Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) Zefír válasza Barthezz2 (#10900) üzenetére


Zefír
őstag

Univerzális :DDD

egyébként nemtudom :(

(#10902) jaja1981


jaja1981
addikt

Urak!
Kész minimal modding ház:
Fújva, kék neon alján és külső ventik.
[link]

Valamint hátlapi szabályzók készültek videóval, új technológiával.
Kérem nézzék meg.
[link]

(#10903) geprombolo válasza Barthezz2 (#10900) üzenetére


geprombolo
senior tag

Kétoldalú ragasztószalag. Sok, hogy fedje a felületeket mindenhol. Vagy legalábbis az élek mellett jó szélesen, hogy el ne engedje. Már látom is magam előtt a tigrisbőrös vas-állatot :C
Vagy csak az éleken dolgozol, vagy a teljes felületen, ne csinálj olyasmit, hogy "megerősíted" itt-ott, mert összehúzza a vásznat-bőrt és csúnya lesz.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10904) Barthezz2 válasza geprombolo (#10903) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A ragasztószalag annyira szerintem nem tartós. Valami olyan kellene, ami úgy ragaszt, mint egy pillanatragasztó. Végül is az is jó lenne, ha létezne valami literes kiszerelésbe :D Így kellene belőle egy raklapra való, mert mindenképp teljes felületen akarok ragasztani, hogy ellenálljon az időjárás viszontagságainak :DDD

Amugy annyira azért nem durvulok, hogy tigrismintás bőrrel toljam :C Egy vörös bőr, és egy fekete karbonmintázatszerű cucc kombinációja lesz majd, ha egyszer elkészül :))

Everybody lies.

(#10905) jaja1981 válasza Barthezz2 (#10904) üzenetére


jaja1981
addikt

Vásznon mit értesz?
Vastagabb anyagot, mint pl a padlószőnyeg?
Bőr. Eredeti bőr, milyen vastag, vagy műbőr?
Ezeket mond el és mondok ragasztót, mert kárpitozok itthon.

(#10906) Barthezz2 válasza jaja1981 (#10905) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Műbőr, de jobban belegondolva vehetjük egy anyagnak a kettőt, mert mindkettő hátulján van egy cérnaszálszerűségekből összefűzött vékony réteg. Amugy nincs 2mm-nél vastagabb egyik sem, talán még annyi se.

Próbáltam fotózni, de csak telóval tudtam:

Everybody lies.

(#10907) geprombolo válasza Barthezz2 (#10904) üzenetére


geprombolo
senior tag

Van profi ragasztószalag, kétoldalas, erősített, széles, az nem engedi el azt, amit egyszer megfogott. Nem tudom hol lehet kapni, de ha gondolod, megpróbálok szerezni. Mintát tudok neked küldeni belőle, mert van itthon valamennyi, azzal kísérletezhetsz. Amúgy nem kell nagyon erős legyen, nem fogod a gépet lanpartikra hurcolni. Vagy igen? Mindegy, a szövet, vagy a bőr nem túl nehéz, egy egyszerű kétoldalú is meg kell tartsa, ha elég szélesen fogja.
jaja1981 segítségét is igénybe veheted. Mindenképpen szép házad lesz.
pedig milyen jól mutatna tigrismintával! :DDD
Mondjuk a szövethez én is jobban ajánlanám a kép alapján valami folyékony ragasztó használatát, mert az beszívódik az anyagba.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10908) Barthezz2 válasza geprombolo (#10907) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Csak azért ódzkodom a ragasztószalagtól, mert valahogy mondjuk pillanatragasztóval rátolom, akkor olyan mintha mindig is ott lett volna.. Igaz nem láttam még olyan szalagot, amit mondasz, szal aztán lehet azzal is rálehet úgy préselni, mintha eredetileg is odatervezték volna :)
Majd meglátjuk mit mond jaja1981..
Na közben szerkesztetted, és rátapintottál arra amit én is gondolok :)

Tigrist meg majd legközelebb :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10909) jaja1981 válasza Barthezz2 (#10908) üzenetére


jaja1981
addikt

Na.
Műbőrhöz jó az akril szilo. Vagyis az már nem szilo. Nem támadja meg a műbőrt az tuti.
A különböző oldószeres ragasztók nem jók, mert a műbőrt megtámadják. Pl: technokol és egyéb mondjuk ilyen hígítós ragasztók. Én az ilyet sima akril tubusos cuccal ragasztom.
Hátránya, hogy várni kell a száradással, de tuti nm bántja az anyagot.

A szövethez is ezt mondanám, mert a híg ragasztók átszivárognak. Még ami jó lehet, azz majd megnézem itthon mi a neve. Olyan, mint a technokol, felkened és kb 30sec alatt bőrösödik és utána rádolgozható a szövet. Szintén próbáltam.
Arra kell figyelni, hogy olyan a hígítója, hogy a festéket is feloldja, tehát utána nem nagyon tudod eltávolítani a felületről. Viszont a száradási ideje kb 5 perc és atom kemény.

Művelet:
Megtisztítod a felületet, egyenletesen felviszed a ragasztót. Az akril plasztot is szét kell kenni, mert hullámos lesz a felület.
Rásimítod az anyagot. A szövethez mondott ragasztónál várni kell a bőrösödésig.
És így tovább minden oldalon. Szükséged lesz tapéta vágóra, hogy az éleken megmaradt felesleges anyagot szépen le tudd vágni.
Ami fontos még a türelem. Meg kell várni a száradást és csak utána tovább haladni oldalról oldalra, különben összegyűrődhet.
Röviden ennyi. Kárpitoztam már autó ajtókárpitot, csomagtartót, hangfalakat, stb-t
Majd rakok fel képeket.

Meg is néztem.
Palmatex super erős ragacs.
Lehet kapni bármelyik barkácsboltban. Figyelni kell, mert erős az oldószere.

[ Szerkesztve ]

(#10910) geprombolo válasza jaja1981 (#10909) üzenetére


geprombolo
senior tag

Szakszerű tanácsadás :C . Én megfogadnám. Asszem :DDD . Nagyon hülye vagyok, azért nem biztos. Ha normális volnék, biztos megfogadnám.
szerk: kipróbálnám, hogy a Palmatex mennyi idő alatt oldja fel a festéket a gépről :DDD :C

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10911) jaja1981 válasza geprombolo (#10910) üzenetére


jaja1981
addikt

Gyorsan. Kb 10 sec és ecsettel kenheted a palmatex-et a festékkel együtt.
Próbáltam műbőrrel is, de úgy összeráncosította, mint öregasszony s*gge.
Viszont, ha megszárad alig lehet leszedni.

(#10912) Barthezz2 válasza jaja1981 (#10909) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ok, ez jól hangzik :K És ez a Palmatex super erős ragacs fémre és műanyagra is felragasztja? Meg fontos lenne, hogy miután rátettem a ragasztós felületre az anyagot, utána még tudjam igazgatni, mert nem ugy akarom,hogy egy oldalra, egy lap felragaszt, hanem mintás(piros-fekete kombinálva) felületeket, így fontos lesz a percíz illesztés. Valamint lehet finoman, vékonyan kenni?

Műbörhöz meg akkor akril szilo? Mert azon is van egy vékony szövetréteg a hátán, vagy az lényegtelen,akkor is összekapja?

Árak kb?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10913) geprombolo válasza jaja1981 (#10911) üzenetére


geprombolo
senior tag

Marha kíváncsi lettem. Van egy ócska P1 házam, ki fogom próbálni rajta... :DDD Új design, festékkel kevert ragasztó :DD :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10914) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Palmatexnek van szintelenre száradó verzsönje is .
A suszterek ezer éve ezt használják! Szvsz nem bántja a műbőrt sem.
Pattex honlap
Mod: A cipő ragasztó szintelenre szárad.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#10915) jaja1981 válasza Fagyi (#10914) üzenetére


jaja1981
addikt

Lehet ez is jó.
Én sokáig kerestem, mire megtaláltam amit írtam, mert nekem is az kellett, hogy alu lemezre tudjak ragasztani, fát, vagy szövetet. Nem sok ragacs van, ami fémre és szövetre is jó.
Ki kell próbálni amit írtál, bár lehet, hogy fémre nem tapad olyan jól.
A Palmatex felkenése után kb 10 percig még mozgatható.

(#10916) jaja1981 válasza Fagyi (#10914) üzenetére


jaja1981
addikt

Pattex Palmatex-et mondom én is.
Az úgy oldja a műanyagot, mint a sicc!

(#10917) Barthezz2 válasza jaja1981 (#10916) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

várjávárjávárjá... ha oldja a műanyagot, akkor hogy ragasztok én azzal a gépház műanyag részeire? :U

Everybody lies.

(#10918) geprombolo válasza Barthezz2 (#10917) üzenetére


geprombolo
senior tag

Azzal sehogy. Oda jó lesz a sziló, az biztos nem oldja fel az előlapot. Pedig milyen viccesen nézne ki!

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10919) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Na egy kis előzetes :D
Terveim szerint ,így fog majd kinézni dizájnra:

katt rá, mert minden nem látszik..

Az elején a fehér rész helyén most egy kijelző csücsül, ami majd kikerül onnan, helyére megy egy rács, ami mögött majd ott figyel egy venti. Oldalába vágtam egy 12cm-s ventihelyet... illetve fúrtam, mivel nemtudtam, mivel vágjam ki, fogtam egy fúrót, bejelöltem a kört, jó szorosan egymás mellett körbefurkáltam, majd a többit egy fogóra bíztam :D Egyenlőre még nem a legszebb látvány, de a szövetekkel majd ez is ki lesz küszöbölve(reményeim szerint)

Az elejét meg persze úgy akarom, hogy a slot-ok kivehetők legyenek, azaz külön ragasztgatom majd be. A beugró piros rész meg jelenleg egy redős rész, amit szintén szeretném, hogy redős is maradjon, vagyis majd okosban kell oda ragasztani a cuccost :)
Ha készül, majd jönnek a képek :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10920) geprombolo válasza Barthezz2 (#10919) üzenetére


geprombolo
senior tag

A nagy 12-es lyukat úgy is meg lehet oldani, hogy egy elektromos kábel burkolatát hosszában felvágod és a lyuk szélére körbe rányomkodod. Ha jól csinálod, jól fog kinézni. És a kezedet sem fogja veszélyeztetni.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10921) Barthezz2 válasza geprombolo (#10920) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az sem egy rossz ötlet :K
Én arra gondoltam, hogy majd a ráragasztott anyagon kisebbre vágom a lyukat, és majd visszahajlítom befele. De még az is lehet, hogy keresek valami cuccot, és kicsit kiállóra csinálom meg, persze finoman íveltre. Csak ahoz még nincs ötletem, hogy mivel:D

Meg még azon is agyalok, hogy a kijelzőt valahova máshova visszateszem. Mert nem rossz az, csak olyan idióta tervezést, hogy belül ott van a ventinek a hely, csak lyuk nincs, ahol a levegő menjen :W

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10922) jaja1981 válasza Barthezz2 (#10921) üzenetére


jaja1981
addikt

Nyugodtan ragaszthatsz vele műanyag részre.
Nem azt jelenti, hogy átmarja magát a műanyagon, hanem hogy a felületét megoldja.
Mondjuk utána szinte lehetetlen lesz leszedni, csak csiszolással.

(#10923) Barthezz2 válasza jaja1981 (#10922) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

És azt meg tudod mondani, mennyibe fáj egy ilyen ragasztó?

Everybody lies.

(#10924) Gerisz válasza Barthezz2 (#10921) üzenetére


Gerisz
addikt

pl reflexcső! Autóhifis boltba lehet kapni.
Ez is azzal van csinálva, szerintem jól néz ki
Öcsémmel a régi gépet is annak a segítségével moddoltuk [link]

[ Szerkesztve ]

(#10925) Barthezz2 válasza Gerisz (#10924) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nemrossz :) Kössz a tippet :R

Everybody lies.

(#10926) Dimitryj válasza Barthezz2 (#10919) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Na erre nagyon kíváncsi vagyok mi sül ki belőle!
Szerintem megpróbálhatnád még a ragasztást kétkomponensű műgyantával, csak figyelj oda hogy melegszik ha összekevered. És ha megköt akkor max. vésővel szeded le. Viszont nem kell hozzá oldószer, és nem marja meg, meg oldja fel a műanyagot.

(#10927) jaja1981 válasza Dimitryj (#10926) üzenetére


jaja1981
addikt

Igen, a műgyanta nem oldja fel a műanyagot, műbőrt, csak egy baj van vele.
Míg a palmatex-ből mondjuk 1 liter 1500Ft, addig műgyantából 2x70ml-t kapni ennyiért, és szövetnél a teljes felületet kell ragasztani, különben meggyűrődik.

(#10928) Barthezz2 válasza Dimitryj (#10926) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én is :D

Amugy most hogy említettétek ezt a gyantát.. Van itthon egy olyanunk, hogy kb úgy néz ki, mint egy forrasztópisztoly, csak olyan, hogy hátulról beletolsz egy rúd alakú cuccot, amit megolvasztva adagol. Tesóm szokta használni, mikor mondjuk valami koszorút csinál, és ezzel ragasztja rá a cuccokat. Ez ide nem jó?

Valami ilyesmi:

Everybody lies.

(#10929) geprombolo válasza jaja1981 (#10927) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hát igen, pont a gyűrődés miatt nem erőltetem én sem a ragasztószalagot, bár telibe lehet, hogy jó lenne. Ahhoz viszont sok kellene belőle. Még akkor is, ha széles.

#10928 Barthezz2: a ragacspisztoly nem jó, mert a fémen nem fog rendesen megtapadni a ragacs (tulajdonképpen egy lágy műanyag, amit a pisztoly felhevít), azonkívül az anyagba nem fog beszívódni egyáltalán, pedig valamelyest kellene, hogy jól fogjon. Ez a ragacs csak erősen porózus anyagokhoz való, vagy akármihez, ha gyengén akarod odafogatni a valamit a másik valamihez. A te esetedben ez volna a lehető legrosszabb megoldás. Nem is tudnád a teljes felületre rádolgozni, mert megmered pillanatok alatt.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10930) szatocs


szatocs
őstag

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy ide írom, de hátha valaki tud segíteni. Unokatesómnak meghalt a vga-ja, és ha valaki tud ezer forint körül valami 8x agp vga-t, akkor ne féljen írni nekem. :D
Bp-i átvétellel érdekelné a dolog.

=== Szatocs ===

(#10931) qqwerty válasza szatocs (#10930) üzenetére


qqwerty
tag

500ft-ért nem lenne jó?

Telefonszám az adatlapomon!

(#10932) geprombolo válasza szatocs (#10930) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ez, vagy ez
vagy ez
esetleg ez
ezeket találtam, ha nem vagy vaterás, nem gond, elég az emilcímed a regeléshez, ha csak vásárolni akarsz.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10933) Barthezz2 válasza geprombolo (#10929) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ja oké, akkor marad a patex :R Már csak beszerzés kérdése, és mehet is a móka :C

Everybody lies.

(#10934) qqwerty válasza geprombolo (#10929) üzenetére


qqwerty
tag

Én már használtam fémen is nekem jó volt,csak a felületet meg kell csiszolni.

Telefonszám az adatlapomon!

(#10935) FID


FID
őstag

Hihi DvD Lejátszó elkészült! Lehet véleményt mondani! (kötelező) :R




Összes kép:[link]
Gondoltam rá h kivágom a tetejét h friss levegőhöz jusson a radi, de inkább nem mert így a naggyát áthúzza a hátulján lévő lukakon és így hűti a tápot.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#10936) Hochi válasza Barthezz2 (#10933) üzenetére


Hochi
tag

Uhu Acrilyt plus .Én mindig ezt használom,az Obiban lehet kapni.van minden féle .Az Acrilyt plus 10-15 perc alatt kött meg ,színezhető,csiszolható és lehet polirozni is.

(#10937) Barthezz2 válasza FID (#10935) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem rossz :C

De egy full összerakott képet dobhatnál róla

Hochi: na akkor mégegy féle :R Már csak a boltig kell eljutnom :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10938) Zefír válasza FID (#10935) üzenetére


Zefír
őstag

:((( :(((
Jujj FID csalódtam benned...Eddig flenéztem rád.. na de ez milett? áá szégyen....

Nah jó csak vicceltem :DDD És az előlapot nem fújod le? Mintha amiben a többi cucc van az fekete lenne elől, nem lenne jobb?
Viszont a festés fasza lett!! :R :R :R

(#10939) szatocs válasza qqwerty (#10931) üzenetére


szatocs
őstag

Jó lenne, Neked van? Milyen? Privi jöhet. :)

(#10932) geprombolo - Nem vagyok vaterán, de amiatt nem lenne valami jó, mert jó lenne kb 3 napon belül hozzájutni.

=== Szatocs ===

(#10940) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Kipróbáltam ezt a ragasztópisztojos cuccot. Megragadja, fémet is, és műanygot is. Ha meg nem a felületre, hanem az anyagra teszem fel, akkor meg mégjobb. Gyorsan köt, tehát gyorsan kell dolgozni, de megfogja :) Bár letépni letudom, de magától nehiszem, hogy lejönne.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10941) Dimitryj válasza jaja1981 (#10927) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Attól függ hol veszed, ui lehet kapni ipari kiszerelésben ami kb fél kiló és 3 ropi :D (Uverapid durva cucc, múltkor faterrel vas cuccost ragasztottunk betonba és anyira felforrósodott a doboz hogy füstölt a gyanta :Y )

(#10928) Barthezz2 válasza Dimitryj (#10926) üzenetére

Akkor max ha fullba fel tudnád hevíteni a lemezt, ui nem igaz hogy nbem fog a fémen a patex olvadós ragacs, csak a fémet is fel kell forrósítani és ekkora darabnál márt nem pálya. Arról nem is beszélve hogy a műanyagra is fel kell vinni.

[ Szerkesztve ]

(#10942) Dimitryj válasza Barthezz2 (#10940) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Esetleg akkor a lemezt próbáld meg felhevíteni mondjuk vasalóval, és rátenni a ragacsot. Utána ha márt eléggé felolvadt akkor, spaklival el tudod kenni de vigyázz mert forró (kb 100 fokon olvad) és nézd meg azt is nem kapja-e össze a meleg, a műbőrt.

(#10943) jaja1981 válasza Barthezz2 (#10940) üzenetére


jaja1981
addikt

Ha megfogja a ragasztópisztoly, akkor jó.
Valóban nem lesz nagy igénybevételnek kitéve.
Te döntesz, van egy csomó lehetőség.

(#10944) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kaptam szigszalagot (svéd néven plasttejp -nem keverendő a másikfajta tejppel amit kábelezésnél használnak!-, tetejében deer márkájú szal totális a gépház nonamesége:DDD)

szerintem igy már picit jobban néz ki... közelről nem annyira, de alapvetően a sebtapaszos rögzítésnél jobb. na már csak újrakábelezni kéne.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10945) Barthezz2 válasza jaja1981 (#10943) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mégsem nyert.. meg megfogja, de lassú az adagolás, és túl gyorsan köt.. Úgyhogy beszerzek majd ragasztót, és folyt köv.

Everybody lies.

(#10946) geprombolo válasza Dimitryj (#10942) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hát, a műanyag ragacsot ha nem tudja egyenletesre elkenni, akkor van gáz, mert csúnya a hullámos szövet, meg bőr. Amúgy csak a ragasztás tartósságában kételkedem, mert a széleknél hamar felválhat egy rossz mozdulatnál és én biztosan nem javítanám ki a ragasztást sokadjára, hanem letépném az egészet a 'csába.
Egyszóval én nem tartom egy olyan ragasztónak, amivel igényes, időtálló munkát lehessen végezni. Persze ha senki nem piszkálja a gépet, akkor más a helyzet. De egy tuningolt géphez mindig piszkál a tulaja. :K

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10947) geprombolo válasza proci985 (#10944) üzenetére


geprombolo
senior tag

Csodálatos! Dizájnos szigszalag csíkok! Ez már döfi! :C :DDD Totálisan EU kompatibilis ;]
Na jó, tényleg szebben mutat, mint a sebtapasz, ezt el kell ismerni. Mi lenne a topiccal, ha nem volnának itt olyan emberek, mint te most, hogy feldobd a hangulatot egy kis eredeti gánnyal? Elismerésem. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10948) Hochi válasza Barthezz2 (#10945) üzenetére


Hochi
tag

Probáld meg azt a ragasztót amit írtam én minden nap azt használom.A kötési idő attól függ,hogy menny port raksz a gyantába,de 15 perc alatt beton keménységőre köt és utána már csak a kalapács játszik.

[ Szerkesztve ]

(#10949) malwy


malwy
senior tag

Hali! A régi gépházakról a sárgulást mivel tudnám lemosni, eltüntetni, újszerű állapotba hozni a legkönnyebben, leghamarabb, legolcsóbban?

Üdvözlettel: Malwy

(#10950) geprombolo válasza FID (#10935) üzenetére


geprombolo
senior tag

Széép! Fekete, fényes, hibátlan. Jó meló! :C Hess a Modding Klubba! Na jó, vicc volt. :DDD
Én is akarok egy ilyet! :O

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.