Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) Tombi válasza fehér_ember (#25898) üzenetére


Tombi
senior tag

25kg ebben van anyag, a mostani kis denonom nincs 10kg, igaz új ára sem volt soha 700k huf :Y

(#25902) johnywalker válasza Tombi (#25901) üzenetére


johnywalker
őstag

Itt a Hdmi hiánya a fő probléma, hangra teljesen kiváló, egyébként rég elkelt volna...

(#25903) fehér_ember


fehér_ember
addikt

(#25900) Nemir Ombe
Nem nagyon van időm/kedven mostanában erősítőket tesztelgetni, de én is gondoltam rá, már 71990Ft-nál is.
(Amúgy meg a hangdobozomon kéne inkább még "reszelni" :) )

(#25901) Tombi
Á, csak 21,5kg

(#25902) johnywalker
Nálam is csak úgy van, hogy a videokártyából megy a hdmi a tv-be és a tv-ből a hang optikain az erősítőbe.
Ha jól vettem ki, akkor csak pár napja van fent és amúgy is feljebbről indított, valamiért nagyon sürgős lehet neki, ezért kótyavetyéli el.

[ Szerkesztve ]

(#25904) #98221312 válasza tomyka74 (#25899) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen, gondolom az is számít. Egyébként ahogy tapasztalom nálam a szobaakusztika hellyel közzel rendben van. Egész szobát lefedő szőnyeg, virágok, ülőgarnitúra stb.. Nyílván ezért is lehet, hogy annyira nem hiányzik az EQ

[ Szerkesztve ]

(#25905) daniel2121 válasza Nemir Ombe (#25871) üzenetére


daniel2121
senior tag

Akkor már csak egy utolsó előtti kérdés. Melyik erősítők passzolnának leginkább a Focal 816V-hez?

(#25906) Nemir Ombe válasza fehér_ember (#25903) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Külföldi aprókon szinte mindig találni ilyen Denon-t 200€ környékén .... tudom az nem 56e Ft, de azért nem is annyival több, hogy ez az ár "szenzációs" legyen .... mellesleg más baj nincs vele csak k...a régi .... ;)

daniel2121:
AVR-ben pl. 7-es Marantz, Pio LX 5x, Denon x4xxx/x5xxx, Yamaha 1xxx (vagy ezek régebbi megfelelője) alatt én nem vennék hozzá vagy egy normálisabb CA vagy NAD, ahogy volt is szó róla .... de hangban neked melyik tetszene, azt csak te tudod .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25907) fehér_ember válasza Nemir Ombe (#25906) üzenetére


fehér_ember
addikt

"Külföldi aprókon szinte mindig találni ilyen Denon-t 200€ környékén .... tudom az nem 56e Ft, de azért nem is annyival több, hogy ez az ár "szenzációs" legyen .... mellesleg más baj nincs vele csak k...a régi .... ;)"

Nem tudom, külföldi aprókat nem szoktam figyelni, de én itthon még soha nem láttam ennyire alacsony áron.

Amúgy nagyon tetszik így "pezsgő/arany" színben, de sajnos ezer más dologra kell a pénz. És hifi fejlesztés ügyileg is nálam most előbbre való lenne valami jó karakterisztikájú, 1"-os, 4Ω-os, soft dome magassugárzó az alu-mangan-ok helyett.

[ Szerkesztve ]

(#25908) Nemir Ombe válasza fehér_ember (#25907) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... hát igen .... "itthon" mindig (és általában) egy kicsit drágább minden, mint bárhol máshol .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25909) Tuki2017


Tuki2017
csendes újonc

Sziasztok!

Házimozi vásárlás elött állok, és ki szeretném kérni a véleményeiteket.
A keret kb 300e lenne, kinéztem egy Denon avrx 1400-as típusú erősítőt.
Esetleg véleményeket meghallgatnék, hogy megéri-e a külömbséget a kisebb változatával szemben /540bt/.
Ajánlottak hozzá egy 5.1-es szettett ami egy Jamo s 626 lenne ami most eléggé akciós így szetteben.
szett

Vagy esetleg tudnátok ár-érték arányban valami jobbat javasolni?
Többnyire házimozira lenne használva.

A vásárlás mihamarabb lenne.

Köszönöm előre is a segítségeteket. :)

(#25910) xxxxxxxxx válasza #73617920 (#25895) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Hello! Zx em volt valamikor. Nem csak átengedi a jelet! Kezelőfelületbe úgyan úgy állíthatsz rajta. Nem mindent, de elég sokat. Nem tudom ajánlani sem ellenezni te tudod mi a fontos neked. Sima mozi hasznlathoz elég a VGA-n kiküldött digitlis jel.

[ Szerkesztve ]

(#25911) daniel2121 válasza Nemir Ombe (#25906) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi hirdetnek most egy Pio LX76-ot 180k-ért, meg egy LX71-et 115k-ért.

(#25912) sinci01 válasza Tuki2017 (#25909) üzenetére


sinci01
aktív tag

Még ma ITT találsz egy nagyon jó ajánlatot. Ha jól nézem, éjfélig akciós, ennél olcsóbban még nem adták. Denon mellé tökéletes, és tuti jobb, mint a JAMO.

(#25913) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Belépő szintű erősítőt keresnék.
Főleg film és zene 70-30%-ban a cél.

Kinéztem a Denon AVR-X540BT erősítőt 80-85eFt ár körül árulják.
Volt (Proci hibás...) egy Onkyo TX-SR 605 (Ezt annó 90eFt-ért vettem). Ezt a szintet tudja a Denon???

Vagy egyéb ajánlat max 95eFt árig?
Mivel "belépő szint" így kihagynám a 300-tól a csillagos égig érő erősítőket ;-)

Előre is köszönöm!
Üdv.

(#25914) Norbi 72 válasza daniel2121 (#25911) üzenetére


Norbi 72
veterán

A 76-ost hallgasd meg,jó vas. :K

Nimfas:

Ezt a szintet tudja a Denon???

Nem,2xxx a 605-ös megfelelője.Jelenleg ez.

Ezt hallgasd meg, szuper ár érte!

[ Szerkesztve ]

(#25915) Norbi 72 válasza nimfas (#25913) üzenetére


Norbi 72
veterán

(#25916) nimfas válasza Norbi 72 (#25914) üzenetére


nimfas
addikt

5.1-ben van használva.... illetve volt az Onkyo is, nem létszükségleg a 7.2. Azért lett az véve, mert azt sikerült jó áron megvenni :D

(#25917) Norbi 72 válasza nimfas (#25916) üzenetére


Norbi 72
veterán

Azzal ne foglalkozz hány.1(2).A hangja a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#25918) nimfas válasza Norbi 72 (#25917) üzenetére


nimfas
addikt

Ok, értem. A helyzet az, hogy nincs csilli-villi 1/2 millás hangfal szettem sem hozzá. Nem is szeretnék bővíteni. Amennyit használva lenne felesleges is lenne. :) Csak jó lenne ha nem a TV hangszórója szólna 1-2 film esetében.

Mivel beszart az Onkyo (Garancián túl) így egyelőre nem gondolkodtam használtban gari miatt. Denon-ra 3 év gari van gyárilag, Onkyo-ra 2, Yamaha-ra 1....

(Eladó RX-V2067 erősítőm szép állapotban,távirányítóval.(a távon van karc)

Mikrofon, leírás ,saját doboz nincs.

Nyékládházán található,ha kell postázom is biztonságosan becsomagolva.

ára:126000ft)

Értem én hogy szuperül szól a megfelelő hangfal szettel, de én 80-100 körül néztem újat, nem 126-ért használtat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25919) Norbi 72 válasza nimfas (#25918) üzenetére


Norbi 72
veterán

Értem én hogy szuperül szól a megfelelő hangfal szettel, de én 80-100 körül néztem újat, nem 126-ért használtat :DDD

A 2067-nek mai megfelelője a 2070-es,félmillás vas.

Milyen hangrendszered van?

(#25920) nimfas válasza Norbi 72 (#25919) üzenetére


nimfas
addikt

Na most megfogtál (Holnap reggel megnézem).... kb 15 éve Mediamarkt-ban vásárolt "kicsi-occsó" 2 álló front hangfal, 2 falra akasztott hátsó és egy center, sub nincs (asszony ki is baszna ha az is bömbölne :)) Kemény 50-70eFt körül volt anno... Ezért írtam, hogy hiába vennék egy használt közép-alsó felső kategóriás erősítőt, ha a hangfalon bukik a dolog. De legalább a hangkábel bírná talán 2x4 vagy 2x6mm2 extra hajlékony, többszörösen csavart réz kábel lett behúzva a padlócsőbe. :D

Szívem szerint Onkyo-t vennék, az külsőre is jobban tetszik mint egy Denon, vagy Yamaha, de 160-at nem adnék érte, újonnan sem :)

[ Szerkesztve ]

(#25921) nimfas válasza nimfas (#25920) üzenetére


nimfas
addikt

ITT is lett ajánlva, azért nézelődtem ebben az irányban. :F

(#25922) Norbi 72 válasza nimfas (#25920) üzenetére


Norbi 72
veterán

Pff,pedig ha lenne valamennyi igényed tényleg jó hangra,az első lépést megtehetnéd..majd késobb jöhet a lánc gyengébb elemei.

Ez a vas hallkan is gyönyörűen szól.

(#25923) BBéci válasza nimfas (#25920) üzenetére


BBéci
titán

"sub nincs (asszony ki is baszna ha az is bömbölne"
Be is baszna, ha a szubládának az lenne a (legfontosabb) jellemzője, hogy bömböl. Házimozihoz kötelező és pont.
Vedd meg azt, ami legjobban tetszik, mert a jelek szerint nem jó hangot akarsz, hanem más szempontok számítanak, például az asszonynak megfelelni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25924) nimfas válasza BBéci (#25923) üzenetére


nimfas
addikt

Vannak fontosabb dolgok az életben mint 1/2-1 millióért "belépő" házimozit építeni. Pl. lassan költözés alatt leszünk.
Havi pár film erejéig tök felesleges pénzkidobásnak tartom. Ahogy egy iPhone X vagy egy S. Galaxy 8 vásárlást is. Telefonban is meghúztam egy 70eFt-os határt. Az előző erősítőm 90eFt-ba került, véleményeteket szerint normális hogy ugyanazt a szintet ma többszázezer forintért tudja egy erősítő.

Nem kell megsértődni azon ha valaki számára a belépő szint 100eFt-ig terjed (lásd összefoglaló) és nem 160eFt használt erősítőig. Azt hittem az összefoglalóban is új, garanciális készülékre vonatkozik a belépő szint árazása.

A kezdő kérdésem annyi volt hogy 95-(100) eFt-ig milyen alternatíva van a Denon 540BT-vel szemben? Tudom és értem hogy jobb hang felé akartatok terelni, de ennyit szánok rá. Sértődés nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#25925) I'am Dony válasza nimfas (#25924) üzenetére


I'am Dony
őstag

Megértem a helyzetedet viszont nagyon picit feljebb kellene lépned és öröm boldogság. Ez vicc áron van ennyiért és ez alá hidd el nem érdemes menned: [link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#25926) szasanyi válasza nimfas (#25924) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem kell megsértődni azon ha valaki számára a belépő szint 100eFt-ig terjed - mivel ez a belépő szint - csak hát ez vmiért mégis is gyakran feledésbe merül - szvsz teljesen igazad van. Az igények és lehetőségek gyakran figyelmen kívül helyeződnek amikor ajánlani kell. Én is értem, hogy a nagyobb elvárások és jobb anyagi lehetőségek más véleményt szülnek, de nem értem mi köze ennek olyan kérdéshez mint a tied? :U

Viszont az is igaz, hogy 100k alatt nincs jobb, új AVR mint az 540BT. Ha használt szóba jön nálad akkor kaphatsz jobbat, persze az esetleges hátrányokkal együtt. A másik tény, hogy házimozi sub nélkül olyan mint az alkoholmentes sör... szóval sosem lesz igazi. Nálunk is orol az asszony a sok fekete doboz miatt, de legjobban a sub szúrja a szemét. Ez van, ez ilyen. ;)

(#25927) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.
Lecseréltem a hangkeltőket,most már az avr-en a sor.
Tudnátok ajánlani pár alternatívát ,ami azért zenébe is megállja a helyét,és passzolnak a hangfalakhoz.
Újba 300 használatba 200k -ig nézegetnék el.
Jelenleg pioneer vsx d 912 üzemel.
Frontok Triangle 902 Celius.
Szub BK xxls 400ff
Köszönöm az építő hsz-eket.
Ha lehet kérni egy egy típushoz miérteket is.

(#25928) Nemir Ombe válasza ctrlaltdel13 (#25927) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A "népszerü külföldi webshopokban" cca. 300e Ft-nak megfelelő €-ért már kaphatsz pl. Marantz 7010-et, Denon x4300-at, Pioneer LX 59 vagy 701-et, de akár még Onkyo RZ 1100 is előfordulhat ehhez közeli áron .... azt meg, hogy melyik miért/mire ajánlott vagy épp' miért/mire nem némi visszaolvasással kiderítheted.... használtban meg nézz körül az aprókon, ilyenkor sok cucc eladó a "karácsonyi cserék" miatt .... ;)

Hmm ....

(#25929) ctrlaltdel13 válasza Nemir Ombe (#25928) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Oké az olvasgatás az megy, de abból sokkal nem leszek előrébb,hasznos infókat nehéz fellelni, a marketinges dumák még nem êrdekelnek.
Minden tesztelős cikk elfogult,és részrehajló,
csak nem a vásárló részére.
Főképp olyan ház lennék kíváncsi, aki esetleg már több erősítőt tudott a kezei közt,és van hasonlítási alapja.
Miben jó az egyik,és miben a másik, ( dac,trafó,használhatóság stb).

(#25930) migabi24 válasza ctrlaltdel13 (#25929) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nemir és BBéci tanácsaira nyugodtan rábízhatod a pénztárcádat mert ők nagyon tapasztalt fórumlakók

(#25931) ctrlaltdel13 válasza migabi24 (#25930) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Oké. Nem ma kezdtem olvasni a fórumot.
Az előbb épp majdnem minden márkát felsorolt egy bizonyos ársávban,akkor szerinted mind egyformán jó?
Csak a nevük más. Jól gondolom?

(#25932) Nemir Ombe válasza ctrlaltdel13 (#25931) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Volt róla szó ott is és a haladó topikban is, de röviden (és szerintem); a Marantz kissé "zeneibb" a többieknél és nagyobb/jobb teret tud a magasa esetenként kicsit sok lehet , de nem egy erőművész, a Denon a "kellemes középút" kicsit nyugodtabb hanggal, a Pio-ba igencsak jó DAC-ot raktak és a bemérőrendszere is veri az előző kettőét, hangban a "precíz és kissé melegebb" karakter illik rá .... hogy ebből meghallgatás nélkül mit szűrsz le, azt rádbízom.... de ugyanazért a pénzért kb. ugyanazt a minőséget kapod mindenhol csak az adott "gyártóra jellemző karakterben" .... ;)

Használtban és a nem "kommersz" kategóriákban a keretedből találhatsz még pl. Cambridge A.-t, Nad-ot, Anthem-et vagy Arcam-ot, amik alapból jobb hangra képesek, mint a fenti tipusok, de ezeknél viszont a kor/szolgáltatások hiánya lehet a "rossz pont", azt meg neked kell tudnod, hogy mire van/nincs szükséged .... ha nagyrészt a zene fontosabb, akkor inkább az utóbbiak, ha a mozi és a szolgáltatások is, akkor az előbbiek között keresgélnék....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25933) Quetz válasza ctrlaltdel13 (#25927) üzenetére


Quetz
őstag

Denon x4300-t használok, Peter Tyson UK beszerzés, kb 330k volt szállítással (+ biztosítás). A kiválasztás kritériumai:
- Ez már támogatja az Audyssey appot mobilon.
- Az elérhető legjobb Audyssey xt32 szoba korrekció van benne.
- Rendelkezik 2 main zone HDMI outtal, tehát a TV-t és majd később egy projektort is rá lehet kötni, nem kell átkapcsoló vagy kábelcsere.
- Van pre-out kimenete, bármikor vehetek hozzá végfokot ha szeretnék.
- Nekem jobban tetszik a kinézete mint a Marantz-é.

(#25934) ctrlaltdel13 válasza Nemir Ombe (#25932) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Köszönöm, ilyesmi válaszra vártam egy szakértőtől.

(#25935) Nemir Ombe válasza ctrlaltdel13 (#25934) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem vagyok szakértő és ez csak a saját véleményem azokról, amiket hallottam .... ;)

Újakat meg pl. itt érdemes nézni pl. új apró karccal [link] hibátlan csak bontott dobozos [link] ez szintén [link] .... de ez csak pár példa .... használtakkal meg tele vannak az aprók .... ;)

Hmm ....

(#25936) ctrlaltdel13 válasza Quetz (#25933) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nekem a bemérő alkalmazás nem fontos.
Szakival pozicionálom majd a hangkeltőket ha minden összeáll.
Az előlapi usb mindent kezel? Valahol olvastam hogy némelyik típus nem kezeli az ntsf szabványt,vagy nem olvassa a FLAC,alac stb.
Igazán egy korhű avr-t keresek ami kellő teljesítményű egy Triangle családhoz,és egy BK szubhoz. 5.1be.
Semmi extra szolgáltatás nem vonz,az egyszerűség híve vagyok. Egy htpc-ről menne minden..,és doszta.
Egy rendszeren lesz,ezért szeretném ha sztereó a is tudna megfelelő szintet nyújtani.
Köszi a figyelmet.

(#25937) #98221312 válasza szasanyi (#25926) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Nem kell megsértődni azon ha valaki számára a belépő szint 100eFt-ig terjed - mivel ez a belépő szint - csak hát ez vmiért mégis is gyakran feledésbe merül - szvsz teljesen igazad van."

Márpedig be kéne látni egyszer és mindenkorra, hogy egy bizonyos összeg alatt nincs házimozi, "MÉG BELÉPŐ SZINTEN SEM. Ez egy szakmai topik ami itt elhangzik pl: hogy "nincs házimozi sub nélkül" azok mind tények. Ezt kár is vitatni. Akinek pedig más szempontjai vannak, mint pl: asszony, pénz stb.. az nem biztos, hogy jó helyen jár. Egy MM-ban pl biztos szívesen állnak rendelkezésre pl egy bögreszett, vagy hasonló kiválasztásában.

[ Szerkesztve ]

(#25938) Nemir Ombe válasza #98221312 (#25937) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Inkább azt érdemes figyelembe venni, hogy a gyártók egyre lejjebb "tologatják" a belépő szintet, így a korábbi belépő modellek "feljebb" értékelődnek kategóriában és persze árban is .... pl. a Denon esetén az x1xxx volt a "valódi" belépő, de az Onkyo is kijött a 2xx/3xx AVR-ekkel, azt meg kár is megemlíteni, hogy az RZ sorozattal (RZ 7XX/8xx) mit műveltek vagy akár a Pio LX szériával (LX 3xx/5xx).... szóval röviden: a gyártók "feltalálták" a belépő alatti kategóriá(ka)t (az adott sorozatokra vonatkozóan) és ez úgy szivárgott le a köztudatba, hogy ezek az "új belépőmodellek", pedig hát ugye nem egészen .... ;)

Hmm ....

(#25939) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Megjöttek a fali tartók dave118 kollégától fel is szereltem őket és ezek már beválnak, erősen fixen tartanak, nem úgy mint az a másik műanyag.

Csináltam is egy újra kalibrálást tetszik a végeredmény. Kicsit sztereóztam is mondom kipróbálom ott is tetszett amit hallok, szóval marad így, nem háborgatom tovább a cuccost. :))

(#25940) szasanyi válasza #98221312 (#25937) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem kell a kioktatás sem a nagyképű duma, csupán egy kis empátiára és másik igényeinek respektálása lenne szükséges. Vagyis az, hogy az ide látogató a kérdésére - az abban megfogalmazott igényei alapján - információ tartalmú választ, szakmai jellegű segítséget kapjon a döntéshez Ezért jön ide! És NEM azért, hogy a mások igényei és lehetőségei diktálta alternatívákat olvassa. Persze, ez sem gond sőt... de csak ha teljesült az első rész, mert alapvetően nem ez a válasz az eredeti kérdésre . Ettől lenne szakmai a topik és ez mutatná meg a "szakik" hozzáértését is. :U
Mint már korábban is mondtam: akkor kell igazán hozzáértés, tapasztalat ha kevés pénzből kell vásárolni. Azt meg mindenki tudja, hogy ha sokat költök jobbat kapok. Ennyi a történet, sajnálom ha nehezen érthető.
Megjegyezném még azt is, hogy irreleváns az ok ami miatt vki nem akar többet áldozni e célra (azaz nem tud, vagy nem akar többet kifizetni e célra) hiszen nem mindenki élete a házimozi körül forog. Biztos ez is a nehezen feldolgozható dolgot között szerepel, de van ez így bármilyen hihetetlennek is tűnjön.

SzlobiG: a hangfal hátuljára hogyan rögzítetted? Volt rajra megfelelő kialakítás, szerelési lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#25941) Jegesmaci81 válasza nimfas (#25924) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

A kis Denon egy nagyon jó belépő szintű erősítő. Szerintem simán megállja a helyét a 100.000 Ft körüli kategóriában. Sőt szerintem a Harman 151s-t vagy a Yamaha 2071-t meg is előzi. A legkisebb Onkyot nem hallottam így nem is tudok róla véleményt mondani.

Subbal kapcsolatban ha teheted, fogadd meg BBéci igen nyers véleményét és vegyél egyet. Nagyon sokat fog dobni az élményfaktoron.

(#25942) wolfattila


wolfattila
csendes tag

Kedves Fórumtársak

Elérkezett az idő a pio vsx-520 cseréjére, mert belefektettem egy pana 4k tv-be es a pio-n nem megy at a 4k mivel csak 1.3 hdmi van
Inkább mozizásra használnám hdd tartalomról, netflix és konzol, minimális zene...
Onkyo tx-sr444-el szemezgetek
Mit godoltok megfelelő az igényeimnek? és/vagy mit tudtok ajánlani? esetleg HK 171s?

Köszönöm a kostruktív ötleteket.. (használtban nem igazán gondolkodok)

(#25943) zsoika válasza wolfattila (#25942) üzenetére


zsoika
addikt

Szeva!
Csak ezért nem kell AVR-t cserélned....veszel egy HDMI splittert és a MP ből jövő jelet kettéosztod. Az egyik HDMI-n a kép megy a TV-be , a másikon meg a hang megy az erősítőbe.
Ha inkább újat vennél ,akkor a HK helyett ÉN az onkyot venném...a tudása miatt.

[ Szerkesztve ]

(#25944) #98221312 válasza szasanyi (#25940) üzenetére


#98221312
törölt tag

Sem kioktatás, sem nagyképű duma nem volt abban amit írtam. Folyamatosan félreérted, és személyeskedésnek veszed amit írok. Soha nem oktattam/néztem le senkit ebben a témában, szóval hagyjuk ezeket az ostobaságokat. Amit Nemir leírt az teljesen helytálló.

Egyébként mi köze van az én, vagy más igényéhez az ha azt mondom, hogy a házimozihoz kell mélyláda??? Mert ugye ebből indult ki a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#25945) Dorian válasza #98221312 (#25944) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogynincs köze az igényeihez. Ez nem egy vallás, ahol dogmák vannak!

Belépő szinten simán el lehet lenni mélyláda nélkül, ha valaki tud ebben kompromisszumot kötni. Ilyen szinten sok egyéb másban is köt az ember sokkal nagyobb kompromisszumokat, ami a végső hangzásra összességében jóval nagyobb negatív hatással van, mint az alsó oktáv hiánya.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25946) szasanyi válasza #98221312 (#25944) üzenetére


szasanyi
félisten

A gond a hozzáállással kezdődik majd a helytelen értelmezés alapján írt posttal folytatódik. Dorian előző hsz-a példázza, hogy lehet megfelelően értelmezni - a belépő szintet és amit írtam azt is. Pedig ő sem belépő szinten mozgó emberke, csak legfeljebb nincs úgy elszállva mint itt páran, ezért képes értelmezni a belépő szint fogalmát és mások ez irányú igényt.
Nemir válaszát pedig nem firtattam sót, nem is kommentáltam. És nem, nem is subbal indult - amit én egyébként nem is kérdőjeleztem meg, tehát javaslom olvasd újra és értelmezd amit írtam - hanem a kérdésben megfogalmazott igénytől teljesen eltérő tartalmú válasszal. Szokás szerint, ezt már nyugodtam mondhatom. :U .

(#25947) Lacielvtárs válasza SzlobiG (#25939) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Gratulálok :C
Amonnan visszakaptad a penzed?
Ez azért bizalom gerjesztobb, mint a korábbi. :K
Használd egészséggel :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25948) Nemir Ombe válasza szasanyi (#25946) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hamár megemlítettél .... a belépő szinttel nincs semmi baj, lehet ott is jó/megfelelő dolgokat összerakni.... csak ugye egy szint alatt a dolog "élvezeti értéke" csökken elég rendesen, ezért is szokott az ajánlásokban szerepelni a "vegyél inkább 1el nagyobbat" .... csak ugye az anyagiak elég nagy úr esetenként, így ilyenkor több értelme van (legalábbis szerintem) akár részletekben is építkezni, de jobb elemekből, mint egyben megvenni az elérhető legolcsóbbat "és le van tudva", de ez attól is függ, hogy mi a cél .... persze egyben is vannak alkalmanként jó ajánlatok, de az a ritkább eset .... de ugye sok esetben megveszi az ember az olcsó szettet, örül neki majd a kezdeti öröm után egyre ritkábban kapcsolja be, mert "valami mégse olyan, mint kellene" .... egy idő után meg már a TV hangja is elég a mozi helyett .... bár ez egy elég szélsőséges példa, de gondolom a lényeg azért átmegy, hogy a fenti esetben mi is az értelme egy olcsó mozinak/hifinek .... ;)

(még mielőtt bárki megjegyzi; nem .... nem csak a "high end" kategória jó és csak azt vegye mindenki, de vannak termékek melyeknél az "eladhatóság" az elsődleges cél a "használhatóság" helyett és az ilyeneket érdemes inkább kerülni .... szerintem.... )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25949) SzlobiG válasza Lacielvtárs (#25947) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen, vissza utaltak.

Ez sokkal jobb fém az egész nagyon stabilan tartja és be is tudom forgatni. :K

(#25950) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#25948) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, es egyben egy klasszikust idézzek :D

'Ha rám hallgatsz, akkor azt veszel amit akarsz ....'

SzlobiG: örülök neki, Megnyugodtam, akkor nem ért kár az ajanlasom miatt :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.