Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) T_Stark


T_Stark
őstag

Úgy döntöttem a Canton sub marad meg.

Okok:
-Ezen beállítható az LFE-hez szükséges 120 Hz, sőt még feljebb is, a Castle max 85
-A reflex cső portzaja nagyobb hangerőnél jelentkezik csak, mint a másiknál
-Mélyebbről indul a frekvencia átvitele
-Hamarab bekapcsol. A Castle néha jóval később vette észre magát, és kb 5 perc után már kikapcsol, volt hogy film közben is elment aludni, aztán egy hirtelen mély effektnél meg nem jött vissza időben. A Canton gyorsabban ébred, és kb 15 perc után alszik el.

Szóval holnap írok az üzletnek, hogy ezt visszaküldeném.
Nem lenne ez rossz sub, ha nincs meg a Canton, megtartom, de így a kettő közül a másik azért jobb.

Más:
Ugyanazon a helyen beméretve, a Castle sub-ot -4 dB-re tette az AVR, a Canton-t meg -12re.
Nem lenne jó neki az elhelyezés, vagy miért vette vissza ennyire?

[ Szerkesztve ]

(#25652) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Mint ahogy pár héttel ezelőtt írtam van ez a Sony DAV DZ500F házimozi rendszerem és nem szól a front és a mély láda. Vajon miért? A bekötésről is teszek föl képet.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#25653) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Tehát a kép:

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#25654) Sanyabá válasza Sanyabá (#25652) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Tehát itt a kép a bekötésről:

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#25655) sinci01 válasza Lacielvtárs (#25650) üzenetére


sinci01
aktív tag

Nem bírom levenni róla a textilt, valami vastag kerettel van rögzítve, és sehogy nem mozdul meg... :W
Roncsolni meg nem szeretném, de valahogy csak le kellene bányásznom, hogy megmozgassam a hangszórót.

(#25656) Nemir Ombe válasza sinci01 (#25655) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha nem jön le a rács/szövet, akkor pl.: fújj bele a reflexcsőbe.... ha elég nagyot fújsz, attól megmozdul a hangszóró és közben fülelj, hogy nem surlódik e .... :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25657) daniel2121 válasza BBéci (#25638) üzenetére


daniel2121
senior tag

Sztereóban 100k körül használtam mi van még ami ajánlott?

(#25658) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#25656) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ahhoz azért nagy tudó kell ám :C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25659) T_Stark válasza T_Stark (#25651) üzenetére


T_Stark
őstag

Közben újra mérettem Y helyett mono kábellel is, így már “csak” -8,5re vette le.
Jó ez így, vagy vegyem felétől kicsit lejjebb a sub hangerőszabályzóját, és méressem újra?

(#25660) johnywalker


johnywalker
őstag

Szia Nemir! Ezekről a Canton 496.2-kről mit lehet tudni, jót vagy rosszat?

(#25661) claire78 válasza T_Stark (#25659) üzenetére


claire78
senior tag

Ha az erősítő be tudja kapcsolni megfelelően, akkor hagyd úgy.
Nem csalódtam, h a Cantont választottad. :)

(#25662) Nemir Ombe válasza johnywalker (#25660) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pont olyan jó, mint a 490, 490.2 vagy a "sima" 496 csak az utóbbiak olcsóbbak :D (a 490 kb. 400€/pár és (szinte) tökugyanez) mozira kiváló, zenére inkább a "kommerszekhez" .... 30nm alatt inkább a kisebb tesóját (47x) érdemes venni vagy ilyen áron bőven van már Chrono (507/508/509 vagy akár Chrono SL) is, ami mindenben jobb .... ;)

Hmm ....

(#25663) K.Tamas89 válasza Norbi 72 (#25619) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Inkább házimozira lenne használva, egyenlőre egy Denon 5.1-es rendszerrel (Denon AVR-1312 hangrendszere)
A szoba kb. max 20nm-es, tetőtér.
Hangfalakat jövő évben szeretném cserélni valami minőségibbre.

(#25664) zsoika válasza claire78 (#25661) üzenetére


zsoika
addikt

Hát Én sem ! Ma meghallgattam ELACielvtárs-nál mit tud a "kicsike"....igaz nem pont ua. típus,de elég ütős a Canton SUB. Engem meglepett a mérete, kicsinyeltem és az Elac frontokat is, de a hangjuk meggyőző volt. Az Elacoknak annyira jóindulatú, natúr zenei hangjuk van ,hogy nekem még túl "szeril" is volt mozin. A zenén brillírozott, eszméletlen szépen szólaltatta meg, még az Onkyo-val is ...kíváncsi lennék egy zeneibb erősítővel mit művelne. A madarak azt csiripelték, hogy nem kell sokat várnom. :C
Ezúton is köszönöm a lehetőséget kedves fórum társamnak ! :R

Nemirnek meg üzenem, hogy úgy tűnik nem túlzóak a mély igényeim ....a hk zárt ládája fasorban sincs. Végre megint olyan mélyeket hallottam mint a pascal szettel.

(#25665) johnywalker válasza Nemir Ombe (#25662) üzenetére


johnywalker
őstag

Köszii
??? Nem igazán találom.
Hol lehet ennyiért kapni párban?

[ Szerkesztve ]

(#25666) Nemir Ombe válasza zsoika (#25664) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Nemirnek meg üzenem, hogy úgy tűnik nem túlzóak a mély igényeim ....a hk zárt ládája fasorban sincs. Végre megint olyan mélyeket hallottam mint a pascal szettel."

Na ....akkor Elvtársunknak ezek szerint sikerült megint "jól beállítani" a rendszert .... ;] :DDD

johnywalker:
Pl. Hifi-fabrik .... 170€ a 470, 220€ a 490 .... /db .... de uo. van pl. Chrono 507 (270€) és 509 (340€) is ... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25667) johnywalker válasza Nemir Ombe (#25666) üzenetére


johnywalker
őstag

Mégegyszer.. is köszi!De én darab-árnak olvasom...bár nem fordítóztam.

(#25668) Nemir Ombe válasza johnywalker (#25667) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem azt írtam én is .... "kb. 400€/pár" utána meg az, hogy "220€ a 490 /db" .... de lehet romlik a matekom .... :D ;)

Hmm ....

(#25669) zsoika válasza Nemir Ombe (#25666) üzenetére


zsoika
addikt

Gonosz vagy ;] :P
Jól volt beállítva szerintem! Elmondása szerint Te beállításaiddal ment ....szóval ha v.mit "rosszul" hallottam azért Te vagy a ludas. :DDD
A SUB nagyon tetszett, az Elacok meg fantasztikusak voltak...olyan hihetetlen kategória.
Az a " kék " hsz kábel és "piros" sub kábel meg húú vazze.... :Y

[ Szerkesztve ]

(#25670) Nemir Ombe válasza zsoika (#25669) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kb. fél éve állítottam be Lacink rendszerét .... azóta folyamatosan "garázdálkodik" valamit vele, így "zéró" felelősséget vállalok a jelenlegi hangért.... ;] :D

.... a kábelezés viszont tényleg tuti, igaz azt nehéz is lenne elrontani.... :D ;)

Hmm ....

(#25671) T_Stark válasza claire78 (#25661) üzenetére


T_Stark
őstag

Akkor így marad.
Bizony jó ez a Canton sub, csak márka egységesítés céljából próbáltam be a Castle-t, de marad a Canton. Ezzel az 5.1 hangfalszettet egy jó időre befejezettnek tekintem, következő lépésben egy komolyabb erősítővel kéne még megkínálnom a 1713 helyett, Denon vonalon maradva valami X2xxx félével mondjuk, de az már csak jövőre.

zsoika
Gondolom Lacinak azért valami jóval komolyabb példány lehet, de az enyém is megdöbbentően durva mélyeket képes kiadni magából, a súlyához és méretéhez képest.

(#25672) VoidXs válasza #42044160 (#25648) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azért oda állítja, mert ott fogy el az ereje, és azért nem lesz baja, mert úgy tervezik, hogy akármilyen frekvenciát is adsz neki, ne essen szét a hitelesített teljesítményig, maximum adott tartományban nem szólal meg.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#25673) Norbi 72 válasza K.Tamas89 (#25663) üzenetére


Norbi 72
veterán

Akkor inkább nézz egy kategóriával nagyobbat.Pio 8-9-11xx,Denon 2-3xxx,Yami 6-8xx.

(#25674) zsoika válasza T_Stark (#25671) üzenetére


zsoika
addikt

Nem kb. egy kategóriájú Canton subja van(sub 85) csak passzív membrános, nem bass reflex .
Van egy rész az Oblivion-ban (feledés) , amikor ellövik a kötelet és visszahull az épületbe. Na ott olyan mélyre ment, mint egy tengeralattjáró.

[ Szerkesztve ]

(#25675) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#25670) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

naaaa, azért nem garázdálkodok én ám olyan sokat :D
a szub beállításokhoz nem nyúltam azóta sem, csak az avr menüben - ahogy mondtad - ha soknak vélem vagy kevésnek, akkor a +1-3 db-l között állítgatok.
szóval az úgy szól ahogy ott hagytad anno :K

amúgy jó volt látni zsoika reakcióját, egy-egy effektnél, hogy mennyire tetszett neki, amire én mindig azt mondtam hogy én már "megszoktam", és ez az alap nálam :D
igazad van abban is hogy a jót tényleg könnyű megszokni :C

" .... a kábelezés viszont tényleg tuti..."
meséltem neki a szub kábel "történetéről" is :DDD
"Szerintem benne maradt a subkábelben a Pio LX és a Canton 1200R közötti jel és most jött ki belőle .... :DD
ezt grátiszban kaptad ..."

zsoika: szívesen és bármikor :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25676) Lacielvtárs válasza T_Stark (#25671) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem komolyabb a szubom, szerint "csak" a zárt rendszer miatt olyan amilyen

igazából beszéltük is zsoika-val hogy nem szükséges cserélni, mert mindent tud amit kell mozin, a zenébe meg úgy sincs "beleszólása" :K
és mivel a szubot a szoba méretéhez választjuk, ezért nálam elegendő mélyet ad, néha még kicsit sokat is.
talán a "felségjelzés" miatt volna érdemes cserélni, de mivel van annyi kósza ELAC otthon, így akár fel is tudnám ELAC logózni a Canton szubot, hogy "egységes" legyen ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25677) zsoika válasza Lacielvtárs (#25675) üzenetére


zsoika
addikt

Közben rájöttem miért volt nekem furcsa a "center" -ből jövő hang!
Persze a frontokból ,sub-ból jövő hangok is másabbak voltak ( :DDD nem véletlen), de a centeré volt a legfurcsább.
Mielőtt v.ki azt mondaná, hogy azért mert az nem egy center sugárzó....hát nem.) Szerintem rendesen illeszkedik a rendszerbe, persze lehet egy igazi center lepipálná de így sem lógott ki.
Az volt benne a furcsa, hogy sok effekt jön rajta.....olyanok is amik nálam a fronton jönnek. Szóval sarkítva persze, de nálam olyan mintha a centeren csak a beszéd jönne és minden más elől történés a fronton.
Ennek oka megint csak a szatelit sugárzós rendszer sajátosságából adódik. Mivel Én 150Hz-nél vágom, így az alatti hangok áttevődnek a SUB-ra (ami nálam ugye 2db és a frontok mellett van)....tehát a center 150Hz alatti hangjai monóként a SUB-okon szólal meg frontként.
Nálam még jobban rontja a hangképet az, hogy a SUB-ok nem külön működnek, így pl. a 150Hz alatti bal oldalon történt események is megszólalnak a jobb oldali SUB-on.

Szóva a szatelit sugárzós rendszerek sajnos több sebből véreznek. Egy SUB-bal hallgatva, kihallatszik a SUB helye, mivel 150Hz-ig szól. Két SUB esetén ez sokat javul, de ezek a korábban leírt "betegségei" megmaradnak. Esetleg egy olyan AVR segíthetne a dolgon ami külön kezeli a 2db SUB-ot.
Szóval ....aki teheti ne vegyen szatelit sugárzós szettet mert az tényleg csak egy olyan alternatívája a hm-nek amikor nincs más lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#25678) claire78 válasza zsoika (#25674) üzenetére


claire78
senior tag

Azért nem gondolnám, hogy a két Canton sub egy kategória lenne. :N

(#25679) Lacielvtárs válasza zsoika (#25677) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát mert az egy rendhagyó center, de cserébe kiváló hangzásra képes :DD

azért, a "árkülönbséget" is vegyük figyelembe amikor a szatellit és az ELAC rendszerről beszélgetünk ;]
kicsit olyan a hasonlóság, mint a mondásban, "olyan mint a bicikli, csak busz" :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25680) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv.
korábban olvastam,hogy többen említettétek ,hogy aki egyedül mozizik az 1 bemérést csináljon csak mert úgy jobb eredményt kap!
az első kérdésem: ezt úgy kell csináljam,hogy mikor az első mérés meg van és kiírja "next" a második méréshez ( az erősítő alapból 8 mérést kér ) akkor szakítsam meg kalibráltassak vele és kész?
a második kérdésem: miben lesz jobb eredmény, miben fogom hallani ,hogy jobb az 5.1 hangzás?

hát egyelőre ennyi. :)

(#25681) T_Stark válasza Lacielvtárs (#25676) üzenetére


T_Stark
őstag

Hát ha ezt egyszer cserélem, már én is valami zártra fogom, de az még nem most lesz.
Főleg hogy műfaj függően használom néha zenére is.

(#25682) claire78 válasza tomyka74 (#25680) üzenetére


claire78
senior tag

Nem csak neked, hanem akik korábban javasolták ezt a módszert.
Véleményem szerint azért van kitalálva a több pontos mérés, hogy a távolságokat és a szoba akusztikáját megfelelően betudja mérni.

(#25683) Vicarious1 válasza claire78 (#25682) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Érdekes ez, mert a régebbi erősítőimen nem volt ilyen kitétel, de a mostani 7011 Audyssey-je kihangsúlyozza, hogy a fő hallgatási pozíciótól számítva a maradék 7 pozíciót is max.60 cm-re lehet odébbrakni, jobbra-balra--előre-hátra. Ez nálam mondjuk a 3-as kanapé környékét fedi le, de a 2-es kanapé és a fotel is vagy 2 m-re van tőle..., így teljes szobaakusztikáról még a 8 pozíciónál is csak erős jóindulattal lehet beszélni :) Lehet jobban járnék csak a fő pozícióban mérni...

[ Szerkesztve ]

(#25684) tomyka74 válasza Vicarious1 (#25683) üzenetére


tomyka74
senior tag

igen nekem is ezt a max 60 cm-t írja. az azért nem nagy "távolság" !
ebből kiindulva nem is igen lenne eltérés a hangzásban. vagy mittomén.

(#25685) #98221312 válasza Vicarious1 (#25683) üzenetére


#98221312
törölt tag

Mindenképp jobban járnál. Nemrég próbáltam ki, és sokkal jobb hangképet kaptam.

(#25686) tomyka74 válasza #98221312 (#25685) üzenetére


tomyka74
senior tag

mivel tök egyforma a szettünk így neked elhiszem! :DD (bár mondjuk neked puccos kábelezésed is van )
ki is próbálom majd mérek egy újat!

de a kérdésemre a válasz akkor az,hogy mondjuk Te is az 1-es mérés után megszakítottad és kalibráltattad és ennyi? vagy végig vitted a 8 mérést de nem változtattad a bemérő mikrofon helyzetét?? :Y

[ Szerkesztve ]

(#25687) zsoika válasza Lacielvtárs (#25679) üzenetére


zsoika
addikt

Persze! Nem az árakról vagy minőségről beszélek, hanem a szatelit sugárzós rendszer sajátosságairól és annak hatásáról a hangképre, egy "nagy" álló (vagy állványos tökmind1) hsz rendszerhez képest.....amit ugye mondjuk 80Hz -en vágsz.
Ha eljönnél, azonnal feltűnne (a minőségen kívül) mennyivel másképpen, máshogy szól az így 150Hz-nél vágott rendszer.
Gondolom ha large-on használnád a rendszered és az 5.0 megkapná a teljes sávot (nincs vágás), akkor megint másképpen szólna.
Természetesen a jelenlegi nappalimban nincs létjogosultsága az olyan rendszernek mint a tiéd (összegtől függetlenül), így teljesen megfelel az ami van. Gondoltam megosztom a többiekkel is, hogy mire számítsanak egy ilyen szatelites rendszernél.....erősen kompromisszumos megoldás és ha van rá mód(hely, pénz....stb) ne válasszák.

[ Szerkesztve ]

(#25688) Dorian válasza claire78 (#25682) üzenetére


Dorian
félisten

Rosszul gondolod. Korábban leírtam miért ad sokkal jobb eredményt egy pontban mérni, ha csak egy nézővel számolunk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25689) Lacielvtárs válasza zsoika (#25687) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hidd el szerintem ez a cucc nálad is a te körülményeid között is jól szólna :D
De amit tapasztaltal az tuti úgy van :K

Amúgy ha vágás nélkül tolom a dobozokra a hangot, akkor már zavaroan 'sok' a mély hang.
Ez a THX nagyon tud :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25690) claire78 válasza Dorian (#25688) üzenetére


claire78
senior tag

Ne haragudj, lemaradtam róla.. :U
[link]
Eszerint az első két mérés a fontos. ;)

(#25691) Nemir Ombe válasza zsoika (#25687) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mondjuk ezt a 150 hz-es vágást nem igazán értem mi alapján sikerült beállítanod.... a "nagy" HKTS szerintem bőven bírná lejjebb is ....

Hmm ....

(#25692) zsoika válasza Nemir Ombe (#25691) üzenetére


zsoika
addikt

Ez alapján! Volt hogy 120Hz re állítottam, de a diagramból számomra az jöt le hogy 150 Hz az ideális .
Nem? :F
Az Onkyo kalibráció is 150Hz en vágta (az 515 és a 535 is) illetve a Sony 180Hz -en :Y

[ Szerkesztve ]

(#25693) Nemir Ombe válasza zsoika (#25692) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én ennek ellenére is megpróbálnék egy 100 (+/-10) hz-es vágást inkább .... aztán meglátod meghallod, hogy jobb/rosszab e .... ;)

Hmm ....

(#25694) zsoika válasza Nemir Ombe (#25693) üzenetére


zsoika
addikt

Persze! Én is próbáltam közelíteni az "ideális" 80Hz -hez (jó nem 100 +-10Hz ) ,de 120 alá nem mertem .....mert féltem, hogy kiesik egy tartomány.
Hiába "nagyobb" hk szettről van szó, "csak" hangminőségben hoz javulást (főleg a 2x akkora kerámia magas miatt) ,de a közép/mély mérete megegyezik a hkts16 al ....így annak mérete erősen lekorlátozza az alsó frekvenciát.

[ Szerkesztve ]

(#25695) Dorian válasza claire78 (#25690) üzenetére


Dorian
félisten

Ezt nem tudom értelmezni, hogy miért lenne ilyesmi jó egy pozíció esetén 2. mérésnek:
"... but instead move the mic a foot to the left or right so that you create a perimeter of optimal sound for your application"

A "régebbi szoftver esetén" nem tudom mit jelent a régebbi, mert a 2908, 3808 már első mérésnél is állított frekvenciagörbét, tehát egy pozíció esetén szintén nem kellett 2 mérés.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25696) Nemir Ombe válasza zsoika (#25694) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A 150hz-el az az (egyik) gond, hogy ott már a sub(ok) helye nagyon hallható (ahogy írtad is) .... a 100hz környéke szerencsésebb lenne, mégha esetleg a kicsi hsz-k ezt csak 6-8dB eséssel tudják is csak .... de ahogy neked jobban tetszik úgy hallgasd .... csak egy felvetés volt részemről .... ;)

Hmm ....

(#25697) #98221312 válasza tomyka74 (#25686) üzenetére


#98221312
törölt tag

Csak 1-et csináltam a fő hallgatói pozicióba. Utánna "Complate"..:) Próbáld ki, érdemes...

(#25698) johnywalker válasza Nemir Ombe (#25662) üzenetére


johnywalker
őstag

Ezt azért nem teljesen értem.Mivel a .2-es végüek kicsit eltérnek az előző szériáktól.Például módosított hangváltó, alu-mangán magassugárzók selyemdóm helyett.Na de ma már megfülelem...

[ Szerkesztve ]

(#25699) Nemir Ombe válasza johnywalker (#25698) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Biztos jobb/más, mint a korábbi szériák, de amit linkeltél, annak a GLE-nek az áráért már bőven pehet venni pl. Chrono-t is .... a gyártó meg (általában) nem hülye, hogy egy kisebb kategóriás dobozt (GLE) jobbra csináljon, mint egy (lista)áron majd' 2x annyiba kerülőt (Chrono) .... a más magassugárzó (és a módosított váltó) meg önmagában nem garantál semmit, de ahogy a korábbi GLE szériákat ismerve, ahol különbséget csak akkor lehet egyértelműen hallani, ha egymás mellet volt a 2 széria, nem hinném, hogy a legújabb .2-esnél más lenne a helyzet .... de hallgasd meg, az a biztos .... ;)

Hmm ....

(#25700) tomyka74 válasza #98221312 (#25697) üzenetére


tomyka74
senior tag

:C

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.