Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#25092) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mikor lépsz végre feljebb?

Van hozzá "rendes" center. :DDD

Már legalább 1 napja nem vettél semmit.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#25102) #98221312 válasza Norbi 72 (#25101) üzenetére


#98221312
törölt tag

Na ez nem semmi...., ne mutogasd neki mert mindjárt lecseréli a jelenlegit... :D (bocsi Laci, nem lehetett kihagyni) :D

(#25103) hm15 válasza #98221312 (#25100) üzenetére


hm15
senior tag

Szerintem nálam a Denon sem enged 1 pontban mérést, tipikusan középső pozíció után minimum 3-at mérne. Ilyenkor ne tegyük ki a két szélre, hanem hagyjuk középen? Megmondom őszintén 3 pontban olyan iszonyú rosszul mért, hogy soha nem kapcsoltam be az EQ-t.

(#25104) #98221312 válasza hm15 (#25103) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nem tudom, higy kène, valaki okosabb biztos tud valamit mondani, mert engem is érdekelne.. :)

(#25105) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#25101) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem nem, ezek a tervek szerint maradnak, mert ezek a dobozok mennek a tv ívelt hatuljahoz ;]

Amúgy ezekkel tervezek mozit építeni, ezekkel úgy érzem megvan amit kerestem.
Amugy epp ehy cc400as centerrel szemezek, de sajnos nem bér be az állványba :W
Viszont másik, magasabb allvany nem johet szóba, hacsak nem ajánlasz valami jobbat ahova beferne a cc400 center.
Sajnos nekem fontos hogy 50 cm magasabban ne legyen a tévé, es falra sem mehet, mert vályog fal es a tv mögött ablakok vannak.
És igen, már lassan 24 órája 'tiszta' vagyok, no meg kifogyott a színes festék a fenymasolobol :C

Jigsaw04: nem gond, harag nincs, mert a múltból kiindulva, még akár igazad is lehet :C

Amúgy még avr csere van tervben, de még az sem biztos, mert ha az avr playere játsza le a zenét, akkor meglepően kellemesen szól zenén :K

Most centert vadászok :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25106) szasanyi válasza Norbi 72 (#25101) üzenetére


szasanyi
félisten

Erről az egyik kedvencem és a leginkább idevágó idézet jutott eszembe: Végül nem azt szeretjük, amire vágyunk, hanem magát a vágyat. (Friedrich Nietzsche)

(#25107) Lacielvtárs válasza szasanyi (#25106) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem rossz a mondás, de ha egyszer te is belehallgatsz ilyen dobozok hangjában, és elég sok lépcsőfokon időtől úgy mint én, és kicsit is megszállott vagy a hangok terén, akkor rajossz hogy nem a vágyat szeretem, hanem mindig van/volt hiányereztem, amin a fejlesztés segített.
Az egy másik kérdés hogy jó áron volt erre lehetőségem.
Most érzem úgy hogy elég korrekt az itthoni hangzás, ami nagyon tetszik, és ha hiszed hanem, most nincs hianyerzetem :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25108) #54715584 válasza Norbi 72 (#25101) üzenetére


#54715584
törölt tag

Pályázom a mélynyomójára. Tereljétek afelé, hogy azt cserélje le, lécci lécci. :DDD

(#25109) Lacielvtárs válasza #54715584 (#25108) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát, sajnos azzal az első pillanattol elegedett vagyok és a szoba mérete sem indokolja a cserét, bocsi :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25110) szasanyi válasza Lacielvtárs (#25107) üzenetére


szasanyi
félisten

Hallom, látom és értékelem a jobbat (ez minden téren igaz) de nem engedhetem meg magamnak, hogy megszállott legyek. Annál több eszem és kevesebb pénzem van. No, meg családom ami a legfontosabb. ;)
Akinél elég vastag a buxa és amiatt nem kell sokat gonolkodnia vagy választania, ne adj' Isten az értelmi képességével és/vagy értékrendjével vannak gondok (de itt biztosan nincs egytlen ilyen ember sem :D ) annál más a helyzet. Októl függetlenül ez mindenki saját döntése azok előnyeivel és esetleges hátrányával együtt. :)

(#25111) Lacielvtárs válasza szasanyi (#25110) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Akkor értesz, és megértesz, ez a lényeg.
Az értékítélet meg erősen szubjektív, véleményem szerint.
Ettől még nem vagyunk 'elmebetegek' még ha annak tűnik is ;]
Család itt is van, viszont én elvagyok olyan dolgok nélkül ami másnak letszukseglet.
De ez már más tészta, mert hogy kinek mi a fontos, az más lapra tartozik. :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25112) #54715584 válasza Lacielvtárs (#25109) üzenetére


#54715584
törölt tag

Pedig akkora méretre is van biztosan jobb. ;] :DDD

(#25113) Lacielvtárs válasza #54715584 (#25112) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Biztos hogy van jobb, de csak azon fejlesztek, amin szükséges :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25114) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#25113) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pedig pl. egy Elac 2090-es sub jól mutatna nálad .... már csak az "egységesség" miatt is .... ;] :D

Hmm ....

(#25115) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#25113) üzenetére


Beni2360
félisten

Vasárnap lévén talán ki lehet jelenteni, hogy ez volt a hét vicce: de csak azon fejlesztek, amin szükséges :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#25116) #54715584 válasza Lacielvtárs (#25113) üzenetére


#54715584
törölt tag

Kitartóak vagyunk mindkét oldalon. :D :R

(#25114) Nemir Ombe Ha ezek után lecseréli és nekem adja el a régit, meghívlak valamire. :D

[ Szerkesztve ]

(#25117) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#25114) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Annak is ívelt a hátsója? ;]
Mert ha a kulcsi is fontos, csak olyan jöhet szóba :DDD

Beni2360 : pedig így van :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25118) T_Stark válasza hm15 (#25103) üzenetére


T_Stark
őstag

Nekem a Denon egy mérés után is engedi befejezni.

(#25119) Nemir Ombe válasza #54715584 (#25116) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pl. egy potya ebédre a Kempinski-ben mindig kapható vagyok .... :DDD .... majd mingyá' ajánlok v.mi jó sub-ot Elvtársunknak, azt' utána egyezkedhettek a régire.... :D ;)

Elvtárs:
Ha "görbe" kell, akkor pl. ott a Canton 850R .... az formára is passzolna mindenhez .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25120) hm15 válasza T_Stark (#25118) üzenetére


hm15
senior tag

Csak skipelni tudnám, utána viszont nem menti el a beállításokat. Ha 3 pontban lemegy, utána lehet kihagyni a többit, majd ténylegesen ment. Na mindegy, megnézem egyszer, hogy 3 pontban otthagyom hallgatói pozban a mikrofont. Sajnos egyelőre még nem az eredetileg szánt helyiségben van hangrendszer, kicsi a szoba, ebből eredően borzalmas akusztikával.

(#25121) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#25119) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Waooo es ez értékcsökkentett? ;]
Ennek sérült a hátsója :DDD

Amúgy javaslod? Elgondolkodjak rajta? :C

Most filmezek és brutális a beszéd hang, brutális, mintha a frontokbol szólna a beszéd hang, imádom milyen széles a 'hangtér', kellemes az emberi mély hang, szerintem nem is biztos hogy kell nekem center, sokkal, sokkal jobb élvezhetőbb a film...
Persze, csak akkor kell a cc 261 ha az ilyen dinamikusan képes szólni...
Nagyon bejön :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25122) stingy2


stingy2
senior tag

Sziasztok,

szeretném lecserélni a régi, 5.1-es Genius szettet. Nem vagyok egy audiofil típus, ezért túl sokat nem költenék rá, de azért ne legyen túl gagyi.
Először soundbarokat nézegettem (fontos, h legyen benne bluetooth, Hdmi Arc, cec) de valahogy nem tudom elhinni, hogy ezekkel akár a Genius 5.1 + Asus Xonar térhatását el tudnám érni.
Ma találtam ezt az akciót:[link]
Ahogy látom egy középkategóriás soundbar áráért adják, de gondolom annál fényévekkel jobb, az erőstő pedig mindent tud, amit szeretnék. Alapvetően filmekhez kellene, meg néha zenét hallgatni,
Szóval annyi lenne a kérdésem a hozzáértőkhöz, hogy ez a szett így megéri az árát? (bocs, ha láma kérdés,de még nem volt erősítőm, kb. semmit sem tudok róluk:) )Köszi.

INTJ

(#25123) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#25121) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azon gondolkozol amin csak akarsz .... de ha esetleg cserélsz, akkor van (még)egy "potyaebédem" .... ;] :D

.... de ha további fejlesztésekben gondolkozol, akkor csak szólok, hogy Elac-ból most akciós az 500-as sorozat .... pont ma láttam .... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25124) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#25123) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A többi potya ebéd mellett? ;]
Nem potya ebéd az, megdolgoztal érte :DDD

Egyelőre a szub kérdés, nem kérdés, a center ami a terítéken van, vagy még egy 263 pár :D

Amúgy tényleg elegedett vagyok a szubom tudásával :K

Az 500as sorozatban milyen, mekkora cemter van? :C
Pl? [link]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25125) #54715584 válasza Lacielvtárs (#25124) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jah, az enyém mellett. De azt is lehet, hogy felszed engem félúton, nálatok megfőzök míg ti pakoltok, aztán előveszem a házipáleszt. :DDD

(#25126) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#25124) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az 500-as center akár önmagában egy "TV állványnak" is beillene.... szóval "2 in 1" .... :DDD

.... de csak javaslat volt, mer' most "occsó" .... ;]

.... potya ebédből meg mindig jobb a több, ugyhogy tessék sub-ot cserélni .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25127) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#25126) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez jo, es vajon mennyi az az ocsso? ;] :C

Szerintem az ország nagyobb - kisebb városaiban, már éhen nem halnal, meg véletlenül sem :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25128) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#25127) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Általában sokfelé járok .... igy az ebéd (lassan) mindenhol letudva.... :D ;)

Az 501 meg most 5e€ helyett "csak" 2e€ .... ajándék ár .... ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25129) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#25128) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No az tényleg jó ár érte :K
Szinte ingyen van ;]

Az ebéd meg kell, kell az energia hogy jusson eszedbe, mint eddig, sok sok megfelelő ajánlás, ajánlat :C :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25130) szasanyi


szasanyi
félisten

Esetleg szerelt hangfalkábel külföldi rendelésével kapcsolatban van-e tapasztalat, ajánlott üzlet? Itthon elég horror árúak (az azonos, nem szerelt kábelhez képest). Valami hasonlót keresek emberi áron [link] 2,5 v.. 3m hosszban és az sem baj ha mind2 végén egyforma csatlakozó van.

[ Szerkesztve ]

(#25131) Nemir Ombe válasza szasanyi (#25130) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pl. [link] .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25132) Jegesmaci81 válasza stingy2 (#25122) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Az a kis Denon erősítő szerintem nagyon jó és nagyon is megállja a helyét a belépőszinten, viszont sokkal jobb hangfalakat érdemelne.
Ami viszont biztos hogy a szett simán lepipálja a régi genius szettedet.

Viszont, ezzel a hangfalszettel és a kis Denon erősítővel jobban járnál: [link]

Tudom, hogy jóval többe fájna de nem kötelező egyszerre megvenni a szettet. Veszel elsőre két frontot, majd 1 centert, végül a Sub (amit a szett nem is tartalmaz) és a hátterek.

Persze azt ne felejtsd el, hogy mielőtt megvennéd meghallgasd, bármit is veszel!

(#25133) szasanyi válasza Nemir Ombe (#25131) üzenetére


szasanyi
félisten

:R És esetleg ismert és ajánlott van-e közte? Persze csak alsó-középkategóiás rendszerhez való, nem túézott igény és ár mellett.

(#25134) Nemir Ombe válasza szasanyi (#25133) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem tudom mit szeretnél kábelezni (ha jól emlékszem Knight szetted van).... de pl. ez [link] is bőven elég oda (de még feljebb is).... a dugókat meg felesleges eröltetni (ha csak nem naponta többször kötöd ki és vissza) inkább csak "elvesznek az élményből", mint bármi érdemi hasznuk is lenne .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25135) motoroskanál válasza Nemir Ombe (#25119) üzenetére


motoroskanál
tag

Laci elvtársunknak. Természetesen figyelembe véve 'görbe' igényét.

[link]

Ódákat zengene nekünk róla. :D

(#25136) Nemir Ombe válasza motoroskanál (#25135) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezt már lehet, hogy Elvtársunk is kicsit túlzásnak érezné .... bár ki tudja, amilyen ütemben mostanában fejleszt, bármi lehet .... :DDD

Hmm ....

(#25137) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#25136) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

&motoroskanál: és hol a center? :C ;]
A fejlesztést illetően megfogadtam Nemir Ombe tanácsát, és kihagytam a 'felesleges' lepcsofokokat :C

De azért azok nem semmi 'dobozok' :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25138) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#25137) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

..... és hol vannak a frontok ....? mert azok csak sub-ok .... :D ..... de szerencséd van, épp' akciós árak vannak itt is [link] .... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25139) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#25138) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jesszusom :Y
Azok 'csak' szubok?
Akkor hivatalosan is elkepedtem :C

Azzal már haza lehet bontani...

Minden profi cucc ára akciós? Van aki egyáltalán teli arban vesz ilyeneket? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25140) hm15 válasza Nemir Ombe (#25138) üzenetére


hm15
senior tag

Lehet butaságot kérdezek, házimozi előfok preamp subwoofer kimenetét közvetlen aktív mélyládára is lehet kötni? Ha igen, akkor minőségi és teljesítménykülönbség miben jelentkezik, ha a sokcsatornás végfok mellet a sub is egy külön végfokot kap?

(#25141) Vicarious1 válasza Nemir Ombe (#25136) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Csak óvatosan a Nemir által ajánlott subokkal :) - nekem személyesen ajánlott egyet, amióta megvettem, őszintén: eddigi legjobb subom. (Pedig volt már előtte Velodyne is SVS is Magnat is). :) Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#25142) Nemir Ombe válasza hm15 (#25140) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A "mezei" AVR-ek esetében is a sub "pre out-ról" megy az aktív mély .... igy egy proci esetén is ua. a helyzet ..... ;) .... a továbbiakat meg nem tudtam értelmezni .... bocsi .... :D

Elvtárs:
A jó cuccok mindig "akciósak", ezért nincs is értelme mást venni .... :DDD

Vicarious1:
Mit sikerült venned végül .... ? Nem mostanában volt, hogy beszéltünk róla ....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25143) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#25142) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jogos, és én így is teszek :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25144) hm15 válasza Nemir Ombe (#25142) üzenetére


hm15
senior tag

:) Fordítok akkor.

1:
Előfok > Végfok > Hangfalak (subwoofer közvetlen előfokról)

2:
Előfok > Végfok > Hangfalak
Előfok > Végfok2 > Subwoofer

A 2. módszert teljesítmény növekedés vagy minőség miatt alkalmazzák, esetleg mindkettő? Vagy félreértek valamit ezzel kapcsolatban. :))

[ Szerkesztve ]

(#25145) Nemir Ombe válasza hm15 (#25144) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A 2. variáció 2. sora pl. hülyeség egy aktív sub esetén ..... gondold csak végig ..... ;)

Hmm ....

(#25146) hm15 válasza Nemir Ombe (#25145) üzenetére


hm15
senior tag

Valahol (el)olvastam, pont ezért kérdezem, mert nem értem. Ha megtalálom még visszatérek. :)

(#25147) zsoika válasza hm15 (#25144) üzenetére


zsoika
addikt

Az 1. Aktív a sub, a 2. Passzív a sub

(#25148) hm15 válasza hm15 (#25146) üzenetére


hm15
senior tag

Megtaláltam, In-wall rendszer, akkor tényleg passzív lesz és ezért a 2. végfok.

(#25149) Vicarious1 válasza Nemir Ombe (#25142) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Canton Sub 1200R-et találtam "szépséghibás" verzióban 650 Euroért. :)

(#25150) claire78 válasza Vicarious1 (#25149) üzenetére


claire78
senior tag

Az itthon több mint 650E Ft. :Y Le kell csapni rá. :K

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.