Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) #98221312 válasza VoidXs (#26150) üzenetére


#98221312
törölt tag

" azt halld, amit a rendező és a hangmérnökök elképzeltek."

Amennyiben azt akarod hallani amit a hangmérnök meg a rendező elképzelt, akkor oda high end rendszer kell. Gondolod, hogy ezt egy néhány ezrest érő műanyag mikrofon megoldja?!

(#26152) Dorian válasza VoidXs (#26148) üzenetére


Dorian
félisten

Abszoludt mozis akusztikai kezelés házimozinál szükségtelen, hiszen, nem egy nagy teremben rengeteg néző pozícióra kell megfelelni, hanem 1-2 helyre, amik egymás mellett vannak.
A házimozik bemérő rendszerei egyszerűen nem tudják követni a frekvenciasávbeli és időbeli változásokat, kioltásokkal nem tudnak mit kezdeni, szoba módusaival is nagyon korlátozott mértékben stb.
Az, amit te csinálsz, számítógép-vezérelt eq-zás, nem a belépő szint témaköre.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26153) VoidXs válasza #98221312 (#26151) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem oldja meg tökéletesen, de sokkal közelebb visz hozzá, mint ha nem csinálnál semmit. Egy EQ-zott hangszóró körülbelül úgy szól, mint egy EQ-zatlan 3-szor annyiba kerülő társa (nyilván nem az összes létező összehasonlítási pont alapján, de pusztán a sík válasz is rengeteg nem hallott részletet előteremt), belépő szinten a szorzó még nagyobb, például egy JBL Arenát le lehet nyomni egy jól bemért bögrével is. No meg ha egy vagyont költesz hangszóróra, ne teszkós mikrofont használj, hanem minimum egy Umikot, de a mozis szabvány Roland-Beyer kombó se drága.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#26154) #98221312 válasza VoidXs (#26150) üzenetére


#98221312
törölt tag

Lehet én vagyok béna, de az adatlapodból sem az erősítőd, sem a hangfalad, sem a kábeleket nem látom. Csupán rengeteg számítógépes információt. Ebből arra következtetek, hogy a forrásod PC alapú. Ezt csak azért emelem ki mert nálam teljesen más síkon fut a rendszer. Lehet emiatt is, hogy az említett dolog máshogy érzékelődik.

(#26155) #98221312 válasza VoidXs (#26153) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az a baj, hogy két különböző dologról beszélünk.Te a számítógép EQ-zást emlegeted, én azzal köszönő viszonyban sem vagyok. (Hála Istennek)

Dorián: +1

(#26156) VoidXs válasza #98221312 (#26154) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Minőségi kalibrálásra csak a PC képes, akkor egy bizonyos szint felett nincs miről beszélni, viszont mint mondtam, a legdurvább dolgokra egy Audyssey se rossz tüneti kezelés. A moziban egyébként a kettő keresztezése megy, automatizált, de PC-alapú bemérés, legalábbis Atmos óta, azelőtt semmi különleges nem volt, csak egy harmadoktávos EQ. Én is azzal kezdtem, belépő szinten talán elég is, de közel nem hozza ki a maximumot. A rendszerem egy Klipsch R-26F kicsit feltuningolva Atmosra, Crown XLS-202-kről hajtva.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#26157) #98221312 válasza VoidXs (#26156) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nézd elhiszem, hogy megvannak a dolgokra a magyarázatok, de érdemes kipróbálni. Lehet nagyot csodálkoznál ha hallanál egy másik rendszert EQ nélkül. A rendes mozit meg szerintem tényleg nem érdemes példának felhozni, mert ahogy Dorián is írta, nem azonosak a szempontok. A te rendszered jobban szól EQ-val, akkor nyílván úgy kell használni. Amit az elején is írtam, nálam meg jobb nélküle (rendszer sajátosság).

[ Szerkesztve ]

(#26158) VoidXs válasza #98221312 (#26157) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hallottam már rendkívül jó rendszert EQ nélkül (viszont azok mind egy vagyonba kerültek), de hidd el, hogy ha jó (nem pedig csak ha van valami), számít annyit, hogy a kimért R-26F-jeim közelebb vannak a valós hanghoz, mintha csak bevágtam volna a szobába például egy Electrát. Manuálisan, a mikrofont mozgatva RTA-val próbáld a mérést, normális procival megoldható.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#26159) Lacielvtárs válasza #98221312 (#26157) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Van abban valami hogy EQ nélkül is lehet jó hangot elérni, nekem is sikerült :D
épp tegnap teszteltem mozin is...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26160) VoidXs válasza Lacielvtárs (#26159) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azt egy szóval nem mondtam, hogy nem lehet. Azt mondtam, hogy lényegesen magasabb szinten szól egy rendszer vele, ezért nem igazán éri meg kihagyni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#26161) ctrlaltdel13 válasza Lacielvtárs (#26159) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ez mind szubjektív megítélés.
Sokat kár rajta agonizálni.

(#26162) SVLaller válasza Lacielvtárs (#26159) üzenetére


SVLaller
senior tag

nekem is így megy most, az új Spektorok hangját teljesen kisterilizálja az mikrofonos EQ, inkább kikapcsoltam. A régi gagyi hangfalak hangját pedig nagyon megdobta.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#26163) hm15 válasza Dorian (#26152) üzenetére


hm15
senior tag

Igen, amikor kényszerűségből az ideálisnál kisebb helyiségbe kellett kialakítanom a mozit, akkor döbbentem rá, hogy mennyire fontos az akusztika. Egy állóhullám, mélykiemelés közepén ülve nincs az az EQ, ami ezen bármit javítana akár a legcsekélyebb módon is. Rosszból tud kevésbé vagy másképp rosszat létrehozni. Jó, akár PC-s EQ is csak megfelelő akusztikai kialakítás mellett lehet üdvözítő.

(#26164) VoidXs válasza hm15 (#26163) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Dehogy nincs, nálam a 10+ dB-es mélykiemeléseket is probléma nélkül kinullázta a REW.

(#26162) SVLaller: Csak a rossz forrásokat sterilizálja. A megfelelő EQ annyira kihozza a legapróbb hibákat, hogy például egy MP3 vagy egy DD sáv konkrétan élvezhetetlen, viszont cserébe a HD hangok és FLAC zenék gyönyörűen szólnak.

(#26165) Dorian: Teljesen, egy ingyenes cucc ajánlásáról van szó a jobb hangzás érdekében.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#26165) Dorian válasza VoidXs (#26164) üzenetére


Dorian
félisten

Szerinted ez mennyire ontopik itt?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26166) hm15 válasza VoidXs (#26164) üzenetére


hm15
senior tag

Az a gondom, hogy ha a "szoba akusztikája" + EQ hozza normál értékre a mély frekvenciát, az nem ugyanaz, mintha ideális elhelyezés és pontosan mért, majd ehhez kialakított helyiségben hallgatnánk ugyanazt.

(#26167) zsoika válasza Dorian (#26165) üzenetére


zsoika
addikt

Engem érdekel....mondjuk mi nem ?! :DDD

(#26168) VoidXs válasza hm15 (#26166) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Teljesen nem tudsz eltüntetni mélykiemeléseket, ahhoz már visszhangmentes szoba kell, az meg nem sokaknak van otthon. Mindegy, hova rakod a subod, és hogyan kezeled a szobád, lesznek kiemelések. Az EQ-val az impulzusválaszt adott szintre tudod hozni (a REW arra korrigál, nem frekvenciára, ez fontos), a lecsengését pedig konvolúcióval tudod korrigálni, ez a legtöbb, amit tehetsz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#26169) hm15 válasza Dorian (#26165) üzenetére


hm15
senior tag

Szerintem a lehető legONabb, :) csak túlságosan bonyolult témakör. Biztos vagyok benne, hogy belépőtől High-End rendszerekig mindennél többet hoz teljes hangképet tekintve a helyiség kialakítása, mint bár másnak reszelése komponens cserétől kábelekig.

(#26170) hm15 válasza VoidXs (#26168) üzenetére


hm15
senior tag

Az a durva, hogy ha megfordítom a szobában ugyanazt a láncot, minden helyrejön és passzol, nagyon durván és kiegyenlítetten szól. Legnagyobb baj, hogy most a sw néhány centiméteren belül mozgatható, így ebben a formában nincs mozgástér a kiemelések csillapítására. Pio és Denon EQ is a rosszból csinált borzalmasat. :) Azonban fix vászon elhelyezése miatt kénytelen vagyok a rossz oldalt használni, míg át nem tudom költöztetni a nagyobbik helyiségbe.

[ Szerkesztve ]

(#26171) VoidXs válasza hm15 (#26170) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Én sem éreztem hiányt, amikor a két rendelkezésre álló eszközöm a hangerőszabályzás és az elhelyezés volt, de a kimérés után vissza nem térnék a régi hanghoz, sokkal erőteljesebb lett, és eltűnt mindenféle utózengés. Cserébe a hallgatási ponttól fél-egy méterre már undorító, de valamit valamiért, meg amúgy sem onnan nézem.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#26172) mettek válasza VoidXs (#26171) üzenetére


mettek
addikt

En az ilyen rendszereket azért meghallgatnám. Hallottam már elég komoly Martin Logan házimozit sb13 mélyekkel, bemért, kiakusztikázott dedikált moziszobában és nem ájultam el...semmivel nem hallom rosszabbnak a rendszerem. Mármint amikor hazamentem és megnéztem én is egy filmet nem volt hiányérzetem vagy h ez de szarul szólna.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#26173) #98221312 válasza VoidXs (#26160) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szerintem Laci rendszerét egyesnesen vétek hangzásjavítókkal hallgatni. Igen, biztos fontos a megfelelő szobaakusztika, de ahogy Béci is írta, ezt csak külön speciális eszközzel érdemes mérni. Fogadd el, hogy nem lehet kijelenteni egyértelműen, hogy szükség van EQ-ra, ahogy azt sem, hogy nincs rá szükség. Ezt rendszer, kategória, de akár még forrás függő is lehet.

(#26174) hm15 válasza VoidXs (#26171) üzenetére


hm15
senior tag

Ennyire szűkös most a front oldal, még az állványok is rálógnak a média bútorra. Szerencsére beforgatva még pont nem takarnak a vászonból, ha középről nézzük. Másik szobában első lesz megtalálni a tökéletes elhelyezést és kialakítást, majd jöhet akár szoftveres EQ is, ha már PC-ről megy elve a mozi.

(#26175) Nemir Ombe válasza #98221312 (#26173) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Csak annyit szeretnék a témához fűzni, hogy: az EQ (mint szobakorrekció) önmagában nem ördögtől való és valóban rendbe tudja tenni a dolgokat, de(!) pl. az Audyssey (a pro verziót leszámítva) még a komolyabb AVR-eknél is igényli a kézi "finomhangolást", ellentétben a pl. nagyobb Pio-k (MCACC pro) vagy a nagyobb Yami-k (YPAO) rendszereivel (a "PC-s" variációkat most tegyük félre).... de pl. egyszerre használtam egy CA CXR 200-at vs egy Nad 758 v3-at és hiába nincs a CXR-ben "room eq" sok olyan dolgot "erőből" meg tudott oldani, amit a Nad csak a Dirac Live-val .... (igaz a CXR-hez kellett egy "eq-s" sub, hogy az alja is rendben, dehát semmi nem lehet tökéletes :D ) .... összefoglalva (és szerintem): a gyengébb rendszerek minden esetben igénylik a szobakorrekciót, de ha valóban jobb a rendszer (teljes rendszerszinten) és az akusztika is kicsit jobb, mint a "pocsék", akkor eq nélkül is egész jó eredmény érhető el (persze a távolság/fázis/elhelyezés "dolgokkal" itt is kell játszani).... és talán a legfontosabb dolog az, hogy ki és mit tart "jó hangnak", mert nagyon sok esetben egy teljesen "egyenletesre" beállított rendszernél a hallgatóság szája le szokott konyulni, hogy mi ez? .... hol vannak a mélyek....? hol vannak a magasak....? mér' nem dübörög jobban .... ? .... stb. .... szóval legtöbbször inkább az "elvárásokkal" van baj és nem a kapott "végeredménnyel" .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#26176) #98221312 válasza Nemir Ombe (#26175) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen, az biztos, hogy alsóbb szinteken mindenképp szükség volt rá, én is használtam. A jelenlegi rendszer viszont már nem igényli. Persze ez azért is van, mert a szobaakusztika nagyjából rendben van.

(#26177) Dorian válasza zsoika (#26167) üzenetére


Dorian
félisten

Belépő-szintű hozzáértést igényel ez? Sztem messze nem.

(#26169) hm15:
"Túlságosan bonyolult a téma"
Akkor itt a helye?

Éppen ezért van két topik, nem az eszközök ára miatt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26178) zsoika válasza Dorian (#26177) üzenetére


zsoika
addikt

Ne kezd már Te is!
Nemrég írtam, hogy itt ezen a fórumon már kávéfőzésről is olvastam oldalakon keresztül (full off) ...ez a téma közelebb áll az eredeti témához.

(#26179) hm15 válasza Dorian (#26177) üzenetére


hm15
senior tag

Ahol a tapasztaltabbak írnak róla. :) Haladóban még ennyit sem olvasok róla, de engem érdekel a téma és utánajárok amennyire nulláról lehet. Pont a kezdőknél lenne jó, ha tudatosulna mivel érdemes már középkategória aljától foglalkozni.

(#26180) Nemir Ombe válasza Dorian (#26177) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

""Túlságosan bonyolult a téma"
Akkor itt a helye?"

Szerintem akik most kezdik vagy kicsit fejleszteni akarnak, azoknak (is) érdekessek lehetnek ezek a dolgok .... ahogy a "haladó topik" is tele van időnként belépő szintü kérdésekkel/problémákkal (olvass bele ;) ), úgy szerintem itt is elférnek ezek a dolgok, főként úgy, hogy belépő szinten is használható egy részük .... szerintem .... ;)

Hmm ....

(#26181) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Érdeklődés illetve kíváncsiság szinten kérdezem, hogy HD hang képes (DTS-HDMA, DTS-X, True-HD/Atmos) erősítőt mit tudnátok ajánlani ami "belépő" de ami már "ajánlott" kategóriájú is? Természetesen HDMI 2.0, tehát 4K/60Hz átengedő képességgel.

(#26182) hm15 válasza SunMount3r (#26181) üzenetére


hm15
senior tag

Denon X1300/1400 vagy X2300/2400.

(#26183) SunMount3r válasza hm15 (#26182) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez legalább duplája mint reméltem. :D :U

És, ha csak DD és DTS 5.1 kellene, de ugyan úgy HDMI 2.0 átengedéssel?

[ Szerkesztve ]

(#26184) hm15 válasza SunMount3r (#26183) üzenetére


hm15
senior tag

Olvass kicsit vissza külföldi beszerzéssel mennyivel olcsóbb, vagy használtan keress. Ha HDMI 2.0, akkor minden valószínűség szerint HD hang képesség is egyben.

(#26185) johnywalker válasza SunMount3r (#26183) üzenetére


johnywalker
őstag

A DD és DTS hang 1.3 és 1.4 verziójú Hdmi-n is simán megy.

(#26186) nimfas válasza SunMount3r (#26183) üzenetére


nimfas
addikt

Németből Denon 2400, szállítással 140eFt, az itthoni ár 190-200eFt. 2 ünnep közt befut remélhetőleg. (Nem szilveszter és húsvét közt remélem :DDD)

(#26187) Dorian válasza Nemir Ombe (#26180) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem mindegy. Csak akkor felesleges volt kettészedni a topikot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26188) Peace


Peace
nagyúr

Segítsetek kérlek!

Adott két cucc: G-150 Android-Box

és Soundbar HT-RT3

A media boxon valami kerek optikai kimenet van,. a hangfalszetten meg a normális SPDIF csatlakozó. Hogy lehet összejátszani a kettőt? A mediaboxhoz nem adtak smemi optikai kábelt, a hangfalszetthez meg olyat adtak, aminek mindkét vége a rendes SPDIF. Mi a megoldás?

szerk: Ilyet kellene venni???

[ Szerkesztve ]

(#26189) zsoika válasza Peace (#26188) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Igen vagy az a kábel vagy MP-TV-SB kötöd HDMI-vel ...ha a TV-d is ARC-s.
Nézd meg a tv-n lévő HDMI bemeneteket, melyikhez van odaírva hogy ARC!
Remélhetőleg találsz olyat vagy írd le a tv-d típsát.

(#26187) Dorian : Egyébként ja.

[ Szerkesztve ]

(#26190) Peace válasza zsoika (#26189) üzenetére


Peace
nagyúr

Az a baj, hogy kedves barátom majd 1000 km-re van és neki próbálok segíteni. 65"-os Samsung UHD tv-je van és a HDMI 3 ARC-os. Bedugta oda a media box-ot, a hangfalszett továbbra is a tv-vel van összekötve optikaival. Továbbra sincs hang. Mit csinálunk rosszul? HDMI elvileg átviszi a hangot, tv-ről meg tovább kéne mennie optikain a hangfalra, nem?

(#26191) Nemir Ombe válasza Dorian (#26187) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nekem is tök mindegy .... és igen, sok esetben felesleges volt szétszedni ..... lehet elég lett volna egy "soundbar/kompakt" és egy "valódi házimozi" topik is .... ;)

Hmm ....

(#26192) johnywalker válasza Peace (#26188) üzenetére


johnywalker
őstag

Nem ilyenek esetleg?[link]
Az elsó optikai másik koaxiális Spdif. csati.

[ Szerkesztve ]

(#26193) zsoika válasza Peace (#26190) üzenetére


zsoika
addikt

Ha a HDMI 3 az ARC-s akkor oda ne a media box-ot dugja , hanem a SB HT-RT3-t....a boxot meg egy másik HDMI kábellel egy másik bemenetbe. Kábelből minimum HDMI 1.4 szabványút használjon és ha beállítások ellenére nincs hang akkor cseréljen HDMI kábelt. Először próbálja meg csak a TV-t és a SB-t ARC-vel összehozni úgy hogy a TV adás hangja átmenjen ...ehhez a TV-n és a SB-on is be kell állítani a HDMI ARC-t. Ha ez sikerült akkor kösse rá a TV-ra a boxot.

[ Szerkesztve ]

(#26194) manokaj válasza nimfas (#26186) üzenetére


manokaj
tag

Szia. Linket tudnál dobni, hogy hol vetted? Amazonon kb 160-ra jön ki. Köszönöm.

(#26195) sinci01 válasza Nemir Ombe (#26175) üzenetére


sinci01
aktív tag

Nem személyeskedés, de nem próbáltál még leírni egy szöveget, idézőjel, zárójel és sok sok pont nélkül?? :D

(#26196) Nemir Ombe válasza sinci01 (#26195) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

De próbáltam .... de úgy nem tetszett .... :DDD ;)

Hmm ....

(#26197) zsoika válasza sinci01 (#26195) üzenetére


zsoika
addikt

Pont Nemirt tudtad ezzel megtalálni?! Szerintem pont Ő az aki a legérthetőbben és diplomatikusabban ír itt és ezen kiemelések, pontok, stb miatt.

[ Szerkesztve ]

(#26198) sinci01 válasza Nemir Ombe (#26196) üzenetére


sinci01
aktív tag

Rendben! :DD

[ Szerkesztve ]

(#26199) Lacielvtárs válasza sinci01 (#26195) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az idezojelnek mindig oka van, a zárójel is okkal van ott, mint általában mindig, es a pontok 'mindig' elgondolkododasra serkenti az embert, de lehet hogy kimondhatatlan szavak helyei ;]
Nincs ezzel semmi baj, bár tény hogy Nemir Ombeba másért nem lehet belekotni :P

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26200) Dorian válasza sinci01 (#26195) üzenetére


Dorian
félisten

Megvan ezeknek az írásjeleknek az oka. Aki ismeri őket, az megfelelően használja is, teljesebb lesz a leírtak értelme. Példának okáért el lehet lenni 500 szavas szókinccsel is, idegen szavak és írásjelek ismerete nélkül, de az mindenképpen jellemzi az illető szellemi képességeit ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.