Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) Norbi 72 válasza sixpak (#25748) üzenetére


Norbi 72
veterán

Engem az érdekelne,melyik kisvaútról készültek a képek?

(#25752) junkpod válasza Lacielvtárs (#25689) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor is sok a mely vágás nélkül (large) ha arra kalibralsz?
Lehet, hogy valamit nem jól értek: Ha szatelitekkel mozizok akkor smallra állítom és a beállított vágási freki alatti hangot hozzákeveri az lfe csatornához az erősítő. Ha rendes dobozokat használunk akkor large-ra állítjuk és ilyenkor nincs vágás és az lfe marad eredetiben. Az lfe csatorna eredetileg mit tartalmaz? Gondolom a melyhangos effekteket csak, a zenei és beszéd mély az a frontokra és centerre van keverve a teljes sávval? Ha igen akkor a large/small állítással csak a szatelitek korlataihoz keverjük újra a hangot, kvázi pontatlanabb lehet a hangkep, de nem lehet több mély. Pláne nem zavaró.
Hol hibázok a fentiekben?

Box's don't touch!

(#25753) junkpod válasza Nemir Ombe (#25696) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezt kipróbálom a hkts16 rendszereken, en is 150re allitottam eddig, a grafikon alapjan, ha allitok a vagason, újra kell kalibralni?

Box's don't touch!

(#25754) sixpak válasza Vicarious1 (#25750) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi. :B
Persze, mind saját kép, de elég régiek, már nem igazán van időm a fotózásra. A gép egy Nikon D3100 egy 18-105-el, ami újkorában sem került többe, mint 200 ezer ft, vagyis a belépőszint....ja, és az újkorában már legalább 6 éve volt. :)

Norbi: a kisvasút Kaszón van, Somogy megye.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#25755) Nemir Ombe válasza junkpod (#25753) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem kötelező .... csak ha van hozzá kedved .... ;)

Hmm ....

(#25756) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv, nem tudom jó helyen kérdem, de kimondott erősítős topikot nem találtam. Van olyan HC erősítő amelyik támogatja a bi-amp-ot? A 7.1 erősítőknél ez kézenfekvő lenne, de a specifikációkban nem találtam ilyesmit.

(#25757) SVLaller válasza hibavissza (#25756) üzenetére


SVLaller
senior tag

Yamaha RX-V 581 van, biztos hogy tudja.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#25758) johnywalker válasza hibavissza (#25756) üzenetére


johnywalker
őstag

Pedig de, a 7.1-es erősítők nagy része tudja a bi-ampot.A specifikációkban is szokták szerepeltetni a gyári weboldalon, de ha az adott készülék hátoldali képet megnézed, ott is szerepel a bekötési feliratoknál.

(#25759) bunddog


bunddog
tag

Sziasztok!

Egy régebbi denon erősítőm van (avr-1306) 6ohm-tól felfele lehet rákötni a hangfalakat viszont van 4ohm-os front-om, a kérdés hogy terhelhető e ez biztonságosan vagy csak 2.2es réteg ellenállással amit bekötök az erősítő elé?

:R

(#25760) BBéci válasza bunddog (#25759) üzenetére


BBéci
titán

Semmiféle ellenállás nem kell, azzal alaposan tönkre vágnád a hangzást. Az a lényeg, hogy ne tekerd rá a maximális hangerőt, maradj 80 % alatt és akkor nem lesz semmi baj.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25761) tomyka74


tomyka74
senior tag

jófogás Elac "dömping" !

pl: [link] :)

(#25762) bunddog válasza BBéci (#25760) üzenetére


bunddog
tag

Köszönöm :R

szerk.: honnan tudom mennyi a 80% vagy amennyi még belefér? :)

[ Szerkesztve ]

(#25763) VoidXs válasza bunddog (#25762) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A beépített védelem rövid ideig lekapcsolja az erősítést, amennyiben az problémát okozna, szóval ha időnként elnémul, akkor le kéne halkítani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#25764) bunddog válasza VoidXs (#25763) üzenetére


bunddog
tag

Értem, köszi :R

(#25765) zsoika válasza Nemir Ombe (#25702) üzenetére


zsoika
addikt

Ma próbálgattam a vágást 150,120 és 100Hz -el is....150,120 között még csak-csak volt változás, de 120,100 Hz között már semmi.
A 150,120 vágásoknál sem az 5.0 hangja változott, csak nem mentek föl annyira a sub-ok.....így lyukasabbnak éreztem, viszont nem húzta szét a teret azzal ,hogy a center 120-150Hz közötti hangjait kivitte a SUB -okra.
Igazából annyira elenyésző volt a változás ,hogy fülelnem kellett mint állat, mi is változott. Próbálkoztam a 120Hz +EQ-n a bass-t húzni 5-6 dB-el szintén alig érződött az 5.0-án változás ,viszont a SUB-okat meg túltolta rendesen.
Valószínűleg a 150Hz -es vágás a megfelelő ennek a szettnek(esetleg 120 kis lyukkal), a többi pedig már csak a szatelites rendszerek sajátosságaiból adódik.
Ma sajnos otthon volt a szomszéd....így nem tudtam nagy hangerőn kipróbálni csak olyan átlagosan.
Holnap végignyalom újra.

szerk:Tudnál esetleg filmet és jelenetet ajánlani ahol pont ezt a tartományt tudnám tesztelni?
Vagy youtube Hz hangteszttel próbálkozzak?

[ Szerkesztve ]

(#25766) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

sziasztok, bedobom ide is, hátha van vki, aki a haladót nem olvassa és van véleménye erről

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#25767) hibavissza válasza SVLaller (#25757) üzenetére


hibavissza
veterán

Ok, köszi. Ez jó is lesz :)

(#25768) BBéci válasza MCGaiwer (#25766) üzenetére


BBéci
titán

Próbálj ki egy direkt hangzásjavítaásra gyártottat, utána döntsd el, hogy megéri-e az árát, vagy elég a Kontaset.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25769) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni a rendszer kábelezésében. A következőkből fog állni amihez a kábeleken kívül meg van szinte minden.
Hangfal: Focal 816v egyelőre frontok, erősítő Denon 3808, tv Sony 50W755, lejátszó Popcorn A210.
Melyiket mivel, milyen kábellel célszerű összekötni?

(#25770) junkpod válasza daniel2121 (#25769) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mediaplayer-hdmi-erosito-hdmiarc-tv a javasolt. (Ha van az erősítőn HDMI, ha nincs akkor a csere javasolt:)).
Látom van rajta, megnéztem egy képet a hatuljarol és dobtam egy hátast:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#25771) MCGaiwer válasza BBéci (#25768) üzenetére


MCGaiwer
addikt

azt már eldöntöttem, hogy marad a kontaset, most azon tűnődök, hogy kell-e bármi extra vagy csak egy sima elosztó. (tehát pl hogy a túlfesz védelem és a zavarszűrő nem ront-e inkább a dolgon)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#25772) johnywalker válasza MCGaiwer (#25771) üzenetére


johnywalker
őstag

Kategória függő.Középkategóriában vagy fólötte kell elgondolkodni...

(#25773) MCGaiwer válasza johnywalker (#25772) üzenetére


MCGaiwer
addikt

kategória függő, hogy ezek rontanak vagy javítanak-e álltalában a dolgon?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#25774) johnywalker válasza MCGaiwer (#25773) üzenetére


johnywalker
őstag

Belépő szinten, és alsó-közép kategóriában nem veszed észre.Fölötte ritkán jó...

(#25775) xxxxxxxxx


xxxxxxxxx
tag

Híbának számít a centersugárzóra rátenni a TV-ét? :)
Valami alacsony vagy egészen alacsony talpast.

[ Szerkesztve ]

(#25776) daniel2121 válasza junkpod (#25770) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi hdmiarc kábel ez mit tud? A hangszóró és a többi kábelből melyik ajánlott, persze ami megfizethető, középár környékén. 1-1.5m-nél nem kell hosszabb egyikből sem.

[ Szerkesztve ]

(#25777) BBéci válasza MCGaiwer (#25773) üzenetére


BBéci
titán

Nem! Ha Kontaset, akkor sima, de cserélhető kábeles legyen.
Mindegyik kategóriában hallható hatást tudnak okozni az elosztók, de annak mértéke akár elenyésző is lehet.

(#25775) xxxxxxxxx
Hibának számít, ezért kerülendő!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25778) zsoika válasza zsoika (#25765) üzenetére


zsoika
addikt

Ma szétkaptam az erősítőt és a subokat , hogy meglessem és bejelöljem a fázist a dugvillákon.
Aztán már annyira szerteszét állítgattam, hogy inkább újra mértem az egészet. Megint 180Hz en vágott ,de a subokat most valahogy sikerült jól bemérnie 2,79m re ....ellentétben a régi 4.15m-el. A csatornánkénti hangerő, frontok 0, center -1, sur -1,5, sub -2,5.
Dire Straits FLAC-al hallgatva állítgattam a vágásokat ,de nekem 150Hz-en tetszik.
Youtube-os frekvencia teszt hangot lejátszva és a SUBokat ikapcsolva feltűnt ,hogy 50Hz től már szólnak a frontok ....pedig elvileg 150Hz-es vágás van beállítva. Szólnia kell, alatta is?

[ Szerkesztve ]

(#25779) Dorian válasza BBéci (#25777) üzenetére


Dorian
félisten

A túlfeszvédelem szükségessége nézőpont kérdése.
Az autók menettulajdonságait is rontják a különböző humán-védelmi szempontok, mégis nehéz megkérdőjelezni a szükségességüket.
Kockázatviselési hajlandóság kérdése az egész, pont belépő kategóriában a negatív hatásuk is elenyésző.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25780) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

No urak, közeledik a nagy nap :DD
Úton van a másik par bs 263,es addig probalgatom hogy tudom felrakni a hattereket, igazi szakbarbar módon ;]

[kép]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25781) junkpod válasza daniel2121 (#25776) üzenetére


junkpod
nagyúr

A kábel csak HDMI, a tv és az erősítő csatlakozó legyen hdmi-arc (audio return channel) képességű, így a tv adás is mehet a hangszórókra külön kábel nélkül.

Box's don't touch!

(#25782) junkpod válasza zsoika (#25778) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez érdekes, nem tudsz szerezni valós freki teszt állományt? YT nem megbízható, a tömörítés okozhatja, hogy 50 helyet magasabb frekin szól.

Pl.
http://www.audiocheck.net

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#25783) daniel2121 válasza junkpod (#25781) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi kácsánal érdemes megvennem? Ott úgy tudom méretre szerelik.
A hardveraprón hirdetnek néhány Denon házimozi erősítőt 1912, 2113,1713 vagy máshol 3808-at, árban hasonlóak. Melyiket lenne érdemes megvenni? Nem a hangerő számít nekem inkább hogy szépen szóljon.

[ Szerkesztve ]

(#25784) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#25780) üzenetére


Beni2360
félisten

Mi a gond Lacus? Az asszonyka tesz rá 1-1 cserepes virágot amelyik lefelé lóg és annyi. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#25785) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#25784) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát azért a cserepes viragoknal még nem tartok ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25786) BBéci válasza Dorian (#25779) üzenetére


BBéci
titán

Nem vitatkozom, de nem ajánlom az olyan elosztókat, nekem sem volt soha és nem is lesz. Sőt, az értelmét sem látom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25787) Jegesmaci81 válasza BBéci (#25786) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Mármint a túlfeszültségvédelemnek nem látod értelmét? Én a 40 ezres tápkábelnek de nem vagyunk egyformák.

Nekem éveken át füstöltek el a lakásban az elektronikai cuccok viharban. Főként telefonok, modemek, TV-k. Ráuntam, és jó barátságot kötöttem az APC termékeivel.

(#25788) Lacielvtárs válasza Jegesmaci81 (#25787) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Azért viharok esetén javasolt kihuzni a 'fontos' elektromos kütyüket...
Az a legbiztosabb védelem, szerintem :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25789) sixpak válasza Lacielvtárs (#25788) üzenetére


sixpak
nagyúr

Épp 10 perce rántottam ki mindent a konnektorokból, elég laza vihar van nálunk. Az előbb ideköszönt a közelbe egy villám, nyáron nem hallottam ekkora mennydörgést.....de már vége.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#25790) Jegesmaci81 válasza Lacielvtárs (#25788) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Ok köszi az ötletet. Majd megkérem a plüsselefántot ha nincs otthon senki!
Viccet félretéve, nekem kicsit életidegen, hogy dörren az ég és kihúzok mindent. Inkább egy APC elosztó és viharban is mehet minden.

(#25791) Dorian válasza Jegesmaci81 (#25790) üzenetére


Dorian
félisten

Elosztó villámcsapástól semennyire nem véd meg. Az csak a 4 fokozatú túlfeszültség védelem utolsó lépcsője.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25792) junkpod válasza daniel2121 (#25783) üzenetére


junkpod
nagyúr

HDMI kábelt nem szoktak szerelni, gyári fix méretekkel minden ok.
Erositoket a többiek tudnak javasolni.

Box's don't touch!

(#25793) Lacielvtárs válasza Jegesmaci81 (#25790) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A plüsselefant nem rossz ötlet :D
Nézd, hasznald amit jónak látsz, én magam is használok, de ettol függetlenül, viharban az áramtalanítas a megoldás, 10-ből 9 villanyszerelo ezt mondja.

sixpak: jol tetted szerintem :K
Hol volt ilyenkor vihar?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25794) daniel2121 válasza junkpod (#25792) üzenetére


daniel2121
senior tag

persze azt tudom, a hangszóró kábelre gondoltam.

(#25795) BBéci válasza junkpod (#25792) üzenetére


BBéci
titán

KáCsáék szerelnek HDMI kábelt is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25796) junkpod válasza BBéci (#25795) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem tudtam, de sejthettem volna. Gondolom nem 2 forintért...

Box's don't touch!

(#25797) sixpak válasza Lacielvtárs (#25793) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nagykanizsa.
Nekem 3 túlfeszvédős elosztóm van, pc, tv meg ilyesmik, de mindig kihúzok mindent, ha vihar van.
A villám nem fog megállni, ha meglátja, hog egy APC-be jutott. :D
Az ilyen esetekre való hatékony védelem már a villanyóránál kezdődik és nem 10.000 ft.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#25798) Dorian válasza sixpak (#25797) üzenetére


Dorian
félisten

A villámhárítónál kezdődik ;)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25799) TomSawyer79


TomSawyer79
csendes tag

Sziasztok! Egy kb. 18 nm -es szobába Denon x1300-hoz melyik 5.0-át ajánlanátok:
Castle Knight 2 + Lincoln C1 + Knight 1
vagy
Castle knight 3 + Lincoln C1 + Lincoln S1
Film és zene 80/20 arányban menne rajtuk.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#25800) Nemir Ombe válasza TomSawyer79 (#25799) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A Knight 2 jobban sikerült hangban, mint a 3 hiába feleakkora, szerintem az 1. felállással jobban jársz már csak ezért is .... ;)

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.