Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26551) zsoika válasza Nemir Ombe (#26549) üzenetére


zsoika
addikt

Volt center ....csak egy "polcsugárzó" nem a klasszikus.
Ha nem hiányzott a 2front akkor máris spóroltál 1/2 millát. :DDD

(#26552) Nemir Ombe válasza zsoika (#26551) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szóval Elvtársunknál a egyik "háttér volt elöl" .... hát az elhelyezéssel mindig is voltak gondok nála .... ;] :D

.... meg is fordult a fejemben, hogy piacra dobom a frontokat, de a "csak center" meg sztereónál "nem lenne az igazi" .... hihetetlen, hogy még egy kicsit "spórolni" sem lehet .... ki van ez találva .... :D ;)

Hmm ....

(#26553) #54715584 válasza Nemir Ombe (#26549) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor a center lesz a mai vétel? :D

(#26554) Nemir Ombe válasza #54715584 (#26553) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Center .... sub .... vagy TV "upgrade" .... ??.... lehet megtenni a "téteket" .... :D :DDD ;)

Hmm ....

(#26555) zsoika válasza Nemir Ombe (#26552) üzenetére


zsoika
addikt

:DDD
Esetleg a zenét megoldhatod úgy, hogy a háttereken szólaltatod meg ...te meg megfordulsz. :D ;]

Ottjártamkor a Tv-vel és a center helyére kötött hátsóval elégedett volt.....szóval sz.tem sub !
A sub is jó volt ...csak az Elac-ok "túl finomak"

[ Szerkesztve ]

(#26556) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#26554) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szóval... ;] :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26557) Nemir Ombe válasza zsoika (#26555) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Esetleg a zenét megoldhatod úgy, hogy a háttereken szólaltatod meg ...te meg megfordulsz"

Hogy erre eddig mér' nem gondoltam .... :F :DDD

ELACielvtárs:
Szóval....?? ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#26558) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#26557) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Olvastam a témát es ez volt az első gondolatom ami a sub csere után eszembe jutott :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26559) #54715584 válasza Nemir Ombe (#26554) üzenetére


#54715584
törölt tag

A centerre szavaznék, de a szívem a mélynyomójára fáj. :D

(#26560) zsoika válasza #54715584 (#26559) üzenetére


zsoika
addikt

Nem tudom az "igazi" center milyen lenne, de a mostani helyettes is parádés!
Ja a sub-ra nekem is :K

(#26561) Nemir Ombe válasza zsoika (#26560) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Amit én hallottam (és az alapján) az "igazi center" is tök ugyanez lenne hangban (csak vizuálisan lenne "klasszikus", vágva az is 80hz-en lenne) .... de ez pl. sok egyéb tipusra/gyártó termékére is igaz, a "látvány" az amit meg kell megszokni .... ;)

A sub-ra meg tegyetek már valami "komolyabb" ajánlatot Lacinak és akkor még idén tud is helyette venni valami mást .... ;] :DDD

Hmm ....

(#26562) Alföldi Peti


Alföldi Peti
tag

Sziasztok!

Van egy Philips LX3600D 5.1 komplett házimozi rendszerem amit le szeretnék cserélni egy másik azonos vagy jóbb rendszerre, mert már nem a legjobb. Azt szeretném kérdezni kinéztem én hármat csak nem tudom hogy ezek jobbak mint aminekem van vagy nem. Ha esetleg valaki tud jobbat enyiért az is érdekelne. :D

GENIUS Home Theatre SW-HF 5.1 4500

Genius Home Theater SW-HF 5.1 4600

Genius Home Theater SW-HF 5.1 4800

(#26563) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Tessenek urak vigyázzni az uzletessel, mert röpködnek a 'beutalók' a 'keress más elfoglaltságot' szigetre :C

Amúgy valoban a szub lesz a kövi fejlesztés, de az már jövőre marad, tekintve hogy néhány óra van az évből :DDD

Sok mindenre képes vagyok, de zárt üzletből vásárolni szilveszter éjjel, az azért elég körülményes, figyelembe véve a termetem, ezért a fekete sí sapka sem tudna segíteni :D

... Arról nem beszélve hogy a kinézett szub van vagy 30kg, szerintem, szív szédülést kapnék, azzal rohanni...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26564) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#26563) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Van "XXL-es sísapkám" és "kerekes bevásárókocsit" is tudok kölcsön adni, ha esetleg mégis szeretnél még idén sub-ot .... ;] :DDD

Hmm ....

(#26565) zsoika válasza Lacielvtárs (#26563) üzenetére


zsoika
addikt

És mi a kinézett sub típusa?

(#26566) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#26564) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem a fejem a nagy, de bevásárló kocsi jó ötlet :C ;]

zsoika: ELAC 2070-es szub a kiszemelt :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26567) zsoika válasza Lacielvtárs (#26566) üzenetére


zsoika
addikt

Bitangul néz ki ,de ez a le-fel szóló jó 5let?
Bbéci nem szereti a lefelé játszókat...nekem is olyanok vannak és nem vagyok elájulva tőlük(mondjuk nem egy kategória)

[ Szerkesztve ]

(#26568) Lacielvtárs válasza zsoika (#26567) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát kérlek szépen a "személyi edzőm" :DDD szerint jó ötlet.
Önbemérő rendszere van, ez igazán megfelelő a cxr200 mellé, az ELACok mellé, és tudná korrigálni az itthoni körülményeket a mély tartományban, vagyis anno ezt mondta nekem a hozzáértő Uraság :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26569) Nemir Ombe válasza zsoika (#26567) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... ha az oldalára döntöd, akkor egyből jobbra-balra vagy előre-hátra (nézőpont kérdése :D ) fog működni.... mindenre van "megoldás" .... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#26570) zsoika válasza Nemir Ombe (#26569) üzenetére


zsoika
addikt

:DDD
Ezt otthon is kipróbálom !
Az egyikre ráborítom a másikat ...így a 2lefelé játszóból lesz egy le-fel játszó. Kétoldalas ragasztóval az elmozdulás ellen fixálom.
Önbemérés helyett, Én bemérést alkalmazok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26571) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#26569) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

& zsoika: szerintem legközelebb kicsit több szódával tessék fogyasztani a tudatmódosító folyadékokat ;] :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26572) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#26571) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... még nem is ittam semmit (ma még).... de mingyá' el is kezdem .... :DDD

zsoika:
Hajrá .... 👍 :DDD

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#26573) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#26572) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Waooo akkor elemedben vagy :DDD
Mi lesz itt még ha elkezdesz alkoholizalni? :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26574) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#26573) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... nagyjából semmi .... mer' nem fogom megtaláni a "gombokat" a telefonon .... :DDD

Hmm ....

(#26575) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#26574) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

látod ebbe bele sem gondoltam, akkor neked ajánlom ;] :D
[link]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26576) BullZeye


BullZeye
veterán

Ma előhalásztam HTPC-t.

Alapból sztereón van a hang, viszont ha átállítom 5.1-re akkor minden süket. Onkyo erősítőn Direct-re raktam a hangot. Sztereón szól jobb első és bal alsó, ahogy 5.1-re (vagy bármi másra) állítom, süketek a hangfalak.

Van valami tipp, hogy ezt mi okozza? Intel HD hangchip, 2 gépen is próbáltam, mindkettőn ugyanez, googlebe nem nagyon boltok megoldásra.

(#26577) hm15 válasza Nemir Ombe (#26549) üzenetére


hm15
senior tag

Írtam korábban, hogy amikor a szettet kerestem, a centereket hallgattam meg, arra koncentráltam, majd ahhoz képest a frontok egységét. Így esett a választás arra, amire.

(#26578) BullZeye válasza BullZeye (#26576) üzenetére


BullZeye
veterán

Hangbeállítás 5.1-re állítása után a PCM felirat villog az Onkyo erősítőn, és nincs hang.
Csatornák száma 8 az eszközkezelőben. Tipp, hogy merre keresgéljek? Legújabb drivert felraktam.

(#26579) I'am Dony válasza BullZeye (#26578) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hát szerintem 5.1re a legrosszab setup a direct. Amúgy mi a lejátszó szoft és mit, mivel, hogyan kötsz össze?

(#26580) Lacielvtárs válasza BullZeye (#26578) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, esetleg ez nem segíthet?
[link]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26581) BBéci válasza Lacielvtárs (#26563) üzenetére


BBéci
titán

"szív szédülést" :Y
Azt szívszélhűdés-nek ismeri az orvostudomány.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26582) BBéci válasza zsoika (#26567) üzenetére


BBéci
titán

Írtam a SUB 2070-ről és a 2090-ről is, mindkettő embertelen jó.
Sokat számít, hogy nem a padlóra, hanem saját talpára nyomja a levegőt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26583) Lacielvtárs válasza BBéci (#26581) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Látod, se orvos nem vagyok, se értelmiség, és még nyelvtan is egyes :W :P

Olvastam a 2070rol, ezek szerint te írtad, és az a kiszemelt :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26584) BullZeye válasza I'am Dony (#26579) üzenetére


BullZeye
veterán

Onkyo Setup - 4.3 - PCM átállítva és így működik az 5.1-es setup.

Amúgy mire állítsam akkor erősítőt? Azt hittem, hogy a Direct = Forráshoz igazodik, és ha sztereó a forrás sztereoba áll, ha 5.1 dolby akkor 5.1 dolby, ha DTS akkor meg DTS.

Ezek szerint akkor mire kellene állítanom?
direct, dts, dolby, stereo, mono, all ch stereo stb....

(#26585) sinci01


sinci01
aktív tag

Egy kicsit sztereós kérdés is:
Ha a meglévő X2000-re a pre-out-ra kötök egy sztereó erősítőt, majd oda a frontokat, akkor az AVR-en az internetrádiót ugyanúgy tudom a sztereó erősítővel hangosítva hallgatni, vagy mondjuk az AVR USB-jén lejátszott zenéket is a sztereóval meghajtva? Gondolom úgy jobb lenen a hangzás. HA igen, beruháznék egy sztereóra is, zenehallgatásra.

(#26586) Lacielvtárs válasza sinci01 (#26585) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Elvileg igen, a preout aljzaton az 'jön ki' amire állítod az avrt :K
Értelemszerűen a két front hangjat a sztereó erősítő hangkaraktere fogja meghatarozni.

Legalabb is én igy tudom...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26587) sinci01 válasza Lacielvtárs (#26586) üzenetére


sinci01
aktív tag

Na, az jó, lehet nyitok egy kicsit a sztereó felé is így. :)

(#26588) Lacielvtárs válasza sinci01 (#26587) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az tény hogy sztereóban megfizethető áron, már nagyon jó hangú erősítőket lehet venni.
Anno én a Cambridge audio topaz am10-el simán helyben hagytam az akkori RZ-710-es avrt :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26589) BBéci válasza Lacielvtárs (#26586) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak a sztereó erősítő hangkaraktere fog hallatszani, mert az előfok, a szóban forgó esetben a Denon mozikombájn adja az erősítenivalót.
Akkor van igazán értelme a frontsugárzókat pre outról sztereó erősítővel hajtani, ha utóbbiba megy a zeneforrás (CD-játszó, DAC, stb.) jele. Tehát kikerüli az AVR-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26590) Zola007


Zola007
veterán

fehér színű, állítható hangszóró tartót keresek 5e Ft alatt
olyasmit mint a Stell SHO

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26591) Gigi01 válasza Nemir Ombe (#26569) üzenetére


Gigi01
őstag

Pio LX50-hez milyen szettet ajánlanál?
Kicsit elbaltáztam,úgy érzem.Hkts16 van most a Jamo606Hcs után,de hiába kaka,az jobb volt.
Azt még Onkyo 607-el használtam.
Csak álló frontos megoldás érdekel,ami kicsit is jó sztereóra.
Előtte én kérdezgettem,de nem válaszolt senki,így vettem ezt.Eladni nem igen sikerült.

(#26592) sinci01 válasza BBéci (#26589) üzenetére


sinci01
aktív tag

Ezt így is tervezem! :K :K

(#26593) Lacielvtárs válasza BBéci (#26589) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jogos, anno nekem mondtátok is ezt, korábban én is gondolkodtam ilyen megoldasban, de végül ezek miatt is lemondtam róla :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26594) Dorian


Dorian
félisten

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26595) zsoika válasza Dorian (#26594) üzenetére


zsoika
addikt

:DD
Kösz jól. Dolgoztam az éjjel.
És te? A fotót te csináltad reggel? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26596) Dorian válasza zsoika (#26595) üzenetére


Dorian
félisten

Á, 1 hónap múlva itt a kölyök, úgyh csak öregesen itthon :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26597) Lacielvtárs válasza Dorian (#26594) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C

Öregesen? :Y
Itt mindenki 'fejlett korú'? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26598) zsoika válasza Lacielvtárs (#26597) üzenetére


zsoika
addikt

Találtam neked egy jó mozit :DDD

(#26599) Lacielvtárs válasza zsoika (#26598) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nah végre :C
Ez egy 'bölcs' és eleslato szolgáltatás :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26600) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#26583) üzenetére


Norbi 72
veterán

Pont akkor voltam BBécinél meghallgatni a Yami elő-végfokot,amikor ott volt az Elac szub. :K

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.