Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) T_Stark válasza BBéci (#26079) üzenetére


T_Stark
őstag

Köszi, valahogy sejtettem hogy az ezres kevés lesz.
Mármint az ezres Denonnál kettővel nagyobbra gondolsz? (X3000 és társai?)

(#26080) nimfas
Majd várom a véleményed arról a vasról. Újonnan ennyiért nálam is toplistás lehet.

(#26102) hcs57 válasza zsoika (#26094) üzenetére


hcs57
őstag

Nem értjük egymást... nem Lacival van bajom, sem azzal, hogy milyen cucca van. Örülök, hogy ennyit áldozott rá (anyagi és egyéb téren), s most elégedetten hallgatja.

Az összefoglaló lehet hibás, s talán az is, hogy a belépő szintet valahogy úgy gondolom, ésszerű határokon belül (kis anyagi ráfordítással), hallgathatót összehozni. Nagyon fontos lenne arányokat felállítani, mint ahogy az erősítő és a hangfalaknál ez pl. 1:2. Ugyanígy pl a kábel sem arányos, ha az az erősítő árának fele, harmada.
Ehhez várnék itt hozzászólást, miképpen lehet ésszerűen hallgathatót összehozni. Jöhetnek a tapasztalatok.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#26103) Dorian válasza hcs57 (#26102) üzenetére


Dorian
félisten

A "belépő szint" közvetlenül a témában való jártasságra vonatkozik, ennyi.
Csak közvetve, a témában való jártasságból levezetve vonatkozhat a belépő cuccokra, hiszen aki járatlan a témában, az valószínűleg nem csúcskategóriáról kérdez, de ez nem kizárt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26104) hcs57 válasza Dorian (#26103) üzenetére


hcs57
őstag

Tudom, már megkaptam, fogalmam sincs a témáról.. csak elolvastam az összefoglalót, s úgy tűnik, nem ugyanazt értjük ugyanazon a mondaton.

ez az első két sor:

Házimozi belépő szinten
Ez a topik kezdő házimozisoknak nyújt segítséget, illetve belépő rendszerekkel foglalkozik.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#26105) zsoika válasza hcs57 (#26104) üzenetére


zsoika
addikt

Szerintem értelek és eddig én is így gondoltam mint te ...hogy a belépő az árra vonatkozik.
Viszont engem nem zavar(sőt) ha szigorúan véve nem ide tartozik a téma.
Olvastam itt már kávéfőzésről is oldalakon keresztül ...szóval ezen a topikon sok az off és ez nekem még tetszik is. Lehet neked azért furcsa ez, mert ellentétben más szakmai topikokkal ahol csak a száraz téma megy és megszólják az off-ot, itt nem.

(#26106) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#26099) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ahogy mondja zsoika
Ja az onkyo hangja tetszik, akkor azé a Denone természetesebb, az onkyohoz képest, lágyabb, ahogy mondani szokták, nem olyan lúdnesses a hangja.
Ha ilyet szeretnél akkor lehet cserélni, de kb egy kategória, szerintem is :K

Dorian: :K hacsak nem olyan vehemenciával rendelkezik, mint én :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26107) zsoika válasza Lacielvtárs (#26106) üzenetére


zsoika
addikt

Hiába mondták nekem is Nemirék, hogy ne kategórián belül cserélgessek ...nem hittem nekik.
Aztán jött egy lehetőség a sony 1040-re és úgy gondoltam kioróbálom. Mondanom sem kell ég és föld! Nem gondoltam hogy ekkora különbség van kategóriák között! Abból indultam ki (helytelenül), hogy minek nekem 7.1-es erősítő 5.1-es szetthez. :W

(#26108) Lacielvtárs válasza zsoika (#26107) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Bizony, én magam is megtanultam, ha fontos a minőség, akkor hallgassak az itteniek javaslatára, ajánlataikra :K
Nem bántam meg...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26109) jaszy76


jaszy76
aktív tag

Elektrowelt tapasztalat:
Múlt pénteken este utaltam a vételárat.
Hétfőn feladták.
Ma délelőtt 10kor nálam volt a cucc. :)
(Taps a postának is!)

(#26110) Beni2360 válasza zsoika (#26100) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a válaszod. Gondoltam, hogy egy kategória csak a hangzás végett gondoltam. De maradok e-mellett , már megszoktam. Főzés közben ezt okoskodtam ki.
Közben kint voltam a konyhában és oda raktuk a feleségem segítségével a töltött káposztát, (nem kezdő kategóriába valót) , megjött a rósé, lecsengésnek. Hm fincsi.
Nektek is hasonló jókat kívánok már most.

-------------------------------------- Lejjebb tekertem-------
(#26106) ELACielvtárs - Pont e miatt gondoltam mert az éles hangok bántják a süket fülemet. De nem tudom, hogy segítene-e rajta.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#26111) junkpod válasza hcs57 (#26102) üzenetére


junkpod
nagyúr

"s most elégedetten hallgatja."
Meddig, egy hónapig? BBeci már felpiszkalta szerintem, a bogár már ott van a fülében:)

Box's don't touch!

(#26112) Lacielvtárs válasza BBéci (#26065) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

BBéci, már értem amikor azt mondtad korábban nem érzed szükségét az atmosnak es a ficsoroknek :D

Amit most nálam hallok mozin, az több mint kellemes.
Minden alapon, nem is tudnék semmit sem állítani, és a térerzet, hangzás, hangreszletesseg, dinamika elbujhat az onkyo mellette.
A hatterek meg bejaratosak, de már igy is az egyseg eleg korrektül kijon, mi lesz ha bejarodnak :Y
Olyan részletek kerülnek elő a hangban, amit edfig soha nem hallottam egy egy filmnel, imádom...

... Jah es egyáltalán nem hiányzik az atmos, vagyis amit annak csufoltam előtte itt nálam...

Es ami az av online cikkben van, a beszéd hang, zseniális!!

Mondjuk ezeket te mar tudod :D

Ui, normalis hogy úgy érzem hogy a szub karaktere kilog a hangzásban?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26113) motoroskanál válasza junkpod (#26111) üzenetére


motoroskanál
tag

Egy normális mélyládát is vehetne már Elvtársunk. Legalább két napja nem költött a rendszerére. :D

(#26114) zsoika válasza Lacielvtárs (#26112) üzenetére


zsoika
addikt

"normalis hogy úgy érzem hogy a szub karaktere kilog a hangzásban?"
Nem akartam mondani ,de én is így éreztem.
Külön külön oké volt mindkettő,de azok az Elacok annyira "finomak", hogy a Canton túl agresszívnek tűnik mellette.

(#26115) Lacielvtárs válasza zsoika (#26114) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

De hát me'nem mondtad?
Nem haragszok én, és ha kell jó szub, szólj kérlek ;]
Könyörtelenül őszintének kell lenni, én is az vagyok mindenkivel, azóta nincsenek is barátaim :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26116) BBéci válasza Lacielvtárs (#26112) üzenetére


BBéci
titán

Tényleg nagyon jó hangú a CXR200, felülmúlja azonos árkategóriájú versenytársait, de az 1,2 milliós listaárú SPA23 hangban is más liga. Az van egy szinten az FS 260 családdal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26117) Lacielvtárs válasza BBéci (#26116) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Felirtam a típust :C
De most ezzel a rendszerrel úgy érzem jó néhány kedvenc filmem ujra fogom nézni /hallgatni :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26118) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy hova állítsam a mélyládámon (SVS SB12-NSD) a fázist (fokozatmentes 0 - 180° )?

Ezt találtam a fórumon: "Phase: mérd meg a hallgatói távolságtól a cntert utána meg a subot, ha a különbség nagyobb 1.4 méternél akkkor kapcsold át a phase kapcsolót 180-ra, ha 90-es osztás is van akkor értelemszerüen 70 cm-nél kell 90-re vagy ha kissebb a sub távolsága anyival akkor 270-re kell álitani." (#77077) Sanci38

Esetemben a mélyláda 3,4m-re van (center 3,9m), tehát a mélyláda 0,5m-rel van közelebb, mint a center.
A leírás alapján kb. -60°-ra (kb. 300°) kellene állítanom, de ugye a mélyládán csak 0-180°között tudom.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#26119) zsoika válasza Lacielvtárs (#26115) üzenetére


zsoika
addikt

Mert nem a sub volt rossz(sőt ,én kifejezetten ezt a mélyet keresem), hanem az Elac-ok iszonyat finomak. Hazugság lett volna azt mondani hogy rossz. Úgy fogalmaznék, hogy a Canton túl nyers oda, olyan odabaszós.
El sem tudom képzelni az Elac-ok hangját most, amikor az Onkyo-val is (ami köztudottan nem zenei) iszonyat selymes volt.

(#26120) Lacielvtárs válasza zsoika (#26119) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem kell elképzelni, gyere és hallgasd meg :K
Nem fog csalódni.
Ha az tetszett, akkor ennek a reszletessege, mondhatni lenyűgöző...

Amúgy jol fogalmaztad meg, nyersebb de cserelve lesz szerintem, olvasod ezt Exmonster úr?! ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26121) daniel2121


daniel2121
senior tag

Megint van egy Cambridge 650R eladó. Lehet hogy le kéne csapnom rá a Focalhoz. Most akkor a hangja milyen? Egy jó kis rock zene hogy szólna vele pl. Alice Cooper?

(#26122) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#26115) üzenetére


Norbi 72
veterán

Akkor kezdj el licitálni. :D

(#26123) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#26122) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C
Szerintem nekem elég lehet a 2070 is, nem? :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26124) BBéci válasza Lacielvtárs (#26123) üzenetére


BBéci
titán

Éppen a SUB 2070-et akartam ajánlgatni, bőven elegendő lenne és az önbemérője zseniálisan jó.
Viszont tényleg ideje lenne az akusztiát rendbe tenned! Akkor lennél igazán meglepődve, megint kezdhetnéd újra nézni a filmjeidet.

Ha rám hallgatsz, kihagyod az előző Onkyót és egyből a CXR200-zal barátkozol.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26125) nimfas válasza T_Stark (#26101) üzenetére


nimfas
addikt

Új ára ennyi. Tegnap rendeltem meg. Ma jött dpd követési szám, már az elosztó központban van. 2 ünnep közt talán ide is ér. Bár az "Eltax" csúcs hangfalakon nem tudom hallok-e difit a behalt Onkyo TX-SR605-hez képest.

(#26126) Lacielvtárs válasza BBéci (#26124) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ebben igazad van, de időközben tanultam is sokat, pl hogy mit ne vegyünk egy 'jó hangú' mozihoz ;]
Egy jó 5.1 jobb mint valamilyen 'sok pont egy', hogy egy klasszikust idézzek :D

Azért almomba nem mertem azt gondolni hogy idáig eljutok...
Viszont megerte :K

Akusztikaval is foglalkoztunk kicsit tegnap a 'kapucnis szállító úrral', majd 20-25 cmre el lett huzva a jobb oldali doboz a sarokból, beforgatta a dobozokat.
Azon mondjuk meglepodtem hogy mennyit változott a hang amikor kikerult a jobb doboz közvetlen a sarokból :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26127) BBéci válasza Lacielvtárs (#26126) üzenetére


BBéci
titán

Amikor legelőször sokkoltad a topik közönségét fényképpel, akkor mondtuk páran, hogy a jobboldali hangdoboz katasztrofálisan rossz helyen van.
Az akusztika rendbetétele szakszerű műszeres mérésekkel kezdődik, addig csak a kakit pofozgatjátok. :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26128) Lacielvtárs válasza BBéci (#26127) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nincs kizárva, de az is folyamatban lesz majd, tudod én olyan vagyok mint a csecsemő, minden 'aprosagnak' tudok örülni a házimozi téren :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26129) daniel2121 válasza daniel2121 (#26121) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hát ha már erre nem válaszoltatok akkor másik kérdés. A Marantz erősítők közül melyik széria ami ajánlott 100-120k körül?

(#26130) BBéci válasza daniel2121 (#26129) üzenetére


BBéci
titán

Az előzőre nem tudok válaszolni, Marantzból az, amelyiket annyiért adják.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26131) zsoika válasza daniel2121 (#26129) üzenetére


zsoika
addikt

Pl. kint 300-350€ körül láttam 5007, 6006, 6007-est
400€ -ért 7005

[ Szerkesztve ]

(#26132) Steady74 válasza zsoika (#26131) üzenetére


Steady74
addikt

a linkelt termék nem jó neki szerintem, ha jól olvasom ez egy processzor, neki az sr sorozat kellene

(#26133) zsoika válasza Steady74 (#26132) üzenetére


zsoika
addikt

Aham ...akkor ez

(#26134) #98221312 válasza BBéci (#26127) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Az akusztika rendbetétele szakszerű műszeres mérésekkel kezdődik "

Bár tapasztalatom nincs, de szerintem is ezt a szobaakusztika témát csak szakszerű speciális eszközökkel érdemes mérni. Nálam egyértelműen csak rontott a hangzáson a gyárilag mellékelt Adussey mikrofon. Mielőtt elindítanék valamit leszögezem, hogy ez csak az én véleményem, illetve a rendszerem, és a szobám egyedi sajátossága.

(#26135) zsoika válasza zsoika (#26133) üzenetére


zsoika
addikt

Óóóó...ez milyen jó ajánlat! Ennyiért szívesen megvenném....kár hogy minden ismerősöm aki kint dolgozik most itthon van .

(#26136) daniel2121 válasza Steady74 (#26132) üzenetére


daniel2121
senior tag

A processzor az egy előerősìtő?

(#26137) Steady74 válasza daniel2121 (#26136) üzenetére


Steady74
addikt

nem vagyok a témában jártas, így a nálam hozzáértőbbek ezt pontosan megválaszolják :K

[ Szerkesztve ]

(#26138) Nemir Ombe válasza BBéci (#26116) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy az SPA 23 "csak" hangban más liga .... a CXR 200 listáron 750e és azon kívül, hogy már "elég jó" hangja van tettek bele egy komplett (és minőségi) hálózatos lejátszót, ami önmagában 2-300e lenne .... az SPA-hoz mindez még kb. 600e, így viszont 750e vs 1.8M már nem biztos, hogy megéri önmagában "csak" a hang miatt .... persze ha valakinek csak a hang kell és "pénz és egyebek" nem számít, akkor egyértelmű a választás ..... ;)

.... Elvtársunk akusztikájáról: ahhoz képest, hogy a jobb oldali doboz a sarokban van egész jó a "végeredmény" .... lehet, hogy a szokásosnál nagyobb belmagasság vagy a pár "akusztikai elem" ill. a 60cm-es falvastagság (?) hatása, de csak az alsó részen van egy kis "brummogás", de az sem vészes .... persze javított a helyzeten, hogy a jobb doboz egy kicsit kikerült a sarokból a bal oldalin meg "fázis lett fordítva" ;] :D .... úgyhogy Elvtársunk eléggé szerencsés "akusztikailag" .... a mozi alját meg majd egy "bemérős" sub-bal rendbe lehet még tenni ....

Hmm ....

(#26139) Nemir Ombe válasza daniel2121 (#26136) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A processzor az egy (nagyjából) előerősítő, abból csak akkor lesz hallható hangod, ha teszel mögé egy végfokot (vagy aktív dobozokat vagy fejhalgatózol).... ;)

.... mellesleg: a CA 650-nél hangban ennyiért/e körül jobbat nem nagyon kapsz még használtban sem, ha egy kicsit újabbat (és garisat) akarsz, akkor pl. van a hifi-fabrik-on egy 5009-es Marantz cca. 400€-ért ami még "határeset" lehet a Chorus-okhoz.... vagy nézegetni kell az aprókat hátha befut egy pl. Marantz SR 6xxx/7xxx, Denon x4xxx, Pio LX5x, Yamaha A1xxx, stb.... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#26140) BBéci válasza Nemir Ombe (#26138) üzenetére


BBéci
titán

A konkrét esetet vizsgálva, Lacinak van jóféle lejátszója, tehát feleslegesen fizetett a CXR-ben lévőért. Azt most hagyjuk, mennyivel a listaára alatt vette, mert az SPA23 is néha egészen kellemes áron levadászható.
Néha megfordul a fejemben egy CXR200 beszerzése, de rögtön eszembe jut az említett összehasonlítás. Tíz napig volt nálam SPA23, rettentően sajnáltam, amikor vissza kellett adni. Az Arcam AVR750 tetszett még annyira. No meg a NAD és a Marantz elő/végfok párosok. A Yamaha nem fogott meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26141) Nemir Ombe válasza BBéci (#26140) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Tény, hogy jobb csak ugye az, hogy mennyivel, na az elég "relatív" .... még "kellemes áron" is x2 az SPA a CXR-hez képest, de hangban is 2x jobb lenne....? (ez költői kérdés, amire te is tudod a választ :D ).... szóval ez már az a "liga", ahol már tényleg csak a pénztárca mérete a "legfontosabb" tényező .... ;)

Hmm ....

(#26142) mettek válasza BBéci (#26140) üzenetére


mettek
addikt

Nálam most egy Yami RX3050-es hozza létre a mozihangot és nekem eddig ez a legjobb AVR-em. (Zene nem téma, spotify megy ha megy) Volt Onkyo 818, régi Denon nagyvas, Marantz 7011 de egyik sem volt ennyire mozis. Illetve mindegyik elcseszte a mélytartomány bemérését (audissey) amit a Yamamah Ypao-ja baromira jól csinál. Nem tólja túl a mélyeket, annyi van amennyi kell. Ha még az akusztika is teljesen rendben lenne.... Ha valaki jár pécsen egyeztethetunk hogy meghallgassa és véleményt mondjon.

Spa23-at én csak a stream demojaban hallottam ami döbbenet volt de én azt nem csak az avr-nek tulajdonítom mert Quadral orkan hangfalak tökeletes akkusztika mellett dolgoztak.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#26143) balage25 válasza zsoika (#26135) üzenetére


balage25
senior tag

Nem küldi el postán?

(#26144) zsoika válasza balage25 (#26143) üzenetére


zsoika
addikt

Rá lehetne kérdezni! Az esetek kb. felénél igent is mondanak az eladók ,de mivel az eBay Kleinanzeigen olyan mint Mo-n a jófogás, így a személyes átvétel az ajánlott. Pontosan azért teszi fel ide a hirdetést, mert nem akar vacakolni a postával és ha igazán jó árat határoz meg, akkor bizony jöhetsz te a postázással ...elviszik tőle helyben azonnal. Szóval csak a "teli árú", kvázi régebb óta árult cuccok eladói szoktak belemenni a postába általában. Illetve a jófogásos jelleg miatt, erősen ajánlott a személyes átvétel+próba.
Nekem pl. Dobcsi barátom szokta intézi, aki igencsak jártas a hm világában. Elmegy érte és nem rest kipróbálni sem...különös tekintettel a HDMI panelra stb. Persze előtte csekkoljuk az eladót, amennyire lehet (pl. reg.dátuma, ránézünk a többi hirdetéseire, kérdések sorára-válaszok sorának kell jönni, feltöltött képek alapján, kérünk még képeket stb.) és a személyes találkozónál már szinte biztos a vétel.

link
Ha megnézed a háttérben ott a "Malac" :K Szép ,rendezett a szoba a háttérben és megegyezik a két hirdetésnél.

[ Szerkesztve ]

(#26145) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#26138) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

"... "végeredmény" .... lehet, hogy a szokásosnál nagyobb belmagasság vagy a pár "akusztikai elem" ill. a 60cm-es falvastagság (?) hatása, de csak az alsó részen van egy kis "brummogás", de az sem vészes .... persze javított a helyzeten, hogy a jobb doboz egy kicsit kikerült a sarokból a bal oldalin meg "fázis lett fordítva" ;] :D .... úgyhogy Elvtársunk eléggé szerencsés "akusztikailag" .... "

Ezt én is így érzem, de köszönöm a megerősítést :R
lehet a belmagasság a ludas, nem tudom, de bitang jól szól :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26146) Dorian


Dorian
félisten

Általában véve az a helyzet, hogy elektronikus kompenzációval nem lehetséges a szobaakusztika kezelése, hadd ne menjek bele miért, ez nem a kezdő topik témája. A problémák bizonyos mértékű kompenzálása lehetséges, de ez mindig együtt jár más torzítások keletkezésével.

Összességében ezek a mozikombájnokban lévő bemérő rendszerek a nagyon rossz akusztikán inkább rontanak (és a "mozi-szoba-konyha-nappalik" többségében bizony rossz az akusztika), a kicsit-rosszon viszont tudnak javítani. Ill. a mozi keverésénél figyelembe vett EQ (pl. az X-görbe) azt is megköveteli, hogy egy "tökéletes akusztikájú" (persze ilyen úgy sincs) szobában is alkalmazzuk.

Ha már ennyit költ valaki házimozira (mint pl. Elvtársunk) akkor ön-tökönszúrás a szobaakusztikára nem-elkölteni azt a százast, mert sokkal(!) többet javít, mint egy újabb hangfal vagy erősítő.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26147) #98221312 válasza Dorian (#26146) üzenetére


#98221312
törölt tag

"A problémák bozonyos mértékű kompenzálása lehetséges, de ez mindig együtt jár más torzítások keletkezésével."

Pontosan ezt érzem én is!! :) Tökéletesen leírtad! :D Egyébként engem érdekelne, hogy miért nem lehetséges a gyári mikrofonokkal jó mérést végezni. Bár tudom, hogy nem belépő téma. :)

[ Szerkesztve ]

(#26148) VoidXs válasza Dorian (#26146) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez ebben a formában nem igaz. Nagyon sok kellemetlenségtől megóvod magad megfelelő akusztikával, de nem mindenre az az egyetlen megoldás, és ha a teljes rendszered fele lenne ez a költség (mint a belépő szinten, ahova éppen írunk), akkor nem biztos, hogy van kedved kifizetni. Továbbá az abszolút mozis akusztikai kezelés legalább annyiba kerül, mint a teljes elektronika. Például a THX minősítés egyik legfontosabb feltétele, hogy a terem szélességében mindenhol ugyanazt lehessen hallani. Ehhez két lehetőséged van, az egyik egy megfelelő, hajlított baffle wall, nyilván egy vagyonért (egy helyen van az országban), vagy a brutális szűrőzés, ami abszolút nem nehéz, az én szettemmel is meg lett oldva.

Kezdjük az EQ-val, amit már csak az X-görbe miatt is kötelező alkalmazni. Az X-görbe azért létezik, hogy a hangszórók különböző frekvenciatartomány-végleteit jobban kiegyenlítse, simán síkra húzva sokkal nagyobb különbség lenne két rendszer közt. Általános tévhit, hogy mindenféle EQ rontja a hangot. A normálisabb digitális szűrők még a fázismenetbe se nyúlnak bele, nemhogy torzítanának, az analógok viszont nagyon durván, onnan ered az "EQ-zni bűn" elv, csak néhány sznob ezt máig tartja, de az ilyen magával szúr ki.

A nagyon durva dolgokat (szobaméret szerinti zengéseket pl) például nagyon jól el tudja tüntetni egy belépő Audyssey is, de ahogy mész felfelé, komolyabb cucc kell (egy teljesen sík válaszú hangszóró semmilyen szobában nem lesz gyárilag sík), például a REW szűrőgenerátora, vagy az alapján egy ReaPlugs-os FIR, amit újonnan használok, és az abszolút nulla mellékhatásával igen jól szól.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#26149) #98221312 válasza VoidXs (#26148) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Kezdjük az EQ-val, amit már csak az X-görbe miatt is kötelező alkalmazni."

Szerintem ez csak ízlés kérdése. Nálam sokkal élethűbbek a hangok, és a jelenlétérzet is a duplájára nő...

"EQ-zni bűn" elv, csak néhány sznob ezt máig tartja, de az ilyen magával szúr ki"

Írd már le légyszi pontosan milyen rendszert használsz!

[ Szerkesztve ]

(#26150) VoidXs válasza #98221312 (#26149) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Két megközelítése van a témának, az egyik az ízlés, ilyenkor nyilván azt csinálsz, amit akarsz, a másik, ami szerintem a helyes út, hogy minél pontosabban azt halld, amit a rendező és a hangmérnökök elképzeltek, ennek viszont feltétele, hogy az EQ-d az övékkel egyezzen.

A rendszerem nem egyszer leírtam és az adatlapomon is ott van, de ez nem csak azzal kapcsolatos. Ugyanígy kezelik a stúdiókat és mozikat is, nem egyszerűen akusztikailag.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.