44416768
törölt tag

Néztem, van egy bontott, akciós szett a kettesből, de a különbséget nem tudom, hogy miben más a szett.
Nagyon belépő vagyok a házimozi rendszerekbe. :)

Ahhoz szeretnék segítséget kérni, hogy megtaláljam ebben az árkategóriában a best buy-t, amit évekig, laikusként imádhatok.
A Denonnal és a Klipsch méllyel.

[ Szerkesztve ]

(#25606) Nemir Ombe válasza #44416768 (#25605) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha van rá keret, akkor inkább vedd a Knight 2-es szettet, ha nincs, akkor az 1-est .... ennyiért egyikkel sem jársz rosszul.... ;)

Hmm ....

(#25607) #44416768 válasza Nemir Ombe (#25606) üzenetére


#44416768
törölt tag

Házimozihoz az 1-es is rendben lesz?

[ Szerkesztve ]

(#25608) T_Stark válasza #44416768 (#25607) üzenetére


T_Stark
őstag

Szerintem igen. Főleg ha később megtámogatod egy subbal.

(#25609) #44416768 válasza T_Stark (#25608) üzenetére


#44416768
törölt tag

Van sub, meglevő Klipsch R-10SW.
Illetve ehhez még egy pár R-15M. A kérdés az, hogy megéri ezt kiegészíteni egy centerrel és háttérrel, vagy Castle 1-es jobb szett-e?

(#25610) T_Stark válasza #44416768 (#25609) üzenetére


T_Stark
őstag

Ja igen, ezen átsiklottam.
Hát ez jó kérdés, a Castle hangja szerintem pont ellenkező karakter mint a Klipsch, meg kéne hallgatnod.
Ha a Klipsch tetszik, lehet a Castle nem fog, de az is lehet hogy utána a Klipsch nem fog, ha ezt is hallod.

(#25611) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#25599) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

érdekes, én alig, szinte semmit nem találok ami nekem kellene a 260-as szériából :U
egy hirdetést találtam, de olyanom már van ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25612) szasanyi válasza #44416768 (#25603) üzenetére


szasanyi
félisten

Castle Knight 2 és 1 is szépen szól, kellemes - nem kimondottan házimozis inkább zenei - hangzásuk van. Ez adott esetben házimozizás esetén is előny (zenés film, koncert film). Nyilván a Knight 2 a nagyobb, ott a mélyek is jobbak és testesebb hangra képes de nyilván nem tudja egy sokkal nagyobb álló hangfal ilyen jellegű képesséigt hozni. Pölö egy Arena 170 sokkal nagyobbat dübbent de nem pontosak a mélyek és zenére sokkal jobb a Knight.
A Hang-kép Stúdió akciós árán verhetetlenek, annyiért semmit nem veszel ami jobb lenne. A szett esetén (a kétféle összetételt már leírták korábban) a Knight 2 nagyobb térben jobban megállja a helyét míg a C2 center mindenhol jobb illetve a Knight1 hátterek akkor (is) jönnek nagyon jól ha pölö BD zenéket is hallgatsz / nézel. Azzal egységesebb a hangzás és nem érzed kevésnek a háttereket a frontokhoz képest cserébe nem olyan egyszerű elhelyezni őket.
Én a Knight 2 + Linconl C2 + Knight 1 szettet vettem és most is ugyanezt venném (DENON X1300W és JBL 250P sub mellé) mert elégedett vagyok és mert továbbra sincs más alternatíva azon az áron. Nem mellesleg minőségi gyártás és megjelenés jellemzi (ellentétben pölö a jóval drágább DALI Spector szettel
- amelynél nem valódi fa borítás van mint a Castle esetén - az éleknél néhol pontatlan a fólia illesztése, sőt helyenként a doboz összeillesztés sem tökéletes ami számomra nagy csalódás volt tekintettel a gyártóra és a dobozok árára).

(#25613) #44416768 válasza szasanyi (#25612) üzenetére


#44416768
törölt tag

Köszönöm! :R

(#25614) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Hangfal kábel választásban szeretném kérni a segítségeteket.
Dali Spektor + Yamaha RX683-as szettből szeretném kihozni a maximumot zenehallgatás területén.

Több kábelt néztem (sajnos elég hosszú db-ok kellenek, mert kerülővel tudom elvezetni 3*8m ), ha tényleg van különbség egy drágább kábel között, akkor ki fogom fizetni, de ha nincs, akkor elég lesz az olcsóbb is. Egyenlőre az két első és center kerülne átkábelezésre.

inakustik premium 2.5 1090
Iankustik premium silver 2.5 1790
Inakustik Premium 4mm 1799
Inakustik Premium 4mm Silver 2519
KCE-LSW25 780
KCE-FLW25 1040
KCE-T40 1370

Melyiket érné meg ezek közül (vagy esetleg bármelyik általatok javasoltat) megvenni?

Köszönöm

(#25615) balage25 válasza Süvi (#25614) üzenetére


balage25
senior tag

Én az inakustik premium 2.5 kábelt 750ft/m áron vettem a
soroksári mediamarkt-ban. Érdemes benézni, ha van a közelben mediamarkt. Van több féle kábelük is.

[ Szerkesztve ]

(#25616) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Sziasztok,
Mi a vélemény a Pioneer VSX-529-es modelljéről? Zene, film terén hogy teljesít? Esetleg használ valaki ilyet a fórumban? :)

(#25617) Süvi válasza balage25 (#25615) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm szépen.
Ha a 2,5-ös kábel elegendő és a 4-es nem hoz jelentős javulást akkor nem veszek drágábbat.

(#25618) BBéci válasza Süvi (#25614) üzenetére


BBéci
titán

"Egyenlőre az két első és center kerülne átkábelezésre."
Nagyon helyes, akkor a legjobb, ha egyenlő hosszúságúak, bár a centersugárzóé lehet rövidebb. :P
Ajánlom az Oehlbach kábeleket, kiváló az ár/érték arányuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25619) Norbi 72 válasza K.Tamas89 (#25616) üzenetére


Norbi 72
veterán

Egy átlagos alsókategóriás vas.

Mekkora a helyiség,zene/mozi arány?

[ Szerkesztve ]

(#25620) Süvi válasza BBéci (#25618) üzenetére


Süvi
őstag

Meg is néztem őket.
Streamline 25 1390
Speaker 40 1990
Streamline 40 2290
Ezek közül melyiket javasolnád?
Megéri a drágábbik a felárat?
Banád dugó mindegyikre mehet?

Köszönöm

(#25621) BBéci válasza Süvi (#25620) üzenetére


BBéci
titán

Kipróbálás, hallás alapján, magadnak kell eldöntened, melyik éri meg, melyik illik a rendszeredbe.
Nem szükséges banándugót szerelni rájuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25622) Tombi válasza BBéci (#25621) üzenetére


Tombi
senior tag

lehet nagyon amatőr kérdés, de hangfalkábel bekötésről nem találtam képekkel,
esetleg videóval illusztrált oktató videót.Érdekelne valamilyen tanács. :))

(#25623) BBéci válasza Tombi (#25622) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyik erősítő kezelési könyvében vannak erről rajzok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25624) Tombi válasza BBéci (#25623) üzenetére


Tombi
senior tag

Ismét a kézikönyv, ezek szerint mégse poháralátétnek küldték aham :R

(#25625) Süvi válasza BBéci (#25621) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm szépen.
Sajnos nálunk vidéken (Miskolc) igencsak korlátozottak a lehetőségek (semmi), ezért is hagyatkozok a szakemberek véleményére, akik már sokkal többet hallottak mint én :)

[ Szerkesztve ]

(#25626) BBéci válasza Süvi (#25625) üzenetére


BBéci
titán

A rendszeredet, ízlésedet senki nem ismeri, csak Te.
Tudtommal van Miskolcon házimozi szaküzlet, nem is akármilyen. De egy jó rendszer összeállítása kedvéért biztosan utaznék pár száz kilométert. 1993-ban kiutaztam Németországba egy autós szubládáért, mert csak közvetlenül a gyártótól lehetett megvenni. Jól ráfaragtam, mert a tesztek dicsérete ellenére, nekem nem jött be a hangja, de ez csak pár hét után derült ki.
Kábeleket otthon, saját rendszerbe bekötve kell kipróbálni és utána eldönteni, melyikért adjunk pénzt.
A felsoroltak közül azért érdemes a legdrágábbat megvenni, mert akkor a későbbiekben nem fog motoszkálni benned a gondolat: hátha a másikkal még jobb lenne a hangzás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25627) Nemir Ombe válasza Süvi (#25625) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Rendelj pl. ilyet [link] ez elég lesz/lehet akkor is, ha majd esetleg fejlesztesz valamin .... felesleges túlagyalni a "kábelkérdést".... ;)

Hmm ....

(#25628) Süvi válasza BBéci (#25626) üzenetére


Süvi
őstag

Komolyan nem tudom hol van, pedig kerestem a Google-ban is :)
Próbálom valahogy kideríteni.
Köszönöm, hogy írtál.

(#25629) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

No most ment el zsoika fórumtárs tőlem...
Egy nagyon kedves, szimpatikus forumtarsat ismertem meg a személyében :D
Több órát Moziztunk :K
A többit majd ő mondja ha akarja :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25630) BBéci válasza Lacielvtárs (#25629) üzenetére


BBéci
titán

Hasra feküdt melléd az ágyra? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25631) Lacielvtárs válasza BBéci (#25630) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Neeem :C ;]
De jogos az észrevetel :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25632) Nemir Ombe válasza BBéci (#25630) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Biztos akarod te ezt tudni .... ? ;] :D

Hmm ....

(#25633) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#25632) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem kell ebbe semmi többet belegondolni annál, mint ami történt ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25634) Steady74 válasza Lacielvtárs (#25633) üzenetére


Steady74
addikt

Kipróbálták az új ágyneműt. Nincs a mai világban ebben semmi különös ;]

(#25635) daniel2121 válasza BBéci (#25593) üzenetére


daniel2121
senior tag

A Denon sztereóban zenére is jó? Rock, de némi 80-as diszkó, Yanni,Havas féle szimfónikra?

(#25636) sinci01 válasza Steady74 (#25634) üzenetére


sinci01
aktív tag

Lehet nem is zsoika, hanem zsófika... és csak irigykednek. :DD

(#25637) BBéci válasza daniel2121 (#25635) üzenetére


BBéci
titán

Igen, jó, pláne a 707-hez képest.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25638) BBéci válasza BBéci (#25637) üzenetére


BBéci
titán

Bocs, kevertem a másik topikban szóba került Onkyóval és Denonnal!
Az Arcam egyértelműen jobbnak tűnt sztereóban is, de a Denon sem rossz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25639) Lacielvtárs válasza sinci01 (#25636) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

&Steady74: tessék kérem megkomolyodni ;]
Ez nem az ENBP

Inkabb csamcsogjunk azon hogy az rz900at érdemes e cserélném CA CXR200ra? ;]
Most szinte ingyen hozzá tudnék jutni :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25640) BBéci válasza Lacielvtárs (#25639) üzenetére


BBéci
titán

Csámcsogással nem jutsz előbbre, csakis összehasonlítással. Azt ki merem jelenteni, hogy a Denon AVR-X7200 egyértelmű előrelépés lenne, bá a hangja nem jobb tutira a CXR200-énál, inkább másmilyennek nevezem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25641) Lacielvtárs válasza BBéci (#25640) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, én nem csamcsogok rajta, a többiek had csamcsogjanak :D
Én teszek érte.
Én ha minden igaz hamarosan lehetőségem nyílik rá meghallgatni, összehasonlítani. Olvastam az av online cikket is, a Te korábbi ajanlasod és erosen elgondolkodtam hogy nekem fontos hogy 'méltó' erősítő tolja az elektronokat az ELACoknak, és a hang minőség nekem fontosabb mint az atmos ficsor.
Sokat olvastam itt hogy inkább egy korrekt, minőségi 5.1 mint valamilyen atmos...
Ha csak fele olyan szép a hangja a CXR200nak mint az 'gondolom' a tesztek alapján, akkor szerintem lezarom életemben az onkyo (fan, fun, sose tudom megjegyezni :W ) korszakot :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25642) SVLaller


SVLaller
senior tag

Lenne egy kérdésem amit lehet megint sokan provokatívnak fognak érezni de csak nem hagy nyugodni :))

Azt írtátok hogy mindegy milyen jó a hangfalszett, 80Hz crossover van beállítva és az ez alatti hangok mennek a sub-ra, hogy kímélje az erősítőt és szebb legyen a hangja. jól értettem?

-de akkor miért teljes hangsáv van a film alatt, miért úgy álmodta meg a hangmérnök?
- így gyakorlatilag újrakeveri a hangképet az erősítő, levágja az alacsony frekiket és hozzácsapja a sub csatornához, ez nem rontja a hangképet?
-így feleslegesek a nagy frontok meg a többi, elég lenne egy bögreszett is ami megy 80Hz-től, nem?

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#25643) I'am Dony válasza SVLaller (#25642) üzenetére


I'am Dony
őstag

Na ez egy nagyon jó kérdés.
-Elmélkedés szintjén gondolom azért teljes, mert nem csak erősítővel ill. vágva nézi mindenki a filmeket.
- én úgy tudom, hogy csak akkor megy a subra a vágott rész alatti tartomány, ha az LFE+Main van kiválasztva és csak LFE-n a csak arra kevert rész.
- na erre kíváncsi vagyok én is...

(#25644) Nemir Ombe válasza SVLaller (#25642) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pl. ezt [link] is elolvashatod ezzelkapcsolatban, de van még pár másik írás is a neten a témában .... ;)

Hmm ....

(#25645) VoidXs válasza SVLaller (#25642) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A hangmérnök úgy álmodta meg, hogy közben rendes mozis frontokat hallgatott, amiknek sokszor akár két sub méretű sub is része, de minimum egy. Azért van rajt, hogy ha olyan rendszered van (sztereó erősítők vagy crossover subok), legyen lehetőséged nem az elvezetéssel dolgozni (ami amúgy igen, rombolja a hangot, de mivel 10 dB-el az LFE alatt játszik, szinte sose venni észre).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#25646) #42044160


#42044160
törölt tag

Sziasztok!

A polcsugárzóim keresztezési frekvenciáját a kézikönyve szerint 120Hz-re kell állítanom, de az erősítőm a mikrofonos bemérés után 80-90Hz-re állítja.
Így jobban is szól, de nem lesz ebből gond?

(#25647) VoidXs válasza #42044160 (#25646) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem lesz semmi baja.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#25648) #42044160 válasza VoidXs (#25647) üzenetére


#42044160
törölt tag

Köszönöm, a miértet elmondod?
(Miért oda állítja és akkor miért nem lesz baja, ha nem itt kell használni?)

[ Szerkesztve ]

(#25649) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. Régi, eladásra szánt Yamaha subomnál észrevettem, hogy nagy hangerőnél az erőteljes robbanásoknál, kicsit berecseg, betorzít a sub. Ez hangszóró hiba, és nem adjam el így, vagy csak túlvezérlés lépett fel, és ezért torzít, recseg? Egy ismerősömnek a vatta új Pioneer subja is ezt csinálta, nagy hangerőbél. Lehet kicsit hangosabbra tekertem a potit.

(#25650) Lacielvtárs válasza sinci01 (#25649) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ha óvatosan benyomod a hangszórót akkor 'serceg' reszelő érzése van?
Mintha csiszoló papíron 'csuszna' a membrán?
Anno nekem is volt ilyen jelenség, durvább mély hanggal recsegett.
Én ugy adtam el olcsóbban hogy elmondtam a vásárlónak, igaz igy nem is vitték el árában, és a harmadik érdeklődő vitte el.
A tulvezerles is lehet az oka, anno nálam elpukkant...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.