Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) nemethati válasza adamka16 (#11350) üzenetére


nemethati
senior tag

Lecsonkoltam hát, így nincs többé útban ;)
Amúgy meg kicsi volt a hely is :DDD

(#11352) adamka16 válasza nemethati (#11351) üzenetére


adamka16
őstag

szegény kis hydor...

(#11353) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Lassan de halad nagytorony átalakítás. Az elő és hátoldalon kivágtam a 12cm-es ventik helyét, az előlapba befaragtam a perforált lemezt és az alulapot. A hátlapi panelba is beillesztésre kerül a perf lemez és az ugyanilyen anyagból készülő takarólemezek. Egyenlőre ennyi. Félkézzel kicsit nehézkes :D
A képek:
Robbantva:

I/O panel

Előlapi perforáció

Tápfelfogatás megfordítása, és a venti helye

[ Szerkesztve ]

(#11354) Wannacoke


Wannacoke
tag

sikeresen lefestettem a gépházam ma reggel jött meg a venti ( keke69-től vettem) :R
2réteggel van lefestve. a dvd író még festésre vár:D
na akkor képek:

kép
kép
kép
kép

:DD

(#11355) Wannacoke válasza urbanjozsi (#11353) üzenetére


Wannacoke
tag

:Y ez odavág nagyon jól fog kinézni :K

(#11356) geprombolo válasza Wannacoke (#11354) üzenetére


geprombolo
senior tag

Minden nagyon szép. Minden nagyon jó. Mindennel meg vagyok elégedve. :DDD :C :C :C Ez érvényes urbanjozsi munkájára is. Tetszik az is.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11357) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Csatlakozom, szuper munkák :C

Everybody lies.

(#11358) nemethati


nemethati
senior tag

Na jó estéket, kezdjük a könnyebb és szebb dolgokkal:
- lecseréltem a CM 550W Real Power tápom ventijét
- ez ment volna könnyen, ha valaki az önmetsző csavarok helyett valami mást talál ki anno...
- működés közbeni képekkel nem tudok szolgálni, mert erre a gépre nem tudom rákötni (átalakítő otthon van) de jól néz ki: ilyen-e

(#11359) nemethati


nemethati
senior tag

És akkor új hsz a tartálynak, ami minden képzeletemet felülmúlta...kommentár nélkül, egy - két- há....íme:

Kb fél óra és nekimegyek a víznek vele, addig ennyi :R

(#11360) geprombolo válasza nemethati (#11359) üzenetére


geprombolo
senior tag

Állati jól néz ki! Szebb, mint egy gyári. Komolyan, ezen látszik, hogy emberi kéz alkotta, nem valami vacak gép. :C
A tápventid világít is? Az is csecse nagyon! :K

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11361) nemethati válasza geprombolo (#11360) üzenetére


nemethati
senior tag

:R :R :R
Igazából olyan dolgokkal nem számoltam, mint:
- ujjam hozzáragad a plexihez és ottmarad a nyoma
- fólia nélkül karcos lesz a plexi
- pillanatragacs párolog (remélem nem nyomta fel az aquablockot :D )
Hát hirtelen ennyi, ha ezeket a "hibákat" nem követem el sokkal szebb lenne. De nekem így is tetszik, az enyém és 100% free volt :DDD
Megyek is megnézem a vízes tesztet...

szerk.: ja venti olyan tökre mint a linken, szebb meg halkabb is mint a gyári kék

[ Szerkesztve ]

(#11362) urbanjozsi válasza nemethati (#11358) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Dögös :C

(#11363) urbanjozsi válasza Wannacoke (#11354) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Jó színe van annak a ventinek :K Gratula

(#11364) Wannacoke válasza urbanjozsi (#11363) üzenetére


Wannacoke
tag

köszi :B
nekem is nagyon tetszik. csak úgyvolt hogy egyik ismerősömnek építem de most visszalépett:/ úgyhogy nem tudom mi-lesz. lehet belerakok egy konfigot és eladom :DD :K

(#11365) nemethati


nemethati
senior tag

Hát a vízes teszten elhasalt a remekművem :(
Valahogy másképp kell megoldanom a kivezetést, ott ereszt!

(#11366) CollectoR


CollectoR
aktív tag

Most hogy megtaláltam ezt a topikot bemutatnám egyik régebbi mókámat:
[link]
[link]
Mivel csak ki akartam próbálni, mennyire viszi le a proci hőmérsékletét terhelés alatt a propános kompresszoros hűtőm, kábelkötegelővel odafogattam az alaplaphoz. Amíg mínuszban van a hőmérséklet, nincs vizesedés, csak ha lekapcsolom... :B
Itt már 1 fokos a proci:
[link]
Ezután lement negatívba, és eltűnt a proci hőmérsékletét jelző mező :( :Y
[link]

Ja és maga a cucc : [link]

[ Szerkesztve ]

(#11367) nemethati válasza CollectoR (#11366) üzenetére


nemethati
senior tag

Szép-szép, bár fekete kábelkötelegővel jobban mutatna :DDD
Milyen procin volt :F
És mi történt a lekapcsolást követő másodpercekben?

hmm...ezt mintha már láttam volna valahol

[ Szerkesztve ]

(#11368) CollectoR válasza nemethati (#11367) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Régebben a kompresszoros hűtő topikba is belinkeltem, ha jól emlékszem.
A procit nem tudom most hirtelen, valamilyen Duron volt. Lekapcsolás után levettem a kábelkötegelőt, és az egész párologtatót, hogy ne tocsogjon vízbe az alaplap :) De túlélte.

(#11369) urbanjozsi válasza CollectoR (#11366) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

:Y Beteg :DD

(#11370) Wannacoke válasza CollectoR (#11366) üzenetére


Wannacoke
tag

:Y :Y :Y ez igen komoly:D kéne árulnod ilyen KIT-et:D

(#11371) nemethati válasza CollectoR (#11368) üzenetére


nemethati
senior tag

Jól emlékeztem, anno én is gondolkadtam ilyesmiken és minden ezzel kapcsolatos topikot végigolvastam! Grat a megvalósításhoz :R

(#11372) CollectoR válasza Wannacoke (#11370) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Gondolkodtam rajta, nem lenne túl drága szerintem. Főleg a gyáriakhoz képest :)
Ha sikerülne miniatűr DC kompresszorokat szerezni, nagyon kicsibe meg lehetne csinálni.
Tiszta propánnal, vagy R134-el, esetleg R410-el lehetne járatni, bár nekem nincs zöld kártyám, de egy kis pénzért feltöltik az embernek gázzal a rendszert, ha már kész.

(#11373) geprombolo válasza CollectoR (#11366) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hűtőgépet a procinak! Ezaz! Nem akarsz összerakni egy ilyen gépet, mondjuk úgy, hogy ne csak tesztelésre legyen? Jó hőszigeteléssel a proci körül valahogy biztos megoldható a deresedés. Kár, hogy az Everest nem tud negatív hőmérsékletet mutatni, pedig jó lett volna látni, hogy meddig megy le a hideg.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11374) CollectoR válasza geprombolo (#11373) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Ha az a cél, hogy ne deresedjen, akkor érdemes több alkatrészre is párologtatót rakni, vagy pedig kombinálni vízhűtéssel (ez a legjobb megoldás talán), ha még ezen felül mindig 0 fok körül van a hőmérséklet, akkor egy második párologtatót lehet rakni a gépházon belülre egy ventivel, így jó hideg lesz a házban, és nem megy a hőmérséklet nagyon le. Ha fagyasztás a cél, akkor ilyen szigetelőpasztával körbe kell kenni a procit, és mindent a környéken, alulra pedig egy kis fűtőtestet (pl peltier) kell tenni. De így is fennáll a kondenzáció, szóval nem könnyű eset.
Az everest biztosan tudja mérni a -200-at is, más programmal is néztem, egyik sem tudta a negatív hőmérsékletet megjeleníteni, valami hardweres dolog van e mögött. Na meg a szenzor a proci alatt van, így tök más értéket mutat, mint amennyi valójában. A pb -26 fokig le tud menni, közepes terheléssel szerintem -10-ig is simán.
Most éppen semmi pénzem és időm nincs összerakni kompis hűtőt, de vannak ötleteim, hogy lehetne olcsón kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#11375) jaja1981 válasza urbanjozsi (#11353) üzenetére


jaja1981
addikt

urbanjozsi:
Mivel vágtad a fémlapra a körkivágást?
Szép lett.

(#11376) urbanjozsi válasza jaja1981 (#11375) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Köszi! Dekopírfűrész fémvágó lappal. Vágáskor üregelőspray-el kell fújni, így kevésbé ég meg a fűrészlap.

(#11377) jaja1981 válasza urbanjozsi (#11376) üzenetére


jaja1981
addikt

Én is ezzel tolom, csak fáradt olajjal kenem.
Azt hittem van valami jobb megoldásod.
Valami körkivágó, vagy mit tudom én.

(#11378) nemethati


nemethati
senior tag

Engem spec mindkettőtök készülő gépe érdekel, biztos jók lesznek!
Nekem csak pár centit kéne kivágnom a házból, de szerszámok híján az is kínszenvedés lesz :))

(#11379) jaja1981 válasza nemethati (#11378) üzenetére


jaja1981
addikt

Azóta még egy készül.
Annyi embernek kell egyedi ház, hogy nem győzöm.
Most komolyan.
Ebből is tuti ház lesz, csak lenne rá időm.
Előre 12cm venti látható helyre, alá 2db 8cm, aminek kivágom a lyukacsait, hogy ne legyen szélzaj.
Hátulra 2db 8cm, lyukacsok kivágva.
Lábat készítek neki, mert neon kerül alá, és bele is. Rendelésre.
Fekete lesz, csak ahol most kék, ott lesz fehér.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11380) nemethati válasza jaja1981 (#11379) üzenetére


nemethati
senior tag

Megy a bolt, az a lényeg :C
Festést is te csinálod?

(#11381) jaja1981 válasza nemethati (#11380) üzenetére


jaja1981
addikt

Persze.
Kiszabom ahol kell, kijavítom a hibákat, felcsiszolom és fújom.
Van kis fényező kamrám, ott mahinálok.

(#11382) nemethati válasza jaja1981 (#11381) üzenetére


nemethati
senior tag

De jó neked...én a 3. emeleten ügyködök az erkélyen, a szomszédok legnagyobb örömére :D
Azt hitték végeztem, de a ház kiflexelése még csak félig készült el, a festésről meg ne is beszéljünk :DDD

(#11383) jaja1981 válasza nemethati (#11382) üzenetére


jaja1981
addikt

Osszad nekik!
Lássák, hogy Te milyen dolgos vagy.

(#11384) geprombolo válasza nemethati (#11382) üzenetére


geprombolo
senior tag

Én meg a szobában az ágyon, vagy a padlószőnyegen tolom a melót, mert még teraszunk sincs. Jobb esetben bevonulok a félszobába és ott ügyködöm. Én is festek, de a konyhát. Bakker, több időbe telik a konyha kirámolása, mint egy szobáé. Ki érti ezt? :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11385) jaja1981 válasza geprombolo (#11384) üzenetére


jaja1981
addikt

Sok kis apró szarság mi?

(#11386) geprombolo válasza jaja1981 (#11385) üzenetére


geprombolo
senior tag

Valahogy úgy. Mindenféle tégelyek, üvegek, fazekak... ki bírja ezt idegekkel? Közben gányolnék is, de nem nagyon megy ebben a melegben. 5let volna, de a megvalósítás az várat magára. :O

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11387) jaja1981 válasza geprombolo (#11386) üzenetére


jaja1981
addikt

Az ötlet a lényeg.
A megvalósítás csak gány kérdése! :K

(#11388) jaja1981


jaja1981
addikt

Készül egy másik ház, megrendelésre.
Előre becsináltam egy 12cm ventit, alulra két kivágást, hogy a házban lévő másik 2 db 8cm jól tudjon szívni. Erre megy a mellette lévő 2 rács.
Ki van gittelve, majd csiszolom, és fújom, így olyan lesz, mintha mindig is egybe lett volna gyártva.
Valamint kivágtam a fém vázból is elől, hogy be férjen a 12cm venti az előlap és a váz közé.
További folytatásról is lesznek képet.

Ötleteket várok.

Teljes sorozat itt. [link]

(#11389) Wannacoke válasza jaja1981 (#11388) üzenetére


Wannacoke
tag

nagyon jól fog kinézni szerintem:D milyen színű lesz?

(#11390) Klemens


Klemens
őstag

Na, szabadkézzel, vázlatszerűen megcsináltam a házikó rajzát. Még nem feltétlen méretarányos, de nagyjából így nézne majd ki. Szélességre és magasságra nagyjából CM 690 méretei lesznek, mélységre meg jelentősen kissebb, inkább toronyház lesz.
Íme a vázlatos rajz. Elöl 2db 80-as venti fúj befelé, hátul egy 120-as kifelé, a táp pedig alulról szívja magának a levegőt. Belül teljesen fekete, kék világítás, de a külső szín még kérdéses, de sztem valamilyen bordós-pirosas szín lenne.
Íme a vázlat.
Építés előtt még mindenféleképpen megszerkesztem méretarányosan, hogy lássam milyen lenne valójában.
Vélemények? :F

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#11391) Wannacoke válasza Klemens (#11390) üzenetére


Wannacoke
tag

a makettezás jó ötlet :U biztos jó lesz :U

[ Szerkesztve ]

(#11392) aero. válasza Klemens (#11390) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

nem rossz, én előre 12cm-es ventit raknék, légszállítás és zaj szempontjából is :K

(#11393) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Én ma úgy döntöttem, kicsit megpolírozom az CC hűtőm alját.
Előtte:

Utána:

Közben

Jócskán, meghaladta a várakozásaimat, mennyit segített a hűtésen. 10°C ha csontra van hajtva a proci

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#11394) johniee válasza Klemens (#11390) üzenetére


johniee
senior tag

Dizájnos lesz így kinézetre :K :C

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#11395) geprombolo válasza KicsiUbul (#11393) üzenetére


geprombolo
senior tag

Szép lett. És jó is. Gratula neked. :C Egyesek képesek a végsőkig elmenni, valamikor régen volt itt a topicban egy videó, hogy az illető felcsiszolta-polírozta a hűtőt is, meg a procit is, ami olyan mértékben illeszkedett, hogy ha függőlegesen tartotta a hűtőt és alulról rárakta a procit, az ott maradt egy másodpercig. Csont szárazon. Olyan volt a felület, mintha krómozva lett volna.
A 10 fok nyereség az hatalmas, én a múlt nap csiszolgattam meg egy kicsit, részletes teszt nem volt, de sikálás előtt kb 2700-ra hajtva a proci kiakadt, utána kb 2800-on 62 fokos lett. Ha kicsit feltekersz az oldalon, megtalálod a hsz-t.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11396) Klemens válasza aero. (#11392) üzenetére


Klemens
őstag

Azért válaszottam a 80-as ventiket, mert abból 1db már alapból van, de ha 120-asat raknék oda, akkor az már minimum 4K és minnél kevesebb összegből szeretném a dolgot lebonyolítani. Meg egy CM690, ami már alapjáraton is nem kis ház, az 230mm széles, ha a 2x120mm-t veszem, az már úgy alapból 10mm szélességnövekedés és így is félek, hogy egy kicsit "dundi" lesz a ház. :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#11397) nemethati válasza geprombolo (#11395) üzenetére


nemethati
senior tag

Nem is volt az olyan rég [link] ;)

(#11398) nemethati válasza jaja1981 (#11388) üzenetére


nemethati
senior tag

Azért nehogy elfogyjanak az ötleteid :D
Hátsó ventiknek nem vágod ki a helyet, egy esetleges rácsnak ami nincs annyira útban :F
Talán a legelső alkotásomnál - képem nincs róla sajna - fekete szúnyoghálót feszítettem ki minden venti elé/mögé a maximális szellőzés jegyében, és nem is volt rossz ám a kék ledekkel megvilágítva!

(#11399) johniee válasza jaja1981 (#11388) üzenetére


johniee
senior tag

Milyet gittet használsz? Autóhoz valót? Nekem is kéne már valami jó... :R

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#11400) Solfrutta válasza Klemens (#11396) üzenetére


Solfrutta
tag

Egy darab 120as kéne oda a két nyolcas helyett, jóval halkabb lenne, és nem is nézne ki rosszul szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.