Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) dom1n0 válasza Nemir Ombe (#26300) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Nincsenek komoly elvárásaim (még), azok úgyis idővel jönnek :D
Szóljon szépen, ennyi :)

(#26302) zsoika válasza dom1n0 (#26301) üzenetére


zsoika
addikt

Esetleg SB?

JBL SB vagy Yamaha YAS

(#26303) PÉTERelvtárs válasza zsoika (#26299) üzenetére


PÉTERelvtárs
kezdő

Hasonlóból adódik a kérdésem [link]. Ha közvetlenül TV-re kötöm médiadobozt HDMI-vel, akkor ARC-on visszamegy a hang erősítőbe?
Köszi, ha válaszolsz. :)

(#26304) tomyka74


tomyka74
senior tag

én pc-ről nézek filmet.
az ugye mindegy,hogy a pc az avr melyik HDMI csatijába ( 6 db van ) van dugva? én a "game"-t használom

(#26305) Lacielvtárs válasza PÉTERelvtárs (#26303) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jeee még egy elvtárs :C
Üdvözlet :))

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26306) PÉTERelvtárs válasza tomyka74 (#26304) üzenetére


PÉTERelvtárs
kezdő

Nekem is 6 db van, külön jelzett Pc a 4. De szerintem mindegy melyikbe megy, azt a bemeneti forrást kell választani és annyi.

Üdvözletem ELACielvtárs. Még nem ismerem elveidet, de biztosan vannak társelveink is. :D

[ Szerkesztve ]

(#26307) Lacielvtárs válasza PÉTERelvtárs (#26306) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én is biztos vagyok ebben. :D
Végre egy ízig-vérig 'Drusza' :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26308) claire78 válasza Lacielvtárs (#26307) üzenetére


claire78
senior tag

Menjetek szobára! :D ;]

(#26309) zsoika válasza PÉTERelvtárs (#26303) üzenetére


zsoika
addikt

Igen....ha ARC-s a tv

[ Szerkesztve ]

(#26310) PÉTERelvtárs válasza claire78 (#26308) üzenetére


PÉTERelvtárs
kezdő

Ez nem volt szép, Klárika. :DD ;]

Köszi, zsoika. :R

[ Szerkesztve ]

(#26311) tomyka74 válasza PÉTERelvtárs (#26306) üzenetére


tomyka74
senior tag

nekem nincs olyan,hogy pc ! ugyhogy marad game.

(#26312) Janaboy válasza Norbi 72 (#26245) üzenetére


Janaboy
veterán

Kabel nyigja volt, varialas utan jo lett :)

Janaboy

(#26313) Nemir Ombe válasza dom1n0 (#26301) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Szóljon szépen, ennyi"

Általában ez szokott sokba kerülni.... :D ;)

.... de viccet félretéve, én inkább inkább másfele nézegetnék, főleg ha nem kimondottan "sokpont1et" akarsz .... de csak szerintem .... ;)

Hmm ....

(#26314) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#26313) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez mekkora igazság :C
A szóljon és szépen szóljon kozott valóban sok 20 ezresbol álló 'gát' van :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26315) Kroni1 válasza Lacielvtárs (#26293) üzenetére


Kroni1
veterán

Szia!

Köszi a hasznos választ! Most ez a kettő maradt fent a rostán, és nem nagyon tudok dönteni:

- Harman Kardon AVR-161S

- Yamaha HTR-4071

A Harman kinézete sokkal letisztultabb, ebben ez tetszik, tudásra a kettő közt nincs nagy különbség ahogy látom.

A Yamaha meg szimpi mert a Musiccast-ról jókat olvastam, és ez biztosan tud nemcsak BT eszközökről lejátszani, de BT fülesre és hangszóróra is sugározni. A Harman-nak próbáltam utánaolvasni, de nem találtam infót róla, hogy ez a Truestream ez csak bemenet, vagy Bluetooth kimenet is egyben? Ha van valakinek bármiféle ezirányú tapasztalata azt megköszönöm.

(#26316) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#26314) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igen .... ez ilyenkor a "szóljon szépen/ tudjon mindent ami kell/ legyen olcsó" hármasból a "kettő választható" esete .... :D ;)

.... és látom befutott mégegy "elvtárs" .... remélem nem téged "klónoztak" titokban .... :DDD ;)

Hmm ....

(#26317) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#26316) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jaja, akárhogy párosítok a 3 közül kettőt, nem jön ossze amit akartam :D
Legalabb most már szepen szól az enyém, cserébe nem olcsó :DDD

A 'klónom' engem is meglepett, de örülök hogy köztünk jár kel egy hasonszőrű úriember :DD

Kroni1: en a Yamahat választanám, anno volt Yamaha avrem, annak tetszett a hangja.
A HKt még nem hallott, de itt többen is dicsérik, bár nem tudom hogy pontosan ez a típust e...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26318) PÉTERelvtárs válasza Nemir Ombe (#26316) üzenetére


PÉTERelvtárs
kezdő

Ha már így megszól(ítot)tál, kérdezek is. :D Visszaolvasva ötlött fel bennem, hogy van-e, ha igen, akkor mekkora az a teljesítmény, mekkora az a "moziszoba" méret maximum, ahol nem feltétlen kell a mélynyomó, mert annyira "combos" és akkora teljesítmény felvételre képes álló frontok csatlakoznak hozzá, amelyek kellően le tudnak menni mélyre, hogy az erősítő nem "izzad már meg" és rá lehet tolni a teljes frekvencia tartományt? Vagy ilyen lélektani határ csak az én elmémben létezik és nem jól értelmeztem a korábbiakat? :D

Ja, az ártól független a kérdésem, attól tekintsünk el. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26319) Nemir Ombe válasza PÉTERelvtárs (#26318) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nagyon jó a felvetés és egyben a kérdés is, kedves "új elvtárs" .... ezt a kérdest és egyben felvetést, mely feltehetőleg nem csak a te "elmédben létezik", nagyon hosszan, sok-sok oldalon ketesztül lehetne boncolgatni, elemezni válaszokat keresve a miértekre és hogyanokra, esetenként példákkal, mérési eredményekkel is alátámasztva és az áraktól elvonatkoztatva, mindenből az elérhető legjobbat vizsgálva és behelyettesítve .... de most inkább maradnék a rövid válasznál: sub mindig kell a mozihoz és pont .... :DDD ;)

Hmm ....

(#26320) Kroni1 válasza Lacielvtárs (#26317) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi!

Én is nagyon húzok a Yamaha felé, a Harman kinézetre tetszik csak jobban. De ez lehet nem is lesz fontos szempont, merthogy azon gondolkodom, hogy nem is kint a polcon lesz, hanem bent a TV alatti ajtós szekrényben, hogy ne porosodjon. Ezt még meglátom, ha lehet app-ról vezérelni szépen, meg a TV-vel működik együtt a TV távkapcsolójával és nem kell mindig a sajátjával külön ki-be kapcsolgatni akkor tényleg van rá esély, hogy a képen látható TV alatti középső szekrénybe rakom..

(#26321) PÉTERelvtárs válasza Nemir Ombe (#26319) üzenetére


PÉTERelvtárs
kezdő

Tegyük fel. ;] :D Álló front, 4 utas, 25 cm-es méllyel, ami 20 Hz-ig képes lemenni, egy max 15 nm-es szobában, csatornánkénti 200w-ra képes AVR, ahhoz tennél még egy mélyládát is? De minek? :DD ;]

Nem tolja a teljes freki tartományt rá, ha mélyláda nélkülire van állítva? :D

(#26323) claire78 Dehogy, csak kérdezek, értelmet akarok nyerni a hozzáértőktől. :P A visszaolvasottak indoklásából kiindulva merültek fel a kérdéseim. :D

[ Szerkesztve ]

(#26322) claire78 válasza Kroni1 (#26320) üzenetére


claire78
senior tag

Ez az ötlet szerintem több sebből vérzik.. :)
1. ha bezárod, hogyan akarod távirányítani?
2. nem fog túlzottan szellőzni, nem lesz hosszú életű,
3. általában inkább az erősítő távja szokta tudni a tv-t vezérelni, főleg a nagyobbaknál.
4. itt hová tervezed a hangfalakat?

(#26323) claire78 válasza PÉTERelvtárs (#26321) üzenetére


claire78
senior tag

Péterke, vitatkozol a hozzáértőkkel..de minek?! :U :D

[ Szerkesztve ]

(#26324) Nemir Ombe válasza PÉTERelvtárs (#26321) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"ami 20 Hz-ig képes lemenni, egy max 15 nm-es szobában"

Mivel már itt "bukik" az elméleted (egy átlag 3x5m-es) szobát alapul véve) kár is tovább gondolni ezt a dolgot .... ;)

.... de tulajdonképpen mit is szerenél mindezzel .... :F

Hmm ....

(#26325) Kroni1 válasza claire78 (#26322) üzenetére


Kroni1
veterán

A szellőzéssel egyetértek erre én is gondoltam. Amúgy a mostanim is egy szekrényben volt használva egy üvegajtó mögött, kb 2-3cm van az erősítő teteje meg az állvány lapja között. Ha jól emlékszem 2004 körül vettem és azóta működik. (Igaz a kijelzője már néha csak halványan világít)

Én szerintem a HDMI CEC az azt jelenti, hogy a TV-vel együtt ki-bekapcsol és a TV távirányítójáról képes vagyok a hangerőt állítani. Volt már több HDMI CEC kütyüm, azok mint így működtek a TV-mmel. Az app sem infrán vezérli, hanem hálózaton, és nekem ennél igazából nem kell több. De mondom majd meglátom, ha az állvány tetejére téve tudom használni az se gond, vagy lehet olyan üveges ajtókat is kapni a szekrényemhez mint felül vannak, ez még kialakul.

2db hangszóróm van meg egy mélyládám ami az előző lakásban a számítógép asztal alatt volt. Most is valami ilyesmi felállást tervezek, a kis sugárzók simán elférnek a TV alatti állványon, akkorák kb. mint a UPC Router. Nekem ez igy elég, nem Hi-Fi rendszer kell, csak annyi, hogy a TV gyatra hangszóróinál jobb legyen némileg a hang, illetve, hogy BT forrásról is lehessen ráküldeni, illetve meghajtani.

[ Szerkesztve ]

(#26326) PÉTERelvtárs válasza Nemir Ombe (#26324) üzenetére


PÉTERelvtárs
kezdő

Semmit, csak érdeklődtem :) Mert az volt az indoklás a mélynyomó elhagyhatatlanságára, hogy az AVR "megizzadna", ha a teljes tartományt kellene rátolnia és a mélyláda erősítője nem venné le ezt a terhet a válláról, meg az álló frontok sem tudnak olyan mélyre lemenni stb.... Ezek miatt kérdeztem meg :)

(#26327) Nemir Ombe válasza PÉTERelvtárs (#26326) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor röviden: minek az AVR-be 5/7/9/stb darab 200/500/1000W-os végfok, ha erre csak a sub csatornának van szüksége, ergo: felesleges pénzkidobás.... a ma kapható AVR-ekre írt "200W", az pl. (és jó esetben) 5 csatornánál már csak 70, 7 csatornánál 50, még többnél meg arányosan kevesebb, így max. sztereóban élvezheted a "hatalmas" frontokat, egy külön sub esetén ez ugye a mély hangokra nincs hatással, ill. a magasabb hangok (pl. 80Hz felett) töredék teljesítményt igényelnek .... még tovább: a frontokra kevert sub csatorna hangja szépen bele tud rondítani a hangzásba, ezért (is) kapott saját külön csatornát .... ésmégfolytathatnánkjósokáig.... ;)

.... de persze ha "pénz nem számít", akkor össze lehet rakni olyan rendszer, ahol az összes doboz a teljes frek. sávokat megkapja, de oda is kell sub, hogy ne a front csatorna hangját rontsa a plusz odakevert sub hangsáv, hanem, a külön neki fentartott hangszóró(ko)n (sub vagy subok) tudjon megszólani.... ;)

Hmm ....

(#26328) claire78 válasza Kroni1 (#26325) üzenetére


claire78
senior tag

Így már érthető. :) Igen, HDMI CEC működőképes, lehet! :)
A “kis” dobozokkal valószínű izzadni sem fog, de azért minimális szellőzés akkor is kellene neki.
Nem ismerem azt a Yamaha típust, de annál a H/K-nál csak jobb lehet. Szerintem szolgáltatásban többet tud, mármint alkalmazás terén. De nem ismerem, utána kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#26329) PÉTERelvtárs válasza Nemir Ombe (#26327) üzenetére


PÉTERelvtárs
kezdő

Köszi. :D :R

(#26330) hbnov17 válasza zsoika (#26299) üzenetére


hbnov17
csendes tag

Köszi a választ! :)

(#26331) Quetz válasza PÉTERelvtárs (#26329) üzenetére


Quetz
őstag

Én két okot tudok, az egyik az ilyen bassussal megáldott filmek, amin valószínüleg elfüstölne bármelyik AVR + full range hangfal:

Hacksaw ridge infra bass grafikon - 10Hz alá megy a sub, már ha van ilyenre képes ládád.

A másik, hogy messze nem jó ennyire a mélynyomóm, mégis szoktam 400 watt feletti csúcs fogyasztást mérni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#26332) Norbi 72 válasza PÉTERelvtárs (#26321) üzenetére


Norbi 72
veterán

Akad ilyen hangfal.

De ez ugye darabár,és még ennyit kell áldozni elektronikára/kábelekre,hogy meglegyen az a 20 Hz esés nélkül.. :K

[ Szerkesztve ]

(#26333) VoidXs válasza Quetz (#26331) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem csak az a film ilyen, az a ritka, ami nem megy le addig, pl. a robbanásokat, földrengéseket, sweepeket 1 Hz-ig is levezetik. Ellenben tekintve, hogy a stúdiók se tudják ezt a szintet (egy Atmos stúdiónak vagy moziteremnek csak a 20 Hz-et kell garantálni, azt viszont minden csatornán, frontoknál külön ládával mindnek), inkább hagyják, ahogy van.

(#26327) Nemir Ombe: Ki lehet azt a teljesítményt magasakkal is hajtani, csak nem szinuszos jelen, egy négyszögnek például 80%-a megmarad 80 Hz-es vágásnál is. A Blade Runner 2049 tökéletes példája ennek, sikerült világszerte 4 IMAX hangszórót is kinyírnia, pedig azoknak nem kicsi a tűréshatára. Sok magyar mozi is panaszkodott, hogy halkabban kell játszaniuk, mert néhol az 1250 Watt is kevés volt.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#26334) junkpod válasza Kroni1 (#26325) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem is egy IKEA Beáta tv szekrényben vsncaz erősítő, hátul azért kivágtam a lapot, hogy szellőző, elől sötétbarna üveg lap van , ki se látszik az erősítő csak a kijelző világítás, mintha a teljes uveglap lenne a kijelző, nekem nagyon tetszik.
Kicsit talán melegszik, de legalább nem öntik bele a gyerekek az almalét...

Box's don't touch!

(#26335) Kroni1 válasza junkpod (#26334) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez szuper! Na igen én is többek közt a 3 kis kópé miatt nem merek semmit se kint hagyni... :)
Én úgy tervezem, hogy a 3 részes tv állványból a középső szekrényrész csak az övé lesz, az aljába teszem be, és nem lesz felette semmi, úgy talán lesz helye a melegnek szállni felfelé. Egyébként a Besta üvegajtón keresztül gondolom nincs gondod a távirányitással se igaz?

(#26336) Nemir Ombe válasza Kroni1 (#26335) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Egyébként a Besta üvegajtón keresztül gondolom nincs gondod a távirányitással se igaz?"

Ha hálózatos AVR-t veszel (mást már amúgy sem nagyon kapni újban 1-2 kivételtől eltekintve) + mobilapp, akkor akár a "spájzba" is teheted .... ;)

Hmm ....

(#26337) Kroni1 válasza Nemir Ombe (#26336) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez igaz. Van egy Logitech Harmony 650-es távirányitónk, ami a klimától kezdve a TV-ig mindent vezérel, azért arra is be fogom programozni az erősitőt.

(#26338) junkpod válasza Kroni1 (#26337) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ugyan8lyen Logitech van és működik a besta uvegajton.

Box's don't touch!

(#26339) Tombi válasza Nemir Ombe (#26336) üzenetére


Tombi
senior tag

Nos Ombre, nekem írtál a legutóbbi kérdésemre amikor Sub-ot kerestem piciny rendszeremhez és a KEF Q400B-t ajánlottad, mint best buyt ennyiért (130 küvecs). Addig addig tököltem a döntésen amikor is pár napja keresem az importőrt de már az utolsó fehér példányt is elvitték (dió szín jobban ment a rendszerhez, de ezen még túlléptem volna). Áradoztak a hazimmozi győri boltban erről a subról. (volt olyan aki 4-et vett belőle!) Ennyi pénzért normális zárt alternatíva nincs. Aztán végülis az általad is ajánlott elektrowelt24.de oldalon találtam 1 darabot, felvettem velük a kapcsolatot, van nekik, fehér színben. Kértem is, szállítssal együtt 133k-ban megállt a történet (420 euro), a mai nap adták fel DHL fogja kihozni. (paypallal fizettem). Készségesen a német nyelvű leirást kis hibával de lefordították, hogyan fizessek. (Igaz én ekkor már helyesen google fordítóval adott utasítás alapján nagyon pontosan fizettem is). Minden emailre még aznap (ha munkanap van) válaszolnak, jó kis angolság akár.

Nagyon várom a mélyládát !
Megírom majd a tapasztalatomat !
:R

[ Szerkesztve ]

(#26340) Nemir Ombe válasza Tombi (#26339) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Gratulálok Ombre! :D ;)

Örülök, hogy találtál .... és igen, ennyiért nagyon jó kis sub az a Kef a EW24-nél meg általában teljesen normálisak.... majd írd meg a végeredményt .... ;)

Hmm ....

(#26341) MCs88 válasza Tombi (#26339) üzenetére


MCs88
aktív tag

Jó döntés. Énis Nemir Ombe javaslatára vettem egy ilyen sub-ot pár hónapja és tényleg nagyon szép hangja van. Nem fog lerobbantani a kanapéról de én pont ezért szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#26342) hash99


hash99
senior tag

Sziasztok!

Van valami lényegi különbség egy Marantz sr-7005 és egy sr-6005 között?

Úgy értem hogy hangzásban. Az hogy a 7es atmos meg 9.2 különösebben nem érdekel. Inkább az hogy kétszer annyiért van e értelme a 7est venni ha úgy is csak 5.1 lesz?

(#26343) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#26340) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Még mindig jobb mintha Ogre lennél ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26344) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#26343) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akár lehetek az is .... nekem tökmindegy .... :D ;) 👾

hash99:
Van .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#26345) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#26344) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26346) Tombi válasza MCs88 (#26341) üzenetére


Tombi
senior tag

Hasonló elgondolás miatt lett zárt ;)
és persze 10 centis "szomszédválasztó fal" miatt is (mondjuk ezen lehetne változtatni horror áron hangszigetelni, de az amúgy is kicsi (17nm) szobából már nem akarok elvenni.

Ezért marad a békesség és a kisebb légnyomás ;]

[ Szerkesztve ]

(#26347) capaszaju


capaszaju
tag

Ha már itt tartunk, Dali Spektor szett mellé milyen sub ajánlatos, kb 150k-ig? (nyilván főként mozira)

Van esetleg best buy tipus ebben az árkategóriában? Érdemes inkább Dali vonalon nézelődni, vagy nem annyira fontos, hogy egyazon gyártó legyen?

(#26348) sinci01 válasza capaszaju (#26347) üzenetére


sinci01
aktív tag

Ha teheted csak zárt sub-ot keress. Ennyi pénzért már kapsz akciósan jót. A sub-nak nem kell feltétlen Dali-nak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#26349) Tombi válasza sinci01 (#26348) üzenetére


Tombi
senior tag

Ha nem kizaro ok a nemet rendeles, feher kef q400b meg akad az elektrovelten par hozzaszolassal lejjebb linkeltem
Kb olyan szettem van mint neked (castle knight 2 5.0)

(#26350) sinci01 válasza Tombi (#26349) üzenetére


sinci01
aktív tag

Köszi, nekem már van sub-om, egy Dali Concept, valamint Spektor szettem van, nem Castle Knight. :DD Persze a Castle is jó választás! :K :K

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.