Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) Badman 4ever válasza C^^ (#10399) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ilyen se volt és szerintem nem is lesz többet a világtörténelemben, ATI és NVidia együtt. :C
(Bár egy-két gyártó próbálja ATI-nak álcázni az nVidiáit.)
Szép gány... :R

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10402) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

Adott egy 400 as codegen tàp, de a ventije rohadt hangos. Egy nyolc centis van benne. Ki akarom cserèlni egy noctuàra, hogy csöndesebb legyen szerintetek megoldható?! Vagy egyàltalàn müködni fog vele rendesen?!

(#10403) 300303


300303
csendes tag

hello
én egy modemet gányoltam aminek elöte kivolt durrogva az öszes kondija, újra kondiztam majd tettem rá aktív hűtést 7voltról.
szétszedve:
testvéreivel:
és egy nagyon jó oldal: LINK

(#10404) ádikácska válasza csuki00 (#10402) üzenetére


ádikácska
aktív tag

Codegenbe nem vennék semmit, főleg nem egy Noctua ventit :)
Új táp nem alternatíva? :U

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#10405) Pttypang válasza 300303 (#10403) üzenetére


Pttypang
veterán

széép de ez már talán nem is gány :D ...viszont reklámozásért láttam már bann-t :(

Everybody lies.

(#10406) Solfrutta


Solfrutta
tag

Az általam már egyszer meggányolt házat (nem szabványos IBM P1es gép, baby AT kompatibilisre alakítva) tovább gányolják:
[link]
:))

(#10407) zstamas010 válasza 300303 (#10403) üzenetére


zstamas010
csendes tag

Helló! Ez tetszik! és tényleg nem is biztos ,hogy gány :DDD ! Azért jó!

(#10408) geprombolo válasza urbanjozsi (#10393) üzenetére


geprombolo
senior tag

Próbáld meg a VU-métert szétkapni (pontosabban leszedni az elejét), hátha állítható a tekercs. De csak óvatosan, mert kár lenne elbarmolni, az ilyesmi hihetetlenül érzékeny, egy rossz mozdulat és eltörted a tengelyét, vagy elgörbítetted, a lényeg, hogy dobhatod ki :O

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10409) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

a kábelek végéről hogy lehet leszedni a molex csatis véget? :B ( azt a hosszú fém bigyót, nem tudom hogyhívják :DDD ) erre gondolok

[ Szerkesztve ]

(#10410) fkenny válasza aero. (#10409) üzenetére


fkenny
senior tag

vemezvágó olló és nyissz :DD

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10411) aero. válasza fkenny (#10410) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ja, oké :D

(#10412) urbanjozsi válasza aero. (#10409) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Oldalvágóval ott kell nyomni, ahol a felső ráhajlítás vége van. Így a nyomás hatására a két fül kinyílik a kábelt bedig így ki tudod szabadítani. Föl-le hajlítgatva engedni fog. Az új kábel végét a csati közepéhez forrasztod, majd a kinyílt fülekkel rögzíted :D

[ Szerkesztve ]

(#10413) aero. válasza urbanjozsi (#10412) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

okés, köszi :R

(#10414) szatocs


szatocs
őstag

Tápkábelt szeretnék hosszabbítani, hogyan lehet a kábeleket összetoldani? Forrasztóónnal? Meg mi a módja, hogy tartson is valamit, egymáshoz lehet kicsit fűzni őket? Vagy ekkor már nagy az ellenállás ott, és kiéghet a zsugorcső? Valami leírást, vagy kép illusztrációt tudna nekem adni valaki?:)

=== Szatocs ===

(#10415) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Elkészült a HTPC-m :C
Lépésről lépésre

(#10416) TESCO-Zsömle válasza urbanjozsi (#10412) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezzel az a baj, hogy a nagyobbik fülek (amiket kihajtanál) csak a köpenyt fogják. A drótszálakat az elötte levő, hoggyabb cucc fogja. Szvsz ez egyirányú út, (kivéve, ha forrasztod). Nem lehet egészségesen leszedni a csatit, ellenben 2-5Ft darabja...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10417) urbanjozsi válasza TESCO-Zsömle (#10416) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Pontosan ezért írtam azt, hogy az "új kábelt a csati közepére forrasztod"!

(#10418) total90


total90
veterán

Így kezdődött és ez lett belőle:
1
2
3
4
5
6
Egy kis vásárnap esti gányolás :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10419) Stirbi válasza total90 (#10418) üzenetére


Stirbi
addikt

loooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool :DD

(#10420) szatocs válasza szatocs (#10414) üzenetére


szatocs
őstag

Valaki erre?

=== Szatocs ===

(#10421) dulifiO


dulifiO
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni gépem moddingolásában. Csináltam paintben egy ábrát:

A kék doboz a tápom, a két piros körlap egy-egy 12cm-es Scythe SlipStream 1600RPM, a zöld téglalap pedig egy AC freezer 7 pro. A nyilakkal jelöltem, hogy melyik merre fújja most a levegőt. Adott még egy 14cm-es Scythe 1000RPM vetni. Azt hova tegyem? A gép oldalára, hogy befújjon még levegőt vagy a telejére, hogy kiszívjon meleget?

A válaszokat előre is köszi!
Üdv.: Dulifi

[ Szerkesztve ]

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#10422) Badman 4ever válasza total90 (#10418) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Tényleg nagyon elegáns az ASUS VGA azzal kék dróttal. :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10423) Dimitryj válasza dulifiO (#10421) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Háát ez jó kérdés, de én a helyedbe előre tennék még egyet.
Bár ez attól is függ hogy jönnek össze a légszállítások (ugye beszívó ágon nem árt egy kis + nyomás).

[ Szerkesztve ]

(#10424) dulifiO válasza Dimitryj (#10423) üzenetére


dulifiO
aktív tag

Én is az oldalára gondoltam a 14cm-est, mert a tetején már ott van a táp és foglalja a helyet. A szállítás most szerintem a kifújás felé van eltolódva, mert elől beszív a Scythe ugyanannyival, mint hátul a másik. De hátul a táp is tolja ki meg az AC freezer.

Röviden: megyek és bökök egy lyukat a gép oldalára, meglátjuk mi sül ki belőle. :))

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#10425) TESCO-Zsömle válasza dulifiO (#10424) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha a tápban 120-as venti van, akkor 140-est az elejére és 120-ast a tetejére. Mindkettő befele fúj. ;) Ha 80-as venti van a tápban, akkor 140-est a hátuljára, 120-asok az elején és tetején. Utóbbiak itt is befele fújjanak.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10426) dulifiO válasza TESCO-Zsömle (#10425) üzenetére


dulifiO
aktív tag

Ennél korlátozottabb a hely. Hátulra fér 1db 120mm-es, előre úgyszintén csak 1db 120-as, felülre fér max 1db 140mm-es, oldalra korlátlanul. A tápban 120mm-es van. Egyelőre az a tervem, hogy 1db 120-as a hátulján kifele fúj, előről a 120-as és az oldalsó 140-es pedig belfele. Elvileg a procihűtő csak a bordákon fújja át a levegőt. Ha normális házam lenne nem lenne gond, de nem túl bivalynagy.

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#10427) TESCO-Zsömle válasza dulifiO (#10426) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor a tetejére a 140-est, és befele fúj.

Nem tesz jót, ha az uralkodó áramlásra merőlegesen fújatsz be levegőt. Az oldallapi befújatásnak léghűtés esetén csak a VGA-k fölött van értelme.

Proci fölött csak ha a procihűtő is olyan, vagy ha a procit víz hűti, de a FET-eket nem.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10428) dulifiO válasza TESCO-Zsömle (#10427) üzenetére


dulifiO
aktív tag

Értelek. Csak arra gondoltam, hogy alapvetően felfelé megy a melegebb levegő és akkor a meleg levegőt fújja vissza a procira. Bár így biztos, hogy nagyobb lesz a légáram hátrafelé. Még szerencse, hogy elfogyott a vágóél és nem tudom boncolni egyelőre a gépet. :B

Megy a tetejére a 140-es befelé fújni, előről is befúj a 120-as és egymagában a hátulján egy 120-as kifúj. :R

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#10429) TESCO-Zsömle válasza dulifiO (#10428) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Felejtsétek már el ezt a "meleglevegő felfele száll" dolgot... Ez kb igaz is, míg nincs a házban legalább 1 ventillátor. amint az bekerül, a meleg levegő arra száll, amerre fújja.

Csak neked, csak most, csak ma. Egy 0.5m magas házban, 15°C-os külső és 30°C-os belső hőmérséklet esetén, ha a ház alján és tetején tud csak a levegő áramlani, a sűrűségkülönbség okozta nyomás (amivel a hideg levegő nyomja ki a meleget) kb 0,3Pa [Pascal].

A hátsó 120-ashoz hozzájön a táp 120-asa is, hisz az is bentről szív.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10430) dulifiO válasza TESCO-Zsömle (#10429) üzenetére


dulifiO
aktív tag

Köszönöm a felvilágosítást! :R
Ezekszerint fontos, hogy több legyen a befele fújó venti és fontos továbbá, hogy mind egy irányba tolja a levegőt, azaz ne dolgozzanak egymás ellen. Végülis logikus, mert ha belül túlnyomás van, akkor kifele már magától jön a levegő.
Nem éri meg a hátulján is befele fujtattatni és majd a gép résein kijön a fölösleg? :DDD

[ Szerkesztve ]

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#10431) TESCO-Zsömle válasza dulifiO (#10430) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jobban megéri, mint hülyeségeket kérdezni... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10432) total90 válasza Badman 4ever (#10422) üzenetére


total90
veterán

Az napokon belül passzívvá fog átalakulni, ugyanis van egy régi GF4-es kártyám is ami már nem jó, de van rajta egy használható borda. Szóval és Ati és nVidia nálam barátok lesznek :D

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10433) Badman 4ever válasza total90 (#10432) üzenetére


Badman 4ever
őstag

De csak a hűtő meg a kártya...az elég vicces lenne, ha egy kártyán lenne kétféle GPU, mert valószínűleg egymást lassítanák szivatásból. :DDD
Amúgy már volt rá precedens, nem is oly rég: Klikk!

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10434) udi24


udi24
tag

sziasztok
optikai Turingot akarok a pc házamra(camo digital katonai mintát)

Tudna valaki abban segítení ,hogy milyen fajta festéket érdemes használni és hogy hol tudnám megcsináltatni a "digital " mintát a maszkoláshoz.

valami hasonlót szeretnék:

[L:/dl/upc/2009-06/22/204405_wmljih92oteswcro_coolermaster_cmstorm_scout_casemodblog1d.jpg][IMG:/dl/upc/2009-06/22/204405_wmljih92oteswcro_coolermaster_cmstorm_scout_casemodblog1d.thumb.jpg][/IMG][/L]

segítséget nagyon várom és előre is köszönöm.

Üdv: udi24

(#10435) Zefír


Zefír
őstag

SziaszokT!
Mesterembrek , Még régebben mutattam a táp harisnyázásomat, de a cstikat kicsit el b@sztam azzal a nyomogatzásos dologgal, és nem mükszik mosta táp,
Kérdeztem Zsömi-t, azt mondja h sehol nem lehet kapni 24pin es csatit, és tüskét hozzá, aztán a tápos topikban kaptam azt az ötletet, hogy a 20-24pinre átalakító, ról szedjem le.
De le lehet úgy szedni erről aátalakítóról, hogy ne forrasztgatni kelljen a dolgot? :Y

Help, mert a kékhalálok száma egyre csak nől a Deermelledt.
1hónapja passzívban megy a táp :DDD

(#10436) TESCO-Zsömle válasza Zefír (#10435) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na, azért nem egészen így volt...

Én mondtam, hogy üres csatit kpasz a CM-bem tüskét meg a HQ-ba.

Előbbire azt mondtad drága, utóbbira meg lusta voltál kigyűjteni a cikkszámokat... :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10437) Zefír válasza TESCO-Zsömle (#10436) üzenetére


Zefír
őstag

Jó lehet! :U

(#10438) ReJim válasza udi24 (#10434) üzenetére


ReJim
őstag

legalább 3 maszkot kell készíttetned. Vagy valami design-nal foglalkozó cég, vagy valami grafikai stúdió tud neked segíteni,, akiknek van vágó plotterük, és maszkolófóliából ki tudják vágni. természetesen vagy előre viszel nekik vektoros, vagy jó minőségű bittérképes képet.
ha utóbbi nem áll rendelkezésedre akkor azért is fizetned kell majd, hogy megcsinálja a cég.

bár én biztos nem festeném.
szereznék 1m*2m ilyen anyagot, és ráragasztanám a gépházra. (ha meg nem kapnék, akkor 1 XXL-es pólót.) ha már gányról van szó.

ezt otthon nagyon barkács módon nehezen lehet kivitelezni szerintem.

</end.?>

(#10439) joe-ker


joe-ker
senior tag

Helló mindenkinek!
Eddig csak olvasgattam a topic-ot,értek meglepetések, néha elért a röhögés is de a kényszer sokmindenre ráviszi az embert vagy az unalom vagy egy kis poén kedvéért csináljunk valamit.
Eddig nemtaláltam az én projektemhez hasonlót,gondoltam megosztom veletek és ez a hely megfelelő lesz.
Kis moddig,gány,unalom,minden megtalálható benne,de sajna az unalom megszünt így nemtudom befejezni az elképzelésem, pár hónapja már csak porosodik és útban van.A befejezéshez az ötletek megvannak csak nemtudom idő hiányában befejezni.
A projekt:Egy laptopot akartam beleszerelni egy PIII-as PC házba.Lcd a ház oldalába került volna.
Amit eddig sikerült véghezvinnem:beszerelésre került a laptop alaplap egy dokkolóval egybecsatlakoztatva.Bekötésre került a laptop cd-rom-ja egy asztali cd-rom házba és egy 3,5" 20gb Maxtor HDD,Ház oldala kivágva az LCD-nek.Tápegység módosítva,felesleges vezetékek kikötve.
De beszéljenek a képek.
[link]

(#10440) Pista0001 válasza joe-ker (#10439) üzenetére


Pista0001
addikt

Érdemes lenne befejezni! :K

(#10441) Davidof92


Davidof92
senior tag

Melege volt az északi híd apró bordájának, nem csoda, nem játék+tuningra lett kitalálva a g31: [link]

Nagymamamadzaggal van felkötve, 5 volton. Nem vmi nagy gány, de megkellett oldani

[ Szerkesztve ]

(#10442) joe-ker válasza Pista0001 (#10440) üzenetére


joe-ker
senior tag

Hát igen,énis szeretném de sajna nincs rá időm.
De ha valaki lát benne fantáziát akkor megválok tőle.

(#10443) Solfrutta válasza Davidof92 (#10441) üzenetére


Solfrutta
tag

Melege volt az északi híd apró bordájának, nem csoda, nem játék+tuningra lett kitalálva a g31

Nem, de arra is alkalmas. :D Amúgy minden tuning nélkül is éget a borda, ez ennek a lapnak a hülyesége, kicsi az a hűtő. Le akarom cserélni, valószínűleg egy CM Hyper TX2 fog rákerülni venti nélkül, ha sikerül egyet jóárasítva szereznem.

[ Szerkesztve ]

(#10444) Zefír válasza Davidof92 (#10441) üzenetére


Zefír
őstag

Szia!
Nekemis ilyen lapom van, és rohadt meleg a dolog,
És nem igazán lehet rá találni mert az összes nagy, valamit elnyomna. :F

Tuning, és game alatt 64fok, lemértem:)

(#10445) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziaszok, egyre hangosabb a tápom ventilátora (Chieftec GPS-450 AA) és ki szeretném cserélni, ez lehetséges-e? pl jó hozzá akármilyen 12cm-es 12v-os venti (van elfekvőben 12-es AC AF meg 12-es Sharkoon golflabdás venti..)??

(#10446) Wannacoke válasza Fr3eWar (#10445) üzenetére


Wannacoke
tag

persze ki lehet cserélni polaritástra figyelj és ovatosan a kondikkal, sok sikert.

(#10447) Dany007


Dany007
veterán

Nekem most semmi ötletem sincs mit gányoljak... =/

Múlt héten csórtam a cégtól egy szünetmentes tápot :D Olyanom még úgyse volt...
Nemtom működik-e, még nem próbáltam. Abból mit lehet gányolni? Már ha nem működik rendeltetésének megfelelően... Van abban venti? Így kívülről nem láccik. Mániám, hogy mindenféle informatikai hulladékból kiszedem a ventiket... sose lehet tudni... :)

(#10448) Davidof92 válasza Zefír (#10444) üzenetére


Davidof92
senior tag

Mivel mérted le? Mert beépített szenzora úgy tudom nincs. Nem egyforma a lapunk, enyim ES2C a tied S2C, de hasonlóak nagyon.

Dany007: Nekem is hasonló szokásom van, én gagyi tápokat bontok szét apró darabokra, csak az ellenállásokat és egyéb dolgokat hagyok a nyákon. 2-t már apróra szedtem :)

(#10449) Pista0001 válasza Dany007 (#10447) üzenetére


Pista0001
addikt

Belefér egy miniITX-es gép? :DD

(#10450) Dimitryj válasza Fr3eWar (#10445) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Milyen öreg az a tápság? Csak mert nekem ilyenem van 2, és kiváncsi vagyok mikor kezd el zörögni. (nálam még kussban vannak egyenlőre.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.