Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) aero. válasza Barthezz2 (#11250) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

nekem most glacialech igloo megnemmondomhanyas van rajta, egy 1800-as hangtalan glacialtech ventivel, a gyárival is ugyanezek voltak a hőfokok, csak hangosabb volt.

(#11252) dzso22 válasza Barthezz2 (#11250) üzenetére


dzso22
senior tag

Irigyellek :)
6db 12cm-es venti van a gépembe plusz egy brutál procihűtő. A jobb fülemre már alig hallok :D de a procim akkor is tartja alapon azt a 40fokot.
terhelésen meg 62 :O

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#11253) hackman27697


hackman27697
csendes tag

Sziasztok.

A Zalman vf 900cu _VGA hűtőhöz csináltam egy kis kiegészítő hűtőt.
Gainward 8800GT- gíári hűtőjét cseréltem le a jobb hűtés reményében, de......
jó ha maxon hozza a gyári hűtést így csinálnom kellett egy kis plust,
a GPU- hőmérsékletnél kb 3-5 fokot tesz ki minuszban
a GPU környezetében 9-12 fokot
a ram hőmérsékletében 4-6 fokot

Ja és aki Vf900Cu -t szándékozna venni 8800gt- körüli, vagy esetleg talán nagyobb teljesítményű kártyákra az NE TEGYE!!!!

(#11254) geprombolo válasza Barthezz2 (#11246) üzenetére


geprombolo
senior tag

Szép lesz ez! Csak így tovább! Gondolom majd maszkolod valamivel az elülső ventit, nem?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11255) Pista0001 válasza dzso22 (#11252) üzenetére


Pista0001
addikt

Jelenlegi gépemmel (Athlon64 3700+) akármit csinálok nem megy a proci 45 fok fölé. Procin CNPS7000Cu, elöl-hátul 1-1 120-as SilentBlade :P . Pedig a Zalman alig félfordulaton megy. Leghangosabb része a gépnek a GPS-400-as Chieftec táp :K . Az nagy csalódás volt, hangosabb mint a 420-as Chieftec DualFan (2 db 8 centis ventije van, a mostaninak 1 120-as) előtte :U

Már csak az alaplapra várok az új konfighoz, nagyon kíváncsi leszek hogy mit tud majd.

(#11256) robotjatek válasza hackman27697 (#11253) üzenetére


robotjatek
tag

Anno én a Radeon 9600-amnak csináltam ilyesmit az amúgy is aktív hűtés megtámogatásához. Régi szép idők, nyár közepén 50% tuning a kártyán. Hiányzik a régi gépem :)

(#11257) Barthezz2 válasza geprombolo (#11254) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Persze, azért írtam, hogy nincs még a végleges helyen.
Azon filózok most, hogy hagyjam-e ezt a lyukat, és csak a kapcsolóknak vágjak helyet, és ezesetben egy hangszórórácsszerű valamit rakok oda, így nem látszik majd át a cucc, vagy vágjam ki úgy az előlapot, hogy közvetlen arra teszem a ventit, és hagyom úgy, esetleg ventirács rá, meg később egy ledes ventit.

Eddig egy fekete szövet volt odarakva, és 5 voltról menő ventinél nem is volt gond, de 12v-nál olyan szívóhang van, mint egy porszívónál, mikor vinni akarja a szőnyeged :D

Everybody lies.

(#11258) jaja1981 válasza Barthezz2 (#11257) üzenetére


jaja1981
addikt

Nekem is baráti a hűtésem.
CPU 32
GPU 34
NB 31

29C-os szobában, netezés, zenélés közben. E5200@3,5GHz@1,288V-on.
Ezek az értékek már barátiak számomra.
Víz rulez!

Télen még nem tudom, mert kb egy hónapja lett kész.

[ Szerkesztve ]

(#11259) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Na közben meg jönnek itt az ötletek :D
Van nekem egy winyóhűtőm, de mivel az előre berakott veti levegője pont a winyó alatt megy el, úgy vélem feleslegessé vált, viszont szerintem jól nézne ki az előlapba beépítve :D Na mindjárt nekiesek :DDD

Everybody lies.

(#11260) jaja1981 válasza Barthezz2 (#11259) üzenetére


jaja1981
addikt

Nagyon benne vagy a homemade-ben!

(#11261) Barthezz2 válasza jaja1981 (#11260) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát ha már egyszer elkezdtem, akkor had szóljon minden ami eszembejut :D
Az a baj, ragasztóig még mindig nem jutottam, mert még mindig nem fizették ki a melómat :O :(((

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#11262) geprombolo válasza geprombolo (#11245) üzenetére


geprombolo
senior tag

Na, felcsiszoltam az Intel kúlert, mert olyan volt a felülete, hogy fürdéskor jó lett volna sarokcsiszoló kőnek, és láss csodát, Prime95-el szivatva egyszerre mindkét magot, turbó sebességen (2533 helyett 2828 MHz), 63 fok fölé nem megy, míg a tegnap ugyanezzel a kúlerrel csiszolatlanul 2780 MHz-en újraindult a gép valahol 65 fok felett, normál sebességen meg 63 fok volt. A réz egy kicsit várat magára, mert nem 775-ös foglalathoz volt csinálva és ki kell találjak valami értelmeset felfogatás gyanánt, mert gondolom rézzel még jobb lenne. Az is lehet, hogy felrakom a videókarira a passzív helyett (ami már rég nem az, mert megtámogattam egy 8 centis tápventivel 5 volton)

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11263) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#11261) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na alakul a dolog:

[link]

[link]

[link]

[link]

Everybody lies.

(#11264) Stirbi válasza Barthezz2 (#11263) üzenetére


Stirbi
addikt

az ot nem egy hdd hütö ? ;]

aztán lehet,h tévedek

[ Szerkesztve ]

(#11265) geprombolo válasza Stirbi (#11264) üzenetére


geprombolo
senior tag

Szerintem az. :C Szép lesz. Vagy legalábbis nagyon szét lesz szedve ;]

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11266) Barthezz2 válasza Stirbi (#11264) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

De az :D #11259-ben írtam is :K

Majd úgy akarom, hogy valami műanyagdarabot ferdén beteszek alul, felül a nyílásokba, és aztán természetesen erre is megy rá a szövet. :DDD

Na és akkor újabb elborlt ötlet, hogy a két kapcsoló a ventiknek az alsó berakott ferde részen lesznek

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#11267) geprombolo válasza Barthezz2 (#11266) üzenetére


geprombolo
senior tag

Na, mostmár nagyon kíváncsi lettem, hogy milyen lesz a végén. Vagy nagyon jól fog kinézni, vagy nagyon gányul. Mindenképpen büszkék leszünk rád.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11268) Wannacoke válasza Barthezz2 (#11263) üzenetére


Wannacoke
tag

igen kis pofás :C

(#11269) Barthezz2 válasza geprombolo (#11267) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Vagy nagyon jól fog kinézni, vagy nagyon gányul - Az tuti :D

Na ebbe mennének a kapcsolók, ha oda tudom tuszkolni:

Everybody lies.

(#11270) geprombolo válasza Barthezz2 (#11269) üzenetére


geprombolo
senior tag

Akkor jó tuszkolást. Kép a kapcsolókról, együtt azzal a fekete akármivel? :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11271) Barthezz2 válasza geprombolo (#11270) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Valahogy így:

Persze nem ez a műanyag lesz ott, csak még keresnem kell valami normálisat. A másik kapcsoló meg értelem szerűen a másik oldalon lesz majd.

Everybody lies.

(#11272) jaja1981 válasza Barthezz2 (#11271) üzenetére


jaja1981
addikt

Nem lenne ez csúnya, ha a végén szétszednéd, ki gittelnéd, és le lenne fújva.

(#11273) geprombolo válasza Barthezz2 (#11271) üzenetére


geprombolo
senior tag

Jooo lesz, nagyon jooo! :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11274) Barthezz2 válasza jaja1981 (#11272) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem kell gittelni, a lényeg hogy nagyjából illeszkedjen, aztán ilyen megy majd az előlapra is.

Everybody lies.

(#11275) jaja1981 válasza Barthezz2 (#11274) üzenetére


jaja1981
addikt

Az más.
Akkor tényleg csak az számít, hogy ne álljon ki, és ne legyen 2mm-nél nagyobb hézag.
Így könnyű! :P

(#11276) Simon István válasza nemethati (#11230) üzenetére


Simon István
csendes tag

Spirál olcsóbb és könnyebb a felszerelése.

(#11277) Barthezz2 válasza jaja1981 (#11275) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát azért a ragasztás sem lesz egyszerű manőver, ha azt akarom, hogy szép is legyen.

De most meg olyan szépen kib@sztam magammal :W Szerelgetés közben becsusszant a cucc a ventihez, és kitört egy lapát :O És az a gond, hogy ez slim venti, és nincs több itthon, a sima meg nem fér oda :W

Most toltam neki kis pillanatragasztót, és átkötöttem 5v-ra, perpill megy, de meddig lesz életképes az más kérdés :U

Viszont rájöttem, mire jó egy inteles felfogató egy AMD laphoz:

Na oké, mára befejezem :D

Everybody lies.

(#11278) madstunt válasza hackman27697 (#11253) üzenetére


madstunt
addikt

Á ezt nem hiszem hogy tudnám Űberelni a (Már nem) Silent 7300GT-mmel.Annak a hűtőbordájára rá van passzintva egy tápegységből szedett venti:DDD
(ha van rá igény mellékelek képeket)

(#11279) Barthezz2 válasza madstunt (#11278) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hogyne lenne igény a képre :D

Everybody lies.

(#11280) geprombolo válasza madstunt (#11278) üzenetére


geprombolo
senior tag

Viccelsz? Ez nem lenne gánytopic, ha ilyesmire nem lenne igény. Képet! :C :C :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11281) madstunt


madstunt
addikt

(#11282) geprombolo válasza madstunt (#11281) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nagyon szép. Én hasonlóan oldottam meg az ugyancsak volt passzív HD3650-esemmel. Tápventi 5, esetleg erős játékoknál 12 voltról

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11283) madstunt válasza geprombolo (#11282) üzenetére


madstunt
addikt

:C Jó ez a radeon:D
Az enyémnél kb 30 fokot jelent a venti vagy többet :Y

(#11284) geprombolo válasza madstunt (#11283) üzenetére


geprombolo
senior tag

Olcsó volt, azért vettem. Ha lett volna több lém, akkor 3870-est, vagy valami 4-essel kezdődőt vettem volna. Azért megy szépen, meg a hűtőjének a dizájnja se kutya. Nekem a venti annyit tesz, hogy a karit felhúzva használom (mer' mé' ne?). Játékra nem volna használható egyáltalán venti nélkül, sokkal inkább rántottasütésre. 65 fok fölé nem megy, főleg, ha 12 volttal tolom a ventit. Meg vagyok vele elégedve, mindig a régi jó 9600 XT karimhoz hasonlítom, amit sokszorosan ver. :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11285) Pista0001 válasza geprombolo (#11262) üzenetére


Pista0001
addikt

Az a rézhűtő nem egy Zalman CNPS7000-es? Ahoz lehet kapni 775-höz való keretet (Zalman link).

Szerk.. mondjuk gyári cuccot venni nem valami nagy gányolás ;]

[ Szerkesztve ]

(#11286) geprombolo válasza Pista0001 (#11285) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nem az, de ahogy elnézem, kompatibilis, ugyanolyan füles leszorító akármije van, amire rá kell csavarozni a keretet. Vagyis volt, mert eltörtem. Ha valaki tud nekem szerezni keretet, meg azt a lefogó akármit (nevezzük fülnek), az szóljon. :R
Szerk:
Ha nem Zalmira teszem, az már gány valamilyen szinten, legalábbis a Zalman szemszögéből, nem? :C

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11287) geprombolo válasza Pista0001 (#11285) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ha megnézed az albumomat, rögtön feltűnik, hogy nem vagyok feltétlen híve a gyári megoldásoknak. És ez nem csak a gép terén van így, hanem mindenhol, ahol a házban javítani kell valamit. Úgyhogy ha bekerül a gépbe egy keret, az már nagy szó lesz. Hamarabb oldom meg valahogy máshogy a dolgot, azt hiszem. :K

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11288) aero. válasza geprombolo (#11286) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ide teszem fel a kérdésemet mert csak jártasabbak vagytok.

van egy passzív 9550-em, 3 pöcök tartja amit össze kell nyomni, felül meg rugós és le lehet nyomni. és nem tudom leszedni, akárhogy nyomom össze a két fülét nem megy ki és már tropán van a körmöm is :F Kérdés, hogy lehet erről leszedni, és hogy lehet ilyen szemét a gyártó, hogy így teszi rá :DDD

(#11289) nemethati válasza aero. (#11288) üzenetére


nemethati
senior tag

Én ilyeneket úgy szoktam, hogy összenyomom a pöcköt alul és közben húzom felfele a cuccost...köcsög 1 megoldás szerintem, én alaplap SB bordával szívtam!
Mondjuk ott már csipeszt kellett bevetnem mert nem éreztem az ujjaimat :))

(#11290) geprombolo válasza aero. (#11288) üzenetére


geprombolo
senior tag

Egy síma csőrű csípőfogóval lehet, hogy többre mész, mint körömmel. Ma kaptam le a hűtést egy gef2 MX400-ról, az sem volt sétagalopp, de sikerült. A töve mellett csípd meg, hogy egy kicsi becsusszanjon a lyukba, ha hakar. Ha tényleg szemét a gyártó, akkor úgy csinálta meg, hogy a rugó feszítésére jobban szétnyílt a fül, mint amennyire kellene. Pontosabban kigörbül. Ha nem ez az eset, akkor csak szorosra csinálták, azért kínlódsz.
Vagy csipesszel, mint azt nemethati írta.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11291) aero. válasza geprombolo (#11290) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

hát nem is sok a ki-be járása, irtó kemény, fogóval nyomnám össze de akkor se enged a szemét, azon gondolkozok mindjárt levágom a végét :DDD

(#11292) nemethati


nemethati
senior tag

Jelentem ma méretre vágtam a plexi lapokat a tartályomhoz, vasárnap össze fogom rakni!
Képek lesznek, drukkoljatok :D

(#11293) geprombolo válasza aero. (#11291) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ha minden kötél szakad, akkor az is egy megoldás. Gondolom ki akarod cserélni a bordát egy másikra. Ha így van, akkor ne sokat gondolkozz, nehogy elvágj egy csíkot a nyákon a kínlódás közepette, mert az gáz.

#11292 nemethati drukkolunk. Várjuk a képeket.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11294) Zefír


Zefír
őstag

Ha midnen jólmegy kedden itt az "új" konfig.
P3 letültőgéplesz a kicsike, és akkor kezdődik a modding ;] ;]

(#11295) dzso22 válasza Zefír (#11294) üzenetére


dzso22
senior tag

Megnéztem a lap microatx simán belemegy a készített házikódba ;)
és pIII mindenevő :Y

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#11296) rob210 válasza aero. (#11291) üzenetére


rob210
nagyúr

Én is jártam így egy VGA.val 1350essel.
Én nem szaroztam, pillanatpálka megolvasztottam a végét a műanyag peckinek:)
Csak úgy csusszant kifelé.
Igaz ez a megoldás csak akkor működik, ha csavarral akarod visszarakni, mert a gyári pöcke kampec.
Viszont garantáltan sérülésmentes lesz.

Renault power

(#11297) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#11277) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azt hogy lehetne megoldani, hogy a felső beugró részre mondjuk plexit rakok, és mőgé valami olyan világítást, ami bevilágítja ezt a beugró részt? :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#11298) rii


rii
nagyúr

olyan méhselyt perforált lemezt hol lehet kapni, aminél a kis lukak átméője nem 6, hanem 1-2-3 mm?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11299) nemethati válasza Barthezz2 (#11297) üzenetére


nemethati
senior tag

Plexibe fúrj egy lyukat, akkora legyen hogy belemenjen pl 1 HDD vagy power LED, az szépen nézett ki nekem anno, vagy pontosan mire gondolsz :F

rii: én szereznék sima alulemezt, kipontoznám és lefújnám festékkel, szvsz ez a leggazdaságosabb megoldás!

[ Szerkesztve ]

(#11300) Barthezz2 válasza nemethati (#11299) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Valahogy így:

Na a felirat meg nem látszik.. szóval a pirossal karikázott részre betenni a plexi lapot, és valami fényforrást, és az világítsa meg az egész zölddel karikázott területet.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.