Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) Klemens válasza Solfrutta (#11400) üzenetére


Klemens
őstag

Megnézem, hogy rajzon, hogy mutat, mert végülis nem hülyeség. :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#11402) aero. válasza Klemens (#11401) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

én is 1db 120-asra gondoltam :B

(#11403) jaja1981 válasza johniee (#11399) üzenetére


jaja1981
addikt

Igen, autóhoz valót használok.
Az jól tapad fémhez és műanyaghoz is.
A hátsó ventihelyek is ki lesznek vágva, csak no time!
Szúnyogháló kilőve, mert akkor ott vagyok, hol voltam, hogy szélzaj lesz.
Így meg, hogy nincs semmi a venti útjában nincs szélzaj.
Ma, holnap csinálok hozzá lábakat, mert a rendelő Úr neont akar alá, ami 2cm magas, így olyan 3cm magas lábakat kell csinálnom.
Képeket majd teszek fel.

(#11404) jaja1981 válasza aero. (#11402) üzenetére


jaja1981
addikt

A 8cm ventiknek van egy nagy előnyük, hogy baromi olcsók.
2db 8cm-es ugyan annyi levegőt tol, mint 1db 12cm-es, és ingyen adják, annyi van belőle.
Míg egy normális 12cm-es 3000Ft.

(#11405) batman.


batman.
senior tag

Csak most találtam ezt a topicot. Én ezt követtem el pár éve:






A reset gomb lett a 2. bekapcsgomb, két nagyled (zöld mind2) a két hdd ledaz előlapi lyukakban van elrejtve.
Egy normál és egy Pico Psu táp volt az erőforrás.
Ránézésre egy apró kis jelentéktelen gép, de hatalmas szemelkerekedéseket okozott.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#11406) nemethati válasza batman. (#11405) üzenetére


nemethati
senior tag

Mennyi tyúkbél :D
Gratulálok, nagyon durva lett, ilyen eszembe se jutna :C :R

(#11407) jaja1981 válasza batman. (#11405) üzenetére


jaja1981
addikt

Most ez mi is?
Két gép egyben egy tápról, egy vinyóról?
Mi ennek a lényege?
Amúgy ötletes, de mire jó?

Amúgy ezt a topic-ot ne felejtsd el.
Ide mindent be lehet írni, ami elég igénytelen, vagy éppen igényes.

[ Szerkesztve ]

(#11408) aero. válasza jaja1981 (#11404) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Viszont hangosabbak. Azért az Arctic Cooling 12cm-es ventije 1000ft körül nem annyira rossz minőségű. 3 ezerért már Scythe-t kapni.

(#11409) jaja1981 válasza aero. (#11408) üzenetére


jaja1981
addikt

Miért lenne hangosabb egy 600rpm-es 8cm venti, mint egy 600rpm-es 12cm-es?

Hol kapsz 1000Ft-ért Arctic ventit?
Én még 1000Ft-ért nem láttam 12cm-est.

(#11410) Tyberius válasza batman. (#11405) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Először csak néztem, hogy wtf.
Aztán néztem, hogy WTF! :D :C :R
Egy ilyen nem lenne rossz nálam se, gépből kettő van, helyből meg nem sok. Sajnos a 2. alaplap szélesebb, mint a ház...

Más: hűtőborda polírozásához hol lehet eszközöket beszerezni?

(#11411) jaja1981 válasza Tyberius (#11410) üzenetére


jaja1981
addikt

Barkács boltban.
Mennyire akarod polírozni?
500-as csiszoló vászon
800-as
1000-es
vizes 1000-es
utána polírpaszta üveglapon

Ezek a lépcsók.
1000-es szárazig meg ne állj.
Figyelj rá, hogy csiszolásnál is egyenes felületen csináld.
Hűtő polírozás után mehet a proci is, mert csak egyben van értelme.

(#11412) aero. válasza jaja1981 (#11409) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Itt.

600rpm-en elég gyér egy 8cm-es légszállítása, egy 12cm-es 800rpm leköröz két 600-ast. Ráadásul nagyobb méretekkel rendelkezik, nagyobb a légcsatorna.

(#11413) Klemens válasza jaja1981 (#11409) üzenetére


Klemens
őstag

Sztem sem lenne hangosabb egy ugyan olyan fordulatú venti, nekem van egy 80-as Revoltec ventim, simán megy 12V-ról és hang meg nothing.
Itt találni Arctic ventit, tény nem 1000Ft, de 1300Ft-ért már van.

Szerk.: A kolléga megelőzött... :D

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#11414) aero. válasza Klemens (#11413) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Végül is tiéd a döntés, nekem is van 80-as glacialtech ventim, annak sincs hangja ... de én a 12cm-es ventihelyet választanám.

[ Szerkesztve ]

(#11415) Klemens válasza aero. (#11414) üzenetére


Klemens
őstag

Megfontolom a dolgot, lehet tényleg 120-as lesz ottan. :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#11416) Pista0001 válasza jaja1981 (#11409) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha nem is ezerér' de 1400-1500-ért kapsz (majdnem) bárhol, és ez még mindig csak a fele a 3000-nek ;)

aero.: A 8 centis GlacialTech-ek mellesleg nem 600-as fordulaton szinte hangtalanok hanem 2000-en (az újabbak 1700-on) :K . GT-ből amúgy 12 volton két 80-as tényleg többet szállít mint egy 120-as. A 80-as 1700-on majd 26 CFM, a 92-es 1600-on közel 36 CFM, a 120-as 950-en kicsit több mint 36 CFM, tehát a két 80-as az már majdnem 52 CFM, ennél a nagyobb fordulatú 120-asok se tudnak nagyon többet, és ekkora léghozamnál szerintem azok is hangosak. Az más téma hogy árban két 80-as GT szintén kébé 3000 ha jól emlékszek :B

[ Szerkesztve ]

(#11417) jaja1981 válasza Pista0001 (#11416) üzenetére


jaja1981
addikt

Jó-jó.
Én 3000-ért valami faszát vettem, tök tudja mi a neve, de tény, hogy csöndes.

Most ne támadjatok így le.
Ezt írtam, hogy 2db 8cm-es felel meg 1db 12cm-esnek.

(#11418) Barthezz2 válasza nemethati (#11358) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mennyiért vesztegetnek egy ilyen piros, világítós,12cm-s ventit? Kéne egy nekem is :D

batman.: nemrossz :C, ahogy jaja1981-é sem :K

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#11419) aero. válasza Barthezz2 (#11418) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

(#11420) Barthezz2 válasza aero. (#11419) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem vészes :)

Everybody lies.

(#11421) geprombolo válasza batman. (#11405) üzenetére


geprombolo
senior tag

Na erre én is csak annyit tudok mondani, hogy miafene?! Ha még most azt is mondod, hogy egy winyóról müxik, kifekszem. Valami nekem azt súgja, hogy valahol el van rejtve egy flash meghajtó, arról megy a kicsi alaplap. Vagy rosszabb esetben a dvd meghajtóról, valami live disztróval. Szép nagy ház kell egy ilyen megoldáshoz! Ki tudtad használni a gép mindkét lehetőségét? Mert a nagy alaplapon sem látok vidkarit, így nem éppen egy gémer konfig.
Akárhogy is, gratulálok! Szép munka :C :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11422) batman. válasza jaja1981 (#11407) üzenetére


batman.
senior tag

Köszi a gratot: nemethati, jaja1981, Tyberius. :R
jaja1981:
1 minitower-ben 2 táp, 2 gép. (2 monitor)
Két gép egyben két tápról, két vinyóról. (A fényképezéshez némi kábel és a másik pico psu táp eltávolítva.)
Elsősorban: helyspórolás, másodsorban poén, kihívás.
Mindkét gép spéci feladatokat látott el, egymástól teljesen függetlenül.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#11423) jaja1981 válasza batman. (#11422) üzenetére


jaja1981
addikt

Grat hozzá, nagy ötlet.
Letöltő gép+gamer gép kombó az lenne az igazi egy házban.

(#11424) nemethati válasza aero. (#11419) üzenetére


nemethati
senior tag

:( nem rossz de nekem ilyen van [link] itthon nem láttam még ilyet

(#11425) batman. válasza geprombolo (#11421) üzenetére


batman.
senior tag

Mindkét alaplap itx (17*17cm)
A másik vinyó ki van véve. ( a fényképen nincs rajta még a pico táp, a másik optikai meghajtó sem) van fullra telepakolt képem is, de azon alig lehet látni valamit, annyira zsúfolt a ház.
Ezek dolgozós gépek semmi játék nem volt rajtuk.
A ház egy mini tower: szélesség: 18cm, mélység: 37 cm, magasság: 36 cm.
Köszönöm szépen a gratuációt! :R

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#11426) nemethati válasza batman. (#11425) üzenetére


nemethati
senior tag

Telepakolt képet ide azonnal :DDD

(#11427) KicsiUbul válasza geprombolo (#11395) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Köszi. :R
Gondoltam, hogy nekiesek a procinak is, de 3 hetes Phenom X4 el nem merem eljátszani, mert gond lesz a gariztatással, ha ne adj' isten arra kerülne a sor.
De lehet hogy elviszen tesómhoz, és ott megfelelő technikai háttérrel tükörsimára polírozzuk. ha a proci garija lejár, akkor azt is. :D

Értem én...

(#11428) geprombolo válasza nemethati (#11426) üzenetére


geprombolo
senior tag

Egyetértek. Várjuk a telerakott gépről a képeket. :C Mondtam én, hogy valami huncutság van a dologban, erre kiderül, hogy hiányzik a gép fele. Szörnyűűűűűűűűűű :Y

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11429) batman. válasza geprombolo (#11428) üzenetére


batman.
senior tag

Meg kell keresnem a képet, egyébként +1 vincsi a másik alatt, és egy gyufaskatulyányi táp, meg némi kábel. :DDD :DDD :DDD

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#11430) nemethati válasza batman. (#11429) üzenetére


nemethati
senior tag

Hydor-tartály vol.2

Most fogom polírozni hogy eltűnjenek a karcok meg a pillanatragacs nyomai.
Gyors kérdés:
- FBS-el össze lehet szépen ragasztani?
- UHU kétkomponensű epoxi ragasztó?
Pillanatragacs megfogta de a párolgása miatt felnyomta az aquablockot és el is színezte a plexit, szóval soha többet, meg nekem több idő kell :)
Előre is thx!

(#11431) batman. válasza geprombolo (#11428) üzenetére


batman.
senior tag

Elnézést, de nem találtam igazán jó mínőségű képet, talán ez a 2 legjobb.
Az mindenesetre látszik, hogy túl sok hely nem maradt benne, de meglepően jól sikerült a hűtés, tehat ha nem ment a normál tápos gép, akkor a 8 cm-es hűtő még pont elég volt a meleg fékentartására.
Rekonstruálni sem tudom most az eredeti állapotot, jelenleg üres a ház. :DDD
Kicsit visszaolvastam a topikban, és meglepődve láttam mennyi nagyszerű műremek került ki a kezeitek közül. :K


:R

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#11432) rii


rii
nagyúr

hello

nem tudjátok .... ehhez kell ez is?

vagy hogy leheta tápellátást megoldani?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11433) nemethati válasza batman. (#11431) üzenetére


nemethati
senior tag

Hatalmas ötlet volt, a kivitelezés szintén!
Respect :R

(#11434) nemethati válasza rii (#11432) üzenetére


nemethati
senior tag

Jön jaja és megmondja :DDD

(#11435) rii válasza nemethati (#11434) üzenetére


rii
nagyúr

hude'megijedtem ...

kómásan, csak a bold-osított "jaja"-t láttam, és aszittem hogy ez igen-t jelent.

de akkor még reménykedhetek :) hátha nem

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11436) fkenny


fkenny
senior tag

Te jó ég !míg nem vagyok úgy el szált a topik hogy az csak nah. mindenkinek gratula a szép munkákhoz.
nah most nekem is van a notebook hűtőm és most (feltuningoltam /befejeztem ) és most már "home made notebook hűtő 2.0

jah és még 1 1000 éves művem (mások is csináltak ) hdd vu meter
Várom reakciótokat :D :R :DDD

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#11437) batman. válasza nemethati (#11433) üzenetére


batman.
senior tag

Köszönöm az elismerést, a kivitelezésen lett volna még mit javítani, de az ötletre tényleg büszke vagyok. :DDD
A te tartálymunkád se semmi. :K
Viszont úgy látom egy aranybányára bukkantam ebben a topicban, mennyi kreatív, ötletes munka! Hát topiclakók, ide vissza fogok járni, és átnézem az elejéről! :R :R :R

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#11438) geprombolo válasza batman. (#11431) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nem kicsit nagy a zsúfoltság... Az már csak hab a tortán, hogy féken bírtad tartani a klímát ilyen körülmények között. Minden elismerésem. :C Ha már beleolvastál a topicba, itt az album, nézelődhetsz kedvedre. Benne van az első 7000 hsz vizuális tartalma.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11439) geprombolo válasza fkenny (#11436) üzenetére


geprombolo
senior tag

Elmesélhetnéd, hogy hogyan kell ezt csinálni, pontosabban mit hova kell kötni. Ott több drótot látok, azért kérdem. Nem elég rákötni a szokásos winyó-led drótot?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11440) urbanjozsi válasza geprombolo (#11439) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Nekem úgy sikerült ez a művelet, hogy a HDD led kivezetésre raktam egy ellenállást+ egy potit :D
Ha jól láttam fkenny-nél 4szál megy a ledekhez, 2 szál a VU-hoz. De ez nem biztos :B

(#11441) Pista0001 válasza rii (#11432) üzenetére


Pista0001
addikt

A hőmérő leírásában azt írják 7-18 V DC kell neki. Szerintem a számítógép 12 V-ja tökéletesen megfelel neki.

(#11442) rii válasza Pista0001 (#11441) üzenetére


rii
nagyúr

köszi!

és még annyi, hogy ezt milyen mértékben kell "összerakni"?
az utolsó kondezátorig nekem kell(ene) felforrasztgatnom mindent?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11443) Wannacoke válasza rii (#11442) üzenetére


Wannacoke
tag

hello egy tápegységet nem nagy kunszt összerakni ha gondolod adok szívesen van itthon pár elfekvőbe, csak a paraméterek kellenek. ha érdekel irj privit :B
üdv
szerk:
Pista0001- igazad van minek + tápegység a hőmérő ugyse eszik többet 50mA nál

[ Szerkesztve ]

(#11444) geprombolo válasza rii (#11442) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nem nagy ügy, ha van forrasztó pisztolyod, vagy pákád. Minden darabot neked kell, azért kit. Nincs túl sok alkatrésze, ráadásul biztos kapsz hozzá össerakási útmutatót is, úgyhogy ne izgulj, fog az menni! :K
Ja, és told a gép 12V-járól, nem lesz vele gond. Keveset fogyaszt, nem fogja a gépedet leterhelni (pedig vicces volna csak ezért egy 500 wattos tápot beszerezni)

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11445) fkenny válasza geprombolo (#11439) üzenetére


fkenny
senior tag

nah most van a 2 led ami adja neki a világítást . az2 szálról megy/ment .nah most úgy csináltam meg hogy beleépítettem 1 kábelkorbáccsal a gyári zöld ledet is hogy az is mennyen a házon. ugyan ezt csináltam a hdd ledjével +ingával is hogy menjen mind2 .
Meg van még 1 +led ami a gép készenléti vagy energia takarésok állapotát jelzi az van rákötve még a zöld/háttérvilágításos ledre és akkor villog :d (remélem sikerült elmagyarázni :D )

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#11446) Pista0001 válasza rii (#11442) üzenetére


Pista0001
addikt

"Műszaki adatok
Üzemi feszültség: 7 - 18 V/DC
Áramfelvétel: 200 mA
Hőmérséklettartomány: -50 bis +150 °C
Hőmérséklet felbontás: 0.1 °C
Méret: 85 mm x 63 mm.
Kivitel: építőkészlet, megépítési útmutatóval."

Igen, ahogy geprombolo is mondta neked kell összerakni és van útmutató. Pillanatforrasztót nem javaslom, rendes páka jobb. Ha nem vagy biztos magadban, biztos van ismerősi körben aki tud jól forrasztani. Vigyázni kell hogy a művelet során az alkatrészek ne forrósodjanak fel nagyon. Az áramfelvétele négyszer annyi mint amit geprombolo tippelt, de ez még mindig alig 2,5 watt, szóval elbírja a tápod az tuti ;)

[ Szerkesztve ]

(#11447) geprombolo válasza Pista0001 (#11446) üzenetére


geprombolo
senior tag

Az 50mA-t nem én tippeltem, de mindegy, szerintem a 200 a 7V-ra értendő, magasabb feszen kevesebb. Ahogy elnézem a kinagyított képet, ez egy hagyományos TTL IC-kből álló valami, ledes kijelzővel, meg van ott egy stabilizátor tranzisztor, vagy IC, gondolom 5V-ot csinál a bemenő feszből. Ha ez a vacak megeszik 200-at 18 V-on, én megeszem a kalapomat. (szvsz max. 150 12V-on)
Mellékes, csak szócséplés volt. A lényeg, hogy tényleg nem fekteti meg a tápot. Ja, és ránézésre nincs benne FET tranzisztor, így ha nincs pákája, nyugodtan tolhatja pisztollyal is.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11448) Pista0001 válasza geprombolo (#11447) üzenetére


Pista0001
addikt

Jajj, bocsánat, valóban Wannacoke volt, csak figyelmetlen voltam. Megzavart a sok pingvin :B

(#11449) fkenny


fkenny
senior tag

holnap lesznek uj képek. Szobámba sajnos annyira bepenészedett a tapéta hogy felvált meg ilyen undi lett és ma szépen levágtam az undi részt és be fulytam ilyen domestoszos izével az ma megöli a penészt és holnap gányolok rá tapétát majd teszem fel a képeket az előtte és utánna ... :DD

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#11450) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Cooler Master 590-es házam. Holnap kifogom vágni a hátsó méhrácsot (már megvettem a dekopír fűrészt és a vas fűrészt bele), de elgondolkoztam azon, hogy mi lenne ha, a fenti rácsokat is kivágnám? Milyen előny és milyen hátránya lenne a háznak. (felül két 140mm-es rács van)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.