Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Kérdés:
Van egy levágott IDE kábel! arra kellene valami megoldással csatlakozót tenni!
hogyan lehetne ezt megoldani vajon?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#10452) Dany007 válasza Pista0001 (#10449) üzenetére


Dany007
veterán

Ehhe : ) Esetleg egy NanoTX vagyis NTX gép férne bele, ugyanis kb 30x20x10cm es :)
Viszont piszok nehéz :D Gondolom az akksi miatt. Van vagy 20kiló :D
Anyámat tréfáltam meg vele amikor hazahoztam.
Lépek be a lakásba, próbálom egy kézzel könnyedén fogni... Anyám jön oda... Hú ez miez?: o Ja mondom egy UPS, fogd csak meg egy kicsit... És azzal a lendülettel, mintha csak egy cipősdobozt adtam volna neki.... Ő megfogja és majdnem hanyattesett vele :D
Én meg szakadok a röhögéstől... aztán már ő is... :D

(#10453) TESCO-Zsömle válasza Dany007 (#10452) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Abba simán belefér egy mITX-es gép a 20x30-as oldalra, még a 4870x2-t is belerkhatod.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10454) Solfrutta válasza Davidof92 (#10448) üzenetére


Solfrutta
tag

Előlapi hőmérővel mérte le.
Az ES2C és az S2C egy és ugyan az a lap, csak az E-s tud "Energy Saver" funkciókat.

(#10455) Pista0001 válasza TESCO-Zsömle (#10453) üzenetére


Pista0001
addikt

Úgy bizony! A miniITX alaplap 17*17 centi :K

(#10456) Fr3eWar válasza Dimitryj (#10450) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hát kb 2,5 éves lehet, nem szeretném lecserélni mert teljesítményben pont elég, csak kuss legyen és akkor minden ok:D

(#10457) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Nem olyan nagy szám, de gondoltam megosztom veletek :) :kép

(#10458) Dany007 válasza TESCO-Zsömle (#10453) üzenetére


Dany007
veterán

Ezen meglepődtem! De sz.tem túl keskeny egy VGA-nak.

Erről a kis régiségről van szó :)

UUh ez nagyon komoly :D Nekem teccik!!! :D

[ Szerkesztve ]

(#10459) Pista0001 válasza Dany007 (#10458) üzenetére


Pista0001
addikt

Vágsz egy nyílást az oldalán és kilógatod. Legalább kap elég friss levegőt :D

(#10460) beo


beo
csendes tag

tuti dolog
http://www.pilotshop.hu/index.php?main_page=product_info&cPath=202&products_id=820

(#10461) Zefír válasza Davidof92 (#10448) üzenetére


Zefír
őstag

G31re gondoltam :)
Kill kollégától még régebben kaptam egy ilyen hőmérőt:)

(#10462) Dany007 válasza Pista0001 (#10459) üzenetére


Dany007
veterán

Nem is rossz ötlet :D Látom a jó topicban vagyok : )

(#10463) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Újj barkács hamarosan. Szereztem egy HD3850et és hát kicsit hangos :O
Szal kis halkítás és barkácsolás után talán kussol majd és nem gyullad ki :DD

(#10464) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Ki szeretném vágni hátul a ventilátornak a rácsát? Mivel csináljam? Mivel sorjázzam le? Mennyire időigényes ez?

Előre is köszi! :R

(#10465) Dimitryj válasza Vasinger! (#10464) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Dekopír fűrész vagy dremel.
Én sorjázni hengeres reszelővel szoktam + smirgli miegymás.

(#10466) CsíkosMókus válasza Vasinger! (#10464) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

nagyflex
a profik választása

(#10467) Vasinger! válasza Dimitryj (#10465) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi mind2töknek a válasz. Ez nehezebb lesz, mint gondoltam. :S
Csípőfogóval nem lehet ezt megoldani? Mondjuk ha körben kivágnám, aztán a sorjákat lereszelném.

De ha ezek nem, akkor marad a flex.

[ Szerkesztve ]

(#10468) TESCO-Zsömle válasza CsíkosMókus (#10466) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És lehetőleg úgy, hogy a venti+gép is a házban van. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10469) Solfrutta válasza Vasinger! (#10467) üzenetére


Solfrutta
tag

Simán megoldható csípőfogóval is, ha valami vékonyabb rács van, haverom gépén mi is úgy csináltuk. Utána persze sorjázás kötelező.

Zsömi: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10470) Dimitryj válasza Vasinger! (#10467) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

van aki avval csinálja :DDD
de akkor lesz mit reszelni
ha szépen akarod megcsinálni dremel
ha kevésbé szépen is elég dekopír
ha még kevésbé vagy igényes flex
de a legnagyobb gány ha csípőfogóval vágod ki :))

(#10471) Vasinger! válasza Solfrutta (#10469) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sztem marad a csípőfogó, mert a másik még ami itthon van az a flex, de sztem avval elég nehéz lenne olyan pontosan vágni és egy 20k-s házat nem kockáztatok, hogy valami komolyabb baja legyen.

A rács az így néz ki: katt.

Vágható csípőfogóval?

(#10472) CsíkosMókus válasza TESCO-Zsömle (#10468) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

afkorz. bekapcsolva

(#10473) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

itt ragadnám meg az alkalmat, hogy prezentáljam azt, hogy néz ki a kombináltfogóval történő rácseltávolítás, utólagos sorjázás nélkül

így

virágokat, borítékokat az öltözőmbe

[ Szerkesztve ]

(#10474) Vasinger! válasza CsíkosMókus (#10473) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát ez valóban nem a legszebb. De miért nem a tövénél vágtad ki? Mert ez így elég durva. :DDD

Egyébként ha már ebben a topikban járok, itt is megkérdezem, hogy érdemes e kivágni? A ház mennyit veszít az értékéből?

(#10475) CsíkosMókus válasza Vasinger! (#10474) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Megfogtam a fogó hegyével, és addig feszegettem előre-hátra, hogy egyszer csak elvékonyodott és letört az aktuális rácsdarab :DDD
Ez kb 7 éves produktum, de akkor épp televolt a gép és nem volt kedvem flexezni.

(#10476) Davidof92 válasza Vasinger! (#10471) üzenetére


Davidof92
senior tag

Gond nélkül, csak eltart 1 darabig mire végigvágogatod+ reszelővel leszeded a kis maradványokat. Reszelésnél vigyázz, a vaspor bele ne essen vmi elektronikába mer aztán lesz ott tűzijáték világnak.

Én táp valagából vágtam ugyanevvel az elvel ki a 8 centis "rácsot" aminek a rácsdarabjai 4x szélesebbek voltak, de vékony lemez és elvitte gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#10477) Vasinger! válasza Davidof92 (#10476) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem akkor megkockáztatom a hadművelet. Minden kifogok a gépből szerelnim talán a tápot hagyom egyedül. Az úgy is alul van és abba nem kerülhet semmi se.

Ha már itt vagyok, akkor a winyóm elég hangos azon a helyen ahol most van és rendesen berezonál tőle az egész ház. Leraknám a ház aljára egy ilyen szivacsra, a winyó fejjel lefelé lenne és fújná közvetlenül egy 12 cm-es venti.
Valahogy így képzelem: link

Egyáltalán van értelme? Jó 5let?

[ Szerkesztve ]

(#10478) Solfrutta válasza Vasinger! (#10477) üzenetére


Solfrutta
tag

A rács vágható, a vinyót csak akkor éri meg, ha vastag a szivacs. Én alaplap dobozából származó fél centis szivacsra tettem, de azt 8 rétegben hajtottam össze + köztük a légrés (4-5 centi összesen). A rezgést jól szűri, a seekhangot nem csillapítja, ráadásul úgy nem lesz rögzítve a vinyó, ami azért nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#10479) Vasinger! válasza Solfrutta (#10478) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor marad így sztem. Azt hogyan hajtottad össze, hogy maradt közte légrés? Ezt nem nagyon értem. :F
Nekem pont a seek hangot kéne tompítania, ezért törölve.

(#10480) aero. válasza Vasinger! (#10479) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

seekhangra nem hiszem, hogy van megoldás ( javítsatok, ha tévedek ), bár én is örülnék neki, csak úgy teker a 120-as seagate, 2 éve semmi hangja nem volt pedig. öregszik :)

(#10481) Vasinger! válasza aero. (#10480) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem is ez van az 500-as SATA 2-es samuval. :\

Nem baj. Marad a ventirács projekt. :D

(#10482) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Valakinek van ötlete mivel lehet felrakni a ram-süniket, ugyanis zalman gyári sünikről csak a ragasztó szalaggal együtt jön le a fólia :O

(#10483) Solfrutta válasza Vasinger! (#10479) üzenetére


Solfrutta
tag

Csak simán összehajtottam, és a hajtás miatt a "kanyarban" nem volt semmi.
Nekem is hangos az 500as WD, rezonál is, ráadásul forró, pedig pont azért vettem ezt, mert úgy tudtam hogy a WD-k halkak és nem melegszenek...

(#10484) Vasinger! válasza Solfrutta (#10483) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor ezek szerint még is van valami haszna? :U
Az olvasási sebesség ilyenkor nem csökken, ha ennyire rugalmas felületen van, :F

(#10485) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!

Az utóbbi napokban kisebb változásokon ment át a gépem, holnap lehet teszek fel képet róla bár nem gány:D
Egy új ház, DVD író és egy CPU hűt (ezen viszont vanegy kis modd, a gyári fekete lefogatók, lelettek szerelve és csavarral van felfogatva a hűtő.)
Na most az ahelyzet, hogy nem szeretném ezt aházat szét szabni, ezért készítek majd egy kis "dobozt" ami az asztalra lesz felvezetve, helyet kap benne a hőmérő, power, hdd led, reset, power gomb, lehet h USB is lesz benne, (bár ezek vannak a házon, de hamár csinálom ezta "dobozt" akkor elférnek benne ezek is:D) És lehet, hogy dizájnnak, vmi ledeket is beteszek, + a ventillátoroknak az 5-7V közt kapcsolója is bele lesz téve, De még átgondolandó, hisz ebben az esetben minél kisebb annál jobb.:)

A házzal egy baj van, hogy csak 8cm-es ventillátorok férnek bele, lehet az oldal lapot megkell szabnom, de még nézelődök, mert aprocihűtő miatt a venti nem is tuti h befér,

Szerk: Még kel vmit gányolnom anotivinyóhoz, hogy betudjam tenni a rendes vinyó helyre az is szép dolog nel:D

Esetleg, ha valaki tud szépen 8szöget váni, akkor nyugodtan jelentkezhet:D

A tápm még mindig, porosodik, nem jutok el a HQ-ba :( Pedig, az is sokat segítene a ház hűtésében.

ÜDV All: Zef =)

[ Szerkesztve ]

(#10486) Vasinger! válasza Zefír (#10485) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

8 szöget egyszerű készíteni. Veszel egy szabályos kört és azt beosztod 360/8 vagy is 45 fokonként. Aztán kész is a 8 szöged. :K

Sok szerencsét az új házadról, de én leírtam véleményem msn-n róla és majdnem minden dolog be is jött vele kapcsolatban, ami negatívum.

[ Szerkesztve ]

(#10487) Davidof92 válasza Zefír (#10485) üzenetére


Davidof92
senior tag

Én azt tanácsolnám, hogy mivel micro atx a lapot, a házon alul lévő 8 centis ventirácsot vágd ki, és rakj a helyére egy 12 centiset. Ezzel megvan oldva a befelé szálló friss levegő gondja. a hátsó, 2 kis ventihely rácsait vágd ki csipőfogóval, így nemlessz szélzaj. bepattintassz oda 2db 8 centis ventit, értelmes fordulatút, a hűtőt meg úgy felrakni hogy hátrafele fújjon, és már ki is lett szippantva a meleg a házból. Ja igen, a vga-n lévő bazinagy bordát vagy elkellene fordítani hátrafele, magyarán a hátlaplemez fele, és kifújóra rakni, mivel a ház hátulja eléggé rácsod, kimenne a meleg, frisslevegő meg az említett alsó 12-estől lenne. ja még vmi, ha hátrafordítod, akkor a ventit belűre rakd h tuti elférjen. Vincsihűtésre még nem jutott eszembe semmi.

(#10488) horitomy válasza Zefír (#10485) üzenetére


horitomy
tag

1 éve raktam össze egy gépet, ezzel a házzal.
Tapasztalat:
1. A hdd beszerelése szőrnyű.
2. A dvd íróból mindig beleesett az íróba a lemez, melyet úgy kellett kirázni. ( Két kis fül ráragasztása a tálca peremére megoldotta a problémát.)
3. A 8cm-es venti helyet meg ki kell vágni, akkor már nem fog a levegő útjába állni semmi, és elegendő lesz a szellőzése.

Amúgy szerintem nagyon pofás kis ház. (Sárga kellett a kiscsajnak.)

Szerk: Az elöttem szólóhóz: Ebbe a házba nem hiszem, hogy akár csak bevarázsolható lenne egy 12cm-es venti. (Igaz nem emlékszem rá.)

[ Szerkesztve ]

(#10489) Vasinger! válasza horitomy (#10488) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szépnek szép, de nem ez a lényeg egy háznál szvsz. Funkcionalitásbelileg elég "gyér" szvsz, akár csak a te általad felsorolt szempontokból is, de van több negatívuma is.

(#10490) Davidof92 válasza horitomy (#10488) üzenetére


Davidof92
senior tag

gyárilag nincs benne hely hozzá, de mivel keresztbe van 12 centi hely az alján, bele lehet vágni. A lap nem ér le addig, tehát az nem akadályozna.

(#10491) Zefír


Zefír
őstag

Nah fiuk láto megy a témázás, a dologról! :DDD
Akkor egykis bemutató, a megoldásaimról.

Elso sorban, ugye összeszereltem a gépet, betettem a DVD írót, ami nekem tökéletesen kezeli ezt az elhelyeztkedést, és a CD a helyén marad. itt egy kép:)

Nehézségek akadtak a bovítokátya (WIFI) beszereléséval, hiszen még régebben eltört az antennám és most egy hangszórókábel van rá dugva és zsugorcso tartja. Hát itt jóvolt a beszerelés:D holnap vezetjük fel faterral a netet rendesen UTP-vel.:)
Erről is van kép:D
Aztán, ugye hallodtam tőletek, hogy a vinyó beszerelése szörnyű, nem lenne az olyan szörnyu ha a hátlap csavarozva, nem szegecselve lenne, Ezen majd válltoztatok ha tudok, bár a garancia akkor elszáll de egy háznál minek is:D
Nekem speci a HDD vel semmi gubanc nem volt, mert noti vinyóm van és a ház alján kapott helyet, jövohéten annak is szerkesztek majd valami tartót.

Aztána hutés, nálam, az elképzelés úgy fest, hogy lentre lesz egy 12cmes ventillátor beszerelve, porszurovel, mivel a VM-103 nem fér be a házba, ezért jövohéten, ha minden igaz hétfon bekerül egy acelero s1 rev2 .
ha 1cmel lenne magasabban az alaplap akkor nem lenne gond.

Tehát, lentrol fújja a hideget a vgara, a proci, szívja el alevegot a VGAról és a táp egy 12CMes ventillátorral pedig szívja a CPU ról.
SZVSZ ez aleg egyszerub légcsatorna,

Tehát nekem semi bajom ezzel a házzal, szépen lehet alakítani, és a szellozése se olyan szörnyu:)

A neont is kicsit megkellet szerkeszteni, mert nem ért el a kábele a táphoz, ezért az is hosszabítást kapott.12
Egyébként a ház átlesz az asztalom másik oldalára téve, ahol a szoba ventillátorom van, nah majd az el bánik ameleggel ;]

[ Szerkesztve ]

(#10492) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Na énis végre megcsináltam a karimat (márt amennyire késznek nevezhető):))
HD3850 ugye és ennek nem elég simán egy venti, hanem kell hűteni a fesszabályzót is. erre kellett gyártanom egy "kis" bordát.
A másik gond a ram-sünikkel volt, ui. a ragsztó tólságosan ragadt és csak a fóliával együtt volt hajlandó lejönni, szóval gyors megoldásként egyelőre csak oda vannak biggyesztve a sünik a revoltek ramhűtőhüz kapott + szalaggal.

további képek[L:/dl/upc/2009-06/19373_062709125851_2.jpg][/L]

[ Szerkesztve ]

(#10493) dzso22 válasza Zefír (#10491) üzenetére


dzso22
senior tag

Pöpec lessz a cucc az biztos. Kiváncsi leszek majd arra vinyó felfogatásra :)
Viszont nagyon vigyázz a fénycsővel!
én fél évig használtam igaz 8 db volt a gépemben :D de van olyan lap ami rettenetesen kényes rá.
Hiába szigetelt az 1000volt az 1000volt.
Volt olyan is nálam hogy ha közel volt a gép az lcd monitoromhoz a fénycső miatt a monitor egyszerűen magától lekapcsolt.
ekkor ijedtem meg igazán és váltottam ledre :))
szerintem szebb, és olcsóbb is

épp beszerelés alatt.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10494) Dimitryj válasza dzso22 (#10493) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

WTF? karácsonyfa ;]
Nálam csak egy iker UV van, abból meg ledet szerezni kicsit drága mulatság.

(#10495) Vasinger! válasza dzso22 (#10493) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Élőben biztos nem néz ki rosszul, de képen nem az igazi. Én lekapcsolt villannyal és nem remegő kézzel készítettem volna egy képet.

Dimitryj: Grat, szép munka. Olyan hűtőm nekem is van mint neked a VRM-en. Asszem P2/P3-as gépről van.

[ Szerkesztve ]

(#10496) dzso22 válasza Vasinger! (#10495) üzenetére


dzso22
senior tag

Ne tessék piszkálódni. nekem tetszik oszt kész :D
és nem lehet karácsonyfa mert téglatest :DDD
Valóságban tényleg marha jól néz ki, a kép nem adja vissza valahogy.
Haverok is megnézték élőben és nagyon tetszett nekik.
Mióta bedöglött a fényképezőgép,javítás óta nem valami jó a képstabilizátorja
És rá tesz a remegő kezem is. Tényleg remeg :D
Egyébként a 8 ledből 4et egy sharkoon fénycsővezérlő visz.

Dimitryj:jól néz ki az a vga. Én is annó fekete bordák után kutattam de nekem csak kék jutott.

[ Szerkesztve ]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10497) Vasinger! válasza dzso22 (#10496) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az a sok cigi meg pia. Még egy képstabilizátor se szűri ki. :D

(#10498) dzso22 válasza Vasinger! (#10497) üzenetére


dzso22
senior tag

Lehet most megfogtál :DDD

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10499) dzso22


dzso22
senior tag

Ennyire sikerült lefotóznom.
[link]
Deh tényleg élőben jobban néz ki

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10500) Vasinger! válasza dzso22 (#10499) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jól néz ki, bár én egy fillért nem adnék ki, csak azért, hogy jól nézzen ki a gépem. :D De ez az én hülyeségem.

Milyen ventiszabályozód van? (Az az ezüst) Ha jól látom sharkoon jel van rajta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.