Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) dzso22 válasza urbanjozsi (#10246) üzenetére


dzso22
senior tag

jó lett eszembe nem jutna ilyen :D
Egyes ati kártyákon még van ilyen csati.
+ tápot a floppy tápcsatlakozójáról kapja
Találkoztam ilyennel x1650pro-n is.[link]

[ Szerkesztve ]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10252) bossvico válasza varsam (#10232) üzenetére


bossvico
senior tag

Nem olyan meleg az a levegő ám, de még arra gondoltam, hogy a táp marad ott, csak megfordítom benne a ventit, meg a procihűtőt is megfordítom és akkor ott fújja ki a levegőt.

De azér minimális szereléssel próbálom először.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#10253) varsam válasza bossvico (#10252) üzenetére


varsam
őstag

Nem olyan meleg az a levegő, az igaz. Viszont minél melegebb levegőt kap alapból, annál magasabb fordulaton jár majd a ventije és csak hangosabb lesz kicsit.

A tápba ne fordítsd meg sztem a ventit, nem véletlenül arra fúj, amerre.. Az onnan nem tudja kiszívni az a meleget, ahogy azt kellene.
Az elég ha a proci hűtőt fordítod meg, és akkor a másik irányba csinálsz neki egy kivezetést.

(#10254) Pista0001 válasza dzso22 (#10251) üzenetére


Pista0001
addikt

Annó a 9800Pro-mon "rendes" molex volt :K
Mondjuk az enyém MSI volt, de az ő lapjukon teljesen másmilyen kártya van, az enyém meg ilyen volt mint ez. :Y

(#10255) dzso22 válasza Pista0001 (#10254) üzenetére


dzso22
senior tag

Annó ilyenre vágytam mindíg :) de csak 9600as-om lett.
A Geforce 6-7es agps szérián is molex volt :) [link]

[ Szerkesztve ]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10256) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

jah, nekem x1650xt van floppytáppal :) mindig fosok hogy letörik vagy valami olyan gyenge szegény :U :D

(#10257) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Van egy ATI Sapphire HD 2900XT kártyám.

A kártya működik, csak 1 pici gond van vele.
Sajnos elhalálozott rajta a hőmérséklet érzékelő.
A venti nem kapcsol fel, amikor a kártya melegszik, forog tovább alapjáraton a gép meg simán kifagy.

Programmal manuális fel tudom venni a fordulatot, de akkor meg allandoan ugye maxon pörög, az nem jó.

Alapon simán megy a kártya, a gond ugye akkor van, mikor játszani kezdek.

Gondolom a hűtőcsere nem segítene, esetleg javítható ez a gond?
Meg lehet valahogy barkácsolni, hogy a hőmérséklet emelkedésre reagáljon és kapcsolja fel a hűtést? :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#10258) aero. válasza werszomjas (#10257) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

elvileg rivatunerrel 0-100% tartományban tudod szabályozni. ha új hűtőt veszel akkor a vga venticsatatijába hiába dugod mert az hő alapján van. nekem az alaplapra van dugva a vf700 és úgy szabályzom speedfannal :)

(#10259) sly105 válasza werszomjas (#10257) üzenetére


sly105
tag

próbáltál már drivert cserélni a kártyához nem csak azzal lett valami gond?

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#10260) pee13 válasza werszomjas (#10257) üzenetére


pee13
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#10261) sly105


sly105
tag

sziasztok !!
beszereztem egy ilyen videókarit ezért át kellet építenem egy kicsit a ház oldalát meg ha már nekikezdtem megnagyobbítottam a kivágást is mert nem tetszett a kerekített sarkak. ha valakit érdekel képek :itt

ja és volt még egy rosszul sikerült fényképezőgép gányom is mert sajnos 4 akksi kellene bele de csak 3 fért el . képek(már eredeti akksit nem lehet hozzá kapni sehol) :O

[ Módosította: Loretto ]

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#10262) honyike válasza bartucc (#10228) üzenetére


honyike
aktív tag

Erősítő a számítógépbe? :D

Az enyémban 2db. autós erősítő van, az egyik4X25W-os, a másik pedig 2X25W-ot képes leadni! :D
Meg a sima PC tápon kívül van még benne egy saját készítésű Toroid, mert a kapcsüzemű nem a legjobb az erősítőknek! :D

Meg lesz egy meglepi az előlapon! :D

Minden megvan, kábelek méretrevágva, már csak festeni kell az egészet, és összeszerelni, de ez csak nyáron lehetséges a suli miatt... :(

Majd jövök képekkel! :D

(#10263) pee13 válasza bartucc (#10228) üzenetére


pee13
senior tag

Milyen VT falak azok?:D És iylen TDA meg hasonló dolgokkal hajtani? :S

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#10264) Pista0001 válasza sly105 (#10261) üzenetére


Pista0001
addikt

Jól néz ki, főleg hogy a teteje is plexi! :C

(#10265) dzso22 válasza sly105 (#10261) üzenetére


dzso22
senior tag

Nagyon jól sikerült.
az első képeken az a flex nagyon ijesztőnek tűnik :D
a fényképezőgép elhalálozott?

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10266) Dyno válasza sly105 (#10261) üzenetére


Dyno
veterán

Plexit mivel vágtad ki?Amúgy gratulálok szép munka. :)

(#10267) Badman 4ever válasza sly105 (#10261) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nagyon jó!!! :C :C

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10268) fkenny


fkenny
senior tag

(off lene de nem engedi.Kell valakinek acer aspire bone garis alihasznalt not? Jar hozza taska eger tok papirok doboza meg uj slim dvd-rw ....) Ha kell valakinek irjon PÜ-t

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10269) sly105


sly105
tag

Köszönöm mindenkinek a gratulációt örülök hogy tetszett nektek. :R
dzso22: a képen nem flexet látsz hanem egy FEIN nevű rezgővágót.
A fényképező nem halálozott el csak kevés neki a 3,6 volt. úgyemlékeztem 3,6 voltos volt de szerintem 4,8 voltos volt.Nem marad bekapcsolva , csak bekapcsol meg kikapcsol folyamatosan.

Dyno: a plexit a FEIN-nel vágtam ki a lyukat a ventilátonak pedig körzővel karcolgattam jó sokáig kétoldalról majd kipattintottam belőle.
Most van folyamatban egy új plexi vágása mert ha jobban megnézitek a ventilátor ajjánál van egy apró repedés. már lebeszéltem egy ismerősömmel kivágja nekem lézerrel. ha rátudom venni lesz még egy pár felirat is ráírva lézerrel de ez még nem biztos sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#10270) breed30


breed30
tag

Hello grat mindenkinek szép munkák jó képekkel. :C

Sajna már napok óta lassú a PH nekem alig tudom a hsz továbbítani ha megjavul teszek fel képeket a legújabb tákomról. :K

[ Szerkesztve ]

(#10271) Dyno válasza sly105 (#10269) üzenetére


Dyno
veterán

Értem, körülbelül, emnnyiért vágnak emg egy plexit?Ja és ilyet hol vágnak ki nekem?

(#10272) Pista0001


Pista0001
addikt

Hali!

Tud valaki Csepel vagy Angyalföld vonzáskörzetében olyan helyet ahol vízsugaras géppel vagy forgácsolással garantáltan jó minőségben tudnak alu lemezt vágni? 2 vagy 3 mm-es anyagról lenne szó, meg egy val.szeg 5 mm-est kéne halálpontosan megfurkálni meg néhol kimarni belőle. Nagyon szépre szeretném szóval mindenképp CNC vezérlésűre gondolok, lehetőleg ismerősre vagy esetleg ismerős ismerősére :)

(#10273) sly105 válasza Dyno (#10271) üzenetére


sly105
tag

Az árat még nem tudom . mivel ismerős nekem biztos olcsóbban vágja. egyébbként ez az ember miskolcon van és reklámgrafikával foglalkozik.

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#10274) Dyno válasza sly105 (#10273) üzenetére


Dyno
veterán

Értem, igazából arra lettem volna kiváncsi hogy körülbelül, mennyibe fájhat egy ilyen kivágatás, ja emg hogy plexi lapot mennyiért lehet beszerezni?Ha van valaki aki tudja az árakat körülbelülire, emgköszönném, ha megosztaná velem, köszi bárkinek aki infóval tud szolgálni.

(#10275) TESCO-Zsömle válasza honyike (#10262) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Höhö... Kiállítási gépben 2x500W lesz...

Az előfokot már leteszteltük. Kishíján kinyírtam két HS280-ast. Pedig csak 1W-ot kapott... :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10276) jaja1981 válasza Dyno (#10274) üzenetére


jaja1981
addikt

Plexit lehet venni bármelyik barkács áruházban, több féle vastagságban.

(#10277) Dyno válasza jaja1981 (#10276) üzenetére


Dyno
veterán

Érte, és hol vágják meg?Mert haernak egy szar szellőzésű asus ház oldalát akarja kivágni meg a tetejét, meg az egészet modingolni akarja, és házilag akarja megcsinálni és ez lenne neki az első ezért kérdezem, emrt gondom a plexit furni veszélyes......

(#10278) Dany007


Dany007
veterán

Üdv.

Következő rettenetes elképzelésem az, hogy építek magamnak egy házat.
Ugye, mint ismeretes, a meglévőt eléggé összegányoltam...
Viszont amit most akarok, az nem pont a gány kategóriába tartozna : )

Na mind1, szal ehhez szükségem lenne egyedileg legyártott ívre hajlított alumínium lemezekre. Mint a ház oldala és így tovább.
Én megtervezném a házat úgy ahogy van. A burkolattól a csavar illesztésekig mindent.
Csak kéne egy cég, aki képes ezt nekem legyártani... :U
Nem tudtok olyan céget ami ilyennel foglalkozna? Kerestem már párszor, de csak alu vágás van, meg strukturált lemezek értékesítése stb... =/

(#10279) TESCO-Zsömle válasza Dany007 (#10278) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

MNPCTECH-nél próbálkoztál már??

Ők pl csak moddingra spcializálódtak.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10280) Dany007 válasza TESCO-Zsömle (#10279) üzenetére


Dany007
veterán

Nem még nem. Ők készítenek is egyénileg? Na mindjárt átböngészem. Ahogy látom eléggé külföldi szagú, biztos borsos árat kérnek. Én olyan 50k ra saccoltam, hogy annyiból meglenne maga a ház. Na majd kiderül. Egyenlőre még csak ötletelek. A kinézetet se tudom, de valami brutál extrémre gondoltam : D

Ooooó már találtam is valamit!!! [link] Lehet ez lesz az én boltom : ) Köszönöm!

Mondjuk ez csak egy króm hatású fólia. De akkor ehhez már csak magát a házat kéne legyártatni mondjuk műanyagból... És bevonni ilyen fóliával. Ez se rossz ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#10281) pee13 válasza TESCO-Zsömle (#10275) üzenetére


pee13
senior tag

Kár lett volna ;]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#10282) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Na újjabb örültségre adtam a fejem. IDE kábel hosszabbítás :D Hozzávalók: IDE kábel, alaplapról levágott IDE apa :K Remélem müködik majd :B
1
2
3

(#10283) dzso22 válasza urbanjozsi (#10282) üzenetére


dzso22
senior tag

Ez nagyon durva :DDD :C
Na erre én is kiváncsi vagyok hogy működni fog e :D
De ahogy elnézem a képeket... 40est 80asból? :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10284) urbanjozsi válasza dzso22 (#10283) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Ja :DD Minden második az árnyékolás.

(#10285) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Na ez ebben a formában megbukott :O Le kell forrasztani a csatlakozót a nyákról, mivel a csati alatt egy-két láb közösítve van :W De nem adom fel!!!

(#10286) Dany007 válasza urbanjozsi (#10282) üzenetére


Dany007
veterán

Omg : D És képes vagy összeforrasztani mindet? :o ÁÁh : ) Idegölő precíziós meló :)

(#10287) dzso22 válasza urbanjozsi (#10285) üzenetére


dzso22
senior tag

Helyes :D

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10288) bandiras2 válasza urbanjozsi (#10282) üzenetére


bandiras2
senior tag

Nem feltétlanül.
A 80 eres IDE kábelen az jelölt szál az árnyékolás, szóval nem adattal kezd, hane üressel.
Egyébként én is követem el hasonlót, csak én 40 eressel toldottam meg a szükséget.
Az apropó egy Seagate winyából szerelés közben kitört láb volt, és csak kábelre tudtam betoldani egy másik bontott "apába".

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#10289) fkenny


fkenny
senior tag

sziasztok.
Akarok építeni egy házikészítésű minierősítőt sztereót. amim van hozzá: hangerő szabályzó, kapcsoló,állapotjelző led, 9v-os elem csatija meg elem hozzá,kapcsoló jak ajaz 2 -egy be másik kimenethez. Nem tudtok kapcsolási rajzot adni hozzá meg leirni mi kell hozzá ? Megköszönném. :R

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10290) Dimitryj válasza sly105 (#10261) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Aztaleborult, ez nem semmi GG.
:C :C :C

(#10291) pee13 válasza fkenny (#10289) üzenetére


pee13
senior tag

Az lenne a léyneg, hogy a 9v-os elemről menjen? LM386!

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#10292) fkenny válasza pee13 (#10291) üzenetére


fkenny
senior tag

annyiról vagy annál kevesebbell:) és pindurka legyen.:)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10293) pee13 válasza fkenny (#10292) üzenetére


pee13
senior tag


Ne számíts falrombolásra és minőségi hangzásra.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#10294) sly105 válasza Dimitryj (#10290) üzenetére


sly105
tag

Köszi, igyekszem :R . Közben már lassan mesterfokra emeltem a vezetékek eltüntetését bár még nem tökéletes. majd teszek fel képeket megjött már az új tápegység, csak sajnos szürke :((( .

[ Szerkesztve ]

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#10295) geprombolo


geprombolo
senior tag

Olyan rég jártam erre, hogy mindjárt senki nem fog emlékezni rám. A múltkorában kaptam valakitől egy hibás aktív hangszórópárt, kiderült, hogy a trafója van elszállva. Jobban megnézve láttam, hogy kemény 9 Voltot nyomott a kicsike, míg még élt, így gondoltam egyet és cselekedtem: hozzászerkesztettem a fiaim P2-es Compaq gépéhez (nem röhög, egész jól elvan rajta a Manó matek, meg egyéb ilyen dolgok, nem kell egy 7, meg egy 11 évesnek Crysist nyomni, arra ott vagyok én a nagygéppel). Mivel a hangkari nem nyomatja elég hangosan, vettem egy darab drótot és rákötöttem a hangfalpár erősítőjének a betápjára, a negatívnak ott van a testkábel, így elég volt 1 szál drót is. jó merev, más nem volt. A másik végét meg rádugtam a gépben az egyik 12 voltos dugóra és már szól is! Nem ég le, attól nem félek, mert ennyi pluszt általában elviselnek az erőlködők. A hangfalakat meg kitömtem ronggyal, hogy jobban szóljanak, mert így is pocsékul szólnak, üresen meg konganak, mint a bili, brrrr. Itt a kép. :C

Ja, a gép alján a "talpak" is megérnek egy misét, Suzuki "alkatrész". Távtartó szivacsok a lökhárító alá :DDD

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10296) dzso22 válasza geprombolo (#10295) üzenetére


dzso22
senior tag

Ez kemény :DDD
Az az öreg hangkari ki lett mosva szó szerint?
Mert nagyon úgy néz ki a dolog :D

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10297) geprombolo válasza dzso22 (#10296) üzenetére


geprombolo
senior tag

Jaja. :K Csapvízzel és körömkefével. Az szól a fiúk gépében, arra van rákötve a képen látható hangfalpár. :C A cikket olvastad már? Mindenki benne van 1 és 7000 hsz között.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10298) dzso22 válasza geprombolo (#10297) üzenetére


dzso22
senior tag

Az öreg cuccok mindent kibírnak. Nem semmi :)
A cikkhez csak gratulálni tudok.:C Köszönjük hogy összeszeded a "csapatot"
biztos mindenki várja már a folytatását :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10299) FID


FID
őstag

Ez most egy ideig gánynak minősűl!
Kicsit alakítottam a gépen. Rá vettem magam h leveszem a cpu blokkról a hő cserélőt és így már rátudom tenni a gépre a tetejét :DDD Idéglenesen jó amig nem lesz jobb cpu blokk.
Képek:
[link]
[link]
[link]
Többi kép csak h értsétek miről van szó:
[link]

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#10300) Pero


Pero
senior tag

volna egy olyan kérdésem h, plexi esetén h tudom megoldani h a vágott él/felület is fényes/víztiszta legyen, pl nagyon finom smirgli és hőhatás? valamint az érdekelne még h hogy tudok plexit ragasztani és utána úgy összepucolni, h olyannak hasson mintha 1 anyagból lenne.? polírozni lehet a plexit? esetleges karcok miatt?

valaki tud erről nekem vmit mondani, vagy linket videót adni ahol az ilyesmi eltanulható.
ugyanis e a nyakamba szakadt egy adag plexi, és gondoltam kiélem kreatív hajlamaimat:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.