Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) zsoika válasza Nemir Ombe (#25696) üzenetére


zsoika
addikt

Dehogy tetszik jobban....csak ennyit tudnak! Most hogy Lacinknál hallottam mit is kéne hallanom jöttem rá a rendszerem újabb gyengeségeire.
Még azt találtam ki (nem tudom járható út e), hogy ha 100Hz-en vágnám, majd EQ val a 100-150Hz közöttin emelnék 6-8dB-t ....akkor nem jönne ki "0-ra"?

[ Szerkesztve ]

(#25702) Nemir Ombe válasza zsoika (#25701) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akár ki is jöhet, de(!).... ugye te néztél/linkeltél egy "netes grafikont" ami tök jó, hogy van, de az nem mutatja meg a te szobád "akusztikai anomáliáit", tehát ha az alapján emelsz valahol, az lehet túl kiemelt, de lehet még mindig kevés is .... szóval ilyenkor inkább fülre érdemes játszogatni az értékekkel, mint a (nem teljesen idevonatkozó) száraz adatok alapján .... ;)

Hmm ....

(#25703) zsoika válasza Nemir Ombe (#25702) üzenetére


zsoika
addikt

Aha, úgy látom lesz mit csinálnom holnap.
Kösz...kipróbálom és lemegyek 100Hz -ig.

[ Szerkesztve ]

(#25704) SVLaller válasza Nemir Ombe (#25644) üzenetére


SVLaller
senior tag

köszönöm. tudom ismét kilógok a sorból, de nekem az a véleményem hogy ha megvágom a hangsávot amit nem is kapok vissza a sub csatornán akkor mindenképpen információt vesztek. persze nem akarok ebből flame-t megint, mindenki úgy hallgatja ahogy neki tetszik, köztük én is :)

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#25705) zsoika válasza Sanyabá (#25652) üzenetére


zsoika
addikt

Az egyik front sem szól? Ha a center (ami most szól) vezetékét dugod oda, ami nem szól akkor az megszólal?
Pl.zöldet a pirosba vagy fehérbe és figyeled, hogy a center szól e.

[ Szerkesztve ]

(#25706) zsoika válasza Sanyabá (#25652) üzenetére


zsoika
addikt

Ez esetleg nem lenne jó? Ha nagy a baj.

(#25707) Nemir Ombe válasza SVLaller (#25704) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Már alapból "információt vesztesz", hacsak nem megfelelő minőségű rendszeren és az ehhez igazított akusztikai körülmények között mozizol/zenélsz.... de ha egy (főként alsóbb kategóriás) AVR-t "full" módban használsz, akkor még (akár jelentős) dinamikát is veszthetsz az "információn" túl .... szóval: egy (elég magas) szint alatt ez a "hobbi" jelentős részt (szinte csak) az olyan kompromisszumokról szól, hogy minek a hiányát tudja jobban tolerálni az ember .... ;)

Hmm ....

(#25708) tomyka74 válasza SVLaller (#25704) üzenetére


tomyka74
senior tag

hát akkor kezdek én sem érteni valamit, mert Nemir Ombe linkjét elolvastam és ezt írták:

"Még egy dolog amit meg kell említenem, ez pedig a szigorúan kerülendő “LFE + Main” beállítás" !!

én eddig úgy "hallottam",hogy pontosan ezt a beállítást kell használni!!
akkor most,hogy van???

(#25709) Nemir Ombe válasza tomyka74 (#25708) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor most úgy van, hogy rosszul "hallottad" .... :D ;)

Hmm ....

(#25710) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#25709) üzenetére


tomyka74
senior tag

:D :D :D
akkor jó! akkor setup szigosúan csak szimpla "LFE" !!!! (és akkor vágás 120 hz,ezt csak ugy megjegyeztem) és új bemérés mert eddig szarul volt beállítva??!!
hát gratulálok magamnak!! :D :D :D

na akkor tegyük teljesen tisztába ezt a gyereket!!!!
van egy olyan menüpot ez alatt,hogy LPF for LFE, ez maradhat gyári 120 hz-en?

[ Szerkesztve ]

(#25711) Nemir Ombe válasza tomyka74 (#25710) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pedig túl messze se kell menni az infóért.... részlet egy "helyi" írásból: idézet "on";

"Dupla basszus, vagy LFE + Main:

A gyártók különböző elnevezést adnak ennek a funkciónak.

„Double Bass On” (Onkyo) = „LFE + Main” (Denon) = „Both” (Yamaha)

Ha használjuk ezt a funkciót, akkor a basszus-menedzsment elérhető lesz a „Large” beállítás mellett is. A frekvencia, ami alatt a hangok a mélynyomóra kerülnek Onkyo esetében automatikusan állítódik, vagy szabadon állítható bármilyen értékre a Denon implementálásában. Onkyo és Denon erősítők erre a célra az Audyssey-t használják, és az ellenőrzést is ez végzi.

A dupla basszus, vagy LFE + Main opciót a házimozi erősítők gyártói találták ki kompromisszumként az olyan felhasználók számára, akik „megsértődnek” azon, ha a házimozi erősítőjük menüjében a hangsugárzóik „Small” beállítást kapnak. Ilyen módban a fő (front) hangsugárzók megkapják a teljes frekvencia tartományt, és a mélynyomó is megkapja a meghatározott frekvencia alatti hangokat. Azaz a front hangsugárzók és a mélynyomó is kapnak mély hangokat. A probléma ebben az esetben a frekvencia átfedés a frontok és a mélynyomó között, amitől a mély hangok hangereje megduplázódik és terjengőssé, dübörgővé kezd válni."

.... idézet "off" .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25712) Dorian


Dorian
félisten

Egyébként most agyalok rajta, hogy ha már eleve böszme erős nagy mozierősítőm van + a front végfokát is kikapcsoltam, mert külsőt használok, akkor valószínűleg érdemes lenne 80 Hz-nél lejjebb menni a vágási frekikkel, frontnál 40-re, centernél, surroundnál 60-ra.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25713) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#25711) üzenetére


tomyka74
senior tag

na majd ezt végig hallgatgatom minden beállításnál mert nekem is "small"-ban van minden a hkts65-höz,
aztán ugy hagyom ahogy legjobban tetszik a hangja!
már az ember minél többet olvas erről meg nézegeti-kérdezget a topik(ok)ban annál jobban nem tudok és/vagy nem értek semmit a beállításokról!! :D
többnyire "mindenki" más mond vagy legalább is ahogy ő hallgatja azt is tanácsolja így amit előzőekben javasoltak az pont már nem is jó! na mindegy majd próbálgatom! :)

(#25714) Nemir Ombe válasza tomyka74 (#25713) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"az ember minél többet olvas erről meg nézegeti-kérdezget a topik(ok)ban annál jobban nem tudok és/vagy nem értek semmit a beállításokról"

Ezért nem kell "túlagyalni" semmit, állítsd be ahogy neked tetszik, dőlj hátra és hallgasd .... te hallgatod és nem más .... ;)

.... ja .... és pont ezért "nem ajánlott" fórumozni sem .... :D

Hmm ....

(#25715) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#25714) üzenetére


tomyka74
senior tag

:D :D :C :C :Y

(#25716) #98221312 válasza tomyka74 (#25713) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az LFE+MAIN nem javalott, éppen amiatt ami már sokszor tisztázásra került, mégpedig, hogy a hangfalakat tehermentesíteni kell a mélytartománytól. Ezért kell a hangfalakat 80hz-en vágni, és Small-ra állítani. A sub simán LFE 120hz. Magán a subon meg max-ra a freki potit.
Hangzásjavítókat meg el kell felejteni, max a "MutlEQ-t" használd.

[ Szerkesztve ]

(#25717) T_Stark válasza Nemir Ombe (#25714) üzenetére


T_Stark
őstag

Ha nem fórumoztam volna, nem találok rá arra a szuper jó árú Castle szettre amit még Te ajánlgattál itt, és ugyanannyiból vettem volna valami rosszabbat. :))
A Sub beállításnál is sokat segített a fórum, szóval hasznos ez, csak ésszel :))

(#25718) zsoika válasza tomyka74 (#25708) üzenetére


zsoika
addikt

"én eddig úgy "hallottam",hogy pontosan ezt a beállítást kell használni!!
akkor most,hogy van???" Mégpedig tőlem hallottad...mert Én is sz...l tudtam. Bocsesz. :B
Este 6kor végzek és irány az AVR menü :DDD

Volt értelme az ELACielvtárs-al való találkozásnak.

[ Szerkesztve ]

(#25719) tomyka74 válasza #98221312 (#25716) üzenetére


tomyka74
senior tag

na akkor holnap ezeket a beállításokat belövöm és mérek 1-et azaz 1-et (mert nekem az lesz a jó) :DD
és ugy hagyom a büdös pi..ába akárki akármit is mond!! :D :D :D :D :D :D

most pedig húzás éjszakásba!

[ Szerkesztve ]

(#25720) Nemir Ombe válasza #98221312 (#25716) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"a hangfalakat tehermentesíteni kell a mélytartománytól. Ezért kell a hangfalakat 80hz-en vágni, és Small-ra állítani"

Na látom .... már megint "zavar van az erőben" .... :D

1, az erősítőt kell/illik tehermentesíteni, hacsak az nem egy valóban "combosabb" darab, ami viszont ritkaság a földi halandók számára megfizethető kategóriában ....

2. a kisebb dobozokból (de esetenként még sok "földigérőből" sem, írjanak is bármit rá a gyártók) úgysem jön ki (vagy nem igazán normálisan) 50-60-80-100-stb hz alatti hang, akkor meg egyáltalán mi értelme "ráküldeni" azt a frekitartományt ....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25721) Lacielvtárs válasza zsoika (#25718) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C
Az életben mindig mindennek van értelme, vagy nincs, de az egyik biztos :D
Itteni bölcsesség ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25722) #98221312 válasza Nemir Ombe (#25720) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az első felét elírtam... természetesen az erősítőt kell tehermentesíteni... :D Elnézést. :)

A vágásokkal kapcsolatban akkor mit javasolsz? Mi lenne az ideális érték, ha nem a 80??

(#25723) Nemir Ombe válasza #98221312 (#25722) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Általában a "80hz mindehol" és az LFE 120hz szokott működni, de ez mindenhol AVR + doboz függő .... 120hz fölé azért nem ajánlott tenni, mert akkor már nagyon behatárolható a sub helye (vagy "lyukas" lesz a hangkép, ha a sub vágása fölé állítja az ember a többit).... 60hz alá meg azért nem ajánlott, mert oda meg már tényleg komol(abb) technika kell .... szóval összefoglalva: valahova a két érték közé AVR/dobozok/ízlés függően .... ;)

Hmm ....

(#25724) Sanyabá válasza zsoika (#25705) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Tehát, ahogy a színkód alapján be van dugva, úgy a négy oldalsó ( hosszú )szól , valamint a mély. Felcseréltem ahogy javasoltad, zöldet a pirosba, akkor megszólalt :D a kis front, de nem szólt a jobb oldali, ha a fehérbe akkor szólt front, de nem szólt a bal oldal.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#25725) zsoika válasza Sanyabá (#25724) üzenetére


zsoika
addikt

Amit te " kis front" nak hívsz ...az a center. :D
Szóval csak a center nem szól ?
Annyit elértünk a cserékkel, hogy a vezeték és a center hsz jó...tehát az erősítő beállításával van a baj vagy a center végfok elszállt.
Sztereó zenét kéne betenni és ha van lehetőség " all ch stereo" módra akkor arra kéne állítani.....a teszt kedvéért.

(#25726) BBéci válasza zsoika (#25725) üzenetére


BBéci
titán

Korábbi hozzászólásodra reagálok.
Nem úgy működnek a dupla szubkimenetes erősítők, ahogy elképzeled. A külön kezelés nem jelenti azt, hogy különböző jelet kapnak, csupán távolságot, hangerőt lehet eltérően beállítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25727) T_Stark


T_Stark
őstag

Most csomagoltam vissza a Castle subot, és feltűnt hogy még a logó is más mint a Knight/Lincoln-okon.
Ez valami régebbi lenne?

Meg a súlya is feltűnt, majd meg szakadtam vele mire visszacsomagoltam. :DDD
A Canton hozzá képest pehely.

(#25728) zsoika válasza BBéci (#25726) üzenetére


zsoika
addikt

Értem...megint tanultam v.mit. :R
Hangerőt elvileg tudok külön a sub-on állítani ,de távolságot nem. Nekem ua.van mindkettő a hallgatói pozíciótól így nem is hiányzik.

(#25729) claire78 válasza Dorian (#25695) üzenetére


claire78
senior tag

Két hallgatói pozíció esetén, akkor szerinted csak az első három mérést kellene megcsinálni?

(#25730) Nemir Ombe válasza T_Stark (#25727) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem a felső logó lesz a régebbi .... ott még épp' csak elkezdték építeni a várat .... :D ;)

Hmm ....

(#25731) zsoika válasza Nemir Ombe (#25730) üzenetére


zsoika
addikt

:DDD

(#25732) Sanyabá válasza zsoika (#25725) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Igen, csak a center nem szól. :B Csak cd jó,vagy rádió adásnál is beállítható az általad írt beállítás?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#25733) zsoika válasza Sanyabá (#25732) üzenetére


zsoika
addikt

Rádiónál is működnie kell ,de a dolby pro logic II is jó mert az sztereó hangból csinál 5.1-et ....tehát a rádió adásnak 5.1-ben kell szólnia ,az all ch steteo-nál meg mindegyik csatornának szólnia kell sztereóban. Ha ezen beállítások mellett sem szól a center , akkor elromlott az erősítőd.
Nem hinném hogy ki lehet kapcsolni a centert annál a típusnál :F
A menüben a speaker setup -ban mindent átnéztél?

[ Szerkesztve ]

(#25734) VoidXs válasza zsoika (#25733) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

All CH stereo mellett nem kellene szólnia a centernek, a bal kerül minden bal oldalira, jobb oldalt ugyanez. A DPL II már csinál centert.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#25735) zsoika válasza VoidXs (#25734) üzenetére


zsoika
addikt

Gyorsan meglestem....a Sony 1040-esen MULTI STEREO néven fut és szól a center is.
Az Onkyonál is szólt ha jól emlékszem...ott talán 5ch stereo néven volt elérhető.
A Denonomon volt talán az All ch stereo és nekem úgy rémlik ott is szólt ,de lehet igazad van. :R

[ Szerkesztve ]

(#25736) Sanyabá válasza zsoika (#25733) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Holnap este átnézem.
Addig is köszönöm a segítségedet! :R

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#25737) T_Stark válasza Nemir Ombe (#25730) üzenetére


T_Stark
őstag

:DDD :C

(#25738) Dorian válasza Dorian (#25712) üzenetére


Dorian
félisten

Nem volt jó ötlet lejjebb menni. Még úgy sem, h nálam nincs teljesítmény vagy frekvenciahatár korlát. Franc se érti, a legjobb front 60, többi 80 Hz-en.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25739) sixpak válasza Dorian (#25738) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hi.
Vannak publikus fotóid a rendszerről, különös tekintettel a friss akusztikai projekt végeredményéről?
Esetleg privátban?
Thx.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#25740) BBéci válasza VoidXs (#25734) üzenetére


BBéci
titán

De bizony szól a centersugárzó is, mivel beletartozik az összesbe. Pont az a lényege annak a funkciónak, hogy mindegyik szóljon. Házibuli, vagy party módnak is nevezhetnénk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25741) VoidXs válasza BBéci (#25740) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Fura egy gondolkodásmód, sztereó zenét centerre keverni kontárság. A ProLogic II is rendesen visszafogja magát zene módban.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#25742) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#25675) üzenetére


Norbi 72
veterán

amúgy jó volt látni zsoika reakcióját, egy-egy effektnél, hogy mennyire tetszett neki, amire én mindig azt mondtam hogy én már "megszoktam", és ez az alap nálam

Valamikor szívesen látnám a te reakciódat,mi az alap nálam... ;] :DDD

Persze Zsoika,vagy a többiek is jöhetnek bandázni. :K

15.-től szabin vagyok 23-ig,kivéve 18.

[ Szerkesztve ]

(#25743) BBéci válasza VoidXs (#25741) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek, barbárság, de attól még nagyon sokan használják és sajnos nem csak házibulik alkalmával, hanem a hétköznapokon is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25744) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#25742) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ejj micsoda jó gondolat :C
Lehet hamarosan össze is hozzuk :R
Gondolom nálad nem a franciaagy az optimális hallgatási pozíció ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25745) zsoika válasza Norbi 72 (#25742) üzenetére


zsoika
addikt

Köszi...ha arra járok beugrok, de merre is? Privátban jöhet egy cím a tervezés miatt, de csak jövőre megyünk bármerre is .
Gondolom nem fogunk sokat beszélgetni, a hangerő miatt, de addig megtanulok szájról olvasni. :DDD

ELACielvtárs: Mondanám, hogy vigyél v.mi mobil ágyat ,de nem biztos hogy okos ötlet....tudva milyen "kistermetű" vagy! ;] :)

[ Szerkesztve ]

(#25746) Lacielvtárs válasza zsoika (#25745) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Norbi úgy tudom Pestorszagi lakos :K

Vihetnek mobil ágyat de igazad van, a súlyom miatt betonból kell lennie az ágynak :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25747) Dorian válasza sixpak (#25739) üzenetére


Dorian
félisten

Nem csináltam fotókat, de nem azért, mert ilyen gátlásaim lennének, hanem mert előtte port kéne törölni meg ilyesmi ;] Az akusztikánál most nálam nem a dizájn volt a lényeg, így nem látványos, sima, egyszínű szövetekkel vannak bevonva.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25748) sixpak válasza Dorian (#25747) üzenetére


sixpak
nagyúr

Értem, kösz. :)
Azért ha valamikor a jövőben készülne néhány fotó, szívesen megnézném.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#25749) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#25744) üzenetére


Norbi 72
veterán

Okés!

Zsoika: Kelenföld vasútállomástól(M4) 5 percre lakom.

[ Szerkesztve ]

(#25750) Vicarious1 válasza sixpak (#25748) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Eszméletlenek ezek a Flickr-es fotóid... :R Ezeket mind Te követted el? Milyen géppel lehet ilyet lőni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.