Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) TomSawyer79 válasza Nemir Ombe (#25800) üzenetére


TomSawyer79
csendes tag

Köszönöm a tanácsot, megfogadom.

(#25802) Jegesmaci81 válasza sixpak (#25797) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Ez a kihúzok mindent elv, számomra manapság érthetetlen. Nálunk kapásból a riasztórendszerrel kellene kezdenem, hogy feszültségmentesítem. (JÓ ÖTLET! :C ) Ez egy baromság ha lehet ellene védekezni. Ezen az alapon ha nem akartok gyereket az asszonyhoz se érjetek mert 100%-os biztonság nincs csak ha hanyagolod.

Nálam a villanyszerelő azt mondta a hálózat rendben, amit féltek ahhoz vegyek túlfeszvédős elosztót és azóta béke van.

Még annyit, hogy nem veszek észre különbséget ha az erősítőt közvetlenül a fali konnektorba dugom és nem az elosztóba. Persze belépő topikba, belépő szettel kipróbálva és a saját fülemmel!

(#25803) BBéci válasza Jegesmaci81 (#25802) üzenetére


BBéci
titán

Mit nem értesz azon, hogy meg akarjuk védeni az elektromos készülékeket a villámcsapás károkozásától? Azt sem érted, hogy a szóban forgó elosztók annyit érnek, mint halottnak a csók.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25804) Jegesmaci81 válasza BBéci (#25803) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Azt azért tedd hozzá, hogy szerinted nem érnek semmit!
Mond csak te hogy indulsz el otthonról? Nekem mondjuk elég vicces lenne ha mindent áramtalanítanék.
Elhiszem hogy itt mindenki házimozi központúan gondolkodik, de azért ne essünk már át a ló túloldalára. Kapásból nálam a házban nem a házimozi miatt van villámvédelem. Sokkal inkább az olyan elektromos készülékek miatt amik létfontosságúak, vagy a munkámhoz kellenek.

Egy átlagos lakásban pont a legdrágább eszközöket nem tudod áramtalanítani. Illetve tudod csak akkor jól megszívatod magad. (fűtés és meleg víz rendszer, riasztó, távvezérelt eszközök stb) Ebből következik, hogy nyilván nem a dugó kihúzása a védekezés csúcstechnikája.

Te szoktad leírni, hogy a tapasztalatod többet ér mint bármilyen tudományos magyarázat (pl táp kábel vita) és ezt fogadja el mindenki.
Akkor most te is fogadd el, hogy nálam rendszeresen kellett nagyobb viharok után cserélni hálókártyákat, telefonokat, faxgépet, 1x hálózati nyomtatót és 1x TV-t. Amióta túlfeszvédős elosztókat használok azóta nem volt ilyen problémám pedig a villámok ugyanúgy becsapódnak a közeli víztoronyba és a kb 1km-re lévő betonüzem silójába, ami valószínűleg a rendszeres túlfeszültségeket okozza vihar idején.

(#25805) zsoika válasza Jegesmaci81 (#25804) üzenetére


zsoika
addikt

Szerintem azóta még nem kaptál túlfeszt azokra az elosztókra...mert ha a védelme megszólal az nem kapcsol vissza magától és az feltűnt volna.
Extrém nagy viharnál érdemes ezeket (és minden nélkülözhetetlen eszközt) kihúzni. Persze ha nem vagy otthon akkor csak az elosztókban bízhatsz....meg a biztosítóban.
Nekem is APC van, meg egy Belkin... azokról megy a sz.gépem és a hm+tv és egy kis hang mosódás észrevehető ,de nem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#25806) dota1 válasza zsoika (#25805) üzenetére


dota1
aktív tag

"Ebből következik, hogy nyilván nem a dugó kihúzása a védekezés csúcstechnikája."

Pedig de sajnos. Én sem húzom ki a cuccokat ha elmegyek otthonról, de ha otthon vagyok és erős villámlások vannak akkor igen. A túlfesz elosztók ingadozástól védenek, túlfesznél max. 5Kv-ig, fölötte simán áthuzza a kapcsolónál a légrést, és az összes kapcsoló üzemű tápos cucc alapból megsül.

(#25807) junkpod válasza sixpak (#25797) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tényleg ki kell húzni, csak az véd. Vagy egyesével minden fogyasztót kellene védelemmel ellátni. Az a baj a villannak, hogy az maga nem megy bele a vezetékeidbe, ha közvetlenül belecsap akkor szét éget mindent. Nagyobb gond a másodlagos villamkar, a becsapódo villám közelében a vezetekekben áram indukalodik ami tönkretesz mindent ami be van dugva. Ez még a villam haritoba csapo villám esetén is dolgozik.

Box's don't touch!

(#25808) Dorian válasza Jegesmaci81 (#25802) üzenetére


Dorian
félisten

Láthatólag halvány fogalmad sincsen a villámvédelemről, de az arcod hatalmas a témában. Ez így együtt nem furcsa kicsit? Mit mutat ez meg vkiről?
Figyi, én pl. építtettem már villámvédelmi rendszert, nemsokára terveztetni fogok egyet. Maradjunk annyiban, hogyha nincs rendesen kiépítve az épületben a villámvédelem összes fokozata, akkor közvetlen villámcsapás esetén egy ilyen elosztó picsafüst. Ill. pont azzá válik majd :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25809) zsoika válasza Dorian (#25808) üzenetére


zsoika
addikt

"közvetlen villámcsapás esetén" Családi házaknál nem ez a jellemző, hanem a másodlagos...pláne ha "ipari" környezetben van. Nálam pl:kp.vasútállomás van a közelemben, meg 2db vas híd. Azokba nagyobb valószínűséggel fog csapni a villám, ezért is vannak ellátva villámvédelemmel.

[ Szerkesztve ]

(#25810) Dorian válasza zsoika (#25809) üzenetére


Dorian
félisten

Nem jellemző. De azért exemék háza pl. így égett le.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25811) Jegesmaci81 válasza zsoika (#25805) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

"Szerintem azóta még nem kaptál túlfeszt azokra az elosztókra...mert ha a védelme megszólal az nem kapcsol vissza magától és az feltűnt volna."

Köszi a felvilágosítást! Most egy kicsit igazán hülyének érzem magam. :W

Dorian: Egyszer sem írtam hogy közvetlenül hozzám csapott volna be a villám. Körbe vagyunk véve egy csomó magas műtárggyal ahová viszont rendszeresen becsapódik 1-1 villám vihar esetén. A tapasztalatomat írtam le. Feltételezem, hogy aki nálam a villanyszerelést csinálta építkezés idején, nem volt sík hülye.

Miért van az ha bárki bármiben nem ért egyet a topic 2-3 fő tanácsadójának valamelyikével akkor néhány hozzászólás után hülyének van nézve?

Maradjunk annyiban, hogy tapasztalatom alapján van haszna. Részemről vita lezárva.

(#25812) zsoika válasza Jegesmaci81 (#25811) üzenetére


zsoika
addikt

Talán v.mit félreértettél :F
Én is APC-t használok...miért néznélek hülyének?

Dorian: úúú! Az nagyon nem jó, ha az ember kb.mindene odavész.

[ Szerkesztve ]

(#25813) sinci01 válasza Jegesmaci81 (#25811) üzenetére


sinci01
aktív tag

Miért van az ha bárki bármiben nem ért egyet a topic 2-3 fő tanácsadójának valamelyikével akkor néhány hozzászólás után hülyének van nézve?

Ott a pont... :C :C
És jönnek a hős védelmezők, akik megvédik egymást, mert ugye a többiek erre képtelenek... :D

[ Szerkesztve ]

(#25814) Lacielvtárs válasza sinci01 (#25813) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

&Jegesmaci81: azért engem speciel érdekelne melyik hsz az amelyikből így éreztek :F
szerintem itt nem volt olyan hsz ami sértő lenne bárkire is nézve, ha valaki/valami megsértődhetne az a túlfeszvedő alzat :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25815) Dorian válasza sinci01 (#25813) üzenetére


Dorian
félisten

Az ostoba elfogult tapsikolás helyett javaslom, maradjunk a tényeknél, nem az oviban vagyunk.
Ez volt a kiinduló állítás:
"egy APC elosztó és viharban is mehet minden"
Ezt tényszerűen meg lehet cáfolni, és meg is kell. Mert lehet olyasmit állítani, h vki tapasztalata szerint a százezres tápkábel jobban szól, az egy dolog. De ha viszont a fenti állítást ezt beveszi valaki, az az életébe meg a teljes vagyonába is kerülhet akár, ilyesmit nem lehet azzal elintézni, hogy "az eddigi tapasztalatom szerint márpedig elegendő védelmet ad".

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25816) Jegesmaci81 válasza Dorian (#25815) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Olyan idézeteid vannak amiket itt nem mondott senki.

(#25817) zotosz


zotosz
tag

Sziasztok,

1 ideje már AVR váráslás előtt állok, a nagy "álom" ami minden igényt kielégítene yamaha 683 / denon 2400, ezekhez viszont még kell 1 kicsit erősödni anyagilag, tekintve h 180 - 200eFt.
Viszont most befigyelt egy akció: onkyo 646 140ért

Funkcionálisan nagyjából azonos szolgáltatásokat tud, viszont a véleményeteket kérném vele kapcsolatban. Első sorban filmre lenne használva, canton szettel. Ahogy a fórumon visszakerestem nem találtam rá negatívumot, viszont itt is áll, h meghallgatni sajnos nincs módom, így csak tesztek vélemények alapján tudok dönteni...

Nagyon köszönöm előre is!
Z

[ Szerkesztve ]

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#25818) tomyka74 válasza Jegesmaci81 (#25811) üzenetére


tomyka74
senior tag

" Miért van az ha bárki bármiben nem ért egyet a topic 2-3 fő tanácsadójának valamelyikével akkor néhány hozzászólás után hülyének van nézve? "

ez sajnos egy tipikus MAGYAR mentalitás!!!
és az élet minden területére igaz, elég szétnézni az ember munkahelyén!!
ha kiállsz a véleményed(tapasztalatod) mellett és nem állsz be a sorba akkor minden hülyének el leszel mondva!

" magyarország én így szeretlek " ! :D :D :D

ez egy automatikus üzenet kérjük ne reagáljon rá! senki!! :D

[ Szerkesztve ]

(#25819) Nemir Ombe válasza zotosz (#25817) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jó akció, de kb. annyiból már a legújabb 6-os Onkyo-t is házhoz viszik [link], de ahhoz igencsak hasonló Denon is van, mint amit kinéztél [link] .... ;)

Hmm ....

(#25820) zsoika válasza tomyka74 (#25818) üzenetére


zsoika
addikt

Ennek semmi köze a "MAGYAR mentalitáshoz"! Az pl.MAGYAR mentalitás, ha a félig teli poharat, félig üresként látunk.
A "hülyének" mondott ember vagy tényleg az ,vagy csak egyedül van és ez a különállása teszi azzá. Így működik a világ...érdemes megnézni a The Big Short című filmet.

[ Szerkesztve ]

(#25821) tomyka74 válasza zsoika (#25820) üzenetére


tomyka74
senior tag

#25818 !

kedves uram ön melyik részét nem értette annak, hogy nincs 0 %-os hitel ???? :DD :DD

mellesleg láttam a filmet és kibaszott fasza film!

[ Szerkesztve ]

(#25822) zsoika válasza tomyka74 (#25821) üzenetére


zsoika
addikt

Jaja! Nem kicsit nézték hülyének a csávót aki egyedüliként meglátta a világválságot.

Még egy kis filmajánló: The Founder (hasonlóan elgondolkodtató film)
Egy kissé könnyedebb, de szintén agyalós film: Atomic Blonde

(#25823) tomyka74 válasza zsoika (#25822) üzenetére


tomyka74
senior tag

mindkét film nagyon jó,láttam.
bár eltérő kategória az "igaz"story és a kémtörténet. én nagyon bírom az igaz történetet elmesélő filmeket,szinte mindet megnézem akármilyen vontatottnak írják.
zsoika csak nem egy filmcsemege őrült "társat" sodort elém az élet? :Y

az ilyen témának is illene nyitni egy külön topikot. megérdemelné sztem! ( hacsak nem már van ).

[ Szerkesztve ]

(#25824) Nemir Ombe válasza zsoika (#25822) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igaz nem "film", de pl. ez nálam már évek óta benne van a "top10-ben" .... [link] .... ;)

.... ez egy kicsit "nehezebb", de 1x érdemes időtszánni rá .... [link] ....

Hmm ....

(#25825) zsoika válasza tomyka74 (#25823) üzenetére


zsoika
addikt

Eléggé mindenevő vagyok és még a sz..t is megnézem. Nézem és közben ezt gondolom "ok eddig sz.r, de biztos lesz benne csavar" ....aztán vagy van , vagy nincs. :)
Ami kicsapta nálam a biztit: All is lost :O

(#25826) dave118 válasza tomyka74 (#25823) üzenetére


dave118
senior tag

Kerestem már én is hasonló topikot, ha megtalálod szólj :)

Zsoika: ha kész a tuningolt Sony, elhozhatnád hozzám vaktesztelni :D (vagy én hozzád)

... Ami ami, az az.

(#25827) dave118 válasza Nemir Ombe (#25824) üzenetére


dave118
senior tag

Kösz Nemir a ma esti filmajánlót, a 8perces változat tényleg nagyon jó! Örülök, hogy nem csak én vagyok egyedül "Mátrix hívő" :D

... Ami ami, az az.

(#25828) tomyka74 válasza zsoika (#25825) üzenetére


tomyka74
senior tag

na én ezt meg sem néztem! :)

(#25829) zsoika válasza Nemir Ombe (#25824) üzenetére


zsoika
addikt

Na...megnéztem a linkelt videókat. Kösz.
Sok újdonsággal nem szolgált ,mivel rendszeres nézője vagyok az enigmák tv , fix tv-nek.....viszont ott egy egy téma külön jelenik meg ,itt meg szépen összefűzve.

dave118: Miskolc nagyon kiesik mostmár . Régebben tesómék borsodba laktak ,de már elköltöztek. A kábel csere hatásával kapcsolatban csak annyit,hogy nekem így is tetszik a hangja és most hogy próbálgattam a vágásokat rájöttem arra, hogy alig észrevehető a HK szettel egy-egy ilyen finom változtatás.

[ Szerkesztve ]

(#25830) junkpod válasza Dorian (#25810) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na jó, de a leégés ellen a villamvedelem is p.fust... ha becsap közvetlenül akkor úgy is kigyullad...:(

Box's don't touch!

(#25831) junkpod válasza zsoika (#25822) üzenetére


junkpod
nagyúr

Founder nekem is bejött, Atomszőke meg kb torolheto megnézése után, bár a hangja (ontopik) nagyon jó volt, különösen a zenei betétek.

Box's don't touch!

(#25832) dave118 válasza zsoika (#25829) üzenetére


dave118
senior tag

Honnan jött neked Miskolc?Legutoljára 2 hónapja voltam ott, Pesten lakom már 11 éve :D

... Ami ami, az az.

(#25833) zsoika válasza dave118 (#25832) üzenetére


zsoika
addikt

Az adatlapodról!? :K

[ Szerkesztve ]

(#25834) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Sziasztok!
Ezt a villámos témát kevesebb offal, valamint normális hangnemben kérném folytatni vagy befejezni.
Köszönöm :R

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#25835) Lacielvtárs válasza Ragadozó (#25834) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 az inkább 'befejezninek' :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25836) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
Denon 3808 jó kis erősítő sztereóra is?

(#25837) BBéci válasza daniel2121 (#25836) üzenetére


BBéci
titán

Igen, jó sztereóra is, persze házimozis viszonylatban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25838) daniel2121 válasza BBéci (#25837) üzenetére


daniel2121
senior tag

Az mit jelent hogy házimozis viszonylatban? Sztereóra mi lenne a javaslat hasonló árfekvésre?
Ma vettem egyébként kábeleket Kácsánál, nagyon korrektek voltak.

(#25839) johnywalker válasza daniel2121 (#25838) üzenetére


johnywalker
őstag

Egyértelműen sztereó erősítő!Erre célzott BBéci
Mindenki zenél is Hmozi erősítővel, de kérdéses hogy mi a fő cél, profil.Ezért...

[ Szerkesztve ]

(#25840) daniel2121 válasza johnywalker (#25839) üzenetére


daniel2121
senior tag

Oké köszi
És ez milyen hozzá képest:Cambridge audio azur 650R 7.1 HD
Már írtam régebben hogy a hangfal meg van: Focal 816V

(#25841) johnywalker válasza daniel2121 (#25840) üzenetére


johnywalker
őstag

Zenéhez?? Az szupi :R

(#25842) daniel2121 válasza johnywalker (#25841) üzenetére


daniel2121
senior tag

Akkor melyiket válasszam árban hasonló? Egyelőre csak frontok lesznek zenére és filmezni is.

(#25843) johnywalker válasza daniel2121 (#25842) üzenetére


johnywalker
őstag

Ha csak Frontok lesznek egyelőre, egyértelműen a sztereó erősítő.Zenére mindenképpen kategóriával erősebb!

(#25844) daniel2121 válasza johnywalker (#25843) üzenetére


daniel2121
senior tag

Lehet hogy csak nem értem. Mindkettő házi mozi erősítő nem?

(#25845) johnywalker válasza daniel2121 (#25844) üzenetére


johnywalker
őstag

A CA sztereóban jobb.Vagy nem erre vonatkozott a kérdésed?

(#25846) daniel2121 válasza johnywalker (#25845) üzenetére


daniel2121
senior tag

De igen. Hangzásra melyik, nem a hangerő számít elsősorban?

(#25847) Nemir Ombe válasza daniel2121 (#25846) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A CA-val szerintem is jobban járnál.... és még pár évvel (4-5) fiatalabb tipus is .... ;)

Hmm ....

(#25848) daniel2121 válasza Nemir Ombe (#25847) üzenetére


daniel2121
senior tag

A Denon 3808 se túl régi azért. A NAD erősítők milyenek?

(#25849) Nemir Ombe válasza daniel2121 (#25848) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

2007 vs 2011 .... végülis még egyik se nagykorú .... :D

.... úgy általánosságban a NAD-ok se rosszak .... de tulajdonképpen mit is szeretnél ezzel az egésszel .... :F

Hmm ....

(#25850) daniel2121 válasza Nemir Ombe (#25849) üzenetére


daniel2121
senior tag

Elnézést hogy ennyit kérdezek,de az igényeimnek és az anyagi lehetőségeimhez képest a lehető legjobb összeállítást szeretném. Mint írtam már házimozi erősítőben 100k kb. a határ 5-10k ide-oda.
A Pioneer VSX930 az milyen minőség a Denonhoz képest,egyelőre főleg zenére.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.