Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) Dimitryj válasza nemethati (#11900) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

sorba? nem párhuzamosan (van egy kis különbség :P

(#11902) nemethati válasza Dimitryj (#11901) üzenetére


nemethati
senior tag

Elviekben minden PWM-es ventin van egy anya és apa 4pines csati, ezekkel lehet operálni!
Nekem ez sor, de lehet nem az :B

(#11903) fsb1000 válasza nemethati (#11902) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kösz az infót!
Mind a 4 kábel össze van kötve?

(egyébként ez nekem párhuzamos kapcsolásnak tünik)

"Gyári" kiszerelésben hol lehet venni ilyen PWM elosztót?
Akkor nem kéne kötözgetni a madzagokat....

(#11904) Pista0001 válasza nemethati (#11900) üzenetére


Pista0001
addikt

Volt olvasnivalód pingálás közben gazdagon :DD

(#11902) elektronikai értelemben valószínűleg párhuzamosan vannak kötve.

[ Szerkesztve ]

(#11905) ReJim válasza fsb1000 (#11903) üzenetére


ReJim
őstag

párhuzamos kapcsolás. sorba kötve más feszültség jön ki.

amúgy én a sebesség visszajelző drótját nem kötném be párhuzamosan. azt inkább egy másik csatlakozóra, ha van. (mivel, hogy az bemenet, a fordulatszámot kapja vissza az alaplap. képzeld el ha a két ventilátor nem egy időben, egy sebességgel forog... mint egy viking hajón két dobos, máshogy dobol, az evező emberek nem tudják kire figyeljenek... :) )
mondjuk mint ebben a kapcsolásban: [link]

[ Szerkesztve ]

</end.?>

(#11906) fsb1000 válasza ReJim (#11905) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Te is erősáramon végeztél?

Egyébként miért is gond, ha nem azonos fordulaton megy a 2 venti?
Mondjuk két különböző tipus esetén párhuzamos kapcsololás esetén PWM szabályozással.

Nem tartom ésszerütlennek bekötni a 3 pinest egy alaplapi cstira mert igy külön-kölün mérhető a fordulatszám.

(#11907) fsb1000 válasza ReJim (#11905) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs.. félreértettem, én is úgy gondoltam, hogy ahány venti, annyi visszajelző kábel kéne.

Persze, ha a kábel gyártója helyesen gondolkodik, akkor Y elosztósnál csak az egyikből veszi a jelkábelt a csatira.

A képet sem néztem meg.... Mégegyszer Bocs a félreértésért, a hsz-ed informatív volt.
Ebay-en találtam gyárilag szerelt kábelt.
Olyat is, amin +1 db 3pines is van, ami visszaadja a fordulatszámot a #2 ventiről.

Sajnos hazai boltban nem találtam ilyen kábelt.

(#11908) Solfrutta válasza ReJim (#11905) üzenetére


Solfrutta
tag

Ha azok a képen AC ventik (márpedig szerintem azok), akkor egy egyszerű trükkjük van. A toldó részben, aminek a kábele nincs harisnyázva, megvan mind a négy kábel, mert az utolsó venti fordulat visszajelző kábelét az utolsó 4 tűsre rá lehet dugni, viszont a ventik beharisnyázott kábelében nincs benne a fordulatjelző, az külön csatlakozón van. Így minden ventit akár külön mérőre lehet kötni. Nekem csak egy ilyen ventim van, így a 4 tűs csatit az alaplap PWM aljzatára kötöttem, az elosztóba meg a venti 3 tűs visszajelző kábelét, így van szabályozás, és visszajelzés is, egy kábelen.

(#11909) fsb1000 válasza Solfrutta (#11908) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hol lehet venni ilyen AC ventit (++ PWM kábellel)
Ma elmentem 2 boltba is, de csak a régi dobozos volt 1 csatis PWM kábellal (meg 4->3 váltó)

(#11910) nemethati válasza fsb1000 (#11909) üzenetére


nemethati
senior tag

Itt [link] :D
Viccet félretéve, gondolom 120as kell, én abból ilyet vennék [link] elég sok helyen lehet kapni.
Ezekből PH! szerint akár 5öt is egybeköthetsz [link]

(#11911) fsb1000 válasza nemethati (#11910) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!
Szerintem bármilyen másból is összeköthető 3-5 db, csak a kábel kéne hozzá.

De épp az összekötő kábelt nem találom sehol....
vagy lehet hogy mindegyikhez van, de arra csak a következő köthető?
Tehát nem egy 5-ös elösztót kell keresni a dobozban, hanem csak egy 4 pines továbbmenőt.
(amiklet megnéztem, azokban nem volt ilyen.)

[ Szerkesztve ]

(#11912) nemethati válasza fsb1000 (#11911) üzenetére


nemethati
senior tag

Itt nézted már? [link]
Szerintem én is innen rendelek hosszabítót majd...

Jah, PWM-es ventiknek van 1 apa ill. anya mindig, ha nem PWM-es a venti akkor :(

[ Szerkesztve ]

(#11913) fsb1000 válasza nemethati (#11912) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen, elmentem a boltba, de nem tartanak AC-t és PWM elosztójuk nincs.

(#11914) fsb1000 válasza fsb1000 (#11911) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Leginkább ilyen PWM elosztó kéne: [link]
Ez molexről kapja a tápot, és alaplapról a vezérlést (+ fordszám mérés)

Ez meg egy egyszerű Y elosztó: [link]
Ebből 2 db kéne, mert 3 ventit kellene szabályozzak.

[ Szerkesztve ]

(#11915) nemethati válasza fsb1000 (#11914) üzenetére


nemethati
senior tag

Ha van 3 PWM-es ventid, akkor egybe tudod kötni őket mindenféle kiegészítő kábel nélkül.
Elosztó annyival jobb, hogy kevesebb gondod lesz a kábelek rendezgetésével.[link]
Tényleg jó ez az Akasa cucc, de itthon ilyeneket csak nagyritkán lehet találni...

(#11916) Dimitryj válasza fsb1000 (#11914) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

A megoldás egyszerű, csinálni kell nem venni :D Ahogy én is szoktam.

Legújabb alkotásom.

(#11917) nemethati válasza Dimitryj (#11916) üzenetére


nemethati
senior tag

Aki ennyire ért hozzá :C :R
Én nem hűtöm se a routert se a modemet, ha ráteszek 1 sajtburgert kb 10 perc után fogyasztható :D és átmelegszik, nem csak kívül

[ Szerkesztve ]

(#11918) fsb1000 válasza nemethati (#11915) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hogy lehet a PWM-es ventiket minden kiegészítő nélkül egybe kötni? (kábelek elvágása nélkül)
Hiszen csak 1 csatlakozó van rajtuk, az is anya.....

(#11919) nemethati válasza fsb1000 (#11918) üzenetére


nemethati
senior tag

Akkor az nem "pulse width modulation".

Az én AC ill. Glacialtech ventijeim, egyik nem PWM:

Egy PWMes venti csatlakozási lehetőségei:

És összekötve, ez csak 2 db, 5 lehet max, gondolom áramfelvétel miatt, ilyenkor a gyártó ajánlja egy 3pines bedugását a fordulatszám-vezérléshez.

[ Szerkesztve ]

(#11920) nemethati válasza nemethati (#11919) üzenetére


nemethati
senior tag

Most nézem, hogy némely gyártó csak a 4pines csatival operál, ahhoz valóban kell elosztó :W
Megoldás? AC-t kell venni :DDD

(#11921) fsb1000 válasza nemethati (#11919) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ne viccelj már... Miért ne lenne PWM-es a venti, ha nincs leágaztatva a csatija?

Pl. itt van a kezemben egy Gelid PWM silent 12.
Csak egy mama 4 pinese van, de ettől még PWM szabályozású.

Amúgy köszönöm a képeket, igy már látom, hogy AC-seket, hogy lehet felfűzni.
Van neki egy PWM 4 pines papa leágazása és +1 db 3 pines a következő venti fordulatszám méréséhez (nem vezérléshez, ahogy te írod.)

Nagyon ötletes megoldás.

(#11922) pee13 válasza fsb1000 (#11914) üzenetére


pee13
senior tag

Elcsattogsz egy elektronikai boltba, kérsz csatlakozókat, meg másfél méter vékony kéteres kábelt, és össze kell hergelni őket.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11923) Dimitryj válasza pee13 (#11922) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Azt te csak gondolod. Én sehol nem tudtam szerezni venti csatit. :F

(#11924) fsb1000 válasza nemethati (#11920) üzenetére


fsb1000
nagyúr

ja-- látom közben te is találtál ilyen mezeit....


pee13:

Nyilván igazad van, de lehet hogy ezzel több idő megy el, mintha 1000 Ft-ért valahol megvenném.
Ha találok is 4 pines venti pap/mama lengőt lehet drágább lesz, mint a kiskinaiak által megszerelt kész cucc.

[ Szerkesztve ]

(#11925) nemethati válasza fsb1000 (#11921) üzenetére


nemethati
senior tag

:( 3pines csatit nem is használtam soha
4pinnel dugod össze őket, majd az utolsó megy a prociba, ennyi a trükk. Ja én is a visszajelzésre gondoltam, de csak akkor ha 5öt kötsz be egyszerre, addig ott a 4pines neki.
Viszont nagyon jó ventik, csak ajánlani tudom őket.

(#11926) nemethati


nemethati
senior tag

Egész sokat haladtam ma, lehet mégsem lesz annyira gány a PC-m :D

(#11927) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Köszi a segítséget mindenkinek.
Sikerült 2 AC ventit beszerezni spec kábellal, igy már 3 at tudok PWM-esen vezérelni és fordszámot figyelni.

Azért PWM elosztót is rendelek eBay-ról... szóljon ha valakinek kell, mert osztódna a szállítási költség is.

(#11928) Ndruu válasza nemethati (#11926) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Erről részletes képeket kérnék szépen, ha lehetséges. A ventilátorok helye nagyon profi megmunkálásúnak tűnik. A festés mivel készült és mennyibe volt?

Harrrr!!!!

(#11929) stikyo


stikyo
tag

Na bazz.. ez a harisnyázás egy kész őrület... Vettem X-mod UV reaktív 1/4-es-t, 3 méter hosszúságót. Kicsit másra számítottam... Könnyen bomlik, nem reagál túl jól a fekete fényre, halál szívás. De sokat tanultam közben, rájönni a megfelelő módszerre csak így lehet sztem, úgyhogy nem sajnálom. Eddig csak a 20+4 ATX csatit harisnyáztam (de párat vissza kell majd bontanom, mert szar lett...)
tanulságok számomra:
1. ha spórolni akarsz a harisnyával, 2x fogsz szívni vele és 2x annyi harisnya fogy el.
2. gémkapoccsal működik a tüske eltávolítás, de fájdalmas mind a csatlakozónak, mind Neked.
3. sok idő kell (persze nincs)
4. sok türelem kell (sajnos nincs)

Képeket majd teszek fel, ha elkészül. Amúgy szerintem nem lett csúnya, csak zsugorcsővel el kell tüntetnem a nem kívánt részt.
Miért nem akkor jött rám a modding őrület, amikor még nem dolgoztam???? :(

[ Szerkesztve ]

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#11930) nemethati válasza Ndruu (#11928) üzenetére


nemethati
senior tag

Köszi!
Várok még egy rendelésre, mihelyt megjön össze is tudom rakni, paszta van benne, csövek...stb
A házat illetően: ne számíts semmi eget rengető dologra, itt a harmadikon eléggé be vannak határolva a lehetőságeim, meg szerszámok se nagyon vannak.
Mindezek ellenére nagyon sokat dolgoztam vele:
- szépen szétflexeltem, aztán reszelgetés, tisztogatás (előző tévedés eltávolítása)
- festés, 2db matt színű spray-vel amit barkácsboltban kapsz (és nem is rossz fajta, bár inkább a felület előkészítése miatt lett jó)
- a porszűrőknél az éleket pedig krómhatású díszcsíkokkal fedtem le, ami autó szellőzőrácsára van eredetileg
Az eddigi eredmény engem is meglepett, mert tényleg szép, rosszabbra számítottam...
Ahogy haladok jönnek a képek, erre is találsz párat [link] :R

(#11931) pee13 válasza nemethati (#11930) üzenetére


pee13
senior tag

A székedben lévő kupi.. ÁH, az semmi! Nálam mindennapos az ilyen, pedig csak pákázgatni szoktam.. :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11932) nemethati válasza pee13 (#11931) üzenetére


nemethati
senior tag

Most hogy haladok végre a házzal, már fogynak a "vackok" egy kicsit :D

(#11933) pee13


pee13
senior tag

[link] Videjóó:D

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11934) nemethati válasza pee13 (#11933) üzenetére


nemethati
senior tag

Dejóó :C
Mellesleg ez a VU méter hangerőt/hangszínt mér vagy mi a szöszt? Nem kéne együtt mozogniuk? Tudom, hogy írtad már a led elleni érvedet, de én már csak kipróbálnám :K

(#11935) Solfrutta válasza nemethati (#11934) üzenetére


Solfrutta
tag

Azért nem mozognak együtt, mert sztereó... Egyik műszer az egyik, másik meg a másik csatornát mutatja, és a két csatornán lehet ugyan abban az időben tök más is a jel.

(#11936) pee13 válasza nemethati (#11934) üzenetére


pee13
senior tag

Úgy, ahogy Sol írja. Egyébként kivezérlést mér. A teljes kiverézlés a 0dB, ami 775 milivoltnak felel meg. Na, ehhez képest mér.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11937) Partyface59 válasza Dimitryj (#11916) üzenetére


Partyface59
tag

Woww!

Csak nem két oldalú 3m-es ragasztóval rögzítetted a ventit?
Stabilan rögzít és a rezgést is elnyeli. Nekem is barátom a 3M! :DDD :DDD

A pisztácia kifogyott ,csokoládé nem is volt!!!

(#11938) Dimitryj válasza Partyface59 (#11937) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Nem nem azok a modem talpai, azokat ragasztottam a ventire ;]
Amúgy a gépben lévő neonok meg az inverter van avval beragasztva. :P

(#11939) jaja1981


jaja1981
addikt

Hali!
Készítettem egy kis dobozt egy videó dekódoló cuccnak.
A gyáriban kicsi gyors venti volt, ami süvített, így lett bele téve egy 12cm halk venti.
Az egészet nulláról építettem fel, 2mm-es plexiből.
Nem is lett olyan vészes, és még így is elfér kis helyen!

Várok véleményeket!
Az ábrákat a tulaj rajzolta rá.

[ Szerkesztve ]

(#11940) pee13


pee13
senior tag

Most van nálunk lomtalanítás. Felhoztam egy Videoton Apollót a másik mellé, csak kcisit beteg, de szól. Kipofozom, és mehet a másik szerzemény mellé a polcra. A másik egy német hordozható rádió, teljes hibás volt, széttaknyolt panelokkal és csak búgás jött a kimenetről. De őt kibeleztem, és visszagányoltm bele a látható dolgokat:)



:))

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11941) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

pee13: Szép, egészségesnek látszó példány. Úgy látszik kímélték, amíg élt...
Erősítőt nem láttál véletlenül? :D

jaja1981: Először azt hittem, ez valami tápegység, de feltűnt, hogy túl vékony. Szép lett (a rajzok nélkül). :C

Harrrr!!!!

(#11942) nemethati válasza jaja1981 (#11939) üzenetére


nemethati
senior tag

És színre fújtad a plexit?
Nem is látszik rajta, hogy home made, szép.

Más:
Asus íróm immár szép fekete, hála a műbőrnek:


Lassan de annál biztosabban haladok a "kész" gép fele...[link]

[ Szerkesztve ]

(#11943) pee13 válasza Ndruu (#11941) üzenetére


pee13
senior tag

De, ő sz Apolló.. Csak kicsit beteg ugye. Attól függetlenül jó a hangja, majd valamit buherálok rajta, és lehet elsz telekre is értelmes hangcucc.
Ja, meg két kupaccal arrébb láttam egy szétvert Vidi RA6363s-t. Eléggé tud fájni a szívem, amikor a nem idén barnult(szemét cigák) állampolgáraink szétverik a magyar ipar legnagyobbjait.. Még jobban fájt érte a szívem, főleg, hogy egy ilyen erősít az asztalomon..

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11944) jaja1981 válasza pee13 (#11943) üzenetére


jaja1981
addikt

Teljes mértékig egyet értek Veled rézmíves téren!

(#11945) Ndruu válasza pee13 (#11943) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Fene a belüket... Viszont nem csak ők csinálják, a hétköznapi hajléktalanok is inkább szétverik/szétszedik, minthogy alkatrészként vagy megjavítva eladják. Sok ilyet láttam én is anno, bár akkoriban még sokkal kevesebben lomiztak. Figyeltem őket az utcán meg az ablakból... Változik a világ, változnak az emberek.

Harrrr!!!!

(#11946) pee13


pee13
senior tag

Megcsináltam az Apollót is. Le volt törve az oldala, és az elején kilátszó facsík, ezen kívül retkes volt, de szinte fekete. (alig ismertem fel a kupacban, pedig egy évig használtam olyat)
Igen, a rézmíves társadalom.. Az előbb vertek szét egy nagy Vidi tévét..(Bár meg kell ejgyeznem, a tápegységét épségben hagyták, az viszont pattanni fog ide pákatrafónak:)
[

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11947) jaja1981 válasza pee13 (#11946) üzenetére


jaja1981
addikt

Öröm látni, hogy még vannak, akik értékelik a régi "tartós fogyasztási cikkeket".
Ezek a készülékek szinte örök életűek.
Jó lenne, ha nekem is lenne időm ilyen szép, antik berendezések restaurálásához.
Minden tiszteletem a Tiéd!
Ne add fel, sok megmenteni való van még!

(#11948) spdrfx


spdrfx
tag

kis videokari mod :)

problemam hogy ezen az erteken kikapcsol a gep egy ido utan. chief400Wos tap 550BE cpu. Ha a procit is huzgalom akkor szinte egybol OFF..:( 4 maggal el se merem inditani :(

Az lehet hogy a cpu meg a gpu is ugyanarrol az agrol taplalkozik? Mert elvileg V1 - 14A V2 - 15A t bir, szvsz sztem siman kellene vinnie..

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11949) pee13 válasza jaja1981 (#11947) üzenetére


pee13
senior tag

Köszönöm! :R Igazából, én csak ezeket értékelem..Erősítőm- RA6363s Deckem-Akai CS-F210(magyar gyártmány, vidi kistoronyhoz adták), érkezni fog majd idővel egy Akai AP-100C bakelit játszó(gyönyörű krómozott S alakú kar :K ), és a hangfalaim Orion HS-280asok, természetesen a lehetőségekhez képest eredeti külsővel, és eredeti belsővel.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11950) pee13 válasza spdrfx (#11948) üzenetére


pee13
senior tag

A 14 amperes ágon 168W-ot tud a tápot. Elképzelhető, hogy lekapcsol. És igen, a proci, és a videó is 12 voltot eszik, de szerintem a procinak külön tápágon van a csatlakozója.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.