Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) nemethati válasza fkenny (#11650) üzenetére


nemethati
senior tag

Az maga a tartály, benne meg a Hydor L20as tuningpumpám :D
Nem spóroltam mert úgyis le lesz festve, nem fog látszani, lényeg hogy funkcióját tekintve hibátlan legyen! Így is ereszt 1 ponton :W

(#11652) fkenny válasza nemethati (#11651) üzenetére


fkenny
senior tag

1kis ragasztó még és kész :))
más: van most 1 p3-as gépem feltuningolom és építem hozzá a fa házat. :C

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#11653) geprombolo válasza rtom (#11648) üzenetére


geprombolo
senior tag

Kifogás nincs, hajrá, mi drukkolunk, te meg építed méterszám a clustert :C . Ez lesz a világ első fadobozos clustere, nagy szenzáció lesz. Azért a vidkarit ne spórold ki belőle, megyünk majd és a szerverparkod avatóján tolunk egy jó csét, a gépet te biztosítod, a szórakozásunkról meg majd mi magunk gondoskodunk. :C
#11643 nemethati: kell egy pár buborék is, a tágulás miatt. :K :DDD
#11636 jaja1981: szép, nagyon szép.

Nem sajnáltok, így a jó, hadd bővüljön az album! Bővítés folyamatban, csak kicsit döcögős, nem sok időm van rá, de ami késik, az nem múlik.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11654) nemethati válasza fkenny (#11652) üzenetére


nemethati
senior tag

Teljes a siker, nem ereszt sehol! Remélem ez nyomás alatt sem fog változni,
Már csak egy kis külcsín :D

(#11655) nemethati válasza nemethati (#11654) üzenetére


nemethati
senior tag

Nagyjából meg is tudom nézni, hogy tágulás alatt ereszt-e, ugyebár a pumpa melegíti a benne lévő vizet...szóval pár órát járatom és meglátjuk!

(#11656) jaja1981 válasza nemethati (#11655) üzenetére


jaja1981
addikt

Nem fog számottevő nyomásnövekedés fellépni.
Ha így nem ereszt, üzem közben sem fog.

(#11657) nemethati válasza jaja1981 (#11656) üzenetére


nemethati
senior tag

Kb. 0,3bar maximum :K de jelentem bírja, pumpa jól felfűtötte a vízet!

(#11658) rtom válasza fkenny (#11649) üzenetére


rtom
senior tag

Az alaplap alatt két réteg alufólia + egy réteg vastagabb papír rejtőzik, majd csinálok olyan felvételt, amin látszik, meg az oldalát is kibélelem, na erre akarom majd rajzszög segítségével bekötni a földelést.

gépromboló: ha indítunk egy projektet, hasonlóan a blackpanther-hez, és támogattok hw-val, én szívesen összeépítem ezeket a régi vasakat, bútorlapom még akad :K

(#11659) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Na megcsináltam végre a kikapcsolható, és lassítható elülső és oldalsó ventiket. Mint a képeken látszik majd, elsőre úgy akartam, hogy elöl legyenek a kapcsolók de aztán végül mégsem oda kerültek, így betettem őket hátra. Két kapcsoló kerülte be, az egyik hagyományos ki-be kapcsoló, a másikra meg rákötöttem egy 180Ohmos ellenállást így amikor kikapcsolt állapotban van a kapcsoló, akkor azon keresztül megy a villany, és szépen belassítja a ventiket. Tegnap mikor vettem az ellenállást, láttam egy frankó hangszórórácsot, ami frankón mutatna az oldalsó venti felett. Akkor már siettem de hnap szerintem megnézem van-e 12-es, és akkor műtök rá egyet :D
Az albumot kiegészítettem pár képpel még, illetve a végén ott vannak a kapcsolók is.
[link]

Everybody lies.

(#11660) geprombolo válasza Barthezz2 (#11659) üzenetére


geprombolo
senior tag

Jó lett. Grat neked. :C Kár, hogy nem sikerült elölre berakni, most matathatsz a gép mögött.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11661) Solfrutta


Solfrutta
tag

Szereztem egy ilyen MSI lapot egy mini letöltős/mindenes géphez, erre úgy jártam hogy ki vannak száradva rajta a kondik, szóval csere lesz, méghozzá házilag. Majd csinálok róla képeket. :C

(#11662) Barthezz2 válasza geprombolo (#11660) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem nagy gáz, csak hátranyúlok, azt kész is. Az asztalon van fent a gép. :)

Everybody lies.

(#11663) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Nem tudjátok mivel lehet bakelitet ragasztani? Restaurálok épp egy régi motorkerékpárt és akadt egy kis probléma. :U Képekben:

Eltörve: [link]
Így lenne egyben: [link]

Gondolkodtam még azon is, hogy csinálok egy olyan alátétet lemezből, ami rásimul arra a felületre, ami le van szakadva :F

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11664) johniee válasza PH-User (#11663) üzenetére


johniee
senior tag

? :)

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#11665) Barthezz2 válasza johniee (#11664) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

:K

Everybody lies.

(#11666) PH-User válasza Barthezz2 (#11665) üzenetére


PH-User
addikt

Pálmatex nem kell, próbáltam régebben ratyi volt. :DDD Ezt találtam helyette: [link] :F

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11667) Barthezz2 válasza PH-User (#11666) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát, hogy őszinte legyek, ilyenhez még nem volt szerencsém...
A palmatex viszont nekem bevált :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#11668) Pista0001 válasza PH-User (#11666) üzenetére


Pista0001
addikt

Ez egy nagyon jó cucc. Gyakorlatilag két komponensű epoxi műgyanta. Polietilénen és polipropilénen kívül bármilyen műanyaghoz jó. Ha visszacsiszolod a műanyagdarabot, üvegszállal erősíted és kötés után lefested nem is fog látszani hogy valaha törött volt :K

(#11669) Dimitryj válasza PH-User (#11666) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Ez kétkomponensű műgyanta (öszekever- térhálósodik- kemény). Nem rossz de nem egy pillanat ragasztó. :DD

(#11670) Dani_kp válasza jaja1981 (#11636) üzenetére


Dani_kp
őstag

Hali.

Grat. nagyon szép munka lett! :R :C

Engem az érdekelne, hogy mennyiért vetted a plexit, mekkorát és milyen vastag? Illetve mivel vágtad ki?
Mert én is gondolkozok most plexibe, de nem vagyok tisztába az árakkal, meg azzal sem hogy hol lehet ilyet beszerezni.

Előre is köszi!

Üdv.

https://ingatlan.com/33821564

(#11671) geprombolo válasza PH-User (#11666) üzenetére


geprombolo
senior tag

Létezik valami gyurmaszerű, kétkomponensű ragasztó, kötés után akár köszörülni is lehet, olyan kemény lesz.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11672) PH-User válasza Dimitryj (#11669) üzenetére


PH-User
addikt

Magyarul akkor nem ad olyan erős kötést, mint a pillanatragasztó :F Hát az meg hogy lehet?

Pista0001 - Aha, nekem azt kéne összeragasztani amit linkeltem, plusz van egy két repedés és hézag amit kitöltenék vele.

geprombolo - Igen, van olyanjuk is. -> [link]

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11673) Solfrutta válasza PH-User (#11672) üzenetére


Solfrutta
tag

Szerintem Dimitryj arra gondolt, hogy nem köt meg olyan hamar, mint a pillanatragasztó. ;)

(#11674) PH-User válasza Solfrutta (#11673) üzenetére


PH-User
addikt

Ja, vágom. 1500ft 45gr belőle. Veszek egyet, aztán megmutatom mire jutottam. :DDD
Köszi mindenkinek.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11675) geprombolo válasza PH-User (#11672) üzenetére


geprombolo
senior tag

Na, pont erre a kék cuccra gondoltam. :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11676) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Miskolcon hol van olyan bolt, ahol lehetne venni olyan venti átalakítót, ami 70ról csinál 90 v 120ast, vagy h lehetne ezt itthon vmiből megcsinálni, h jó is legyen? Bnő gépében a procin egy 70mm-es venti pörög mint a veszett és kb sugárhajtómű hangja van, azt próbálnám lehalkítani, a leszabályozáson is gondolkodtam, de az a kis venti így is olyan kevés levegőt fúj a procira, nem akarom még azt is csökkenteni.
A segítséget előre is kösz!!!

(#11677) nemethati válasza szonti (#11676) üzenetére


nemethati
senior tag

Parancsolj, ha gyári megoldáson gondolkodsz.
Én mondjuk kajásdobozt vágnák méretre 70 és 120mm, majd valami távtartót eszközölnék rá. Egy kis pillanatragacs, esetleg festés és kész is, ilyenre tuti nem költök de nem azért mert drága :D

(#11678) jaja1981 válasza szonti (#11676) üzenetére


jaja1981
addikt

Csavarból, vagy menetes szárból lehet csinálni távtartót.
Kedvedre hajlítod és anyával rögzíted a ventit.

(#11679) nemethati válasza jaja1981 (#11678) üzenetére


nemethati
senior tag

Kisebb kihívás viszont az oldallemezek lehetnek, már ha a bordára is akarja irányítani a levegőt.

(#11680) jaja1981 válasza nemethati (#11679) üzenetére


jaja1981
addikt

Hát az kihívás.
Alulemezből ki lehet hajlítani frankón egy hajlító géppel.
Van 0,5mm-es lemezem, alu.
Olyan könnyen hajlítható, mint a papír.

(#11681) PH-User


PH-User
addikt

Találtam itthon egy ilyen potit:

Képek: [link1] [link2] [link3]

A kérdésem az lenne, hogy ezt tudom használni 1 esetleg két ventilátor szabályzására?
Ha igen, hogyan kössem be?

Köszönöm előre is! :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11682) jaja1981 válasza PH-User (#11681) üzenetére


jaja1981
addikt

A 2x80ohm-os ágát tudod használni szerintem.
Ki kéne mérni, hogy melyik lábak között van és simán sorba kell kötni a ventivel.

(#11683) geprombolo válasza PH-User (#11681) üzenetére


geprombolo
senior tag

Fennáll az a kérdés, hogy mennyire akarod leszabályozni a ventit? Ha anagyon, akkor a két potit sorba kell kötnöd, mert nagy a gyanúm, hogy 80 ohm kevés, hogy venti kapcsaira 5 és 12 volt közötti feszt adj vele, de a 160 az már döfi, elég kellene legyen. Ha csak kisebb mértékben akarod a szabályzást, akkor tolhatod két ventire a két pocit, mert kettő van benne, egymás mögött. Ha kell, rajzolhatok is, tolj egy privit. (csak hogy nem felejtsem el)

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11684) jaja1981 válasza geprombolo (#11683) üzenetére


jaja1981
addikt

80-nal nem valószínű, hogy állóra fékezi a ventit, de 160-nal valószínű.
Mivel a poti teljesítményét nem tudjuk, így nem vállalunk garanciát a következményekért.
Ránézésre jó lehet, mert huzalpotinak tűnik.

(#11685) pee13


pee13
senior tag

Emberek! Lehetséges egy alaplapot simán molex csatiról működtetni? Ez egy p2-3as lap, van rajta atx és at is. pinouts.ru-n megnéztem a kviezetéseket, felforrasztgattam a kábeleket az AT csatira, de csak levágta a nagygép tápját.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11686) kisninja válasza pee13 (#11685) üzenetére


kisninja
őstag

Nekem volt at és atx es Tomato-m de ott jumperelni kellett. Szerintem valamit elnézhettél rossz helyre kötöttél.

PH-User:
Ez autórádióban volt ugye ? Szerintem nem jó nem fogja bírni a teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#11687) kisninja válasza PH-User (#11681) üzenetére


kisninja
őstag

Basszus nem akartam egymás után

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#11688) geprombolo válasza kisninja (#11686) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hát igen, az autórádiós potik kb negyed wattosak, DE! egy tranzisztor segítségével (mondjuk egy mezei középteljesítményű) máris megoldható, méghozzá belőhető 0 és max fordulatszám közé. Na jó, kell némi elektronikai alapismeret, de semmi számítgatás, csak egy rossz régi rádió, amiben még tranzisztoros a végfok és némi próbálkozás. Elvi rajzot tudok csinálni, ha valakinek kell.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11689) PH-User válasza geprombolo (#11688) üzenetére


PH-User
addikt

kisninja: Nem tudom hol volt, találtam itthon a kacatok között.

Csináltam egy kapcsolási rajzot, szóval mivel kell még kiegészítenem, hogy remekül működjön?

:F :U

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11690) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok. Tudnátok segíteni hogy bp-n hol tudnék ilyen körkivágókat venni? : [link]

(#11691) geprombolo válasza PH-User (#11689) üzenetére


geprombolo
senior tag

Kicsit számítgattam, a 80 ohmos része használhatatlan, de a 20 kiloohmos, az már tökéletesen megfelel, persze úgy, hogy tranzisztort vezérelsz meg vele. Juj, de rég csináltam ilyet! Szerzel két darab tranzisztort, mondjuk BD135-öst , az meg fog felelni a célnak, 15 wattos, a venti 1,7 wattját hűtés nélkül fogja elviselni. A rajz valahogy így néz ki.

A tranzisztor lábainak kiosztása ebben a pdf fájlban találhatóak.
Hoppá, elfelejtettem bejelölni a lábakat a rajzon, a bal a kollektor, a jobb az emitter, az alsó a bázis. A tranzisztortól jobbra a kerek valami, a M betűvel a venti.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11692) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Most kötöttem be a 12v-os ágra egy 180ohmos ellenállást, szépen okosan és lassan mennek a ventik. Viszont figyelni kell, mert az egyik(másik is, de az annyira nem) már kissé elöregedett, és be kell pöccinteni mert magától nem indul el leszabályozva. A másik csak egyszer nem indult eddig.
160ohm ideális lehet szvsz.

Everybody lies.

(#11693) fireproof


fireproof
őstag

Tudnátok segíteni hogy bp-n hol tudnék ilyen körkivágókat venni? :vidi

(#11694) pee13 válasza kisninja (#11686) üzenetére


pee13
senior tag

Az előző lap egy oylan acorp volt, ami amúgy működik, csak idővel kifagy. Na ez rövidzárat csinált, egy aska lap meg fűtőszállá alakította a kábeleket..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11695) Pista0001 válasza pee13 (#11694) üzenetére


Pista0001
addikt

Esetleg egy külön táppal meghajtva nem lenne jó? Van egy nagyon jó minőségű 145 wattos P3-as ATX tápom ha érdekel ;)

(#11696) Ndruu válasza fireproof (#11693) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A legközelebbi barkácsboltban lehet érdeklődni, vagy obi, praktiker. Ha igazán felkészültek a boltok, akkor lesz nekik. Barkácsboltban ha van, akkor biztosan olcsóbb is, mint a nagy üzletekben. Ha nincs hozzá készleted, akkor azt is be lehet szerezni.
Ilyesmit biztos nem lehetetlen beszerezni.

Ma vettem M3-as csavart, 5mm hosszú, hozzá tartozó M3 anyával, 100-100 darab, 200Ft-ot fizettem érte, tehát javaslom a barkácsboltot.

Harrrr!!!!

(#11697) fireproof válasza Ndruu (#11696) üzenetére


fireproof
őstag

:R

(#11698) PH-User válasza geprombolo (#11691) üzenetére


PH-User
addikt

Remek, köszönöm a munkádat és segítségedet, küldtem még egy privit a témával kapcsolatban! :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11699) frescho


frescho
addikt

Sziasztok,

Gondolom tetszeni fog nektek eme jol sikerult hutestuning:

https://frescho.hu

(#11700) pee13 válasza Pista0001 (#11695) üzenetére


pee13
senior tag

Szeretném ha molexről tudna menni, amúgy meg rendkívül csóró vagyok perpillanat:(

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.